VETERANEN HERDACHTEN TE MIDDELBURG HUN DODEN WAICHEREN OMZET VEILING „WALCHEREN" DAALDE NIET ONBELANGRIJK Een „dure'9 sigaret voor drie kwartjes NIEUW RECREATIETERREIN AANWINST VOOR DOMBURG JIMMY BROWN en de oranjehemden KLANKEN uit de AETHER MAANDAG 22 JUNI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 TREFFENDE PLECHTIGHEID. Bloemen gelegd bij Vrijheidsmonument. logs-invaliden. Tenslotte bood de heer Parent het „Credo" van de We- rcldfederatie va.n Oud. Strijders, v in het streven van deze instel- 1 is vastgelegd, aan de heren Pa- L'l en Kögeler aan. Hierna begaf het gezelschap zich naar hotel „De Burg", waar men nog enige tijd bijeen bleef. Het ligt in de bedoeling een dergelij-, ke herdenking voortaan ieder jaar te houden. Vertegenwoordigers van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers en de Nederlandse Bond van Oud-Strijders, afdeling Zeeland, legden Zaterdag, ter gelegenheid van de Wereld Veteranendag 1953, bloe. men bij het Vrijheidsmonument op de Groenmarkt te Middelburg. Het was een onderdeel van een massale her denking, welke dit jaar voor het eerst in 21 landen van de wereld werd ge houden. In Nederland werd op het zelfde moment deze treffende plech tigheid ook in de overige tien provin ciehoofdsteden gehoudèn. Behalve door een delegatie van 23 afgevaardigden, leden van beide bon den uit verschillende Zeeuwse steden, onder meer Vlissingen, Middelburg, Goes en Axel, onder leiding van de he ren P. Paree te Axel en de heer Th. P. van Zutphen te Vlissingen, werd de plechtigheid bijgewoond door ver schillende Zeeuwse autoriteiten of hun vertegenwoordigers. Aanwezig waren o.a. de comman dant maritieme middelen Vlissingen, kapitein ter zee J. G. Broekhuysen majoor J. Potteboom van de C.O.A.K. te Middelburg en de nieuwe garni zoenscommandant, majoor Cornet; de heer J. Parent namens de Commissa ris der Koningin in Zeeland; wethou der J. W. Kögeler, namens de gemeen te Middelburg; kapitein L. Stoorvogel der Rijkspolitie in Zeeuwsch-Vlaande- ren, namens de Rijkspolitie; mevr. Zeeuwen slaagden voor middelbare examens. Aan het St. Gertrudis Lyceum te Roosendaal slaagden voor het eind examen Middelbare Meisjesschool N. Misseghers uit Koewacht en F. So- mers uit Vlissingen. Voor het eindexamen Rijkskweek school te Middelburg slaagden de heren M. J. van Boven uit Nieuw- dorp, E. M. de Groene uit Wilhel- minadorp en H. Koover uit Vlissin gen. Moolenburgh, namens de stichting M. O.V.E.O.; en verder kleine deputaties van Marine en Landmacht. Nadat een bloemstuk, naar voren gebracht door de heren Paree en van Zutphen, door eerstgenoemde, als voorzitter van de B.N.M.O. in Zeeland, aan de voet van het monument was felegd, legde ook mevrouw H. Goed- art van Tooren, secretaresse van de. Bond van Oud Strijders, afdeling Vlissingen, en draagster van het in actieve militaire dienst verkregen mo bilisatie-kruis, bloemen bij het monu ment. Hierna las de heer Paree de verkla ring der Wereld Veteranen Federatie voor, waarin o.rn. hulde werd gebracht aan de nagedachtenis van de in de oorlog gesneuvelde militairen, plech tig werd beloofd de vrede in de wereld te beveiligen en voortdurend te zul len streven naar internationale sa menwerking, gebaseerd op wederzijds begrip, en waarin er werd op aange drongen hulp te verlenen aan de oor- Prettig gebaar van „Herrezen Middelburg". Gezinsknipkaarten tegen verlaagd "tarief voor Middelburgers. Maandag 29 Juni zal, zoals be kend, de diergaarde „Klein Blij- dorp", welke door de Stichting Her rezen Middelburg gedurende de maand Juli