IfL.iEKERS UIT OSTBURG IN VLISSINGEN GEARRESTEERD WALCHEREN IR. S. HERWEIJER SPRAK W GOES VOOR DE Z.L.M. JIMMY BROWJN en de oranjehemden DINSDAG 23 J. *1 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 VRUCHTBARE S EN WERKING. „Rare lui" passeerden huis van groepscommandant Op verrassend snelle wijze Is de Rijkspolitie te Oostburg er in samen werking; met de Vlissingse gemeen tepolitie in geslaagd de daders te ar resteren van de Zondagavond te Oostburg in de woonwagen van de kermis-exploitant Galle (en niet van Kunkel, zoals abusievelijk werd ver meld) gepleegde inbraak. Hierbij werd een bedrag van circa 3500 in kleingeld en bankbiljetten ont vreemd. Vrijwel het gehele bedrag was nog in het bezit 'van de daders, de 24-jarige J. O. en een zekere G. T. Beiden waren in dienst van de firma G'"é. De arrestatie was o.m. een gevo) amenwerking in het ge zin vi. groepscommandant der Rijkspo. te Oostburg en van de oplettendheid van een Vlissingse agent. Zondagavond passeerden langs diens woning twee mannen, die een rijwiel aan de hand meevoerden, met op de bagagedrager een koffertje. De echtgenote van de groepscomman dant maakte haar man opmerkzaam op „die rare lui", van wie er een op vallende, lichtbruin gekleurde schoenen droeg. De dochter des hui- Serenade voor zilveren echtpaar De muziekvereniging O.N.D.A. te Nieuw- en St. Joosland bracht Zater. dag onder grote belangstelling serenade aan het echtpaar J. 1 veerDellebeke, dat die dag zi jarig huwelijksfeest vierde. De Westveer is reeds een aantal vaandeldrager van O.N.D.A en zodanig een bekende figuur in h dorp. De heer Alberts, voorzitter van O. N.D.A., feliciteerde het echtpaar met dit zilveren feest en bood namens het korps bloemen aan. De muzikanten werden door het echtpaar Westveer onthaald. De politie komt een woord van lof toe voor de wijze waarop het verkeer over de drukke weg langs het huis van de familie Westveer werd geleid. Toelatingsexamen Rijks H.B.S., Vlissingen Voor het toelatingsexamen voor de R. H.B.S. te Vlissingen, zijn alsnog geslaagd: Johnny Janse, Ien Luitwieler, Henk Min- derhoud, Jan Vader, Fia Meijer, Tonny Voorneman, Henny Drijver, Ab de Fouw, Tonny Willems, Dimphera ten Hacken. In totaal werden 9 candidaten afgewe- Gezeïlige cabaretavond. De voor de oorlog zo bekende ca baretclub van de afdeling Vlissingen van het Marine Sanatorium Fonds, is weer tot nieuw leven gekomen. Za terdagavond bracht men in een ge heel gevuld Concertgebouw een ca- baretprogramma onder de naam „Zoek op zijn tijd gezelligheid". De schetsen, de muziek en de zang die onder regie van de heer P. J. van Hooff werden gebracht hadden veel succes. De heer C. B. Admiraal dankte na afloop de spelers voor het' gebodene en overhandigde de dames een bou quet bloemen, waarna een gezellig bal volgde. De dansmuziek werd ver zorgd door de Marineband „De Jan tjes*'. Op 15 October a.s. zal de afdeling haar 35-jarig bestaan vieren Wat er gebracht zal worden staat nog niet vast, maar dat er iets komt, aat is zeker! Agenda raad Domburg De gemeenteraad van Domburg komt 24 Juni te 20.00 uur in openba re vergadering bijeen. De agenda ver meldt onder meer wijziging verorde ning winkelsluitingswet. Behandeld zal worden, het verzoek om eervol ontslag van de heer A. A. Gunst als ontvanger en ambtenaar van de bur gerlijke stand. Ook de overdracht van 'het wtaerleidingbedrijf aan de W.M.Z. komt ter sprake. