Schuttersfeest in Aardenburg op stralende zomerdag Zeeuwse Almanak LANDBOUWSCHUUR WERD LAAIENDE VLAMMENZEE „ZIEKENHUISVERPLEGING OP WALCHEREN" JUBILEERDE MATROZENSHAG Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 22 JUNI 1953 EEUWENOUD GILDE JUBILEERDE. Vele deelnemers uit België en uit Zeeuwsch-Vlaanderen Do 21ste Juni, de eerste officiële zomerdag', is een werkelijke zomer dag geworden, waarop ook in Zeeland honderden verpozing zochten langs de stranden en in de duinen. In één gemeente in Zeeland is dat echter zeker niet gebeurd en wel in Aardenburg! In Aardenburg is op deze stralende zomerdag weer eens bewezen, dat de edele schutterssport in de loop van vele, vele eeuwen nog niets aan attractie heeft ingeboet voor hen, die als het ware met hu --'boog en pijlen zyn groot gebracht! Ongetwijfeld niet voor de leden van 'iet trot se schuttersgilde St. Sebastiaan, dat Zondag zjjn 520-jarig bestaan vier de met een feest, waarop niet minder dan 182 deelnemers (uit België en Zeeuwsch-Vlaanderen) tegenwoordig waren. Omstreeks drie uur trok de in drukwekkende stoet schutters he laas niet gestoken in schilderachtige kledij, maar niettemin imponerend door de lengte van de stoet on der vrolijke klanken, voortgebracht door de leden van „Aardenburgs Fanfare", naar de Gaaipersweide. Tot in de avonduren hebben Belgen en Nederlanders elkaar op deze wei de de erepalm bestreden. Tevoren sprak de voorzitter van „St. Sebastiaan" een openingswoord, waarna de burgemeester van Aarden burg, de heer J- M. A. C. van Don gen, in een toespraak o.m. wees op de folkloristische waarde van een schuttersgilde. Spr. betuigde zijn vreugde over de komst van de Bel gen, waarin hij een prachtig voor beeld zag van de mogelijkheid tot samenwerking op verenigingsgebied tussen Belgen en Nederlanders. Er waren zelfs schutters gekomen uit Wevelgem aan de Belgisch-Fran se grens en voorts uit Evergem, Gent, Maldegem en vele plaatsen in de nabijheid van de Belgisch- Zeeuwsch-Vlaamse grens. Eerste schot. Burgemeester Van Dongen loste het eerste schot en hoewel de heer Van Dongen blyk gaf van een zeke re vaardigheid, slaagde hy er toch niet in een prys te bemachtigen Daarna begon de jubileumschie- tïng. Er werd geschoten op twee lig gende wippen in een zogenaamde prijs- en een beschrijfschieting. Urenlang snorden de pijlen lustig door het luchtruim en zelfs de on weersbui, welke ongeveer een uur voor de afloop (omstreeks half ze ven) lostbarstte, deed de geestdrift niet bekoelen! Op de Gaaipersweide in Aarden burg is Zondag een langdurige en felle strijd gestreden en hoewel de cors en omstandigheden sinds 1471, toen het St. Sebastiaangilde werd opgericht, wel enige wijziging hebben Kringbestuur K.V.P. nam besluit inzake Hulst. Het kringbestuur van de K.V.P. in Zeeland behandelde in zijn vergade ring te Oostburg het beroep van de heer D. J. Martens uit Hulst, inge steld tegen het besluit van de plaat selijke afdeling der K.V.P.te Hulst, waarbij hem was medegedeeld, dat hij zijn raadszetel ter beschikking moest stellen van nr. 5 der lijst, ae heer J. de Wilde. Het kringbestuur besloot, dat de volgorde gehandhaafd moest worden, verklaarde de heren De Wilde en Martens voor benoemd en besliste, dat de heer J. A. van der Walle ziin zetel ter beschikking van de partij moest stellen. De heer Van der Walle werd destijds met meer dan 75 voorkeurstemmen gekozen. Bliksem sloeg in. Tijdens een hevig onweer, dat Zon dagavond omstreeks acht uur boven Wissekerke woedde, sloeg de blik sem in de landbouwschuur van de heer J. C. van den Berg. De heer Van den Berg begaf zich terstond naar de schuur en bestreed de vlammen on middellijk met een daar aanwezig brandblusapparaat. Binnen zes minu ten was de brandweer ter plaatse en na enkele minuten spuiten, was het begin van brand geblust. De schade bleef beperkt tot een gat in het dak. Ook in de schuur bij