NIEUWS UIT DE KERKEN DE BARONIE KRIJGT HET TEGEN R.A.C. NIET GEMAKKELIJK Mda-stift RENNERS HADDEN GEEN TIJD OM TE WACHTEN.... NIEUWS VJSTASAU GEWELDIGE OVERSCHOTTEN VAN AGRARISCHE PRODUCTEN Oranjeboom VLASSERS TE DREISCHOR MAKEN ZICH ZORGEN Een kiespijn-aanva PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 12 JUNI 1953 VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG Vlissingen II heeft aan een gelijkspel genoeg. De laatste competHie-Zondag staat voor de deur. Dat op deze dag uog enkele beslissingen moeten vallen is een beu ijs van de spanning, welke tot het laatste toe geheerst heeft. Het is zelfs mogelijk, dat in een paar klnssen de beslissing nog niet valt en een verlengstuk je nodig wordt. Dit geldt voor het kampioenschap van de tweede klasse en de vierde klasse G, tenvyl ook de degradant van vier G en H nog niet bekend hoeft te worden. aan het langste eind trekken, terwijl Ria cegen Sluiskil twee punten rijker kan worden. RES. TWEEDE KLASSE C. Hier draait alles om de wedstrijd Middelburg HVlissingen II. In ie der geval de beslissing met de win naar als kampioen. Vlissingen heeft zelfs aan een gelijk spel reeds genoeg. Eenvoudig zal het voor Vlissingen H niet zijn. Zeelandia II heeft tegen Axel II wel kans op een puntje. Min der glad zal het De Zeeuwen H zit ten, voor wie Goes II te sterk is. Bres- kens II kan tegen Corn Boys II het terreinvoordeel uitbuiten. Het programma luidt: Eerste klasse D: PSVEindhoven. Promotie tweede klasse: Oosterpar- kers-Veendam; EBOHVolendam; RigtersbleekKimbria. Zuid I tweede klasse B: MOC '39 Internos; AxelTemeuzen; De Ba ronieRAC; GoesMiddelburg Rood Wit—DOSKO. Derde klasse D.: De ZeeuwenBier vliet; MetoClinge; BreskensCorn Boys. Vierde klasse G.: YersekeNSV; SteenbergenHSC '28. Vierde klasse H.; PSKAardenburg; SteenHulst; IJzendijkeKoewacht; EMM—Oostburg; Sluiskil—Ria W. Res, tweede klasse C.: Breskens II Corn Boys II; De Zeeuwen II—Goes H; Zeelandia IIAxel II; Middelburg n—-Vlissingen n. De Baronie en Dosko hebben een niet al te gemakkelijke wedstrijd en vooral De Baronie, dat tegen RAC moet spelen zal geducht moeten op- 'assen om niet in de laatste wedstrijd e stranden. Dosko heeft een minder sterke tegenstander en hoewel het 'n uitwedstrijd tegen Rood Wit is, geven we de Bergenaren in ieder geval de beste kans om er heelhuids af te ko men. Enkele wedstrijden van onder geschikt belang resten dan nog. MOC en Internos mogen spelen om een plaatsje hoger of lager op de ranglijst, waarbij Internos de beste papieren heeft. Axel krijgt in de laatste twee de klasse wedstrijd Terneuzen als be zoeker en een toch telaat komende Axel overwinning is niet uitgesloten. Goes heeft het dit seizoen beter ge daan dan Middelburg en zou dus vol gens berekeningen moeten winnen. DERDE KLASSE D. De Zeeuwen besluit wel met een overwinning nu Biervliet de bezoe kende tegenstander is. Een ontmoe digd Clinge zal tegen Meto geen kans op de overwinning krijgen. Breskens zou met een overwinning op Corn Boys nog op een behoorlijke plaats op de ranglijst eindigen. VIERDE KLASSE G. NSV gaat Yerseke bezoeken en start met de beste papieren. Een overwinning brengt NSV het kampi oenschap, terwjjl een gelijk spel een besllssings-wedstrrjd tegen De Schut ters zou