Communisten doen beloften aan Oostduitse arbeiders TOCH IS 'T ZO! JOHN CHRISTIE ONTKENT DE MOORD OP ZIJN VROUW PRINS BERNHARD OPENDE DERTIENDE ZÜIVELCONGRES SPANNINGEN IN CAMBODJA D DINSDAG 23 JUNI 1953 3 NIEUWE MAATREGELEN AANGEKONDIGD. Vijftienjarige jongen door Oostduitse politie doodgeschoten De Oost-Duitse communistische leiders hebben Maandag tien nieuwe maatregelen aangekondigd, die naar zy verklaren het levenspeil van alle klassen der bevolking zullen verbeteren en zullen bijdragen om „de ver bittering jegens de regering" uit te wissen. Het centrale comité van de socialistische eenheidsparty heeft in een Maandagochtend uitgezonden verklaring toegegeven, dat vele arbeiders „bittere gevoelens koesteren tegenover de regering, van wie zy denken, dat zy hen verwaarloosd heeft", Verder wordt nogmaals toegegeven, dat er ernstige fouten zijn gemaakt bij het bepalen van de houding tegenover de arbe Iders. Beloofd wordt, dat dit gecorrigeerd zal worden met het nieuwe program. De bekendmaking van deze partij deelt verder mede, dat alles nog niet rustig is en normaal functioneert in Oost-Duitsland na de „Juni-opstand". De partij zal de bevolking inlichten en raadplegen over verdere maatre gelen. Arbeiders, die „misleid" en nog niet aan het werk gegaan waren, zijn volgens de verklaring „toch eer lijke mensen, die geholpen moeten worden". De party moet haar bu reaux verlaten en zich onder de mas sa begeven. Er moeten bijeenkom sten met de arbeiders en openharti ge discussies gehouden worden, zo zegt de bekendmaking. DE BELOFTEN In het nieuwe program worden o. m. de volgende maatregelen voorge steld: 1) De terugkeer tot lagere arbeids- normen en het vaststellen van lonen volgens het op 1 April 1953 van kracht zijnde stelsel. 2) Verlaging van vervoerstarieven voor arbeiders, die minder dan 500 mark per maand verdienen. 3) Hogere pensioenen voor wedu wen, invaliden en gepensionneerden. 4) Ziekenverlof zal niet gelden als 5) Geen verplichte staatsverzeke ring. 6) Op de begroting zal 600 millioen mak meer uitgetrokken worden voor de particuliere huisvesting ten koste van de staatswoningbouw. "A/WWWVWVW 58/f. U weet, dat de mens over een slaap- centrum beschikt, een klein gebied dat diep verborgen in de hersenende slaap regelt. En u weet óókdat de slaap een belangrijke en noodzakelij ke levensfunctie is, onulat de li chaamscellen zich in deze rustperiode herstellen en energie vergaren. Maar hiermee zijn we er nog niet, want on danks deze aanduidingen blijft de slaap een gecompliceerd verschijnsel. Want de mens kent twee slapen, nil. de lichaamsslaap, waarvoor de ze nuwcellen in de hersenstam gelocali- seerd zijn, en de geestelijke slaap die geregeld wordt door cellenin de her senschors gelegen. De Rus Pawlow heeft ontdekt dat de slaap plaatselijk in een deel van de hersenschors aanvangt en zich uit breidt tot de algemene slaap. We kun nen het ook aldus uitdrukken: er ont staat in een gedeelte van de hersen schors een inwendige remming, ivaar- mee een daling van het bewustzijn ge paard gaat, welke de algeme slaap inleidt. Dit inslapen, deze daling van het bewustzijn, is een opzettelijk be werkte voorwaarde voor het doorsla pen van geest en lichaam. En omge keerd gaat opstuwing van het be wustzijn gepaard met een sterker functïonneren der hersencellen, welke activiteit eveneens plaatselijk begint en zich uitbreidt tot algemene tegen woordigheid van geest, ofwel: xoaak- toestand. De hersenslaap en lichaamsslaap treden in het algemeen gezamenlijk en ongeveer gelijktijdig op, maar bij sommige ziekten v'mdt 'een uitéén gaan van beide toestanden plaats, zo dat de lichaamsslaap zich openbaart bij waaktoestand der hersenen, óf om- Voor de bepaling van de diepte van de hersenslaap heeft men de wek- baarlieid genomen, waarbij gehoor- prikkels als toets dienen. De diepte van de lichaamsslaaj) wordt bepaald door heb koolzuur gehalte van de uit geademde lucht. Wordt de slaapdiep- te door lijnen weergegeven, dan