de bakkerij van de heer W. Heuseveldt veroor zaakte de bliksem schade Door blik seminslag ontstond een gat in de muur, doch tot brand kwam het ge lukkig niet. 21 JUNI De mensheid heeft gisteren het be gin van de zomer hunnen vieren met een feest van zon en zeeen, voorzo ver wij het langs de Zeeuwse stranden hebben kunnen beoordelen, heeft de mensheid dat gedaan. Is men opgetrokken in luchtige kle dij, uitgerust met zonnehoeden en zon- nebrillen, gestoken in welhaast ver geten zomercostuums, naar strand en duin en heeft men aan den lijve onder vonden, dat 21 Juni het begin is van de zomer! Vele vaders hebben de ter gelegen heid van Vaderdag ontvangen strop dassen achteloos terzijde gelegd en zijn met losseopengeslagen boord het hoekje b\j de haard ontvlucht... Uitgerekend op de 21e Juni zijn de straalkacheltjes om defioiitief opge borgen, de ovioiterjaponnen, de truit jes en de handschoeoien in de kamfer- kisten gelegd en de overschoenen weg gezet... Lang mag het dit jaar geduurd heb ben, het is er om dan toch vaoi geko- meti; Moeder Natuur heeft haar tiid afgewacht, heeft vaoi 21 Juni 195S de dag der zomerdagen willen maken en deze verrassing is dankbaar aanvaard. Wdt zegt Uf Was het zo verschrïkkehjk warm? Té warm, vond U? Ach.... ondergaan, is wederom ondubbelzin nig gebleken, dat de burgers van het hedendaagse Aardenburg op het gebied van de schuttery zeker niet onderdoen voor hun verre voorvade ren. In felle zon hebben zjj, evenals hun collegae-schutters, de zware hand boog energiek gehanteerd en zo is deze jubileum-viering een schutters feest geworden, het eeuwenoude gil de waardig. Beker naar Terneuzen. De beker van het gilde Sint Se bastiaan kwam in het bezit van de heer J. van Esbroeck uit Terneuzen, die winnaar werd op de hoogvogel. De zyvogelprijs ging naar de heer A. Groosman uit IJzendijke, die Zater dag j.l. juist kampioen was gewor den van de schuttersvereniging te IJzendyke. De pryzen voor de kallen gingen naar de heren J. van Walle- ghem.uit Wevelgem en A. Becaert uit Maldegem. De medaille, welke beschikbaar was gesteld door de Commissaris der Koningin, werd gewonnen door de heer Van Renterghe van de schut tersvereniging „De Ware Vrienden" uit Gent; de medaille van burgemees ter Van Dongen door de heer A. van Landschot uit Donk; de medaille van de Zeeuwse Schuttersbond door de heer G. Blondeel uit Aardenburg en de medaille van de voorzitter van het St. Sebastiaangilde door de heer H. Pauwels uit Adegem. Voorts gin gen medailles voor zijvogeltjes naar de heren J. van Preecken uit Kloos- terzande, G. Martens uit Arsenede en H. Herweg uit Eede. De meeste vogels. De meeste vogels werden gescho ten door de heren Léon Blondeel en Jan de Rycke Jr., de jongste leden van het St. Sebastiaangilde uit Aar denburg en tevens de jongste deel nemers aan dit schuttersfeest. Een mooi succes voor de jeugd! Lauwertakken voor de verst ko mende afdeling en voor het grootste peleton in totaal waren er veer tig peletons gingen respectieve lijk naar Wevelgem en Watervliet. De prijzen werden uitgereikt in hotel ,,'s Lands Welvaren", waarna men tot besluit van dit geslaagde folkloristisch festijn nog geruime tyd in opgewekte stemming bijeen bleef. Advertentie) HOOFDPIJN?' Diamanten ANG.B. te Middelburg vierde feest. Vele sprekers en een fraai geschenk. Ter gelegenheid van haar zestigja rig bestaan hield de afdeling Middel burg van de Algemene Nederlandse Grafische Bond in „De Gouden Poor- te" te Middelburg een feestelijke re ceptie, waarvoor buitengewoon veel belangstelling bleek te bestaan. Ver tegenwoordigers van vrijwel alle plaatselijke zusterverenigingen en van instellingen uit geheel Zeeland voer den het woord om de afdeling met dit diamanten feest geluk te wensen. De heer L. J. Florusse, voorzitter van de afdeling Vlissingen van de A.N.G.B.. bood namens de Zeeuwse afdelingen een fraai cadeau, een