Zwin Mda-stift Zijpe „UIT HET VOLK VOOR HET VOLK" HEEFT GROOTSE PLANNEN WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Slechts 375 Zeeuwen werken in nieuwe bedrijven CONFLICT IN MIDDELBURGSE MIDDENSTAND ZUID-BEVELAND Burgerlijke Stand VRIJDAG 19 JUNI 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 OPTOCHT, CONCERT EN VUURWERK Middelburgse Buurtverenigingen hebben nog veel werk voor de boeg De vraag, wat de Kon. Ver. „Uit het Volk voor het Volk", waarin practisch alle Middelburgse buurtverenigingen zyn vertegenwoordigd, zal organiseren op 29 Juni a.s. ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, bleek tijdens de Donderdag gehouden vergadering van het Centraal Be stuur niet zo gemakkelijk te beantwoorden. Ook al omdat deze datum valt in de door „Handelsbelang" georganiseerde koop- en feestmaand. De vice-voor- zitter, de heer Chr. J. Mazure, lokte met het stellen van de vraag een diep gaande discussie uit, welke echter tot resultaat had, dat men met algemene stemmen besloot voor de avond van die dag twee muziekcorpsen uit te nodi gen. Het eerste zal dan van half acht tot kwart over acht een muzikale wan deling door de stad maken, eventueel gevolgd door gymnastiek- en turn verenigingen. Het tweede korps zal van half negen tot half elf een concert geven in een tent van „Handelsbelang" op de Markt, welke vereniging voor die dag geen festiviteiten op het programma heeft staan. Later op de avond zal met me dewerking van een band een bal-champêtre worden gehouden. (Advertentie) Het moet in UW HERSENS gegrift staan: NIETS helpt U beter dan de ALDA-STIFT wanneer een likdoorn niet ver dwijnt. De ALDA-STIFT helpt U voorgoed, verricht een wel daad aan Uw voet. GEEN ZALF, GEEN PLEISTER EN GEEN MES! Slechts de 90 ets. helpt met SUCCES Verkrijgb. by Uw apoth. of drog. Het programma van „Uit het Volk" zal in het gedrukte programmaboek je voor de koopmaand van „Handels belang" worden opgenomen. Het twee de plan, dat door de vice-voorzitter werd geopperd, namelijk om Zaterdag 1 Augustus tot besluit van de koop- en feestmaand een vuurwerk te orga niseren dit op verzoek van „Handels belang'was aanleiding tot een nog uitvoeriger bespreking. Het lag aan vankelijk in de bedoeling om voor dit vuurwerk, waarvoor nog naar een ge schikt terrein wordt uitgezien, een entreegeld van 25 cent te heffen. Verschillende afgevaardigden van buurtverenigingen verklaarden ech ter, dat hiertegen door de leden, even als vorige maal, zeker bezwaar zou worden gemaakt, en dat de kans op uittreden van gehele verenigingen niet denkbeeldig was. Na langdurig wikken en wegen, waarbij op de na delen van deze maatregel o.a. werd gewezen door de penningmeester, de heer L. M. Helder, besloot men op voorstel van de vertegenwoordiger der - buurtvereniging „Nieuw Middel burg", de heer J. Bostelaar, het en treegeld voor het vuurwerk, dat in ieder geval zal doorgaan, te stellen op 25 cent per persoon voor niet-le- den en op 10 cent per persoon voor de buurtleden en de persoonlijke leden met hun gezinnen. Plaatsen zullen in verband met gerezen moeilijkhe den by het vuurwerk van verleden jaar niet worden gereserveerd. Alleen met invaliden zal rekening worden gehouden. In het begin van de vergadering van het Centraal Bestuur werden hierin na periodiek aftreden herkozen de heren P. Bouman, J. P. Van 't Hof en Chr. J. Mazure. Besloten werd de nog bestaande schuld aan de gemeente Middelburg groot 700.