Zeeuwse Almanak STRUCTUURPLAN ZIERIKZEE VAN AVOND WEER IN DE RAAD Pytf/RHEUMINA N.V. HAVEN VAN VLISSINGEN KEERT 12% DIVIDEND UIT Knap óp die kale schutting mei 0ESTERSEIZ0EN OVER HET ALGEMEEN NIET ONGUNSTIG Castella wint aller harten Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 16 JUNI 1953 Reeds in 1895 werd aan de raad uitvoerig rapport uit gebracht over afsluiting haven Hedenavond zal de raad van Zierikzee een voorstel van IJ. en W. dezer stad behandelen om 15.000 te voteren ten behoeve van de voorbereidingen voor de uitvoering van het structuurplan-Zierikzee. Zoals bekend voorziet dit plan o.a. in de afsluiting van de haven aldaar door middel van een sluis, hetgeen o.m. het einde zou betekenen van de „vloedplankenmisère". Merkwaardig is, dat ook hier de geschiedenis zich herhaalt, want meer dan een halve eeuw ge leden is de raad van Zierikzee reeds op de voordelen van een sluis gewezen. Op 16 November 1895 namelijk werd aan de raad van Zierikzee 'n uitvoerig rapport uitgebracht over deze kwes tie, door ir. A. H. W. van de Vegt. De ze had namelijk in een vergadering van de Nederlandse maatschappij ter bevordering van Nijverheid een plan ontvouwd, waarin hij aantoonde, dat de talrijke verdedigingswerken, als glooiingen, bekledingsmuren, be schoeiingen, het Sas bij het Dijkwa- ter en andere waterwerken op de duur zoveel offers zouden vergen, da,t het beter was de haven af té sluiten. Daar bij wees hij op de voordelen, die kana lisatie van de haven met zich mee zou brengen. Voorts noemde ir. van de Vegt als een van de voornaamste voordelen de beveiliging van de stad tegen hoge vloeden, waarbij hij herinnerde aan enige ongevallen, die meermalen ten gevolge van stormvloeden voorkwa men, o.a. in 1854. Deze ongelukken zijn zelfs niet met de grootste waak zaamheid te verhinderen, aldus ir. v. d. Vegt, omdat het keren van het hoog water gedeeltelijk aan particulieren over gelaten moet worden, terwijl de ligging van de stad van dien aard is, dat een onwillekeurig verzuim de meest heilloze gevolgen zou hebben. Een maand na de vergadering van de Nederlandse mij. tot bevordering van Nijverheid verzocht de raad waar schijnlijk mede onder invloed van de hoge vloed van 22 en 23 December, ic. d. Vegt over zijn plannen rapport uit te brengen. Dit uitvoerige rapport is echter nimmer in behandeling ge weest. Alleen in de raadsvergadering van 24 Februari 1896 werd een post van 500- uitgetrokken voor Ir. v. d. Vegt voor het uitbrengen van zijn rapport. Het ziet er nu naar uit, dat het structuurplan van de heer A. J. Arge- lo een betere toekomst tegemoet gaat. Het is inmiddels in een brochure vorm verschenen, waarbg enkele overzichtskaarten zjjn gevoegd. De voordelen van het plan worden in het boekje door de heer Argelo op heldere en bevattelijke wgze uiteengezet. Eindexamens Chr. Kweekschool voor Zeeland Aan de Chr. Kweekschool te Mid delburg werd de acte van bekwaam heid als onderwijzer behaald door de heren G. F. Bertijn te Vlisslngen, H. M. de Bokx te Breskens, I. J. de Boo te Kats, J. I. de Boo te Kats en H. van Damme te Vlissingen. Eén candidaat werd afgewezen. Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening Afdeling Noord- en Zuid-Beveland opgericht Te Goes is opgericht de afdeling Noord- en Zuid Beveland van de Fe deratie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Deze federatie stelt zich in hoofdzaak ten doel om leden van alle Vrouwenorganisaties be schikbaar te hebben in gewone tijden en in tijden van nood. Het bestuur is als volgt samengesteld: mevr. ten Kate-Poppinga, Ere-presi- dente; mevr. Pilaar-Gaarlandt, Pre sidente; mevr. v. Werkum-Cohen, secretaresse, Heinkenszand; mevr. JanseruTimmer, penningmeesteresse, 's Heer Abtskerke; mevr. Israël- Maas; mevr. v. Wychen-v. Duren; mevr. Doekes-v. Leupen; mevr. Op 't Hof en mevr. Schrijver-Wage. L. J. Visser ter aarde besteld Maandag werd op de Algemene Be graafplaats te Middelburg ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer L. J. Visser, die tientallen jaren werkzaam was in dienst van de firma G. W. den Boer en later nog verschei dene jaren zijn beste krachten gaf aan de Provinciale Zeeuwse Courant. Aan de groeve werd o.a. het woord ge voerd door de vroegere patroon van de overledene, de heer F. B. den Boer, door de heer C. Roelands, namens de vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, waarvan wijlen de heer Visser meer don 30 jaar tweede penning meester was, en door de heer P. C. Buijs, namens het kantoorpersoneel van de firma Den Boer te Middelburg. Als huisvriend van de ontslapene sprak de heer K. Otte. Nadat tenslot te nog ds. W. Ch. F. Metz had gespro ken, dankte een schoonzoon van de overledene, de heer J. Castel. voor de laatste eer zijn schoonvader bewezen. ZONDER ARBEIDSVITAMINEN Via de radio kan men des morgens veelal een populair programma be luisterendat getiteld is „Arbeidsvita minen" en dat is samengesteld uit aanvragen van luisteraars in fabrie ken en bedrijven. „Muziek bij het werk"; dat is soms een der motto's van moderne werkge vers en.... in onze verlichte eeuw blijft het veelal niet bij muziek. Per soneelsverenigingen organiseren ont spanningsavonden, een goed geoutil leerde cantine, een filmzaal zelfs, be hoort tegenwoordig bij vele fabrieken en de werknemer kam zich zonder veel inspanning of eigen initiatief laten ontspannen. Ongetwijfeld een zegening van deze tijd, welke echter wel eens de vraag doet rijzen, of er niet teveel aan anderen wordt over gelaten. Zelfs op het gebied der ont spanning. Want welk een vreugde kan men beleven aan een liefhebberij, welke geheel uit eigen initiatief is ontspro ten. Een liefhebberij, zoals ongetwij feld de werknemer van ,J)e Schelde" te Vlissingen moet bezitten, die de zorg op zich heeft genomen voor het grote aantal kamerplanten, dat -uitge stald staat achter de ramen van de „Schelde"-afdeling, ondergebracht in het pand. Aagje Dekenstraathoek Scheldestraat. Goed verzorgde planten zijn het, groeiend en bloeiend in.... een fa- brieksruimte! Tot plezier van vele voorbijgangers, maarbovenal tot plezier van de man zélf, die zich zelf ontspanning bezorgt. Zonder arbeidsvitaminen. Middelbare scholieren komen naar Vlissingen Vijf en zeventig middelbare scho lieren, prijswinnaars van de prijs vraag Nederlands Fabrikaat, gaan een industriële excursie maken. Zij zullen begin Juli verschillende Ne derlandse steden, centra van indus trie, bezoeken. Het programma ver meldt onder meer een bezoek aan de N.V. Kon. Mg. „De Schelde" te Vlis singen. Sloping en verandering van windmolens Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben thans afgekondigd het in hun vergadering van 30 Juli 1952 door Provinciale Staten genomen besluit betreffende de voorzieningen in het belang van het behoud van windmo lens. De voornaamste bepaling ié wel. dat windmolens niet mogen worden gesloopt of veranderd zonder vooraf- faande toestemming van Ged. taten. Onderwijsbenoeming&n Aan de Chr. Ulo-school te Terneu- zen werd tot onderwijzer benoemd, de heer C. L. Colijn te Zierikzee. Aan de (nieuwe) Chr. B.L.O.school te Naaldwijk werd benoemd de heer C. Prins te Middelburg. KERKNIEUWS Geref- Gemeente St. Annaland over de moeilijkheden