Vergoeding watersnoodschade moet integraal zijn TOCH IS 'T ZO! GEMENEBEST-CONFERENTIE TE LONDEN GEËINDIGD LOONADMINISTRATIE ZAL VEEL EENVOUDIGER WORDEN WERVELSTORMRAMP IN TWEE AMERIKAANSE STATEN NEPAL VIERT TENSING-DAG WOENSDAG 10 JUNI 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE CO U R A N7 GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZUID-HOLLAND VERKLAREN Bezwaren van de Zeeuwse Staten werden ondersteund Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben een brief gericht aan de raad van ministers, waarin zy heiïnneren aan een een dezer dagen met al gemene stemmen in een buitengewone zitting van de Provinciale Staten van Zeeland aangenomen motie. In deze motie werden aan de Tweede Ka mer bezwaren kenbaar gemaakt tegen het wetsontwerp op de watersnood- schade 1953 en er werd op aangedrongen het wetsontwerp zodanig te wij zigen, dat meer rekening wordt gehouden met de werkelijk geleden schade. Voorts werd daarin gevraagd de huisraadschade in de wettelijke regeling te betrekken, opdat het Rampenfonds aanvullend kan werken. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol. land zeggen na bestudering van het wetsontwerp tot de overtuiging te zijn gekomen, dat er inderdaad aan leiding bestaat voor wijziging en aanvulling van het ontwerp in bo venbedoelde geest. Zij schrijven ver der: „Blijkens de memorie van toelich ting is de regering, afgezien van alle financiële overwegingen, van mening, dat het tegenover de oorlogsslacht offers niet ware te verdedigen, thans principieel een gunstiger vergoe dingsregeling in het leven te roepen dan die, welke voor laatstgenoemde getroffenen heeft gegolden en waar van de afwikkeling nog gaande is. Een beroep op.de geringere omvang van de huidige ramp vormt naar de mening van de regering een onvol doend argument om voor deze scha de gunstiger normen te scheppen dan met betrekking tot de oorlogsschade tot stand zijn gebracht. Onjuist uitgangspunt. „Wij menen de juistheid van dit uitgangspunt te moeten betwijfelen. In tegenstelling tot de oorlogsschade beperkt dc door de ramp toegebrach te schade zich tot een deel van het Nederlandse volk en het Nederlandse grondgebied. Daaruit volgt, dat de economische toestand, waarin de ge troffen streek is komen te verkeren, veel ongunstiger is dan die van an dere delen van ons land. Een schadevergoedingsregeling, die deze verhouding voor een reeks van jaren zou laten voortduren en de rampgebieden gedurende die tyd in hun staat van verarming zou la ten, moet naar ons gevoelen als onvoldoende aangemerkt worden. Zy zou onbillyk zyn tegenover de- genen, die door de ramp zyn ge troffen en die als gevolg van de schaderegeling economisch achter gesteld zouden blyven in verhou- ding tot hen aan wie de ramp is voorbijgegaan. Volledige vergoeding. „De omstandigheden waaronder de schade moet worden hersteld, ver schillen voorts gelukkigerwijze wel zeer van die waarin ons volk zich na de oorlog bevond. De ramp, welke ons land heeft getroffen, heeft spontaan medeleven van het gehele Nederlandse volk tot gevolg gehad en volledige schadevergoeding zou naar onze mening in overeenstem ming met de gevoelens van de grote meerderheid daarvan zijn. Andere schade. Bij kennisneming van het wets ontwerp heeft het ons in de eerste plaats wel zeer getroffen, dat van vergoeding van immateriële schade in het geheel geen sprake zal zijn. Hetgeen in de memorie van toelich ting wordt medegedeeld over de voqr_ zieningen, welke te dezen bij andere regelingen zijn getroffen, kan niet als tegenwicht .daarvoor aienen. De ze regelingen betreffen slechts de verstrekking van, de noodzakelijkste kosten van levensonderhoud alsmede enkele speciale uitkeringen. Van een handhaven in de oude positie voor wat het inkomen betreft gedurende een redelijke termijn, totdat het mo gelijk moet worden geacht de oor spronkelijke inkomsten wederom te verkrijgen, is geen sprake. De landbouw. Speciaal in de landbouw zal dit ge mis zwaar worden gevoeld. Immers als gevolg van het zeer langzaam op gang