blij ken er in het algemeen twee diepe da lingen te zijn, t.w. één vóór midder nacht en één tegen de ochtend, ter wijl er voorts nog enige kleinere top pen en dalingen zijn op het niveau van geringere slaapdiepte. Dit zijn de momenten, die de katten in Maart hebben uitgekozen om u met hun af grijselijk gejammer tot volledig waakbewustzijn te brengen, zodat u aan de tweede diepe daling van uw slaap niet meer zult toekomen Hoewel het ons in het algemeen wel duidelijk zal zijn dat door een daling van het bewustzijn, aanvangende ,in de hersenschors, de geestelijke slaap wordt, ingeleid en dat deze zich uit breidt tot de tweevoudige slaap, blij ven er nog vele verschijnselen, die om een verklaring vragen. Want de moe der, wier bewustzijn zodanig is ge daald dat zij in haar slaap de knet terende slagen van het omveer niet eens hoort, wordt wél wakker bij het tere kindergeschrei dat twee minuten later uit het wiegje klinkt. En eerlijk gezegd, waards lezer, ik vind het zo heerlijk dat deze verschijnselen van het leven nooit door grafieken en her senschor sceUen en wekprikkels en uitgeademde koolzuur kunnen worden verklaard! Maar er zijn nog wel een paar din gen die met betrekking tot de slaap niet helemaal duidelijk zijn. Bijv. het „planten geheugen" dat zich daarbij openbaart. H. Pétillon. Een 15-jarige Westberlijnse jongen, Wolfgang Röhling, is Maandag naby de grens tussen West- en Oost-Berlijn doodgeschoten. De jongen wierp ste nen naar de Oostduitse politie. Hier op werd door de politie geschoten, waardoor Röhling dodelijk werd ge troffen. Meer dan 1000 Oostberlijners bevon den zich Maandag nog in noodkampen van het Rode Kruis in West-Berlijn, te bang om langs de Sowjetrussisehe wachtposten naar huis terug te keren. Aan de zónegrens van Neder-Saksen zijn eenheden van de Volkspolitie voor een deel vervangen door Rus sische militairen. Volgens betrouwba re inlichtingen zouden dezer dagen ge vangenissen in Maagdenburg, Chem nitz, Zwickau, Gesa, Gotha en Wei- mar (Oost-Duitsland) door betogers zijn geopend en de gevangenen be vrijd. NAAR BERLIJN. Bondskanselier Adenauer zal vandaag naar West-Berlijn vliegen om de rouw- plechtigheden voor de slachtoffers der demonstraties in Oost-Berlijn bij te wonen. RECHTEN VAN DE MENS. Dr. .Adenauer heeft Maandag aan president Eisenhower, premier sir Winston Churchill en de waarnemen de Franse eerste minister, René Mayer, telegrammen gezonden waarin hij deze verzoekt alles in het werk te stellen om erkenning van de rechten van de mens in Oost-Duitsland te verkrijgen en mede te helpen aan het tot stand brengen van een verenigd Duitsland. Elf doden bij trein-overval in West-Java Elf doden en 38 gewonden waren de slachtoffers, toen Zondagmiddag de sneltrein van Djokjakarta naar Bandoeng ontspoorde. Een bende had, tussen Leles en Lebakdjero, een rail weggebroken en opende het vuur, nog voor de trein, waarvan de loco motief en een bagagewagen kantel den, ontspoorde. Jeep reed te water: 3 personen verdronken. Zondagmorgen is te Woerden een tot personenauto verbouwde jeep te water gereden, ten gevolge waarvan drie van de vier inzittenden zijn ver dronken. De slachtoffers zijn de 79-jarige weduwe De JongVan Schieveen, haar zoon, de 50-jarige ongehuwde T. de Jong en haar zwager, de 76-ja- rige P. Hofman. Zij waren alle drie afkomstig uit Gouderak. Reddings pogingen van omwonenden bleven vruchteloos. Alleen de bestuurder, C. Gillen, een schoonzoon van mevrouw De Jong, kon zichzelf in veiligheid brengen. Nationaal ballet Naar het A.N.P. uit doorgaans welingelichte bron verneemt, zou de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals, in beginsel een beslissing genomen hebben over de kwestie van een na. tionaal ballet. Van de zijde van dit ministerie vestigt men er de aandacht op, dat nog uitvoerig overleg tussen alle be trokkenen en belanghebbenden nodig zal zijn over het grote aantal vraag stukken dat nog een oplossing be hoeft eri dat elke speculatie over de