Synode-zitting wordt afgewacht In verband met de moeilijkheden in de Gereformeerde Gemeenten in Ne derland, werd in het kerkgebouw der Geref. Gemeente te Sint Annaland een ledenvergadering gehouden. Met de kerkeraad waren aanwezig o.a. ds. F. Mallan van Bruinisse en ds. D. Aan- geenbrug van Terneuzen, benevens 3 deputaten van Artikel 49 D.K.O., be staande uit ds. J. B. Bel van Krabben- dijke, ds. F. Dieleman van Yerseke en ouderling Johs. de Kok van Middel burg. In rustige betogen werden van bei de zijden de moeilijkheden besproken en toegelicht. Nadat ieder ruimschoots gelegenheid had gekregen, zijn mening te zeggen, werd tot stemming overgegaan of mén zich zou scharen achter de besluiten van de Synode, of achter de „bezwaar den". Vier stemmen bleken van on waarde te zijn, terwijl 48 stemmen werden uitgebracht „voor de Synode" en eveneens 48 stemmen voor de „be zwaarden". Daar de stemmen dus staakten en men éénparig van oordeel was, dat in een dergelijk geval geen herstemming of loting kon plaats hebben, werd be sloten de op 22 en 23 Juni a.s. te hou den voortgezette Synode af te wach ten. Naar we vernamen, hebben de an dere Gereformeerde Gemeenten op het eiland Tholen besloten, om de oude toestand te handhaven. NED. HERV. KERK. Bedainkt voor Ede: (toezegging) H. Harkema te Zeist GEREF. KERKEN. Beroepen te Woubrugge: S. S. van Dijk, candidaat te Baanbrugge. De classis Amsterdam heeft pref. ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard heren D. N. Hebermehl en Th.- Vollenhoven, beiden candidaat aan de V.U., waarvan laatstgenoemde nog geen beroep in overweging kan ne men. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Elspeet: A. de Blois te Rotterdam-Zuid. Bedankt voor UddelChr. van Dam te Amsterdam. S. P. Willems f Na een langdurige ziekte overleed Zondag op 75-jarige leeftijd te Middel burg de heer S. P. Willems, sinds 1 April 1919 in dienst van de firma G. W. den Boer. De heer Willems was 'n actieve figuur en nam op velerlei wijze aan het openbare leven deel. Zo was hij o.m. vele jaren bestuurslid van de Middelbui'gse gymnastiekvereniging „Medioburgum". Het bezoek van minister Mansholt Minister Mansholt zal vandaag (Dins dag) zijn aangekondigd werkbezoek aan Kruiningen en Waarde brengen. Na afloop zal hij een bespreking heb ben met de provinciale adviescommis sie voor landbouwherstel. Woensdag bezoekt de minister Schou wen-Du iveland. Deze maand zal Kruiningen nog be zocht worden door Apeldoornse predi kanten en door leden van de Vereni ging van Waterleidingdirecteuren. Vlissingers in de aether Twee Vlissingers waren Maandag in de aether: 's morgens bespeelde Piet Broerse het orgel van de Grote Kerk te Vlissingen, een uitzending over Hilversum I, en 's avonds ver telde Maarten Bode, tekenaar-con structeur van de Koninklijke Maat schappij „De Schelde" over zijn Ame rikaanse ervaringen. Hij deed dit in de N.C.R.V.-rubriek internationale samenwerking, samen met twee an dere Nederlanders, die in Amerikaan se bedrijven gewerkt en gestudeerd hadden. Drie belangrijke strafzaken voor Middelburgse rechtbank Voor de arrondissementsrechtbank te Middelburg zal vandaag terecht staan de 50-jarige C. A. B. M. V., ge meente-ontvanger van Graauw en Lan- gendam, die er van beschuldigd wordt een bedrag van ongeveer f 11.000 aan gemeentegelden verduisterd te hebben. Voorts wordt vandaag behandeld de zaak tegen de 31-jarige A. V. uit Grijpskerke, die vorig jaar October heeft getracht te Wolfaartsdijk zijn echtgenote van het leven te beroven. Tenslotte zal terecht staan E. J. D., 31 jaar te Nieuwenhagen, vrachtauto