Toelating communistisch China tot de Verenigde Naties Nederlandse politieboot met mortiervuur ontvangen TOCH IS 'T ZO! RUSLAND IS WELWILLEND JEGENS OOSTENRIJK DINSDAG 9 JUNI 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DE INFILTRATIE OP NIEUW-GUINEA. Indonesiërs deelden voedsel en pamfletten aan Papoea's uit De vorige maand is gemeld, dat een kleine groep Indonesische militairen een poging tot infiltratie heeft gedaan op Nieuw-Guinea, waarby enigen hunner werden gedood, en de overigen werden gevangen genomen. Van Indonesische zijde wordt het thans voorgesteld, alsof het hier geen poging tot infiltratie betrof, doch een stranding van uitgeputte militairen, wier vaartug door zeestromingen uit de koers gedreven zou zijn. Naar aanleiding van deze tegenspraak deelt een officiële woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken te 's-Gravenhage mede, dat er meer dan voldoende, gegevens beschikbaar zyn, die bewyzen, dat er sprake was van een bewuste poging tot infiltratie. Op zichzelf is de Indonesische verklaring reeds zwak, omdat, thans wordt toegegeven, dat Indonesische militairen op Nieuw-Guinea zyn geland, terwyl aanvankelijk zelfs de mo gelijkheid daarvan werd ontkend, aangezien er „geen enkele militair in het 8 territorium zoek was". aan de pers slechts enkele summiere inlichtingen. Zij gaf er de voorkeur aan de zaak op de gebruikelijke diplomatieke wij ze te behandelen en de eerste gege vens, die in Den Haag bekend wer den, zyn dan ook aan ae Indonesische regering ter hand gesteld. Inmiddels werden uitvoeriger inlichtingen ont vangen, waaruit duidelijk blijkt, dat hier sprake was van een doelbewuste poging tot infiltratie. Ook deze in lichtingen zullen aan de regering van Indonesië worden overhandigd, aldus de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken. Indonesische lezing. In de rubriek regeringsuitzendin- ëen van Radio Republiek Indonesië te 'jakarta heeft het Indonesische mi nisterie van voorlichting Zaterdag avond de Nederlandse beschuldigin gen betreffende de infiltratie in Nieuw-Guinea verworpen. In deze uitzending werd o.a. gezegd, dat de Indonesische regering, die verant woordelijk is voor de staatsappara ten, zoals het leger, nooit een op dracht heeft gegeven, welke niet ver antwoord was, laat staan een op dracht tot infiltratie. De uitzending haalt dan de verklaring aan, die ma joor Saleh Lahade op 2 Juni namens het stafcommando van het zevende territorium (Oost-Indonesië) heeft Voorts kan de vraag worden ge steld, hoe men te Djakarta weten schap zou hebben van het afdrijven van de prauw door een Zuidequatori- ale stroom en over de toestand waar in de opvarenden zich bij aankomst op Nieuw-Guinea bevonden. Met de ze opvarenden heeft men van Indone sië uit geen enkel contact gehad. V oedseluitd eling De woordvoerder verklaarde onder meer, dat de Indonesische militairen eerst één dag voor him aankomst op Nieuw-Guinea van Indonesisch grond gebied waren vertrokken. In de prauw bevond zich bij de inbeslagne ming nog een vooraad levensmidde len, terwijl bovendien vóór hun ge vangenneming door de infiltranten voedsel aan de bevolking was uitge deeld. Er kan dus zeker geen sprake zijn van „uitgeputte militairen, die uit hun koers geslagen waren", aldus de woordvoerder. Het is trouwens ook geen gewoon- te, dat uitgeputte en verdwaalde mi litairen, wanneer een politieboot over zee de plaats van landing nadert, de ze boot met mortiervuur ontvangen, zoals in dit geval geschied is. Voorts werd propagandamateriaal buitgemaakt. De Nederlandse regering heeft van deze poging tot infiltratie op gener lei wijze gebruik willen maken om sensatie te verwekken en verstrekte Evangelische kerk in Oost-Duiisland. Vooraanstaande personen van de Evangelische kerk te Berlijn hebben bekend gemaakt, dat leiders van de Evangelische kerk in Oost-Duitsland aan de Oostduitse regering een voor stel hebben