Ziipe ZEEUWSE MILITAIREN VOOR HOOG GERECHTSHOF WALCHEREN DRIE POLDERVERGADERINGEN TE NIEUW- EN ST. JOOSLAND SPORT EN WEDSTRIJDEN 2u)in JIMMY BROWN en de oranjehemden WOENSDAG 10 JUNI 1953. PROVINCIALE ZE EVV/ SE COURANT 7 Bij watersnood aan de dienst onttrokken Het Hoog .Militair Gerechtshof te 's.Gravenhage behandelde Dinsdag de zaken tegen drie sergeanten, twee van de E.L en een van de Kon. Luchtmacht, die zich tijdens de wa tersnoodramp aan de dienst onttrok ken zouden hebben. Het waren de sergeanten L. v. d. G. uit Middelburg, C. J. nit Souburg en J. K. uit Souburg. De eerste twee waren door de Krijgsraad te Velde Zuiil veroordeeld tot vjjf maanden gevangenisstraf met aftrek, K. had drie maanden met aftrek gekregen. Zij waren op 1 Februari 1953 te Ritthem met hun onderdelen inge schakeld bij het dichten van een dijk, en zouden in de nacht hun posten hebben verlaten. FILMS IN ZEELAND Weense operette Wie zouden beter operettes kunnen verfilmen dan de Oostenrijkers Zij leven nu eenmaal in het land, waai de operettekunst het weligst heeft ge tierd en zij hebben als het ware de mu ziek in het bloed. E>en nieuwe, pittige rolprent, die het karakter heeft van een gezellige, meeslepende Weense operette, is Küssen ist keine Sund, die door het Luxor-theater te Vlissin- gen op het programma is geplaatst. Amusant, vlot, goed gespeeld (o.a. door de lieftallige Elfie Mayerhofer) en vanzelfsprekend doorweven met prettige in het gehoor liggende mu ziek. Onvervalste sensatie en ro mantiek zijn de hoofdbestanddelen van De Frisco-Lady, welke in Electro te Middelburg is te zien. Joel Mc Crea, stoer en voor geen kleintje vervaard en Yvonne De Carlo, bekoorlijk en verleidelijk, zijn de voornaamste fi guren in dit spannende melodrama over gokkers, goudjagers en schone vrouwen. Donderdagavond ver toont Electro de Engelse film Bond Street, waarin tal van bekende Britse acteurs en actrices, o.w. Roland Young en Jean Kent, de hoofdrollen vertol ken. De bekende „duurste winkel straat van Londen'' werd als uit gangspunt genomen voor deze film. In Alhambra te Vlissingen gaat Donderdag Moord uit genade, waarin op zeer aanvaardbare en nu en dan ook indrukwekkende wijze het pro bleem behandeld wordt of men een ten dode opgeschrevene, die ellendige pijnen heeft te verdragen, uit zijn lij den mag verlossen. De film, met na me de passage van de rechtzitting, is bijzonder boeiend, niet in de laatste plaats dank zij het voortreffelijk spel van Fredrie March. Marktberichten VISMIJN TE BRESKENS. 9 Juni. Export garnalen 806 kg.: 1.31— 2.02; Handels garnalen 130 kg.: 1.20—1.73; Schar 388 kg.: 35—53; Bot 387 kg.: 16—19; Middel tong 33 kg.: 1.50—1.80. VISMIJN TE VEERE. 9 Juni. Export garnalen 1905 kg.: 1.00 1.37; Schar 76 kg.: 45—54; Bot 80 kg.: 30 —37; Wijting 34 kg.: 18—21; Middel tong 28 kg.: 1.08—1.66; Rog 31 kg.: 49—69; Vis iever 4 kg.: 1.57—1.67; Ongesorteerde vis 30 kg.: 33—1.23. VEILING ZUID-BE VEL AND, GOES. 9 Juni. Export veiling. Kruisbessen 21.30 —31.80, per 100 kg. Gewone veiling: Kropsla 77.50; Kom kommers 28—41; Bloemkool 2836, alles per 100 stuks. Rabarber 25; Nieuwe aardappelen 25 35; Peulen 140—J70; Sjalotten 25- 27; Aardbeien 90—150, alles per 100 kg.; Kro ten 36—37; Wortelen 28—38, beide per 100 bos; Jonathan 109, per 100 kg. Alles in guldens. Prijs voor verse kippeneieren f 2.18 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. Bericht handelaren: kipeieren 11 ct. eendeieren 8 ct., kalkoeneieren 14 ct., gans eieren 20 ct. De aavocaat-fiscaal was van me ning dat, hoewel de