„Nieuw Schouwen en Duiveland" zond delegatie naar minister Zeeuwse Almanak M/IDCR -ZACHWZ ÈN mi£R VAR SM ARK! WEK DE GAL IN UW LEVER OP N.S. VECHTEN IN BEVELAND OM IEDERE METER GROND RINGDIJK ROND 00STGAT BIJ KRUININGEN SPOEDIG DICHT Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 12 JUNI 1953 SCHIP ZONDER REDDINGSMIDDELEN Slechte verbindingen, 150.000 kg fruit en directieketen Een delegatie, bestaande uit de heren J. Steven se, H. de Toledo en G- v. d. Vliet, zijn Woensdag op audiëntie geweest by de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. Algera, teneinde deze op de hoogte te stellen van de ho peloze situatie, waarin het verkeer te land op Schouwen-Duiveland en de verbindingen met dit eiland, verkeren. Deze delegatie was door de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" afgevaardigd tydens een Dinsdag te Zie- rikzee gehouden vergadering, waar vele klachten werden behandeld. De delegatie gaf de minister een uitvoerig overzicht van de moeilijkhe den, waarmee men te kampen heeft. Ook wees zij op de niet zeewaardige boten, waarmede verschillende veerdiensten onderhouden worden. Zelfs reddingsmiddelen zyn niet aan boord. Daar komt nog bij, dat het verkeer meestal zodanig is gestremd, dat. men vaak uren moet wachten. tot Gedeputeerde Staten. Dit colle ge zal, na onderzoek, rapport aan de minister uitbrengen. In de wetenschap, dat op de depar tementen terdege beseft wordt met welke moeilijkheden men op Schou- Een reis met een auto over het veer van Anna Jacobapolder naar Zierikzee betekent voor de chauf feur van de betreffende wagen, dat hij een groot gedeelte van de dag, wegens gebrek aan plaatsruimte aan boord moet wachten. De haven van Zierikzee dient dan ook, aldus de de legatie, zo spoedig mogelijk te wor den uitgebaggerd opdat grote sche- Sen toegang tot de haven krijgen. 'ierbjj wordt gedacht aan schepen als de „Minister van der Sleyden". Voor het fruitvervoer van de Westhoek van Schouwen naar Rot terdam moet een oplossing worden gevonden. Het betreft een hoeveel heid van 150.000 kg. fruit. De weg ScharendijkeBrouwershaven dient daartoe zo spoedig mogelijk gereed te komen. De Stichting vreest, dat dit traject niet tijdig genoeg klaar zal zijn. De delegatie bepleitte bij de minister het inleggen van landings vaartuigen van de haven van Scha rendijke naar Anna Jacobapolder De minister deelde echter mede, dat er ffeen landingsvaartuigen in Neder- and meer "ijn, welke voor een der gelijk vei '?t kunnen worden inge zet. Voldoende op de hoogte. De minister zeide voldoende op de hoogte te zijn van de moeilijkheden op Schouwen-Duiveland en ver telde de delegatie, dat lijj de volgen de week naar Schouwen zal gaan om de verschillende problemen van na bij} te bezien Het fruitvervoer zag de minister als een zeer urgente kwestie en hijj zegde toe, alles in het werk te stel len om tot een bevredigende oplos sing hiervan te komen. Wat de boten betreft, moest de mi nister tot zijn spijt zeggen dat er geen andere boten te krijgen zijn voor het traject Anna Jacobapol derZierikzee en ZierikzeeBurgh- sluis. De R.T.M. heeft pogingen in het werk gesteld om boten te be machtigen. Zelfs in het buitenland heeft men het geprobeerd, doch de pogingen liepen op niets uit. Bij het onderhoud waren aanwezig de secretaris-generaal, mr. D. G. W. Spitzen en de inspecteur-generaal van verkeer, mr. G. H. Dykmans van Gunst. De deputatie heeft hierna haar opwachting gemaakt op het departe ment van wederopbouw om over het probleem van de directieketen te spreken. Minister Witte was helaas niet op het departement, doch de Hoofd-ingenieur-directeur, ir. H. Broersma, die goed op de hoogte van de problemen was, stond de heren te woord. De minister heeft opdracht gegeven, zo deelde de heer Broers- ma mede, om zo spoedig mogelijk 250 directieketen voor