Syngman Rhee weigerde het verdragsaanbod van Eisenhower PRINS BERNHARD OVER TAAK EN FUNCTIE VAN DE HANDEL VOORBEREIDING P.B.0. VOOR MIDDENSTAND STAGNEERT VRIJDAG 12 JUNI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KRIJGSGEVANGENENCOMMISSIE IS COMPLEET Wapenstilstand zou doodsteek voor Zuid-Korea zijn Zweden en Tsjecho Slowakije hebben medegedeeld, dat zij bereid zijn een zetel te aanvaarden in de krygsgevangenencommissie voor Korea. Van betrouwbare zijde werd te Seoel vernomen, dat de Zuidkoreaanse president, Syngman Rhee, op Eisenhowers jongste voorstellen heeft geant woord. President Rhee zou hebben verklaard dat „regering en volk van Zuid-Korea niet zullen instemmen met een wapenstilstand". De president zou opnieuw hebben medegedeeld dat „elke wapenstilstand, waarbij Korea verdeeld blijft, door Zuid-Korea zal worden verworpen". Rhee's antwoord zou, via de Amerikaanse ambassadeur te Seoel, tele grafisch ter kennis van president Eisenhower zyn gebraeht. De Zuidkoreaanse volksvertegen woordiging heeft met algemene stem men aaft Syngman Rhee buitengewo ne bevoegdheden verleend. Deze geven de president het recht „alle maatrege- den, waarin geëist wordt dat iedere eventuele overeenkomst om het vuren te staken wordt geschrapt. Ook Zuid-Korea zich met geweld verzetten tegen de landing van alle buitenlandse len te nemen voor een algehele mobili- troepen, die naar Korea komen om satie der nationale krachten en het hoofd te bieden aan de politieke toe stand, welke is ontstaan door de over eenkomst betreffende de uitwisseling van krijgsgevangenen". Doorvechten. Later voegde de nationale vergade ring nog enige resoluties toe aan haar lange lijst van besluiten, waarin ge protesteerd wordt tegen een wapen stilstand. Zo werd besloten, een bood schap aan de Verenigde Naties te zen- Leerling-journalist moet terechtstaan De officier van justitie by de ar rondissementsrechtbank te Rotter dam heeft de leerling-journalist L. J. E., werkzaam bij 't „Het Rotterdams Parool" gedagvaard om op 23 Juni a.s., om twee uur, voor de meervou dige strafkamer te Rotterdam te verschijnen. De dagvaarding tegen hem vermeldt o.m., dat hij een adju dant van de luchtwachtdienst zou hebben „uitgehoord" over de opzet, de bouw en de inrichting van een bunker, zulks in opdracht van de re dactie van het Rotterdams Parool, gegevens, waarvan de geheimhouding in het belang van de staat der Ne derlanden zou zijn geboden, hebben verwerkt in een door hem als leer ling-verslaggever bij het genoemde dagblad geschreven en voor publica tie bedoeld artikel. Als raadsman zal mr. H. de Bie jr. uit' Rotterdam optreden. krijgsgevangenen onder hun hoede te nemen. Doodsteek. President Syngman Rhee heeft Don derdag officieel te Seoel verklaard het te betreuren dat president Eisenhower de mening is toegedaan dat een wa penstilstand voor Zuid-Korea in vele opzichten voordelig zal zijn. „Wij nemen een ander standpunt in", aldus Rhee, „en dit is onvermijdelijk, aangezien een wapr .stilstand volgens de door het Amerikaanse staatshoofd aanvaarde voorwaarden de doodsteek voor Zuid-Korea zou zijn". Vrede voor Oostenrijk Volgens welingelichte kringen, ali dus het Oostenrijkse rechts-onafhan- kelijke blad „Die Presse", zullen bin nenkort in Wenen diplomatieke be sprekingen beginnen over het sluiten van een vrederverdrag voor Oosten rijk, na de jongste benoeming van een Sowjet-Russische hoge commissaris, die tevens ambassadeur is. Nieuwe vliegtuigen voor K.L.M. Naar wij vernemen kan omstreeks Donderdag of Vrijdag van de volgen de week de allereerste Lockheed „Su per Constellation" met zogenaamde Compound-motoren op Schiphol wor den verwacht. De K-L.M. is de eerste luchtvaartmaatschappij ter wereld, die dit grote verkeersvliegtuig met deze motoren ontvangt. De volgende „Super Connie" arri veert een week later. Het ligt in de bedoeling, dat de „Super Connies" half Augustus enkele vluchten per