inlichtingen over de beklaagden zeer gunstig wa ren, zij hadden gefaald op het mo ment dat het er op aan kwam. Hij vorderde tegen De G. en J zes maan den met aftrek en terugzetting tot de rang van soldaat laagste klasse en tegen K. drie maanden met aftrek en terugzetting. De raadsman, le it. W. G. Tibben uit Kampen, zeide, dat de drie tot een uur of twaalf 's nachts gewerkt hadden en toen waren „afgeknapt" Ze waren toen inderdaad weggegaan en hadden de fout gemaakt de com mandant niet te waarschuwen. Ten aanzien van K., waarover een zeer gunstig rapport was uitgebracht, zeide hij o.m. nog, dat op een gege ven moment een waterschout bij K. gekomen was, die zeide: „het is nu wel aardig wat jullie hier doen. maai" het is niet nodig". Pleiter was van mening, dat hier militaire detentie op zijn plaats was en geen gevangenisstraf. De eesterverzending in Mei. De oesterverzending van Yerseke uit had in Mei 1953 het volgende verloop. Naar Nederland nihil (2.163 st.); België 31.360 stuks (46.440 st.); Engeland 2.100 (nihil); Duitsland 3.150 st. (6.250 st.); Frankrijk ni hil (5.500). Totaal 36.610 stuks te gen 60.353 st. in Mei 1952. De tus- senhaakjes geplaatste cijfers geven de aantallen in Mei 1952 aan. Kerk te Wol^haartsdijk verzakt De Herv. Kerk te Wolfaartsdyk be gint nadelige gevolgen van de water vloed van Februari te vertonen In de muren ontstonden scheuren en er werd ook verzakking geconstateerd. Adj. Versiuys te Hontenisse 40 jaar bij de politie. Dinsdag vierde de adjudant van po litie. de heer D. Versiuys te Hontenis se. zijn 40-jarig ambtsjubileum, 's Mor gens werd hij in zijn woning toege sproken door burgemeester C. J. van Hootegem. Voorts werd hij met het ju bileum gefeliciteerd door kapitein L Stoorvogel van de Rijkspolitie. Wacht meester W. J. de Ruiter sprak namens het personeel en de opperwachtmees ter Van der Zande namens de groeps commandanten in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, waarna adjudant Versiuys dank zegde voor de gelukwensen, bloe men en geschenken. Het spreekt van zelf. dat ook de rest van de dag voor de adjudant een feestelijk tintje had. Internationaal bezoek aan Schouwen-Duiveland. De hoofdingenieur J. H. Verheij. hoofduitvoerder-directeur van de aan nemerscombinatie Schouwen Duive- land, maakte gisteren met vertegen woordigers van de Centrale Bond van Transportarbeiders in Nederland een tocht door Schouwen Duiveland. wel ke werd meegemaakt door vooraan staande figuren van de Belgische en Luxemburgse zusterverenigingen. Ook mr. M. Smeding uit Rotterdam be hoorde tot het gezelschap dat zich op deze wijze onder deskundige leiding van de toestand op de hoogte stelde. Bouw landbouwschuur te Veere aanbesteed. Door de architect L. Beije te Veere werd Dinsdag aanbesteed de bouw van een landbouwschuur met de daar bij behorende werken te Veere. Inge schreven werd als volgt: J. Mesu en Zn., St Laurens, f18.775; J. Wattel, Veere, 760; J. Walra ven, Sint Laurens. 1.720; F. Holle- brandse, Middelbu 18.240; P. C- Hubers. Middelburg, f 17.980; L. Goed- bloed, Veere, f 17.620; Fa. A. J. Stop pels en Zn., Middelburg, f 17.580; J. Adriaanse, Sint Laurens, f 17.525; N. T. van Doorn, Sint Laurens, f 17.500. Op de wieken. De postduivenhoudersvereniging „Zee- landia" te Middelburg hield een wed vlucht uit Pont St. Maxense met oude duiven. De eerste 10 prijswinnaars waren: A. Hooftman 1, 4 en 7; P. van Sabben 2; J. C. F. Jopse 3; M. Jaspers 5; Chr. de Graaf 6; J. de Buck 8; J. Kruft 9; J. W. Vetter 10. De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg, hield een wed vlucht van St. Quintin uit (afstand 186 km.) Er waren 236 duiven in concours. De lossing was om 11.15 uur bij W.N.W.