- geheel af te lossen. De uitvoering, welke Nieuw Middelburg voor haar leden voorbereidt, zal zo mogelijk ook voor de leden van andere aangesloten buurtverenigingen wor den gegeven, in de eerste helft van October. BATIG SLOT. Bij de aanvang van de algemene vergadering, welke reeds tevoren was gehouden, deelde de vice-voorzit- ter mede, dat door de vergadering van persoonlijke leden in het algemeen bestuur herkozen werden de heren Th. J. Schuitemaker en Chr. J. Mazu re. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek, dat in het afgelopen jaar veel voor de jeugd van Middelburg werd gedaan. De rekening van de penningmeester sloot met een batig Scheepvaartberichten. Te Vlisgingen aangekomen 17 Juni: In- grid-Metzendorfl van Hansweert; Bethu- ne van Antwerpen; Havik van Antwer pen; Marie van Antwerpen; Zwerver van Antwerpen. Van Vlisslngen vertrokken 17 Juni: Be- thune naar Nice; Ingrid-Metzendorff naar Le Havre; Havik naar New Castle. Te Vlisslngen gepasseerd naar Antwer pen 17 Juni: Trianka van IJmuiden; Con- fiance van Dover; Fen van Londen; Oot- marsum van Le Havre; 18 Juni: Pollux van Rotterdam; Crescendo van Rotter dam; Borneo van Duinkerken; Wica van zee naar Gent; Casana van Rotterdam naar Gent; Leilvehaven van Rotterdam. Te Vlisslngen gepasseerd van Antwer pen 17 Juni: Loosdrecht naar Rotterdam; Start naar Tees; Heron naar Londen; An- nenkerk naar Amsterdam; Vlier naar Rot terdam; 18 Juni: Ali-S naar Korsor van Gent; Quo-Vadis naar Goole; Eemdijk naar Rotterdam; Lucas Bols II naar Rot terdam. saldo van 1803,13, waar in begre pen het batig saldo aan het begin van het boekjaar. Aan ontvangsten toon de de rekening een bedrag van 7.739,94 en aan uitgaven een bedrag van 6.071,65. Bij de ingekomen stuk ken was een schrijven van de buurt vereniging St. Jansstraat en omge ving, waarin het bestuur van deze ver eniging verklaarde, niet langer meer de verplichte bijdrage aan „Uit het Volk" te zullen betalen. Wel zal bij feesten een bydrage worden ver leend. In de rondvraag werd o.m. nog ge sproken over het uittreden van ver schillende verenigingen en over het verkopen van toegangsspeldjes bij 't vorig jaar gehouden vuurwerk. Kinderen uit Terneuzen naar West-Rozenburg. Door de plaatselijke gemeenschap van het „Humanistisch Verbond Ter- neuzen", werd aan tien kinderen uit die gemeente een veertiendaags ver blijf aangeboden in het kamphuis „De Beer" op West-Rozenburg. Met me dewerking van de bevoegde instanties konden kmderen worden aangewezen, die aan een dergelijke uitzending het meest behoefte hebben. De uitzending geschiedt onder auspiciën van het Landelijk Humanistisch Comité Kin deruitzending. In voorgaande jaren werden te Terneuzen regelmatig kin deren uit de grote steden in pleegge zinnen opgenomen. Een uitzending van kinderen vond niet eerder plaats. Uitzending kinderen door „Het Vierde Prinsenkind" De Stichting „Het Vierde Prin senkind", die zich ten doel stelt de vacantie te verzorgen van door de oorlog getroffen valide en invalide kinderen, heeft een jaar vol activi teit achter de rug. Niet minder dan 3397 kinderen brachten, dank zij de Stichting, een onbezorgde vacantie door in daartoe