Zioin Zijpe SCHERPE CRITIEK DOOR KAMERS VAN KOOPHANDEL NIEUWS is ees NOTEDOP WALCHFREN DE NEDERLANDSE PLOEG VOOR DE RONDE VAN FRANKRIJK JIMMY BROWN en de oranjehemden DINSDAG 16 JUNI 1953 P ROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT RAMPSCHADEWET ONVOLDOENDE Regeling gewenst voor huisraadschade De drie grote middenstandsbonden en de Kamers van Koophandel te Waalwyk, Vlaardingen, Terneuzen, Middelburg, Rotterdam, Gouda, Dor drecht en Breda hebben zich in een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin zy protesteren tegen het feit, dat in de rampscbadewet geen regeling is opgenomen voor de huis raadschade. In het adres wordt o.m. betoogd, dat het niet aangaat om, waar het Wetsontwerp beoogt een recht te Week-end „Jonge Kerk" te Domburg De afdelingen Middelburg en 't Zand van de „Jonge Kerk" hielden Zater dag en Zondag een goed bezocht weekend in het Jeugdcentrum te Domburg. Het week-end, waarvan het hoofd thema was: „Twijfel en geloof", stond onder leiding van ds. P. F Th. Aal- ders, Ned. Herv, predikant, te Mid delburg. Inleiders waren ds. E. Durkstra, Ned. Herv. predikant te 't Zand en ds. E. Sneller, Ned. Herv. predikant, te Middelbui'g. Het verdere programma bestond uit het uitvoeren van allerlei spelen en een gezamenlijke maaltijd, enz. Van onze adverteerders Vlissingen is een modern ingerichte groentewinkel rijker. In de Walstraat opende deze week de groente- en fruithandel „Centraal" zyn deuren. Ruim ingericht, met brede etalages en een flinke verkoopruimte, is de z'ik een aanwinst voor deze drukke v keistraat. Aan belangstelling li ft het dan ook niet ontbroken. Ve le bloemstukken van collega's, zaken vrienden en bekenden gaven de nieu we winkel een extra feestelijke sfeer. De inrichting kwam tot stand op aanwijzing van de èigenaar, de heer C. Schout, in overleg met architect W. J. de Haan, die bovendien de pui ontwierp. Amsterdamse Beurs 12 Juni 15 Juni Bank v. Ned. Gem. 4% 106% 106% Nederland 1948 (314) 98% Nederland 1947 (33 96'/8 97 Nederland 1937 3 96% 96% Dollarlening 1947 3 pet. 95% 95% Investeringscertificaten 3 97% 98 Nederland 1962-64 z.b. 3 983/, 98% Nederland N.W.S. 2'/2 79% 79% Ned. Indië 1937 A 3 96% 96% Grootboek 1946 3 96% 96% Nat. Handelsbank 116% 117% Ned. Hahdelmij. 160% 162 A.K.U. 163% 164% Bergh's en Jurgens 273 Calvé-Delft 120% 121 Centrale Suiker 171% 172% Kon. Ned. Hoogovens 161% 162 Unilever 1927/g 194% Ned. Kabelfabriek 212 212% Philips 157% 157% Wilton-Feijenoord 174 175 Billiton 242 246 Kon. Petroleum Mij. 310% 3107/g Amsterdam Rubber 96% 97% Holland Amerika Lijn 131% 132% Kon. Paketvaart 123% 123% Rotterdamse Lloyd 123% 123 Ned. Scheepvaart Unie 131% 131% Stv. Mij. Nederland 133 133% H.V.A. 100% 101% Deli-Batavia Mij. 130% 129% Deli Mij. 95 94% Baltimore-Ohio 25% 24 1. Missouri K.T. 5 4% New Cork Central 23% 233/g Pennsylvania 20% 20% Anaconda 35% 35% Bethlehem Steel 49% 49% General Motors 58% 59 Intern. Nickel 39% 40 Kennecott 65% 65% Republic Steel 46% 467/g U.S. Steel 37% 38 North American Cy. 18% 18% Midcontinental 56% 56% Shell Union 67 67% Tide Water 21% 21% ex Evenals de vorige week heeft de beurs gisteren van een zekere opgewektheid blijk gegeven. De voorgestelde belasting wijzigingen in verband met de huurverho ging, inzonderheid de voorgestelde ophef fing van