GjiefdBfip „Wederopbouw mede bekroond in nieuw Rijkskantorengebouw" Zeeuwse Almanak GEEF OP VADERDAG FLANDRIA-BOOT INGELEGD OP ZIERIKZEE—BURGHSLUIS TOEKOMST VOOR MIDDENSTAND VERRE VAN ROOSKLEURIG Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG lü JUNI 1953. MINISTER VAN JUSTITIE IN OOSTBURG Belangrijk gebeuren voor West Zeeuwsch-Vlaanderen In een buitengewone zitting is Donderdagmiddag te Oostburg de zitting- ™,vatn.hot kantongerecht in het thans voltooide RUkskantorengebouw °ÏÏJ in f>el)ruik genomen en iiiermede werd het nieuwe gebouw tevens officieel geopend. Onder degenen, die deze voor Oostburg én geheel West Zeeuwsch Vlaanderen zo belangrijke gebeurtenis bijwoonden bevond zich de minister van justitie, Z. E. mr. L. A. Donker, die in een toespraak o.m. de aandacht vestigde op de energie waarmede in dit gewest de wederopbouw werd aangepakt. „De wederopbouw van Zeeuwsch Vlaanderen vindt mede in dit nieuwe Rijksgebouw haar bekroning", aldus de minister. De kantonrechter voor Oostburg en Terneuzen, mr. P. van Meerwijk, opende deze buitengewone zitting van het kantongerecht met vele genodig den in welgekozen bewoordingen per soonlij]? welkom te lieten. Spreker zeide voorts o.m. in de komst van de minister een eerbetoon te zien aan hetgeen in West Zeeuwsch-Vlaande ren tot stand was gekomen en hij noemde de opening van liet Rijkskan torengebouw de afsluiting van een hoofdstuk in de geschiedenis van de wederopbouw. In het vervolg van zijn toe spraak opperde mr Van Meerwijk de suggestie om het gebouw de naam „Leeuwenhuis" te geven, naar de beide gebeeldhouwde leeuwen, schep pingen van F. ten Klooster uit Veere, welke aan de voorgevel zijn aange bracht. Na o.m. zijn waardering te. hebben uitgesproken voor de prestaties van de ontwerper (ir. G. Friedhoff, Rijks bouwmeester), de aannemers en uit voerders, gewaagde mr. Van Meer wijk van de stuwende kracht en de ijver van het gemeentebestuur van Oostburg, dat onder leiding van de burgemeester, mr K. Hoekzema, zijn medewerking had verleend om ae plannen voor het nieuwe gebouw ver wezenlijkt te krijgen. Tenslotte wees spreker op de mooie en verantwoor delijke taak, welke het kantongerecht ook in dit nieuwe gebouw wachtte en hij besloot met een hartelijk „God ze- gene onze Koningin!" De minister van justitie, mr. L. A. Donker, begon zjjn toespraak met de vele slagen te memoreren, welke Zeeland, en West Zeeuwsch Vlaande ren in het bijzonder in de oorlog te verduren kreeg. Sprekende over het. kantongerecht her innerde mr. Don ker er aan, hoe men 8J/2 jaar ge noegen had moe ten nemen met on voldoende huisves ting. Jarenlang was zelfs een ei gen zittingzaal niet beschikbaar, doch thans, aldus de minister, kan weer een definitie ve huisvesting in gebruik worden genomen. Spreker noemde dit voor de rechtspraak en voor de streek van het allergrootste belang. Na nog in het kort taak en werkwijze van het kantongerecht uit eengezet te hebben besloot mr. Don ker zijn toespraak met te zeggen: „Krachtens de grondwet wordt in ons gehele land recht gedaan in naam des konings. Er is een rechter lijke organisatie voor het gehele land. Dit houdt echter niet in, dat bij de rechtspraak geen ruimte zou worden gelaten voor gewestelijke en locale verschei denheid. Men mag het daarom zó zien, dat mede in denheid. Men mag het kantongerecht de locale, provin ciale en landelijke sferen worden ge bundeld. Ook hier in Oostburg". De directeur-generaal der Rijksge bouwendienst, ir. J. J. M. Aange- nendt, droeg vervolgens het gebouw na een korte rede over aan het kan tongerecht, waarna 't lid van Gedej Staten, dhr. A. Schout, namens c Commissaris der Koningin in de pro vincie Zeeland, zowel de rechterlijke macht als de gemeente Oostburg ge luk wenste met dit fraaie nieuwe ge bouw. Voorts werd nog het woord ge voerd door o.a. mr. C. R. F. van Rog gen, president van de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg, door