gedaan tot het houden van besprekingen over de positie van de kerk in Oost-Duitsland. De bespreking zou o.m. gaan over de arrestaties van Oostduitse geestelijken, de communistische aanvallen op de jongeren-groepen in de gemeenten en andere beperkingen op het kerkelijke leven in Oost-Duitsland. \www*/wvsv 574. Door de onafgebroken opgravingen die een Duitse expeditie onder leiding van Koldewey gedurende 18 jaren heeft verricht (van 1899 tot 1917) ev door uitvoerige beschrijvingen op s, ':er- scliriftabletten, is van de roemruchte toren van Babel vrij veel aan hel licht gekomen. Men neme dit niet te letter lijk, want van de architectuur is niet veel méér opgedolven dan stukken muur van grauwe baksteen. Maar on danks de chaos zijn er verdienstelijke pogingen gedaan om de maten en het uiterlijk van de aloude toren te recon strueren, vooral met behulp van ge noemde kleitabletten en van een be schrijving die de Griekse historicus Herodotus heeft gegeven. Om te voorkomen dat we ons de zaak te eenvoudig zouden voorstellen, dienen we ons voor ogen te houden dat er verschillende torens van Babel zijn geweest. Tempeltorens behoorden in Babylonië (evenals in Assyrië) bij élk groot heiligdom, en we kunnen ons dan ook best indenken dat aan de to ren, die de hoofdtempel van Mardoelc zou flankeren, tal van Babylonische koningen hebben gebouwd. Overeen komstig de Babylonische bouwtrant, waren deze bouwwerken: trapvormig met een grote hoofdtrap in het mid den en twee zijtrappen ter weerszij de. Het was een formidabel bouwsel, waarvan de top 91 meter in de hoogte stak. De Assyrische veroveraar Sanherib verwoestte de toren omstreeks het ein de van de 7de eeuw v. Chr., maar |/i zoon vond die daad bijzonder spijtig .1 begon met het herstel, dat uiteraard nogal wat tijd vorderde en eerst onder Nebukadnezar II op schitterende wij ze voltooid werd. Dit was dus de tivee- de toren, die waarschijnlijk een Assy rische inslag vei'toond heeft, omdat de Assyriërs hun trappen naar de top spiraalvormig lieten lopen. Het is dus niet onmogelijk dat de tweede toren een combinatie van Babylonische en Assyrische trapvorming is geweest. Helaas, ook deze toren ts geen lang leven beschoren geweest, want Xerxes liet hem in 478 v. Chr. tot de grond toe verwoesten. Weliswaar wilde Alex ander de Grote de toren anderhalve eeuw later weer doen opbouwen, maar door zijn vroegtijdige dood moest het puinruimen halverwege worden afge broken en sedert dien is deze geweldi ge steengroeve ruim 2000 jaren onbe roerd gebleven. Behalve wanneer de inboorlingen uit naburige dorpen wat stenen voor hun huizen nodig had den, want zij wisten dan wel waar zij die honden vinden. Maar nu wat anders: wist U dat U, uit nationaal oogpunt bezien, beter een boek kunt kopen dan een varkenslap je? H. Pétillon. afgelegd en vervolgt dan met te zeg gen, dat de aanval van de Nederlan ders op de hulpbehoevende troep ten zeerste wordt betreurd. „Een derge lijke onverantwoordelijke aanval van het Nederlandse leger had niet mo gen plaats vinden, waar steeds ge streefd wordt alle geschillen tussen Nederland en Indonesië op vreedza me wijze af te wikkelen", aldus de verklaring van het ministerie van voorlichting. De verklaring zegt dan, dat „uit de toedracht duidelijk blijkt, dat er geen opzet in het spel is ge weest". Een ongeluk. Het ongeluk met de prauw, welke geheel van de wind afhankelijk was, had moeilijk kunnen worden voorko men. Het Nederlandse optreden had dan ook slechts machtsvertoon ten doel. Men krijgt de indruk uit hun op. treden, dat de Nederlandse regerings apparaten zichzelf niet meer in de macht hebben, hetgeen mogelijk een gevolg is van een angstpsychose, die ontstaan is door de Nederlandse pro paganda. Nog meer te betreuren is, dat de gebeurtenis door de Neder landse regering wordt opgeblazen en zelfs verdraaid, zodat gesproken wordt van een infiltratie in Nieuw- Guinea. Als antwoord