Zivin Zijpe NIEUW VEILINGSCOMPLEX TE GOES VOORLOPIG VAN DE BAAN WALC KEREN CHR. LANDARBEIDERS HIELDEN TOOGDAG IN GOES JIMMY BROWN en de oranjehemden dit de 1ETHER WOENSDAG 17 JUNI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN1 STORMRAMP DOET ZICH GELDEN Ook de bouw van pakstation te Kortgene gaat niet door Als gevolg van de watersnoodramp heeft het bestuur van de Veilings vereniging „Zuid Beveland" voorlopig afgezien van vernieuwing van het veilingseomplex. De plannen om in verband, hiermee de aansprakelykheids- regeling te wyzigen, zyn daarom voorlopig ook van de baan. Bovendien werd besloten, geen nieuw pakstation in Kortgene te bouwen, daar door de ramp teveel van het Noord-Bevelandse fruitteeltgebied verloren ging, om dit gebouw productief te kunnen maken- Deze mededeling deed de voorzit ter, de heer J. Q. C. Lenshoek by de opening van de Dinsdagmorgen in zaal-Krijger te Goes gehouden alge mene vergadering van deze veilirigs- vereniging- Na het overlyden van de veiling meester, de heer Schipper te hebben gememoreerd, gaf de voorzitter een overzicht over het afgelopen jaar. Hoewel er een overvloedige fruitoogst was, kwam dit door verschillende omstandigheden als hagelschade en lage prijzen, niet tot uitdrukking de financiële resultaten van de be drijven. Het koelen leverde ook eer der verlies dan voordeel op. Over het algemeen waren daarom de financiële uitkomsten slecht. De hoop was gevestigd op betere resultaten in 1953, doch de Februari- ramp heeft deze hoop voor velen de bodem ingeslagen. Ongeveer 20 van het areaal van deze veiling werd door zout water overstroomd, waar door het grootste deel van deze boom gaarden gerooid zal moeten worden. Het pakstation Oudelande werd in het afgelopen jaar uitgebreid met een loods van plm. 21.000. Het afmyn- toestel een der oudste in Neder land zal vernieuwd moeten wor den. De gang van zaken in het afgelo pen jaar op de veiling was over het algemeen bevredigend, zodat bijna 240.000 kon worden afgeschreven, terwijl noodzakelyke herstellingen aan koelhuis en andere gebouwen tot een vrij hoog bedrag, daarnaast di rect konden worden afgeschreven uit de lopende rekening. De vergadering besloot het koel- loon, de materiaalhuur en het sor- teerloon voor 1953/54 ongewijzigd te laten. De seci'etaris, de heer J. Lin- denbergh, deelde in zijn jaarverslag o.m. mede, dat het ledental met 1051 leden practisoh ongewijzigd bleef. Volgend jaar zal de veilingsvereni ging vijftig jaar bestaan. Nadat de financiële commissie ver slag had uitgebracht, werd de ba lans met een totaalbedrag van 1.668.195,21 en de verantwoording dei- ingehouden veilingspercentages, welke een eindcijfer van 265.559.08 aangaf, vastgesteld. In de financiële commissie werd de heer Butijn opge volgd doox- de heer P. v. d. Have, Ka- pelle, terwijl als plaatsvervanger werd benoemd de heer J. A. van Wil- legen te Goes. Nadat de percentages voor de provisie en de contributie voor het boekjaar 1953/54 waren vastgesteld, werden de periodiek af- FILMS IN ZEELAND Misdaad en intrige Is het misdadig te zwijgen wanneer met spreken het belang van de mede mens is gediend? De Engelse filmin dustrie heeft er een probleem van ge maakt en dat aan de bioscoopbezoe ker voorgelegd in de boeiende film „Misdadig zwijgen" (For them that tress-pass), welke in Electro te Mid delburg gaat Een rolprent met tal van beelden uit de zelfkant van het leven, waar recht en onrecht een altijdduren de strijd blijven voeren. Het is het type film geworden, welke ongetwij feld zijn aanhangers in alle kringen telt. Een film, waarin