komen van de productie zul len de inkomsten uit de landbouw zeer traag vloeien, hetgeen ongetwij feld zal leiden tot repercussies in an dere sectoren van het bedrijfsleven. Mede ter voorkoming van een eco nomische ontwrichting in het ramp gebied, zal de wet naar onze mening een regeling op dit punt moeten treffen. Al tendeert de regeling volgens de memorie van toelichting tot integra le schadevergoeding voor wat de ma teriële schade betreft zo blijkt daar van niet in verschillende artikelen aldus de brief van Gedeputeerde Sta ten. Met name zal een aanzienlijk deel der toegebrachte schade voor reke ning van de getroffenen blijven. •/VVWWWAVlV 575. Wat nou een ton smeedijzer bij de arbeidslonen van tegenwoordig en vol gens de in de Romeinse tijd gangba re techniek gekost hebben? Deze be langwekkende vraag loste grof. Julius Wolf bijna veertig jaar geleden op en hij kwam tot de conclusie dat het smeedijzer uit de Romeinse t\ijd vier duizend gulden per ton gekost moest hebbenj indien de arbeiders van die dagen het loon hadden ontvangen dat in 1917 werd uitgekeerd. Wanneer we aannemendat in de laatste veertig jaar het loonpeil tot het drievoudige is gestegen, komt de berekening van de professor dus overeen met 12.000 van de tegeniooordige guldens voor 1 ton ijzer. Weinig voorbeelden zullen spreken der verduidelijken van wélk een grote betekenis de loonfactor is (en welk een besparing de mechanisatie bete kent) want bij de stand van de tegen iooordige techniek kost hetzelfde pro duct nog niet één procent van dit be drag. We zijn er dus wel op voor uit gegaan! Dat het winnen van ijzererts, ver voer naar de hoogovens, het uitsmel ten, gieten en alle andere bewerkingen die er nodig zijn om van de ruwe grondstof bruikbaar smeedijzer te ma ken, een groot bedrag aan loon eist geloven we natuur', f-: wel. Maar dat de loonfactor ook een belangrijk deel uitmaakt van het spek, dat immers vanzelf ontstaat wanneer het varken maar gelegenheid krijgt voldoende te schransen, schijnt op het eerste gezicht wat zonderling. Toch zit dit loon ver werkt in het meel dat de varkens wordt gevoerd en wel tot een zodanig bedrag dat dit 35% van de waarde van het varken uitmaakt. Is het eten van varkensvlees dus reeds een aardige bestrijding van de werkloosheid, als nadeel staat daar tegenover dat even eens 35% van de waarde aan grond stoffen moet worden ingevoerd, zodat de big een lelijke aanslag op de de viezenpot pleegt. Reen, dan liet. boek, in welks pro ductiekosten 60% aan loon is. ver werkt en waarvoor aan grondstoffen slechts 10% behoeft te worden inge voerd. Zoudt U alleen daarvoor geen boeken gaan kopen, ongeacht nog wat er in staat? U bewijst er het land en de uitgever grotere diensten mee, dan met het eten van varkensvlees. Na deze poging tot vegetarisme, en na de verwijzing naar de lage lo nten uit vroeger tijden, willen we et- de aandacht op vestigen dat de lonen der arbeiders enige eeuwen geleden vaak hoger waren dan tegenwoordig. H. Petition. Renteloos crediet. Zij wijzen er voorts op, dat ook al moet het billijk geacht worden, dat in alle gevallen op de vervangings- of herstelkosten een aftrek wegens ont stane verbetering van oud tot nieuw wordt toegepast, het merendeel der getroffenen toch niet over voldoende middelen de beschikking zal hebben om tot herstel over te gaan. Een ruime mogelijkheid tot het verlenen van credieten renteloos of tegen een zeer laag rentepercentage ter financiering van de niet te vergoeden afschrijvingswaarde lijkt hun nood zakelijk, derhalve niet slechts in de gevallen, dat deze financiering op on overkomelijke moeilijkheden stuit. Huisraadschad e. Tenslotte zijn zij, wat betreft de vergoeding van huisraadschade van mening, dat het Nationaal Rampen fonds slechts aanvullend behoort te werken, en in de wet een welomschre ven recht op vergoeding van huis raadschade vastgelegd dient te wor den. 0 Het totaal aantal geëvacueerden in de provincie Noord-Brabant tengevolge van de watersnoodramp van 1 Februari jl. be droeg per 1 Juni 1953 in