week voor de toeristendiensten over de Noord-Atlantische Oceaan zullen maken. De „Super Connie" zal 80 passagiers kunnen vervoeren. Later in het jaar zal de „Super Connie" gaan vliegen op de lijn Am sterdamJohannesburg, Amsterdam Curagao via de Azoren en nog later AmsterdamTokio. In totaal krijgt de K.L.M. dertien „Super Connies". Voorts zal de K.L.M. twee „Lift- masters" en tien nieuwe „Convairs" aan haar vloot toevoegen. Driehoeksvleugel neergestort. Een Britse „Javelin"-straaljager is Donderdagavond by Bristol neerge stort. De piloot, Peter Lawrence, en een tweede inzittende, kwamen om het leven. Het toestel, een van de eerste mo dellen met driehoeksvleugel, bevond zich op een oefenvlucht. Het was het tweede prototype van dit model. Het gerste prototype verongelukte verle den jaar Juni. Het toestel kon sneller vliegen dan het geluid (1100 kilometer per uur). MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. 577. De wélvaart die in de 14de eeuw over verschillende streken van Europa kwamdeed zich nog weinig gevoelen in de Noordelijke Nederlanden die pas in het begin van hun opkomst waren maar het rijke en weelderige Vlaan deren behoefde voorzeker voor geen landstreek ter ivereld onder te doen. Een geschiedschrijver berekentdat op het einde van de 13de eeuw het dag loon van een voldersknaap drie stui vers, twaalf broden, het derde deel van een schaap, meer dan veertien li ter tarwe en meer dan achttien liter koren bedraagt. In .1302 is de gemid delde prijs van een os 20 stuivers, zo dat het dagloon van 3 stuivers gelijk staat met tientallen kilo's vlees, maar óók met 120 eieren of 150 haringen. In het algemeen kon men het er dan ook goed, van nemen en de poorters verzadigden zich met pasteien, taar ten, vlaaien, bier, wijn, en wat hun nog meer voor de grage mond kwam. In die dagen verwierven de inwoners van Brussel de naam „kieketifr etters", wegens hun te laat verschijnen op het slagveld, belemmerd als zij waren door de enorme tros meegevoerde mondkost. Ook de kleding was in die dagen goed koop en evenzeer als tafelgenot had de plotseling tot welstand gekomen middeleeuwer een zinnelijke behoefte aan pracht en praal van kleurrijke ge waden. Butzbach, die kleermaker was en later monnik werd, vertélt: „zelfs de gewoonste kleren moesten we niet uit eenvoudig goed, maar uit veelkleu rige stoffen maken. En het leek wel of we schilders waren. We moesten overal zo netjes mogelijk wolken, ster ren en blauwe hemel, benevens hagel en bliksem, rozen en leliën en meer van die onzinnige dingen op stikken". Dan ontstaat ook de uitdrukking „fldmen", d.i. overbluffen, omdat de naar Duitsland getrokken landbou- wers door hun weelderige Vlaamse dracht de Duitsers de loef afstaken. Het ging zelfs zó verdat in de 15de eeuio bepalingen roerden uitgevaar digd, waarbij aan arbeiders werd ver boden al te dure en te kostbare kleren te dragen, met nauwkeurige opgave van de toelaatbare prfs per el. Wanneer we bij dergelijke verbods bepalingen ter beteugeling van de luxe, in aanmerking nemen dat, enige eeuwen te voren, een horige pachter van de St. Pietersabdij te Gent, om de drie jaar werd vrijgesteld van vlas levering, „opdat hij zich een hemd kunne spinnen", waaruit dus volgt da,t de drie-jarige levensduur van één hemd niet onredelijk toerd geacht, dan is er in een korte spanne tijds wel veel veranderd! Overigens zal de achterdochtige le zer wél niet aan het idee ontkomen, dat deze luxe-verboden, behalve door de zorg voor het materiële en geeste lijke welzijn der burgers, tevens teer den ingegeven ter handhaving van de sociale rangorde. Want waar moest het in de middeleeuwse samenleving heen, wanneer de gewone burgerlui tjes door wélstand en kleding niet meer van de adellijke heren te schei den waren Ja, zo is de mens. Maar het is niet de metis alléén, die een sociale rang orde kent, want ook bij dieren doet zich dit verschijnsel