op het parkeerterrein achter de Markt te Middelburg is ingericht, officieel worden geopend. Om het de inwoners van Middel burg gemakkelijker te maken met hun gezinnen dit smaakvol ingerich te dierenpark met véle attracties te kunnen bezoeken, heeft de Stichting besloten om voor inwoners van Mid delburg goedkope knipkaarten, die voor het gehele gezin gelden, be schikbaar te stellen. Deze knipkaarten zullen geldig zijn voor tien entrees en 2.kosten, stedelijke belasting inbegrepen. Kin deren tot veertien jaar kunnen tot zes uur de diergaarde bezoeken, te gen eenmaal knippen, voor volwasse nen zal tweemaal worden geknipt. Daar de normale entreeprijs 0.30 voor kinderen en 0.60 voor volwas senen bedraagt, geeft Herrezen Mid delburg voor de inwoners der stad dus een aanzienlijke reductie. Vanaf Vrijdag zijn deze knipkaar ten verkrijgbaar bp de Amsterdamse Bank. Voorstellen van B. en W. aan Middelburgse raad. Voor de op 30 Juni a.s. te houden vergadering van de raad te Middel burg stellen B. en W. o.m. voor de verordening op de heffing en invorde ring van een plaatselijke belasting op toneelvertoningen en andere verma kelijkheden op voorstel van Ged. Staten zodanig te wijzigen, dat het op 20 Januari 1953 genomen besluit, het belastingpercentage voor sensa tiesporten van 50 op 25 te bren gen en dat met terugwerkende kracht vanaf 1 Januari 1953, wordt ongedaan gemaakt. Het percentage zal inderdaad op 25 worden gebracht, maar dan met ingang van de eerste dag van de maand, waarin de konink lijke goedkeuring ter kennis van B. en W..ïs gekomen. Voorgesteld wordt verder M om in vaste dienst tot vakonderwijzeres handwerken aan school C te Middel burg te benoemen mej. J. Hooger- heijde te Middelburg, die reeds een jaar op proef aan deze school heeft gewerkt. B. en W. stellen eveneeens voor eervol ontslag te verlenen aan de heer L. Vink, leraar aan de Avond- JAARVERGADERING TE MIDDELBURG. Binnenkort wekelijkse eierveiling. De Coöp. veilingsvereniging „Walcheren" te Middelburg zette in 1952 om aan groenten en fruit voor 1.174.769,11 en aan eieren voor 268.750,53 (1.800.000 stuks). Dit is 181.734,93 minder dan in 1951. De omzet aan groenten was 50.000 hoger, maar aan aardappelen 100.000 lager. De fruitomzet verminderde met bijna 140.000. Er wer den 306.408 kg. appelen en peren gekoeld. De koeling van het fruit was minder succesvol, onder meer doordat het fruit minder houdbaar was. De balans liet aan inkomsten en uitgaven.een bedrag van 958.892,16 zien, met een tekort van 34.600. Deze cijfers werden Zaterdagmid dag tijdens de te Middelbui'g gehou den jaax*vergadering uitgebracht door de secretaris van de veilingsvereni ging, de heer L. Joziasse en de di recteur, de heer W. Kweldam in him jaarverslagen. Het ledental liep met 31 terug tot 503. Nadat liet overlijden van het be stuurslid, de heer P. Ton Czn., staan de was herdacht, gaf de voorzitter, de heer B. Koole een overzicht van het wel en wee van de veiling in 1952. Hij wees op de lagere omzet en gaf daarvoor als oorzaken de lagere prijzen en de teruggelopen teelt. Voorts meende de heer Koole, dat de eenmanstuinderij in de toekomst ten dode is opgeschreven. De directeur merkte in zijn verslag voorts nog op, dat het aantal kopers stijgende is. doordat de veiling de omzet van de Walcherse grossiers administreerde en incasseerde. Po gingen om te komen tot een centrale eierafzet op Walcheren zijn mislukt, o.a. door te weinig medewerking van de particuliere handelaren. Binnen kort zal worden overgegaan tot een wekelijkse eierveiling. Tenslotte