kast voor de secretaris, aan. De rest van de gelden, welke in de afdelingen werden gecol lecteerd, mocht de voorzitter van de jubilerende afdeling, de heer J. C. Wisse, onder couvert in ontvangst ne men. De rij van sprekers werd door de heer Wisse geopend. Hij heette in het bijzonder welkom de heren L. J. Geers en A. J. Berenpas, als vertegen woordigers van het gemeentebestuur, de bejaarde heer L. C. v. d. Weel, een van de oprichters der afdeling, en de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer H. Staphorsius, en herdacht de kortgeleden gestorven leden S. P. Wil- lems en L. J. Visser. Nadat een verversing was aangebo den spraken de heren A. J. Berenpas, die in zeer waarderende woorden het werk van de Bond memoreerde; de heer Staphorsius, die vertelde, dat Middleburg een der oudste afdelingen in den lande is, en toezegde te zullen blijven streven naar een bevredigende oude-dagsvoorziening. De heer v. d. Weel gaf vervolgens een geestig histo risch overzicht van de ontwikkeling der Bond en bood als geschenk de voorzitter zyn eerste bondsboekje, da terende van 1 Juni 1893, aan. Voor de afdeling KruiningenYerseke bracht spreker de hartelijke gelukwensen over. Deze 'getroffen afdeling kon ten gevolge van de ramp geen gelden be schikbaar stellen. Vervolgens spraken nog de heren J. Goosen, voorzitter van de Middel burgse Bestuurdersbond; G. J. Rijn ten, voorzitter van de Algemene Bond „Mercurius"; M D. Baas, namens de federatie van werkgevers in Neder land; W. Joziasse, voorzitter van de afdeling Middelburg van de algemene Nederlandse metaalbedrijfsbond; W. C. L. de Ruiter, namens de Volksstem en K. Sloover, namens de Nederland se Bouwbedrijfsbond. Met een woord van dank aan de sprekers en de gevers van de vele fraaie bloemstukken welke de zaal sierden, sloot de heer Wisse deze re ceptie. Des avonds werd een herden kingsfeestavond gehouden. Nadat bondsvoorzitter Staphorsius een feestrede had uitgesproken werd een cabaretprogramma uitgevoerd en werden de aanwezigen op een serie goocheltoeren onthaald. In gezellige Mijnharde Hoofdpynpoeders. Doos 47 et stemming bleef men na afloop van de MijnhardtHooidpijfuabietccn.Koker80tt. feestuitvoering nog enige uren bijeen. Blikseminslag te Heinkenszand. Tijdens het hevige onweer, dat Zon dagavond boven Zuid-Beveland woed de, sloeg omstreeks tien voor acht, de bliksem in de kapitale landbouw schuur van het bedryf van de heer J. de Jonge, in het Oudeland te Hein kenszand. De veertig meter lange schuur, welke in 1931 ook door brand werd vernield, ging geheel in vlammen op. Het zich hierin bevindende vee, alsmede een groot deel van de werk tuigen kon nog in veiligheid worden gebracht, terwijl ook het aangebouwde woonhuis, dat uit 1618 dateert, behou den bleef. De pachter was juist Zater dag voor een kort familiebezoek naar Frankrijk vertrokken. Alleen de huishoudster, mej. P. de Jonge, was thuis, toen zij plotseling tijdens het onweer twee zware dreu nen hoorde. Direct realiseerde zij zich, dat de bliksem was ingeslagen. Zij probeerde telefonisch de brandweer te waarschu wen, doch de aansluiting bleek reeds gestoord te zijn. Gelukkig kwam er spoedig hulp van omwonenden, die de brandweer alarmeerden. Het vee en een aantal werktuigen kon nog uit de schuur worden gehaald, doch overi gens stond het reeds spoedig vast, dat de schuur niet meer te behouden was. Naast de brandweer van Heinkens zand, waren ook de brandweren van Goes en Borssele snel ter plaatse. Uit drie waterputten werd met zeven stra len de strijd tegen het vuur aangebon den. De brand, welke ongeveer op de grens van het woonhuis en de schuur was ontstaan, woedde toen reeds in al le hevigheid. Doordat de wind aanvankelijk in de richting van de woning stond, dreigde ook deze in vlammen op te gaan. Door nat houden en mede, doordat de wind gelukkig draaide, kon het huls waar van de inboedel reeds