-wind. De eerste duif arriveerde om 14.34 uur, de laatste op 15.01 uur. De eerste tien prijs winnaars waren: 1 en 4 R. Vader. 2 M. D. Walraven, 3 W. M. Walraven, 5 en 10 J. Sturm, Veere, 6 J. de Ridder, 7 P. J. Pij nen, 8 A. de Bue, Gapinge, 9 E. van Vlaanderen. Zwijntjesjager op pad. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: A. MinderhoutEntink, d.; F. Grool—Beeldens, d.; S. M. SchoutenVer- swijveren, z.; N. de Steurvan Keulen, z.; A. M. Seugling—Rogmans, d.; D. v. d. HieleLuteijn, z.; J. C. Verweijsvan der Dussen, z.; C. M. Snoerende Zwart, d. Ondertrouwd: G. H. M. van Rijen. 23 j. en H. R. Tap. 20 j.; C. Dingemanse, 32 j. en M. C. van Kogelenberg, 24 j.; J. Brouwer, 40 j. en P. J. Marijs, 37 j. Getrouwd: D. Koole, 26 j. en L. C. Jan- se, 28 j.; H. Borghuijs, 27 j. en A. van Damme, 21 j.; L. de Nooijer, 21 j, en J. N. Reijnhout, 21 j.; J. Marijs, 65 j. en A. L. Hilgenstock, 44 j. Overleden: M. Wagenaar, 91 j., wed. van V. Fransooi; Jhr. S. O. de Casembroot, 68 j.. geh. met E. P. S. Aerts; A. Boot, 56 j., echtgen. van W. Oosse; A. B. M. Valk- hoff, 84 j., wed. van J. A. Harthoorn; J. J. van Cleemput, 33 j., geh. met C. J. Walrave; R. W. Koenders, 48 j., geh. met S. Tap. Middelburgsche polder verhoogt dijkgescbot. In café „De Rode Leeuw" te Nieuw en St. Joosland werden algemene ver gaderingen van ingelanden gehouden van diverse polders. De Middelburgse Polder vergaderde onder voorzitterschap van de dijkgraaf, de heer E. Verlare. De voorzitter me moreerde in zijn openingswoord de ramp van 1 Februari, waarbij hij dank bracht aan allen, die hebben meege werkt tot behoud van de Middelburg sche Polder en dientengevolge van het dorp Nieuwland. De rekening over 1952—1953 werd goedgekeurd met aan ontvangsten, een bedrag van f 3170.11 en aan uitgaven f 2870,96. Bij het behandelen der begroting voor 19531954 kwam ter sprake het bestuursvoorstel voor het verharden en teren van de Oude Dijk en Groene- weg. Na een uitvoerige uiteenzetting door de voorzitter en diverse bespre kingen werd besloten tot de voorge stelde werkzaamheden over te gaan. Aan de Johanna- en Waayenburgpol- der werd een evenredige bijdrage in de kosten van onderhoud verzocht. De begroting werd goedgekeurd en vast gesteld op f 26,114,62 in ontvangst en uitgaaf. Het dijkgeschot werd met f 10 per ha. verhoogd en gebracht op f 20 per ha. Onderzocht zal worden, in hoeverre een aanslag van de gebouwde eigen dommen mogelijk is. De periodiek aftredende bestuursle den, de heren E. Verlare, dijkgraaf en C. Markusse, gezworene, werden met algemene stemmen herkozen. Tevens werd nog besloten een ge deelte van de sloten langs de Oude- dijk in verband met de aanleg van Een fiets, die tegen de zijgevel van de Schouwburg te Middelburg was 'eplaatst, bleek, toen de eigenaar zyn arretje weer wilde bestijgen, gesto len te zijn. Aangifte bij de politie volgde. Schipper J. Roeting bevorderd Met ingang van 1 Juni j.l. is bij de Kon. Ned. Marine de schipper J. Roe ting bevorderd tot opperschipper. Dinsdagmorgen werd tijdens een „alle hens voor de boeg" door kapt. luit. t. z. F. G. H. van Straaten aan boord van H.M.'s Heemskerck te Vlis singen mededeling van deze bevorde ring gedaan. een nieuwe rijksweg, aan de Staat over te dragen. De Suzanna Polder vergaderde on der voorzitterschap van de dijkgraaf de heer C. A. Polderdijk, De voorzitter gaf in zijn openingswoord een