Renesse verwacht dit jaar een kalm vacantieseizoer Louisa's grote strijd MEINE POT ZAL ZICH NIET MEER IN NEDERLAND VERTONEN RANDY TURPIN WON OP PUNTEN VAN HUMEZ PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 10 JUNI 1953. ZEER SLECHTE VERBINDINGEN Natuurschoon bleef ongerept Als men naar een van de plaatsjes op de Westhoek van Schouwen wil, moet men de tgd hebben. Degene, die van buiten het eiland komt, heeft, als hij dezelfde dag terug wil, uiterlijk twee en een half uur om er te toe ven. Ook al zeggen dienstregelingen, dat deze tijdsruimte groter is. Toen de stormvloed Schouwen veranderde in een kolkende binnenzee, bleef de Westhoek, door de hoge ligging, gespaard. Weliswaar werden hier en daar langs liet strand de duinen wat beschadigd, doch het unieke na tuurschoon bleef ongerept. Voor de ramp was dit deel van Zeeland een magneet voor vacantiegangers uit alle delen van ons land. Jaarlijks had men in Renesse ongeveer 80.000 overnachtingen van toeristen, die dit schone Zeeuwse gebied nisten te waa rderen. De stormvloed heeft hierin verandering gebracht. De verbindingen, voordien al niet best, zijn na de catastrophe nog slechter geworden. Het ziet er, wat het vaeantie-seizoen 1953 betreft, dan ook niet al te roos kleurig voor Renesse uit. Burgemeester rar. G. F. Lunsingh Tonckens is van mening, dat Renes se dit jaar een wel bijzonder rustig vacantieseizoen zal hebben. De ho tels en kampeerplaatsen staan ter beschikking van eventuele gasten, maar de zomerhuisjes zijn bewoond door evacué's. Ook bij de particulie ren, waar zomergasten een onderdak vonden, zjjn getroffenen onderge bracht. Binnenkort komen er 140 permanente houten woningen voor de Westhoek van Schouwen. Deze zijn bestemd voor de evacué's en later, als zij weer naar hun woonplaatsen zijn teruggekeerd, kunnen de wonin gen dienen voor het vreemdelingen verkeer. De verbinding van de Westhoek met 't achterland, aldus de burge meester, is afschuwelijk. De veer dienst Burghsluis-Anna Jacoba, wel ke over Zierikzee loopt, wordt on derhouden met kleine bootjes en als er een beetje toerisme komt, kun nen de mensen niet eens worden ver voerd. De R.T.M. en de Provinciale Stoombootdiensten schijnen niet in staat om meer boten in te zetten. Hier ligt een taak voor het Rijk. Vroeger was dat anders. Toen kon den autobezitters zelfs hun auto's meenemen, doch daar is thans geen sprake van. Naar verwacht Wordt, zullen wij dit jaar minder dan de helft krijgen van de overnachtingen in een normaal seizoen. De vas te bezoekers komen vermoedelijk het volgend jaar wel weer, doch ditmaal slaan ze een keer over. Als je met vacantie bent, wil je onbezorgd genieten en dat valt hier, waar men elke dag geconfronteerd wordt met de trieste gevolgen van de ramp, niet mee. Bezoekers zijn welkom. De voorzitter van de plaatselijke V.V.V., de heer J. Stevense, laat een zelfde geluid horen. Drukte vernacht hij dit jaar niet. Wie komen wil is welkom, zei hij, maar propaganda maken wij dit jaar niet omdat de accommodatie onvoldoende is. Zodra het hier regent, zitten de mensen vast. Ons achterland is weggevallen. Vroeger ging men op zulke dagen naar Brouwershaven en Zierikzee, doch dat is nu onmogelijk. De natuur rond Renesse is ongerept gebleven en zij die hierheen komen, krijgen, wat het natuurschoon betreft, alles wat zij verlangen. Er zal wel enig toerisme zijn, doch vermoedelijk is dat