betekenen. Steenbergen heeft tegen HSC de kans zich ongeveer in veiligheid te stellen. VIERDE KLASSE H. Er is een berekening te maken, dat het lot van PSK Zondag beslist wordt. Indien namelijk Koewacht er in zou slagen tegen IJzendijke tenminste 1 puntje te noteren, wat niet uitgeslo ten geacht moet worden, en Oost burg doet hetzelfde tegen EMM, dan zou PSK met een nederlaag tegen Aardenburg moeten degraderen. En er bestaat alle kans, dat het inder daad zo loopt. Hulst moet tegen Steen Lang gezocht doch thans gevonden ts het alles overtref jenae middei ter verwijdering van likdoorns eksterogen, eeltknohhels, wratten enz. Voorhij is de tijd van pleistei zalf of tinctuur. Bij het gebruik van zult U verbaasd zijn over het verrassende resultaat. Slechts 90 ets. Verkrijgb. by Uw apoth. of drog. ATHLETIEK Zal Wim Slijkhuis tegen Rei ff uitkomen? Indien alles gunstig verloopt zal het op Woensdag 8 Juli a.s. in Nederland voor de eerste maal tot een duel op de 3000 meter komen tussen de Belg Gaston Reiff en Wim Slijkhuis. Op die dag organiseert „De Trekvogels" op de Duinhorst-baan te Wassenaar interna tionale avondwedstrijden, waarbij Reiff op de 3000 meter aan de start zal verschijnen en met de genezing van de blessure van Slijkhuis is het thans zo gesteld, dat verwacht kan worden, dat hij met de Belg de strijd zal aanbinden. Nog interessanter kan deze 3000 me ter worden, als de uitgenodigde Duit se crack Herbert Schade derde in de 5000-meter finale te Helsinki naar Wassenaar komt. Voor de 1500 meter heeft men voorts de Belg Hans wij ck, winnaar van de Silverrush en de Duitse mede-wereld-recordhouder op dit nummer, Werner Lueg geïnvi teerd. Op de 800 meter hoopt men op de deelneming van o.m. Urban Cleve (Duitsland). Nagekomen advertenties. De Heer en Mevrouw EVENHUIS—CRUCQ ge ven met vreugde kennis van de geboorte van hun Zoon ELLE WILTE JOHANNES. Bennekom, 9 Juni 1953. Nieuw adres: Marijkelaan 2 Tyd. Johanniter ziekenhuis. Heden overleed, nog zeer onverwachts, on ze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante, MAATJE MINDERHOUD, geboren VERHULST, in de ouderdom van ruim 68 jaar. Uit aller naam, J. VERHULST. Westkapelle. 10 Juni 1953. ZWEMMEN Programma kring Zeeland Het zomerprogramma 1953 van de I Koninklijke Nederlandsè Zwembond Kring Zeeland luidt als volgt: Zaterdag 13 Juni: Zwemcompetitie II de Bruinvis. Sas van Gent. Zaterdag 20 Juni: Zwemcompetitie II, 't Vrije, Sluis. Zaterdag 27 Juni: Po!oto*'niooi A, de Schelde, Terneuzen. Zaterdag 4 Juli: Zwemcompetitie III, de Zeehond, Vlissingen. Zaterdag 11 Juli: Scheldebekerwed- strijd, de Zeehond. Vlissingen. Zaterdag 18 Juli: Jeugdkampioen schappen, de Schelde, Terneuzen. Zaterdag 25 Juli: Zwemcompetitie IV, S.Z.V., Souburg. Zaterdag 1 Aug.: Polotournooi B. Scheldestroom, Breskens. Zaterdag 8 Aug.: Zeeuwse Kampioen schappen, de Zeehond, Vlissingen. Zaterdag 15 Aug.: Alsvoren, de Zee hond, Vlissingen. Zaterdag 22 Aug.: Alsvoren. de Zee hond, Vlissingen. Zaterdag 29 Aug.: Zwemcompetitie V. Scheldestroom. Breskens. Zaterdag 5 Sept.: Ronde van Sas, de Bruinvis, Sas van Ge-t. Aan de waterpolo-competitie doen de volgende zeventallen mee: le klasse kring: de Bruinvis I, Luc- tor I, Zeehond I, S.Z.V. I, de Bruin vis II. 2e klasse, kring: Scheldestrc m 