het eventuele tekort aan filmistische kwaliteiten ruimschoots wordt vergoed door het sterke spel van Stephen Murray en Richard Todd in de hoofdrollen. Don derdagavond wordt in Electro in de serie culturele filmvoorstellingen ver toond „Faust en de duivel", een nieu we bewerking van een oud, maar al tijd weer boeiend gegeven. Gino Mat- tera en Nelly Corradi beelden de hoofdfiguren uit, zoals men ze zich aan de hand van het overbekend verhaal kan voorstellen. In Luxor te Vlissingen gaat op het ogenblik de door en door Amerikaan se rolprent „Misdaad N.V.", met in de hoofdrollen Robert Mitchum, Lizabeth Scott en Robert Ryan. Wilde verhalen worden verteld over het leven in de onderwereld van de States en natuur lijk wordt er in „Misdaad N.V." niets verzuimd om de waarheid zo realis tisch mogelijk voor te stellen. In Alhambra te Vlissingen gaat Don derdag „Tom Browns kostschooljaren" naar de bekende roman van Thomas Hughes. Een frisse verzameling van avonturen, uitgebeeld door John H. Davies en Robert Newton. MLTC TENNIS II—SJEF II 5-3. M.L.T.C. III uit Middelburg heeft Zondag haar eerste promotiewedstrijd tegen S.J.E.F. II uit Aardenburg met 5—3 gewonnen. Een goed begin, dat beloften inhoudt voor de toekomst. De gedetailleerde uitslagen van de tegen Aardenburg gespeelde wedstrijd luiden: Heren enkelspel: Drost—Paridaen 6 2, 6—0: Sandberg—Trapman 63, 6 —8, 1—6. Dames enkelspel: mej. Snoepmej. I. Trapman 61, 86; mevr. Wolthers mej. Haverland 97, 36, 68. Gemengd dubbelspel: mevr. Wol thers en de heer Drost tegen mej. Trapman en de heer Paridaen 62, 6—1; mej. Snoep en de heer Sandberg tegen mej. Haverland en de heer Trap man 62, 63. Heren dubbelspel: Drost en Sand berg tegen Paridaen en Trapman 6—2, 62. Dames dubbelspel: mevr. Wolthers en mej. Snoep tegen mej. Haverland en mej. Trapman 46. 3—6. tredende bestuursleden, de heren J. Q. C. Lenshoek, C. Nijsse Gz., J. Kake- beeke. J. Mol Wz. en J. Pikkaart her kozen. De rente van het ledenkapitaal werd wederom bepaald op 4%, het bestuur werd gemachtigd tot even tuele aankoop van emballage en voorziening van kasgeld. Voorts werd goedkeuring gehecht aan het bestuursvoorstel om twee be staande koelcellen met een gezamen lijke capaciteit van 300.000 kg. in te richten als vier gascellen, met elk een capaciteit van 70.000 kg. De kos ten hiervan bedragen plm. 30.000. Men kwam tot dit besluit omdat de gasbewaring voor verschillende ras sen een succes blijkt te zyn. Met een korte rondvraag werd daarop deze vergadering, welke een vlot verloop had, besloten. Mutaties aan de Prinses Ireneschool te Midddlburg Op 1 September a.s. vertrekt de heer H. C. Muinen, onderwijzer aan de Prinses Ireneschool te Middelburg als hoofd van de nieuwe Chr. school voor B.L.O. naar Terneuzen. In zijn plaats werd benoemd de heer M. Groenewold, thans hoofd te Eng- wierum. Eveneens op 1 September vertrekt de heer P. H. Fijn naar Hilversum, als onderwijzer aan de Chr. school voor B.L.O. aldaar. Hij wordt opgevolgd door de heer G. Noback, thans hoofd van een Geref. school te Nieuweroord. Voorts werd de heer C. Prins be noemd tot hoofd der te openen school voor Chr. B.L.O. te Naaldwijk. „Er kan nog meer bij" Voor de leden van de Christelijke Film Actie te Middelburg en omstre ken werd gisteravond in de Schouw burg vertoond de humoristische film „Er kan nog meer bij", (Room for one more"). Voor de voorstelling be stond bevredigende belangstelling. De film handelt over goedhartige men sen, die een gelukkig gezin hebben opgebouwd. De moeder, Anna, heeft een zwak voor zwervende honden en katten en