de speculatie winstbelasting per 1 Januari 1953 hebben hiertoe in niet ge ringe mate bijgedragen, doch ook de ver ruiming van de reisdeviezenvergunning vond allerwege bijval ter beurze. Was de ondertoon dus wederom goed te noemen, van veel verlevendiging der affaire viel nog weinig te bespeuren. A In de Spaanse provincie Leon zijn om streeks honderd personen na een brui- lofsmaal ziek geworden door bedorven voedsel. De vader van de bruid overleed kort daarop. Bij Rome zijn vier kinderen om het le ven gekomen, toen een vrachtauto het eigengemaakte wagentje, waarmee zij een helling afreden, verpletterde. A De 75e verjaardag van de bekende acteur Eduard Verkade is Maandag in zjjn geboorte- en woonplaats, Breukelen, op intieme wijze gevierd. De acteur, die nog zeer vitaal is, werd door vele vrien den en bekenden geluk gewenst. Naar een schatting van het Ame rikaanse departement van defensie heeft Amerika de afgelopen drie jaar meer dan honderd milliard dollar uit gegeven aan bewapening en de Kore aanse oorlog. De afgezette president van Colum bia (Zuid Amerika) Laureano Go mez, heeft Zondag vrijwillig het land verlaten. Hij vertrok per vliegtuig naar Panama. scheppen op een vergoeding van ma teriële schade, hiervan hen, die huis raadschade hebben geleden, uit te zon deren. Zij achten het dringend nood zakelijk dat zo spoedig mogelijk bepa lingen voor deze schade ln de wet wor den opgenomen. Voorts wordt stelling genomen te gen de door de regering gevestigde in druk, dat een bevredigende toestand bestaat ten aanzien van de immate riële schade. De geest van het door de regering ingediende wetsontwerp is met in overeenstemming met de geest, welke het Nederlandse volk bezielt ten op zichte van de slachtoffers, zo wordt voorts in het adres opgemerkt. De strekking van de rampschadewet zou omgebogen moeten worden en wel zo, dat de getroffenen snel en daadwerke lijk worden hersteld in de vermogens positie, waarin zij zich vóór de ramp bevonden. Tenslotte pleit men voor een soepele regeling van de z.g. na- schade en voor het in ruimere mate verstrekken van voorschotten. Geslaagde ringrijderij te Kleverskerke Onder grote belangstelling werd Zaterdag te Kleverskerke een ring rijderij gehouden. In totaal werd door ieder der deelnemers 50 beurten ge reden. De uitslag-luidde: 1. A. Brasser, 42 r.; 2. P. Brasser, 40 r.; 3. L. P. Bras ser 31 r.; 4. J. Nijsse, 27 r-; 5. A. Dalen, 26 r.; 6. J. Maljers, 26 r.; 7. K. Brasser, 23 r 8. C. Crucq, 21 r.; 9- H. P. Janse, 21 r.; 10. P. Francke, 17 r.; 11.1. Boone, 17 r.; 12. J. Corré, 12 r.; 13. P. Lous, 11 r-; 14. A. Dekker, 7 r. De wisselbeker van de fa- Kooman en Co. werd voor de derde achtereen volgende maal gewonnen door P. Brasser, zodat deze de beker nu in eigendom verkreeg. De wisselbeker, welke door de burgerij van Klevers kerke was beschikbaar gesteld ging naar K. Brasser en de beker van de wed. P- de Jong was voor A. Brasser. De medaille van de burgemeester van Artnemuiden, de heer J. J. v. d. Bos, werd gewonnen door A. Maljers- De medailles van de heer J. J. Huijssen en de fa. van Eenennaam werden resp. gewonnen door J- Nysse en J- Maljers. De pollepel was voor P. Brasser. De prijzen werden uitgereikt dooi de burgemeester van Arnemuiden. Buitendag Hervormde Kerkeraad van Middelburg De Centrale kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente besloot voor zijn, ca. 50 leden, met hun echtgenoten op Zaterdag 11 Juli a.s. een buitendag x- organiseren. Deze dag zal worden gehouden in het Verenigingsgebouw, te Zoute- lande. Expositie van reproducties. In de kunstzaal van Van Benthem Jutting N.V. te Middelburg wordt van Juni tot Augustus een expositie gehouden onder de titel „Le musée chez soi". Er zijn reproducties te zien van werken van o.a. Raphael, da Vin ei, Rembrandt, Renoir, Van Gogh, Toulouse Lautrec en Picasso. Niet Dinsdag, maar Maandag Op Maandag 22 Juni zal het echt paar C. JoziasseM. Joziasse-Adri- aansen, Breestraat 55 te Middelburg zijn 55-jarig huwelijksfeest vieren. Reeds eerder werd abusievelijk ge meld, dat het feest zou worden ge vierd op Dinsdag 22 Juni. Geen loting om raadszete! De heer W. Davidse Jz., gekozen als raadslid te Sint Laurens voor de C.H. U., heeft voor zijn benoeming be dankt. Voor deze plaats komt nu in aanmerking no. 3, de heer J. Koole Dz. Een loting tussen de hei-en Joh. Ma- rinissen (AR) en W. Davidse Jz. (CH), respectievelijk schoonvader en schoonzoon, behoeft dus niet te ge schieden. Raad Biggekerke vergadert De raad der gemeente Biggekerke komt Vrijdag 19 Juni om vier uur in openbare vergadering bijeen. Er is onder meer een voorstel tot onder zoek van de geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden en tot toelating van deze leden. Concert O.K.K. Westkapelle Woensdagavond om 8 uur geeft „O. K.K." te Westkapelle, onder leiding van de heer Piet de Rooy, een con cert. Naast enkele marsen wordt o.m. uitgevoerd: Caesar en Cleopatra, ou verture van G. Boedijn; Petite Suite van J. Filleul; de wals Tesoro Mio; fragmenten uit De Vogelkoopman van C. Zeiler, arr. Van Leeuwen, enz. Officiële publicaties MIDDELBURG. VISAKTEN EN HENGELBEWIJZEN. De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat de visakten en de hengelbewijzen voor het aktejaar 1953/ 1954, geldig van 1 Juli 1953 tot en met 30 Juni 1954, vanaf heden aan het bureau van politie gedurende de kantooruren (8.30 uur tot 12.30 uur en 13,30 uur tot 17.00 uur) worden uitgegeven. Zij, die geen gelegenheid hebben de ak ten of hengelbewijzen tijdens de kantoor uren af te halen, kunnen dit doen op 29 0 Juni en 1 en 2 Juli a.s., des avonds van 19.00 uur tot 21.00 uur. Middelburg, 12 Juni 1953. VLISSINGEN. WIJZIGING SPREEKUUR WETHOUDER VAN SOCIALE ZAKEN. De Wethouder van Sociale Zaken der Gemeente Vlissingen zal in plaats van op Woensdag 17 op Donderdag 18 Juni a.s. spreekuur houden. Vergadering Ned. Bijbel genootschap Dezer dagen werd in de consistorie der Ned. Hervormde kerk te Bigge kerke een ledenvergadering gehou den van het Nederlands Bijbelgenoot schap. Ds. A. D. H. Roscam Abbing opende de vergadering, waarna de se cretaris, de heer M. Caljé het jaar verslag behandelde. Het financieel overzicht van de penningmeester, de heer Clarisse, werd in orde bevonden. De heer Reynhand, bibliothecaris bracht naar voren, dat er alleen naar bjjbels in de nieuwe vertaling wordt gevraagd. Met algemene stemmen werd ds. A. D. H. Roscam Abbing gekozen als voorzitter, in plaats van ds. M. H. F. Witteveen, die wegens vertrek voor deze functie moest be danken. M.C. „De Zeeuwen" hield „Hotel Walcheren-rit" Voor de „Hotel Walcheren-rit", een