Schouwen- Duiveland gereed te maken en te verzenden Naar aanleiding van de opmerking, dat dit aantal te klein was, zeide de heer Broersma, dat men zich hiervoor dient te wenden wen-Duiveland te maken heeft en dat er naar gestreefd wordt, deze moeilijkheden zo spoedig mogelyk op te lossen, keerde ac delegatie naar Schouwen terug. Geen helicopter. Tijdens de Dinsdag gehouden be stuursvergadering van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland", on der voorzitterschap van notaris P. Heering, werd medegedeeld dat het concert, door de Marinierskapel te Middelburg gehouden, voor de Stich ting 536.23 heeft opgeleverd. Ook is er naar de Spaarbankbond schreven, aangezien deze bond 280.000 beschikbaar heeft voor de getroffen gebieden. Van een andere stichting wordt, door middel van het Rampenfonds, nog een flink bedrag verwacht. Wat het gat by Ouwerkerk be treft, dit zal, naar op de vergadering werd medegedeeld, in September worden gesloten. Van een helicopterdienst kan niets komen, zo vernamen de aanwezigen. Deze vliegtuigen kosten per vlieg uur 400. Tot slot kwam het onderzoek van de enquêteurs uit Den Haag ter sprake. Dit onderzoek had betrek king op de plijzen der levensmidde len. De hoge prijzen vinden hun oor zaak in de hoge transportkosten. U solt 's morgens „kiplekker" Dit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter ga tn uw ingewanden doen stromen, andere verteert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gai op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen Eist Carter's Leverpilletjes. wreed monster", zo hebt ge gisteren in deze krant kunnen lezen en toy zouden er aan toe willen voegen, dat het een veelkoppig monster is. In sagen, mythen en legenden uit de Middeleeuwen kient ge lezen hoe koene ridders zonder vrees of blaam ten strijde trokken tegen monsters, met over het algemeen de hand van een lieftallige jonkvrouw in het ro mantisch verschiet, wanneer zij er in slaagden en dat deden zij vrywél al tijd!) het monster onschadelijk te ma ken. Ongetwijfeld vormde de hand, en niet alléén de hand...., van de jonk vrouw duarbij een pittige stimulwns... Helaas is het aamtal bestrijders van het monster, dat heden ten dage ver keer genaamd wordt, te groot om der gelijke charmante „lokazen" in het vooruitzicht te stéllen en bovendien kunt ge al die jonge bestrijdstertjes, die nu zo opzichtig door de straten van verschillende Zeeuwse gemeenten wandelen, voorzien van grote borst- nummers, niet paaien met de hand van een juffrouw.... Edoch: zij behoeven dat niet! Zij doen verkeersexamen, zj\j laten zich geheel vrijwillig opleiden tot „erkend bestrijder" van het monster, dat ver keer genaamd wordt! Toekomstige Zeeuwse verkeersrid- ders, zonder vrees of blaam! „ZODAT HET WATER HET NIET MERKTE". Tussen kistdammen en over kiezel gaat het goederenvervoer verder. Ergens tussen Kruiningen en Oostelijk staat langs de spoorlijn een paal met vier rood-witte latten: „onbewaakte overweg met dubbel spoor", maar voor het verkeer heeft de waarschuwing weinig zin meer, sinds het water bezit nam van de wegen in de Kruiningerpolder. Al zyn echter de auto's uit de polder verdwenen, treinen ryden er wel degeljjk weer. Het zjjn welis waar nog „maar" goederentreinen, maar voor liet herstel van het Zeeuwse bedrijfsleven en het herstel van de zeeweringen zijn zij voor de aanvoer van het materieel van groot belang. Hard werken van een klein leger arbeiders heeft het, zoals bekend, mogelijk gemaakt, dat op 21 Mei weer een goede rentrein door de polder kon trekken en sinds die tjjd is een regelmatig goedlerenverkeer door de polder onderhouden. De wielen lopen hier en daar nog door het water over de spoordijk, beschermd met een kistdam en kiezel en nog maar enkele uren per etmaal is het mogelijk te passeren van Oost- dijk naar Kruiningen