betreurde de directeur het, dat niet alle leden de vrijwillig op zich genomen.verplichtingen na komen, o.a. door niet al hun produc ten te doen veilen. Ir. J. Hennik, de nieuwe Rijkstuin- bouwconsulent voor Zeeland sprak een woord ter kennismaking, waarin hij zeide begrip te hebben voor de moeilijke positie, waarin veiling en tuinders verkeren en hoopte aan de oplossing daarvan zijn beste krach ten te kunnen geven. Bij de bestuursverkiezing werd de heer W. J. de Schipper herkozen; in de raad van toezicht wnrd de heer A. H. Geertse herkozen in de plaats van de heer T. Staat kwam de heer- A. de Kam. De vergadering ging accoord met het heffen van een entreegeld van 5.en een contributieheffing van io.per lid. Het veilingspereen- tage voor leden werd als volgt vast gesteld: gewone veiling 6 grote veiling 4 koelhuisproducten 6 administratief geveilde producten 4 Oostkapeïle op het televisiescherm. Te Oostkapeïle zijn door de N. C. R. V. televisieopnamen gemaakt van de maquette van het dorp, die ge maakt wordt voor de feestelijkheden van volgend jaar. Deze opnamen zul len vertoond worden in het televisie journaal van Dinsdagavond a.s. om 20.15 uur. Men heeft enkele huizen en de toren van het dorp opgenomen met daarnaast dezelfde gebouwen, zoals ze in werkelijkheid zijn. en voor niet leden 2 hoger. De huur van de emballage voor leden en niet-leden werd vastgesteld opkleine pootbak 2 ct. groentekist 3 ct., fruit- kist 6 ct., bushel 5 ct. Tenslotte werd beslaten het ver plicht veilen van aardappelen te verlengen tot 1 September. Avondvierdaagse geëindigd. Nachtmars van „Medio" van 4 op 5 Juli a-s. Te Middelburg werd Zaterdagavond de zevende, door de gymnastiekver eniging „Medioburgurrv' georganiseer de, avondvierdaagse besloten met een feestelijke opmars van de deelnemers achter de drumband van de Nationale Reserve, naar de Markt. Behalve de enkele tippelaars, die om een of an dere reden niet aan de start versche nen, hebben alle deelnemers, zowel zij die in groepsverband- als individueel liepen, deze vierdaagse uitgelopen. Bij de Veerse Weg, waar de wande laars zich verzamelden alvorens de tocht naar de Markt te beginnen, werd tijdens een kleine plechtigheid aan de oudste deelnemer, de heer P. C. J. Melis uit Vlissingen, een krans aangeboden. Ri het Nederlands Koffiehuis wer den na afloop de medailles uitgereikt. Hierbij mocht Bram van Gelder uit Vlissingen, de elfjarige mascotte van de Nationale Reserve, onder „hoorn geschal" en applaus een klein aan denken in ontvangst nemen voor zrjn kranige prestatie de vierdaagse sa men met de N. R. uit te lopen. De verdeling van de medailles, naar gelang van het aantal gelopen avond vierdaagsen waarvoor ze werden uit gereikt, was als volgt: 1 voor de 8e maal, 7 voor de 7e maal, 4 voor de 6e maal, 9 voor de 5e maal, 16 voor de 4e maal, 32 voor de 3e maa,l, 88 voor de 2e maal en 138 voor de le maal. Naar wij vernamen zal van 4 op 5 Juli a.s. de nachtmars va.n „Mediobur- gum" worden gehouden. Hiervoor zal niet hetzelfde parcours als gewoon lijk worden gevolgd. GOES. De laatste avond moesten de senio ren te Goes 20 km afleggen. De junio ren maakten een tochtje van 10 km door „De Poel". Dit jaar waren er bij de senioren 71 deelnemers, van wie er 6 uitvielen. Bij de junioren waren er 37 deelnemers. Deze categorie had geen uitvallers. Er werd deelgenomen door een groep van W.S.V. Kruinin- gen en een groep van de gymnastiek vereniging O.K.K. uit Goes. Het Rode Kruis verleende medewerking. Hoewel er te Goes 30 deelnemers minder waren dan vorig jaar is ook