BRYLCREEM Flying Dutchman DUBBELE GOESE ZEGE IN KRINGWEDSTRIJD RODE KRUIS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Licht en sierlijk, - een Batavus-sportfiets met 'n enorme gang. Met de Flying Dutchman maakt U de langste tochten - zonder' een spoor van vermoeidheid. De enige fiets met de 5 plussen Winnende ploegen gaan naar Deventer Zaterdag j.l. werd in het Schutters hof te Middelburg, onder leiding van de plaatselijke colonne-commandant R.K.K., dokter J. C. B. Simons, de jaarlijkse kringwedstrijd van het Ne derlandse Rode Kruis, kring Zee land, gehouden. Na een inleidend woord van de secretaris der afdeling Middelburg, mr. J. de Jongh van Ar- kel. 'werd de wedstrijd geopend door de kringcommissaris, mr. J. A. Heyse Als leden van de jury voor de he- renploegen traden op dokter H. Fri- ma, dokter C. F. Frumau, dokter C. Eerste reuzen caisson voor Schelphoekgat. Uit Engeland bij Zierikzee gearriveerd. Dezer dagen arriveerde te Zierikzee de eerste der Engelse reuzencaissons, bestemd voor de dichting van het gat bij Schelphoek. Het betonnen gevaar te, 60 meter lang, 18,90 meter diep en breed, ligt gemeerd op de Roggen- plaat, even ten Westen van Zierik zee. Het ligt in de bedoeling om in een kalm tempo 5 of 7 het juiste aantal staat nog niet vast van de ze enorme caissons uit de Engelse marinehaven Portland aan te voe ren De transporten worden verricht door L Smit en Co's Internationale Sleepdienst. Het tempo waarin de caissons zullen worden aangevoerd, hangt af van de weersomstandighe den. De bouw van het Boden huis te Middelburg. HYPOTHEEK VOOR BODENVERENIGING. In April besloot de gemeenteraad van Middelburg tot de bouw van een bodenhuis, dat na voltooiing .ver zou worden gedragen aan de Coöp. Bo denvereniging Walcheren onder ge lijktijdige verstrekking van een geld lening onder verband van eerste hy potheek tot een maximum van 75 pro cent der bouwkosten. B. en W. stellen thans de raad voor ter verm.', ding van registratiekosten eerst de grond en een gedeelte van het zgn. soephuis over te dragen en B. en W. te machtigen de bovenbedoelde lening ter financiering van de bouw te verstrekken, gelijk aan 75 procent van de bouwkosten, tot een maximum van f 20.000. Jonge damhertjes te Groede In de achter ons liggende week zqn in de hertenkamp te Groede niet min der dan drie damhertjes geboren. De diertjes verkeren in de beste wel stand. Vaak draven zg met hun moe der mee en de nog wat onbeholpen sprongen van de tere diertjes geven aan de hertenkamp een wel zeer bij zonder accent. Waarschijnlijk zal er deze week nog een damhertekalfje het levenslicht aanschouwen, terwijl het edelherten- paar ook spoedig gezinsuitbreiding verwacht. R. N. F. van Joost en dr. M. Schreu- der; voor de damesploegen zuster van Buren, zuster Loef en zuster Ver maas, geassisteerd door dokter M. Reyerse. Opgekomen waren de herenploegen uit Amemuiden, Goes, Koudekerke en Middelburg en de damesploegen uit Goes en Middelburg. Winnaar van de herenploegen werd Goes met 369 van de te behalen 490 punten, terwijl bij de damesploe gen eveneens de ploeg uit Goes de strijd won met 261 van de te bereiken 345 punten. Het hoogste aantal pun ten voor de ploegcommandant werd behaald door de ploegcommandant van Goes (74 van de te behalen 80 punten), terwijl ook de leidster van de damesploeg uit Goes het hoogste aantal voor de leidsters wist te beha len namelijk 45 punten. Na de wedstrijd hield dokter J. C. B. Simons een beschouwing over de femaakte fouten, waarna zuster Loef e door de damesgroepen gemaakte fouten behandelde. In zijn sluitingswoord dankte de kringcomissaris de afdeling Mid delburg voor de voorbei'eidingen. tot deze wedstrijd, dokter Simons voor de wedstrijdleiding en de juryleden voor de medewerking aan de wedstrijd verleend. De winnende groepen uit Goes zul len op 4 Juli als vertegenwoordigers van de kring Zeeland uitkomen op de nationale wedstrijd te Deventer. Grond wetswij zi ging getrouw aan traditie afgekondigd Getrouw aan de traditie en ter voldoening aan de wet, welke zegt, dat „iedere Nederlander wordt ge acht de wet te kennen", verschenen Maandagmorgen om half elf precies op de stoepen of in de raadszalen van alle gemeentehuizen in de dorpen en steden van Nederland vertegenwoor digers van het gemeentebestuur in de meeste gevallen de burgemees ters om plechtig mededeling te doen van de grondwetswijziging, ver vat in het Staatsblad 261 van het jaar 1953. De wijzigingen verband houdende met de buitenlandse be trekkingen moesten hierbij worden voorgelezen, opdat de bevolking zou weten wat zij inhouden. De bevolking liet echter zoals trouwens vrijwel al tijd, verstek gaan. Althans in Middel burg was dit het geval. Hier ver scheen de heer J. J. Laroes, commies ter secretarie, op de gebeeldhouwde stoep van het stadhuis om zich van deze uiterst formele taak te kwijten. Zegge en schrijve twee Middelburgers besteedden een ogenblik aandacht aan de lezende figuur om, nadat de namen van de ondertekenende mi nisters waren verklonken, glim lachend hun ochtendwandeling te vervolgen. Tijdens een plechtige zitting van de Arrondissementsrechtbank in het Gerechtsgebouw te Middelburg, werd de grondwetswijziging, eveneens om half elf precies, afgekondigd door de president van de rechtbank, mr. C. R. F. van Roggen. Te Vlissingen geschiedde de afkon diging in de raadszaal door burge meester mr. B. Kolff. Ongeveer twintig belangstellenden waren hier bij aanwezig. voor mooi, gezond haar! OMDAT BRYLCREEM het baar een natuurlijke glans geelt voor heel de dag; OMDAT BRYLCREEM Uw hoofdhuid gezond houdt, droog haar en roosvorming tegengaat OMDAT de zuivere oliën geëmulgeerd zijn voor smetteloze haarverzorging. Vraag BRYLCREEM - de meest verkochte hairdressing ter wereld County Perfumery Co. Ltd, Stanmore, England - Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam HOOG EN LAAG WATER 24 Juni. IL+NJLP. U.+N.A.P. U.—N.A.P. U.—N.A.P. Vlissingen 11.59 1.66 5.46 1.76 18-05 1.64 Terneuzen 12.24 1.87 6.12 1.98 18.32 1.85 Hansweert 0.14 1-81 12.54 2-03 6.48 2.13 19.11 2.01 Zierikzee 0.38 1.15 13.16 1.40 6.28 1.59 18.55 1.41 Wemeldinge 0-56 1.35 13.32 1.61 6.48 1.79 19.18 1.60

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 6