v.v., maar het werk gaat voort en het vervoer wordt zo goed mogelijk waargenomen. Als de polder eenmaal droogvalt zal de directie van de N. S. geen dag langer wachten om ook het personenvervo«3r op deze lijn, en zo gauw mogelijk op dubbel spoor, te hervatten. Dat de N. S. om dit te bereiken bij Kruiningen vechten om iedere meter grond bleek eens temeer by de persexcursie, welke door de polder werd gemaakt. ker gaf een overzicht van de moei lijkheden, waai-van de 24 uur vertra ging nog een van de grootste is, en toonde aan de hand van een grafiek, welke van dat tot dag wordt ge maakt, hoe het verkeer in dit baan vak is geregeld. Vooral Roosendaal moet zich natuurlijk voor het goede ren vei-voer wat aanpassen. „Éigen- lijk regelen de eb en de vloed de dienst", aldus de hoofdinspecteur. ,We kunnen het vervoer nu zonder beperkingen aan. Natuurlijk hopen we gereed te zijn voor het bietenver- voer begint, maar of dat kan Als de polder maar bij laag water wordt gesloten, zou dat ons heel wat werk besparen". Het water in. Na deze toelichting en een bus tocht naar Oostdijk, trok het gezel schap per goederenwagen het water gebied in. Tien kilometer per uur rijdt hier de trein tussen de kistdam men. waar het water fel zuigend overheen stroomt. Langs de baan lag een schuit voor de werklieden en iets verder een hoot met materiaal, „De Hernieuwing" was de naam Nog dagelijks werken 80 arbeiders aan de 4 km. lange lijn. het onder houd eist kapitalen. Halverwege dook uit een huisje een rode vlag op, het was wachten geboden; de N.S. nemen geen risico's Grinnekend stak de wachter van post 30 zyn hoofd door het dakvenster: „ik maak het hier best, goede reis!" Toen verscheen een groene vlag en verder ging de tocht Nadat bij Kruiningen de openstaande vloeddeuren waren gepasseerd, trok de trein in normaal tempo op Goes aan. Het gezelschap maakte de tocht verder per bus om in de stationsrestauratie een maal tijd te gebruiken, tijdens welke o.a. door de heer J. Aghina chef van de afdeling voorlichting by de Spoorwe gen, het woord werd gevoerd. Later werd een tocht gemaakt naar Krui ningen, waar de gasten het opko mende getij op het stationsemplace- ment te Kruiningen in ogenschouw namen. Advertentie VERKOOP VOOR NEDERLAND N. V. ALVANA - DEN HAAG Wat er allemaal is gebeurd, wat er te gebeuren staat, hoorden wij in de wachtkamer van het sta tion te Krabbendyke, waar een ge zelschap journalisten luisterde naar de hex-en S. van Houten, hoofdinspec teur van het vervoer te Breda en J. L Hoorweg, hoofdinspecteur van de weg. De heer Hoorweg" vertelde, dat na de ramp aanvankelijk was overwo gen in de polder een 2 meter hoge dijk aan te leggen, waardoor spoor verkeer ook by de hoogste water stand mogelijk zou blyven. Het plan bleek echter al spoedig te duur zou bovendien zoveel tijd vergen, de dijk gelijk met het dichten van de gaten zou gereedkomen. Het werd dus verworpen. Op voorstel van de wegopzichter J. Colijn, een oude rot in het vak, die reeds herhaaldelijk met inunda ties kreeg te maken, werd na red ding van een motorlorrie en wagons uit Kruiningen, besloten hier het emplacement met dammen te be schermen. Het bleek al spoedig, dat de mogelijkheid bestond om met kist dammen de gehele lijn door de polder voor wegspoelen te vrijwaren, een kans welke met beide handen werd aangegrepen. Toen eenmaal de re- paratietreinen de polder inreden, on derzocht men de mogelykheid van goederenvervoer over de lijn, welke door het kleifundament opmerkelijk stevig bleek te zijn en al spoedig waagde men een experiment, dat uit stekend slaagde. Bij eb erdoor. Op 18 Mei kwam de baan gereed en sinds 21 Mei gaan goederentrei nen heen en weer op het ogenblik twee of drie per etmaal zodra het water bij eb overdag laag genoeg komt. Als het eb wordt gaan de vloeddeuren in de coupures