1, Scheldestroom II. Schelde I, Schelde II, Luctor II. Dames: Zeehond I, Luctor I, Schel- 2 I, S.Z.V. I, S.Z.V. II. Bruinvis I en de ïoogst geplaatste der andere vier promoveren naar de derde klasse van de Bondscompetitie. Nummer één der 2e klasse kring pro moveert naai- de le klasse. Nummer laatst der le klasse degradeert naai de 2e klasse kring. Op Zondag 5 Juli weiden te 's-Her- togenbosch de Zuid-Nederlandse kam pioenschappen gehouden. Hieraan wordt deelgenor- -*i met een Zeeuws zevental. Selectiewedstrijden worden gespeeld op 13 en 20 Juni a.s. Advertentie i Jury kreeg probleem op te lossen. Tijdens de wegwedstrijd ora de Grote Prijs van Gembloux heeft zich een incident voorgedaan waardoor het niet mogelijk is geweest een defi nitief klassement uit te geven. Een groep van zeven renners, bij wie Keteleer, Wauters en Suyker- buyck (Ned.) bereikte de gesloten spoorwegovergang te Masy met 45 seconden voorsprong op het grote pe loton. De wedstrijdcommissarissen verboden hun de spoorweg over te steken, want de trein was in aan tocht. Een 20-tal renners van het in middels gearriveerde peloton stoorde zich echter niet aan het verbod, klom over de afsluitbomen en reed door. De finish werd in deze volgorde ge- Korte Sprintjes HrlN ROTTERDAM zal waarschijnlijk binnenkort een beeld verrijzen van 'n athlete in volle actie. Deze athlete is de veelvoudige Olympische kampi oene Fanny Blankers-Koen. Het beeld zal worden vervaardigd naar een be staand ontwerp van Han Rhem. Vol gens De Tel. is het beeld bedoeld als hulde van het zakelijk Rotterdam aan de standvastige vrome en als een waardering voor de toewijding, die tot grote prestaties voert. VOOR HET EERST IN DE geschie denis zijn boksers officieel op het Am sterdamse stadhuis ontvangen. De eer viel te beurt aan de Lonaense ama- teurploeg, die dezer dagen in Amster dam en Amersfoort in de ring komt. DE BELGISCHE RENNER Ver- schueren was na de aankomst te Avignon, na de derde rit van de Daup- hine Liberé, espoorloos verdwenen. Niemand van de jury van aankomst had hem gezien en ook de renners wisten niet waar hij gebleven was. Eindelijk vond men hem op ho telkamer en toen moest de jury uit- knobbelen, welke plaats zij hem in 't klassement ou geven. DE DEENSE VOETBALBOND heeft een nieuw record geregistreerd B\j een wedstrijd in de B.-afdeling won Holding Boldkiub met niet minder dan 18-1 van Sdr. Bjaert. De midvoo> nam Hf doelpunten voor zijn rekening waarvan 12 achter elkaar. 1. Keteleer (B.) 160 km. in 4 uur 10 min.; 2. Marien (B.) op 1 lengte; 3. Isidoor de Ryck (B.) z t.; 4. Con stant Verschueren (B.) op 35 sec.; 5. Piet Haan (N.) z.t.; 6. Leenen (B.) z.t.; 7. Van der Stookt (B.) op 1 min.; 8. Van der Eist (N.) z.t.; 9- Gillen (Lux.) z.t.; 10. Wim van Est (N.) z.t Nico van Est (N.) werd 17e en Van As (N-) behoorde tot een groepje dat 18e ex aequo werd geplaatst De rennex-s, die zich by de spoor wegovergang aan het verbod gehou den hadden, dienden een protest in, waarop de wedstrijdleiding een ander klassement opstelde dat er als volgt uit zag: 1. Keteleer, 2 Marien, 3 Isidoor de Ryck, 4 Caupain, 5 Wauters, 6 Bod- son, 7 Marcel Ryckaert, 8 Serin, 9 Geus, 10 Hardiquest, 11 Vercammen, 12 Adams, 13 Janssens, 14 Michel Mi- chiels, 15 Maertens, 16 Desmedt, 17 Verhaert. De andere renners, die de finish passeerden, zullen door de sportcom- missie van de Belgische Wieier Bond moeten worden geklasseerd, Leden van C.C.H.