mr. L. T. Lebret namens het open baar ministerie, mr. F. W. Adriaanse. Deken van de Orde van Advocaten, en voorts door mr. Hoekzema, die namens de gemeente Oostburg als geschenk een fraaie zonneklok over droeg. Mr. Van Meerwijk dankte voor de vele hartelijke woorden en sloot deze buitengewone zitting. Onder degenen, die de zitting bij woonden bevonden zich voorts o.a. notarissen uit West Zeeuwsch Vlaan- Teraardebestelling de heer P. Ton Onder grote belangstelling werd te Serooskerke (W.) het stoffelijk over schot ter aarde besteld van wijlen de heer P. Ton, voorzitter van de Zeeuw se Groententelersvereniging. Aanwe zig waren afgevaardigden van diver se verenigingen en corporaties, waarin de heer Ton een belangrijke plaats in nam. Ds. S. van Wouwe, Gerei predi kant te Serooskerke, las Rom. 8 en eindigde met het „Onze Vader". Na mens de familie dankte de heer J. van Winkelen voor de belangstelling. Winkelbedienden protesteren tegen meer koopavonden Naar aanleiding van het verzoek, dat de Vereniging „Handelsbelang" te Middelburg bij de betrokken instan ties heeft ingediend om in een bepaal de periode drie koopavonden per week te mogen houden, heeft de afdeling Middelburg van de Unie der Samen werkende Winkelbedienden-organisa ties haar leden in een rondschrijven opgeroepen tot het bijwonen van een protestvergadering. Deze zal worden gehouden Woensdag 24 Juni a.s. in zaal Montaan aan de Giststraat In het rondschrijven, dat werd on dertekend door de voorzitters van de Algemene Bond „Mercurius", de Ne derlandse Christelijke Beambtenbond en de R.K. Bond „Sint Franciscus van Assisië", wordt er op gewezen, dat deze koopavonden de winkeliers geen voordeel brengen, terwijl de winkel bedienden op die avonden toch zullen moeten werken en dan telkens een vrije avond zien verloren gaan. In de oproep tot deze vergadering wordt o.m. nog gezegd: „Laten wij de klok niet achteruit zetten en terug vallen in de voor-oorlogse toestand" Oud-beiaardier van Goes overleden In de ouderdom van bijna 80 jaar is Donderdag te Goes overleden de heer H. Vissers, die zeer vele jaren stadsbeiaardier van Goes en tevens organist van de Herv. kerk te Kloe- tinge is geweest. De begrafenis is vastgesteld op Maandagmiddag één uur op de alge mene begraafplaats. Eindexamens Chr. Kweekschool Middelburg beëindigd Voor het onderwijzersexamen slaagden op 17 en 18 Juni aan de Christelijke Kweekschool te Middel burg, de heren J, Tuynman te Vlis- singen, J. C. VOs te Middelburg, A. Walrecht te Biezelinge, L. P. Wolse te Kamperland en J. M. Zandee te Scherpen isse. De examens zijn thans eëindigd. In totaal slaagden 24 van e 28 candidaten. De stijlvolle voorgevel van het nieuwe Rijks kantorengebouw te Oostburg, dat Donder dagmiddag in tegenwoordigheid van o.a. de minister van justitie, mr. L. A. Donker, off i cie-el is geopend. WISSELGELD Het is in de historie van het Oost- burgse kantongerecht geschied, zo leerden wij gisteren uit de mond van een der sprekers bij de opening van het Rijkskantorengebouw, dat een ter verantwoording geroepen zondaar er m slaagde de heren achter de groene tafel min of meer in verlegenheid te brengen. Het was in de dagen, dat men een opgelegde boete nog terstond en ter plaatse kon voldoen en de veroordeel de in kwestie had een tientje te beta len. Eerst na een snelle blik op de klok ging M tot betaling over en hy deed het afdoende. Met een lapje van dui zend namelijk Het gerecht kon met wisselen en dies mobiliseerde de toenmalige kan tonrechter de deurwaarder om te trachten het imponerende biljet in Oostburg klein te krijgen. Na ongeveer twintig minuten kwam deze gerechtsdienaar na een vermoei ende kruistocht door het stadje te rug. Onverrichter zake; het was na twaalf 1mr geweest, de banken waren gesloten en de Oostburgse midden stand was er evenmin im geslaagd Vrouwe Justitia uit de brand te hel- pen. Tevreden