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Pension C. Beekman aanzienlijk uitgebreid. Te Vlissingen is Zaterdagmiddag het verbouwde en aanzienlijk uitge breide pension van de heer C. Beek man aan de Badhuisstraat feestelijk geopend, in tegenwoordigheid van o.a. de heren J. L. Verhagen, Ad. Mets en M. Joosten van de V.V.V. te Vlissingen. In de met een rijke bloemenschat getooide nieuwe eet- en conversatie- zaal, waar de heer Beekman de geno digden ontving, sprak de heer Verha gen namens V.V.V. Spr. wees o.m; op het na de oorlog sterk toegenomen toe risme en loofde in dit verband het par ticulier initiatief, waardoor de voor Vlissingen zo belangrijke hotel- en pensionaccomodatie het voor-ooi'logs peil begint te overtreffen. De heer Verhagen wenste de heer en mevrouw. Beekman geluk met de tot stand gek- men uitbreiding en gewaagde van de dankbaarheid van V.V.V. uit het oog punt van locaal belang. De heer Beekman dankte de spre ker vc jt diens waarderende woorden en betuigde voorts zijn erkentelijkheid aan architect (de heer W. D. de Regt), aannemer (de firma Blankenburg uit Nieuwdorp) en uitvoerders voor de vlotte en solide wijze, waarop bet werk was uitgevoerd. Het pension Beekman is uitgebreid met een aantal slaapvertrekken, plaats biedend aan twintig bedden, een nieu we hall, keuken en douchecel, alsmede de fraaie eet- en conversatiezaal. In totaal heeft men thans accomodatie voor 48 personen, doch in het „hoog seizoen" kan men zo nodig zestig per sonen herbergen. Het uitgebreide, mo dern ingerichte pension Beekman be tekent een niet geringe aanwinst voor Vlissingen als toeristenstad! Gistermiddag maakte het orkest van het garderegiment Jagers onder gro te belangstelling een tocht door Mid delburg. Hét orkest zal vandaag tij dens het sportfeesl van de C.O.A K voor de muzikale omlijsting zorgen. zes herkende de man-met-de-schoe nen als een kermis-employé en toen de groepscommandant omstreeks elf uur gewaarschuwd werd in verband met een in een woonwagen gepleegde inbraak, was men de vermoedelijke daders spoedig op het spoor Onmiddellijk trof men maatregelen en werd een signalement verspreid; 'n signalement, dat de jongste agent van het Vlissingse politiekorps ter dege in zich opnam. Op zijn ronde ontdekte hij de beide mannen Zon dagavond in een café aan de Vlis singse boulevard. Zij waren nog steeds voorzien van het koffertje, met als inhoud o.m. een vier kilo en 360 gram wegend zakje met centen, voorts zakjes met dubbeltjes en kwartjes en een hoeveelheid bank papier. De fiets bleken zij van hun baas „geleend" te hebben.'Voor nader onderzoek zijn de daders naar Oost burg overgebracht. RAAD KRUININGEN. Nieuwe straat aan voet van Lavendeldijk? Lof voor hel werk van de schade-taxateurs. Nu de Lavendeldijk te Oostdijk door de Waterstaat zozeer is ver zwaard, bestaat er voor de bewo ners van Oostdijk grote behoefte aan een straat, aan de voet van de dijk in de polder Waarde. De kosten van een dergelijke straat, welke 540 meter lang rnoet zijn, worden ge raamd op 27.000. De mogelijkheid bestaat, dat het ministerie van we deropbouw deze kosten zal vergoe den. Aldus werd besproken in de ge meenteraad van Kruiningen, welke Maandagmorgen bijeenkwam, onder voorzitterschap van wethouder P. H. A. Polderman. Bij het ministerie zou geïnformeerd worden naar de eventuele vergoeding. De heer Griep wees er in deze ver gadering voorts op, dat het belang rijk is als de raadsleden meegaan met de taxateurs, die bezig zijn de schade op te nemen. Voor de werk wijze van deze taxateurs