oriënteringsrit door Walcheren over een afstand van 65 km., welke de mo torclub „De Zeeuwen" het afgelopen weekeinde organiseerde, verschenen 38 deelnemers aan de start. De rit had een bijzonder vlot' verloop: 35 deel nemers bereikten met meer of minder strafpunten de finish, 3 rijders wer den gediskwalificeerd. De uitslagen luiden: Autoklasse: 1. A. Adriaanse, 1 straf- pnt.; 2. P. Tilroe, 6 strafpnt.; 3. A. Haringman, 14 strafpnt.; 4, A. de Pree, 24 strafpnt.; 5. K. Redelijkheid, 72 strafpnt. Lichte motoren: 1. M. de Pagter, 10 strafpnt.; 2. Lammertsma, 19 strafpnt.; 3. A. Houterman, 34 strafpnt.: 4. F. Jongepier, 88 strafpnt. Zware motoren: 1. R. Joosse, 0 straf pnt.: 2. A. van Dijke, 1 strafpnt.; 3. C. Dieleman, 2 strafpnt.; 4. P. den Hollander, 5 strafpnt.; 5. P. Kodde, 7 strafpnt.; 6. A. Eland, 7 strafpnt.; 7. W. Janse, 9 strafpnt.; 8. I. Ovaa, 13 strafpnt.; 9. W. Flipse, 14 strafpnt.; 10. L de Jonge, 14 strafpnt. Onder leiding van de heer J. Meijers gaf de Harmonie Terneuzen een geslaagd concert in de verplaatsbare kiosk in het Wilhelminaplantsoen. De belangstelling was vrij groot. Aanbesteding raadhuis Bruinisse viel tegen Joonden middenstanders te weinig burgerzin De raad van Bruinisse vergaderde in hotel Storm onder voorzitterschap van burgemeester H. K. Michaëlis. De ze wees er op, dat men sinds de vorige raadsvergadering in Bruinisse een stuk verder is gekomen op de weg naar het herstel. Dat is mede te danken aan de hulp, die zowel nationaal als in ternationaal werd geboden. Spreker noemde in dit verband o.a. de ge meenten Gorssel en Steenwijk. Waar schijnlijk zal uit Zweden nog een ba rak voor de kleuterschool arriveren, terwijl ook een adoptie door Kastrup in Denemarken niet tot de onmoge lijkheden behoort. De burgemeester zeide, dat de aan besteding voor de herbouw van het postkantoor-raadhuis is tegengevallen. Er waren zes inschrijvers, maar hun inschrijvingen waren zo hoog, dat aan gunning niet te denken viel. De burgemeester sprak er zijn te leurstelling over uit, dat deze midden standers zo weinig burgerzin toonden. Men zal nu een andere mogelijkheid dienen te zoeken, omdat bij overtuigd is, dat de begrotingsprys per 1 Fe bruari goed was. Wanneer men nu een zekere opslag op het loon moet beta len, is dat begrijpelijk. Ook de mate- riaalprijzen zijn gestegen, maar een verschil als thans is gebleken, is vol gens spreker niet te verklaren. De raad besprak daarop uitvoerig de mo gelijkheden om tot goedkopere uit voering te komen. Op het eiland wer kende grote firma's zullen gevraagd worden vrijblijvend prijs op te geven. Bouv Chr. U.L.O.-schoo! te Wissekerke De raad van Wissekerke, welke Maandag onder voorzitterschap van de wnd. burgemeester, de heer M. de Nooijer bijeenkwam, besloot voor de nieuw te bouwen Chr. u.l.o.-school te Wissekerke de benodigde gelden be schikbaar te stellen. Waar zijn onze schepen Abbekerk 17 te Napels. Aldabi pass. 13 Kaap Noronha. Alkaid 13 van San Francisco. Bloemfontein 13 te Amsterdam. Borneo 12 te Penang. Eos 12 van Amsterdam naar Gothenburg, Esso Amsterdam pass. 12 Bona. Heemskerk 14 te Zanzibar. Jagersfontein 12 bij Dakar. Johan van Oldenbarneveldt 14 te South ampton. Laertes 12 van Belawan naar Port Swet- tenham. Soestdijk 15 te New Orleans. Straat Makassar 14 van Durban. Sunetta 14 te Manilla. Ternate 12 te Marseille. Maas 13 te Istanboel Mariekerk 12 te Hamburg. Noordam 13 van New York naar Rotter dam. Nieuw Amsterdam 12 van New York naar Amsterdam. Omala pass. 12 Bizerta. Ootmarsum 13 te Le Havre verwacht. Oranje 13 van Colombo. Prins Willem IV pass. 12 Belb. Isle. Rijnkerk 15 te Genua. Sibajak 14 van Melbourne. Veendam 14 op 390 mijl Z.