definitieve vorm van een nationaal ballet op het ogenblik prematuur moet worden geacht. PROCES TE LONDEN BEGON. Scotland Yard ontrafelde zes moorden. In de „Old Bailey", het centrale ge rechtshof te Londen, is Maandag net proces geopend tegen de 55-jarige klerk John Halliday Reginald Christie, die er op het ogenblik van wordt be schuldigd vier vrouwen te hebben ver moord, maar aan wie wellicht nog en kele andere moorden ten laste gelegd zal worden. Voorlopig staat hij alleen terecht voor de moord op zyn vrouw Ethel, wier stoffelijke resten onder de vloer van Christie's woning op Rillington Place nummer 10 in Notringhill, een Noordelijke voorstad van Londen werden gevonden. Men verwacht dat het pi'oces vier da gen zal duren. Indien Christie van de Nieuw Tweede Kamerlid In de vacature-mr. Roolvink heeft de voorzitter van het centraal stem bureau benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer mej. mr. dr. J. C. H. de Vink te Utrecht. IN KURZAAL TE SCHEVENINGEN Minister Mansholt: „Melk wordt mishandeld" Ongeveer 2000 afgevaardigden uit 37 landen luisterden Maandagmor gen in de prachtig versierde Kurzaal te Scheveningen aandachtig naar een toespraak van Zjjne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard, die het dertiende internationale zuivelcongers opende. De Prins zeide tot de aanwezigen, dat het zuivelbedrijf een bedryf is, van mens en dier, en dat het congres dan ook beide behandelt. Eerst sprekende over het dier, zeide de Prins o.m., dat de mens verantwoor delijk is voor verzorging, onderdak en voedsel van het dier. „Wees goed voor de dieren", zo zeide de Prins, want dit is mede voor het vvelzyn van de mens" Sprekende over de mens in de zuivel industrie, gaf de prins van zijn bewon dering' blijk voor de prachtige samen werking, die tussen de verschillende gespecialiseerde takken in deze be drijfstak bestaat. „U bent hier thans tezamen, óm vrij uit over de vraag stukken van uw bedrijf te praten", al dus pnns Bernhard, „en van de ver schillende schakels ontbreekt slechts de consument. Het is niet alleen uw be lang, maar het produceren van goed voedsel gaat verder dan dat", zo zeide de prins. „Gij immers hebt mede in handen de gezondheid van de toekom stige generaties. Deze hangt van uw werk af. Moge dit kleur en betekenis aan uw werk geven", zo zeide de prins en verklaarde nadien 't dertiende in ternationale zuivelcongres voor ge opend. Prins Bernhard werd ingeleid door dr. J. Linthorst Homan, voorzitter van het zuivelcongres, die er zijn blijdschap over uitsprak, dat de prins en minis ter Mansholt de eerste zitting wilden Vijftig diamantbewerkers namen ontslag. Na het afbreken'van de onderhan delingen tussen werkgevers en werk nemers in de diamantindustrie is gebleken, dat by een aantal werkge vers tarieven worden uitbetaald, die niet in overeenstemming zijn met de tarieven, die de grondslag vormen voor de C.A.O. Bij de betrokken fir ma's hebben hierop Maandag onge veer 50 diamantbewerkers om „drin gende reden" ontslag genomen. Van de zijde van de Algemene Ju weliersvereniging wordt over het ,,om dringende reden ontslag nemen" van de diamantbewerkers verklaard, dat dit „geen ontslagneming maar een staking is, aangezien door de werkgevers de lonen volgens de C. A.O. worden betaald". De A.J.V., die deze gang van zaken als een inbreuk op de C.A.O. beschouwt, heeft de zaak bij het College van Rijksbemidde- laars aanhangig gemaakt. bijwonen. De minister van landbouw, de heer S. L. Mansholt, die daarna het woord voerde wees er op, dat de uiterste zorg dient te worden besteed aan de kwaliteit van de zuivelproducten. Het product melk is volgens de mi nister 'n gevoelig" product, dat in de praktyk op velerlei wijzen wordt mishandeld, 't begint soms al in de stal en het eindigt vaak pas bij de huisvrouw. Hierna richtte minister Mansholt zich tot prof. dr. Rasmus Johannes Mork, hoogleraar aan de landbouw- hoge school te Vollebekk in Noor wegen, die hij prees om zijn voortref