had men overigens niets dan lof. Voorstel B. en W. tot verkoop gedeelte industrieterrein. B. en W. van Middelburg delen aan de raad mede dat zich als gegadigde voor een deel van het Groot-Industrie terrein, heeft gemeld de heer W. Leijs, eigenaar van een transportbedrijf, thans gevestigd aan de Schoorsteenve- gerssingel. Daar B. en W. uiteraard gaarne zien, at bedrijven zich op het industrieter- ein gaan vestigen, achten zij het ver- iütwoord, op het terrein en op het daarop te stichten gebouw een hypo theek te verlenen. Het college stelt daarom voor tot verkoop va neen deel van het Groot-Industrieterrein te be sluiten, onder de voorwaarden, ver meld in een daartoe opgesteld concept besluit. Vaardigheidsproeven V.T.V. Onder leiding van de heer D. Weststra- te werden aan leden van de turnvereni ging „V.T.V." te Vlissingen de vaardig heidsproeven afgenomen. De jury bestond uit- de heren K. Kooy en J. J. de Dreu te Goes en G. van Loo en R. van Roo te Middelburg. De resultaten waren: Keurklasse: mevr. N. Sinke 61.5 punten en de heer J. Sinke 56.4 punten. Eerste graad: M. Naerebout 42 punten; L. Bomer 41.1 punten en I. Sanderse 41 punten. Tweede graad: Nel Fritz 47,3 punten'; E. Weststrate 42.5 punten; R. Luitwieler 42 punten; S. Folderman 41.5 punten; A. Soe- temeijer 40.9 punten en N. van Wingerden 40.2 punten. Derde riraad: R. de Hoge 47 .punten; C. van Zanten 46.5 punten; J. Minderhout 45.3 punten; J. Hubrechtse 43.4 punten; S. Quellèrij 42,4 punten; B. Braad 41,9 pun ten; N. Crucq 41.8 punten; A. v. d. Staal 40.4 punten; C. v. d. Meijer 40.2 punten en S. Westdorp 39.8 punten; R. van Zweden 39.9 punten. Jongens: A. Jobse 38,3 punten; N. Hout zager 39.3 punten; W. Bakker 37.3 pun ten; H. Schinkel 41 punten; P. Sijnstra 42 punten; Florusse 41,2 punten; J. Wijk huizen 45,8 punten, (voor de tweede maal), P. de Witte 45.2 punten en G. Weijermans 41.1 punt. Meisjes: D. Vos 33,8 punten, 2 x, M. Hogesteger 34 punten, E. Boeff 34.3 pun ten, E. de Brabander 34,5 punten, T. de Nooijer 36.4 punten, T. Marijs 34,9 punten, N. Huizinga 35 punten, L. Spuy 34.3 pun ten, T. de Vin 35.4 punten, N. Goethart 35,8 punten, Fr. Tabak 37.1 punten, J. v. d. Meulen 37.4 punten, M. Marijs 37.4 punten, IJ. Schout 35.6, M. Raats 33.5, T. Post 34.2 punten, A. van Olm 35,7 pun ten, 2 x, J. Siegers 35.8 punten, T. de Waal 36,3 punten, C. Hoffman 36,9 pun ten, M, de Ridder 35,8 punten, R. Bouw man 35,7 punten, (2 x), A. v. d. Hoek 35.2 punten, R. v. d. Star 35,8 punten, 2 x, M. Blecing 35,5 punten, J. de Toonder 35 punten, R. Houweling 37.7, 2 x, J. Zijlstra 38,6 punten, B. van Genen 36,5, 2 x, C. Pierra 34.1 punten, I. de Wit 32.7 punten, B. van Breukelen 35,2 punten, W. Kuyper 33,3 punten, L. Heijdens 34 pun ten, A. Flink 36,1 punten, 3 x, S. Mesker 35,6 punten, 2 x, H. Mommaas 36,4 pun ten, 2 x, R. Kok 37.1. punten, R. Pihl 35,4 punten, B. Coppoolse 32,5 punten, L. Va der 37,2 punten, 3 x, O. Vos 37,4, 3 x, B. v. d. Weijde 38.1 punten, C. van Maris 39,2 punten, 2 x, R. Florusse 38,8 punten, 2 X, W. Cijsouw 39,9 punten 4 x. Afscheid na 37 jaar. In een te Ritthem gehouden raads vergadering is afscheid genomen van de heer P. J. de Pagter, die 37 jaar achtereen raadslid en ook vele jaren wethouder is geweest. Burgemeester P. Daniëlse sprak de heer De Pagter, die niet in de nieuwe raad terugkeert, toe en bood hem namens de gemeente een schilderij aan. Ook tot de heer A. Poelman, die niet inde raad terugkeert, werden woor den