totaal 2925. Naar geschatte gegevens kunnen 1400 evacué's eerst over geruime tijd naar hun herkomst-gemeente terugkeren. Suez-kanaalkwestie blijft moeilijk. De premiers van het Britse Geme nebest hebben Dinsdag hun conferen tie te Londen beëindigd, die vijf da gen heeft geduurd. Er is een commu niqué uitgegeven, waarin wordt ge zegd dat geen gelegenheid verloren dient te gaan om de geschillen, die de wereld verdeeld houden, op te lossen. De hoop wordt uitgesproken, dat de Europese verdedigingsgemeenschap spoedig tot stand komt. Men erkent het internationale be lang van het Suezkanaal, maar men is van mening, dat de hangende ge schillen in het Midden-Oosten moeten worden bijgelegd op een wijze, die vrede en veiligheid in de landen van het Midden-Oosten verzekert en de souvereiniteit van die landen niet aantast. Intussen heeft de Egyptische mi nister van voorlichting te Cairo nog WETSONTWERPEN INGEDIEND. Coördinatie van heffingen en belastingen. Een wetsontwerp, dat beoogt enige bepalingen van de loonbelasting en de vereveningsheffing te coördineren met overeenkomstige bepalingen van sociale verzekeringswetten, is Dins dag bij de Tweede Kamer ingediend. Bredase ontsnapten zijn gewone misdadigers. Terechtwijzing voor Duitse regering. De geallieerde Hoge Commissie in West-Duitsland heeft Dinsdag be kend gemaakt, dat zij het protest van de Westduitse regering tegen de uitwijzing van De Jonge heeft afge wezen. De commissie verklaarde aan de Westduitse regering, dat de uit Bre da ontvluchte gevangenen geen po litieke vluchtelingen, maar veroor deelde misdadigers waren. Zij sprak er haar verwondering over uit, dat de regering te Bonn tracht Nederlandse onderdanen, die door Nederlandse gerechtshoven zijn veroordeeld op beschuldiging van ernstige misdrij ven tegen het leven en de vrijheid van him landgenoten, onder wie ook kinderen als politiek vluchteling in bescherming te nemen. De Jonge is, zoals gemeld, één dei- zeven uit Breda ontsnapte misdadi gers. Hij werd onlangs door de Brit se bezettingsautoriteiten in West- Duitsland aan de Nederlandse auto riteiten overgedragen, nadat een Westduitse rechtbank te Oldenburg had geweigerd hem langs de normale kanalen uit te wijzen. De rechtbank te Oldenburg was namelijk van me ning, dat De Jonge als politiek vluchteling moest worden beschouwd. Tweede op komst. Inmiddels is thans ook bekend ge worden, dat aan een tweede der uit Breda ontsnapte gevangenen. Polak, Maandagmiddag is meegedeeld, dat hij op grond van een bevel der hoge com missie zal worden uitgewezen. Een vertegenwoordiger van de Brit- bezettingsautoriteiten bracht Polak, die in een gevangenis te Hannover wordt vastgehouden, op de hoogte van dit bevel. Hij vertelde de gevangene ook, dat deze tegen het besluit van de hoge commissie in beroep kan gaan. 9 Donderdag aanstaande zal op het ter rein van het opleidingscentrum voor de artillerie te Djakarta, in aanwezigheid van kolonel Bambang Soegeng, fungerend chef-staf van de landmacht en generaal Pereira, hoofd van de Nederlandse mili taire missie, een plechtigheid worden ge houden. ter afsluiting van de taak, die de Nederlandse militaire missie vervulde bij de Indonesische artillerie. Tegelijkertijd zijn ingediend drie wets ontwerpen, welke eenzelfde coördina tie met de sociale verzekeringswetten ten doel hebben. Bij de aanvaarding van deze wetsontwerpen zal een eer ste stap gezet zijn op de weg naar vereenvoudiging van de loonadmini stratie. De in deze wetsontwerpen neerge legde bepalingen beogen voorname lijk te bereiken, dat de loonbelasting, de vereveningsheffing en de premiën voor de sociale verzekering zoveel mogelijk over eenzelfde loonbedrag worden berekend. Het voor de werk gever zo omvangrijke en tijdrovende berekenen van de heffingsgrondsla gen voor de onderscheiden wetten wordt aldus tot een minimum terug gebracht. De vereenvoudiging van de loonadministratie komt onder meer hierin tot uiting, dat voortaan voor alle hier bedoelde wetten gebruik zal kunnen worden gemaakt van één sterk