Sparta verloor onverdiend van veel zwakker Vitesse Van Est kampioen achtervolging voor professionals D0SK0 KLOPTE DE BARONIE IN BESLISSINGSWEDSTRIJD PIET VAN AS STERKSTE IN EINDSPRINT TE OOSTBURG MAANDAG 22 JUNI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DE KAMPIOENSCOMPETITIE. R.C.H. klopte Eindhoven thuis Evenals Woensdag' j.l. is Sparta tegen Vitesse wederom een verdien de overwinning ontgaan. Vrijwel doorlopend waren de Rotterdammers in de meerderheid, terwijl Vitesse het by wat snelle uitvallen moest la ten. Technisch was Sparta zo ongeveer een klasse beter dan hun te genstanders. De twee doelpunten, die Vitesse mocht aantekenen, waren niet het gevolg van goed spel, maar van twee missers in de Rotterdam se achterhoede. Het was vaak met verbluffend gemak, dat de Sparta nen hun tegenstanders in persoonlyke duels passeerden en goed samen spel, waarbij de bal laag langs de grond ging, schiep al gauw in de Arn hemse achterhoede een alarmtoestand. De verklaring' van de Rotterdamse nederlaag moet worden gezocht in de middelinie, waarin Zuidgeest na 40 minuten geblesseerd raakte, het geen een wijziging in de opstelling teweegbracht. Erger was, dat Sonne- veld in de tweede helft uitgespeeld raakte, waardoor de linkervleugel van Vitesse te veel bewegingsvrijheid kreeg. Na 28 minuten wilde rechts back Herberts de bal na een voor zet van Benningshof onderscheppen, maar hij raakte de bal verkeerd, zo dat het toen 10 voor Sparta was. Even later kwam de gelijkmaker, toen Wenneker te hard en te hoog op Landman terugspeelde en de bal over diens handen in het doel ver dween. Toen Sonneveld weer eens niet op zijn plaats stond, was Her berts er als de kippen bij, gaf voor en Faber kon de stand op 12 bren gen. Sparta was moreel toen gesla gen en ofschoon Terlouw nog meer naar voren ging, wist Vitesr "iet veel geluk de voorsprong te h a- ven. Eindkoven-RCH. Nadat Eindhoven eigenlijk een uur het beste van het spel heeft gehad en het in die periode slechts met één buitenspelgoal van Schmidt had moe ten stellen, was het RCH, dat uit eindelijk volkomen verdiend, de bei de zo kostbare punten uit de Bra bantse lichtstad mee naar huis nam. Verdiend omdat de RCH-ers in deze wedstrijd als ploeg een beter geheel vormden en vooral verdedigend zo veel zoden aan de dijk wisten te zet ten, dat de toch vrij gevaarlijke voor hoede geen schijn van kans kreeg en uiteindelijk terneergeslagen 't hoofd in de schoot legde. De werklust en de snelheid verdwenen uit die aanvals- linie en het dappere RCH kreeg er kennelijk meer en meer plezier in. Twee doelpunten van de actieve mid- voor Gallis waren dan ook een alles- zi-feo verdiende bekroning voor dat dappere volhouden en die verrassen de en uiterst snel opgebouwde aan vallen, welke de Haarlemmers in de slotfase van deze strijd nog wisten op te brengen. De strijd is op zich zelf volkomen levendig geweest, doch zij, die ver wacht hadden werkelijk goed voetbal te zien, zijn bedrogen uitgekomen. RCH volgde de tactiek van doelpun ten voorkomen en trachtte dan maar met een klein verschil een overwin ning te bevechten. Die doelpunten werden ook voorkomen, waarbij voor al Loek Biesbrouck een ware helden rol heeft gespeeld. Wat deze voet baller door tactisch opstellen en technisch inzicht deze middag heeft Luctor kampioen. Luetor is door het winnen van dc beslissingswedstrijd tegen Hans- weertse Boys met 42 kampioen geworden-van de eerste klasse A in de Zondagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland. De ploeg uit Hein- kenszand