glimlachend nam de ver oordeelde het bankbiljet weer in ont vangst. viste een ander van tien gulden. uit zijn welvoorziene porte feuille en sprak minzaam: „Als het makkelijker is voor de he renzal ik het maar gepast betalen...' Bureau Prov. Griffie te Zierikzee verdwijnt Opheffing met ingang van 27 juni a.s. In verband met de terugkeer van meer normale omstandigheden, voor de verbinding met liet eiland Schou- wen-Duiveland, hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland besloten, het, als contactpunt met het Provinciaal Be stuur, te Zierikzee gevestigde bureau van de Provinciale Griffie met ingang van 27 Juni a,s. op te heffen. Gedeputeerde Staten hebben daar bij mede overwogen, dat door de in stelling van de Reconstructie-Com missie, waarvan één der leden van hun college voorzitter is, een contact met het Provinciaal Bestuur is ge legd, waardoor aan de aanwezigheid van dit bureau niet langer behoefte bestaat. Daarnaast hebben zrj rekening ge houden met het feit, dat de leden van hun college van tijd tot tijd een be zoek aan Schouwen-Duiveland zullen brengen, zodat ook een persoonlijk contact mogelijk blijft. Weekend „In dienst der Kerk" Het provinciaal bestuur van de Hervormde organisatie „In dienst der Kerk" zal op Zaterdag 29 en Zondag' 30 Augustus een weekend or ganiseren in „Hedenesse" bij Cad- zand. De eerste dag zal ds. E. Durk- stra van 't Zand spreken over „Mijn plaats in de Gemeente" en de tweede dag zal ds. v d. Graaf uit Nieuwvliet het onderwerp „De zorg voor elkaar" behandelen. deren, de commandant van de C. O. A.K. te Middelburg, majoor J. Potte- boom, leden van de Rijkspolitie en hoofden van de diensten, welke in het Rijksgebouw zijn ondergebracht. Tot besluit van deze officiële ope ning defileerden onder veêl publie ke belangstelling de troepen van de C.O.A.K. uit Middelburg op muziek van de eigen drumband voor de au toriteiten, die zich hadden opgesteld op het fraaie hoge bordes van het Rijkskantorengebouw. Advertentie Geef Vader alleen hei allerbeste - dus Chief Whip. Wèt zal hij ge nieten... en vergeet niet, het is de beste sigaret voor zijn gezondheid. Minister Algera op Schouwen De minister van verkeer en water staat heeft Donderdag een werkbe zoek aan Schouwen-Duiveland ge bracht. Hy arriveerde per boot uit Anna Jacobapolder en bezocht eerst de werken bij Ouwerkerk. Vervolgens ging hij naar Zierikzee, vanwaar per auto naar Stevensluis werd gereden. Met een bootje werd hier het gaf overgestoken naar Sirjansland. Hiei bezichtigde de minister de werkzaam heden aan de dijk, waar zoals bekend voor Pinksteren een groot gat l?on worden gedicht. Van Stevensluis ging hij vervolgens per jeep naar Brou wershaven, teneinde de werkzaamhe den aan de wegverbeterïng van de T Te dijk te bezichtigen. Via Renes_ iurgh en Haamstede werd daarna naar Burghsluis gereden, waar mi nister Algera aan boord ging van de „Breezand", met welk vaartuig hi" zich naar het Schelphoekgat begal. Vandaar werd de terugreis naar Anna Jacobapolder aanvaard. De minister Werd vergezeld door de heren ir. A. G. Maris, directeur-gene raal van de Rijkswaterstaat, ir. G. B. R. de Graaff, hoofdingenieur-directeur bij de Rijkswaterstaat in de directie Benedenrivieren, ir. Th. Heijblom, hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat in de directie Zeeland, prof. ir. P. Ph. Jansen, algemeen ad viseur van de Rijkswaterstaat, ir. J. F. R van de Wall, hoofdingenieur directeur der Zuiderzeewerken, thans belast met de uitvoering van de dienst droogmaking Schouwen-Duiveland, alsmede door enkele hoofdingenieurs. De bewindsman liet zich uitvoe rig voorlichten over de situatie ter plaatse. Uiteraard was hij op de hoogte van de stand van de werk zaamheden door de rapoprten van de Dienst Dijkherstel, doch hij wilde zich door dit bezoek evenals vorige be zoeken persoonlijk op de hoogte stellen van de voortgang der