op de Neder landse beschuldigingen en verdraaiin gen past het ons aan Nederland de volledige verantwoording te vragen voor de moorden, arrestaties en inbe slagneming van de wapens van leden van het Indonesische leger door machtsapparaten op Nieuw-Guinea". Willekeurig optreden. De verklaring zegt tenslotte: „Wij hopen, dat een willekeurig optreden van een Nederlands regeringsappa raat zich niet zal herhalen en dat de gebeurtenis tot de juiste proporties zal worden teruggebracht, zodat de goede verhouding tussen de Neder- landse en Indonesische regeringen, die wij steeds wensen, niet verbroken zal wórden. In dit verband brengen wij naar voren, dat de Indonesische regering wat betreft het geschil over West-Irian nog hoopt, dat dit op vre dige wijze en in overeenstemming met het handvest van de Verenigde Naties kan worden afgewikkeld". Controle bij zonegrens werd afgeschaft. „De Oostenrijkse regering heeft met voldoening vernomen, dat een Rus sische burgerlijke hoge commissaris is benoemd voor Oostenrijk", aldus ver klaarde Maandag de Oostenrijkse bondskanselier Raab. De kanselier was van mening, dat de betrekkingen en besprekingen tussen Oostenrijk en de Russische bezettings autoriteiten hierdoor zullen worden verbeterd en vergemakkelijkt. Bij de recente besprekingen zijn, al dus Raab, de volgende resultaten be reikt: 1 De Sowjet-Unie heeft besloten, de onlangs afgekondigde amnestie ook van toepassing te verklaren op Oos tenrijkse krijgsgevangenen en geïnter neerde burgers, die zich in Rusland be vinden. 2. De. Russische bezcttingsautoritei- De V.N. rapporten over Suriname en Antillen. Een Nederlandse weigering. De Nederlandse regering heeft een nota gericht aan de Verenigde Naties over de kwestie van de ver plichte rapporten, die een land moet indienen, wanneer het gebieden be heert, waar de bevolking geen zelf bestuur heeft. De Nederlandse regering heeft zich namelijk kort geleden in overleg met Suriname en de Ned. Antillen op 't standpunt gesteld, dat deze ge bieden als zelfbesturend beschouwd moeten worden en daarom dient de Nederlandse regering over deze ge bieden geen rapporten nieer in bij de Verenigde Naties. Hiertegen is in de Verenigde Na ties verzet gerezen en er werd een commissie de zgn. factorencom missie ingesteld die tot taak heeft de voorwaarden vast te stellen waaraan een gebied moet voldoen wil het zelfbesturend heten. De Nederlandse regeling stelt zich thans in haar nota op het standpunt dal de beantwoording van deze laatste vraag geheel aan de beherende mogendheid dient te wor- den overgelaten. Indertijd hebben dc regeringen, die niet-zelfbesturende gebieden beheerden, zelf opgegeven, welke gebieden ze als niet-zelfbestu- rend beschouwden en het is dus ook aan deze regeringen om te beoorde len of ze thans wel-zelfbesturend zijn en de verplichting tot rapporteren aan de V.N. kan vervallen. Hierbij komt. aldus de Nederland se regeling verder, dat voor het vor men van een goed gefundeerd oor deel over de mate van zelfbestuur, die door een gebied is verkregen, een diepgaande kennis van het staats recht voor deze gebieden noodzake lijk is. Hiervoor is bovendien een grondige kennis nodig van de onge schreven wetten en gebruiken van een dergelijk gebied. Volgens de Nederlandse opvatting kunnen politieke ontwikkelingen niet worden vastgelegd in staatsrechte lijke beginselen. ten hebben de politieke gevangenen in vrijheid gesteld, op wie de onlangs door de Oostenrijke, president afge kondigde amnestie van toepassing was en die zich in de Sow jet-zóne bevon den. 3 De Russische autoriteiten hebben voor een aantal goederen het stelsel van uitvoervergunningen vereenvou digd, hetgeen de Oostenrijkse econo mie belangrijk ten goede is gekomen. 4 De Russen hebben enkele in aan bouw zijnde waterkrachtinstallaties bij de Donau aan de Oostenrijkse regering overgedragen. 