-ploeg te Bruinisse gearriveerd De Coördinatie Commissie voor Hulpverlening aan het Rampgebied, het z.g. C. C. H. Hulpwerk, dat op Schouwen, met name te Dreischor, reeds zulk uitstekend werk verricht te, zal ook een ploeg mensen naar Bruinisse zenden. De eersten daarvan zijn reeds gear riveerd, maar het is de bedoeling, dat straks een team van minstens 15 per sonen, waaronder enkele dames, te Bruinisse allerlei voorkomende werk zaamheden zullen verrichten. De C.C.H. verenigt onder haar va nen voornamelijk mensen, die uit le vensovertuiging aan anderen hulp verlenen, zoals Mennonieten, Quakers enz., waarbij veel buitenlanders. UI EEN In de periode van 15 tot en met 30 Juni a.s. wordt in het gehele land een grote inzamelingsactie gehouden ten bate van het Prins Bernhardfonds en de daaron der ressorterende provinciale Anjerfond sen. De Belgische minister van buitenland se zaken, Paul van Zeeland, heeft Don derdag bekend gemaakt, dat zijn rege ring bereid is, de grondwet te herzien om in overeenstemming te brengen met de behoeften van het verdrag voor een Europese verdedigingsgemeenschap. Dr. D. Malan, de Zuidafrikaanse mi nister-president heeft Donderdag met zijn vrouw een bezoek gebracht aan 's Gra vendeel, waar hij door B. en W. werd ontvangen en een kijkje nam bij het herstelwerk na de watersnood. Dr. Malan gaf uitdrukking aan de sympathie van het Zuidafrikaanse volk voor de watersnoodslachtoffers. De Rotterdamse boekhouder M. N. had een bedrag van 52.000 gulden verduisterd ten nadele van een biscuit- en chocolade fabriek. Het geld had hij in de jaren tussen 1949 en 1953 met een vriendin opgemaakt. Thans werd voor de Rotterdamse recht bank 3 jaar gevangenisstraf tegen hem ge ëist. 0 Te Longyearbyen op Spitsbergen zijn ziekenhuis en twee andere gebouwen door een gletscher geheel vernield. Min stens twee personen kwamen om het le ven. het verbeterde brilleglas! Waar U dit ziet leunt II rustig IN DE VERENIGDE STATEN: Prijzen moeten omlaag. „Dat de Ver. Staten in de toe komst een gewijzigd landbouwbeleid zullen gaan voeren is zeker. Wan neer dit komt en hoe het zal zijn, is nog onbekend. Ik verwacht de ver- tndering dit jaar niet meer". Aldus de heer S. L. Mansholt, minister van 'andbouw, die onlangs van een stu diereis van een maand door de Ver. Staten van Canada terugkeerde. binnengaan Want hier schenken ze Axel krijgt een auto-rodeo Op Zaterdag 20 Juni zal de Axelse V.V.V. een z.g. „auto-rodeo" organise ren. Dit gebeuren, dat in Amerika steeds vele bezoekers trekt om de sen satie, welke aan dit wild omspringen met auto's is verbonden, geniet ook in Axel veel belangstelling, temeer daar deze stad de premie -e van Nederland heeft. De rodeo zal worden gehouden het grote concoursterrein van de ".Z.F. op he V.V.Z Hongersnood in China I Volgens het officiële Pekingse blad i „Juan Minjii Pao" bedraagt het aan- tal Chinezen, dat lijdt door de hongers- nood als gevolg van mislukking van de oogst door droogte en vorst op het ogenblik verscheidene tientallen mil- lioenen. De hongersnood teistert o.m, de rijke productiegebieden en in het