open, een motorlorrie gaat op verkenning, dan volgt meestal een reparatie- ploeg en eindelijk de trein. Alleen op de dag na Pinksteren kon niet worden gereden, omdat het onweer het water opzweepte. Het werk werd, zoals de heer Co- lijn het uitdrukte, uitgevoerd zodat het water het niet merkte, maar het kwam gereed. Men gebruikte grint- zakken, vervoerde rails, dryvende aan olievaten en maakte zo een baan van 1.50 m. plus N.A P. Als het vloed is staat de baan een meter on der water, maar bij eb is verkeer mogelijk. Natuurlijk wordt 's nachts niet gereden. Het water is maar enige uren laag genoeg", aldus de heer Van Houten, die de exploitatie besprak, „en daar profiteren wij van". Spre- Oostburg krijgt Jeugd- Verkeersbrigade Zaterdagmorgen worden in de R. K. school te Oostburg de diploma's en de insignes van het gehouden ver- keersexamen uitgereikt. Na een toe spraak van de burgemeester wordt een jeugd-verkeersbrigade ingesteld die terstond daarna haar diensten zal bewijzen op het drukke punt in de Brouwerijstraat, wanneer de school uitgaat. Nieuwe Vlissingse speeltuin wordt Zaterdag geopend De nieuwe speeltuin van „De Oude Stad" bij de Oranjemolen te Vlissin- gen zal a.s. Zaterdagmiddag officieel worden geopend. Werk van Zeeuwsch-Vlaams schilder in Amsterdam In de zalen van „Arti et Amicitiae' te Amsterdam zal van 13 Juni tot 5 Juli een tentoonstelling worden ge houden van werk van de in 1952 in Terneuzen overleden Zeeuwsch- Vlaamse schilder Kornelis Jacobus Huinëman. Groede als werk-object (slot van pag. 1.) Het aanzien van het dorp zal voorts sterk verbeteren door het ver dwijnen van de het straatbeeld ontsierende houten palen van het bovengronds electriciteitsnet. De P.Z. E.M.-leidingen worden ondergronds en de straatverlichting zal nog vóór dit najaar een grote verbetering heb ben ondergaan. Er komen moderne ijzeren lichtmasten, welke voorzien zullen zyn van drie T.L.-buizen per mast. Gedurende de nacht zal een der buizen branden, zodat men een per manente nachtverlichting krijgt. Nieuwe weg en nieuwe school. Voorts is in Groede begonnen met de aanleg van een nieuwe weg, welke het doorgaand verkeer om de kom der gemeente heen zal leiden. Langs deze weg is een aantal middenstands woningen geprojecteerd. In Nieuwvliet is onlangs aangevan gen met de bouw van een nieuwe openbare lagere school, welke drie leslokalen zal bevatten en zowel de weg in Groede als de school in Nieuwvliet zullen omstreeks October In gebruik genomen kunnen worden. Een moderne school is in Nieuw vliet geen overbodige weelde: het hui dige, circa zestig jaar oude schoolge bouw is danig aangevreten door de tand des tijds en spot met alle be grippen van hygiëne en volksgezond heid. „Licht en lucht", substanties, welke in het nieuwe gebouw in over vloed voorradig zullen zijn, ontbreken in het vervallen oude gebouw, waai de vloeren als het w»re „golvend" Bestraling, riolering, verlichting, een nieuwe weg en een nieuwe school: de gemeenten Groede en Nieuwvliet zullen in 1954 verjongd aan de dag treden en zulks zal ongetwijfeld de badplaats in deze agrarische gemeen ten, welke meer en meer bekendheid gaat genieten, niet weinig ten goede komen! Huis van Bewaring in Middelburg herbergde „plaatsvervanger" Zekere S„ afkomstig uit Zuid-Be- veland, werd onlangs door het Ge rechtshof te Den Boscli veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf en getrouw zo meende men in het Huis van Bewaring te Middelburg meldde de man zich dezer dagen voor het ondergaan van zijn straf. Donderdag kwam men evenwel tot de onaangename ontdekking, dat niet veroordeelde S., maar een zekere v. d. B-, een plaatsgenoot van S„ zich op kosten van de Staat liet ver zorgenS. had een plaatsvervan ger gestuurd! Een nieuwe „klant" die Donderdag in het Huis van Bewaring werd on dergebracht, herkende v. d. B. en