minder dan de helft van verleden jaar. De fiets is hier in de Westhoek het uitverkoren vervoermiddel, nu men zijn auto niet mee kan nemen. Een fiets kan met het veer mee, al moeten er dan niet te veel zijn. Plannen hebben wij wel, aldus de heer Stèvense. Wij willen proberen, om rondvaarten door de ondergelo pen polders te organiseren. Niet uit het oogpunt van sight-seeing, doch zi/ver instructief. Als men de ver nielingen niet met eigen ogen gezien heeft, kan men zich er onmogelijk een goede indruk van vormen. Niet alleen toeristen zullen van deze ge legenheid gebruik maken, ook de in woners en de in onze gemeente wo nende evacué's hebben hiervoor gro te belangstelling. Wat deze rondvaar ten betreft, ligt het niet in onze be doeling er reclame voor te maken. Voor de toekomst, het is namelijk niet meer voor dit jaar, hopen wij op een vaste luchtverbinding. Het vlieg veld Haamstede wordt in gereedheid gebracht en de stichting „Nieuw Schouwen en Duiveland" heeft con tact met de Sabena hierover opgeno men. De K.L.M. is alleen geïnteresseerd bij internationale luchtlijnen. Of de Stichting slagen zal, is nog niet te zeggen. Er is nog een belangrijk punt. Zou het, zo vroeg de heer Stevense, niet mogelijk zijn om als Schouwen weer droog is, het wegennet drastisch te verbeteren en inplaats van de stoom- trammetjes, bussen te laten rijden In practisch geheel Zeeland zijn de trammetjes verdwenen, alleen op Schouwen zag men dit historische transportmiddel nog rijden. Wat in andere delen van Zeeland mogelijk is, moet hier toch ook kunnen De verbindingen met de Westhoek zijn zeer slecht, besloot de heer Ste vense, maar dat zult U ook wel van andere mensen hier horen. Normaal doorgaan. Dat kwam precies uit, want een hotelhouder uit Renesse begon er di rect over. De mensen worden al af geschrikt zodra ze maar iets over de verbindingen horen. Wij zijn hier af hankelijk van het werkhaventje te Burghsluis en de accommodatie aan De Jacobskerk te Renesse, temidden van de oude bomen. Het toeristen-seizoen breekt H aan. Op Schouwen-Duiveland zjjn Renesse, Haamstede en Burgh steeds toeristencentra M gew eest. Dit jaar verwacht men If echter weinig bedrijvigheid. Re- jf nesse is In bijgaand artikel de H tolk'van wat er leeft in Schou- H wens Westhoek. llllllllllllll!ll|i|i;!lllllllllllllillllll!M boord van de veerboten is bizar slecht. Onder normale omstandigheden was ik omstreeks deze tgd voor drie kwart gedeelte volgeboekt. Nu heeft slechts een enkel gezin ruimte be sproken. Vele vaste gasten stuurden bericht, dat ze dit jaar niet komen, maar volgend jaar weer aanwezig hoopten te zijn. Het wordt een zeer kalm seizoen en dit zal ook zijn te rugslag hebben op de bevolking. „Naar mijn mening", zo sprak de ho telhouder, „moet het leven zoveel mogelijk normaal doorgaan. De kust en de omgeving waar de mensen voor komen, zijn onbeschadigd geble ven. Het achterland is echter wegge vallen, dus dat is wel een groot na deel, afgezien van de vernieling en het water dat de vacantiegangers hier in de omgeving zullen aantref fen en dergelijke dingen ziet een mens Jijdens zijn vacantie liever niet. Vermoedelijk zullen de kampeerders dit jaar in de meerderheid zijn hier te Renesse, maar veel zal het niet worden". Tot slot was het de chauffeur van een bus, die zelf over de veerdienst begon. De verbindingen mijnheer, spreek me er niet over. U kunt het geloven of