bezorgt die in haar huis een liefderijk onderkomen. Als zij in haar liefde voor zwervelingen ook moeilijke kinderen weer op de rech te weg gaat brengen, krijgt zij met verschillende moeilijkheden te maken, maar zij weet voor alle problemen een oplossing te vinden. Ook filmis- tisch is „Er kan nog meer by" volko men verantwoord. Vanavond wordt een reprise van deze voorstelling gegeven. Raad van Vrouwenpolder vergadert te Gapinge De raad van Vrouwenpolder komt Vrijdagavond om half acht in het ge meentehuis te Gapinge in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan onder meer voorstellen tot het beschikbaar stellen van een crediet van 5000 voor de bouw van een do- denhuisje op de nieuwe begraafplaats te Gapinge en tot de aanleg van pa den en het inzaaien van gras zaad in het terrein bestemd voor de ze begraafplaats. Officiële publicaties MIDDELBURG. ARMENWET. B en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van heden de Katholieke Stichting Bejaarden zorg Walcheren, gevestigd te Middelburg, geplaatst ls op de lijst van instellingen van weldadigheid, bedoeld in artikel 3 der Armenwet en wel onder categorie b. Middelburg, 13 Juni 1453. VLISSINGEN. GEEN SPREEKUUR. De wethouder van volkshuisvesting van Vlissingen is a.s. Donderdagmiddag ver hinderd spreekuur te houden. Zes maanden voor verduistering bij watersnood De rechtbank te 's Gravenhage heeft de bouwvakarbeider L. J. A. van D. veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf. door te brengen in een bij zondere strafgevangenis, met aftrek van preventieve hechtenis, omdat hij na de overstroming tn Zeeland 'n par tij goederen, welke hij van het Rode Kruis in bewaring had. had verduis terd. De officier van justitie had een jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest gevorderd. In Zeeuwse wateren werden in 1952 32 schipbreukelingen gered Het jaarverslag van de Kon. Zuid- Hollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen, geeft een overzicht van het werk, dat door deze ook in Zeeland werkende organisatie in 1952 werd verricht. In dat jaar werden er 238 schipbreukelingen ge red, waarvan 32 in Zeeland. Melding wordt voorts gemaakt van het overlijden van de heer A van Vaardigem, vuurleider van het wip pertoestel te Westkapelle. Hij werd opgevolgd door de heer J- Minder hout. De Maatschappij sloot het boekjaar 1952 af met een voordelig saldo van 384,55. Er wordt een verheugende stijging geconstateerd van het aantal giften, terwijl ook de contributies toenamen. Ned. Bijbelgenootschap afd. Zoutelande bijeen. Maandagavond vergaderde de afde ling Zoutelande van het Nederlands Bijbelgenootschap onder voorzitter schap van ds. J. F. Wagener. Als be stuursleden werden herkozen de he ren D. Kodde en J. Stroo. De beschrij vingsbrief voor de algemene vergade ring te Amsterdam werd besproken. Als afgevaardigde van Zoutelande zal ds. J. F. Wagener deze vergadering bezoeken. Uit het overzicht van de penning meester bleek, dat de opbrengst van de contributie over 1952 in vergelij king met die van het jaar daarvoor, verdubbeld is. Dit vond zijn oorzaak in het winnen van veel nieuwe leden. Concert te Oostkapelle Te Oostkapelle gaf de muziekver eniging „Cresendo onder leiding van de heer P. Wisse een concept in de tent Er was een tamelijke belangstelling, waarbij echter de jeugd zich niet al tijd even aandachtig toonde. Geslaagd Voor het examen landbouwmachï- nist, verklaring B is geslaagd de heer C. de Leng te Vlissingen. Tot koster aan de Ned. Herv. kerk te Hontenisse werd benoemd de heer J. A. Zegers jr. Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart Op de te Rotterdam gehouden jaar vergadering der vereniging ..Natio naal Technisch Instituut voor Scheep vaart en Luchtvaart" werd de heer jhr. I. H. A. Backer, directeur der Ko ninklijke Paketvaart Maatschappij, herkozen tot voorzitter. Besloten werd ir. W. P. A. van Lammeren, directeur van het scheepsbouwkundig proefsta tion te Wageningen, uit de nodigen in het dagelijks bestuur zitting te nemen ter vervulling van de vacature, ont- staan door het vertrek naar de Ver. Staten van zijn ambtsvoorganger prof. ir. L. Troost. De vergadering werd besloten met een bezoek aan de te Dordrecht ge vestigde fabriek der Koninklijke maatschappij ..De Schelde" waar de deelnemers werden ontvangen door 't lid der directie, ir. H. W. van Tijen. Hoofdbestuurslid Kath. Nat. Thuisfront Tot hoofdbestuurslid van Nationaal Katholiek Thuisfront in Nederland werd voor een periode van 2 jaar weer herkozen de heer J. D. A. van Mierlo uit Hulst, vice-voorzitter van het Diocesaan Bestuur en Geweste lijk Commissaris voor Zeeuwseh- Vlaanderen. Vlissingse Reddingsbrigade Hoewel het volgens de kalender zo mer is, is het weer niet van dien aard, dat men 's avonds opgeruimd zegt: „Kom, ik ga eens zwemmen". Even wel laten de Vlissingse jongens en meisjes zich niet afschrikken en reeds op 13 Juni 1.1. hebben 12 jeugdleden examen gedaan voor het diploma K. N.Z.B. 2e gedeelte, waarvoor er slechts 1 is afgewezen. De namen der géslaagden zijn: Meisjes: Lotty Vader, Hennv Drijver, Camilla de Nijs, Gerda Barte, Wies Kok en Corry Schrier. Jongens: Joop de Hamer, Leon Dïn- gemanse, Rob Zwigtman, Theo Ever aars en Piet Rosier. De examen commissie werd ge vormd door de heren J. de Jong, of ficial K.N.Z.B., en W. Alberts, bad meester der V.Z.C. Bovendien slaag den op de gehouden examens op 15 Juni 1.1. voor E. H. B. O. 3 dames-le den der Vlissingse Reddings-brigade, n.l. de dames v. d. Driest, v. d. Kette rij en Pattenier. „Bouwen, roef de vlag in top" Enkele honderden Zeeuwse leden van de Ned. Chr. Landarbeldersbond met hun huisgenoten kwamen Dins dag in het Schuttershof te Goes bij een voor de jaarlijkse toogdag. He laas was het weer niet zo zomers, zo dat men zowel des morgens als des middags voortijdig de tnïn moest ver laten om de bijeenkomst in de zalen voort te zetten. Vele onderlinge con tacten werden hernieuwd, met samen zang. spelen en declamatie bracht men de dag in prettige stemming door en met toespraken van twee hoofdbe stuurders bezonnen de Christelijke landarbeiders zich op hnn taak. De Zeeuwse hoofdbestuurder, de heer A. Vingerling, opende de ochtendbij eenkomst met een toespraak naar aan leiding van Psalm 127 onder de titel „Bouwen, met de vlag in top". Hierna was het woord aan de heer A. de Groot, hoofdbestuurder uit Gro ningen. die in een rede over het on derwerp ,.Na veertig jaren", wees op hetgeen door organisatie is bereikt Hij herinnerde daarbij aan de moei lijkheden in het verleden, toen van overleg tussen werknemer en werk gever pracösch geen sprake was. Thans is de verhouding tussen boer en arbeider aanzienlijk verbeterd, waarbij de arbeider ook zijn stem kan laten horen. De morgenvergadering werd verder Waar zijn onze schepen Abbekerk 16 te Napels. Andijk 14 te Gullort. Averdijk pass. 15 Vlissingen. Caltex The Hague pass. 15 Gibraltar. Heemskerk 1 te Tanger. Indrapoera 15 30 mijl W. t. N. Minikoi. Ternate pass. 16 Gibraltar, Leersum 16 te Barronquilla. Mariekerk 16 te Rotterdam. Oranje 16 te Belawan. Rijndam 15 in Straat Frio. Waal pass. 15 Azoren. Westerdam 15 290 mijl