de avondvierdaagse te Goes toch be vredigend geweest. school voor Nijverheidsonderwijs te Middelburg. De heer Vink heeft om dit ontslag verzocht in verband met zijn benoeming te Amsterdam. Op haar verzoek stellen B. en W. aan de raad voor eervol ontslag te verlenen aan mevrouw E. A. Kloos Wepster als onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan 't Zand. Het ontslag is voorlopig vastgesteld op 15 Augus tus 1953 e.k. Destijds werd besloten aan het be stuur van de Christelijke Burger school medewerking te verlenen tot het bouwen van een school voor L. O. aan de Olmenlaan en werd aan dit bestuur medewerking geweigerd voor het bouwen van een nieuwe U. L. O.-school, dit laatste omdat men van oordeel was, dat het bestaande gebouw door verbouwing geschikt kon worden gemaakt voor U.L O.- school; een goedkopere oplossing. Het bestuur heeft thans verzocht gelden beschikbaar te stellen voor bedoelde verbouwing. Nieuwbouw zou circa' 130.000 hebben gekost, terwijl de 'verbouwingskosten op 66.000 wor den geraamd.- B. en W. stellen voor medewerking te verlenen tot de ver bouw, zodra de nieuwe school voor lager onderwijs zal zijn voltooid. B. en W. willen aan ds. H. Veld kamp, in verband met zijn vertrek naar Hattum, ontslag verlenen als lid van het College van Curatoren van het stedelijk Gymnasium. Aan de raad wordt voorts voorge steld om in de vacature dr. J. M. H. Fernhout tot tijdelijk leraar in de klassieke talen aan het gymnasium te benoemen, met ingang van 1 Sep tember a.s. en verder voor de duur van de cursus 19531954, de heer F. J, E Tichelman te Zeist. Een doorliet Collége van Curatoren opgestelde aan beveling ziet er uit als volgt. 1. dr. J. W. Schippers te Wassenaar. 2. F. J. E. Tichelman te Zeist. Tenslotte stellen B. en W. de raad voor medewerking te verlenen aan het bestuur der Ned. Herv. school aan de Zuidsingel voor het aanschaf fen van leermiddelen in verband met uitbreiding van het aantal leerlingen, zowel voor het gewoon lager onder wijs, als voor het voortgezet gewoon lager onderwijs en het vak handen arbeid van het voortgezet gewoon L. O. De kosten van de a.a,n te schaffen leermiddelen bedragen to taal 2385,13. Zij zullen in een tijd vak van 5 jaar worden afgeschreven. Paardenkeuring Middelburg. In het verslag over de paardenkeu ring, welke vorige week te Middel burg werd gehouden, werd medege deeld, dat vier fokdieren van het Gel derse en het Groningse type bij de ramp zijn verdronken. Men deelt ons thans mede, dat tengevolge van dj watersnood zeven van deze dieren op Schouwen-Duiveland omkwamen. (Advertentie Auto-rodeo te Axel voor velen een teleurstelling. Enkele duizenden toeschouwers hebben Zaterdagavond op het WZF- terrein te Axel de auto-rodeo gezien, een primeur voor Nederland, welke was georganiseerd door een Belgi sche onderneming uit Brugge. Zeer veel bezoekers zijn evenwel teleur gesteld naar huis gegaan. Toen de auto's, die er uit zagen als of er veel sensatie te beleven zou zijn, op de 700 meter lange baan verschenen, dachten velen dat men iets zeer be langwekkends ou zien. Aan de au to's zat bijna niets meer, dat nog heel was, zodat de gevolgen van de opzettelijke botsingen vrijwel niet te zien waren. Opwindend was het even, toen de wagens door een ring van vuur moesten rijden. Hoewel zij met olie waren overdekt, had het vuur er echter geen vat op. De do densprong was eveneens een teleur stelling. Ook voor snelheidsmaniak ken was er weinig bijzonders te zien en er waren slechts enkele roekeloos gereden ritten, die er nog wat span ning iri