felijke leiding van de zuivelbond. De minister deelde mede, dat het de ko ningin had behaagd prof. Mork te benoemen tot Commandeur in de Or de van Oranje Nassau. Tenslotte richtte de minister zich tot dr. K. L. de Vriendt, die als directeur van de Belgische Nationale Zuiveldienst ook de Nederlandse zuivelbereiding aan zich heeft verplicht. Dr. de Vriendt is, naar de minister kon mededelen, door de koningin benoemd tot Officier in de orde van Oranje Nassau. De vierde spreker was prof. R. Mork, voorzitter van de internationale zuivelbond, die speciaal het woord voerde over de vijftigste verjaardag van deze bond. moord op zijn echtgenote wordt vrij gesproken, kan hij nog berecht worden voor de dood van de drie andere vrouwen. De verdachte verklaarde onschul dig te zijn aan het ten laste gelegde. De procureur-generaal, sir Lionel Heald, verzocht de twaalf leden van de jury, onder wie drie vrouwen, zich geheel los te maken van hetgeen reeds over deze zaak is gezegd en ge schreven en zich te bepalen tot de moord, die aan Christie thans ten laste wordt gelegd. Sir Lionel was van oordeel, dat de jury op grond van de feiten niet anders kan doen dan Christie schuldig verklaren aan moord met voorbedachte rade. Deskundigen van Scotland Yard menen er in geslaagd te zijn de iden titeit te ontdekken van twee nieuwe Christie-slachtoffers. Zoals men weet werden in het huis van Christie te Londen vier lijken aangetroffen na melijk het lijk van zijn echtgenote on der een kamervloer en drie lijken in een keukenkast. Men vond echter in de tuin bok nog de resten van twee geraamten. Scotland Yard is thans tot de conclusie gekomen, dat het hierby gaat om stoffelijke overschot ten van Christian Fiirst, een Oosten rijkse, die in 1943 te Londen ver dween (21 jaar oud) en mej. Muriel Amelia Eady (32 jaar), een Londense fabriekarbeidster, die ongeveer op dezelfde tijd verdween. Tsjechische stakers worden zwaar gestraft. Het Tsjechische .dagblad „Rudo Pravo" meldt, dat alle arbeiders, die tijdens de jongste, geldhervorming in Tsjecho-Slowakije in strijd met de arbeidsdiscipline hebben gehandeld, uit de vakverenigingen zullen wor den verwijderd. De sociale rechten worden hun ontnomen. Volgens het blad is hét uitvoerend comité van de vakverenigingen het Vrijdagavond eens geworden over de volgende punten: De organisatie zal de volle verant woordelijkheid op. zich nemen voor het volbrengen van het Tsjechoslo- waakse economische vijfjarenplan, en voor de orders die door de Sowj el- Unie en de „Volksdemocratieën" bij de bedrijven zijn geplaatst. De vakverenigingen zullen alle re geringsmaatregelen ondersteunen, waarbij straf wordt geëist voor ar beiders, die de arbeidsdiscipline vei*- storen. die zonder toestemming van werkkring veranderen en die produc ten van slechte kwaliteit produceren. Men zal zich verzetten tegen „on gerechtvaardigde" eisen tot loonsver hoging. Maxi en Ernst Baier naar Nederland De Olympische, en wereldkampioe nen Maxi en E'rnst Baier, die met een groot ijsballet door Europa rei zen, zullen op basis van uitwisseling hun nieuwste ijsrevue ook voor een korte serie voorstellingen naar Ne derland brengen. Baier liet voor zijn ijsrevue een speciaal transportabel ijstheater con strueren, dat aan ongeveer 5000 toe schouwers plaats biedt, een complete toneeloutillage bevat, alsmede een lichtinstallatie. De Nederlandse première wordt gehouden op 21 Juli a.s. Een woordvoerder van Cambodja heeft Maandag- te Bangkok verklaard, dat de Franse autoriteiten haar troe pen rondom de hoofdstad van Cam bodja Ï'nom-Penli, hebben versterkt met liet oog op eventuele vijandelijk heden door het (weliswaar kleine en slecht uitgeruste) leger van dit land. Volgens de woordvoerder is dé span ning in de hoofdstad van zijn land sterk gestegen, sinds koning Norodom Sihanoek op 13 Juni onverwacht mar Bangkok reisde om zijn actie voor zelfstandigheid van Cambodja kx-acht bij te zetten. Zoals gemeld, is de koning Zondag naar zijn land