niet, maar die onregelma tige verbindingen zgn een ramp voor ons. In het gunstigste geval is de boot tien minuten te laat, meestal is het drie kwartier of een uur. De ac- commadatie aan boord is afschuwelijk U moet de mensen er maar eens over horen praten. Alleen al daardoor be sluiten velen, die hier hun vacantie door willen brengen, al om niet te gaan. Wij zijn blij dat de Westhoek er zo goed is afgekomen, maar de verbindingen, spreekt me er niet van (Advertentie) Nagekomen advertenties. Heden overdeed plot seling onze geliefde Echtgenote, Moeder en Grootmoeder, CATHARINA VAN LARE, geb. TELLIER, n de leeftijd van bijna 37 jaar. J. VAN LARE. C. NELISSE VAN LARE. M. NELISSE en Kind. Groede, 8 Juni 3A53. Heden nam God van ons weg, na een kort lijden, onze gelief de en zorgzame Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, Mevr. N. VAN NAMEN KRAMER, in de leeftijd van ruim 72 jaar. Familie VELTHUIZEN. Goes, 9 Juni 1953. Leliestraat 89. MENING VAN RAADSMAN Hij blijft onvindbaar. Volgens de voorzitter van de Lan delijke Organisatie Oud-Illegale Strijders (Loois), de heer W. Kic ken, zal Meïne Pot zich verborgen houden totdat de Hoge Raad op 23 Juni a.s. uitspraak zal doen. Meine Pot zou het van deze uitspraak wil len laten afbangen of hij zoals blijkbaar aanvankelijk in zgn bedoe ling lag zich aan de hem opgeleg de straf zal onderwerpen, of zal trachten zich geheel aan een berech ting te onttrekken. Mr. A. G. Veldhuis hit Naarden, zijn raadsman, is er van overtuigd, dat Meine Pot niet zal terugkeren en dat hij hem nooit meer zal zien. Zoals bekend heeft het Haagse Gerechtshof een arrestatiebevel te gen Pot, een der daders van de in 1952 op overste Harjono gepleegde aanslag, uitgevaardigd. Mr. A. G. Veldhuis verklaarde naar aanleiding van het arrestatiebevel dit een zeer terecht genomen maat regel te achten, die een normaal ge volg is van de ontwikkeling van de gang van zaken. Bij de behandeling voor het Hof heeft Meine Pot gegarandeerd te zullen blijven en is daarom toen ook niet in arrest genomen. Tegenover zijn raadsman heeft hij eenzelfde belofte gedaan en toege zegd, zich aan diens advies te zullen houden. Mr. Veldhuis heeft zijn cliënt er tevoren op gewezen, welke conse quenties het zou hebben, als deze zich door vlucht aan de justitie zou Chr. Middenstandsbond vierde 35-jarig jubileum. In het groothandelsgebouw te Rotterdam is Dinsdag onder voorzit terschap van de heer Joh. de Jong, die in de huishoudelijke vergadering bij acclamatie als zodanig is herko zen, het 35-jarig bestaan herdacht van de Christelijke Middenstands bond. Onder de talrijke aanwezigen be vonden zich o.a. de staatssecretaris van economische zaken, dr. G. J. Veldkamp, dr. J. Schouten en H. J. Tilanus en mr. A. B. Roosjen. voor zitter van de N.C.R.V. Na de opening van het jubileum congres door zang en gebed, sprak voorzitter De Jong, na woorden van welkom, de herdenkingsrede uit, waarna prof. mr. dr. I. A. Diepen horst, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, een rede hield over ,,Om de redding der maatschappij". onttrekken. De raadsman noemde het zeer onverstandig, dat Meine Pot, met wie hij sedert begin April j.l. geen enkel contact heeft gehad, weg blijft. Mocht zijn cliënt zich in het bui tenland bevinden en wordt hij daar aangehouden, dan zal, naar de me ning van de raadsman, indien het een land is, waarmee Nederland een