zal dus tegen Noox-mannen de stryd moeten aanbinden voor een plaats in de vierde klasse K.N.V.B. De laatste kampioen werd even eens bekend. Het was Vogelwaarde H, dat met 50 van Hontenisse won en daarmee de titel behaalde in de derde klasse B. De uitslagen van Zaterdag waren: Eerste klasse B: Rillandia IVCK I 4—5. Tweede klasse B: EMM IV—VCK III 160; Meeuwen IWolfaarts- dijk II 62; Serooskerke IIVee- re II 5—6. Tweede klasse C: Rillandia IIV CK II 5—2. De uitslagen van Zondag luidden: Eerste klasse A: Luctor IHansw. Boys I 42; Rapenburg I's-Heer Arendslcerke I 43. Res. Ie klasse A: Terneuzen III Oostburg II 103; Hulst IISteen H afg.; Ria W IIHontenisse II 0 8; B: Biervliet IIYerseke II afg.; Breskens IIIGoes III 24; Clinge II—Axel III afg. Tweede klasse A: RCS HlBier vliet III 61; B: Kwadendamme I Goes IV 44. Derde klasse A: RCS IV—Hoofd plaat II Hoofdplaat n.o.; B: Vogel waarde IIHontenisse IV 50. Onze uitslagenlijst Om het kampioenschap van Neder land: SpartaVitesse 12; Eindho ven—RCH 0—2. Prom. tweede klasse A: Veendam Oosterparkers 23; B: DFCVo- lendam 3—4; C: Helmond—WH '16 23; D: QuickRigtei-sbeek 22. Prom. derde klasse: DongenVlis- singen 32. Prom. vierde klasse: HulstDe Schutters 30. Vierde klasse G: YersekeHSC '28 5—0. Vierde klasse H: OostburgPSK 3—3; Ria W—Hontenisse 6—2. Prom. res. 2e klasse: Taxandria- IIMiddelburg H 52. Res. tweede klasse C: De Zeeuwen QBreskens II 42. gepresteerd was groots. Hij was ver uit de beste speler van het veld en met hem mag de gehele RCH-verde- diging worden genoemd. Bij Eindho ven was doelman Hanssen de meest opvallende figuur. Ook Frans Tebak, Van Kemenade en Snoek mogen met ere worden genoemd. De stand in de kampioenscompe titie luidt: RCH Vitesse Sparta Eindhoven 2 110 3 1 0 2 0 111 De promotie. Veendam slaagde er niet in de returnmatch tegen. Oosterparkers te winnen. Het werd een 32overwin- ning voor de Groningers, die hier door aan de kop gaan, zoals de stand aangeeft: Oosterparkers 3 2 0 1 4 7-6 ZFC 2 1 1 0 3 4-3 Veendam 3 0 12 16-8 In groep B moesten de Dordtena- ren een grote teleurstelling onder vinden. DFC verloor met 43 van Volendam, dat hierdoor een flinke stap in de richting van de eerste klasse heeft gedaan: Volendam 3 1 2 0 4 7-6 EBOH 2 0 2 0 2 2-2 DFC 3 0 2 1 2 6-7 In groep C werd de eerste wed strijd gespeeld tussen Helmond en WH '16, welke eindigde in een 32 zege voor WH '16. WH '16 1 1 0 0 2 3-2 Dosko 0 0 0 0 0 0-0 Helmond 1 0 0 1 0 2-3 Quick heeft het Rigtersbleek niet cadeau gedaan en Bleijenberg c.s. kwamen niet verder dan een 22 gelijkspel, waardoor Quick de kans op promotie nog behoudt, getuige de stand Rigtersbleek 2 1 1 0 3 5-3 Kimbria 2 10 12 6-3 Quick 2 0 1112-7 ViissiHgen kon tegen Dongen geen winst behalen. Spel 'nad veel le lijden van de hitte. Meer dan 6000 voetbalenthousias ten, onder wie zeer vele Zeeuwen, waren aanwezig by de promotiewed strijd om een plaatsje in de tweede klasse tussen Dongen en Vlissingen, welke voor de Vlissingers helaas geen winst opleverde. Beide partijen speelden van meet af aan scherp op winst en de span ning is er dan ook tot de laatste mi nuut ingebleven. Vóór de rust was de thuisclub uitgesproken sterker, maar het afwerken van de aanvallen liet zoveel te wensen over, dat tal van mooie kansen werden verprutst. Bo vendien bezondigde Dongen zich vaak aan onproductief pingelen. Het duur de zo tot de 43e min, eer Kouters bij een korte schermutseling voor het Zeeuwse doel kans zag de score te openen. (10). Met deze stand kwam de rust. Hoewel het peil van het