ingerichte kampen, o.a. te Westkapelle. Hierbij mocht men veel medewerking ontvangen van overheid en particulieren. De Stichting heeft gemeend, ook een plaats te moeten inruimen voor die kinderen, die door de ramp van 1 Februari wees of halfWees gewor den zijn, zodat ook zy in een van de kampen ieder jaar een prettige va cantie kunnen doorbrengen. Promotie Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is gepromoveerd tot doctor in., de letteren en wijsbegeerte op het proef schrift getiteld „epirtola alexandri ad aristótelem ad codicum fidem edi- ta et commentario critico instructa", de heer W. Walther Boer, geboren te Middelburg en thans wonende te Rotterdam. Kon. Harmonie „Ons Genoegen" Zaterdagavond 8 uur geeft de Ko ninklijke Harmonie „Ons Genoegen" haar 5e concert in dit seizoen. Het programma luidt als volgt: 1 Gammatique, mars, G. Boedijn; 2. Das Modell, ouverture, F. von Sup- arr. A. Dreissen; 3. Largo, Han- el; 4. Fragmenten uit de opera ,,Lt Trouvère", G. Verdi; 5. In een Ohine- sche Tempeltuin, Oosterse fantasie, A. Ketèlby. 6. Engelandvaarders, mars, W. Schild; Pauze. 7. In de Smidse, karakterstuk, R. Eilenberg; 8 Rêves sur L'Ocean", valse, J. Gung'l; 9. Finale met medewerking van de Signaalafdeling. OORBELLEN, DUIMSTOK EN PET. De Commissaris van Politie te Vlissin- gen maakt bekend dat In het tijdvak var 10 tot ert met 16 Juni 1953 de volgende voorwerpen als gevonden aan het bureau van politie zijn gedeponeerd: zonnebril, kinderbril, riem, vulpennen, duimstok, vlag. dameshandschoen, ceintuur en een herenrijwiel, terwijl adressen zijn te be komen. waar de volgende voorwerpen als gevondeh zijn te verkrijgen: rozenkrans, vulpennen, meisjesrfianlel, enige muntbil jetten, poppenwagen, speelgoedauto, zak kolen, enige sleutels schroevendraaier en nijptang, oorbellen, portemonnaies. scha kelarmbandje, een dameshandschoén, wieldop van auto, linnenzak, schipperspet, kinderdekentje, zakdoek, dop van ben zinetank, jongensjas ên actetas. VAN TOT Te Axel werd voor ongeveer 400 bezoe kers een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de plaatselijke bakkers en slagers. Na een „vlotte" eerste helft, waarin de slagers een verdiende 20 voorsprong namen, kwamen de bakkers er beter in. Bijna was het te laat voor de slagers, maar Uitein delijk sleepten zij de overwinning (4—3) in de Wacht. Een verloting van banket en vleeswaren men praatte van belegde broodjes maakte het geheel tot een goed geslaagde „feesf'-avond. De op brengst kwam ten goede aan het Neder landse Rode Kruis. In Terneuzen speelde de politiesport- vereniging Terneuzen ook een voetbal match en wel tegen een combinatie van het personeel van Asselberg en Nache- nus en van de nieuwbouw van het zieken huis. De dienaren van de Heilige Herman dad toonden zich de sterkstén en wonnen met 2—1. En om ln de sfeer van voetballen te blijven; 't personeel van de C.N.A. speel de, een wedstrijd tegen de DoUane-sport- vereniging. Hier was de uitslag ook al 2—1 en wel in het voordeel van de „C. N.A.