uitleveringstractaat heeft, zijn uitle vering volgen omdat het hier geen politiek delict betreft. Voor het geval de Hoge Raad in zijn arrest dat van het gerechts hof vier jaar gevangenisstraf met aftrek bevestigt en Meine Pot niet is teruggekeerd, betekent lit, dat zijn raadsman geen gratie, waarvoor h\j veertien dagen na het arrest de tgd heeft, zal kunnen aanvragen. Politieagent stal een motorfiets en een fiets. „Een beschermer van de burger lijke veiligheid en het burgerlijk ei gendom, die zich schuldig maakt aan diefstal meermalen gepleegd, begaat een hoogst ernstig reit", aldus de procureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam, mr. W. F. Kist, Dinsdag in zijn requisitoir tegen de 41-jarige W. J. T„ voormalig agent van politie te Utrecht. Deze beklaag de had een motorfiets en een fiets festolen. De procureur-generaal zei- e rekening te willen houden met de over verdachte uitgebrachte psychia trische rapporten, waarin verklaard wordt, dat T. door moeilijkheden van huiselijke en andere aard in een soort hysterische schemertoestand was raakt en daardoor ten tijde van misdrijf verminderd toerekenbaar moest worden geacht. Hij vond ech ter een tegenstrijdigheid in de twee over verdachte uitgebrachte rappor ten en leidde daaruit af dat T. toch weer niet geheel en al onbewust had gehandeld. Hij eiste tegen deze ver dachte, „die overigens een normaal mens was en nog wel een plaats in de maatschappij zou kunnen krijgen" een straf van vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van een reclasseringsvereniging. De staats-secretaris voor economische zaken, dr. G. J. M. Veldkamp, heeft op vragen van het Tweede Kamerlid Gort zak medegedeeld, dat de winkelsluitings wet 1951 geen ruimte laat voor het ge opend zijn van Joodse winkels op Zondag tot 6 uur des avonds. Zij dienen des Zon dags om twee uur te sluiten. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 9 te Genua. Aldabi 8 te Ilheos. Alcyone 9 te Santos. Akkrumdijk 9 te Sydney. Alpherat p. 8 Finisterre n. Antwerpen. Andijk 7 te NeW Orleans. Appingedam 9 te Houston. Bloemfontein 8 v. Southampton n. Ant werpen. Boschfontein 8 v. Monbasa n. A'dam. Caltex The Hague 9 te Sidon verw. Dongedijk 9 te New York. Delft 12 te Trinidad verw. Gaasterkerk 9 te Thinotao verw. Grootekerk 9 te Beira. Heemskerk 9 te Tanga. Helder 8 v. Barrangulla n. Tela. Van Heutz 9 v. Hongkong n. Singapore. Indrapoera 8 Brothers n. Belawan. Jagesfontein 10 te Teneriffe varw. Johan van Oldenbarneveldt 9 v.m. Kaap Bon. Kota Agoeng 10 bij PoinJ de Galle verw. Stad Alkmaar 8 450 m. W. v. Scilly. Taria 9 v. Sydney n. Mlri. Tawali 8 v. Djeddah n. Aden. Tjiluwah 8 v. Singapore n. Hongkong. Laurenskerk 8 te Karlchi. Leersum 9 te New Orleans. Maas 9 te Noles. Maasdam 8, 300 m. Z.Z.W. Kp. Race. Mapia p. 8 Azoren n. Halifax. Noordam 8 te New York. Omala 8 v. Malta n. Tripoli. Rijndam 9 v. Haire n. Southampton. Salatiga 9 te Los Angeles. Schïe 9 te Mitylini. Schiedijk 8 v. Pendang n. Belawan. Sibajak 9, 460 m. OZO Sydney. Veendam 8, 320 m. W. Scillys. Waterman 8 180 m. N. Landsend. Willem Ruys 8 v. Suez n. Pt. Said. Woensdrecht p. 9 Malta. Zeeland S.S.M. 10 te A'dam verw. APPLAUS EN GELOEI.. Weinig goede momenten in belangrijk gevecht. Het in het White City Stadion te Londen gehouden gevecht om het Europese Kampioenschap in het midd engewicht tussen de Engelsman Ran dolph Turpin en de Fransman