spel na de rust sterk daalde door de hitte, was toch dit gedeelte van de wedstrijd het spannendste. Na drie minuten maak te De Nooijer voor Vlissingen met een strak laag schot gelijk (11), maar direct namen de Brabanders de aanval over en nog binnen de minuut werd het door Simons 21. In de 20e minuut na de rust maakte de zelfde speler er 31 van. Van toen af was Vlissingen een geslagen ploeg, welke echter toch nog moeizaam zwoegde voor een doelpunt. Een goe de aanval werd door De Nooijer nog met een mooi doelpunt bekroond (3 2), maar het slotoffensief was weer voor Dongen. ZWEMMEN Haagse en Brugse zwem mers komen naar Sluis. Op Zaterdag 15 Augustus a.s. zul len te Sluis internationale zwemwed strijden worden gehouden, welke zich behalve in het Sluisse zwembad, ook in het kanaal naar Brugge zullen af spelen. De lange afstand-wedstrijd in het kanaal wordt gehouden van het Belgische plaatsje Hoecke naar Sluis, over een afstand van 3 a. 4 km. De Brugse zwemvereniging en de zwem- club „Zian" uit Den Haag hebben reeds deelname toegezegd. Men zal trachten tegenover deze beide clubs een Zeeuwse combinatie te stellen. Na afloop van de zwemwedstrijden zullen verschillende waterpolomatches wor den gespeeld. De 18 uur van Zeeland op 22 en 23 Augustus. Vorig jaar ofganiseerde de M.A.C. Inter Scaldes voor de eerste maal de 18 uur van Zeeland, een prestatierit, bestaande uit twee kaartlees- en twee oriënteringstrajecten. In verband met de ramp heeft het bestuur van Inter Scaldes eerst nu kunnen besluiten om deze 18 uurs- rit ook dit jaar te organiseren. Als data werden vastgesteld 22 en 23 Augustus. De start van deze rit is 's Zater dagsavonds om 7 uur te Goes. Het eerste traject, een kaartleesrit over een afstand van ca. 75 km., brengt de deelnemers in Kapelle, waar een korte rust wordt gehouden alvorens te beginnen aan het nachtelijke oriënteringstrajeet van 150 km., dat in Middelburg eindigt. Daar starten de deelnemers weer voor een oriënte ringstraject bij daglicht eveneens van 150 km. In Lewedorp wordt op nieuw gerust en daarna gestart voor het laatste traject, een kaartleesrit over een afstand van 75 km., die de deelnemers tenslotte aan de finish m Goes brengt. Deze finish is 's Zon dagsmiddags omstreeks 1 uur. Het elftal van „De Meeuwenuit Zoutelande, dat in de tweede klasse van de Zaterdagcompetitie uitkomt. Staande v.l.n.r.: J. KleinepierW. Verhage, K. Nieuwenliuize, W. Verha- ge, A Verhage en J. Roelse. Onderste rij: L. Adriaanse, P. CijvatW. de WolfW. Janse en P. Melis. Vlissingen won junioren- tournooi te Middelburg. Het voetbaltournooi voor junioren, dat „Middelburg" Zondag organiseer de is goed geslaagd. Hoewel er me de door het mooie weer weinig pu bliek was. werd er geen wanklank gehoord. Jammer was het evenwel, dat Patrijzen juist voor het begin van het tournooi, dat door Vlissin gen werd gewonnen, verstek liet gaan. Groep A: MiddelburgDe Zeeu wen 00: Vlissingen IVlissingen II 20; RCSEmma 00; Vlissin gen IGoes 30; MiddelburgEm ma 11; De ZeeuwenRCS 30; Vlissingen IIMiddelburg 2—0; De ZeeuwenGoes 20; EmmaVlis singen I 02; RCSGoes 21; Em maVlissingen II 21. 