-W. Kaap Race. Waal 12 720 mijl W.Z.W. van Flores. Waterman 14 te Halifax. Willem Ruys pass. 14 Lissabon naar Rot- Wonosari 13 te Panarukan. terdam. IJssel 12 van /-msterdam. Zuiderkruis 19 te Rotterdam verwacht. De wielerploeg, die Nederland in de Ronde van Frankrijk 1953 zal ver tegenwoordigen, is in alfabetische volgorde aldus samengesteld: Hein van Breenen, Wim van Est, Jet Janssen, Jan Nolten, Henk Stevens. Jos. Suykerbuyk, Thijs Roks, Adri Voorting, Gerrit Voorting en Wout Wagt- mans. vergezellen- Er zullen nog twee soig- neurs en twee mecaniciens worden aangewezen. Ook zal nog een chauf feur moeten worden benoemd daar Klaas Buchli zich hiervoor heeft te ruggetrokken, aldus de vertrouwens man van de organisatie van de Ron de van Frankrijk, de heer Ru de Grood. Contract moet nog getekend worden Deze renners zullen worden uitge nodigd een contract voor de Ronde te tekenen. Als reserves zijn aange zocht Jan Lambrlchs, Henk Gelissen en Harm Smits. Zoals bekend is, zal Kees Pellenaars optreden als ploegleider, terwijl de Belg L. Sonnet zal meegaan als chef- soigneur en de Fransman Aimé Mon- tillot als chef-mecaniciën de ploeg zal VAN TOT De schoolgaande kinderen van de te Yerseke verblijvende evacué's hebben een gezellige middag gehad. Er werd voor hen film vertoond van het Rode Kruis. Bovendien kreeg ieder kind een pakketje en een reep chocolade, aangeboden door het Amerikaanse jeugd-Rode Kruis en door kinderen uit Oostenrijk. De ouden van dagen uit Yerseke gaan ook deze zomer weer een reisje maken. Het comité voor deze rondrit, welke 22 Juli wordt gemaakt, heeft ook aan de in Yerseke verblijvende evacué's gedacht, want ook zij zullen de reis mee kunnen maken, De fanfare „Euterpe" uit Heinkens- zand beschikt klaarblijkelijk over goede blazers. Zaterdag nam men deel aan een concours, dat in Gendringen werd ge houden. „Euterpe" kwam uit in de af deling „uitmuntendheid" en de Heinkens- zanders sleepten er een eerste prijs in de wacht. Het is weer de tijd van de school reisjes. Leerlingen van de derde en vier de klasse van de openbare lagere school te Oostburg gingen naar Kaatsheuvel, waar de sprookjestuinen werden bezich tigd. De jongens en meisjes van de lagere school in Schoondijke gingen een andere richting uit en wel naar Brussel en Wa terloo. Kort en Klein Met ingang van 1 Juli ls de heer J. van Groesen, ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen te Bergen op Zoom benoemd tot commies titulair en in die functie overgeplaatst naar Vlissingen. De zakjescollecte voor het Ned. Rode Kruis te Zoutelande heeft f 108,10 opge bracht. In Souburg was de opbrengst van de Rode Kruis-collecte 960,31 en ln Rit- thera f 109,04. De Wed. P. van Pamelen-Pljcke te IJzendijlce is in de ouderdom van 94 jaar overleden. Zij was de oudste inwoonster der gemeente. VOETBAL Uitslagen junioreucompetitie Groep AI: Vlissingen IDe Zeeu wen II 42; Vlissingen IIArnemui den I 1—3; VCK