vereenvoudigde loonstaat. Ter bereiking van de hierbedoelde unifi catie was het o.m. nodig de bepalin gen voor de kinderbijslag en de kin deraftrek met elkaar in overeenstem ming te brengen. Verwacht mag worden dat de nieu we regeling op 1 Januari a.s. kan in gaan. Intussen wordt met spoed gewerkt aan nog enkele coördinatie-voorstel len. De staatssecretarissen van finan ciën en van sociale zaken zijn even wel van mening, dat de huidige voor stellen, die voor het bedrijfsleven het belangrijkste zijn en zonder bezwaar los van de verder aan te brengen ver- j eenvoudigingen kunnen worden inge- voerd, niet op de voltooiing daarvan mogen wachten. I eens opnieuw verklaard, dat Enge land in principe accoord gaat niet ontruiming der kanaalzone door de Britse strijdkrachten. Hij herhaalde voorts, dat Egypte Britse technici wil toestaan om de Egyptische strijdkrachten te helpen bij het in stand houden van de ka naalbases. De minister zei dit alles op een persconferentie. De Brits-Egyptische besprekingen over de toekomst van de kanaalbasis strandden op de kwes tie van het toezicht op de Britse tech nici, zo merkte hij op. De Egyptische minister noemde het „dwaasheid" dat de technici na de terugtrekking der overige troepen onder Brits militair bevel zouden blijven, zoals de Engel sen wensen. In dat geval zouden het bezettingstroepen worden, zei hij. „Ommelanden" moet boete betalen- Dinsdag is te Groningen de „hea ring" gehouden door de arbitrage commissie inzake het conflict tussen ,,De Ommelanden" en dc Algemeen Nederlandse Agrarische Bedrijfs- bond. Dit had betrekking op de in eerste instantie door „De Ommelan den" verschuldigde boeten wegens overtreding van de arbitrale uit spraak, doordat „De Ommelanden" op 31 Maart de stakende arbeiders, die op gezag van de arbitrale uit spraak weer aan het werk konden gaan, voor de gesloten en gegrendel de poorten van de fabriek heeft la ten staan. „De Ommelanden" heeft een be roep gedaan op de gematigdheids clausule in de arbitrale uitspraak, maar arbiters hebben dit beroep af gewezen en bepaald, dat de maxi mum-boete van 42.000 onmiddellijk door .,De Ommelanden" aan de A.N. A.B. moet worden betaald. Hoewél de beroemde dirigent Tos- raninï goedkoper uit was gekomen als hij de boete wegens niet-verschij nen op de stemming had betaald, bleek hij de ernst van de stemming in Italië wel degelijk in te zien: hij arri veerde namelijk per vliegtuig voor een twee-maands bezoek aan Italië, om de stemming niet mis te lopen, terwijl de Maestro gewoonlijk per boot reist. Men ziet hem hier op het vliegveld van Milaan het toestel verlaten, ge holpen door zijn dochter (links) en kleindochter HUIIIIIIIIllllillllliilillllllllllllllllllllllilllllllllIHlIllllülllllllllllllllllljllJI 1 Gasaanvalop g I studentensociëteit. II Een zeer ongewone inval p hebben de studenten van het Groninger R.K.-studentencorps ij M „Albertus Magnus" meege- maakt, toen Dinsdagochtend H heel vroeg twee personen met gasmaskers voor, het socië- teïtsgebouw binnenkwamen, ji de deur werd met veel la- waai opengeworpen en de bei- de tot nu toe onbekende per- M sonen, die gewapend waren met een gaspistool en een gas- lg bom, brachten grote conster- natie in het betrekkelijk kleine sociëteitsgebouw, waar de H voorzitter van het corps juist met enkele mede-studenten f§ m bezig was geld te tellen. Het pistool werd afgevuurd op het gezelschap, waarop zich on- s middellijk het vertrek met traangas vulde. Ook de bom ij werd op de grond gesmeten, waarna de studenten met zeer betraande ogen hun toevlucht ij! H zochten in enkele andere ver- trekken. Er werd geen geld H vermist Men vermoedt te doen te hebben met een studenten- H grap. m <11111 0 Acht personen zijn Maandag om het leven gekomen, doordat bij het dorpje Durania In de Zuidamerikaanse staat Co lumbia een autobus in een ravijn reed. Zes inzittenden liepen verwondingen op. TENMINSTE 128 DODEN. Schade beloopt vele millioenen. Zes wervelstormen hebben Maandag- avond de Amerikaanse staten Michi gan en Ohio geteisterd. Volgens