bijzonder de centraal-Oostelijke pro vincies ten Noorden van de Jangste. Vrijere wereldhandel en valuta-omwisseling. Te Londen zijn Donderdag de En gelsZwitserse besprekingen begon nen over de voorstellen van het En gelse Gemenebest voor vrijere we reldhandel en betalingen Deze be sprekingen maken deel uit van een reeks besprekingen, welke op initia tief van de Engelse minister van financiën gevoerd worden met West- Europese landen. Reeds werd gecon fereerd met de Franse autoriteiten, de Skandinavische landen, West- Duitsland en België. Er staat een bijeenkomst met Nederland op het Ïrogramma voor 17 Juni en een met talië in de tweede week van Juli. De besprekingen hebben ten doel West-Europese landen in staat stellen de waarschijnlijke invloed te bespreken van de voorstellen op hun economische leven en een duidelijker inzicht te geven van de omvang der voorstellen. Geen zakkenroller op Aardenburgse kermis. Tijdens de kermis te Aarden burg raakte een dame uit België haar portemonnaie en een meisje haar armbandhorloge kwijt. Men dacht toen dat een zakkenroller aan het werk was geweest. Thans is even wel gebleken, dat het horloge en de portemonnaie door de dames verlo ren zijn en dat van een zakkenroller geen sprake is geweest. 20.000ste woning aangesloten op waterleiding. Plechtigheid in Hoofdplaat. Vandaag wordt in Zeeuwseh-Vla an deren de 20.000ste woning op het net van de Waterleiding-Mij. „Zeeuwsch- Vlaanderen" aangesloten. Dit ge beurt met een kleme plechtigheid in tegenwoordigheid van directeur, com- missarissen en gemeentebestuur. Conflict in Geref. Gemeenten. Ontslag aan docent en curatoren theologische school. Naar wij vernemen is het op de vo rige week te Utrecht gehouden ver gadering van de Generale Synode der Gereformeerde Gemeenten tot een ernstig conflict gekomen, dat het be gin is van een scheuring. Reeds in de eerste zitting, bij de behandeling van het rapport over de theologische school te Rotterdam, werd een voorstel ge boren, dat bedoelde dr. C. Steenblok te Gouda als docent te ontslaan. Dit gaf de predikanten ds. D. L. Aangeen- brug te Terneuzen, ds. M. v. d. Kette rij te Alblasserdam en ds. F. Malan te Bruinisse benevens de ouderlingen H. Bos te Alblasserdam en D. Hage te St Annaland, aanleiding onder pro test de zitting te verlaten. Van hun secundi waren er twee bereid zitting te nemen, maar drie weigerden zulks. De Synode heeft daarna de vijf ver trokken leden telegrafisch verzocht hun plaats weer in te nemen onder bereidverklaring van conformatie aan de Synode-besluiten en betuiging van leedwezen, maar zij zijn niet .meer verschenen. Daarom ontving het Mo- deramen van de Synode opdracht met hen nader te handelen. De vijf ver- Integrale schadevergoeding met voorschot noodzakelijk. De vereniging ter bevordering van de vlasbouw „Luctor et Emergo' te Dreischor heeft in een vergadering ge sproken over de scbadeuitkeringen vastgesteld voor de door de wa tersnood getroffen bedryven. Alge meen was men van oordeel, dat de kleine bedryven, welke in totaal 150 ha. vlas per jaar verwerken, ondanks het feit, dat zy 50 pet. voorschot kun nen krijgen op nieuw aan te kopen vlas, in moeilijkheden zullen geraken omdat zij met dit bedrag de bedrijven niet op gang kunnen brengen. In de