W. Scillys. Willem Ruys pass. 14 Quessant. Wonosari 16 voor rede van Panarukan. Zeeland S.M.M. 15 te Lubeck. gevuld met samenzang. Des middags was de belangstelling nog groter, toen de heer Vingerling in de Schuttershof- tuin de bijeenkomst heropende en daarbij de slachtoffers van de waters noodramp herdacht. Hierna vermaakte men zich met en kele spelen onder leiding van de heer P. Slager, doch een zware regenbui maakte hieraan een ontijdig einde. Men verdeelde zich toen over de twee grote zalen, waar men luisterde naar de hoofdbestuurder, de heer H. Oude- kerk uit Utrecht en de heer A. Ver burg uit Goes, welke laatste de decla matie verzorgde. De heer Oudckcrk sprak een pro pagandistisch woord onder de titel „Ons offensief". VAN TOT De handboogsociteit „Soranus" te Hein- kensz&nd organiseerde een schieting met als inzet de koningstitel. Na een spannen de en emotionele strijd behaalde de heer P. Koens voor de tweede achtereenvol gende maal de begeerde titel. Minder gelukkig bleken de schutters, welke meededen aan het door de „Herle ving" te Sluiskil georganiseerde concours. Ondanks verwoede pogingen van de 35 opvolgers van Wilhelm Teil. gelukte het geen der schutters de hoofdvogel te schie ten. Deze werd dus verloot. Het was een geluk voor de de dappere schutters, dat het niet om de titel van koning ging. De uitslag luidde: le zijvogel R. Goossens, Zelzate (B.); 2e zijvogel A. Meert, Sluis kil; le kal G. Peters en 2e kal P. Goos sens, beiden Zelzate. De Oranjevereniging te Zaamslag orga niseert evenals vorig jaar een reisje de ouden van dagen. Deze reis wordt op 7 Juli a.s. gehouden en gaat naar België. Op 95-jarige leeftijd overleed te Aar denburg de oudste inwoonster, Amelie Bruijcker. wed van D. van Belleghem. De oudste inwoner is nu de heer A. Rodts uit Eede, die eveneens 95 jaar ls. SCHAKEN Terneuzen blijft in de Zeeuwse eerste klasse De Pion (Yerseke) uitgeschakeld voor promotie Terneuzen is er ook nu weer niet in geslaagd om te promoveren naar de 2de klasse van de KNSB en zal dus ook het komende seizoen weer in de Zeeuwse eerste klasse uitkomen. De kampioen van Zeeland moest één promotiewedstrijd spelen tegen de Rotterdamse kampioen Kralingen III. Deze eindigde in een 35 gelijk spel, zodat er overgespeeld moest worden Na herhaaldelijk uitgesteld te zijn, vond de tweede ontmoeting dan ein delijk plaats. Nu werd het echter een teleurstellende 82 nederlaag voor Terneuzen. De uitslagen waren: drs. P. VreekenM. J. Quakkelaar 10; J. StolkG. E. van Halsema 10; M. A. v. d. HeuvelA. v. d. Staal 1 0; J. SmitP. J. v. d. Zande 10; N N.—J. P. v. d. Staal 1—0; J. Dhoogemr. G. Tichelman 10; CarlierH. Voorhans 01; Van Bu- nenG. Dyselynck 10; C. Liesveld A. de Coninck YzYz', P- Doorn- heimJ. Zaan Yz- Voor de promotie naar de 1ste klasse speelde Koudekerke. kampioen van de 2e klasse A, tegen De Pion, kampioen van de 2e klasse B. Kou dekerke won met 6%3% en omdat De Pion ook al verloor van V.U.K. uit Kapelle, de degradatie-candidaat van de eerste klasse (7%2%), is de club uit Yerseke definitief uitgescha keld. De stand is: 1 1 0 0 2 7%—2% 1 1 0 0 2 6^—3% 2 0 0 2 0 6 —14 V.U.K. Koudekerke De Pion Er rest dus nu nog de ontmoeting tussen V.U.K. en Koudekerke, die de beslissing zal moeten brengen. De uitslagen waren: Chr. SchipperC. Vlaming 01; P. de Witte—A. C. Willemse 0—1; Jac. de WitteL. M. C. Manneke 01: G. KlapJ. P. L. Zonruiter 10 M. v. d. HeydenJ. Zuidweg YzYzD. Joziassedr. M. C. Polder man 10; A. Marinisse—J. Pleune 10; J. WielemakerM. de Koeyer 10; Jac. JanseL Grimm 10 J. SteutelA. Berens 10. 