niet- officiële schattingen zijn 123 personen door het geweld van de natuur om het leven gekomen en 750 personen ge wond. De 163.000 inwoners tellende dustriestad Flint, ongeveer 100 km. ten Noorden van Detroit, werd het zwaarst getroffen. Alleen al in deze plaats zijn 102 slachtoffers gevallen. In één straat werden 40 huizen met de grond gelijk gemaakt. Autoriteiten in Michigan noemden de ramp in Flint „vermoede- NA DE MOUNT-EVEREST BEKLIMMING Twee vlaggen op de top Er is enig nader nieuws over de mannen, die de Mount Everesttop beltlommen hebben. De Nepalese ambassadeur in India, Jidjaja Sjoemsjer, heeft verklaard, dat Hillary en de Sjerpa Tensing te gelijk op de top van de Mount Everest aankwamen. Op de top heb ben zij een ogenblik hun zuurstof maskers afgenomen. De expeditie zelf volgde uit de verte de verrich tingen van het tweetal. De ambassadeur zeide vernomen te hebben, dat de laatste klim naar verhouding een gemakkelijke tocht was. Tensing en Hillary vertrokken te gen het aanbreken van de dag en waren omstreeks tien uur weer te lg in het laatste kamp. In Nepal zal de 29ste Mei als een feestdag herdacht worden: Tensing- dag. De twee klimmers maakten opna men van de vlaggen, die zij op de top hadden geplant. De ambassa deur zcidc dat dc Britse cn dc Nepa lese vlag geplant waren. Officieel wist hij echter niet of ook de vlag van India geplant was. Acht dagen na de overwinning van de berg heeft een vliegtuig een vlucht over de berg gemaakt en de volgende dag nog eenT Er zijn opna men gemaakt. Oorspronkelijk zou een vlucht gemaakt worden op de dag, dat het nieuws bekend werd. Deze vlucht werd echter uitgesteld, omdat men vreesde, dat massa's sneeuw zouden losraken: de expedi tie bevond zich toen nog op de hel lingen. Volgens de „Statesman" (Calcut ta) hebben de twee bergbeklimmers een kwartier op de top vertoefd. Op de top knielde Tensing neer en dankte Boedha. Hij offerde twee plakken chocolade en een pakje bis cuit. Het blad meldt voorts, dat Ten sing en Hillary pas half vijf in de namiddag terug waren in het kamp. lijk de ergste in de geschiedenis van Michigan". De commissaris van poli tie te Flint zei, dat de verwoestingen erger waren, dan hij in Londen had gezien tijdens de luchtaanvallen in 1940. Men vreest, dat het aantal do den nog zal stijgen. Met man en macht is men met het reddingswerk begonnen. Troepen van de Nationale garde en politiemannen uit vele steden van Michigan zijn naar de getroffen plaatsen gezonden. De gouverneur van Michigan. Mennon Williams, heeft zelf de leiding van het reddingswerk in handen genomen. De schade te Flint wordt geschat op 10.000.000 dollar en te Cleveland op 3.000.000 dollar. Koningin Juliana naar filmpremière. Voorstelling ten bate van vluchtelingenhulp. H.M. Koningin Juliana is voorne mens in Amsterdam de première bij te wonen van M. G. M.'s kleurenfilm „Dageraad der Vrijheid" (Plymouth Adventure) op 10 Juli a.s. in het Ci ty Theater. Koningin Juliana werd tijdens haar bezoek aan de Verenigde Staten in April 1952 ontvangen in de M.G.M.- studio's. Tijdens haar rondgang door de studio's ging de koningin aan boord van een model van de „May flower", waarmede de Pilgrimfa- thers in 1620 overstaken naar Ame rika. Deze historische overtocht werd verfilmd en de continentale première wordt in de vorm van een liefdadig heidsvoorstelling in Nederland gege ven. De baten zullen op aanwij zing van Koningin Juliana worden bestemd voor de Nationale Commis sie voor Vluchtelingenhulp, welke in 1950 werd opgericht en waarvan de koningin in 1952 het bescherm vrouwschap aanvaardde. Het Wereldgebeuren Italië stemde Benjamino Gigli, de bekende zan ger, was lijsttrekker op een candidatenlijst der Christende mocratische partij in Italië. Hoewel hij verzekerde, dat hu lie ver zong dan aan politiek deed, heeft hij zich dapper geweerd in de verkie zingsstrijd, die Zondag en Maandag werd besloten met de gang naar de stembus. Toen Zaterdag de verkie zingscampagne in Italië afliep( kro pen Palmiro Togliatti, de vinnige