bestuurder, die op 7 Maart 1953 te Ril- land-Bath een aanrijding veroorzaakte met een autobus, tengevolge waarvan drie inzittenden van deze bus werden gedood. C.J.M.V. Goes organiseert Ringmiddag De ring Goes en Omstreken van het C.J.M.V. zal op Zaterdag 20 Juni a.s. te Kapelle, samen met de meisjes ver enigingen uit deze ring, een ringmid dag houden. Het programma begint met 'n stemt vor fietsen. Op iedere plaats van de ring kan hiervoor ge start worden. De finish is in het ver enigingsgebouw „Obadja". Het pro gramma vermeldt verder een ontspan- ningsbijeenkomst, met o.a. declama tie door de heer M. Allewijn uit Hoe- dekenskerke, opvoering van een to neelspel, terwijl er een koor op zal tre den uit Oudelande. In een dezer dagen te Goes gehou den vergadering van de prov. jon genswerkcommissie van het C.J.M.V. is het besluit genomen, deze commis sie op te heffen en het werk voortaan te doen geschieden door de provincia le commissie van het C.J.M.V., dat zich tot dusver beperkte tot het jon- gemannenwerk. In de eerste week van Augustus zullen 120 jongens uit Zee land naar Leusden trekken om te kamperen in het C.J.M.V. jongens kamp. Feestelijke opening recreatie terrein Domburg Zaterdag a.s. zal in Domburg het nieuwe recreatie-terrein op feestelijke wijze in gebruik worden genomen. Des avonds treden op dit terrein op de zangvereniging „Volharding leidt tot het doel", de gymnastiekvereniging „Domburg", „I}e Strandjutters" en de muziekvereniging „Apollo". Op het veld is een podium voor or kest, een kleedlokaal en 800 zitplaat sen en ruimte voor 1200 staanplaatsen. Een flinke beplanting geeft beschut ting tegen de wind en het geheel zal van een behoorlijke verlichting wor den voorzien. Men hoopt er deze zomer een open- iuchtbal te geven en er is kans dat er ook buitenlandse orkesten zullen op treden. 1952 BLEEK EEN GOED JAAR Bedrag beschikbaar gesteld voor tantième aan het personeel Maandag werd te Vlissingen de vergadering van aandeelhouders gehouden van de N.V. Haven van Vlissingen. Besloten werd een dividend uit te keren van 12% (vorig jaar 7terwyl voor het eerst in de geschiedenis der ven nootschap een bedrag beschikbaar werd gesteld voor tantième-uitkering aan het personeel. Hiertoe werden de statuten gewijzigd. Het winstsaldo over 1952 bedroeg Uit het jaarverslag bleek, dat wat in totaal 199.601,44. Nadat van het betreft zeeschepen het jaar 1952 het exploitatiesaldo werd afgetrokken de beste is geweest sinds de bevrijding, in 1953 over deze winst te betalen be-1 Er kwamen er in totaal 1798 binnen lastingen, canon enz. bleef er een sal do over van 133.434,49. Hiervan werd een bedrag van 9.980,07 beschikbaar gesteld voor tantième personeel, ter wijl 30.454,42 naar de nieuwe reke ning werd overgebracht. De jaarstuk ken werden goedgekeurd. Zes inzittenden licht gewond Op de Rijksweg tussen de Vlakebrug en de Zanddijk te Kruiningen zijn Maandagmorgen omstreeks half acht twee auto's op elkaar gebotst, waarbij zes inzittenden lichte verwondingen opliepen. Een bestelauto van de P.T.T., be stuurd door zekere P. K. uit Bergen op Zoom, kwam uit de richting Goes. Op het moment dat deze auto een vrachtwagen wilde passeren, kwam van tegenovergestelde richting een personenauto, afkomstig uit Amster dam. De P.T.T.-wagen en de personen wagen botsten op elkaar, waarbij zo wel de P.T.T.