PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Syngman Rhee eist hereniging van Noord- en Zuid-Korea Repatriëring" van Waarde bracht grote drukte teweeg BILT ITALIAANSE VERKIEZINGEN ZIJN RUSTIG VERLOPEN PRINS BERNHARD LEIDDE VEÏLIGVERKEERSWEEK IN 196e Jaargang-No. 133 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B den Boer. Adjunct W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, Pl.-verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardl. ABONNEMENTSPRIJS 44 cent per week, f 5,45 p. kw., fr. p. p. f 5,70 per kw. Losse nummers 10 cent. Bur. Vlissingen, Walstr. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 9 Juni 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.-. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels» van 1—5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. i, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160; Middelburg. Markt 51. telef. 3841: Goes, Lange Vorststraat 63, telef- 2475 (b.g.g. 2228): Oostburg. Finlandstraat 2. telef. 16; Terneuzen. Bro uwenjstr. 2; Zierikzee. N- Bogerdstr. C 160. telef. 26. ZU1DKOREAANS LEGER WIL DOORVECHTEN. Peking echter verwacht het staken van het vuren De onderhandelaars te Panmoendjon hebben Maandagmorgen overeen stemming bereikt over het vraagstuk van de krijgsgevangenen. Er is nu geen enkel bezwaar meer tegen het tekenen van een wapenstilstand in Korea, want de resterende kwesties zyn slechts van formele aard en be treffen de Instelling van de huidige frontlijn. Reeds meldde radio Peking, dat een algeheel staken van het vuren in Korea thans zonder verder uitstel kan worden verwacht. Het Zuidkoreaan- se kabinet heeft Maandagmorgen een motie aangenomen, waarin de wens wordt uitgesproken, dat president Syngman Rhee spoedig een bespreking zal hebben met president Eisenhower. Intusssen wil de Zuidkoreaanse regering de circa 150 Zuidltoreaanse offi cieren, die thans in de Verenigde Staten een verdere militaire opleiding krijgen onverwijld laten terugkeren en weigert zy vyftien Zuidkoreaanse generaals te laten vertrekken, die naar de Verenigde Staten zouden gaan- Ook sprak zij zich uit voor onverwylde vrijlating van alle krijgsgevange nen, die niet naar Noord-Korea of communistisch China willen terugkeren. Voorts deelde president Syngman Rhee mede, dat Zuid-Korea alleen de strijd zal voortzetten, zolang niet is beslist over de hereniging van Noord en Zuid-Korea. Rhee's standpunt was goedgekeurd door het Zuidkoreaanse kabinet. Le den van de Zuidkoreaanse nationale Kantlij n In Rotterdam is enkele dagen gele den door H. M. de Koningin het Groothandelsgebouw officieel ge opend. Het is het indrukwekkendste handeïspand, flat men in Nederland kan vinden en het heeft ook in West- Europa zijn weerga niet. Als er één feit is, dat overduidelijk de herrijzenis van Rottei-dam demon streert, dan is het wel dit Groothan delsgebouw. Niet omdat het het eer ste, of het laatste pand is: er gingen veel panden vóór en er zullen veel panden volgen. Maar wel, omdat de stijl waarin dit handelsgebouw werd opgetrokken, het vernuft, waarmede men het dienstbaar heeft gemaakt aan zijn doel, de afmetingen welke men het gegeven heeft, kenmerkend zijn voor de geest, die Rotterdam be zielt. Rotterdam herrijst, in een bewon dering afdwingend tempo, in een ver bluffende stijl. Het lijdt geen twijfel, dat Rotterdam over een tiental jaren, als de wederopbouw voltooid zal zijn, de modernste stad van Europa zal zijn geworden. Jaren lang is het zo geweest, dat wie Rotterdam vóór de oorlog ge kend had, er zich niet meer thuis voelde. Er was weinig meer, dat men hèrkende. De kale vlakten in het hart der stad deden troosteloos aan. Ver geefs vroeg men zich af. waarom het zo lang duren moest, eer de Maasstad herrees. De laatste jaren is daarin veran dering gekomen. De Maasstad be leeft haar wedergeboorte! Vergeefs zal men ook nu naar het „oude" Rot terdam zoeken. Want er groeit aan de oevers van onze drukst bevaren rivier een nieuw Rotterdam. Misschien zullen er mensen zijn, die heimwee hebben naar de smalle stra ten van voorheen Maar Rotterdam wordt, zoals Amerikaanse collega's, met wie wij een tijd geleden deze stad bezochten, het formuleerden, niet al leen een stad om in te lopen, maar bovenal een stad om door te rijden. Dat gold met