5 De Russen hebben besloten met ingang van Dinsdag de controle aan de grens tussen de Russische zóne en de Westelijke zones af te schaffen. De maatregel betreft zowel het per sonen- als hrt goederenverkeer. Dit is de eerste officieel vrijgegeven foto van de .Dark" het bestuurbare luchtdoelprojectiel van het Ameri kaanse leger, dat door de strijdkrach ten te land, ter zee en in de lucht, ge bruikt zal worden. Deze foto werd ge nomen aan boord van het schip /Nor ton Sound", dat speciaal voor het. af vuren van deze projectielen ingericht Nederlandse lening aan België becritiseerd. Door dagblad „Le Peuple". Na gemeld te hebben, dat door de Belgische regering in Nederland een lening werd geplaatst van fr. 650 mil- üoen aan schatkistbiljetten tegen een rente van 2.75 procent en aflosbaar binnen zes maanden of een jaar, herinnert het Belgische socialistisch blad „Le Peuple" er in zijn politieke overzicht aan, dat Nederland België nog fr. 1900 millioen schuldig is na melijk een lening met een looptijd van 20 jaar en een rentevoet van 2Vï pro cent. et blad acht het ontstellend dat waar Nederland aan België slechts een rente van 2l£ procent geeft voor geld op lange termijn, België aan de Neder landse banken 2.75 betaalt voor geld op korte termijn. Hoewel „Le Peuple" begrijpt dat de rentevoet van 2V2 pet. het resultaat was van politieke onder handelingen in het kader van de Euro pese betalingsbalans, meent het blad. dat de toestand niettemin paradoxaal is en de Nederlandse regering haar bankiers hierop attent had dienen te maken toen deze verklaarden overal elders een rente van 2.75 procent te kunnen krijgen. Het is namelijk 'n feit aldus het Belgische oppositieblad, dat de Belgische regering, die tot iedere prijs geld nodig heeft, geen profijt heeft weten te trekken van dit argu ment. Indien de Nederlanders voelen dat men ze in België zo nodig heeft, zullen zij him houding tijdens de ko mende Benelux-onderhandelingen nog verstrakken. Enige politieke partij in Kenya verboden. Het bestuur van Kenya heeft Maan dag het 100.000 leden tellende Afri kaanse genootschap in Kenya verbo den als een onwettige vereniging vol gens het wetboek van strafrecht. Dit genootschap is de enige politieke organisatie in Kenya. Het stond vroe ger onder leiding van de reeds tot 7 jaar gevangenisstraf veroordeelde po liticus Kenyata. Uit Mombasa wordt vernomen, dat de politie aldaar de Britse advocaat Peter Evans heeft gearresteerd, die Kenyatta verdedigde, toen hij terecht stond. Evans wordt door de besturen van Kenya en Tanganyika als een on gewenst immigrant beschouwd. Hij zal uitgewezen worden. lllllllillllllblliiinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllililllllHI jg Hij kon zich niets meer 1 1 herinneren - Een autobus van de fa. Ver- M schoor te Hardinxveld werd Zondagmorgen net buiten s Leerdam onder aan de voet van de op dat punt vrij steile Horn- dijk aangetroffen. M De politie vond in de zwaai- M 7= beschadigde bus het werkboek- M je van de chauffeur, van wie M bellend was, dat hij geregeld met deze bus werklieden ver- voerde, en een sjaal. De chauffeur, die to Acquoy H (gemeente Beesd) woont, leef- M de in de veronderstelling, dat f| de bus rustig voor zijn woning stond. Tegenover de politie, die hem §j uit bed belde, verklaarde hij dat de sjaal toebehoorde aan zijn dorpsgenoot en collega S. Toen deze uit bed werd ge- haald, bleek de man een hoofd- s en een beenwonde te hebben. f§ =1 Hij wist zich echter niets van M sen ongeval met de bus te her- j| inneren, kon niet verklaren hoe lijn sjaal in de bus kwam en hoe de bus circa 10 km. had af- 1 gelegd. §jj Biy nadere informaties bleek - de Leerdamse politie, dat S. Zaterdagavond verschillende café's had bezocht en daar flink gedronken had. S- gaf zelf ook toe dronken te zijn ge- weest Daar hij echter vol bleef hou- §1 den niets van de bus te weten, f| werd hij in verzekerde bewa- ring gesteld. liminimum Nachtvorst bezorgde