I—Nieuwland I 2—4. Groep BI: Schoondijke I—Vlissin gen I 1—7; Zeelandia IBreskens 1 2—3; RCS I—Middelburg I 3—0; 's-H. Arendskerke I—Robur I 6—3. Groep BII: Middelburg IIIMiddel bui'g II 05; Oostkapelle I—De Zeeu wen II 9—0; Vlissingen inDomburg I 1—4; RCS II—Zeelandia II 0—3. Juniorentournooi „Middelburg". Zondag 21 Juni a.s. organiseert M.V. en A.V. Middelburg haar jaar lijks juniorentournooi. Voor het eerst is dit op andere leest geschoeid. Iedere deelnemende ploeg speelt namelijk drie wedstrij den waardoor wordt voorkomen dat een elftal reeds na één wedstrijd is uitgeschakeld. Er wordt gespeeld in drie groepen: Groep A (1517 jaar) waarin wordt deelgenomen door elftallen van Middelburg, De Zeeuwen, Vlissingen (2), RCS, EMMA (Dordrecht, Pa trijzen en Goes. In B (1214) spelen elftallen van RCS, EMM. Goes. Middelburg, Vlis singen, De Zeeuwen, Breskens en Zeelandia. In C (pupillen) beneden 12 jaar komen jongens van Middelburg, De Zeeuwen, Goes, Vlissingen en Zee landia tegen elkaar. De wedstryden beginnen 's mor gens 9 uur en duren tot half zes. De prijswinnaars van de Watersnoodrit. Na afloop van de Zondag j.l. gehouden Watersnoodrit werden de volgende prij zen uitgereikt: Beker voor de Nederlandse club met het grootste aantal ingeschreven voertui gen: M.C. „Prinsenstad" te Delft (11); beker voor de Nederlandse club met het grootste aantal Ingeschreven personen (rijders en passagiers): M.C. „Prinsen- stad" te Delft (12); beker voor de bui tenlandse club met het grootste aantal ingeschreven voertuigen: AM.C. Schaer- beek, België (41): beker voor de buiten landse club met het grootste aantal in geschreven personen: A.M.C. Schaerbeek, België (61); beker voor de verstkomen- de Nederlandse club: K.L.M. uit Amster dam: beker voor de verstkomende bui tenlandse club: U.M. Tubize uit België; prijs voor de verstkomende Nederlandse motorrijder: P. A. Alberts uit Delft (ge start in Nieuwe Schans); prijs voor de verstkomende Nederlandse bromfietser: de heren J. W. de Wit en Ch. Been (ge start in Luxemburg): prijs voor de verst komende buitenlandse motorrijder: Jean Daemen uit Arendonck in België (gestart in Frankrijk): prijs voor de verstkomen de Nederlandse automobilist: J. S. Buyze uit Heerlen: prijs voor de verstkomende buitenlandse automobilist: Ch. Mahu (Frankrijk); prijs voor de oudste brom fietser: H. M. Kuypers uit Oss (68 jaar); prijs voor de oudste motorrijder: De Mos uit Scheveningen (69 jaar) prijs voor de oudste automobilist: J- Soeteman uit Hil versum (57 jaar); prijs voor de eerste inschrijver: P. Tilroe te Vlissingen; be kers voor clubs, welke met minstens zes voertuigen aan de finish kwamen: Ghent's Harley and Indian Riders, België (13); A.M.V, Deurne, België (9); A.M.C. Leu ven. Beigië (8); MA.C. Scheldegouwen, Middelburg (8); A.M.C. Tunnel. België (7); AM.C. Exaarde. België (6). 25. De twee elftallen stelden zich op. 