van dank gesproken. Eindwijziging Begroting 1952. B. en W. stellen thans de raad voor te besluiten tot de eindwijziging van de gemeentebegroting 1952. De in komsten van de gewone dienst vielen uiteindelijk f 187.842,96 mee,, welk be drag evenwel weer verslonden werd door hogere uitgaven. Tevens hebben B. en W. aan de raad toegezonden de eindwijzigingen van de begrotingen 1952 voor het Grondbe drijf, voor de reinigingsdienst, de dienst voor maatschappelijke zorg en de ontsmettingsdienst en de dienst van gemeentewerken. Op de wieken De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg hield een wed vlucht c.j St. Denk over een afstand van 300 k.m„ waaraan door 147 duiven werd deelgenomen. De hoogste snelheid bedroeg 1442 m. De uitslag luidde: 1 en 9 J. Sturm, Veere; 2. I. Scheijbeler, Middelburg; 3. J. Huyssoon, Middelburg; 4, 5 en 7 A, de Bue, Gapinge; 6 en 10 S. Kodde, Veere; 8. F. Klaayssen, Middelburg. Gemeente-voorschotten voor woningbouw. De gemeenteraad van Oost- en West-Souburg komt Vrijdag 26 Juni des middags om 2 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda ver meldt onder meer een voorstel tot wijziging van de Verordening ex. art. 4 le lid van de Winkelsluitingswet 1951,-alsmede een voorstel tot tijde lijke benoeming van de heer G. M. N. Edelman tot secretaris van de ge meentelijke woningsdienst. Een ander punt van bespreking vormt het voor stel tot het beschikbaarstellen van gelden, om voorschotten te verlenen aan particulieren bij herbouw van woningen. Aangezien een financie ringsplan, opgemaakt door de dienst van bouw- en woningtoezicht soms één tot anderhalf jaar moet wachten, eer het door het Rijk is goedgekeurd, menen B. en W. dat het nodig is, van gemeentewege voorschotten tc ver strekken. Er zijn reeds enkele ver zoeken om voorschotten binnengeko men. B. en W. menen te moeten voor stellen, een bedrag van 85.000 op de gemeentebegroting uit te trekken. De voorschotten zullen niet meer bedra gen dan 90% van de door het Rijk verstrekte voorschotten en moeten worden terugbetaald, zodra het Rijk het geld voor de wederopbouw be-, schikbaar stelt. Voor het verstrekken van een dergelijk voorschot dient eerst bij de officiële instanties te worden geïnformeerd, of verwacht kan worden dat op het verzoek om de aanvullen bijdrage gunstig zal worden beschikt, waardoor er dus voor de gemeent geen enkele finan ciële rusico bestaat Benoeming politiearts. B. en W. der gemeente Middelburg delen aan de leden an de raad mede dat de heer J. Z. S. Pel ontslag heeft gevraagd uit zijn fuiictie als politie arts te Middelburg, op grond van het feit, dat zijn auto aan grotere slijtage onderhevig is tengevolge van de mon tage van de mobilofooninstallatie. B. ei W. hebben de heer Pel ge vraagd of hij bereid was de functie te blijven uitoefenen, indien zijn wedde werd verhoogd tot f 750.— per jaar (inclusief f 250.— onkostenvergoeding), maar dit was niet het geval. Na enige besprekingen is men tot overeenstemming gekomen met de ge meentearts, de heer P. G. J. v. d. Slik- ke, die een benoeming tot politie-arts zal aanvaarden. Ook aan.de heer v. d. Slikke dient dan uiteraard een wedde van f 500.— en een kosténvergoeding van f 250.