verbaasde zich over diens aanwezig heid, waardoor de zaak aan het rollen kwam. Nog dezelfde dag is de ware schuldige aangehouden. Teneinde zjjn plaatsgenoten in de waan te brengen, dat hij ,,zat" waar hij rechtens thuis behoorde, was S. naar Brabant getogen met het voor nemen zich daar gedurende zyn straftijd wat vacantie te gunnen. Naar wij vernemen zal v. d. B. zich thans moeten verantwoorden voor het behulpzaam zijn bij pogin gen om aan ae nasporingen van Vrouwe Justitia te ontkomen en S. wegens uitlokking daartoe. Kort voor de oorlog deed zich in ons land een dergelijk geval voor, waarbij eveneens een Zeeuw (als plaatsvervanger) was betrokken en die toen tevens veroordeeld werd wegens oplichting van de Staat der Nederlanden! Studiebeurs voor directeur E-T.L Een maand in Salzburg Naar wy vernemen is aan de direc teur van het E.T.I. voor Zeeland, drs. M. C. Verburg te Middelburg, een studiebeurs toegekend voor een cur sus in sociaal en en bedrijfsecono misch onderzoekingswerk, welke ge durende de maand September in Salz burg wordt gehouden. Deze cursus, te geven door Ameri kaanse professoren, gaat uit van de University of Massachusetts. Er zijn studiebeurzen verleend aan een be perkt aantal jonge academici uit veertien Európese landen. Man viel in vier meter diep dok te Terneuzen. De 30-jarige P. B. uit Hansweert,. die werkzaam was op het in het droogdok van de Terneuzense Scheepsbouwmij, liggende douane vaartuig „Alk", viel in het ongeveer 4 meter diepe dok. Met een zware hersenschudding en inwendige kneu zingen, werd B. op medisch advies naar het ziekenhuis te Terneuzen overgebracht. Middelburgse Zangschool gaf openbare les. Aantrekkelijk programma en goede uitvoering. De zangschool van de Koninklijke Vereniging „Uit het Volk Voor het Volk" te Middelburg is de laatste ja ren weer als vanouds een bloeiende instelling geworden, die uitvoeringen geeft, welke er zijn mogen! Dat bleek Donderdagavond opnieuw tydens de openbare les onder leiding van de heer en mevrouw Kuiler in de Con cert- en Gehoorzaal. Zoals de na-oorlogse traditie wil, werd begonnen met een Gehrels-de- monstratie door de eerste twee klas sen. Daarna werd een drietal liederen gezongen met pianobegeleiding, waarbij men gelegenheid had vast te stellen, dat er in deze zangschool ge streefd wordt naar een levendige, muzikale voordracht. Dat is een moeilijke opgave, omdat kinderkoor zang spoedig overdreven klinkt, ty pisch „aangeleerd". De heer en me vrouw Kuiler echter bleken er in ge slaagd te zyn hier de gulden midden weg te bewandelen, zodat dit koor zeer aanti'ekkelijke zang liet horen. Vermelding verdient ook de jeugdige pianist, die zich een bescheiden, doch correct en muzikaal begeleider toon de. De blokfluitklas speelde vervolgens een „Trompetstuk" van La Davigne, waarbij vooral het markant uitge voerde rhythme opviel. Een bewer king van Jan Kuiler van „De winter is vergangen" voor kinderkoor, blok fluiten, strijkinstrumenten en piano oogstte een dusdanig succes, dat een reprise nodig was. Na de pauze werd de nieuwe kin dercantate van Ja.n Kuiler, „Walche ren", waarvoor mevrouw E. van den Broecke-de Man de woorden schreef, tot klinken gebracht. Voor de kinde ren was dat lang geen gemakkelijke taak, die zij niettemin tot een goed einide wisten te brengen. Het was dan ook geen wonder, da,t nog vóór de slotaccoorden van de piano waren verklonken, een ovationeel applaus weerklonk. Deze hulde was niet alleen bedoeld als dank voor de aardige wij ze, waarop de jongelui deze cantate zongen, maar ook bestemd vdor me vrouw van den Broecke en Jan Kui ler, die samen zulk een goed-klinkend geheel samenstelden. De voorzitter van „Uit het Volk voor het Volk", de heer L. A. Schenk, sprak aan het slot van deze openbare les woorden van dank jegens de heer en mevrouw Kuiler en jegens