't Vierde speelde geheel in het wit en het vijfde, waarin Jackie Brown dus middenvoor stond, droeg de zwart-witte kleuren van De Biggers. Dirk Dreun fungeerde als scheidsrechter en hij had het recht de wedstrijd van tijd tot tyd te onderbreken voor het geven van technische en tactische raadgevingen, 't Vierde trapte af en de voorhoede zat reeds het volgende ogenblik voor het doel van 't vijfde. Er volgde een scrimmage waarbij de bal over de achterlijn rolde. De keeper van het vijfde moest toen uittrappen.... Jackie lette goed op! Hij zag de bal op hem af komen.... ving hem op z'n hoofd op en al koppend en nog eens koppend nam hij de bal mee naar voren. Hij omspeelde de ene tegenstander na de andere, als maar de bal voortkoppend en hem telkens weer met zijn hoofd opvangend. De ene speler van 't vierde na de andere stormde op hem af om hem de pas af te snijden, maar Jackie ontweek hen héél han dig en voor iemand het goed besefte,, stond Jackie al leen voor de doelman. Deze aarzelde even, liep toen uit en zag nog net, hoe Jackie met een korte ruk van zijn hoofd de bal onder de lat plaatste. Een doelpunt voor 't vijfde, een doelpunt op zulk een vreemde, ongewone wijze gescoord, dat iedereen op 't veld er perplex van stond. Alleen meneer Bilckebakker op de tribune was bovenop zijn zitplaats gesprongen. Hij schreeuwde: ..Een juweeltje, een juweeltje zoals ik nog nooit een juweel tje gezien hebl Dit noem ik nou een pyramidaal doeL punt!" Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 15 Juni. Vroege aardappelen, grote, 28 32; drielingen 2728: kriel 2028. Aan voer 21.000 kg. Fruit: Perziken 1028; Aardbeien per doos 1835; Rode bessen per doos 47- 48; Aardbeien per kg. 1,07—1,39; Tomaten 1,22—1,59. Groenten: Bloemkool A 1730; Idem B 15—22; Idem C 8—14; Idem D 8—10; Bos rammenas 1315; Bos kroten 4—26; Bos peen 20—37; Bos sjalotten 18—29; Sjalot ten per kg. 25—30; Waspeen 945; Spits kool 1724; Rabarber 2631; Komkom mers A 28—35; Idem B 20—31; Idem C 15-—22; Idem krom 1523; Spinazie 32 47; Andijvie 6—23; Postelein 31—54; Tuin bonen 3846; Doppers 50—61; Dubbele prlnsessebonen 1,711,78; Stamsnijbonen 1.25—1,27; Sla per stuk 2.504. VEILING RAPELLE. 15 Juni. Exportveiling: Kruisbessen 21,60 —23,50 per 100 kg. Gewone veiling: Aardbeien: Madame Lefebre A 8394: Idem B 67—82; Madame Moutót A 8792; Idem B 7086 Jucunda A 82—94; Idem B 72-81; Climax A 81— 100; Idem B 71—80: Bowa A 80; Idem B 72; Deutsch Evern A 92—99; Idem B 70 —72; Regina A 1,06; Roem van Iperen B 7079: Soldwebel A 92. Kersen: Early Rivers 61—1.21; Vroege van Spithoven 1,21—1,25. Peren: Brederode 1735, alles per kg. Groenten: Eerstelingen grote 32—35; drielingen 22—24; kriel 22; Sjalotten 17; Rabarber 11—15 Dubbele prinsessebonen 1,50 Savoye kool 2024, alles per kg.; VISMIJN VEERE. 15 Juni. Aangevoerd: 3555 kg. export- garnalen 1,30—1,51; 304 kg. schar 31—44; 232 kg. bot 16—19; 115 kg. wijting 16—17; 65 kg. tong (middel) 97—1.29; 140 kg. rog I 24—65; 6 kg. ongesorteerde vis 96—1,65; 9% kg. visiever 60—1.50. J KORFBAL Swift en Scampolo weer in de dubbele cijfers In de eerste klasse van de Zeeuwse Korfbulbond hebben de koplopers Swift en Scampolo hun kracht weer eens uitgedrukt ln overwinningen met dubbele cyfers. Swift klopte Tjo- ba met 16-1 en Scampolo deed het niet minder en versloeg S.S.S. met 15-2. Zeelandia bleef met 6-2 de meer dere over Seolto. De overige uitslagen waren: Twee de klasse: Madjoe-de Poel 3-6; Vites- se-Togo II 8-1. Derde klasse A: Swift in-AKC 9-4. B: Swift V-Ani- mo H 2-0; Stormvogels-KVL 4-1; Zuidwesters-VKV 7-4. C: Luctor-Elto II 9-3; Volharding I-Scampolo II 10- 2; Kats-Dios 5-3. D: Togo IH-WKV 0-3; ODS-Volharding II 7-0. Adspi- ranten: Swift A-TjoDa 2-5; Vopo-Vi- os 