brachten. De snelheidsrit tussen twee ach teruitrijdende auto's beantwoordde evenmin aan de hooggespannen ver wachtingen. De Axelse V.V.V., die bij de orga nisatie van deze rodeo heeft bemid deld, treft geen enkele blaam, daar de Belgische onderneming dit niet bijzonder geslaagd experiment geheel verzorgde. De uitslagen waren: Eerste rit: 1. Van Camp (B.); 2. Van Laeken (D.). Tweede rit: 1. Sarissa (It.), 2. Verbeeek' (B., 3. Burgman (B.) Finale: 1. Sarissa, 2. Van Camp, 3. Van Laeken. Na. afloop reikte bur gemeester Van Oeveren de beker aan de overwinnaar uit. Sportdag C-0.A.K. Middelburg De le Centrale Opleidingsschool Administratief Kader te Middelburg organiseert op Dinsdag 23 Juni a.s. een sportdag op het Nadorstterrein. Ook leerlingen van het Centrum voor de Administratieve Dienst te Meche- len zullen met een sterke ploeg aan deze wedstrijden deelnemen. Het programma opent met een vlaggenparade om 9.30 uur voormid dag, waarna met de diverse loop- en springnummers een aanvang wordt gemaakt. Na de lunch wordt een voet- en volleybalwedstrijd gespeeld. De prijsuitreiking is om 16.15 uur. De Kapel van het Regiment Lim burgse Jagers zal bij deze sportdag muzikale medewerking verlenen. Gedurende de maand April 1953 verloren in Nederland tengevolge van brand drie personen het leven en werden 54 personen gewond, on der wie 20 leden van het brandweer personeel. De directe schade als gevolg van brand wordt geraamd op 2.428,405 (Maart 2.423.145). Er waren 25 branden elk met een schade van 20.000 of meer, waarbij 10 boer derij branden. O Chicago beleefde Zaterdag de warm ste dag uit zijn geschiedenis, toen de thermometer 104 graden Fahrenheit (on geveer 40 graden Celsius) aanwees. Te New York steeg het kwik tot 96 graden. Te Mineral Wells (Texas) werd een tem peratuur van 106 graden gemeten. 9 Bij ongeregeldheden in de gevange nis van Bagdad zijn zeven communis tische gevangenen gedood en 73 bewa kers en gevangenen gewond. De ge vangenen hadden bezwaar tegen ver huizing naar een andere gevangenis. Feestelijk in gebruik genomen. Achter de huizen aan dc Ooststraat te Domburg, in het centrum van het dorp, is Zaterdagavond het nieuwe re creatieterrein feestelijk in gebruik ge nomen. Dit ideaal gelegen oord kwam tot stand door de activiteit van de plaat selijke V.V.V. Het weer werkte op de ze avond buitengewoon mede en de vele belangstellenden hebben, behalve van een programma vol afwisseling, ook genoten van de zomerse avond. Zoals de voorzitter van de plaatse lijke V.V.V., de heer W. Brand, in zijn openingswoi d vertelde, werd bij aan leg en bouw an het terrein van alle zijden medewerking verleend. Het ge meentebestuur deed wat het kon, de eigenaar van het perceel, de heer A. Passenier, verhuurde het onder zeer voordelige voorwaarden voor de tijd van tien jaar, het ontwerp was van de heer A. Boone, de Stichting „Nieuw Walcheren" zorgde voor de beplanting en de ingez' 'énen van Domburg gaven vrijwillige bijdragen, of hielpen be langeloos bij de aanleg. De heer A. Brand dankte alle medewerkers voor de geboden hulp en heette in het bij- Geslaagde sportmiddag van de P.T.T te Goes. Begunstigd door prachtig zomer weer werden onder auspiciën van het district Zuid N.V. P.T.T. en georga niseerd door de Sport- en Ontspan ningsvereniging P.T.T. Goes, Zater dagmiddag te Goes wedstrijden ge houden in het biljarten, tafeltennis en voetbal. De deelnemende vereni gingen waren Vlissingen, Middelburg en Goes. Op het sportterrein te Goes vingen om drie uur de voetbalwed strijden aan, waarbij de waarnemend