-chauffeur als de vijf heren, die in de Amsterdamse auto waren gezeten, lichte verwondingen opliepen. Nadat geneeskundige hulp was ver leend, konden allen hun reis vervol gen. De auto's liepen echter vrij ern stige schade op. Duizend scholieren uit Brugge bezochten Cadzand Vrijdag brachten ongeveer 1000 leerlingen van de Vrije Beroepsschool uit Brugge op rijwielen een bezoek aan Cadzand. In de morgen arriveer de de lange stoet van fietsers aan de grens, waar zij opgevangen werd door motorrijders'van de Rijkspolitie, die zorgden dat het grote gezelschap zonder ongelukken in Cadzand kwam. Aan het strand werden aller lei spelen en wedstrijden gehouden. In de namiddag vertrokken de leer lingen via Retranchement weer naar Brugge. (Advertentie) IM1I FLEURIG? TINTEN. MAT EN GLANZENP Bevolking van Waarde ging weer ter kerke Zondag kon de bevolking van Waarde voor het eerst na de ramp weer in eigen gemeente ter kerke gaan. In de Ned. Herv. kerk werd des morgens een dankdienst gehouden, waarin voorging ds G. de Boer. In de ze dienst werden ook de slachtoffers herdacht. Voorlopig houdt ook de Geref. ge meente haar diensten in het kerk gebouw der N. H. gemeente. Torenklok luidt weer over Renesse De torenklok te Renesse, die enige jaren wegens restauratie der kerk op nonactief heeft gestaan, laat thans haar stem weer over de gemeente klin ken. De klok, welke in 1456 door Pie- ter van Dormen werd gegoten, wordt thans electrisch geluid. Eerste prijs in grote wedvlucht De heer W. v. d. Linde te Terneu zen behaalde in een door de Ned. Bond van Zaterdag-vliegers georganiseer de wedvlucht voor duiven ten bate van de kankerbestrijding in het rayon Zuid de eerste prijs, bestaande uit twee fietsen en een damesarmband horloge. Aan de vlucht namen 2062 duiven deel, die ln Noyon werden ge lost. De snelheid van de prijswinnaar bedroeg 1001 meter. Er werden 17*4 millioen stuks consumptie-oesters verzonden 195^-1953 officieel gesloten. Er zul. len na deze datum geen oesters meer mogen worden verbruikt, voor in September a.s. het nieuwe seizoen zal zijn aangebroken. Het thans afgeslo ten seizoen kan over het geheel ge. nomen als niet bepaald ongunstig worden beschouwd. Wel viel de broedval vorig jaar zowel op de uit gezaaide mosselschelpen, als op een groot gedeelte van de uitgezette pan nen tegen, doch de groei der oesters was over het algemeen normaal. De winter zonder strenge vorst werkte er toe mee, dat ae werk zaamheden in de visserij en de ver zending van het gehele seizoen nor maal verliepen. Doch op de percelen en in de putten werd in het midden van het seizoen een meer dan nor maal percentage dode oesters ge constateerd, hetgeen grote schade be tekende. Daardoor was de vraag naar zaaioesters en bakkengoed, die eerst zeer matig leek te zijn, toch nog groot en konden de kwekers van zaaioesters en bakkengoed hun pro- Drievoudig keus in Castella De kroon op hel werk! fijne tinten uitgekozen voor haar nieuwe, onverpakte Bloemenzeep, 3lechts 20 cent per st Dit is de kroon op het werk van Castella om het waarlijk IEDERE vrouw in Neder- Castella heeft heerlijke geuren en land mogelijk te maken haar charme te beschermen en haar huid jeugdig en fris te houden. U kunt thans kiezen uit drie Castel- lasoorten. Vooral in de warme zo merdagen zal het heen-lijk zijn, wan neer men zich dank zij Castella makkelijk eens een keertje extra kan verfrissen met een echte merk- zeep! Heeft Uw huid véél schuim nodig, gebruikt dan Castella Spécial (32 cent), die onuitputtelijk royaal schuim geeft. Blijft U de klassieke Castella Schoonheidszeep (32 cent) verkiezen Dan kunt U nog juist profiteren van een tijdelijk aanbod: twee stukken voor 50 cent. Maak er met spoed ge bruik van! En wilt U voor zéér be scheiden prijs toch een echte Castel- la-zeep kopen, waag dan naar de nieuwe Castella Bloemenzeep, onver- pakt, slechts 20 cent. duet, zij