vergadering werd verder ver klaard, dat de betrokken bedrijven al leen kunnen worden geholpen met totale vergoeding van de geleden scha de. Een directe uitkering van 50 pet. van de geleden schade zou echter als voorlopige hulp voldoende zijn. De aanwezige leden uitten hun bezorgd heid over de vraag of de wet op de Watersnoodschade 1953 hen voldoende en direct schadeloos zal stellen. Met het oog op deze overwegin gen werd aan de betrokken instances met de meeste klem verzocht een inte grale schadevergoeding te verlenen en de mogelijkheid te scheppen, dat daar op nog voor 15 Juli 1953 50 pet. voor schot wordt verleend. De bezwaren en wensen werden o.m. ter kennis ge bracht van de ministers van Land bouw en Financiën, de Gedeputeerde Staten van Zeeland het bedrijfsschap van hennep en vlas, de vlassersfeder ;- tie en het Nederlands Vlasinstituut te Wageningen net een verzoek om zo veel mogelijk medewerking. trokken Synodeleden, die te Terneu zen bijeen waren, wensten het Mode- ramen der Synode slechts daar te ontvangen en niet naar Dordrecht of Goes te komen. Het Moderamen heeft zich daarop naar Terneuzen begeven en het werd daar ontvangen in een vergadering van de kerkeraad der Ge reformeerde Gemeente, die door ds. Aangeenbrug werd gepresideerd en waarin de andere vier Synodeleden als gasten aanwezig waren. Samenspre- king leidde tot geen resultaat. De vijf leden verlangden herroeping van de Synodebesluiten en betuiging van leedwezen. Wij vernemen, dat het Mo deramen der Generale Synode thans aan alle leden een brief heeft doen uit gaan, waarin wordt medegedeeld, dat de betrokken predikanten geacht wor den zich buiten het verband der Gere formeerde Gemeente te hebben ge plaatst. De Synode heeft dr. Steenblok met algemene stemmen ontslagen en de heren H. Bos, ds. A-ngeenbrug en ds. Malan als curatoren der theologi sche school van hun taak ontheven. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 10 v. Genua n. Marseille. Abbekerk 12 te Suez verw. Aldabi 10 v. Bahia n. Las Palmas. Alpherat 12 te Rotterdam. Caltex The Hague p. 11 Kreta. Delft 12 te Trinidad verw. Dongedijk 10 v. New York n. R'dam. Indrapoera 11 te Aden verw. Johan van Oldenbarnevelt p. 11 Gibraltar Laertes 11 te Belawan. Tara 11 te Montevideo verw. Tawali 10 te Aden. Ternate 11 v. Genua n. Marseille. Utrecht 10 te San Francisco. Maas 11 te Izmir. Maasdam 16 te Cobh verw. Omala 11 v. Tripoli n. Beire. Rijndam p. 10 Scillys n. Quebec. Salatiga 10 v. Los Angelos n. San Fran cisco. Sibajak 11 v. Sydney n. Melbourne. Sirrah p. 10 Ceylon. Veendam 10, 890 m. OtN Kp. Race. Waterman 10, 900 m. ONO Kp. Race. Willem Ruys p. 10 Kreta. Dssel 11 te Amsterdam. Zuiderkruis 10 v. N. York n. Rotterdam In een kleine krine van journalis ten heeft de minister verteld, dat Amerikaanse regeringskringen en boerenorganlsaties de noodzaak van een gewijzigd beleid inzien. Door het bestaande systeem van prijsga ranties komende Amerikaanse agrarische prijzen steeds verder bo ven die van de wereldmarkt te lig gen. Zij verliezen er zelfs verband mee. Dit heeft tot gevolg, dat onder het tegenwoordige beleid de regeling steeds meer producten moet overne men. De overgedragen voorraden hebben thans een waarde van drie milliard dollar en als het zo door