name natuurlijk de hartader van het Rotterdamse léven: de Goolsïngel. En inderdaad: deze brede verkeersbaan, met haar hoog oprijzende gebouwen inponeert zélfs als men haar- per auto doorsnelt. Met deze brede opzet zaï Rotter dam in de toekomst gebaat zijn! Overal, waar men toeft in het hart van Rotferdnr~i wnrdt geheid en gebouwd. Het is haastniet bij te houden, zeggen geboren en geto gen Rotterdammers. Als je in een paar weken n:et in een stadsgedeelte bent geweest, sta je telkens verbaasd te küken Niet alleen door haar wederopbouw evenwel bewijst de Maasstad, dat zij leeft. Er heerst ook een weldadig aandoende culturele en artistieke ac tiviteit. Het toneel en de muziek bloeien er, een bonte reeks van zeer belangrijke tentoonstellingen vraagt permanent om aandacht, de dans kunst schijnt er een vruchtbare voe dingsbodem te vinden, er werken in Rotterdam tal van zeer begaafd" jonge hee'dhouwers en schilders. E" dat in een stad, die zich werk stad noemt! De Rotterdammers zijn trots op dit alles. En voor de Zeeuwen is r1'> trots begrijpelijk. Rotterdam werd verwoest in dezelfde dagen, waarin ook Middelburg, de fiere Zeeuwse hoofdstad ten onder ging En bii Middelburg blééf het niet in Zeeland. G"i-ndelijk aan is wat in onze pro vincie vernietigd werd in nieuwe glo rie herrezen Walcheren is jaren lang het symbool geweest van herrijzend Neerland Dat vervulde de Zeeuwen met trotse vreugde en terecht. Helaas werden er sedertdien nieu we wonden geslagen. Maar die trotse vreugde blééf. En het kan niet anders of zij moet thans ook de Rotterdam mers vervullen. Ne™ is hot niet zo, dot men kan zeggen, dat Zeeland op Rotterdam teérd is, zoo's vroeger. Naar- m-t~ Rotterdam herrijst zal dit steeds sterker het geval worden. En weerom: terecht. Want Rotterdam wordt een moder ne en mooie stad. En het lééft! vergadering verklaarden, dat politie ke organisaties demonstraties hadden georganiseerd ter ondersteuning van president Rhee. Dinsdag heden zullen winkels gesloten zijn en de ar beiders zullen vrijaf krijgen om de monstraties bij te wonen. Rhee maakte zijn besluit „om al leen door te zetten" bekend op een plechtigheid ter gelegenheid van het feit, dat het Amerikaanse eerste le gerkorps 1000 dagen in Korea heeft dienst gedaan. Onder zijn gehoor be vond zich generaal Taylor, bevelheb ber van het Amerikaanse leger. Diep bewogen. De 78-jarige president sprak lang zaam en kennelijk diep bewogen. Hy zei het te zullen betreuren, als het Amerikaanse eerste leger Korea zou verlaten doch In dat geval zou Ko rea alleen doorgaan. De president had nog geen besluit genomen over een antwoord op Eisenhowers boodschap van Zondag, waarin deze hem aan bood na een bestand een verdedi gingsverdrag te sluiten. Tegenover correspondenten ver klaarde president Rhee, dat hij Zuid- Koreanen had gelast zich van on vriendelijke daden tegenover de geal lieerden te onthouden. Hij voegde hieraan toe, dat de Vei-. Naties het plan voor een bestand hadden gebaseerd op de veroriderstel- dat het de beste oplossing ling. van het probleem was- „Hoewel onze ge allieerden een van het onze afwijkend standpunt innemen, mogen wij niet vergeten dat wij hun veel verschul- -;d zijn", zo verklaarde hij. 3ij deze verklaring van Syngman Rhee kan aangetekend worden dat het Zuidkoreaanse leger 400.000 man omvat en ongeveer 600.000 man re serve-troepen. Men betwijfelt echter of Zuid-Korea dit leger zonder hulp langere tijd op de been zou kunnen houden. Geschokt. De Zuidkoreaanse nationale verga dering verklaarde Maandag „ge schokt en verbaasd" te zijn over een verklaring van haar vice-voorzitter Joen Tsji Jong, waarin deze oorlog tegen India eiste ingeval troepen van India in Zuid-Korea zouden landen om het toezicht op de krijgsgevange nen over te nemen. De. Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken, generaal Bedell Smith, voormalig ambassadeur in Moskou, zeide Maandag in een toe spraak tot studenten, dat het waar schijnlijk nodig zou zijn „gedurende enige tijd" strijdkrachten in Korea te laten „in het belang van de veilig heid". Afkoeling. Een aantal functionarissen in Washington meent, dat de tijd, die nodig zal zijn voor ondervraging der krijgsgevangenen en voor de politieke conferentie (ongeveer vier maanden) wellicht nuttig zal blijken als „afkoe- lings-periode" voor de Zuid-Koreanen. In verband met de te verwachten bijeenkomst van de algemene verga dering der Ver. Naties na onderteke ning van een bestand kan nog opge merkt worden, dat de vergadering op 7 October 1950 in een resolutie ver klaarde: „dat alles diende te worden gedaan om te komen tot een verenig de, onafhankelijke en democratische regeling in de souvereine staat Ko rea. onder meer door verkiezingen". Ministerconferentie te Rome werd uitgesteld De conferentie van de zes minis ters der EuroDese Kolen- en Staalge meenschap, die op 12 Juni te Rome zou worden geopend, is op verzoek van de Franse regering uitgesteld, als gevolg van de regeringscris's in Frankrijk. Een nieuwe datum voer de conferentie is nog niet vastgesteld, doch men verwacht, dat deze aan het einde van de lopende maand ligt Een 102-jarige fietste vijf kilometer. In geheel Italië zijn Maandagmid dag om 2 uur de stemlokalen geslo ten, nadat er Zondag en Maandag was gestemd voor Kamer en Senaat. Berekend is dat wat de grote steden betreft, ongeveer negentig procent der kiezers hun stem uitbrachten. Het lellen van de stemmen voor de senaat is onmiddellijk begonnen. Voor de Kamerverkiezing zal de telling la ter geschieden. De partijen welke zijn vertegen- voordïgd in de regering De Gasperi, hebben goede hoop dat zij de over winning hebben behaald. In het industriegebied van Noord- Vorige weelc heeft koning Fredenk IX van Denemarken de nieuwe Deense grondwet ondertekend. Krachtens de nieuwe grondwet is de 13-jarige prin ses Margrethe, de oudste dochter van het Deense koningspaar, kroonprinses geworden. Ook is bij de nieuwe grond wet de status van Groenland gewij zigd: het is geen kolonie meer, ma ar een Deense provincie. Tiet eveneens bij de grondwet, ingevoerde een-Kamer stelsel treedt pas in September in wer king na de algemene verkiezingen. In Rampenfonds thans 115.3 millioen gulden. Tot nu toe is bij het Nationaal Ram penfonds een bedrag van 115.3 milli oen gulden binnengekomen, hetgeen 100.000 meer is dan de opgave van jongstleden Zaterdag. Italië was de opkomst het grootst. Te Turijn bracht 92 procent van het kiezerscorps zijn stem uit. in het bol werk van de linksen Piombino was dit percentage zelfs 98 In partijkrin gen heeft de grote belangstelling der kiezers verrassing gewekt, te meer omdat op de eerste dag der verkiezin gen een zekere lauwheid viel te con stateren. In Gorizia werd een vrouw, die Za terdag een drieling had gekregen, naar het stembureau gedragen. 'Een man van 102 jaar reed vijf kilometer op de fiets om in Faldagno (in het Noorden van het land) zijn stem uit te brengen. Een emigrante stemde, nadat zi daarvoor uit Australië was overgeko men. Arturo Toscanini, de beroemde dirigent, die voor de verkiezingen uit New York naar Milaan was overge komen, verloor zijn stembiljet. Hij kreeg een nieuw, waarmee hij Maan dag kon stemmen. Dikke rookwolken stygen op tot d> tankers J*hoenix(voorgrond en .J>an-Massacliusrtts"die na een aan varing op de Delaware in brand vlogen. Zeven bommen geworpen op Seoel Drie communistische vliegtuigen hebben Maandag zeven bommen ge worpen op Seoel, de Zuidkoreaanse hoofdstad, kort nadat president Syngman Rhee in een toespraak had verklaard, dat Zuid-Korea de oorlog zal voortzetten bestand of geen bestand omdat geen eervoile vrede aanvaardbaar is zolang Chine- se communisten op het Koreaanse schiereiland mogen achterblijven. De vliegtuigen slaagden er in on opgemerkt boven de stad te komen. Eerst te laat werd luchtalarm gege ven, dat een half uur duurde. Eén der bommen ontplofte nabij Rhee's woning, een ander bij het gebouw waar journalisten verblyven, Enige Zuidkoreaanse wachtposten werden gewond. Er vielen ook drie doden. Plechtige afkondiging der Naar wij vernemen zal de plechtige afkondiging van de grondwetsherzie ning, die betrekking heeft op de bui tenlandse relaties, geschieden, zowel in Nederland als in de overzeese rijks delen op Maandag 22 Juni des och tends te half elf. In 1948 was het tijdstip vastgesteld op des middags half drie Nederlandse tijd, maar thans zijn de plechtigheden in ieder ge biedsdeel bepaald op half elf plaatse lijke tijd. In Nederland gebeurt de voorlezing in j.edere gemeente voor of in het huis der gemeente, vooi is in een plechti ge openbare