uiteen zetting over de ramp van 1 Februari en de gevolgen voor de Suzanna Pol der. De rekening over 19521953 werd goedgekeurd en vastgesteld op f 3269.57 in ontvangst en f 3269.57 in uitgaaf. Na diverse besprekingen werd de begroting voor 19531954 vastgesteld op f 3269.57. Het dijkgeschot werd on veranderd vastgesteld op f 26.per ha De aftredende dijkgraaf, de heer C. A. Polderdijk,, werd met algemene stemmen herbenoemd. De Waayenburgpolder vergaderde onder voorzitterschap van de dijkgraaf de heer M. I. de Vos. De rekening over 19521953 werd goedgekeurd en vastgesteld op f 269.45 in ontvangst en f 235,82 in uitgaaf. Mededeling werd gedaan van een ingekomen verzoek van de Middel burgsche Polder tot het betalen van een jaarlijkse bijdrage in de kosten van verharden en teren van de Oude- dijk en Groeneweg. Na een uiteenzet ting door de voorzitter, werd met al gemene stemmen besloten de gevraag de bijdrage te verlenen. De begroting werd daarna vastge steld op f 257.37 in ontvangst en uit gaaf. Het dijkgeschot werd met f 3. per ha. verlaagd en gebracht op f 15. per ha. Ook werd besloten een gedeelte van de poldersloten in verband met de aanleg van een nieuw gedeelte der rijksweg over te dragen aan het rijk. VLISSINGEN. Bevallen; E. W. de Visser—van dei Torren, z.; J. Vreeke—Theune. z.; R. Vol- kerHakkenes, z.; P. M. de MunckJoos- se, z.; N. JongepierJasperse, d.; M. Bos Marijs, d.; S. S. KasanderVerduijn, z.; E. BosScheffer. z.; M. SinkeBimmel. d.; A. van WijngaardenBremmers, d.; P. de Wijs—Klijn, d.: S, Weeland—de Kam, d.; G. Scholte—Walters, z.; A. M. Kikkert —Jonker, d.; W. C. Fluijt—Versfeit, z. M. van HeseAlleijn, z.; A. Kruizinga Ovaa, z.; A. van de Vijver—Cvaa. z.; J. C. S. Eiffleensen, d.; J. M. van dei WeideSchrier, z.j'C. W. MeermanNleu- wenhuize, d.; M. C. Scheelevan Taten- hove, z.; L. EismaFolderman, d.; J. M. KloostermanDumas, z.; L. MaasCau- wels, d.; E. van ZuijlenJansen, d.; J, M. Bakkervan der Steen, z.; A. M. Hoff man—Jagtenberg, d.; J. C. Valckx—de Jonge, d.; P. J. SmitsLaport, d.; M. Vons Doorns, d. Ondertrouwd: J. A. de Vos, 26 j. en M. Jobse, 21 j.; J. van Ochten, 42 j. en C. van Driel, 36 j,; W. van Belzen, 24 j. G. Weeland, 19 j.; H. van der Meulen, j. en E. A. van der Velde, 24 j.; F. C. van Steenhuïjsen, 24 j. en C. M. Quite, 17 j.; J. F. Stroo, 28 j. en L. van Vlaanderen, 23 j.; J. Salakorij, 26 j. en E. M. Hajen, 21 j.; Jhr. A. P. R. C. Calkoen, 48 j. en T. de Jonge, 34 j.; F. L. Timmerman, 29 j. en A. van Amerongen, 22 j.; T. A. Verkerk, 41 J. en M. Huiszoon, 27 j.; J. B. F. Belde. 26 j en G. Klap, 22 j.; J. Bos. 22 j. en C. A. L. Henning, 21 jS. J. Bommeljé, 25 j. en P. M. Joziasse, 25 j.; W. Sprong. 28 j. er M. Verboom, 2 4j.; A. A. S. Schinkel, j. en J. Jacob, 22 j.; G. J. Braeke, 25 j. en D. C. de Lege, 23 j.; A. H. de Dreu. 27 j, en A. M. van de tïraaf, 23 j.; P. van der Sluis. 24 j. en E. A. Janse, 19 j. Getrouwd: C. de Jonge, 25 j. en L. van de Woestijne, 25 j.; G. J. van Eden, 28 j. en K. C; M. Geleijn, 20 j.; T. A. Verkerk. 41 j. en M. Huiszoon. 27 j.; J. H. Rietman. 24 j. en C. Schout. 27 j.; G. W. de Wolff, 26 j. en C. Lameijn, 22 j.; J. J. Lameijn, 24 j. en L. de Kam. 20 j.; J. J. Oranje, j. en J. J. van der Mee, 22 j,; W. van Leeuwen. 31 j. en D. M. van der Welle, 29 j.; T. de Vries, 38 j. en P. Ova, 37 j. VEERE. Bevallen: N. LokerseKwekkeboom, d.; E. Schippers—Vaarzon, d.; E. de Jongi Goozen, z. Getrouwd: W. Lezer, 46 j. en C. van Sluijs, 30 j. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERKLARING VOOR VERGUNNINGPLICHTIG GEWORDEN INRICHTINGEN. B. en W. van Vlissingen maken bekend, dat ten aanzien van inrichtingen, welke zijn opgericht ten tijde dat voor die op richting geen vergunning of goedkeuring ingevolge de oude Hinderwet vereist was en derhalve zonder vergunning of goed keuring in werking mochten zijn. doch welke door de inwerktreding op 1 /Fe bruari JL van de nieuwe Hinderwet wel vergunningpliehtig zijn. aan het volgen de administratieve voorschrift moet wor den voldaan. Degene, die een zodanige inrichting drijft, is ingevolge artikel 36. lid 3, der Hinderwet verplicht vóór 1 Augustus aan het gemeentebestuur de stukken c te leggen, welke ingevolge artikel 2 van het Hinderbesluit bij een aanvraag om vergunning overgelegd zouden moeten worden. Het gemeentebestuur geeft hierop een schriftelijke verklaring af. vermeldende op welke dag bovenbedoelde bescheiden zijn overgelegd. Deze verklaring wordt voor de toepassing van de Hinderwet als vergunning aangemerkt. Degene, die een inrichting, die onder de oude wet niet vergunningpliehtig was. drijft en verzuimt vóór 1 Augustus a.s. de op die inrichting betrekking hebbende bescheiden over te leggen, is daarna ver plicht op de gewone wijze een vergunning aan te .yragen. Bij het niet voldoen aan deze verplichting zou de inrichting ge heel of gedeeltelijk moeten worden geslo ten. terwijl bovendien administratiefrech telijk en strafrechtelijk tegen de overtre der kan worden opgetreden. Inlichtingen omtrent het bovenstaande kunnen worden verkregen op de 2e afde ling der gemeente-secretarie (kamer 1). alwaar een lijst van de thans vergunning- plichtige inrichtingen als hiervorenhe- doeld ter inzage ligt. Vlissingen. 4 Juni 1953. MIDDELBURG. HINDERWET. E. en W. van Middelburg maken be kend. dat het verzoek van M. Verburg om in perceel Gravenstraat No. 15, ka dastraal bekend in sectie L, No. 284 een beuk- en schrabmachine te mogen plaat sen door hen is ingewilligd. Middelburg. 8 Juni 1953. GRIJPSKERKE. Bevallen: C. DommisseSaase, d. Overleden: T. Vlieger, 53 j., echtge note van J. de Visser,. AAGTEKERKE. Bevallen: E. SimonseMaljaars, z. Ondertrouwd: C. M. M. de Jonge, 26 j. en L. J. A. Böttcher, 24 j. Hoe de kampioenen gaan spelen Het programma van de competitie om het voetbalkampioenschap van Nederland ziet er als volgt uit: Woensdag 17 Juni: RCHSparta. Vitessekampioen afdeling D (Eind hoven of PSV); Zondag 21 Juni: Snarta—Vitesse, kampioen afd D.— RCH; Woensdag 24 Juni: RCH—Vi tesse, Spartakampioen afd. D.; Zondag 28 Juni: kampioen afd. D.— Sparta, Vitesse—RCH; "ondag 5 Juli: RCHkampioen afd. D.. Vites seSparta; Zaterdag 11 Juli: kam pioen afd. D.—Vitesse. Sparta—RCH Dit programma zal in zijn geheel worden opgeschoven wanneer de be slissingswedstrijd tussen PSV en Eindhoven, welke Zaterdag 13 Juni te Den Bosch wordt gespeeld, onbe slist eindigt. In dat geval zal een tweede ont moeting tussen de beide Eindhoven- se clubs op Woensdag 17 Juni wor den gespeeld. De voor Woensdag 17 Juni vast gestelde wedstrijden worden dan ver schoven naar Zondag 21 Juni, die van 21 Juni naar Woensdag 24 Juni, die van 24 Juni naar Zondag 28 Juni. die van 28 Juni naar Zondag 5 Juli en die van 5 Juli naar Woensdag 8 Juli. Het programma van 11 Juli blijft dan dus gehandhaafd. MOTORSPORT Hotel „Walcheren"-rit De motorclub „De Zeeuwen" orga- niseert Zaterdag 13 Juni a.s de jaar lijkse oriënteringsrit, aangeboden door de heer Flipse te Koudekerke, aan de leden van MAC. „Scheldegouwen" en M.C. „De Zeeuwen". Het traject loopt over een afstand van ongeveer 70 km. door Walcheren. Er zal in drie klassen worden gereden, n.l. autoklasse, zware motoren en lich te motoren. De start is vanaf 7 uur bij hotel „Walcheren" te Koudekerke, waar ongeveer half tien eveneens de finish zal zijn. MIDDELBURG. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD De voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van de gemei .teraad maakt bekend, dat l.et p .oces-verbaal van de zitting van het centraal stembureau tot het vaststellen van de uitslag der op 27 Mei 1953 geh j- den verkiezing van de leden V3n de ge meenteraad ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Middelburg, 29 Mei 1953. VAN TOT Men denke niet, dat de ouden van i^agcn in Zeeland worden vergeten. In Yerseke krijgen de oudjes onderdak in een herenhuis aan de Langeville. Vorige week is men begonnen met het verbou wen van het huis, dat werd aangekocht door de Gereformeerde Gemeente en als alles naar wens verloopt, zullen de Yer- sekse ouden van dagen spoedig over een eigen home beschikken. Niet in een fraai tehuis, maar in een glanzende bus kwamen de ouden van da gen uit Westkapelle terecht. Onder het wakend oog van leden van de bond van plattelandsvrouwen maakten zij een tochtje naar Rotterdam en omdat het mooi weer was beleefden zij een buiten gewoon plezierige dag. Ze voelden zich, wat men noemt, jong opnieuw en daarom was de tocht juist begonnen Trouwens, ook Scherpenisse heeft heel wat voor zijn inwoners over. Al zijn niet alle leden van de reisvereniging „Ons Genoegen" bejaard en „van dagen oud" toch gaan zij op reis. Op 9 Juli zal de bus voorrijden voor een tocht naar Val kenburg en omgeving en als we ons niet vergissen, zal dit voor „Ons Genoegen" een waar genoegen worden. Wel bejaard is het echtpaar A. A. Ver- meire Ph. Vermeire-Verhamme te Aar denburg, dat in zjjn huisje aan de Ha ven zijn gouden bruiloft vierde. De buurt bewoners richtten voor het huis een ere- boog op, waaronder reeds de morgen van de grote dag het college van B. an W. passeerde om het gouden paar geluk wensen aan te bieden. De geburen ver rasten de gouden echtelieden met een fraai tapijt. Des avonds bracht het Aar- denburgse muziekgezelschap onder grote belangstelling een klinkende serenade.... Kort en klein De Blamve-Week-collecte ten bate van het drankweercomité bracht te Biggeker- ke f 18,75 op. Tijdens een bijeenkomst van de Ned. De heer E. van Passel te Sluiskil slaagde voor het examen ele.ctro-technisch onderwijs van het leerlingenstelsel. Voor de Stichting 19401945 werd in Terneuzen en Sluiskil tezamen f 1185,43 bijeen gebracht. Bij het bevolkingsonderzoek te Vogel waarde werd 45 procent van de bevol king onderzocht. Van de 3700 inwoners werden er 1645 doorgelicht. Het aantal deelnemers aan het onderzoek bleef be langrijk beneden de raming. Te Zaamslag namen 2008 personen aan het bevolkingsonderzoek op TB.C. deel. De laatste dag van het onderzoek werden de oude en invalide deelnemers per bus opgehaald. De collecte welke te Zaamslag werd gehouden ten bate van de Stichting 1940 1945 bracht niet minder dan f 463,15 op. De in de Ned. Herv. Kerk te Poort vliet gehouden collecte ten bate van de „Vlissingen" op 21 Juni naar Dongen voor promotie. In tegenstelling tot het bericht, dat Vlissingen reeds Zondag voor de promotiewedstrijd tegen Dongen uit komt. kan thans meegedeeld worden, dat deze wedstrijd een week uitge steld is. Vlissingen speelt nu op 21 Juni a.s. de uilwedstrijd in Dongen en op 28 Juni komt Dongen naar Vlissingen. Uitslagen Zomeravondvoetbal. De uitslagen van het Zeeuwse Zomer avondvoetbal in de week van 1 tot en met 6 Juni luiden: Rayon Middelburg: PGZ—PZC 1—0; VSV—Stavast afg.; B.c.v.E.