Charles Humez is door Turpin op punten ge wonnen. De partij ging over 15 ronden Turpin zal nu de winnaar van de op 19 Juni a.s. te New York te houden wedstrijd tussen Carl Olson en Pad dy Young ontmoeten in een party met de vacante wereldtitel in het midden gewicht als inzet. Van een felle slagenwisseling was er in de eerste ronden van dit gevecht nog geen sprake. In die fase van de strijd was Turpin met zijn snellere en hardere punch in de meerderheid. Toen de bel voor de vijfde ronde klonk was de neus van de Fransman sterk gezwollen en af en toe leek hij in paniekstemming te verkeren. Met een rechtse als een voorhamer kwam „Randy" steeds weer opnieuw naar voren en de stoten waarmee Humez zijn tegenstander van het lijf trachtte te houden werden steeds onzuiverder en wilder. De Fransman maakte in 8e ronde echter nog een betrekkelijk frisse indruk en hij was agressiever dan ooit tevoren. Erg levendig was het Vijfde congres van Intern. Theater Instituut. In de historische Rolzaal op het Bin nenhof te Den Haag heeft de minister van onderwijs, Kunsten en weten schappen, mr. J. M. L. Th. Cals, Dins dag het vijfde congres van het Inter nationaal Theater Instituut geopend De minister sprak er zijn voldoening over uit, dat een van de drie congres- comité's zich zal bezig houden met de kwestie „theater en jeugd". Nadat hij het congres voor geopend had verklaard, voerde o.a. het woord de burgemeester van Den Haag, mr. F M. A. Schokking, en vervolgens de heer Jean Thomas namens de Unesco. Tot congresvoorzitter werd benoemd jhr. mr. P. J. W. Brauw, voorzitter van het Nationale Theatercentrum. Des avonds woonde H. M Koningin Juliana in de Koninklijke Schouwburg de voorstelling bij van „De Kersen tuin", door het Haagsche Comedie, aangeboden aan de congressisten. Straffen voor daders van roofoverval te Blaricum. Tegen de 20-jarige J. H. H. T. en de 15-jarige G. J. J. C. uit Laren is Dins dagmiddag voor de rechtbank te Am sterdam respectievelijk 2% jaar jeugd gevangenis en onder toezichtstelling in het St. Jozefsgesticht te Haarlem „voor geruime tijd" geëist wegens hun roof overval op de Blaricumse boerenleen bank in het begin van dit jaar. Verdachten waren op 8 Tanuari ver momd de bank binnengedrongen hadden de kassier gewapenderhand dwongen hun ruim f 17.000 uit de brandkast te overhandigen. Dit geld hadden zij bij T.'s oom in Laren be graven. Het was na hun arrestatie op f 17.50 na weer in handen van de bank overgegaan. gevecht tot dusver nog steeds niet en bij het begin van de elfde ronde zag de scheidsrechter zich zelfs genoodzaakt beide boksers tot meer actie aan te sporen. Dit hielp: een onstuimige aan val van Humez werd adrem door Tur pin opgevangen met felle slagen naar het lichaam en op een linkse hoek ging de Franse ex-mijnwerker even naar het canvas. Maar hij was alweer op de been voor de arbiter met tellen kon beginnen. Toen de gong voor de laatste maal klonk en Turpin tot winnaar op pun ten werd uitgeroepen, was niemand verbaasd, maar wel ontevreden over hetgeen door beide boksers deze avond te zien was gegeven en het afkeurende geloei overstemde het applaus voor de winnaar. Brabantse Waterstaat heeft ernstig tekort aan technisch personeel. In de openingszitting van de eerste gewone vergadering der pro vinciale staten van Noord-Brabant, heeft de voorzitter dezer staten, prof. dr. J. E. de Quay, Dinsdag en kele aspecten belicht