gaat is die waarde aan het einde van dit jaar vijf milliard dollar. Belangrijk acht minister Mansholt de toezegging van zijn ambtgenoot Benson, dat deze regeringsvoorraden niet onverwacht en niet zonder mul tilateraal overleg met andere expor terende agrarische landen op de we reldmarkt zullen worden aangeboden. Ook al zou bijvoorbeeld slechts 2000 ton Amerikaanse surplus melkpoeder tegen lage prijs in de handel komen, dan zou een ernstige marktversto ring optreden. De gedachten gaan echter uit naar het overdragen der voorraden aan landen, die dérgelijke producten niet, of in geringe mate kopen. Op die manier zou door gebruiksgewen- ning een nieuwe markt kunnen wor den opgebouwd zonder andere te verstoren. Adviezen over de voorraden van de Amerikaanse boerenorganisaties worden afgeWacht. Ten aanzien van de tarwebouw wordt gedacht aan verlaging van de prijzen ofwel aan productiebeperking. In geheel Amerika is men bevreesd voor een herhaling van de crisis van 1930. Men wil een ineenstorting tot elke prijs voorkomen en wil ander- zljds ook van het te hoee pnisni- veau onder de garanties af. Vandaar, dat men inzake de overschotten in ternationaal overleg wil Plegen, „waarbij wij", aldus minister Mans holt, ,het initiatief niet aan Ameri kaanse zijde behoeven te laten Amsterdamse Beurs 10 Juni 11 Juni Bank v. Ned. Gem. 4% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3% Investeringscertificaten 3 Nederland 1902-84 z.b. 3 Nederland 1962-64 m.b. 3 Nederland N.W.S. 2% Ned. Indië 1937 A3 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. A.K.U. Bergh's en Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton-Feijenoord Billiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland-Amerlka Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.V.A. Deli-Batavia Mij. Deli Mij. Baltimore-Ohio Missouri K.T. New York Centra' Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel North American Cy. Midcontinental Shell Union Tide Water Het was gisteren aanmerkelijk kalmer op de effectenbeurs dan in de eerste helft van deze week. Kopers hadden zich iets teruggetrokken, maar dit leidde niet tot een inzinking van het koerspeil. Het bericht over de introductie van A.K.U.-aandelen In New York is op de beurs goed opgenomen, maar heeft geen merkbare uitwerking meer gehad, omdat dit reeds lang verwacht was. Thans vraagt men zich af hoe het met de no tering van Koninklijke aan de New Yorkse beurs zal lopen. Voor internatio nale fondsen bleef de markt in ieder geval goed gedisponeerd. De arbitrage zorgde voor enige levendigheid in de oliehoek, waar een koersstijging van 2% procent werd geboekt. Ook Unilever wist weer iets aan te trekken. A.K.U. en Phi lips daarentegen bleven op de achter grond. 106»/, 106 118% 98% 97 97 06V4 96% 95% 95% 98% 98% 79% 96% 96% 96% 96% 116% 117% 162% 162 164 163%' 273 120% 121 170 170% 160 160% 191% 193% 213 213 158% 157% 175% 174% 236 140bied 307% 310% 96% 96% 131% 131% 123 123% 123 123% 131% 131% 132% 133% 99% 10034 127 128% 92% 94% 5% 23% 203,4 20% 35 35% (6%exd 49% 5914 58% 393,4 39% 64% 64% 46% 46% 47 19 56 56% 64% 65% 20% 20% kon Uw pionnen in duigen gooien. y Is altijd makkelijk t bij V te hebben, die helpen direct!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 8