-ers". Tot Slot van al deze „voetballerij" zij nog vermeld, dat W.H.S. II te Sint Anna- land dc veteranen met 73 inmaakte. Kort en klein De heer I. van A. te Sint Janstecn hmUitl ziin auto in botsing inat die, van zekere L. De botsing liep zonder per soonlijke ongelukken af. maar de beide auto's waren deerlijk gehavend. Dit alles speelde zich af in Gent. Voor de wegwedstrijd voor amateurs te Zuiddorpe hebben o.a. de volgende renners al ingesChrèvénVerhëlst. Axel: De Wael, Kloosterzande; v. d. Lijcke, Groede; Van Osta. Fijnaart: Oomen, Bre da en Rovers. Etten. Op het grenskahtoor te Kapellebrug werd als schrijver van 's Rijksbelastingen aangesteld de heer J. Seghers uit Axel. De Opbrengst Van de collecte, welke te Axel voor de stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels" werd gehou den. bedroeg f 312,53. De Rode Kruis-cóllecte te Nieuw- en Sint Joosland heeft opgebracht f 272,15. Voor het examen adspirant sterk- stroommonteUr V.E.V. slaagde de heer P. Boogaard te Zoutélande. Naar aanleiding van een vraag door de heer K. A. Hamelinck in de onlangs gehouden raadsvergadering te Sint Lau rens zijn door de gemeente Op diverse plaatsen enkele banken geplaatst. De leerlingen van de V.Q.L.O.-school „Juliana" te Souburg maakten hun jaar lijkse trektocht. Er werd o.m. een bezoek gebracht aan het Dierenpark te Tilburg, de IJzeren Man te Vught en het ramp gebied bij Kruiningen, De gehele tocht ging over een afstand van 375 ltm. Havendorp zonder postagentschap. In verband met verhuizing naar elders, wordt de houder van het post agentschap-telegraafstation te Vlis- singenHavendorp met ingang van 21 Juni a.s. op eigen verzoek van zijn functie ontheven. Aangezien zich nog geen gegadigde in de Havendorpwijk heeft aangemeld, zal deze wijk voor lopig als buitenwijkbestelling worden bediend. Dit betekent, dat de bestel ler, die daar dienst doet, de te ver richten uitbetalingen bij de bewoners aan huis zal verrichten. Grondwetswijzigingen worden afgekondigd Maandag 22 Juni a.s. zullen te Vlissingen, 's morgens om half elf in de raadszaal van het gemeente huis de laatste veranderingen afge kondigd worden van de Grondwet. Het betreft hier wijzigingen in de be palingen betreffende de buitenlandse betrekkingen. Zoals bekend dienen grondwetswijzigingen in elke ge meente afgekondigd te worden voor of in het huis der gemeente. Onderwijzer benoemd De gemeenteraad van Kloetinge be noemde tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. school aldaar de heer J. Steen- aard te Vlisslngen, onder voorwaarde, dat deze voor het in Juni te houden onderwijzersexamen slaagt. GEVONDEN VOORWERPEN TE DOMBURG. Onderstaande voorwerpen werden als gevonden gemeld. Zijn bij particulieren in bewaring. Inlichtingen te verkrijgen bij de postcommandant der Rijkspolitie te Domburg. Herenrijwiel framenummer K4 —105; twee muntbiljetten; geel tasje (met inhoud); shawl; jekker (bruin); blauw handtasje: bruin windjackje; zilveren ring met steen; portefeuille inh. pasfo tootjes enz.; muntbiljet vulpen ((Parker); kinderportemonnaie; vulpen (rood-zwart); zilveren kokertje met naalden: strand- emmertje; bal; kindertrommel; strand- schopje; rozenkrans in étui; zakmes. Op de wieken De postduivenhoudersvereniging „Zee iandia" te Middelburg hield een Wedvlucht op Orleans (Fr.) over een afstand van 418 km. De eerste tien prijswinnaars waren: I. 3, 4 en 5 P. van Sabben; 2 L. van Geel; 6 M. Jaspers; 7 J. de Buck; 8 J. P. Da- vidse; 9 A. van Schaik; 10 Chr. de Graaf. De wisselbeker werd definitief gewon- hen dóór P. van Sabben. Middenstandstentoon stelling gaat niet door. De middenstandstentoonstelling, wel ke reeds 5 achtereenvolgende jaren te St. Jansteen gehouden werd, gaat dit jaar niet door. Dit in verband niet de weinige belangstelling van de zijde der middenstanders. 