werken. Vergadering Stichting Nieuw Schouwen en Duiveland. Woensdag hield de Stichting Nieuw Schouwen en Duiveland, zoals reeds in het kort gesneld, haar wekelijkse vergadering in het Huis van Nassau te Zierikzee. De delegatie, welke verleden week op audiëntie is geweest bjj de minister van verkeer en waterstaat en een bezoek bracht aan het mini sterie van wederopbouw, bracht rapport uit. De minister van verkeer en waterstaat, zo werd medegedeeld, liad een juist Inzicht in de moeilijkheden, waarmede men op Schouwen en Duiveland te kampen heeft. De heer J. Stevense sprak zijn ver wondering uit over het feit, dat ér in dit waterland geen middelen zyn voor een behoorlijk verkeer te water. De voorzitter, notaris P- Heering, zei, dat de Flandria thans is ingelegd voor de veerdienst tussen Zierikzee en Burghsluis. Hij merkte voorts op, dat nu de ringdijk om het gat in de Westhavendijk te Zierikzee veertien dagen dicht is, er nog geen aanvang is gemaakt met het uitbaggeren van de haven. In een onderhoud met mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Gedepu teerde Staten, had burgemeester J. J. van Eeten uit Nieuwerkerk zijn spijt hierover uitgedrukt. Mr. Mes had ge antwoord, dat eerst een bestek ge maakt moest worden, waaraan pei lingen dienen vooraf te gaan. 'at de werkzaamheden aan de Langedijk betreft, vreesde men, dat de weg niet op tijd klaar zal komen. Bij het bezoek aan het departement van wederopbouw had men verzocht meer directieketen te willen zenden. Hiervoor was echter verwezen naar Gedeputeerde Staten. Mr. Mes beloof de tijdens een onderhoud alle mogelij ke moeite hiervoor te doen. Woens dag zal hy het onder de aandacht van minister Witte brengen. Het schijnt, dat de directie van de Noord-Oostpolder gebruikte keten wil verkopen. De heer Stevense raadde aan, om zelf in de Noord-Oostpolder te gaan onderzoeken hoe deze keten er uit zien en in welke staat zij zich bevinden. Oni het bezoek van leerlingen bui- „n Zierikzee aan het lyceum moge lijk te maken, wil men maatregelen treffen. Hierover zal men zich nog nader beraden. Naar mr. Baron W. F. E. van der Feltz mededeelde, zullen Vrijdag en kele heren van de watersnoodcom missie Zierikzee bezoeken. Naar uit een ingekomen brief bleek, adviseerde de Radio Unie con tact op te nemen met een der radio- omroepverenigingen voor het verzor gen van een uitzending. Deze zou moeten vallen in de z-g. „S.O.S.- eek". De voorzitter wenste ook con tact. op te nemen met de Z-V.U. Ir. J- H. Verhey zal worden ver zocht een inleiding te houden over dijkbescherming. Met ir. F. J. B. G. Geers is gesproken over het vliegveld Haamstede. Hier kunnen nog geen Dakota's landen. Om het terrein ge schikt te maken voor deze vliegtuigen heeft men een bedrag van 36.000 nodig. De kleddnguitdeling loopt ten einde. Gebracht zal worden, om de rest van de kleding op het eiland te houden, tot de evacué's terug zyn. Het be stuur zal zich in verbinding stellen met de heer A. J. Argelo, om zich na der te laten Inlichten over het struc tuurplan. Maandag 22 Juni zal de di recteur van wegen en verkeer van de A.N-W.B-, de heer A. G. M. Boorst, een bezoek aan Schouwen brengen. De volgende vergadering werd vastgesteld op Woensdag 24 Juni in hotel Koster t© Burgh. Bureau werkgelegenheid bezocht Groede Afgevaardigden van het landelijk bu reau voor de werkgelegenheid hebben met de provinciale commissie voor de werkgelegenheid een bezoek gebracht aan Groede. Voor het landelijk bu reau waren aanwezig prof. dr. F. L. Polak, ir. de Lange, mej. dr. Romeijn en mej. drs. de Jonge, terwyl de he ren C. Philipse, C. Hamelink en ir. H. D. J. Swaters de provinciale commis sie vertegenwoordigden. Het gezel schap werd rondgeleid door burge meester J. A. Everaars en enkele le den van de raad. Diverse werkzaam heden, zoals de aanleg van riolering, bestrating en verbetering werden be keken. Zöals bekend subsidieert het