teruggekeerd, omdat hij. volgens een communiqué, in Thailand geen vrijheid van handelen had. Vol gens genoemde woordvoerder zal de vorst in dat deel van zijn land blij ven, waar zich geen Franse troepen bevinden. Hij zou zich aan het hoofd van zijn leger plaatsen, niet om de Fransen aan te vallen, doch eerder om de troepen er van te weerhouden der gelijke vijandelijkheden te beginnen. Betty Hutton, Hollywoods „atomic blonde" heeft, geassisteerd door Klaas Zwarthoed, piloot van de K.L.M., de eerste van de 13 Lockheed Super Con stellations, die momenteel onderweg is naar Nederland en vandaag op Schiphol vjordt verwacht, ten doop gehouden. De champagnefles, gehanteerd door de beroemde filmster, spat uiteen op de romp van de „Atoom". Vijftig millioen meer Voor werkloosheidsbestrijding. Voor de uitvoering van werken ter bestrijding van de werkgelegenheid zal een bedrag van 50 millioen gulden meer worden aangevraagd. De oor spronkelijke begrotingspost bedroeg 40 millioen gulden, zodat in totaal 90 millioen gulden beschikbaar zal zyn. Dit blijkt o.m. uit de memorie van antwoord op het voorlopig Tweede Kamerverslag over het wetsontwerp tot wijziging van de Rijksbegroting voor 1953 van de werkgelegenheidspo- litiek. De regering heeft evenwel be sloten van het totaal bedrag voors hands 20 millioen gulden te blokkeren, teneinde mede hi.erdoor een gedeelte lijke compensatie te verkrijgen van het inflatoire effect der uitgaven, ver band houdende met de watersnood. Het is de bedoeling dit bedrag van 20 millioen niet te besteden, tenzij de ont wikkeling der werkloosheid in het a.s. najaar onverhoopt dermate ongunstig, mocht worden, dat het na bedoelde blokkering resterende bedrag van 70 millioen waarvan thans ongeveer 50 millioen is besteed voor het jaar 1953 beslist ontoereikend zou zijn. „Lorentz-Ieerstoel" voor Leidse universiteit Herdenkingscongres voor Lorentz en Kamerlingh. Maandagmorgen is te Leiden een congres begonnen ter herdenking van het feit, dat honderd jaar geleden de grote Leidse natuurkundigen Lorentz en Kamerlingh Onnes werden gebo ren. Ih zijn toespraak by de opening van dit congres deelde de president- curator van de Leidse universiteit, dr. J. E. Baron de Vos van Steen- wijk mede dat de minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen zijn medewerking had toegezegd voor het instellen van een nieuwe buiten gewone leerstoel, welke de naam Lorentz-Ieerstoel zal krijgen. Het is de bedoeling, dat deze leerstoel, voor het totstandkomen waarvan naast de rijksbijdrage tevens steun van het be drijfsleven is ontvangen, jaarlijks by toerbeurt bezet zal worden door een vooraanstaand buitenlands physi- cus, bij voorkeur een theoreticus. Antonin Zapotockyhogere produc tieminder loon en zuivering van de gelederen! Het Wereldgebeuren Spaarduitjes Onder de matrasjes, waarop ze sliepen bewaarden ze moeizaam bijeengegaarde munten en in hun linnenkastjes lagen een paar stukjes staatslening. Die waardepa pieren moesten dan dienen voor de oude dagde oude dag die, ook voor de arbeiders en boeren van Tsje cho-Slowakije zijn bijzondere zorgen meebrengt. Na 1945 zette de regering een stok achter de deur en na Februari 1948 toen minister-president Zapotocky oud-voorzitter van het Tsjechische vakverbond en toegewijd communist de touwtjes in handen kreeg wer den dat zelfs twee stokken, waarmee men de kleine spaarders naar de banken dreef om staatsleninkjes te kopen. Eind Mei 1953 sloeg Zapotocky zyn slagHij verklaarde alle staatsleningen na 1945 waardeloos en daarmede haalde hy ongeveer vier milliard gulden uit de zakken van boeren en arbeiders Hij keek onder de matrasjes: de Tsjechische kronen konden ingele verd wordenals men veel had dan kreeg men voor 50 oude kro nen een nieuweals men weinig had dat wil zeggen vier honderd hele guldens of minder dan kreeg men voor 5 oudé kronen een nieu- Weg spaarduitjes van het naai stertje, dat een nieuwe naai machine wilde kopenweg geld van het keuterboertje voor