directeur van het postkantoor Goes, de heer A. D. de Kok, de aftrap ver richtte. Tegelijkertijd waren in het Schut tershof de tafeltenniswedstrijden be gonnen en in café Baarends de bil jartwedstrijden. Des avonds om acht uur werd in het Schuttershof de officiële uitslag bekend gemaakt. Op deze avond, die werd afgewisseld met een gezellig dansje, heeft o.a. de heer Den Boer, pl.v.v. voorzitter van „Goes" nog het woord gevoerd. Hij legde de nadruk op het grote belang van dergelijke sportevenementen en richtte een spe ciaal woord van welkom tot de heer W. Jeurgens, inspecteur van de in spectie Middelburg, die de gehele mid dag blijk van zijn belangstelling had gegeven. De voorzitter van het district Zuid N.V. P.T.T. de heer G. Maehiels heeft daarna de prijzen uitgereikt. De uit slag was als volgt: Voetbal: VlissingenGoes 60, Mid delburgGoes 14; Vlissingen Middelburg 81. Vlissingen won dus de eerste prijs, Goes de tweede en Middelburg de derde prijs. Biljarten: GoesVlissingen 42; MiddelburgVlissingen 24; Goes Middelburg 33. Goes eerste prijs, Vlissingen twee de en Middelburg derde prijs Tafeltennis. Bij tafeltennis waren er slechts twee ploegen, zodat Goes door van Middelburg te winnen met 63, beslag wist te leggen op de eer ste prijs. 30. Dries Drabbeldruif was een grote blonde kerel, die eigenlijk meer weg had van een halfzwaargewlcht bok ser dan van een voetbalspeler; op een sigarenwinkelier geleek hij helemaal niet. Hij zag met nog al gemengde gevoelens de voorzitter van De Diggers zijn zaak bin nen wandelen, want kort tevoren had hij Dirk Dreun gesproken en deze had hem enige dingen verteld, die hem helemaal niet waren bevallen. „Bikkebakker gaat jou wippen, jongen", had de trainer hem diep in ver trouwen' gezegd. „Hij dwéépt plotseling met zó'n klein bruin ventje, dat in het circus misschien een succes nummer zou zijn, maar dat in een harde wedstrijd er geen snars van terecht brengt, "t Is een zekere Jackie, een pleegzoontje van Jimmy Brown. Als je 'm ziet, zou je 'm een dubbeltje geven om hem er een lollle voor te laten kopen. Ze zeggen, dat-ie achttien jaar is, maar als je 't mij vraagt is-ie amper twaalf of misschien nog wel jonger". Dries Drabbeldruif, die als de grote crack van De Biggers er nooit aan gedacht had dat zijn posi tie van middenvoor ooit in gevaar zou kunnen komen, stond een ogenblik raar te kijken. „En geloof jij, Dirk dat ze mij voor zó'n snotaap aan de kant zetten?" had hij gevraagd. „Of ik dat gelóóf?" zei Dirk Dreun. „Ik v/eet 't bijna zéker. Ik heb er met Bikkebakker al ru zie over, maar ik hou nu verder maar m'n bakkes, want ik ben niet van plan m'n baantje op t spel te zetten" Toen Dirk Dreun was weggegaan, had Dries Drabbel druif toch even raar op z'n neus gekeken. „Als ze me dèt aandoen", gromde hij, „dan zijn ze nog niet met me klaar. Ik zie me a) tegen m'n klanten zeggen: Ja meneren, ze hebben mij d'r uit gebonsjoerd. Ik ben niet goed genoeg meer. Ik, Dries Drabbeldruif, ga nou voor t tweede spelen...." Dries cing die avond wat witjes naar z'n bed. zonder de burgemeester, mr. W. J. E. Crommelin, welkom. Het terrein voorziet te Domburg in een grote behoefte en al Is dit nieuwe recreatieterrein een geweldige stap vooruit, er staan toch nog enkele wen sen op het V.V.V.