landelijk bureau deze zg. 1-Maart- werken ten dele. Verkiezing commissarissen polder Walcheren Als commissarissen van de Polder Walcheren, vertegenwoordigende de eigenaren van gebouwd eigendom, werden herkozen de heren K. J. van Loo en J. Osté, beiden te Middelburg. Aanrijding Toen de wielrijder De W. in de Irislaan te Vlisslngen geen voorrang verleende aan een van links komende auto, werd hij door deze auto aange reden. De W. liep verwondingen aan arm en rug op, maar kon, nadat eer ste hulp was verleend, naar zijn wo ning vervoerd worden. BESTUUR BORGSTELLINGSFONDS MEENT Er waren in 1952 niet minder dan 164 credietaanvragen De Stichting „Borgstellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden", die zoals be kend zich bezig houdt met de belangen van ondernemers op 't terrein Van de Ideine nijverheid, ambacht en detailhandel, had in 1952 'n zeer druk jaar, al dus 't pas verschenen jaarverslag. Er kwamen niet minder dan 164 aanvragen om credieten enz. binnen, hetgeen een ongekend hoog aantal is; in 1950 en 1951 waren er respectievelijk 95 en 65. De grote vraag om crediet, gevoegd bij de ervaring, die het bestuur van het fonds opdoet bij het contact met de middenstand, doet dit college in het jaarverslag de verwachting uitspreken, dat de naaste toekomst voor de middenstand vorire van rooskleurig zal zijn, Zeeuwse eilanden). Met ingang van 1 Januari 1953 sloten zich nog drie gemeenten aan. Er kwamen 164 crediet-aanvragen binnen, terwijl er 146 ivenien afge daan. Aan 48 aanvragers kon een crediet worden verleend voor een to taal bedrag van 68.005. Daarmede werd het bedrag der uitstaande cre dieten 124.156,63, waarvan in 1952 De koopkracht van het Nederland se volk is aan het verminderen, aldus het jaarverslag, terwijl van verlichting van de fiscale druk op het bedrijfsle ven nog weinig sprake is. De zaken man en vooral de kleine ondernemer, zal. Indien dit nog niet is gebeurd, de bakens spoedig moeten verzetten. Hij zal een kostenverlagende politiek moeten volgen en op elk gebied sterk dienen te versoberen, zonder twijfel ook in zijn levenswijze. De weinig benijdenswaardige posi tie, waarin vooral de kleine midden stand verkeert, maakt dat naast de nodige vakbekwaamheid en de beheer sing van de kunst om koopman te zijn, een goed geldelyk beheer een eerste eis blijft. Alleen wanneer de kleine middenstand naast het bezit van ijver en kennis, ook zorgt, dat steeds de te ring naar de nering wordt geregeld, s er voor hem kans zich te handha- 'en. Het jaarverslag memoreert de 1- Februarl-ramp waarbij wordt opge merkt, dat alle bespiegelingen over 1952 voor een deel van de Zeeuwse middenstand van weinig betekenis acht kunnen worden. Tallozen zien immers hun bedrijven, winkels enz, nog onder water staan. De hoop wordt uitgesproken, dat by het samenstellen van het volgende jaarverslag op verheugende wyze lean worden geschreven over hetgeen Ryk en Rampenfonds voor de gedupeerde middenstand hebben gedaan. Trots alle mooie woorden, tot nu toe gespro ken, is het bestuur van het Borgstel lingsfonds hierover echter weinig op timistisch. Het bestuur is bereid wanneer het niet al te zeer geremd wordt door hogere instanties te doen wat mogelyk is om de in hoge nood verkerende middenstanders uit i rampgebieden te heipen. Uit het jaarverslag blijkt, dat bij het fonds per 1 Januari 1952 in totaal 30 Zeeuwse gemeenten waren aange sloten met een totaal inwonertal van 128.225, of 69,7% van de totale be volking van het district (het gebied van de kamer van koophandel voor de Koewachts Jongelingschap op het matje In de avonduren van de 19e Maart van dit jaar hield een aantal leden van de Boerinnenbond zich in het Patro naatsgebouw te Koewacht onledig met het uitvoeren van reidansen. De Koe- wachtse jongelingschap scheen deze onschuldige tijdpassering om een ol andere duistere reden niet welgeval lig te zijn en zo werd op zeker