van de schade en het herstel in het Brabantse rampgebied. Hij verklaarde o.m. dat de Bra bantse Waterstaat een ernstig te kort heeft aan technisch personeel. De Brabantse Waterstaat heeft 36 technici met middelbare opleiding nodig. Deze dienst beschikt echter over 20 van deze technici. Het be drijfsleven, aldus prof. De Quay, trekt deze krachten aan. Wil de overheid haar bekwame krachten behouden, dan zal men niet kunnen volstaan met alleen een correctie op de salarissenschSal aan te brengen. Advertentie Aanhoudende stijging Trophy Cork Naar-verluidt blijft de stijging in vraag van de laatste maanden naar Trophy Cork aanhouden. De omzetten in Mei waren wederom 5,6% hoger dan in April. Insiders verwondert dit niet, ge zien de uitstekende kwaliteit van deze zachte 75 ets. Virginia sigaret. RIJWIElMOTOR r~ FEUILLETON DOOR IAN TEMPEST 17 Louisa voelde zich het hart in de schoenen zinken. Dus er bestond iets tussen juffrouw Darsall en Kirk, maar wat? Weer. van Kirk's kant, een „vacantie-vrgergtje" Was het zijn gewoonte om overal waar hij kwam een aardig meisje uit te zoe ken, haar met attenties te overladen en dan zodra hij genoeg van haar had, ruzie te maken? Ze behoefde niet te doen, alsof het haar allemaal niet kon schelen, alsof het haar koud liet, hoe Kirk was en hoe hy zich wil de amuseren. Ze had, ondanks alles, nog steeds gehoopt, dat hg op zeke re dag zou terugkeren en dan zgn ge drag verklaren op een wnze, die haar gekwetste trots enige voldoening zou schenken. Nu was zelfs de laatste strohalm, waaraan ze zich had vast geklampt, haar ontrukt. Ze behoorde nu verontwaardigd, woedend te znn. Dat was ze ook maar het hielp niet. Hij mocht dan nóg zo slecht zijn of lelijk hebben ge handeld, ze hield nog altijd van Kirk en de gedachte, dat ng nu een ander meisje zou omhelzen kwelde haar on draaglijk. „Daargaat die bel van de leskamer alweer. Wat zou ze nu weermoeten?" riep de keukenmeid plotseling uit .Je zou bijna denken, dat zij ons be- 0"" voor haar te zorgen en tocb en geen beste! Als 't in haar kraam te pas komt, verwaarloost ze dat ar me kind schandelijk, maar wanneer meneer Torre hier is, laat ze dat wel; dan speelt ze het lieve moedertje. Je zou haar dan niet meer herkennen, di lelijkerd!" „Zal ik eens gaan zien wat ze wil, mevrouw Spale?" vroeg Louisa, plot seling hevig verlangend, het meisje, dat nu het voorwerp van Kirk's met bhster standvastige genegenheid scheen eens van naderbij te aanschou wen. „Warempel niet, laat haar maar bellen", antwoordde mevrouw Spale, terwijl ze de theepot opnam en de drie kopjes nog eens vulde. „Jelui bent nu niet gekleed, om op bellen af te gaan. En in elk geval is het jouw werk niet; jg zult op de bellen van de slaapkamers moeten letten en je zuster op die uit de leskamer. Daar schelt ze alweer; laat ze naar de maan lopen! Jelui moet het me niet kwalijk nemen, maar zulke lui als zij maken me razend". Louisa bedacht, dat de eerzame mevrouw Spale dan volgens juffrouw Brinegar heel aardig en prettig mocht zijn, maar toch zeker die eigenschap- oen niet aan juffrouw Darsall ten goede liet komen. „Je zou misschien verwacht heb- flat ze van de week, toen ik alles is ze zelf ook maar een loontrekker alleen moest doen, een hand mee zou hebben uitgestoken. Mis hoor! Een veel te sjieke dame om haar eigen bed op te maken", ging de keuken- mid minachtend voort. „Als ze me neer Torre aan de haak