voor. H. Pétillon. Emigranten-export. Een tweedaags congres houdt de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel te Dordrecht, waar als hoofdonderwerp besproken wordt de handelsfunctie van Nederland. Prins Bernhard heeft Donderdag dit congres ingeleid meteen rede, waarin hg verschillende facetten van die han delsfunctie belichtte. De taak en de functie van de han del zei Prins Bernhard te beschouwen als dienst, die in binnen- en buiten land in vrije concurrentie wordt be wezen. Een typisch kenmerk van de handel noemde de prins de ver door gevoerde specialisering. In de klassie ke Europese industrie- en exportlan den zoals Engeland en Duitsland wer ken producent en gespecialiseerde handelaar nauw samen, en met suc ces. Toch is het merkwaardig, dat terwijl op bijna elk gebied het nut van de specialisering wordt erkend, de gespecialiseerde taak van de han del niet altijd op juiste waarde wordt geschat. In het algemeen trouwens pleegt de waardering voor de handel nogal afhankelijk te zijn van de con junctuur. Gaat alles voor de wind en is de afzet gemakkelijk, dan dreigt de Overstromingen in Frankrijk. Voor de derde opeenvolgende dag stroomde Donderdag het water door tientallen dorpen in Oost-Frankrijk. Weg- en telegraafverbindingen werden verbroken en veel vee is in het water omgekomen. Door het water van de rivieren de Doubs en de Saone is de hooi-oogst langs de oevers vernield. In de buurt van Montbeliard moest het werk in drie fabrieken worden stopgezet. Ook de verkeersweg van Parijs naar Genève is door het water afgesneden. handel als zelfstandige functie in het gedrang te komen- Komt de nood aan de man en stokt de afzet, dan beseft men opnieuw, dat de handel nuttig en nodig is. In wezen gaat het hier om het begrip van de handel als zelfstan dige functie. Daaraan ontbreekt het nog wel eens. De prins sprak voorts nog over het verband tussen de in dustrialisatie, de exportbevordering en de emigratie enerzijds en de han del anderzijds. Ten aanzien van de emigratie zei hg, dat deze nog vaak verkeerd gezien wordt Te dikwijls wekt men bij het buitenland de in druk, dat het hier om een surplus gaat, dat men blij is kwijt te raken. Het gaat hier wel om een surplus, doch dit is een waardevol surplus, dat alleen uit de Nederlandse gemeen schap beschikbaar komt voor hulp aan landen met een bevolkingstekort, mits aan bepaalde eisen wordt vol daan. Laat ons beseffen, zo zei Prins Bernhard, dat elke normale geschool de arbeider aan de Nederlandse ge meenschap een bedrag van rond 20.000 heeft gekost. Bij het vertrek van een groep van deze arbeiders gaat een zeer waardevol geheel ons land verlaten ten bate van het vreem de land. Wij kunnen dus op zichzelf dankbaar zyn voor het verlichten van de bevolkingsdruk, maar voorop dient te staan dat het ontvangende land dubbel dankbaar mag zijn en dat wij zeer bepaalde eisen tot waarborging van althans de aanvankelijke positie van de emigranten kunnen stellen. Deze kijk op emigratie dient ieder, die met het probleem te maken heeft, zich eigen te maken. Huiszoekingen in Israël De politie heeft Donderdag overal .n Israël huiszoekingen verricht. Er zou den wapens en springstoffen zijn ge vonden en talrijke arrestaties zijn ver richt. Volgens de politie bevinden zich onder de gearresteerden ver. eidene leden van de vroegere verzetsgroep- Stern. II Moleculaire klok. i§ M Het Tsjechoslowaakse blad „Rude Pravo" meldt, dat Rus- m sische geleerden er in zijn ge- j| H slaagd een ..moleculaire" klok te construeren, gebaseerd op de beweging van de atomen n in de moleculen. Per 24 uur wijkt deze klok niet meer dan een millioenste seconde af. Men zou haar kun- ff nen gebruiken om afwijkingen y - van de draaiing der aarde om haar as te registreren, aldus M het blad. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Vergoeding voor slaven arbeid in Duitsland. Een Duits gerecht te Frankfort heeft de I.G. Farben veroordeeld tot het betalen van tienduizend mark aan een voormalige gevangene van het concentratiekamp van Ausch witz die bijna twee jaar als slaaf- arbe'ider bij deze onderneming heeft fewerkt. De betrokkene is de te New 'ork wonende Duitse Jood Norbert Wollheim. Deze had de I.G. Farben aangesproken voor de genoemde som als loon voor het werk, dat hij ge dwongen is geweest te verrichten in de fabriek van synthetische rubber der I.G. Farben bij Auschwitz. De I. G. Farben moet volgens de uitspraak de tien duizend mark, plus vier procent rente van 1 Juli 1951 af, ten name van Wollheim bij een Duitse bank deponeren. Politieke schietpartij in Zuid-Italië. Bij een relletje te Minervino Murge (Italië) tussen communisten en christen-democraten is Donderdag een christen-democraat doodgeschoten. Vier van zijn partijgenoten werden zwaar gewond. De twee groepen hadden een woor dentwist over de uitslag van de jong ste verkiezingen. De politie stelt een onderzoek in. Een tornado, die de stad Worcester in de Amerikaanse staat Massachu- setts heeft getroffen richtte daar grote verwoestingen aan en maakte vele slachtoffers. Zélfs drie-verdie pingswoningen teerden door de he vige rukwinden, die met zware hagel gepaard gingen, verwoest. Inwoners van Worcester bekijken de ravage. Geen boffer. De 24-jarige soldaat van de Pa kistaanse luchtmacht, Moezaf Fa- roeddin, van wie werd gemeld dat hij ruim een millioen gulden had gewon nen met een weddenschap op de En gelse derby, is tot de ontdekking ge komen, dat hij door vrienden bij de neus is genomen. Zjj hadden hem voor de grap het telegram gestuurd, waar in stond dat hij het geld had gewon nen. Faroeddin is Donderdag weer naar zijn werk teruggekeerd, waar mee hij 100 gulden per maand ver dient. Belangenvereniging Marinepersoneel. Te Rotterdam ving Donderdag de algemene vergadering "an van de V. B.Z. (de militaire belangenvereniging van beroeDSSchepelingen bij de zee macht). Dè voorzitter, majoor vlieg tuigtelegrafist W. Taekema, deelde in zijn openingswoord mede, dat de ver eniging 9880 leden telt. Hij had goede verwachting, dat ge lijk met de salarisverhoging voor bur gerlijke ambtenaren, ook een salaris verhoging aan het marinepersoneel zal worden toegekend. De omvang van de verhoging is nog niet bekend, maar het overleg is in vergevorderd sta dium. Schout bij nacht Slot verklaarde, dat de belangenvereniging van de be roepsschepelingen in een behoefte voorziet. Het percentage woningzoe kenden bij de marine is groter dan el ders en dit had spr's volle aandacht. Wat de rechtspositie van het marine personeel betreft zag hij de toekomst met vertrouwen tegemoet. Een rijkszuiveibureau? In zijn vergadering van 3 Juli a.s. zal de Sociaal-Economische Raad nog enkele adviezen tot instelling van bedryfsehappen en een productschap behandelen en daarna zal er in het voorbereiden van product- en bedryf sehappen een zekere stilstond intre den Met de organisaties in de zoivel- branche is er nog steeds geen over eenstemming bereikt met betrekking tot de instelling van een product schap. De grote zuivelorganisaties nemen geen genoegen met een verte genwoordiging werkgevers-werkne mers op gelyke basis. Zoals bekend is vervalt 1 Februari 1954 de organisatie Woltersom. De vraag doet zich voor wat er dan zal dienen te gebeuren. Er is gesugge reerd, dat de minister dan zelf een In 1958: in 5 uur naar New York? Voor het eerst zyn gegevens be schikbaar over een nieuw Engels ver- A.V.R.O. met driehoeksvleugel, die in Septem- Londen naar New York en terug kan bei- j.l. de eerste vlucht heeft ge- vliegen. Het zal een kruissnelheid keersvliegtuig met driehoeksvleugel, maakt en toen met de beide proefmo- hebben van meer dan 960 km- per uur Verwacht wordt dat dit toestel, de dellen, de 707 B. en de 707 A, de in- op circa 13.000 meter. A.V.R.O. „Atlantic", in 1958 honderd ternationale luchtvaartwereld op Een model van de „Atlantic" zal passagiers