-lijstje, aldus de heer Brand. Het programma werd verzorgd door de muziekvereniging Apollo", de zangvereniging „Volharding leidt tot het Doel", de gymnastiekvereniging „Domburg" en de dansgroepen van de „Strandjutters". Na het laatste pro grammapunt bleven de aanwezigen nog bijeen en velen maakten van de gelegenheid gebruik om op het podium een dansje te maken. Het recreatieterrein heeft een opper vlakte van 20 are, er zijn 800 zitplaat sen, een ruim podium en een kleedka mer. Natuurlijk ontbreekt een behoor lijke verlichting niet, zodat men in de avonduren van dit terrein gebruik kan maken. Naar de heer Brand mededeelde zal op 18 Juli een middag voor kinderen worden georganiseerd. Op 7 Augustus komt er een bekend Engels muziek korps. Op 21 Augustus zal een Tiroler orkest vrolijke klanken laten horen, terwijl er dan ook volksdansen zullen worden uitgevoerd. In de toekomst hoopt men er openluchtbioscoop te kunnen geven. Brand in bed Zondagavond omstreeks half elf moest de Middelburgse brandweer uit rukken ter bestrijding van een brand je, in een woning in het park „De Griffioen". Het bleek, dat de brand in een bed woedde en men slaagde er spoedig in het vuur te doven. Vermoe delijk is kortsluiting ontstaan bij het gebruik in bed van een draagbaar ra diotoestel door de zoon des huizes. Visserijdag in Breskens. Dezer dagen 'zal het comité, dat belast is met het organiseren van de visserijdag te Breskens bijeenkomen. Zoals bekend, wordt het nieuwe vis mijngebouw 15 Augustus a.s. feeste lijk geopend. Onder meer zal een openluchtspel in de haven opgevoerd worden. Ook zal een optocht van praalwagens worden gehouden, waar voor verschillende muziekverenigin gen uitgenodigd zullen worden. Mr. van Os hulpofficier van justitie. Bij beschikking van de minister van justitie is aangewezen als hulp officier van justitie, mr. L. W. van Os, hoofdinspecteur-titulair van 's- Rijks belastingen, hoofd van de In spectie der invoerrechten en accijn zen te "Terneuzen, Advertentie) DINSDAG 23 JUNI. HILVERSUM I. 402 ra. 746 Rc/S. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinb. meded.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath nieuws. 13.20 Act. 13.25 Lunch- c. 14.00 Amus, muz. 14.35 Strijkkwart. 15.00 Gevar. muz. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16,30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.„Su- riname's belastingen en statistiek" door' Drs. R. Kool. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18,30 R.V.U.: „Rond de oude Wereldzee" door Dr. A. L. Constandse: .Vliegvelden en oliebronnen". 19,00 Nws. 19.10 Act. 19.15 Uit het Boek der Boe ken. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. j Holland Festival 1953: „El Retablo des Maese Pedro", de Falla. 21.30 Gram, 21.40 Viool en plano. 22.10 De Radiodok ter. 22.25 Sopr. en harp. 22.45 Avondgebed en lit, kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gr. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Koorzang. 9.25 Voor de vrouw 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Cello en piano. 12.00 Gevar. muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13,20 Metropole ork. 14.00 Ame- xïk. muziekkaleidoseoop. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Rep. of gr. 18.35 Gram. 18.50 Parijs spreekt tot U. 18.55 Koorconc. 19.20 Sport. 19.30 Pianore cital. 20.00 Nieuws 20.05 Amus muz. 21.00 „Naar haar Rijpen dansen") hoorsp. 21.10 Tiroler muz. 21.40 Meded, 21.45 Dansmuz. 22.30 Buitenl. overz. 22.45 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Calling. 24.00 Gram. LIKDOORNS WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en aL Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaine. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van L L35 bespaart U veel ellende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3