weet te slaan, zou me dat erg voor hem spijten. En 't is best mogelijk, dat het haar lukt, want ze weet met mannen om te springen. O, ik ben nooit erg op man nen gesteld geweest, maar meneer Torre is een echte heer". „Zou hij...?" begon Mandy, maar zweeg, toen de deur haastig werd opengeworpen. „Je moet zeker erg doof geworden zijn, ik heb gebeld en gebeid, maar er kwam niets", klonk het gebie dend. Louisa en Mandy wendden zich om naar de vrouw op de drempel. Ze was lang en erg slank, met ravenzwart haar en langwerpig-smalle, vreemd leikleurige ogen. Helemaal niet lief tallig, merkte Louisa bij zichzelf op. maar buiten kijf opvallend. „Ik heb u wel gehoord... juffrouw", zei de keukenmeid onverschillig. „Waarom heb je dan niet geant woord? Waar zijn bellen voor, zou je denken? Heus, ja wordt ergerlijk lui". „Ik ben hier in dienst als keuken meid-huishoudster, juffrouw en u wilt er zeker wel aan denken, dat het niet mgn taak is, achter bellen aan te rennen", antwoordde mevrouw Spale. 't hoofd in de nek werpend. „O, ik zie. dat de twee nieuwe hulp jes zijn aangekomen. Waarschijnlijk worden ze niet betaald om alleen maar hier te zitten .n thee te slur pen", zei juffrouw Darsall op scherpe toon. „Een van jullie moet met een natte doek boven komen. Jongejuf frouw Rosie heeft haar brood en melk omgegooid". Na deze mededeling of juister dit bevel wendde ze zich om en ging met boog opgeheven hoofd haars weegs (Wordt vervolgd) Amsterdamse Beurs 8 Juni 9 Jni Bank v. Ned. Gem. 4% 106 106 Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 118% Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3%) 98% Nederland 1947 (3%) 3 97 97 Nederland 1937 3 96% 96% Dollarlening 1947 3% 95% 95% Investeringscertificaten 3 98 97% Nederland 1962-64 z.b. 3 98% 98% Nederland 1962-64 m.b. 3 Nederland N.W.S. 2% 79% Ned. Indië 1937 A3 96% 95% Grootboek 1946 3 96% 96% Nat. Handelsbank 114 115% Ned. Handelmij. 160 162% A.K.U. 161% 162% Bergh's en Jurgens 273 273 Calvé-Delft 120 120% Centrale Suiker 169% Kon. Ned. Hoogovens 158 160 Unilever 190% 192% Ned. Kabelfabrlek 214 214 Philips 157% 158% Wilton-Feijenoord 172 174% Billiton 238 Kon. Petroleum Mij, 306% 307% Amsterdam Rubber 95% 97 Holland-Amerlka Lijn Kon. Paketvaart 123% 124% Rotterdamse Lloyd 124% 124% Ned. Scheepvaart Unie 131% 131% Stv. Mij. Nederland 133 133% H.V.A. 97 100% Dell-Batavia Mij. 125% 127 Deli Mij. 91 92% Baltimore-Ohio 25% Missouri K.T. 5% New York Central 23% 23% Pennsylvania 21 Anaconda 36% 35% Bethlehem Steel 50% 50% General Motors 60% 60 Intern. Nickel 40% 40% Kennecott 65% Republic Steel 47% 47% U.S. Steel 38 37% North American Cy. 19% 19% Midcontinental 57% 57% Shell Union 67 663/4 Tide Water 22 21% Bij kalme affaire werd de vrij gunsti ge ondertoon van de effectenbeurs Dins dag goed gehandhaafd Vooral Indonesi sche fondsen trokken meer dan anders de aandacht. Het heeft er alle schijn van dat de dividendhervatting door de Java- sche cultuur maatschappij daartoe de stoot heeft gegeven. Suikerfondsen wis ten dan ook het gros van de kopers naar zich toe te halen. AMSTERDAMSE WISSELMARKT. Londen contant 10,59%10,60%; New York contant 3.79%—3,79%; Parijs con tant 1,07701,0790; Brussel contant 7.57 7,58: Frankfurt contant 90.44—90.54; Zü- rich contant 86,76—86.86; Stockholm con tant 72,96—73,06; Kopenhagen contant 54,73—54,83.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4