ogen blik het gebouw, waarin Terpsichore in volla overgave werd gediend, door een aantal adspirant-mannen, zo in de leeftijd van 15 tot 19 jaar, belegerd. De jongelieden toonden zich tijdens het beleg allerminst heren, niet al leen werd er op deuren en ruiten ge bonsd en een Indianengehuil aange heven, maar ook werden de meisjes en hun leidster verhinderd naar buiten te komen, doordat men tegen de bui tendeuren duwde en deze met ijzer- draad vastmaakte. De politie maakte tenslotte een ein de aan het spektakel, met als gevolg, dat een tiental jeugdige Koewachters voor de Terneuzense kantonrechter verantwoording moest afleggen. De allerjongsten werden in beslo ten zitting „behandeld", waarna de ouderen, met een gnuivende publieke tribune achter zich, op 't matje plaats namen. De kantonrechter, mr. P. van Meer wijk, toonde zich allerminst te spre ken over de wandaden van de snood aards en hij gaf de rustverstoorders dan ook een geduchte schrobbering, waarbij sprake was van hechtenis en tuchtschool bij herhaling. Conform de eis werd hierna B. S., die de ergste belhamel werd genoemd, veroordeeld tot f 25 of 10 dagen, ter wijl J. Th. J. B., J. J. M. en M. J. M. de L., welke laatste alles voor „de leute" had gedaan, zich f 15 of 10 da gen zagen toebedeeld. 34.228,68 werd afgelost, zodat het per 1 Januari uitstaande bedrag der credieten 89.867,95 bedroeg. Opgemerkt wordt, dat het zeer te betreuren valt, dat er nog by zovele middenstanders een gemis aan waar dering inzake een goede boelchonding voor hun bedryf moet worden gecon stateerd. Zelfs wanneer het toezicht op een boekhouding is opgedragen aan een boekhoud bureau, wordt maar al te vaak de balans en de verlies- en winstrekening over het afgelopen boekjaar, achteloos terzijde gelegd, zonder dat men uit het verkregen cij fermateriaal zijn conclusie heeft ge trokken. (Advertentie) Bespreking te Rilland-Bath over „open brief" aan gemeente Onder leiding van Commissaris der Koningin in Zeeland In het gemeentehuis van Rilland- Bath is onder leiding van de Com missaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een bespreking gehouden tussen de raads leden van deze gemeente en de onder tekenaars van de „Open brief aan het gemeentebestuur van Rilland-Bath", welke werd gepubliceerd in de Pro vinciale Zeeuwse Courant van 16 April 1.1. Zoais men zich zal herinneren uit ten de ondertekenaars, de heren C. J v. d. Werff, L. Beurkens en H. E. S'tevens, in de brief hun ongerustheid over de vraag of het gemeentebe stuur van Rilland-Bath wel de nodige stappen ondernam in het belang van het herstel der door de watersnood zwaar getroffen gemeente. De briefschrijvers stelden o.m. de vragen of het niet mogelijk was een werkkamp voor Rillandse arbeiders in dienst van het herstel te stichten, of het gemeentebestuur besefte, dat het opruimingswerk door helpers van buiten de gemeente zeer lang zou du ren, als met eigen personeel niet werd bijgesprongen en of het mogelijk was dat de bevolking zou worden voorge licht over de te volgen wegen voor het verkrijgen van schadevergoeding. Verder werd ooi? gevraagd, waar om geen commissie was benoemd voor de verdeling van de ontvangen hulpgoederen onaer de getroffen be volking en wanneer een commissie zou worden benoemd, welke zich zou belasten met het uitbrengen van een rapport aan de gemeenteraad over het financieel beleid van het gemeen tebestuur na 1 Februari 1953. De be spreking over aangehaalde kwesties had een bevredigend verloop. MIDDELBURG. Vandaag Schouwburg-bioscoop: „S.O.S. kind vermist", (14 j.). 8 uur; Ëlec- tro-bioscoop: „Dr. Holl", (14 j.), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Het kind. dat haar gegeven werd", (14 j.), 7 er. 9 uur; Luxor: „Opstand in Sing Sing", (14 j.). 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „In de klauwen der" Maffia", (18 j.). 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2