gedeeltelijk in veiligheid was gesteld, behouden blij ven. De vlammen vonden gretig voed sel in het vele houtwerk, dat zich aan en in de schuur bevond. Hoog laaide 't vuur op en over verre afstand teken den zich de rookwolken tegen de he mel af. Omstreeks negen uur was de schuur practisch volkomen afgebrand en kon met de nablussing worden be gonnen. Het veertig ha. grote bedrijf is eigendom van het Leger des Heils in Frankrijk. De schade wordt door ver zekering „edekt. Uiteraard trok deze brand grote publieke belangstelling en algemeen leefde men mede met de pachter, die twee maal binnen vijf en twintig jaar door brand werd getrof fen. De woorden boven de deur van de woning: „In mijn verlies zij ik ge- duldich" kregen onder de gegeven om standigheden voor de betrokkene wel een zeer bijzondere betekenis. Jaarvergadering van „Het Groene Kruis". Het bestuur van de Provinciale Zeeuwsche vereniging „Het Groene Kruis" heeft besloten, de algemene vergadering dit jaar in September te houden. Het uitstel is ontstaan door het vele werk dat de ramp met zich heeft gebracht, waardoor het andere werk is vertraagd. Bovendien zullen vele getroffen afdelingen nu afgevaardigden kun nen zenden. De vergadering zal ge houden worden te Axel. üi 1954 hoopt men te Zierikzee bijeen te ko men. Spoedig grotere boot voor Zierikzee-Katseveer. Kamerkring C.H.U. vergaderde te Goes. Het Provinciaal Bestuur tracht zo snel mogelijk voor de verbinding Zie rikzeeKatseveer weer een grotere boot in de vaart te brengen, waarmee het autovervoer kan geschieden. Dit deelde de heer C. Philipse mede op een vraag op de Zaterdag in ,De Prins van Oranje" te Goes gehouden vergadering van de Kamerkring van de Chr. Hist. Unie. Nadat de Rijkswaterstaat de haven toegang te Zierikzee zal hebben uit gebaggerd, zal de Prov. met dezelfde baggermolen nog 4800 m3 modder uit de haven doen verwijderen. Is dit ge reed, dan zal de „Oosterschelde", die momenteel in Vlissingen wordt gerevi seerd, weer op deze lijn in gebruik worden genomen. In de goed bezochte vergadering, welke onder leiding stond van mr. W. F. E. baron van der Feltz, werden ver der enkele huishoudelijke zaken afge handeld. De penningmeester, de heer W. Sanderse jr., uit Vlissingen bracht verslag uit over de financiën van de Kamerkring, terwijl bij de bestuurs verkiezing de aftredende heren H. Ys- sel, Zierikzee, C. W. Cijsouw, Groede, L. v. d. Hiele, Veére, P. W. C. van Westen, Oud-Vossemeer en W. San derse jr., Vlissingen, werden herko zen. Voorts werd de propaganda van de jongste raadsverkiezingen en de a.s. Statenverkiezingen nog besproken, terwijl besloten werd aan alle afdelin gen. die geheel of gedeeltelijk geëva- vueerd werden, na bevind van zaken door het bestuur ontheffing te doen verlenen van betaling van de contri butie over 1953, de heffing voor het pers- en propagandafonds en eventuele achterstallige contributie. Vergadering Kamer Van Koophandel. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwse eilanden te Middelburg zal op Woensdag 8 Juli een algemene vergadering houden. Als gewoonlijk wordt vergaderd in hotel „De Korenbeurs" te Goes. Klokketonen over Ouwerkerk (slot van pag. 1) Zoals de mensen uit Yerseke zich in de rampdagen met gevaar voor eigen leven door het gat in de dijk worstel den, zo ging men thans, doch nu on der gunstiger weersomstandigheden, opnieuw de polder binnen. Nadat men omstreeks, half twaalf aan de pastorie was gemeerd, ging men over in kleinere boten, waarmee een rondvaart door de polder en naar Nieuwerkerk werd gemaakt. Tegen twee uur keerde men in Ouwerkerk terug. Daar het bijzonder laag water W33 bestond er volop gelegenheid om het zwaar geteisterde dorp en de om geving te bezichtigen. De inwoners van Ouwerkerk werden niet moede om de gasten zoveel mogelijk - laten zien en de belangstellenden kwamen wel zeer onder de indruk, toen zij geconfron