ROLT EN HAMILTON WONNEN 24-UURS RIT VAN LE MANS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De Britten Tony Rolt en Duncan Hamilton zyn eerste geworden met hun Jaguar in het eindklassement van de 24 uurs rit van Le Mans. Zij legden meer dan 4000 kilometer af, een gemiddelde van 170.336 km/u. Stirling Moss en Peter Walker, met Jaguar, werden met drie ronden achterstand tweede, Phil Waltere en John Fitch met Cunningham derde en Peter Whi tehead en Ian Stewart met Jaguar vierde. Vele rijders van naam moesten opgeven In de late avond van Zaterdag ont spon zich een heftige strijd tussen de Ferrari van Ascari-Villoresi en de Jaguar van Rolt-Hamilton. In de don kere nacht werd de race voortgezet met snelheden, die boven de 170 km/u lagen en meer dan 50.000 toe schouwers keken geboeid toe hoe de Ferrari's de Alfa Romeo's en de Jagu ar's elkaar bekampten. Toen de wedstrijd twaalf uur had ge duurd, lagen Rolt-Hamilton op kop, Advertentie VOETBAL Luctor en Hansweertse Boys eindigden gelijk Middelburg VI kampioen In de eerste klasse A van de Zon dagcompetitie K.N.V.B., afdeling Zee land, is door de 21 zege van Hansw. Boys op Rapenburg een beslissings wedstrijd nodig geworden tussen Luc tor en Hansw. Boys, die met 23 punten uit 14 wedstrijden gelijk eindigden. In de Zaterdagcompetitie werd Mid delburg VI kampioen van de 2e klasse B door een 101 overwinning op Se- rooskerke n. De uitslagen van Zaterdag waren: le klasse: Klóetinge IRillandia I 2—2; Krabbendijke I—VCK I 7—0, 2e klasse B: Wolf aartsdijk IIVCK III 1—3; VSC I—Oostkapelle I 1—3; Serooskerke IIMiddelburg VI 110; EMM IV—RCS V 8—2: nagekomen: VSC I—Serooskerke II 0—4. 2e klasse C: Rillandia IIColijnspl. 3oys II 55; Klóetinge IIKapelle II 2—5. De uitslagen van Zondag luidden: le klasse A: Rapenburg IHansw. Boys I 1—2. Res. le klasse A: Steen II—Hulst II 2—3; EMM II—Oostburg II 3—5; Sluis kil IIRia W. II 62; Terneuzen III IJzendijke II 17—1. Res. le klasse B: Goes IIIC'linge II Clinge niet opgek.; Axel IIIYerseke H Yerseke niet opgek.; Middelburg III Kruiningen II 51; Luctor IIBres- kens III 63; De Zeeuwen IIIBier vliet II 1—3. 2e klasse A: Breskens IVMiddel burg IV 27. 2e klasse B: Goes IV—Koewacht II 54; Hontenisse IIIHansw. Boys II 8—3. 3e klasse B: Terneuzen IVSteen Hl 132; Vogelwaarde HHontenis se IV niet gespeeld. T s j echo-Slo wakij e versloeg Roemenië In een interlandwedstrijd te Praag won het Tsjechoslowaakse voetbal elftal met 20 van Roemenië. SCHAKEN M. J. Quakkelaar kampioen van Zeeland De wedstrijden om het persoonlijk schaakkampioenschap van Zeeland hoofdklasse zijn beëindigd. Het is J. L. Woudstra uit Rilland-Bath niet gelukt om zijn titel te prolongeren. Hij verloor de beslissende party te gen M. J. Quakkelaar uit Terneuzen. Deze slaagde er bovendien in om zyn party tegen de Middelburger G. G. Boon te winnen en veroverde daardoor de Zeeuwse titel. De eind stand is: 1. M. J. Quakkelaar, Ter neuzen, 4 uit 6; 2. J. L. Woudstra, Rilland-Bath, 3% uit 6; 3. G. G. Boon, Middelburg, 2% uit 6; 4. drs. Scheltens, Middelburg, 2 uit 6. De voorwedstrijden om het per soonlijk kampioenschap 1ste klasse werden voortgezet. In groep A wa ren de uitslagen: GoedbloedMast 01; MastSchipper 10; Faasse Goedbloed 10; BrouwerGoed bloed 10. De stand is nu: Mast 2 uit 2; Brouwer 2 uit 2. Schipper 2 uit 4; Faasse 1 uit 2; Goedbloed is dus reeds uitgeschakeld. Groep B: Woudstrade Koning 1—0; de Koning—van Belsen 10; Niemarktv. d. Heyden 10. De stand is hier: Niemarkt 2 uit 2; Woudstra 2 uit 3; v. d. Heyden 2 uit 3; de Koning 1 uit 2; van Bel- zen 0 uit 4. Hier is dus van Bel- zen reeds uitgeschakeld. Groep C: v. d. KoordeMarinisse 01; Holsterv. d. Koorde V2 De stand is: Holster 1% uit 3; Jozi- asse ly-z uit 3; Marinisse 1 uit 2; v. d. Koorde 1 uit 2. TAFELTENNIS Spirit eerste klasser De beslissende wedstrijd voor de zesde plaats in de eerste klasse van de tafeltenniscompetitie tussen Spi rit en Goes had een bijzonder span nend verloop. Tenslotte won Spirit deze ontmoeting op het nippertje met 5—4, zodat Spirit naar de eerste klasse over gaat en Goes het ook het volgende seizoen nog in de 2de klasse moet proberen. met de Italianen op de tweede plaats. Tal van equipes moesten de strijd wegens een of ander mankement op geven, onder anderen Gonzales-Bion- detti en Fangio Farina werd wegens inbreuk op het reglement uit de strijd gehaald en Zondagmiddag capituleer den Ascari en Villoresi