augurken- kwekers enorme strop. Nadat enige weken geleden de te velde staande vroege aardapelen en bonen reeds ernstige nachtvorstscha- de hadden geleden, heeft het ongun stige weer in het afgelopen weekein de de tuinders van Venlo opnieuw een zware slag toegebracht. Het is ge bleken, dat de pas ontkiemde plan ten op honderden augurkenvelden in Venlo en omgeving volledig bevroren zijn. Een moeilijke factor is boven dien. dat augurkenaaad op het ogen blik schaars en zeer duur is. Men spreekt van prijzen van 100 tot 200 per kg. Ten gevolge hiervan verwacht men een kleinere her-aan plant van augurken. De oogst is bo vendien met tenminste 14 dagen ver traagd. Venlo en omgeving vormden 't groot ste centrum van Nederland voor de augurkenteelt. T«*en de tuinders Za terdagmorgen hun land betraden vonden zij het ijs tussen de kropsla. BRITS GEMENEBEST STELT VOOR In de herfst een conferentie van de Grote Vier De Gemenebest-conferentie te Londen heeft eenstemmig besloten pre mier Churchill te machtigen het volgende voor te stellen op de te houden conferentie van Bermuda: 1) Dat er voor de herfst een conferentie van de Grote Vier wordt ge houden. 2) Dat geen enkele voorwaarde wordt verbonden aan het uitnodigen van de Sowjet-Unie. 3) Dat een oplossing van het Duitse vraagstuk wordt voorgesteld op grond van een Russische en een Westelyke garantie. 5) Dat China wordt toegelaten tot de Verenigde Naties. De premiers van Pakistan en India hebben zich bereid verklaard tot be middeling in het geschil tussen Enge land en Egypte. De twee staatslieden zullen afzon derlijk midden Juni een bezoek aan Cairo brengen. Op de conferentie van het Gemene best waren enige meningsverschillen over het BritsEgyptische dispuut aan de dag getreden. „Ik kan niet zeggen dat de confe rentie een oplossing van het Brits Egyptische geschil nader heeft ge bracht, doch zij heeft reden tot meer hoop gegeven, dat alle voorwaarden voor een regeling aanwezig zijn", al dus de Pakistaanse premier Moh. Ali- Er waren op de conferentie van premiers ook enige meningsverschil len aan de dag getreden over de vraag of toelating van continentaal China tot de Verenigde Naties ge wenst was. „Het is normaal, dat er menings verschillen bestaan. Er zijn echter :n scherpe geschillen. Over het al gemeen heerst er overeenstemming over de behandelde punten. Er mogen dan meningsverschillen over bepaal de pimten zijn doch in feite heerste eenstemmigheid. Wij zijn niet tot een scherp omlijnd besluit gekomen. Ik moet echter zeggen, dat de grote meerderheid voorstander is van Chi na's toelating na het beëindigen der vijandelijkheden in Korea", zo consta teerde Moh. Ali op een persconferen tie te Londen. Concertgebouworkest zal 40 concerten in Amerika geven. Van de zijde van het bestuur van de stichting die het Concertgebouw orkest beheert, wordt over de tour nee van het orkest door de Ver. Sta ten medègedeeld, dat op 6 Juni in hoofdtrekken overeenstemming met Amerikaanse instanties is bereikt. Het is de bedoeling dat in October en November 1954 over een periode van zeven tot acht weken een veer tigtal concerten gegeven wordt in het Oosten, Midden-Westen en Zui den van de Ver. Staten Het Wereldgebeuren Geen vlaggen Men is het eens geworden in Panmoendjonde krijgsge- vangenenkwestie is opgelost. De wapenstilstand in Korea kan ge sloten worden als er nog enkele Klei ne punten geregeld zijn. Tóch is er geen zucht van verlichting opgegaan uit deze benauwde mensenwereld. Vlag gen werden niet gehesen en behou dens enkele statige regeringstele grammen met gelukwensen was er geen vreugdebetoon. Deze somber heid heeft de heer S.vngman Rhee be werkt, die op het laatste ogenblik handen vol roet in het „vredes"- eten heeft geworpenOndanks een half verwoest landtien mil lioen daklozenverscheidene millioenen dodenzou deze presi dent van Zuid-Korea het liefst de strijd voortzetten en in elk geval