2-1; Animo-Swift vlug 8-0; Swift vlug-Swift lenig 3-2; Swift kwiek- Zuidwesters 4-1; Madjoe-Atlas 3-3; Zuidwesters B-Swift snel 1-3. TENNIS MLTC I moet degradatie wedstrijden spelen. Doordat op één na alle spelers van M.L.T.C. I verhinderd waren deze laat ste competitie-wedstrijd mee te spe len, toog M.L.T-C. I met drie inval lers naar Breda- De Bredase club toonde zich in alle partijen sterker en behaalde door deze overwinning het afdelingskampioenschap. De volgorde van de clubs in deze afdeling werd tenslotte: le Bredasche L.T-V. II; 2e Animo I (Terneuzen)3e Olympia I Bergen op Zoom)4e M.L.T.C. I. M.L-T.C. I zal dus degradatiewed strijden moeten spelen. De uitslagen waren; H.E.: R SprangersJ. Wolters 6- 3, 6-2C. H- WalderA. J. Haag 6-2, 6-2; DE.: Mej. T. MeurkensLoes Haag 6-3. 6-1; Mevr. A. Bazelmans mevr. E. Anneveld 6-0, 6-2; H.D-: H. Briicken Fock en C. H. Walder— J. Wolthers en A. J. Haag 6-1, 6-3; D.D.: Mevr. I. Lely en mej. T. Meur kensmevr. E. Anneveld en Loes Haag 6-0, 8-6; le G.D.: Mevr. 1. Lely en H. Briicken FockLoes Haag en J. Wolthers 7-5, 6-4; 2e G.D.: Mevr. A. Bazelmans en R. Sprangers mevr. E. Anneveld en A. J. Haag 6-2, 6-3- Korte Sprintjes DE BELGISCHE VOETBALCLUB Beerschot heeft een bezoek gebracht aan de Congo. In Stanleyville icerd een wedstrijd gespeeld tegen de plaatselijke club, welke de Belgen met 60 wonnen. De thermometer wees S0 graden, hetgeen volgens de inwoners van Stanleyville een frisse temperatuur was. VITESE zal toch de kampioenswed strijden in Arnhem spélen. Dit is be sloten in een bewogen vergadering wélke werd bijgewoond door bestuur ders, oud- en ereleden, leden en eer- ste-elftalspelers. Hoewel de moeilijk heden met het gemeentebestuur nog niet zijn opgelostwil men toch de grote schare getrouwe supporters niet teleurstellen. DE DAUPHINE LIBERé is gewon nen door de Fransman Teisseire. Tweede werd de Luxemburger Gaul en derde de Fransman Robic. RANDOLPH TURPIN heeft er in toegestemd einde Augustus uit te ko men tegen de winnaar van de Vrijdag a.s. te houden wedstrijd tussen Olson en Young in een partij om de vacante wereldtitel in het middengevsicht. vr IN DE lJ/e RONDE van een wed strijd om het Europees kampioenschap vlieggeioicht heeft de Fransman Louis Skena door een technische k.o. gewon- nen van de Spanjaard Young Martin. DE JAARLIJKSE SPRINTWED STRIJD om de Grote Prijs van Parijs voor amateurs is gewonnen door de Australiër' Russel Mockridge. In de fi nale sloeg hij de Fransman Gruchet met een halve en zijn landgenoot Cox met een hele lengte, waarbij hij n..', sec. over de laatste 200 meter noteer de. COR BRAASEM, DE AANVOER DER van het Nederlands waterpolo- team in 58 wedstrijden, is van Schip hol naar Spanje vertrokken, waar hij met de club Natacion Barcelona een contract voor twee-en-een half jaar heeft afgesloten. Braasem zal liet wa- terpoloteam van deze vereniging, waarin zes internationals spelen, gaan trainen. Nagekomen advertentie Heden overleed plotse ling, onze geliefde Man en Vader, de heer WILLEM DEKKER. In de leeftijd van 49 jaar. Uit aller naam, Wed. S. A DEKKER— VERMEULEN. Middelburg, 15 Juni '53 St. Janstraat 66. Da teraardebestelling zal plaats hebben, Don derdag 18 Juni. Vertrek v.m. 11 uur St. Jan straat 66. Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3