— per jaar te worden toegekend. Tevens dient de mobilofoon in zijn auto te worden gemonteerd. De kosten hier aan zullen ongeveer f 400.bedragen. B. en W. verzoeken de raad thans machtiging tot het doen van boven staande uitgaven. Openbare verkoping. Notaris mr. P. W. Meylink heeft in het notarishuis te Middelburg pu bliek verkocht: 1.9840 H.A. bouwland, Abeelseweg en Zinderweg te Souburg, voor 4469; 1.0250 H.A. bouwland tussen Abeel seweg en Groeneweg aldaar voor 2202; 2950 H.A. bouwland, Floris- weg te Westkapelle, voor 740; 7830 H.A. bouwland, Boudewrjnskerkse- weg te Zoutelande, voor 1850. Het woonhuis, Koudekerkseweg 57 te Middelburg werd verkocht, aan J. Louws, aldaar voor 4105; Het woon huis, Koudekerkseweg 59 te Middel burg werd toegewezen aan J. Janse, aldaar voor 3100. Betere verlichting van Middelburgs Markt B. en W. doen voorstel aan de raad. Zoals vvy enige tijd geleden reeds meldden, waren B. en W. van Mid delburg voornemens verbetering aan te brengen in de slechte verlichting van de Markt te Middelburg. Het college heeft zich thans tot de raad gewend met een voorstel, dat zowel de aesthetische als de practische wensen bevredigt. Er zullen n.l. volgens dit voorstel twee lichtmasten op het middenter rein van de Markt worden geplaatst. In deze armaturen kunnen 16 staan de TL-buizen van 40 watt worden ge plaatst en in het scherm 16 liggende buizen van 20 watt. De totale hoe veelheid licht is zeker voldoende, om een goede, gelijkmatige verlichting te krijgen. Des nachts kan ongeveer tweederde gedoofd worden. Omdat het in de toekomst niet meer mogelijk is kermisvermakelijk heden te verlichten met behulp van twee provisorische kasten en het transformator-station in de Helm niet voldoende voltage heeft,1 stellen B. en W. tevens voor onder in :1e bovengenoemde lichtmasten twee voedingspunten voor kermisinrichtin- gen aan te brengen, die tevens voor andere doeleinden kunnen worden gebruikt, bijv. muziektent en open luchtfilm. De prijs der armaturen bedraagt 1675 per stuk, exclusief invoer rechten. De totale kosten worden e- groot op 5000 ten oehoeve der ver lichting en 4400 ten behoeve van kabelwerk. De exploitatiekosten van de verlichting door middel van TL- buizen zijn lager dan die van een an dere verlichting en worden geraamd op 1200 per jaar. Maltheser Ridders naar Schouwen. Naar wij vernemen zal vandaag een gezelschap Maltheser Ridders onder leiding van de procureur-generaal bij het Gerechtshof in Den Bosch, mr. E L. M. H. baron Speyart van Woerden, een bezoek brengen aan het ramp gebied op Sehouwen-Duiveland. Berechting aanvaring „Algarve". Op 21 Januari kwam de kustvaar der Algarve op de Westerschelde in aanvaring met het Duitse motorschip Brandenstein. Deze zaak werd behan deld voor de Raad voor de Scheep vaart. Deze heeft als zijn oordeel uitgesproken, dat deze aanvaring een gevolg is geweest van een wederzijds misverstand. Op beide schepen heeft men de manoeuvres niet begrepen. Dè Raad neemt aan, dataan de waarneming op de Brandenstein wel iets heeft ontbroken. Op de Algarve hoorde men twee korte stoten. Op het Duitse schip heeft men echter ontkend een dergelijk sein te hebben gegeven. De Raad neemt aan, dat aan de Brandenstein de bocht te laat maak te. Het misverstand over het gehoor de sein op de Algarve kan hierdoor mede zijn beïnvloed. De Algarve meet 472 ton en is eigendom van de N.V. Rotterdamse Kustvaart Centrale té Rotterdam. Koning kreeg hoofdwonde Bij de jaarlijkse koningsschieting van de handboogsociëteit „St. Sebas- tiaan" te IJzendijke werd een langdu rig, fel gevecht geleverd om de ko ningsvogel, welke het tot in de zeven de ronde op zijn verheven standplaats uithield. Toen "werd de vogel neerge haald door de heer A. Groosman, die