26. Er begon een verbijsterende stemming op 't voet balveld te heersen waar T vierde en 't vijfde elftal van De Biggers een oefenpartijtje tegen elkaar speelden, want zoals Jackie Brown het eerste doelpunt helemaal in zijn eentje en als maar koppend gemaakt had, zo maakte hij ook het tweede, het derde, het vierde en het vijfde, waardoor meneer Bikkebakker op de tri bune bijna uit elkaar was gesprongen van opwinding. Meneer Pipjes, die ook was komen kijken, moest op een gegeven ogenblik zelfs een glas water gaan halen om de voorzitter wat te kalmeren. Dirk Dreun echter was niet zo enthousiast. Hij stapte tenslotte op Jackie toe en zei al te vriendelijk: „Hoor 's even vrind, wij spelen hier voetbal en geen kopbal en voetbal is een spel. dat je met z'n elven speelt en niet in je eentje". Jackie raakte daar wel even van onder de indruk. Hij liep een minuut of wat zonder de bal aan te raken, maar toen hij deze eenmaal weer te pakken had, begon hij er ra zend snel mee te dribbelen. Hij kon 't niet laten. Hij dribbelde het hele veld over passeerde de ene tegenstan der na de ander en hield dit spelletje vol net zo lang tot hij vlak voor de keeper beland was. Deze deed een duik- sprong naar de bal, maar deze vloog met een sierlijk boogje in het net, zodat Dirk Dreun wéér voor een doel punt moest fluiten. Het stond toen 6—0 voor 't vijfde. Meneer Bikkebakker had zijn das afgedaan. Hij kon *t niet houden van de hitte. Jimmy zat stilletjes te glim lachen. Athletiekkampioenschappen I uitgesteld. Het Nederlands kampioenschap op de 200 meter horden, de 3000 meter steeple chase en het kogelslingeren, dat Zondag 21 Juni a.s. in Rotter dam zou worden gehouden, is in ver band met de semi-landenontmoeting Noord NederlandNoordwest Duits land in Ludwigshafen op die dag uitgesteld tot 20 September, even eens in Rotterdam. MOTORSPORT Dolphijn-équipe in Radio-Rallye". Voor de leden van de Zeeuwse auto- en motorsportverenigingen staan in de komende weken drie ritten op het programma- Op 20 Juni a s. wordt een „Radio-Rallye" gehouden, geor ganiseerd door de „Hertogrijaers"- De Zeeuwse automobiel- en motor- sportvereniging „De Dolphijn" te Middelburg zal met tenminste één équipe aan deze rit deelnemen. Ge tracht wordt met meerdere teams in de rallye uit te komen. De data van de reeds aangekondigde „Krabbenrit" en „Fotozoekrit", welke reeds werden gemeld, zijn gewijzigd. De eerste rit, welke zal worden georganiseerd door „De Krabbenrijders", wordt gehouden op 27 Juni a.s. en de „Fotozoekrit", een ongeveer 60 km. lange gezellig- heidsrit door Zuid-Beveland, van de „Dolphijn" is vastgesteld op Zaterdag 4 Juli. Deze rit zal meetellen voor de kampioenscompetitie van irDe Dol- phyn". Start en finish zijn te Goes. Korte Sprintjes ■a- STAN OCKERSeen der sterkste Belgische loielrenners die gepasseerd is voor de Tour de France heeft aan de Belgische Wielerbond een brief ge stuurd met het verzoek géhoord te worden door het selectiecomité in te genwoordigheid van Fernand Paul S[jlvere Maes en de pers. Niet alleen Stan, maar de gehele rennerswereld verbaast zich over het feit, dat hij niet in de Belgische Tour-ploeg is op gesteld. •H- DE CLUBS UIT DE hogere afde lingen van de Kon. Belgische Voetbal bond hebben zich accoord verklaard met het besluit van het uitvoerend co mité, ook het volgend seizoen het wedstiijdprogramma slechts enkele dagen voor de wedstrijd te publiceren om te voorkomen, dat gok-onderne- mers, die de „taxé" niet aan de bond willen voldoen, daarvan gebruik kun nen maken. KERKNIEUWS DE SCHEURING IN DE