mevrouw van den Broecke, waarbij liy de dames bloe men offreerde en de heer Kuiler een kistje sigaren. Er waren nog talrijke andere bloemstukken voor de beide dames. (de K.) Minister Mansholt naar Kruiningen. Hij zal er een werkbezoek brengen. Naar wij vernemen zal minister S. L. Mansholt binnenkort een werkbezoek aan Kruiningen brengen, teneinde zich op de hoogte te stellen van de situatie aldaar in verband met het wetsont werp, dat de herverkavelingswet Wal cheren van toepassing wil verklaren op de watersnoodgebieden. Zoals be kend zijn er met betrekking tot dit wetsontwerp verscheidene wensen ge rezen inzake gebieden, die .eds voor de ramp verkaveld waren. De minister zou mede in verband met deze kwestie de toestand in het waterschap Krui ningen in ogenschouw willen nemen. VERHEUGENDE VOORUITGANG. Over enkele dagen zal sluitstuk geplaatst kunnen worden. Binnen enkele dagen is de dichting te verwachten van de ringdyk, die rond het Oostgat by Kruiningen is gelegd. Het betreft hier een dijk ter lengte van ongeveer 600 meter, gelegen ter hoogte van de boerderij van de heer Kostense. De laatste dagen is hier met Inzet van alle krachten gewerkt en men is thans zover, dat binnenkort het sluitstuk in het nog resterende gat kan worden gezet. Voor deze sluiting zal men caissons gebruiken ter lengte van 30 meter, Jie bij laag water in het ga/t zullen worden gevaren. Nadat zij met klei zijn gevuld, wordt er onmiddellijk zand voor en achter gespoten, zodat men dan met een gerust hart het hoog water kan afwachten. De dijk graaf van het waterschap Kruinin gen, de heer Joh. Glerum, die als zovelen uit deze getroffen streek de werkzaamheden op de voet volgt, verklaarde ons zeer verheugd te zijn Permanente bioscoop-B te Domburg Naar wij vernemen heeft het hoofd bestuur van de Nederlandse Bio scoop-Bond besloten toestemming te verlenen aan de heer L. H. J. Luxem bourg te Arnhem tot het gaan ex ploiteren van een permanente bio scoop-B (vertoningen gedurende een beperkt aantal dagen per week) in de zaal „Wilhelmina" fe Domburg. Vlaamse kermis voor Kruiningse zieken. Te Apeldoorn wordt eind Juli en ;gin Augustus een Vlaamse kermis gehouden, waarvan de opbrengst be stemd is voor de zieken van het door Apeldoorn geadopteerde Kruiningen. Dame uit Groede in welput verdronken. In Groede is de 62-jarige mevr. C. T., echtgenote van A. v. L. in eeD naast haar liggende welput gevallen en verdronken. Dokter Sorgedrager kon, nadat de ongelukkige uit de pul was gehaald, slechts de dood consta teren. over de vorderingen, die de laatste tijd bij Kruiningen zijn gemaakt. „Ik heb respect voor wat de ingenieurs Ferguson, Blom en Hagema met hun staf tot stand weten te brengen. Trouwens: iedereen pakt hier aan, met name ook de aannemers Ver stoep, Bos en Kalis. Zij hebben met hun personeel getoond wat zij kun nen. En dat is Werkelijk niet weinig!" NOG ÉÉN GAT. Wanneer de ringdyk gesloten is, resteert nog één gat; de Veerhaven, zodat stap voor stap de bevrijding van Kruiningen van het water nadert. Voor de Rijkswaterstaat en de aan nemers is dan het grote werk gedaan, maar voor de bewoners begint dan pas het werk. En juist in deze span nende dagen is het woord van burge meester Vogelaar van toepassing: „Wij verlangen er naar om met het opruimen te kunnen beginnen!" MIDDELBURG. Vandaag Electro-bioscoop: „24 uur in een vrouwenleven" met Merle Obe- ron en Leo Genn, (14 jaar), 7 en 9.15 uur Schouwb T-bioscoop: „Het testament van dr. Mabuse" met Otto Wernicke en Rudolf Klein-Rogge, (18 jaar), 8 uur; Molenwa'rr: Concert Middelburgs Muziekkorps, 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Anna" (14 jaar). 7 en 9 uur; Luxor: „Dc halfbloed" (14 Jaar), 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Anna", (14 jaar), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2