hiermee dus het koningschap verwierf „St. Sebastiaan" kreeg echter een ge wonde koning te kronen, want kort voor hij het beslissende schot loste werd de heer Groosman door een pijl aan het hoofd getroffen, waarbij hij een gapende wonde opliep. Niettemin werd het koningsfeest met alle luister gevierd Waar zijn onze schepen Abbekerk 22 te Marseille Aagtekerk 22 te Bremen. Dongedijk 22 te Rotte dam. Laagkerk 20 v. Calcutta via Bombay. Meliskerk 21 te Singapore. Noordam 22 te Rotterdam. Rijndam 20 v. Montreal via Southampton. Soestdijlc 22 te Havana. Ternate 21 n.m. te Rotterdam, Tara 21 te Victoria Braz. Coryda 24 te Pulo Bukom verw. Duivendrëcht 22 op de Theems naar Lon den. Ena p. 21 Puerto Irico n. Gent. Omala te Volos. Sirrah' 21 v. Bahrein n. Port Kembla (Oostkust Australië). Sliedrecht 21 nam. te Isle of Grain. Wieldrecht p, 22 v— Land End naar Swansea. x (slot van pag. 1.) De conclusie van ir. Heriveijer, die meent dat 50 millioen geen 'slechte raming is, is, dat behoudens winst en ondernemersloon, alle kosten van het cultuurtechnische en landbouwkun dig herstel, die voor het herstel van de grond nodig en verantwoord zijn, op grond van dit ontwerp volledig zullen worden vergoed. Hij wees er echter wel op, dat een lagere opbrengst als gevolg van een slechte verzorging van de grond, niet mag resulteren in een hogere vergoe ding. Hiertoe zijn in het wetsontwerp ook voorzieningen getroffen. Eveneens zullen vergoed worden de kosten, die ten behoeve van de oogst zijn ge maakt vóór de rampnacht. Aangezien het echter onmogelijk is bij boer voor boer perceel voor perceel na te gaan hoeveel kosten zijn gemaakt, zullen volgens spreker waarschijnlijk vijf normen worden toegepast, n.l. voor ongeploegd land, voor op bouwvoor geploegd land, voor reeds uitgezaaide wintergranen, voor lucerne en kar» wij en voor grasland. Schade aan boomgaarden. Voorts wees spreker er op, dat ook voor verloren gegane boomgaarden de bijdrage wordt gesteld op de waarae vóór de beschadiging. In samenwerking tussen de directie van de Tuinbouw, het Landbouw- Economisch Instituut en onze dienst, zullen de definitieve normen voor de vergoedingen der boomgaarden wor den opgesteld. De economische waarde was zo groot, dat bi] de schaderaming voorlopig reeds reke ning werd gehouden met de gemid delde waarde van 12.000 eer ha. Er gaan momenteel stemmen oï> om een regeling te treffen voor de uitkering van de schadevergoedingen aan pachters van gronden, die op de Paard van groenten- handelaar sloeg op hol. De groenienhandelaar Van S., die Zaterdag, vergezeld van een tienjarig kleinzoontje, met zijn groentenwagen via de Seisweg Middelburg verliet, ontkwam hierbij teirauewernood aan een ernstig ongeval toen het paard, dat de wagen trok, plotseling op hol sloeg. Van S. werd reeds in het begin van de dolle rit van de wagen geslingerd. Het paard rende met de wagen, waar op nog steeds het knaapje zat, over de Olmenlaan en liep vervolgens ter hoogte van het pompgebouw der ge meentelijke riolering door een plant soen en een grasveld over. Hierbij viel ook het kleinzoontje van Van S. van de .wagen, terwijl verschillende kisten groënte het zelfde lot ondergingen. (DP de hoek van de Olmenlaan en de Seis- singei kwam het paard tenslotte te vallen. Van S., die inmiddels overeind was gekrabbeld en de achtervolging had ingezet, slaagde erin het dier weer op de been te helpen. Zowel de groentenhandelaar als zijn kleinzoontje waren met de schrik vrijgekomen. Het