30 pet. van Zeeuwse beroeps bevolking werkzaam in industrie De persdienst van het ministerie van economische zaken heeft een goed-ultgevoerde brochure het licht doen zien, samengesteld op basis van de vierde industrialisatienota van Maart 1953, onder de titel „Neder- and industrialiseert". Op bevattelijke wijze wordt de noodzaak van de In dustrialisatie behandeld, terwijl te vens de stand van zaken provincie- gewys wordt uiteengezet. Over Zee land wordt het volgende medege deeld. „Zeeland wordt vaak genoemd ais de bij uitstek agrarische provincie van ons land. Toch is nog meer dan 30 van de beroepsbevolking werk zaam in de industrie. Deze is voor een groot deel gevestigd ln een drie tal centra: de twee z.g. kanaalzönes, t.w. langs het kanaal door Walche ren en langs het kanaal GentTer neuzen en voorts in het land van Hulst. Daarnaast zijn in tal van plaatsen over geheel Zeeland ver spreid, industrieën te vinden. Sedert de bevryding kon in Zee land door vestiging van nieuwe be- dryven slechts voor een betrekkelijk klein aantal inwoners (rond 375 per sonen) werkgelegenheid worden ge schapen. Het accent lag dan ook op de uitbreiding van bestaande bedrij ven, die ruim 5000 nieuwe arbeids krachten in dienst konden nemen. Hier hadden deze uitbreidingen voornamelijk plaats in de metaalin dustrie en daarnaast in de chemische nijverheid (gas- en cokesbedryven). Nieuwe bedrijven werden gevestigd in de metaal- en textielindustrie en in de vlas-, voedings- en genotmid delenindustrie." Kinderen uit Stavenisse hadden vacantie in Egmond Begin deze week zijn de 35 kinde ren uit Stavenisse, die een week va cantie te Egmond hadden doorge bracht, weer in hun dorp gearriveerd. Het waren voor hen onvergetelijke dagen, vol afwisseling. Er werden o. m. tochten gemaakt naar Alkmaar (waar natuurlijk de kaasmarkt be zocht werd) naar Amsterdam voor een bezoek aan de Artis en een wan deltocht door de duinen naar Bak- kum vanwaar zy per auto terugkeer den. Vooral de tocht naar Bakkum viel buitengewoon in de smaak, niet in het minst door de deskundige voor lichting van de heer Westhoef van het PWN. Dat onverwacht een bezoek aan een circus te Alkmaar werd ingelast, was natuurlijk een buitengewone ver rassing. Zaterdagmorgen vertolkte in te genwoordigheid van alle kinderen de Chr. Middenstandsvereniging doet niet mee aan feestelijke koopweken De Middelburgse Middenstands Centrale, waarin de R.K. cn de Chr. mid denstanders samenwerken, heeft dezer dagen besloten om de leden van de Chr. en de R.K Middenstandsverenigingen te adviseren, niet mede te wer ken aan de feestelijke koopweken, welke door de Ver. Handelsbelang van 29 Juni tot 1 Augustus worden georganiseerd. In een Dinsdag gehouden vergade ring van de Cnr. Middenstandsver- enïging is besloten aan dit advies van de Middelburgse Middenstands Cen trale uitvoering te geven. Voor deze vergadering was ons blad niet uitgenodigd, noch werd ons mededeling gedaan van de besluiten. De voorzitter van de Chr Midden standsvereniging deelde ons bij infor matie mede, dat men ons blad van