de aankoop van een kalfweg geld van de arbeider, die spaarde voor een bromfiets En omdat deze klap nog niet hard genoeg was voor de arbeiders van Tsjecho-Slowakije werd ook nog even een nieuwe verhouding vastgesteld tussen lonen en prijzen. Bij de nieu we verhouding werden de lonen in feite met ongeveer 70 verlaagd. Dit alles om de arbeiders en boe ren van Tsjecho Slowakije te leren, dat de productie opgevoerd moet worden. e nieuwe maatregelen werden door de Tsjechische arbeiders Het weekblad Time brengt enk vertalingen uit Tsjechische commu nistenbladen, die zulke fraaie namen dragen als Prawda (verschijnt in Pil- sen) en Nova Svoboda (verschijnt in Ostrava.) Suikerzoet wordt daarin verteld, dat groepen „misleide" arbeiders in de waan kwamen als zou de munt hervorming in Tsjecho-Slowakije ge richt zijn tegen de arbeidersklasse. Zy lieten zich vinden voor demon straties tegen de regering. In Pilsen, waar de Skoda-fabrieken (nu heten ze Lenin-fabrieken) staan, rukten de demonstranten in het gemeente huis de portretten van de wanden... portretten van communistische lei ders. Ze trapten de portretten van Stalin en Gottwald stuk en ze ver scheurden de Sowjetvlag. De archie ven werden verbrand. Dit, zegt de Prawda, was het werk van Ameri kaanse gangsters. Tenslotte moest de gewapende militia er op 4 en 5 Juni aan te pas komen, want nog altijd wilden de arbeiders in de Le nin-fabrieken hun agitatie niet be ëindigen. In Vaclav kwamen de mijnwer kers in opstand, in Liskovec waren het de werkers in de hoogovenbedrij- ven Zeggen de suikerzoete communis tische bladen: „de arbeids- en de po litieke discipline werden ernstig ver stoord. Anders omschrijven het de vluch telingen, die bij de Oostenrijkse grens aankwamen en verklaar den: „de soldaten weigerden te vu ren op de stakende mijnwerkers van Ostrava. De „militia" schoot drie mijnwerkers neer. Daarop sloegen de stakers een vrouwelijk militialid lid dood, dat op de mijnwerkers had gevuurd. Een Duitser, die toevallig in Praag vertoefde, constateerde, dat in de stad een volledig oproer was uitge broken. De arbeiders riepen: „We nemen de zwendel niet langer... we willen ons loon." Precies zo ging het in Koprivice, waar de grote Tatra-werken (10.000 arbeiders-) zyn. Vorige week kon Antonin Zapo tocky verklaren, dat zijn politieman nen, zijn communistische militia en zijn soldaten overal de orde hadden hersteld. Hij erkende, dat zijn regering fou ten had gemaakthij beloofde, dat men de fouten zou herstellen... dat men een les zou trekken uit het gebeurde. Op het vorige weekse congres echter van de communistische par tij, oefenden de Tsjechoslowaakse ministers scherpe critiek uit op de vakverenigingen, welke aansprake lijk werden gesteld voor het oproer. Vrijdag 19 Juni kondigde het or gaan van de communistische party een grote zuivering aan... ook onder de leden van de commu nistische partij, die zich tegen de geldzwendel hadden verzet. Antonin Zapotocky sprak Vrijdag avond het uitvoerend comité van de vakverenigingen toede geldzui- vering wordt gehandhaafd, de pro ductie moet opgevoerd worden... de regering zal geen duimbreed wijken. Een naam ontbrak toen radio- Praag een verslag van deze bijeen komst uitzond: de naam van Kli- ment, tot voor kort voorzitter van het Tsjechische vakverbond. Blijkbaar is hij het eerste slacht offer van de korte vrijheid, die de Tsjechische arbeiders zich veroor loofden toen ze op 30 Mei niet be stolen wensten te worden!! Nieuwe kabinetsformateur in Indonesië. Nadat de heren Mangoensarkoro en Moh. Roem bedankten voor de kabinetsformatie, heeft thans presi dent Soekarno de vorming van een nationaal Indonesisch kabinet opge dragen aan de huidige minister van buitenlandse zaken Moekarto. 9 Een simpele mededeling op het publi catiebord bij de poort van de Enkalonga- renfabriek te "mmen maakte Maandag bekend, dat de duizendste arbeider bij de ze industrie in dienst was getreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3