1. Vlissingen I; 2. De Zeeuwen; 3. RCS; 4. Emma. Groep B: RCSMiddelburg II 2 0; GoesMiddelburg I 20; Vlis singenDe Zeeuwen 10; Breskens Zeelandia 00; Middelburg IIDe Zeeuwen 12; RCSVlissingen 0 3; Middelburg IZeelandia 04; GoesBrsekens 00; Middelburg li Middelburg I 32; De Zeeuwen Zeelandia 02; RCSBreskens 0 3; VlissingenGoes 20. De eindstand: 1. Vlissingen; 2. Zeelandia; 3. Breskens; 4. Goes. Pupillen: MiddelburgDe Zeeuwen 0—0; Middelburg II—Goes 0—2; VlissingenZeelandia 20. Dë heer G. Schutte, voorzitter van de juniorencommissie van „Middel burg" reikte direct na afloop de fraaie prijzen uit. DE NATIONALE WIELERKAMPIOENSCHAPPEN. Titel op de 50 km. voor Gerrit Voorting Wim van Est is er in geslaagd zyn titel bij de achtervolgers te prolongeren. De ijzeren map van 't Heike was in de halve finale onweerstaanbaar en liep Henk Lakeman ha zes ronden in. In de finale had hij weinig moeite met Adrie Voorting, die na een snelle start in de eerste ronde een kleine voor sprong nam, maar uiteindelijk op 15 meter na werd ingelopen door de mach tige Wim van Est. Voor de eerste maal in zijn wieler- loopbaan is de thans 30-jarige Gerrit Voorting er in geslaagd een nationale titel te behalen. Op de 50 km voor profs zonder gangmaking ging Voorting na een weinig spannende race als eerste over de streèp. Na 27.5 km sprongen Evers, Adrie Voorting, Van Breenen, Gerrit Voorting, Cor Bakker en Harrie van de Kamp weg en dit was de inleiding tot de beslissende slag, die vijf kilo meter later geleverd werd. Cor Bak ker en Van de Kamp lagen toen nog op kop en kregen Wim van Est en Gerrit Voorting mee. Dit viertal slaag de er in na 40 km een ronde te ne men op de anderen. Gerrit Voorting won de verwarde eindsprint voor Van de Kamp, Van Est en Cor Bakker. Ook de revanche van het stayers kampioenschap over 50 km was te leurstellend. Het resultaat werd: 1. Zege van Schijvenaar in 's Heerenhoek. De wielerwedstrijd voor nieuwelin gen, welke Zondag te 's Heerenhoek werd verreden, heeft een vrij leven dig verloop gehad. Reeds in de eer ste ronde ging Rijnvos er vandoor en, hoewel zijn ontsnapping eigenlijk wat voorbarig was, slaagde hij erin lange tijd een zekere voorsprong te behou den op het peloton, waaruit inmid dels ook Danen en Schijvenaar waren ontsnapt. Acht ronden voor het ein de kon dit tweetal, dat een hoog tempo draaide, Rijnvos inhalen. In de eindspurt zegevierde Schyvenaar tenslotte. De plaatselijke favoriet Jan West dorp wist tijdens een solorace in de laatste ronde nog verscheidene ren ners te passeren en legde beslag op de vierde plaats. De uitslag was: 1. Schijvenaar, Oud-Gastel, 80 km. in 2 uur 9 minuten, 2. Danen, Oud-Gastel, 3. Rijnvos, Standaardbuiten, 4. op 100 m. J. Westdorp, 's Heerenhoek, 5. Kaptein, Lisse, 6. H. Heeren, Sprun- del, 7. Verhuist, Haarlem. Duitsland wil Winterspelen in 1960 organiseren. Het Duitse Olympische Comité zal aan het I.O.C. voorstellen de Olym pische Winterspelen in 1960 in Gar- misch Partenkirchen te houden. Bijster 50 km in 41 min. 36 sec.; 2. De Best op 700 m., 3. Wierstra op 1250 meter; 4. Pronk op 1525 meter. Achtervolging finale: 1. Wim van Est 6.29.6; 2. Adrie Voorting 6.48.6; om de derde prijs: 1. Gerard Peters 6.49.4; 2. Lakeman 6.51.8; 50 km zonder gangmaking: 1. Gerrit Voorting 1 u. 8 min. 18.6 sec.; 2. Van de Kamp; 3. Wim van Est; 4. Cor Bakker; op 3,i ronde: 5. Piet Sieveking; 6. Harm Smits; 7. Hans Dekkers; op een ronde 8. Henk Faanhof; 9. Piet Evers; 10. Dielissen. De Waal won in Zuiddorpe. Twee Zeeuwse en twee Brabantse renners van formaat hebben Zater dag in de amateur-wielerronde van Zuiddorpe, na een vinnige eindsprint uitgemaakt wie er met de bloemen zou gaan strijken. Het was tenslotte Eddy de Waal, die hier in eigen om geving en gebrand op de zege, Piet Maas met banddikte sloeg, een Maas, die snel naar zijn oude vorm is terug- gegroeid en deze middag de beste man uit de course was, Ook de 18-jarige Zeeuw Piet van de Lijke