wegens defect aan de versnellingsbak van hun Fer rari. Drie uur voor het einde, toen 200.000 kijkers langs 't circuit waren geschaard, was het duidelijk gewor den, dat de zege niet meer aan de En gelsen kon ontgaan. De hoogste snelheid op de gemeten kilometer werd door de Duitser Kling gemaakt met niet minder dan 245 km. De Amerikaan Cole werd, toen zijn wagen in een bocht omsloeg, door een andere deelnemer overreden en op sl Gatsonides twaalfde Aan de wedstrijd is ook deelgeno men door Gatsonides (Ned.) en Loc- kett (Gr. Br.) met een 2660 cc Aus- tin-Healy. Zij behoorden tot degenen die de finish haalden en bezetten de 12e plaats, met een afstand van3462,67 km, gem. snelheid 144.278 km/u. Tweede rit Scheveningen- Luxemburg-Scheveningen Zaterdag werd het slot van de tweede Scheveningen-Luxemburg- Scheveningen-rit gehouden, een klas sementsproef op de boulevard. Het accent lag geheel op de rijvaardigheid van de bestuurders. Deze proef werd slechts door 25% van de rijdei's, die tot deze klassementsproef waren toe gelaten, foutloos afgelegd- Van de Nederlanders maakte G. Voogd met Borgward de snelste tijdl over een foutloos parcours. De uit slagen waren: Klasse 1: (0-850 cc) S. B. Tiche laar en C. Verlaan, Breda; klasse 2: (850-1150 cc) J. D. Struyk en ir. M. F. van Dun, Delft; klasse 3: (1150- 1400 cc) mevrouw A. bsse Van Til en R. J. Bicker Caarten, Den Haag, klasse 4: (1400-1600 cc), G. Voogd en L. Biesheuvel, Overveen, Spaarndam; klasse 5: (1600-2400 cc) K. Rosier en Lo Simons, Den Haag/Rijswyk; klas se 6 (boven 2400 cc) H. G. Amdt en mej. A. H. Reichert, O vei veen/Am sterdam; klasse 7: (sportwagens tot 1800 cc) K. F. Walrath en J. P. Lo- dewijks, Eindhoven: damesprijs; Me vr. E. A. v. d. Heijden-Ras, Wasse naar; clubteams: K. Barendregt, M. Rademakers en mevr. v. d. Heijden- Ras. WIELRENNEN Sprinlzege van Keepers in Ronde van Sluis Karei Keepers, die Zaterdag in Sluis pas zijn tweede wedstryd als amateur reed, schijnt ook in deze ca tegorie evenals voorheen by de nieu welingen een eerste viool te gaan spelen. Keepers toonde zich in de massa-eindsprint die tussen 17 ren ners werd uitgevochten, onbetwist de sterkste. Het duurde tot halverwege de koers voordat er enige tekening in de stryd kwam. Schrauwen en v. d. Broek gingen op dit moment aan de haal en dit duo bleef tien ronden aan leiding. Konings, Keepers, Hulter- mans, de Bruijn en v. d. Lijke waren inmiddels uit het peleton ontsnapt en voegden zich by de leiders. Zowel Schrauwen als v. d. Broek bleken zo veel van hun krachten te hebben ge vergd, dat zij uit de groep van Ko nings c.s. moesten lossen. In de gro te groep werd het nu echter ook le vendig. Maas, van Nispen, van Gle- rum e.a. openden een felle jacht, die tot resultaat had dat twee ronden voor het einde practisch het gehele veld weer broederlijk bijeen kwam. De eindsprint bracht dus de beslis sing. De uitslag luidt: 1 Keepers (Roosendaal) 100 km. in 2 uur 18 min.2 Hultermans (Wouw)3 J. van Nispen (St. Willebrord) 4 P. de Bruijn (Roosendaal); 5 P. Maas (Pindorp); 6 v. d. Lijke (Groede); 7 van Glerum (St. Willebrord); 8 van Beers (Etten)9 Konings (Breda) 10 Oomen (Etten). ATHLETIEK Successen van Nederlandse athleten te Glasgow Duitser Haas verbeterde Europees record 440 yards Tijdens internationale athletiek- wedstrijden te Glasgow is de Duit ser Haas erin geslaagd het Europees record op de 440 yards te verbeteren en te brengen op 47,2 sec. Het oude record stond sedert 1 Augustus 1938 met 47,6 sec. op naam van de En gelsman Brown. Hoewel Haas het record omlaag bracht, werd hij geen winnaar op dit nummer, want de Amerikaan Mashbum ging als eerste over de eindstreep in 47 sec. en daarna volg de Haas in 47,2 sec. Voor de Nederlanders was het eveneens een succesvolle dag. Wil ly Lust won het verspringen met 5.60 meter voor de Duitse Maria Sander (5.54 meter). Voorts zege vierde Puck Brouwer op de 100 yards. Zij ging in 11,5 sec. als eerste door de finish, gevolgd door mej. Goldsborough (G.B.) en Maria San- der (Did.) Fanny BlankersKoen werd win nares op de 80 meter horden in 11,5 sec. met twee meter voorsprong op Maria Sander. Zij herhaalde deze overwinning op de Duitse athlete Zondag in het Hil- versumse sportpark, toen Fanny er 11,4 sec. voor nodig had tegen Ma ria Sander 11,7 sec. Puck Brouwer won de 100 meter in 12,5 sec. en de 200 meter in 25,9 sec.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 8