het tegen lagere prijs dan in voorgaande jaren, toch gemakkelijk van de hand doen. Naar schatting werden 17% mil lioen stuks consumptieoesters ver zonden. België stond als afnemer weer bovenaan, terwijl de afleverin gen naar Engeland zeer matig wa ren, als gevolg van het feit, dat dit land zelf voldoende oesters voor de binnenlandse markt bleek te hebben. Ook naar Duitsland was de verzen ding matig, terwijl de afname in het binnenland de schadelijke invloed van de 30% weeldebelasting terdege on dervond. De ramp bracht enkele we ken stilstand in de export en toen daarna de verzending weer op gang kwam, bleek de vraag naar oesters zeer gering. Brandweer in Zeeland moest in 1952 slechts 40 maal uitrukken Het jaar 1952 is ongunstig geweest wat het aantal branden betreft, waarbij de brandweer daadwerkelijk is opgetreden, aldus blijkt uit de door het Centraal Bureau voor de Statis tiek samengestelde statistiek der branden. Het totaal aantal branden steeg met 10,5% tot 10.538 tegen 9534 in 1951. Per 100.000 inwoners berekend, moest de brandweer in 126 gevallen optreden ln elk der provincies Dren te en Limburg; tegen slechts 40 maal in de provincie Zeeland. Van de gemeenten met meer dan 100.000 inwoners bezet Haarlem de gunstig ste plaats (98 per 100.000 inwoners) Het overeenkomstige verhoudings- cijfer bedraagt voor Tilburg 206. Van 4422 branden werd de geschat te directe schade bekend. Deze be droeg in totaal ruim 30 millioen gul den, waarvan aan woonhuizen ruim 2 millioen, aan boerderijen 10,6 mil lioen, aan fabrieken en bedrijven 9,6 millioen gulden. Provinciale weg Axel-Hulst wordt verbeterd De Rgkswaterstaat is begonnen om de slechtste plaatsen in het wegdek van de provinciale weg AxelHulst in de nabijheid van Absdale, met koolas te verbeteren. Deze wegver- betering was, vooral op het geasphal- teerde gedeelte, dringend noodzake lijk en zal door de automobilisten on getwijfeld op prijs gesteld worden. Geslaagd te Leiden. De heer W. de Waardt te Dom burg is te Leiden geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht. Reorganisatie van de grondeigenaren- organisaties. P. J. J. Dekker uit Wemeldinge in bestuur „Grondbezit". De voorzitter van de vereniging „Het Grondbezit", de heer H. Th. s' Jacob ait Staveren, heeft op de Za terdag te Utrecht gehouden jaarver gadering een reorganisatie aange kondigd van de grondeigenarenorga- nisaties, die noodzakelijk is gewor den om aan de eisen des tjjds te vol doen. De publiekrechtelijke bedrijfsorga nisatie dwingt volgens spreker tot instelling van krachtige verenigingen van belanghebbenden. Hij deed uit voerige mededelingen over de bespre kingen met andere grondeigenarenor- fanisaties, die tot overeenstemming ebben geleid. De plannen houden een stichting van een federatie va.n landeigenaren in, met een hoofdbe stuur en een centraal bureau, dat uit eendracht van de samenwerkende or ganisaties zal worden gefinancieerd. De verenigingen blijven zelfstandig, doch alle concurrentie is uitgesloten. Er zal ook een gemeenschappelijk or- gaan komen. De vereniging „Het rondbezit" zal in hoofdzaak be stemd blijven voor de grotere eigena ren met verspreid bezit in verschil lende provincies. De vergadering machtigde het bestuur met deze plan nen door te gaan. Aan een in dit na jaar te houden algemene vergadering zullen de definitieve plannen ter goedkeuring worden voorgelegd. Het jaarverslag vermeldde een le dental van 1358 op 1 Januari 1953. De aftredende bestuursleden, jhr. W H. de Beaufort en jhr. H. J. Repe-, laar van Driel werden herkozen. In de bestaande vacatures werden be noemd de heren