nieuws had uitgesloten, omdat wij de plannen van Handelsbelang hadden toegejuicht. Het besluit om niet mede te doen aan de actie van Handelsbelang wordt gemotiveerd met het feit, dat deze organisatie van bij de Midden stands Centrale aangesloten deelne mende winkeliers verlangt, dat zij lid worden van Handelsbelang. Bij informatie bij de voorzitter van de Ver. Handelsbelang deelde deze ons mede, dat toen een gezamenlijk opzetten van deze actie door de Mid delburgse Middenstands Centrale al- Koningsschieting te Goes Bij de dezer dagen door de Kon. Handboog-sociëteit „Jacoba van Beie ren" te Goes gehouden koningsschie ting behaalde de heer P. Vermue de koningstitel. heer Gideonse hun dank in het ge meentehuis, ten overstaan van de ge meentesecretaris mr. Spit. Deze ver wees alle dank naar het comité, dat deze vacantie geheel en op zulk een voortreffelijke wijze had georgani seerd. Hij hoopte dat de kinderen het hunne ertoe zouden bijdragen, dat Zeeland zal herrijzen, zoals het reeds meermalen herrezen is en dat zij la ter him vacantie nog eens in Egmond zullen doorbrengen. Gevolgd door een daverend applaus werden zij vervolgens door mr. Spit uitgenodigd des avonds in het sport park de voetbalwedstrijd Egmondia- Randers bij te wonen. Tot slot zongen de kinderen het door burgemeester Verburg gedichte lied van Stavenisse en het Zeeuwse volkslied. ïn het „Huls van Nassau" te Zlerik- zee hielden de afdelingen Schouwen-Dui- eland van de Bond van Plattelandsvrou- /en een bijeenkomst met als gasten de leden der U.V.V. Mevrouw dr. Posthumes- d. Goot uit Amsterdam sprak over .Vrouwen reiken elkaar de hand". - In verband met het feit, dat de fan fare „Ëuterpe" te Heinkenszand een le prijs behaald had op het muziekconcours te Genderen. werd een rondgang door de gemeente gemaakt. De te 's-Gravenpolder gehouden col lecte ten bate van het T.B.C.fonds „N.V. V.-Zonnestraal" heeft opgebracht f 56,51. Aan de R.H.B.S. te Bergen op Zoom slaagden voor het eindexamen 5-jarlge cursus, afdeling B, mej. B. I. van Es en de heren J. van Es en C. Verholen, allen te Sint Annaland. Evenals de voorafgaande jaren zullen de ouden van dagen uit Nlsse weer een reisje maken. Dit jaar gaat de tocht naar Noord-Brabant. De vereniging van oud-leerlingen van de land. en tuinbouwwintercursus tc Krabbcndijke ma&kten een excursie naar het aardbeien-proefveld van de Fa. Van Liere te Kapelle. Met als einddoel Burgers Dierenpark te Tilburg maakten de ouden van dagen te Ovezande een reisje door Noord-Bra bant. VLISSINGEN. Bevallen: J. M. W. HeijseSchagen, z.; C. A. Kosterde Vlieger, d.: M. M. de Ruijter—v. Dijke, d.; M. R. de Kluis de Bree, z.: C. J. A. de VriesStevense. z.; C. M. Meijerv. Haveren, d.; M. G. van der HorstWisse. z.\ B. R. M. Stroo v. d. Lee, d.; F. RoelséSlagboom, d.; T. Roderwijn—Liebau, d,; J. Hokken—Louws. z.; E. KaatLomeijer, d.; P. P. de Zeeuw Nieuwersteeg. d.; C. MèrchandBal- jê. z. Ondertrouwd: R. L. A. Velberg. 25 j. en M. P. Peüpers, 17 j.; J. J. Boer, 22 j. en G. Poppe; J. de Ridder. 26 j. en L. Bos, 25 j.; H. C. Coppejans. 22 j. en A. A. v. d. Linde. 20 J.; L. G. van Helvoirt, 25 j. en J. J. v. Dóngen. 20 j.; B. Karas, 39 j. en M. Sebulke, 39 j. Getrouwd: J. Salakorlj, 26 j. en E. M. Hajen, 21 j.; J. F. Stroo, 28 j. en L. van Vlaanderen, 23 j.; F. C. van Steenhuijsen, 24 j. en C. M. Quite. 