—Focus 2—0: ZFC—Olympia afg.; EMVV'V—Pingelaars 0-2. Rayon Vlissingen: VAW ISBLV 42; GPC—VST 1 3-6; Coal 53 I—PVS 3—1; Uitterton—VAW II 0—1. Rayon Goes: Keuringsdienst—Ford S C 1—3; Comb. NS-WZB 2—1; Ford S C— Goes Vet. 0f: Gem. WerkenCKB ultg. Korte Sprintjes KRIJN POST UIT NIEUW VEN NEP bUjkt wel in een goede conditie te zijn. Nadat hij vorige week kampi oen van Noord-Holland werd, legde hij Zondag beslag op de Ronde van het IJselmeer. 4:- DE GRONINGER SPOELMAN heeft tijdens een interregionale athle- tiek-ontmoeting te Assen het Neder lands juniorenrecord op de 100 meter verbeterd door een tija van 10.7 sec. te noteren. DE INTERLANDWEDSTRIJD Zweden-Hongarije, die op 5 Juli in Stockholm zal worden gespeeld, wordt geleid door de Nederlandse scheids rechter Karei van der Meer. DE AARTSBISSCHOP van Nice is een overtuigd aanhanger van de voet balsport. Halverwege de preek, viellce hij enkele weken geleden hield, kwam de koster naar hem toe en fluisterde hem iets in het oor. Daarna wendde hij zich tot zijn toehoorderszeggen de: „Het lykt my goed, u even mee te delen, dat Nice zojuist de voetbalwed strijd tegen St. Etienne met 20 ge wonnen heeft". Hierna zette de gees telijke zijn Zondagpredikatie voort. IN HET ENORME Yankee-stadion te Neio York heeft Engeland de licht- wedstrijd tegen de Ver. Staten met G 3 gewonnen. Hiermee namen de Engelsen revanche voor de verrassen de nederlaag, welke de Amerikanen lien in 1950 in Brazilië toebrachten. LEZERS SCHRIJVEN Vandalisme en zwemverbod Bij mijn thuiskomst na een uitste- digheid en bij het doorbladeren van de couranten, welke tijdens mijn af wezigheid bezorgd waren, trof mij bijzonder een schrijven over „Erger lijk vandalisme aan VlissingsSzwem- schip". Een dergelijk vandalisme, door een deel van de Vlissingse jeugd bedreven, dafteert echter niet van de laatste tijd. Al was het in de vooroorlogse ja ren niet zo ergerlijk, toch liep het soms de spuigaten uit. Ook toen was de destijds bestaande zweminrichting van de Vlissingse Zwemclub niet vei lig voor de vernielzucht van een deel der jeugd en waren deuren en rui ten dikwijls het slachtoffer, om nog niet te spreken van de viezigheid, welke het personeel aantrof als het des Maandags de inrichting betrad. Er is nu een zweminrichting In aanbouw, welke over enkele weken geopend zal worden. Ik houd mijn hart vast tegen de tijd, dat de inrichting in gebruik genomen wordt. Inderdaad zullen, zoals in bovenge- 0«L bracht m* op' TSt De opbrengst ?an de „Blauwe-Week- collecte" was te Sint Laurens f 38,12. Aan de Geref. lagere school te Zaam slag werd met ingang van 1 September a.s. benoemd tot onderwijzer de heer H. Heersink uit Bergen op Zoom. De lïjstcoilecte welke te Zaamslag werd gehouden ten bate van de rijtoer voor ouden van dagen bracht niet min der dan f 590 op. Voor het te Den Haag gehouden Unie diploma typen slaagden de dames H. Bas ting, S. de Loose en H. v. d. Sande te Breskens. De wielersportcommissie te Scfioondij- ke zal op Zaterdag 27 Juni een kermis- wielerwedstnjd organiseren. De voetbalclub „F. C. Sluis" speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Rapid Brugge". De Sluissenaren verlo ren met 21, de rust was ingegaan met 00. „Rapid Brugge" stelde zich door deze overwinning in het bezit van een fraaie beker. In de vacature J. v. d. Branden werd tot concierge van hei verenigingsgebouw te Clinge benoemd de heer A. Seghers. 