liet weer een beste indruk achter, evenals van Nadat de Zeeuwse kampioen Ver- helst gehuldigd was, gingen 33 ren ners van start. Van Nispen en Van Beers waren de eersten, die een seri euze uitlooppoging waagden, die hen 1 min. voorop bracht. De Waal, Piet Maas en Verhelst openden echter spoedig een jacht-* die de voorsprong van het duo op de kop deed slinken. Verhelst moest echter door pech op geven en nadat ook Piet de Bruijn en Keepers van het toneel verdwenen waren, vormde zich een nieuwe kop groep bestaande uit Maas, de Waal, v. d. Lijke en Van Beers. Dit kwar tet slaagde er in een kleine voorsprong te behouden tot het einde. De eind sprint werd reeds ver voor de finish aangetrokken door de Waal, die alle moeite had om de fel spurtende Maas op de streep met banddikte te slaan. De uitslag luidt: 1. Eddy de Waal (Kloosterzande) 100 km in 3 uur 8 min.; 2. P. Maas (Pindorp); 3. v. d. Lijke (Groede)4. Van Beers (Etten) 5. op 30 sec. Konings (Breda)6. Van Osta (Feijenaart)7. Looy (Steen bergen) 8. v. d. Borst (Etten)9. Van Glerum (St.-Willebrord)10. Van Nis pen (St.-Willebrord)11, Oosthoek ('s Heerenhoek). GYMNASTIEK Gemeentelijke subsidie voor Gymnaestrada gevraagd- Zoals bekend wordt van 15 tot en met 19 Juli te Rotterdam voor de eer ste maal in 1953, onder de naam Gym naestrada een groot internationaal gymnastiekfeest georganiseerd. Van particuliere zijde is een garantiefonds van 25.000 gevormd en pogingen worden in het werk gesteld dit be drag nog te verhogen. Aangezien ech ter de organisatie van deze groots opgezette demonstratie belangrijke uitgaven vergt, heeft bet regelingsco mité verzocht mede voor een gemeen telijke subsidie van 25.000 in aan merking te mogen komen. B. en W. van Rotterdam hebben het comité medegedeeld, bereid te zyn te bevorderen, dat een subsidie uit de gemeentekas tot een bedrag van ten hoogste 25.000 wordt verleend onder de bepaling, dat niet meer zal worden uitgekeerd dan nodig is om het even tuele tekort te dekken, en tevens on der de voorwaarde, dat zo spoedig mo gelijk een rekening en verantwoording bij B. en W. wordt ingediend. B. en W. vragen de gemeenteraad een sub sidie van ten hoogste 25.000 toe te kennen. Vlissingen verloor eerste promotie-ontmoeting. Dosko, dat de race met De Baronie gedurende de hele competitie zo goed heeft volgehouden, is er in geslaagd om de beslissingswedstrijd, welke op het R.B.C.-terrein tc Roosendaal werd gespeeld met 21 te winnen. De Bergenaren moeten nu met Hel mond en VVH'16 de strijd aanbinden voor een plaats in de eerste klasse. Helaas heeft Vlissingen het in de eerste promotie-ontmoeting in eu tegen Dongen niet tot een overwin ning kunnen brengen. Het werd 3—2 voor de thuisclub en deze uitslag kwam niet geheel onverwacht. KORFBAL Nederland klopte België in Groningen (8-6). De ondanks de grote warmte toch nog 3000 naar het Groningse Ooster- park gekomen toeschouwers zijn ge tuige geweest van een technisch niet op hoog peil staande, maar wel span nende korfbalwedstrijd tussen de ver tegenwoordigende twaalftallen van Nederland en België. In de Nederland se ploeg waren vier debutanten opge nomen, die allen uitstekend voldaan hebben. Over het algemeen was het spel bij onze landgenoten beter ver zorgd dan bij de geestdriftig spelende Belgen. Nadat mevr. Adriaenssen Bel gië reeds na 2 minuten spelen de lei ding had gegeven, kwamen de Oranje- truien er steeds beter in en na 8 mi nuten zorgde Ten Have voor de gelijk maker. Na ruim een half uur gaf Woudstra Nederland de leiding (21), maar nog geen