in vijf of zes uur van Lon- Farnborough verbaasd heeft doen worden tentoongesteld op de lucht- den naar New York zal brengen. staan. vaarttentoonstelling te Parijs, die van De „Atlantic" is gebaseerd op de De „Atlantic" is een verkeersvlieg- 27 Juni tot 5 Juli in Parijs op Le VT? n „Vulcan' -bommenwerper tuig, dat met gemak op één dag van Bourget wordt gehouden. .1 moeten vormen, 'ermoedelijlc zal men voor het be drijfschap Zuivel een rijksbureau moeten creëren, zo vernamen wij van deskundige zijde. Zulks 0111 te doen uitkomen, dat het niet een orgaan is van het betrokken bedrijfsleven, maar van de overheid. Dat zou bete kenen, dat men in de zuïvelbranche tot de oude toestand terugkeert. Men zal moeten afwachten hoe de zaak zich tegen die tijd heeft ontwikkeld. Voor de andere groepen, waarvoor nog geen advies tot instelling van product- of bedrijfschap is uitge bracht, ontstaat nu een vacuum. Me niet meer verlengen. Dat betekent bijvoorbeeld, dat voor de grote middenstandssector het pro. bleem weer gaat spelen. De werk groep middenstand wil alles of niets. Zij vraagt van de Sociaal-Economi. sche Raad een uitspraak ten aanzien van het in te stellen toporgaan, dat straks door de autonome lichamen de bedrijfschappen moet wor den samengesteld. De S.E.R, staat op het standpunt, dat men eerst de hoofdbedrijfschappen voor ambacht en voor detailhandel zal moeten heb ben. Over de inhoud van de bedrijf schappen is met de Sociaal-Economi sche Raad nog niet gesproken. Ten aanzien van de „burgerlijke stand" van de middenstand kan wor den opgemerkt, dat er 400.000 bedrij ven zijn, die worden geregistreerd. Daarv oor is ruim 100 man personeel ingeschakeld. Stijgende melkproductie. Blijkens een mededeling van de Kon. Ned. Zuivelbond beweegt de melkproductie in Nederland zich in opgaande lijn. In de eerste vijf maanden van het lopende jaar was de productie hoger, dan in de overeenkomstige maanden van 1951 en 1952 en slechts twee per cent lager, dan in de eerste vijf maan den van het recordjaar 1950. Aange zien het vetgehalte in de melk thans groter is, werd de zuivelwaarde ge ëgaliseerd. In de week van 17 tot 25 Mei werd de tot nu toe hoogste melkaanvoer in een week geregistreerd, namelijk 134.700 ton. Het gemiddelde vetgehalte van de melk is dit jaar 3.67 percent tegen 3,62 percent in 1952. Het Wereldgebeuren De Grote Vijf De heer I'o Yl Po is minister van financiën in Rood China. Hfl heeft, zoals dat voor minis ters van financiën gebruikelijk is, een begroting 1953 in elkaar gezet, opdat er enige orde zou zyn in de financiën van de Chinese staat, maar de werkelijkheid klopt niet geheel met zijn ramingen. Zo is het stellig onjuist, dat in 1953 slechts 22% van het nationale inkomen be steed zou worden aan defensie, want de Korea-oorlog en de modernisering van het Chinese leger verslinden Men duldt dat in Rood China echter niet zozeer ten kwade aan Po Yi Po omdat men zijn moeilijkheden be grijpt enomdat de oorlog in Ko rea spreekt tot het nationale gevoel van de Chinezen. Korea behoort naar het inzicht van vele Chinezen eigenlijk by China. Vooral om redenen van veiligheid. Wanneer een andere mogendheid Ko rea zou bezitten dat bleek reeds in het verleden dan gebruikt zij dat bezit als springplank voor een aan val op China. Dus wil China het zelf in Korea voor het zeggen hebben. Dat begrijpt het Chinese volk en vandaar, dat de oorlog in Korea niet onpopulair is in Rood China. Tsjoe En Lai heeft zelfs gezegd, dat de Koreaanse oorlog de vaderlands liefde sterk heeft gestimuleerd en mi nister Po Yi Po neeft beweerd, dat deze oorlog het Chinese volk heeft ge dreven tot een economische inspan ning, welke van grote betekenis is. Een medewerker van de Manches ter Guardian te Hongkong erkende, dat het huidige rode régime in China met succes een beroep heeft gedaan op het patriotisme der Chinezen en dat dit nieuwe régime weliswaar niet populair, maar zeker