paard had een wonde aan het rechter- voorbeen opgelopen. De materiële schade beperkte zich tot een jong boompje en enkele palen van een af rastering. „Van Stadhuis tot Gasthuis". Te Middelburg is vorige week een winkeliersvereniging opgericht „Van Stadhuis tot Gasthuis" Er was reeds eerder een vergadering gehouden naar aanleiding van een circulaire, rond gezonden door enkele winkeliers, tij dens welke bijeenkomst het principe besluit tot oprichting werd genomen. De tweede vergadering stond onder leiding van de heer'B. C. Geers. Na enige inleidende woorden van de voor zitter werd met algemene stemmen tot definitieve oprichting besloten. Deze nieuwe winkeliersvereniging zal omvatten de winkeliers, gevestigd in de Lange Noordstx-aat en Noord poortstraat. Er zal een contributie worden geheven, teneinde een kas te vormen, welke ten dienste van de aan geslotenen in voorkomende gevallen ten nutte zal worden gemaakt. Er werd een bestuur gekozen bestaande uit 5 leden, te weten de heren B. C. Geers. voorzitter en J. D. Kip, secre taris, mevr. Faasse, penningmees- teresse en de heren M. W. Temme en P. J. J. Harthoom. Er zijn reeds 30 leden. Officiële publicaties GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van Vlissingen is ver hinderd a.s. Woensdag spreekuur te hou den. 31. Meneer Bikkebakker deed maar erg opgewekt tegen Dries Drabbeldruif, „Goeiemiddag, Dries", zei hij vro lijk. „Ik kom eventjes een kissie bij je halen. Ja, de zelfde van de vorige keer. Dat is en dït blijft toch maar een bést sigaartje." Dries knikte en haalde het kistje met behulp -an een 1 uit het schap achter zijn rug. „Maak 't meteen maar voor me open", zei meneer Bik kebakker, „lk heb wel trek in een sigaartje". Toen Dries druk doende was het kistje open 11 snijden, zei meneer Bikkebakker zo langs zijn neus weg: „Je hebt 't zeker al wel gehoord hè Dries, dat de elftalcommissie Zondag een experiment gaat wagen?" Dries keek de voorzitter van De Biggers strak aan toen hij zei: „Wat gehóórd? 11? heb niks gehoord". Meneer Bikkebakker deed alsof hij hoogst verbaasd was. „Maar kerel", zei hij, „hebben ze je dan nog niet meegedeeld, dat Jack Brown Zondag middenvoor tegen dc Grasvinken speelt? Dat is dat experiment, waar ik je over sprak". „En ik dan?", vroeg ^"ies Drabbeldruif zonder omwegen. „Ik geloof, dat ze jouik geloof (kt ze jou..". Meneer Bikkebakker had een vreselijk rood hoofd gek-egen, want toen hij Dries Drabbeldruif heel tactisch had wil len vertellen dat deze Zondag alleen maar -. eservespeler zou zijn, toen bleven de woorden eensklaps in zijn keel steken. Dries Drabbeldruif kwam dreigend achter zijn toonbank vandaan „Ze,,., ze..., zesiste hij. „jy hebt 't als maar over ze, maar Sk geloof, dat jij het oent die n e dat. Lcoopje levert, menéér Bikkebakker!" ..Je zult het wel op de convocatie lezen, Dries", riep meneer Bikkebakker nog en toen nam hij snel de be- gepachte grond zelf de boomgaarden hebben Ingeplant en deze hebben ver zorgd en ook steeds geoogst. Evenals in de afgelopen jaren zal ook hier de schade-uitkering voor de boomgaarden worden uitbetaald aan de eigenaar van de grond, waarop de boomgaard staat. Na enkele mededelingen te hebben gedaan over vergoeding van de dode inventaris, zoals het herstel van trac toren en werktuigen, waarvoor ook een normatief systeem wordt uitge werkt, wees hij er op, dat de vergoe dingsregeling voor het vee betrekke lijk eenvoudig is, aangezien het verlo ren gegane gebruiksvee