twee minuten later wa ren de partijen weer op gelijke voet gebracht, toen Roth doel trof. Neder land nam in de 43e minuut opnieuw het heft in handen, toen Buurman uit een strafworp inschoot (32). Als gevolg van de grote warmte daalde het spelpeil in de tweede helft zienderogen. Nadat Buurman een strafworp had gemist, maakte Schee pens er 3—3 van en twee minuten daarna namen onze Zuiderburen een 4—3 voorsprong, toen mej. Flamand de korf trof. Waren de Belgen nu enige tijd in de meerderheid, in de 18e mi nuut was het Kindt, die 44 deed no teren en daarmee een periode van felle Nederlandse aanvallen inluidde. Mej. Heespelink en Van de Pieterman brachten Nederland op 64, maar de Belgen gaven zich niet gewonnen en kwamen in de 32e minuut door Sche pen tot 6—5 terug. Mulder zorgde met een verre worp voor 75 voor Neder land, maar Bal bracht de spanning er weer geheel in door korte tijd later de Belgische achterstand tot 76 te ver kleinen. Mevr. MerkSchuiten maak te tenslotte aan alle onzekerheid een einde (86). MOTORSPORT K.N.M.V.-competitie begint. Op Zaterdag 4 Juli wordt de eerste rit verreden van de KNMV-competl- tie. Het is een oriënteringsrit, waar voor om 3 uur gestart wordt te Bres kens. Na deze eerste oriënteringsrit vol gen nog een kaartleesrit en een oriën teringsrit bij duister. VELE BEKENDE PROFS AAN DE START. Wagtmans tweede. De kleine, tengere Piet van As heeft Zaterdag in Oostburg nog eens overduidelijk bewezen een groot cri terium-specialist te zyn. Het zeer snelle parcours van 1 km. lengte leende zich feitelijk niet voor een se rieuze uitlooppogïng en een eind. sprint waar 17 renners aan deelna men, moest dan ook de beslissing brengen. Piet van As toonde zich hierin de sterkste en klopte zyn ri valen met enkele meters. Ongeveer 4000 toeschouwers om zoomden het parcours toen burge meester mr. K. Hoekzema 36 ren ners „wegschoot". Thijs Roks is wel de grootste ani mator geweest wat betreft het wa gen van een uitlooppogimg, maar het veld dat de beste renners van ons profcorps in de gelederen had, riep nem steeds weer tot de orde. Ook Wout Wagtmans, die herhaaldelijk trachtte weg te komen, kreeg geen kans evenals de jonge Belgische ster Vergouwen die een zeer beste indruk achterliet. Ook Gerrit Voorting, Harm Smits, Toon van Oers en Cor Bakker slaag den er niet in een eenmaal verkregen kleine voorsprong te handhaven. Zo doende werd het voor het talrijke pu bliek een eenzijdige vertoning die al leen in de laatste meters nog wat op leving bracht. De uitslag luidt: 1. P, van As (Roo sendaal) 120 km. in 2 uur 28 min.; 2. W. Wagtmans (Breda)3. A. van Oers (Langeweg) 4. H. Smits (Ant werpen) 57 H. Dekkers (Eindhoven) 6. Cf. Bakker (Zaandam)7 G. Voor ting (Haarlem)8. Thys Rok's (Sprun- del)9. F. v, d. Zande (Halsteren) 10. A. Suikerbuijk (Breda). Koblet nog steeds eerste in Ronde van Zwitserland. Hugo Koblet heeft nog steeds de leiding in het algemeen klassement van de Ronde van Zwitserland. De vierde etappe werd gewonnen door de Italiaan Pasotti, tweede werd Ko blet. De vijfde etappe was voor de Zwitser Mètzger; hier werd Koblet zevende. Koblet heeft nu vijf minuten en twintig seconden voorsprong nummer twee, zijn Schaer. orsprong op landgenoot Hulst heeft het eerste deel van het examen voor de promotie naar de derde klasse met goed gevolg afge legd. De Schutters werd met 30 ge- k'lnt"de vierde klasse G speelde Yer seke tegen HSC'28 met ais resultaat een 5-0 overwinning voor de Zeeuw se club. Op de stand had dat geen in- In de vierde klasse H heeft P.S.K. zijn