GEREF. GEMEENTEN. Ds. Chr. v. d. Woestijne, pred. bij de geref. gemeente te Barneveld heeft zyn ambt neergelegd en zich met zijn gezin aan het verband der geref. ge meenten onttrokken. Ds. v. d. Woes tijne, die, gelijk bekend, in eigen ge meente ook moeilijkheden heeft, kan zich met de besluiten van de federa le synode niet verenigen. Hjj blijft te Barneveld als predikant voorgaan, zodra hij de beschikking heeft over een gebouw. Ds. v. d. WoestJtjne werd in 1911 geboren en in 1940 predikant te Ridderkerk, welke standplaats hij in Maart 1950 als opvolger van wylen ds. J. Fraanje met Barneveld verwis selde. Ds. J. Baarslag Te Krabbend rjke is onverwacht overleden ds. J. Baarslag, Ncd. Herv. predikant aldaar. Hij werd 67 jaar oud. Ds. Baarslag diende de Hervorm de gemeente van Krabbendnke sinds 1930. Tevoren was hy predikant te Lage Zwaluwe en Melissant. DONDERDAG 18 JUNL HILVERSUM I. 442 m. 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. k. 8.00 Nieuws- en weer berichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NC RV: 10.00 Gewijde muz. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.30 12.33 Land- en tuinb. meded.) 1255 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en kath. nws. 13.20 Piano en bariton. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Promenade ork. en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Kinderkoor. 1550 Pianoreci tal. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Sopraan en piano. 17.00 „Eben Haëzer". hoorspel voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordr. 18.00 Tenor, hobo en orgeL 1850 Gram. 1855 „Op de stelling". 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerberichten. 19J0 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 2050 Radio vossenjacht. 21.15 Gram. 2150 „Chlorophyl, dat geen chlorophyl is", caus. 21.45 Ma- rinïerskapel. 22.15 PianorecitaL 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS- ber. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II 298 m. 1007 kc/S. 7.00— 24.00 AVRO (7.50—8.00 VPRO). AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram. 7.15 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuw. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12,50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Me ded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.50 Gram. 14 05 Cabaret. 14.30 Bas en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Tussen vier en vijf. 16.45 "oor de jeugd. 17.30 Mil, act 17.40 Gram. 17.45 Regeringsultz...Mo derne schrijvers over Indonesië", door Prof. Dr. G. Stuiveling. 18.00 Nieuws 18.15 Sportproblemen. 1855 Reportage of gram 1850 Lichte muziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Jazzmuz. 1950 Amus. muz. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharm. ork. en sol. 21.10 ..Sinaasappelen x Citroe nen", hoorspel. 22,25 Lichte muz. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportact 23.30—24.00 Gram. Nagekomen advertentie Heden overleed zacht en kalm onze gelief de Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootva der ADRIAAN LOUWERSE, in de ouderdom van 90 jaar. G. POORTVLIET. Wed. van M. LOU WERSE A. SIMONSE. C. SIMONSE— LOUWERSE. K. BRASSER. C. BRASSER— LOUWERSE K LOUWERSE. M". LOUWERSE— HEIJT. A. LOUWERSE. J. LOUWERSE— GABRIELSE L. VERSTRAATE. P. G. VERSTRAATE —LOUWERSE L. VAN PEENE. J VAN PEENE— LOUWERSE P. K. VAN ROOUEN G. VAN ROOIJEN. LOUWERSE. A. LOUWERSE. J. LIEVENSE. W. LIEVENSE— LOUWERSE. Kleinkinderen en Achterkleinkin deren. Westkapelle, 15 Juni 1953.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7