doeltreffender is dan het oude bewind van de ge vluchte maarschalk Tsjang Kai Sjek. Deze mededeling van de Manches ter Guardian zal wel juist zijn en men moet dan ook aannemen, dat het ro de régime in China voor langere tijd gevestigd is. Het zal niet spoedig ver dwijnen door een opstand van binnen uit. Ook door een aanval van buiten af zal het bewind niet omvergeworpen worden. Tsjang Kai Sjek op Formo sa schermt wel met invasieplannen, maar hij is machteloos. Alleen de Ver enigde Staten zouden het rode bewind in China door een grote oorlog ten val kunnen brengen, maar de Verenig de Staten zyn daartoe niet bereid. Nu zitten dan de Chinese onder handelaars te Panmoendjon aan de conferentietafel en tezamen met de Amerikanen dicteren zij de vrede in Korea. Alleen maar de vrede voor Korea? Neen, ook voor Azië en dus voor de wereld. De wereld echter georganiseerd in de Verenigde Naties erkent Rood China nietzij doet alsof Rood China niet bestaat. Maar die we reld kan niet voortgaan op deze weg. Men heeft dat in Engelse regerings kringen goed aangevoeld en daarom de erkenning van Rood China aan de orde gesteld. De oppositieleider Att- lee heeft in het Lagerhuis er zelfs op aangedrongen, dat China na toela ting tot de Verenigde Naties zou wor den opgenomen in een college, dat „De Grote Vijf" zou moeten heten. Churchill wilde wachten tot na de wapenstilstand in Korea en daarmee kon Attlee zich verenigen. Maar dan zal het Chinese probleem toch snel aan de orde moeten. Ondanks Henry Cabot Lodge, die als Amerikaanse ge delegeerde bij de Verenigde Naties heeft verzekerd, dat hij zich met hand en tand tegen de toelating van Rood China zal verzetten. Men zal aan de erkenning van Rood China en aan toelating van dat land tot de Verenig de Naties niet kunnen ontkomen! Om de eenvoudige reden, dat Rood China een al te machtig land is dan dat men het voorbij kan zien. Dat is in Korea wel gebleken. Australische denkbeelden over Ned. Nieuw-Guinea. Van welingelichte Australische zij de is medegedeeld dat er geen enke le verandering zal komen in het An- zus-verdrag, dat thans tussen Nieuw- Zeeland. Australië en de Verenigde Staten bestaat. Gezien de Amerikaanse houding is er geen sprake van, dat de twee dominions opnieuw uitbreiding van dit verdrag zullen vragen door deelneming van Engeland of andere mogendheden, die belangen in het ge bied van de Stille Oceaan hebben. Men beweert in genoemde Austra lische kringen, dat de „status quo" in zake de. Anzus een einde maakt aan zekere hoop van de Nederlandse re gering. die deelneming aan de Anzus zou willen onder voorwaarden dat er een gemeenschappelijke verdedi ging zou komen van Australië met Nederlands-Nieuw-Guinea. Men is in Australische kringen te Londen van mening, dat tengevolge van het niet opnemen van Nederland in de Anzus het sluiten van een Ne derlandsAustralisch verdrag voor de verdediging van Nieuw-Guinea kan worden besproken, aldus Agence Fran ce Presse. Van bevoegde Nederlandse zijde wordt naar aanleiding van bovenstaan de nogmaals medegedeeld, dat tijdens de reis van de ministers Luns en Kernkamp in Australië generlei be spreking van deze aard zal worden gehouden, omdat, zo deelde men mede. de beoogde samenwerking op Nieuw- Guinea uitsluitend betrekking heeft op economische en bestuurstechnische vraagstukken. Russisch-Turks accoord over stuwdam. Turkije heeft een Russisch voorstel aanvaard om de helft van de kosten te dragen van een stuwdam op Russisch gebied, '.ie het mogelijk zal maken de Turkse provincie Kars van bevloeiings- water te voorzien. Er is twee jaar over het accoord onderhandeld. Het Turkse aandeel in de kosten is 400.000 dollar. Óp Ceylon heeft de politie in drie tem pels gedurende de nacht een inval ge daan en zes Boeddhistische priesters ge arresteerd. die van valse munterlj ver dacht worden. Ongeveer 50.000 roepia's zijn in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5