laatste kans op behoud niet ver- loren laten gaan. Het 33 gelijke spel tegen Oostburg. stelde Oostburg buiten gevaar. P.S.K. moet nu win nen van Steen, wat een moeilijke op gave is en Koewacht verliezen van Hulst, willen de mannen uit Philip pine het vierde klasseschap behou den. De stand is: 19 17 2 20 14 2 20 11 3 19 Hulst Ria W Hontenisse Steen Aardenbui'g Sluiskil EMM IJzendijke Oostburg Koewacht PSK 0 36 65—25 4 30 79—34 6 25 58—46 9 4 6 22 55—43 9 4 6 22 40—42 6 3 11 15 48—56 6 3 11 15 31—41 4 7 9 15 34—55 5 4 11 14 49—65 4 4 11 12 4268 4 2 13 10 36—75 Middelburg H speelde voor de pro motie tegen Taxandria II, dat de groen-witten geen kans op de eerste zege gaf (52). De laatste wedstrijd in de res. tweede klasse C was die tussen De Zeeuwen II en Breskens H, welke de Zeeuwen met 42 won en zodoende de laatste plaats aan Zeelandia H liet. AUTOMOBILISME Ascari won opnieuw Grote Prijs van België. Fangio ging met grote snelheid, over de kop. Een geweldige mensenmenigte, naar buiten gelokt door het schitterende weer, is er te Spa getuige van ge weest, dat Alberto Ascari met Ferra ri voor de tweede maal de Grote Prijs van België won. Twintig coureurs na men deel aan deze wedstrijd, die ging over 36 ronden van het 14.120 meter lange parcours, een totale afstand van 508,320 km. De felste stryd in deze monsterrace werd geleverd tussen Fangio. Ascari en Gonzales, die in de trainingswedstrijden de beste tijden hadden gemaakt en als eersten start ten. Fangio, die direct de kop had geno men, zag zich in de tweede ronde ge passeerd door Gonzales en na bijna 100 km ging Gonzales nog steeds in razende vaart aan de kop met achter hem Fangio op 9 seconden en verder Ascari, Farina* Hawthorn en Villore- si. De twee Maserati-ryders, Gonzales en Fangio, liepen geleidelijk meer uit op de rest van het veld, totdat na 12 ronden Gonzales wegens een defect aan het gaspedaal moest opgeven. Fangio hield het nog een ronde langer uit. maar moest toen eveneens met panne bij de pits blijven staan. Hij zet te in de Maserati van de Belg Claes de jacht op de leiders voort, maar had toen al bijna vier minuten achter stand op Ascaxi, die de kop had over genomen. Toen ook Farina in de 14e ronde moest opgeven, reed Ascari onbe dreigd de zege tegemoet, gevolgd door Villoi'esi. Marimon en Fangio. Deze laatste reed met duivelse snel heid om op de tweede plaats beslag te kunnen leggen maar moest na een spannend duel met Villoresi, die hij niet van de tweede plaats kon ver dringen, opgeven. Zijn wagen ging over de kop, maar de renner liep geen verwondingen op. Ascari won met grote voorspi-ong, Villoresi werd tweede en Marimon eindigde met zijn Maserati op de derde plaats met een ronde achterstand. ATHLETIEK Amerikaan Iness verbeterde wereldrecord discuswerpen. Tijdens universitaire wedstrijden te Lincoln in de Ver. Staten heeft de Olympische kampioen Sim Iness van de universiteit van Zuid-Californië bij het discuswerpen een afstand van 57.934 meter gehaald, een nieuw we reldrecord. Het officiële wereldre cord staat sinds 14 Augustus 1949 op naam van de Amenkaan Fortune Gordien met 56.97 meter. 0 De voetbalwedstrijd tussen BW en de Italiaanse eerste klasser Pro Patria, wel ke in Den Bosch werd gespeeld, eindigde in een gelijk spel 22. Gordon Pirïe heeft in Londen het En gelse record op de 3 mijl verbeterd door een tijd van 13 min. 41.8 sec. voor zich af te laten drukken. Hij brak daarmee het oude, op zijn naam staande, record met drie seconden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5