17 j. Overleden: W. J. Vermeulen. 2 dagen: S. J. Oostindiër. 19 j.i J. W. Loekemeijêr, 72 j. ARNEMUIDEN. Bevallen: P. Mulder—Krijger, z.; M. de Krakervan de Ketterij, z.; G. van Bel- zenStitZinger, z.; C. J. de TroijeJoos- se. d.; J. MeermanSchuit, z.; N. Groot- jansJanse, z.; M. MeulmeesterMarijs, d.; J. C. BeijeRotte, d. Overleden: M. van Belzen, 91 j.. weduwe van J. Marijs: G. Vader, 36 j., echtgenote van J. L. Kasse; levenloos kind van B. Baldo en C. S. Schravemade; K. van Da len, 75 j„ echtgenoot van J. de Nooijer; A. Meerman, 86 j„ echtgenoot van J. Officiële publicaties GEMEENTEBESTUUR VAN MIDDELBURG. HINDERWET. TER INZAGE LEGGING VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter Inzage ligt een van de ver eiste bijlagen voorzien verzoek om ver gunning ingevolge de hinderwet, van Fir ma D. de Jager Jr"s Ijzerhandel, Lange Delft 5 te Middelburg, tot het oprichten van een opslagplaats van Shell Butagas op het perceel plaatselijk gemerkt Ka- naalweg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie C, nr. 2885 ged. Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te bréngen bij het gemeentebestuur tót uiterlijk 28 Juni 1953. Voorts heeft ieder de gelegenheid in persoon of bij gemachtigde mondeling be zwaren in te brengen in een openbare zit ting ten gemeentehuize op Donderdag 2 Juli 1953 te 10.00 UUr. Zij, die niet in persoon of bij gemachtig de op bovenbedoelde zitting zijn versche nen. zijn niet gerechtigd tot beroep. De genen echter, die tijdig schriftelijk be zwaren hebben Ingebracht en niet op de zitting zijn verschenen, zijn wel tot be roep gerechtigd, Indien zij niet woonach tig zijn in deze gemeente. Getrouwd: J. J. Janse, 28 j. en T. Vinbe. 23 j,; J. Schroevers, 25 j. en J. van Bel zen. 19 j,; J. J. Meerman. 26 j. en J. C. Kusse, 22 j. C. Meulênberg, 25 J. en F. Crucq, 23 j. HOEK. Ondertrouwd: K. de Xoeyer, 24 j. en J. Wolfert, 24 j.; J. I. Tollenaar, 18 j. cn A. C. Dieleman, 19 j. leen moreel gesteund zou worden, Handelsbelang Inderdaad voor deel neming het lidmaatschap verplicht heeft gesteld, omdat deze vereniging aan deze actie een aanzienlijk bedrag ten koste legt. Ook het betalen van een entreegeld voor deelneming aan de actie (uiteraard zonder verolicht lidmaatschap) werd door de M.M.C. afgewezen. FILMS IN ZEELAND Faust verfilmd In de serie speciale Donderdag voorstellingen vertoonde Electro in Middelburg gisteravond het nog niet zo bekende, maar daarom niet min der gewaardeerde, Columbia-product „Faust en de duivel" Deze film over de legendarische figuur van doctor Faust is gemaakt naar het bekende drama van Goethe, terwijl ook ge deelten uit de opera van Charlês Gou- nod erin zyn verwerkt. De film is groots van opzet. Kosten noch moeite zijn gespaard om het verhaal van de grote Duitse dichter in beeld te even. aren. Men is daar uiteraard niet vol- komen in geslaagd, omdat het zeer moeilijk is om met een film de fijne nuanceringen, welke Goethe door een grote woordenrijkdom ten dienste stonden, weer té geven. Ook voor de kenners van het geschreven drama wordt de film échter door het spel van Gino Mattera en Nelly Corradi wel aanvaardbaar gemaakt. Alhambra in Vlissirtgen bracht gis teravond „Tom Browns kostschoolja- ren", waarin John Howard Davies cn Robert Newton de hoofdrollen vervul len. De film, geïnspireerd op het be kende boek van Thomas Hughes, is geen groots werk geworden, maar zal de gemiddelde bioscoopbezoeker ongetwijfeld een genoeglyke avond hebben bezorgd. Marktberichten VEILING KAPELLE. 