zal worden vergoed tegen heraanschaffings waarde en het verloren gegane han delsvee tegen het bedrag van de ge middelde marktprijs in Januari 1953. Voorts wees hij op de wenselijk heid van georganiseerde aankoop, waardoor veevei'betering kan worden, bereikt. Geschenkzendingen Na een uiteenzetting over de ver goeding van bedrijfsvoorraden en be- dxtjfsmiddelen, rente en pacht en ge bouwd onroerend goed, zoals die in het wetsontwerp zijn geregeld, stond spreker stil bij de regeling, waardoor men geschenken van derden kan ont vangen zonder dat deze worden afge trokken van de bijdrage welke vol gens het wetsontwerp worden ver leend. Indien betrokkene een schade heeft, waarvan de herstel- en we der opbouwkosten 20.000 bedragen en betrokkene krijgt uit dien hoorde van deze wet een vergoeding van 18.000, dan kan hij volgens spreker tot een bedrag van 2000 geschen ken ontvangen zonder dat de rijks bijdrage wordt verminderd. Spreker besloot met de verzekering te geven dat allen, die aan de voor. bereidingen van de ontwerpen van wet hebben gewerkt, ook bewogen zijn niet leed en ellende, hier geleden. Bij hun denken hebben de koude economische overwegingen niet de overhand gehad. Discussie. Na de rede ontspon zich een le vendige gedachtenwisseling. De woor den van ir. Herweijer bleken op tal van punten verhelderend te heb ben gewerkt, doch er bleven nog verschillende wensen. Zo zou men o.m. gaarne willen zien, dat in de wet werd voorgesteld, dat de dubbel-ge- troffenen niet een bijzondere vergoe ding kan, doch zal worden verleend. Verder bleef de voorgestelde vergoe ding van bedrijfsvoorraden tegen kostprijs een der knelpunten, terwijl ei* o.m. ook vragen kwamen voor meerdere bescherming van pachters en meer gips voor zwaardere gron den. Marktberichten VISMIJN TE VEERE. 22 Juni. Export garnalen 3068 kg.: 1.48— 1.91, Handelsgarnalen 4 kg.: 90, Schar 126 kg.: 27—52, Bot 140 kg.: lf 42. Wijting 38 kg.: 16—18, Middel tong 43 kg.: 1.11— 1.36, Rog 204 kg.: 27—52, Visiever 12Ya kg.: 1.19—1.42, Ongesorteerde vis 19 kg.: 17 30, Tarbot 5 kg.: 98. VISMIJN TE BRESKEVS. 22 Juni. Export garnalen 1904 kg.2.07— 1.40, Schar 773 kg.: 55—16, Bot 1458 kg.: 23—16, Middel tong 225 kg.: 1.40—1.10, Rog 42 kg,: 50—18, VEILING TERNEUZEN. 22 Juni. Ia 2.50—3. Bloemkool A 8—20. B 8—10. C 8, Groene komkommers B 23. witte idem B 1923, C 1416. Peen 2e soort 15—19, Kroten 11—12, Uien 9—15, Aardappelen, eerstelingen, I 21—27, tdem IT 17—20. Kriel 10—18. Doperwten 45. Sa- voye kool 10—11, Aardbeien: D. Evern 64 74, Madame Moutot 8085, Climax 87 95, Jhr. van Tets 57—61, Rode bessen Pro lific 6163, Kersen 5088. Nagekomen advertenties. De Heer .en Mevrouw SNELLER—HENDRIKS geven met grote blijdschap ?n dankbaarheid kennis van de geboorte van hun Doch tertje JANSJE CORDELIA. Middelburg, 20 Juni 1953. Noordsingel 72. Heden overleed te Domburg, na een kort en smartelijk lijden, mijn innig geliefde Zus ter PIETERNELLA PEENE, Wed. van J. VAN KEULEN, in de ouderdom van 73 jaar. W. PEENE. Middelburg, 21 Juni 1953. Achtersingel 19. Heden overleed zacht en kalm, in volle vrede, onze geliefde Vader Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, ABRAHAM JOZIASSE, weduwnaar van JOHANNA KLUYFHOUT. in de ouderdom van 91 jaar en 10 maanden. Mede namens de familie, A. JOZIASSE. Oost- en West-Souburg, 22 Juni 1953. De teraardebestel ling zal plaats linden a.s. Donderdag om 12 uur vanaf Parklaan 6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7