wil hij geen genoegen nemen met de wapenstilstandsvoorwaarden, die in Panmoendjon zijn vastgesteld. Men zal dus met hem moeten praten, want hij kan heel wat doen. Hij zou bijvoorbeeld de N oordkoreaansc- krijgsgevangenen, die thans in Zuidkoreaanse kampen zitten, de vrijheid kunnen hergeven. Die kampen worden namelijk op een enkele na bewaakt doof Zuidkore aanse troepen. Hergeeft hij de ge vangenen de vrijheid, dan zijn de wapenstilstandsvoorwaarden nutte loos en moet men nieuwe onderhan delingen beginnen. Hij zou nog verscheidene andere onprettige dingen kunnen doen om maar te zwijgen van de mogelijkheid, dat hij zijn legers rustig laat voort gaan met vechten. Deze 78-jarige president van Zuid-Korea heeft dus machtige troe ven in handen. Voor hem. gaat het om het ene en ongedeelde Korea, dat hij als onafhankelijke staat wil zien. Voor de verbonden mogenheden gaat het slechts om het staken van het bloedvergieten in dit zwaar ge troffen land. De Oostenrijkse echtgenote van Rhee zei enkele dagen geleden doelend op zijn leeftijd „Hij is hardnekkig, hij heeft weinig tijd". In deze opmerking schuilt een zekere ironie. Immers, wanneer de wapenstilstand gesloten wordt dan is er nog heel weinig bereikt, buiten het staken van het vechten. Alle andere problemen van Korea zullen pas na de wapenstilstand op een politieke conferentie behandeld worden en het zou wel eens kunnen, dat die conferentie heel lang duur de en dat er dan nog eea aantal vraagstukken voorlopig in ae ijskast werd gezet, omdat men er geen gat in zag. Eigenlijk is er niemand, die om maar een enkel probleem te noemen gelooft, dat de communis ten op een politieke conferentie zul len toestemmen in een hereniging van Noord- en Zuid-Korea. Rhee heeft het zo somber gezegd: „Hoe zouden de communisten aan de conferentietafel willen afgeven, wat wij ze met het zwaard niet konden of wilden ontworstelen?" Die conferentie ziet er dus nu al uit als een vrijwel hopeloze af faire. Naar menselijke bereke ning heeft inderdaad een 78-jarige man te weinig tijd om op het resul taat daarvan te wachten. Toch zal Rhee moeten capituleren en zal de wapenstilstand en de ho peloze conferentie er moeten komen. Om de eenvoudige reden, dat er althans voorlopig een einde aan het bloedvergieten dient te komen. De offers in Korea zijn zwaar ge noeg geweest. Een dubbele moord bij Richmond. Het lijk van de achttienjarige Christi ne Reed uit Hampton Hill (Engeland), die vermist werd, is bij Richmond uit de Theems opgehalad. Ruim een week geleden had men in deze buurt het lijk van de zestienjarige Barbara Songhurst uit Teddington, een vrien din van Christine, in de rivier gevon den. Beide lijken vertoonden steek wonden. Christine heeft ook vijf sla gen op het hoofd gehad .Zondag een week geleden heeft men de meisjes voor het laatst gezien fietsend langs de rivier bij Richmond. Christine's fiets had men ook reeds uit het water op gehaald. Naar die van Barbara wordt nog gezocht. Mogelijk zal de politie alsnog een gedeelte van de Theems droog laten lopen een op deze plek niet moeilijk uit te voeren operatie om te trachten de vermiste fiets en het gebruikte moordtuig te vinden, aldus meldt de „Times" Worden Brits-Egyptische besprekingen hervat? Volgens het Egyptische dagblad „Al Ahram" bestaat de mogelijkheid, dat de BritsEgyptische besprekin gen over de zone van het Suezkanaal omstreeks 20 Juni worden hervat. En geland zou vertegenwoordigd worden door de Britse zaakgelastigde, Han- key, en een aantal militaire deskun digen, aldus dit blad. Op het circuit te Zandvoort zijn Zon dag Internationale Autoraces om de grote prijs van Nederland gehouden. Wimiaar werd Ascari met Ferrari. We zien hier de start: voorop wereld kampioen Ascaridaarachter Villoresi die op moest geven en rechts achter hem Farina die tweede werd. Alle drie berijden zy een Ferrari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5