teerd werden met deze poel van el lende. Het is zoals de Hilversummer Kokkes, die met een kennis van Ouwerkerk was meegekomen, het op merkte: „Je moet het eerst met eigen ogen gezien hebben om te kunnen be seffen wat hier gebeurd is. Ik had er veel over in de krant gelezen en op films en foto's gezien, doch dit alles lijkt er niet op, wat men hier in wer kelijkheid aanschouwt. Daar kan men zich geen idee van vormen. En wan neer je dan met iemand uit Ouwer kerk over die zandwoestijn loopt, of het nu een boer of een knecht is, en je hoort dan hoe deze mensen nog op gewekt over hun toekomst kunnen praten, dan voel je jezelf wel ontzet tend klein en dan moeten wij ons op het droge schamen, dat we nog niet meer voor deze getroffenen doen. We zullen precies als die mensen tot het eind moeten doorgaan, want heus, wanneer je hier de mensen hoort, dan kunnen ze nog wel wat gebruiken". Na de kerkdienst zou het gezelschap tegen achten weer naar Yerseke terug keren. Een zware onweersbui werd echter spelbreker. In het café „Sla ger" moest men 20 achtergebleven in woners van Ouwerkerk nog enige tijd gezelschap houden, doch omstreeks negen uur was het weer gelukkig zo ver opgeklaard, dat de terugtocht kon worden aanvaard. Angstig avontuur. Opvarenden van een Belgisch jacht, dat Zondagavond de haven van Ter neuzen binnenliep, deelden de politie mede, dat zy kort voor de onweers bui een kano op de Westerschelde had. den gezien, ter hoogte van de z.g. peil- boot. Een ingesteld onderzoek wees uit, dat de jongeman G. v. d. B. uit Ter neuzen met zijn verloofde in het ran ke bootje door de bui waren overval len, doch kans hadden gezien langs de kust peddelend tijdig aan land te ko men. Een angstig avontuur, dat geluk kig goed afliep! Houtgravures Van Gelder ook in Veere te koop. Onze vorige week gepubliceerde me dedeling, dat de map „Veere" van de Zeeuwse graficus Dirk van Gelder te Veere ter inzage ligt en te koop aan geboden wordt bij de heer Van Gelder zelf en bij boekhandel van Benthem en Jutting te Middelburg, behoeft een kleine aanvulling. De map ligt wel ter inzage bij Dirk van Gelder, maar wordt in Veere ten verkoop aangebo den door de heer W. Abeleven, kunst schilder en regisseur te Veere. Feestelijke bijeenkomst en geanimeerde receptie. Ter herdenking van het feit, dat vyf en twintig jaar geleden de vere niging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" werd opgericht, werd Za terdag in hotel „De Burg" te Middelburg een bijeenkomst gehouden van allen, die direct by het werk der vereniging betrokken zyn. De voorzitter, de heer J. L. Dreg- mans uit Koudekerke, opende met een hartelijk woord van welkom en bracht de schriftelijke gelukwensen over van de vorige voorzitter, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Gede puteerde Staten en de Ziekenfonds raad. Voor de geschiedenis der ver eniging verwijzend naar het onlangs verschenen gedenkboek, huldigde spr. de heren L. Onderdijk, H. J. van Geuns en H. Oldeman, die sedert de oprichting bestuurslid zijn. De heer Onderdyk noemde spr. de ziel der vereniging: zonder hem is de vere niging ondenkbaar. De heren Van Geuns en Oldeman bewezen als wis- Coloradokevers te Vlissingen. Zaterdagmiddag zijn op het strand te Vlissingen de eerste coloradoke vers van dit seizoen gevonden! Hans d'Olyvat uit West-Souburg was de vinder. Hjj heeft de beruchte diertjes afgeleverd op het politiebu reau te Vlissingen. W oningtentoonstelling in Goes een succes. Ruim 4000 belangstellenden! De woningtentoonstelling, welke de Stichting voor de Landbouw en de samenwerkende plattelandsvrouwen- bonden in de afgelopen weken in „De Prins van Oranje" te Goes organi seerden, is een groot succes gewor den. Ruim 4000 bezoekers (=sters) werden geteld. Tot op het moment dat de exposi tie Zaterdagavond definitief werd ge sloten, was er een ruime belangstel ling. Ook de laatste