communistenleider en Achille Lauro, de geestdriftige aanvoerder van de monarchisten, snel in bed om uit te rusten van de vermoeienissen. De oude, tanige heer de Gasperi, die sedert jaren premier van Italië en aanvoeruer van de Christendemo craten (R.K.) is, bleek echter onver moeibaar. Hy stapte nog even in een vliegtuig om op Sardinië en Sicilië zijn getrouwen aan te vuren. Wanneer alle kiezers en kiezeres sen van Italië de stromende regen van Zondag en de gure wind van Maandag hadden getrotseerd voor een gang naar het stemlokaal, dan zouden er ongeveer 30 millioen Ita lianen gestemd hebben. Maar toen Zondag de regen neer- gutste mocht men niet verwach ten, dat op het platteland de Italiaanse dames in Italië zijn 2 mil lioen vrouwen meer dan mannen! haar Zondagse japonnetjes in de re gen zouden bederven. Er is dus in de steden drukker ge stemd, dan op bet platteland. Dat is nadelig geweest voor de Christen-De mocratische Partij en hoewel de uit slag van de stemming terwijl wij dit schrijven nog niet geheel bekend is, heeft deze partij zo goed als zeker geen stemmenwinst van betekenis be haald. Men heeft in Italië Zondag en Maan dag gestemd voor de Kamer en voor de Senaat. Maandag om twee uur gingen de stembureaux dicht en ving de telling aan. Eerst voor de Senaat en daarna voor de Kamer. In Italië zijn zeven politieke partijen die iets te betekenen hebben. Drie daarvan hebben zich verenigd in de coalitie van premier De Gasperi, dat zijn de Christen-Democraten, de libe ralen en de rechts-socialisten, Vlei vormen de oppositie, namelijk de com munisten onder leiding van Togliatti, de Nenni-socialisten (die zich niet met het beleid van De Gasperi kunnen verenigen en samenwerking met ae communisten willen) de monarchisten en neo-fascisten. Behaalt de coalitie van De Gasperi meer dan 50 procent van de stemmen, dan krijgt ze dank zij de veel om streden nieuwe kieswet 65 procent van de Kamerzetels en dus een rotsvaste meerderheid, die haar zal toestaan een regeringsprogram op lan ge termijn uit te voeren. Dit grapje van de extra-zetels geldt niet voor de Senaat. 0!schoon de verkiezingsstrijd in hoofdzaak werd gevoerd met leu zen. die betrekking hadden op de buitenlandse politiek, is het de moeilijke binnenlandse toestand, die de meeste Italianen het sterkst interes seert. Het program van elke nieuwe regering en dus ook van een kabinet De Gasperi, zal daarom als hoofdpunt moeten bevatten: de bestrijding van de werkloosheid. Er zijn 2 millioen werklozen in Italië. Bestrijding van de werkloosheid zal alleen mogelijk zijn door grootscheep se uitbreiding van de industrie en in tensivering van de landbouw. Als het grote buitenlandse probleem is er voor Italië de kwestie-Triëst, die met Tito geregeld moet worden. Tenslotte zal Italië ook al om commerciële redenen zijn relaties met de landen rondom het Oostelijk deel van de Middellandse Zee sterk moeten uitbreiden. Tot zoverthet pro gram voor een eventueel nieuw kabi net. In 1948 behaalden'de partijen, die thans de coalitie van De Gasperi vormen 48,7 procent van de sten- men voor de Kamer en 47,9 procent van de stemmen voor de Senaat Het volksfront van communisten en Nen ni-socialisten kwam toen op 30,7 pro cent en 31 procent. De coalitie rekent thans op een meerderheid van 51 tot 55 procent bij de Kamerverkiezing en op een zwak ke meerderheid in de Senaat. Haalt de coalitie de meerderheid in dè Kamer niet, dan vormen de Nenni-socialisten en ae communisten een uiterst sterke minderheid en dan staat De Gasperi voor grote moeilijk heden. Het denkbeeld is al opgewor pen, dat hij in dit geval enige steun bij de monarchistische groep zal zoe ken. Palmiro Togliattiin bed om uit te rusten 0 De Haagse wethouder, D. W. Dett- meyer. heeft onder zeer grote belang stelling aan de voet van een nieuw com plex flatwoningen te Scheveningen een gedenksteen onthuld ter herinnering aan het in de oorlog verwoeste hotel, dat op deze plek stond aan de Scheveningse bou levard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3