18 Juni. Exportveiling. Kruisbessen, le vering 18 Juni. 23; Idem. levering 19 Juni, 22.40—22,70; Idem, van veiling Fijnaart, 21,20. Industrieveiling: Aardbeien: Madame Moutót (5 ton) 91,20: Idem afw. 64.90. Gewone veiling: Aardbeien: Madame Lefeber 72—1,05; Madame Moutöt 831,14; Climax 1,04—1,28; Jucunda 1.02—1,09; Deutsch Evern 90—1,00; Bowa 1,17—1,31; Regina 82—1.26; Soidwebei 1,14—1,23; Sen- ga 1.14; Dltmarchen 1.11; Roem van lepe- ren 83; Aardbeien (afw.) 45—82; Rode bessen: Jhr, van Tets 1,43: Kersen: Ear- ley Rivers 76—91; Vr. van Spitshoven 72. VEILING GOES. 18 Juni. Exportveiling: Kruisbessen 16,70—17. Vat-veiling: Jucunda 96.50. Gewone velling: Aardbeien A 92— 107,50; Idem B 63—07; Kersen: Rivers 91 —112, alles ln guldens per 100 kg. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 17 Juni. Exportveiling: Kruisbessen 21— 21.40. Gewone veiling. Aardbeien: Madame Le- febre 61—1.12; Madame Moutot 73—1.18; Jucunda 72—90; Climax 07—1.30; Bowa 1.09—1.40; Deutsch Evern 69—1,14; Roem van leperen 70—78; George Soltwedel 1.21; Machereau Fruhernte 1,23; Eva Macherau 1.21; Afwijkende aardbeien 45—70. Fram bozen: Malling Promise 1.60; Rode bes sen: Jonkheer van Tets 1.22; Kersen: Early Rivers 60—1.11; Vr. van Spitshoven 57—85; Vroege witte 26; Meikersen 77— 81; Groentenveiling: Kropsla 2,63; Bloem kool 13—24; Rabarber 26; Bospeen 24—30; Boskroten 10—13; Savoye kool 16—18; Peulen 1.01; Sjalotten 6—12; Komkom mers 22—33; Uien 13; Aardappels (oud) 8; Doperwten 61; Eerstelingen, kriel 2122; drielingen 22—28; grote 30—37. E IERVEILING MIDDELBURG. 18 Juni. Minimumprijs voor pluimveehou ders f 2.18 per kg. VISMIJN BRESKENS. 13 Juni. Aangevoerd: 794 kg. export garnalen 87—69: 461 kg. handels-garnalen 97—68; 625 kg. schar 24—16; 1041 kg. bot 18—16; 130 kg. schol 24—20; 82 kg. tong (middel) 1,50—i,io. VISMIJN EERE. 18 Juni. Aangevoerd: 1732 kg. export garnalen 6295; 95 kg. handels-garnalen 57; 74 kg. schar 30—49: 89 kg. bot 16—21; 20 kg. wijting 16—24; SO kg. tong (mid del) 92—1.31; 75 kg. rog 17—41; 5 kg. vis iever 95—1,56. Nagekomen jwlvertenttes. Hierihede geven w(j kennis van het overlij den van onze geliefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Mevrouw WILHELMINA SÜZANNA DE GROOTE, Echtgenote van de Heer ABRAHAM 12. VAN DER LINDE, in de ouderdom van ruim 78 jaar. Hoofdplaat; A. I. VAN DER LINDE, Aalsmeer: W. S. VAN DEN AMEELE— VAN DER LINDE. 2. P. VAN DEN AMEELE en Kinderen. Wageningen: F AM. LUTEIJN en Kinderun. Hoofdplaat: A. C. VAN DER LINDE M A. VAN DER LINDE— WILLEM3EN en Kinderen Hoofdplaat. 17 Juni '53 De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 20 Juni a.s. des namiddags om 3 uur vanaf het sterf huis. In vrede ontslapen onze lieve Man, Vader. huwd- en Grootvader HENDRIK VISSERS In de ouderdom van bijna 80 jaar. Oud-Beiaardier van Goes. Oud-Organist van Kloetinge. Uit aller naam, Wed. M. W. VISSERS- WISSE Joes, 18 Juni 1953. Korte Kerkstraat 6 A Begrafenis 22 Juni 1953. 13 uur. Geen bloemen. Geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7