dagen, welke voornamelijk bestemd waren voor de niet-getroffen belangstellenden, was het boven verwachting zeer druk. Men moest zelfs overgaan om de ten toonstelling tussen de middag een uur te sluiten, daar de dames, die de voorlichting e.d. verzorgden, anders geen gelegenheid kregen om de in wendige mens te versterken. Een verheugend teken was ook, dat ver schillende gedupeerden de expositie meermalen bezochten om een bepaald onderdeel nader te bekijken. Hieruit mag wel geconcludeerd worden, dat deze tentoonstelling, welke in de eer ste plaats beoogde het geven van voorlichting aan degenen, die door de watersnood genoopt zijn hun woning opnieuw in te richten, aan haar doel heeft beantwoord. Politie-sportdag Goes-Gent Op uitnodiging van het Goesse poli tiekorps zullen Zaterdag 4 Juli a.s. eer hondertal Gentse politiemannen naai Goes komen voor het houden van een contact-sportdag. Van deze honderd Gentenaren maken er zestig deel uit van het Gentse politie-muziekkorps, dat des middags een concert zal geven. In de avonduren zal een voetbalwed strijd worden gespeeld tussen een elf tal van de Goesse en een elftal van de Gentse politie. VAN ROSSEM S f%C£LtS^ kundig en financieel adviseur de ver eniging belangrijke diensten. Drie bodes zyn vyf en twintig jaar in dienst der vereniging, nl. de heren Passenier, de Nooyer en Clarisse. Ook zij werden hartelyk door de voorzitter gehuldigd. Tenslotte bracht spr. dank aan net administratief personeel en de heren A. D. Littooy en van Doezelaar, die ook de viering van het tienjarig bestaan bijwoon den. TALRIJKE SPREKERS. Tal van spreekrs prezen hierna het belangrijke sociale werk, dat door de Vereniging voor Zieken huisverpleging op Walcheren werd verricht. Wij noemen de heer Eikel, namens de Ziekenfondsraad, H. P. Veening, Vlissingen, namens de kring Walcheren van de Ned. Mij. ter bevor dering der Geneeskunst, W. Berdenis van Berlekom namend de Godshuizen te Middelburg, de heer Stolk namens de Fed. van Ver. voor Zieeknhuis- verpleging, dc heer J. Moll, namens „Bethesda", de heer A. Flipse na mens het Middelburgs Ziekenfonds, de heer Maas uit Biervliet, namens de Ver. in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer Hamelink uit St. Laurens, de bode Clarisse uit Biggekerke en de heer Klooster namens de Ver. op Zuid-Beveland. Voorzitter Dregmans dankte de sprekers voor hun zeer hartelijke woorden. Hierna werd in de benedenzalen van hotel „De Burg" een druk be zochte receptie gehouden, gedurende welke het bestuur der jubilerende vereniging nog talrijke gelukwensen in ontvangst mocht nemen. Inbraak in Oostburg. Brandkast van kermis-exploitanl geforceerd. Te Oostburg is Zondagavond inge broken in de woonwagen van de fir. ma Kunkel, exploitante van een auto scooter en andere attracties op de ker mis, welke momenteel te Oostburg wordt gehouden. De inbrekers hebben de brandkast geforceerd en daaruit 'n aantal kistjes en zakjes met kleingeld alsmede een aantal bankbiljetten ont vreemd. De waarde van het gestolene is nog niet bekend, maar vast staat, dat de onverlaten een goede slag hebben ge slagen, daar men immers juist de Za terdagavond-drukte achter de rug had. De bewoners van de wagen waren gisteravond naar de bioscoop en kwa men bij hun terugkeer tot de onaan gename ontdekking, dat de brandkast geforceerd was. De dader(s) is (zijn) voortvluchtig. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Dr. Holl", (14 j.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „S.O.S., kind vermist", (14 j.), 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: Kroningsfilm 3, 4. 5. 7, 8 en 9 uur; Li Or-tand in Sing Sing", (14 j.), 8 uur; Cosy Cor ner: Duo Abelsv. Eek, 3—6 en 8 11.30 uur, GOES. Vandaag Grand: „In de klauwen der Maffia", (18 8 uur. Vandaag: Vergadering Zeeuwse Land bouw My, zaal-Krijger, 13.30 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2