20. Jackie was natuurlijk zo uitgelaten als een jonge hond, toen hij hoorde, dat hij lid mocht worden van De Biggers. Hij danste door het huis, viel Miebet om de vijf minuten om haar hals en was de hele dag niet te bewegen ook maar een kwartier aan zijn huis werk te wijden. „Dat ik dat van pappie mag!" riep hij wel tienmaal achter elkaar uit. „Ik ga mij morgen dadelijk bij de secretaris, meneer Pipjes, aanmelden. In welk elftal denkt u, dat ik zal mogen meespelen, -pappie? Misschien wel in het zesde of in het vijfde" Jimmy zei niet veel terug. Hij vroeg zich toch af of hij er wel goed aan had gedaan om Jackie toestem ming te geven lid te worden van een grote voetbal club. Miebet was het er in elk geval niet mee eens. „U bederft hem tot in de gTond, meneer Brown" had ze gezegd. „Maar u moet het zelf maar weten. Later zit met de gebakken peren". Jimmy zuchtte eens. .Aan de andere kant", dacht hij. „is dat voet ballen zijn lust en zijn leven en mag ik hem dat wel ontnemen?" Jackie trok zich van al deze bedenkin gen niets aan. Vrolijk zingend ging hij op weg om zicb bij meneer Pipjes als lid aan te melden. Peike Pipjes- was de bakker van Wilgenwolde en als zodanig kendc- hij Jackie weL „Zo vent", zei hij. toen Jackie zijn winkel binnen stapte, „wat zal het zijn? Een dubbël- gebakken pannetje en tien kadetjes, zoals gewoonlijk?' Maar Jackie schudde lachend zijn hoofd. ..Nee meneer Pipjes". zei hij vrolijk. „Ik kom mij als lid van De Biggers aanmelden.". regelen genomen dienen te worden. De conclusie om een verbod uit te vaardigen voor het vrije zwemmen In het kanaal buiten de bestaande zweminrichting, lijkt niet overbodig. Misschien is zo'n verbod erg dras tisch, maar de jeugd maakt het er Om echter de jeugd het genoegen tot het nemen van een bad niet ge heel te ontnemen, zou wellicht een bepaling gemaakt kunnen worden, waarbij het verboden wordt in het kanaal vrij, d.w.z. zonder toezicht, te zwemmen van de keersluis tot de Noordzijde van het P.Z-EAI.-gebouw. Vlissingen J. DE JONG KERKNIEUWS Ds. A. D. C. Kok zestig jaar geleden bevestigd Donderdag 18 Juni zal het zestig jaar geleden zijn, dat ds. A. D. O. Kok, emeritus predikant van Idsken- huizen en thans wonend te Voorburg, het predikambt in de Gereformeerde Kerken in Nederland aanvaardde. Ds. Kok werd 6 Juli 1870 te Schie dam geboren. Hij studeerde aan de Theologische Hogeschool te Kampen, waar hij in 1892 zijn candid aats- examen deed en meteen beroepbaar werd gesteld. Op 18 Juni van het daaropvolgende jaai verbond cand. Kok zich aan zijn eerste gemeente, de Geref. Kerk te Nieuw-Helvoet In de 19 jaar, dat ds. Kok hier heeft gearbeid, stichtte hij op het eiland Voome vier Chr. scholen. Gedurende de laatste vijf jaar van zijn verblijf in Nieuw-Helvoet doceerde hij ook nog geloofsleer en kerkgeschiedenis aan de Chr. Kweekschool te Rotter dam. In zijn tweede gemeente, Scharen- drjke, publiceerde ds. Kok in het Zeeuws Kerkblad een serie artikelen over het vrouwenvraagstuk, in het bijzonder met betrekking tot de kerk. In 1915 zijn deze artikelen ge bundeld en verschenen onder de titel „De plaats van de vrouw in Chris tus' gemeente" Na vervolgens van 1916-1920 de kerk te Warffum te hebben gediend, ging ds. Kok naar Idskenhuizen. Hier bleef hij tot 3 April 1933, waar na hem na bijna 40 dienstjaren eme ritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde hij zich eerst te Scheveningen, later te Voorburg. Ds. en mevrouw Kok vierden 8 Juni hun diamanten bruiloft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7