P. J. J. Dekker te Wemeldinge, J. M. Baron van Tuyll van Serooskerken te Geldrop en mr, J. W. W. van der Hoeven te Rotter dam. Vervoer op de provinciale boten Gedeputeerde Staten hebben thans afgekondigd de wijziging van het re glement op het vervoer door de Pro vinciale Stoombootdiensten van Zee land waartoe besloten werd door Pro vinciale Staten op 22 Mei 1952. De wijziging heeft betrekking op het zich zonder plaats- of vervoersbewijs be vinden op de boten, of in een hogere klasse, dan waarvoor men betaald heeft. Voorts wordt het rookverbod nader omschreven. Faillissement uitgesproken Op 10 Juni werd het faillissement uitgesproken van A. B. F. Ngenbuur handelaar in schilderijlijsten en twee- de-hands goederen te Vlissingen. Cu rator in dit faillissement is mr. J. G. v d. Burgt te Vlissingen. met een tonnage van 2.627.827 b.r.t. tegen 1671 in 1951 met een tonnage van 2.621.004 b.r.t. Het aantal binnen schepen liep terug van 1267 tot 913. De vroegere aanlegplaatsen voor schepen van de Stoomvaartmaat schappij „Zeeland" bleven nog onher- steld. De bezetting van de tankinstal latie van de haven was in 1952 (traan en stookolie) beter dan in 1951 (me lasse en gasolie). Tot commissarissen werden be noemd de heren W. C. Jonker te Breda en mr B. Kolff te Vlissingen: In plaats van de heer W. R. Blankert, chef van de dienst exploitatie der Ned. Spoor wegen werd tot commissaris benoemd mr. M. G. de Bruin, chef van de dienst economische zaken der N.S. Werk aan de Vlissingse sluizen (slot van pag. 1.) Als we eenmaal water hebben, kun nen de zware stalen deuren worden aangebracht. Dat zal vermoedelijk in September van dit jaar gebeuren. We gaan dan met drijvend materieel wer ken. De deuren worden op een zolder schuit aangevoerd 'en door een bok op hun plaats gevaren. De houten deu ren voor de kleine sluis brengen wij „ln het droge" aan, die zijn door hun veel kleiner gewicht gemakkelijker te verplaatsen. Moeilijk karwei. We hopen nu maar, dat het met de tegenslagen afgelopen is, zo besloot onze zegsman. Er is echter nog een object, dat het precies berekenen van de werktijd onmogelyk maakt: het uittrekken van de stalen daimvanden. Deze hebben langer gestaan dan aan. vankeiyk was verwacht en zitten dus veel vaster dan normaal, trouwens dat „uitheien" is toch altjjd een onbere kenbare onderneming." Van dit laatste kan men zich over tuigen, wanneer men een kijkje neemt bij het groepje mannen, dat op het ogenblik bezig is een hulpwandje te slopen. Als een van de vele damplan ken uit de modder is tevoorschijn ge haald, wordt moeizaam de reusachti ge stelling,, welke men hiervoor ge- >ruikt, centimeter na centimeter ver schoven. Dan wordt de stoom voor de zware „trekhamer" ingeschakeld en kan de volgende plank uit de zuigen de aarde worden gehesen. Dan begint het sjorren aan de palen van de stel ling opnieuw Zo krijgen Vlissingens sluizen vorm. Langzamerhand beginnen de beton constructies boven de begane grond uit te komen, 't Wachten is nog op de deuren, de machines voor de bedie ning e.d. Als dat alles eenmaal is aan gebracht, zal Vlissingen weer een voorbeeldige verbinding met de zee hebben. MIDDELBURG. Vandaag: Electro: „Misdadig zwij gen", (18 j.), 7 en 9.15 uur; Sta tenzaal: Opening zomerzitting Provinciale Staten, 10.30 uur; Schouwburg: Chr. Film-Actie „Er kan nog meer bg", 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Anna", (14 jaar), 7 en 9 uur; Luxor: „Misdaad N.V.", (18 jaar), 8 uur; Cosy Corner: duo Abelsvan Eek, 3G en 811.30 uur. GOES. Vandaag Grand: „Anna", (14 jaar).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2