zitting van de hoge raad, van elk der gerechtshoven en der rechtbanken. In Suriname en in de Nederlandse Antillen in een plech tige openbare zitting van het hof van justitie, in Nieuw-Guinea in een dito van de raad van justitie. In de overzeese rijksdelen geschiedt de voorlezing tevens voor of in het pa leis van de gouverneur. Van het ogenblik der plechtige af kondiging af treedt de wijziging in werking. Koninginneharing naar Soestdijk en Het Loo Maandagochtend is door de Rijks- opperkeurmeesier te Vlaardingen. de heer W. Don, uit de lading van de VI. 70 „Hendrik én Jan (schipper P. Keus) van de N.V. Zeevisserij-mij. Holland, directeur de heer D. Kwak- kelstein, haring uitgekeurd waarvan de kwaliteit zo goed is, dat deze aan H. M. de Koningin kan worden aan geboden. Maandagmiddag vertrok een deputatie, bestaande uit de bur gemeester, de reder, de schipper en de keurmeester van het handelsge bouw in een met vlaggen versierde auto om het zeebanket in de bekende oranjegeverfde vaatjes zowel bij het veel staande vroege aardappelen en Prinses Wilhelmina op het Loo te gaan aanbieden. Speciale aandacht voor voorrangsregeling. Prins Bernhard heeft gisteravond als beschermheer van het Verbond voor Veilig Verkeer de verkeersweek via de radio ingeleid. Het is een goede tra ditie geworden, aldus de prins, dat ge durende een week per jaar onze aan dacht wordt gevestigd op de noodzaak van bevordering van veilig verkeer. De verkeersweek is in de loop der ja ren uitgegroeid tot een gebeurtenis, waarvan de betekenis voor het alge meen belang in brede kringen wordt erkend. Zij is als het ware het hoog tepunt van de strijd, welke iedere dag van het jaar door het Verbond wordt gevoerd voor de goede zaak van de veiligheid op de weg. Enerzijds zo vervolgde prins Bern hard constateren wij een grote tech nische vooruitgang, zowel wat betreft de verbetering van het wegenstelsel als die van de vervoermiddelen, maar anderzijds zien we met grote zorg de schrikbarende tol, welke het moderne wegverkeer van ons volk eist. Prins Bernhard wees er op dat gedu rende de Verkeersweek de aandacht van allen in het bijzonder zal worden gevraagd voor de voorrangsregeling van het verkeer. Prins Bernhard besloot zijn radiore de met de woorden; ..Het ;s een inner lijke discipline. ,cboren uit een vrij willig aanvaarde levensstijl, die de veiligheid van het verkeer in mate kan bevorderen". hoge De stad Rotterdam heeft 700.000 inwoners- Onder een spervuur van blitzlicht, afgevuurd door een peleton fotogra fen. mocht Maandagmiddag de 46- jarige automonteur C. A. van Steen, precies op zyn verjaardag, in de ka mer van B. en W. van Rotterdam uit handen van burgemeester van Wal- sum een spaarbankboekje in ont vangst nemen met een genoteerd be drag van 700 ten behoeve van zijn vierde kind Antonius Cornells Hen- drikus Petrus, die Maandagmorgen om 4.05 u. aan de Groene Hilledijk no. 257 a geboren werd en daarmee de 700.000 inwoner van Rotterdam is geworden. Inbraak bij juwelier. Maandagmorgen hebben onbekende daders een brutale inbraak gepleegd by een juwelier te Nijmegen. Met een stuk beton hebben zij een ruit van de winkel ingesmeten. Ogenblikkelijk werkte daarop het waarschuwingssignaal. Toen men be neden kwam bleken de daders reeds gevlogen te zijn. Zij hadden een greep gedaan in de voorraad gouden ringen, die in de etalage lagen uitgestald. Er wordt vermist voor een waarde van 2500. Op straat vond men nog enige ringen, welke de inbrekers klaarbly- kelijk hadden verloren. Zij blijken met een auto gevlucht te zijn. BOLUSSEN LAGEN VOOR DE RAMEN. Eigen haard - ook al is het een potkacheltje - is goud waard Opgewekt reikte wethouder "Dek van Waarde Maandag in de Openbare Lagere School van zijn dorp Amerikaanse voedselpakketten uit aan de te ruggekeerde inwoners: de „repatriëring" was begonnen! Driehonderd en vijf pakketten had de wethouder in totaal ter beschikking, voor elk gezin van Waarde één, maar het zag er niet naar uit, dat ze alle driehonderd en vijf in één dag weggingen, want lang niet iedereen kwam op deze eerste dag al naar huis. Toch trokken velen bepakt en bezakt naar de oude woon stee om er te trachten het leven van vóór de ramp voort te zetten. Daar door was het machtig druk in Waarde en het leek hélemaal niet meer op het verdronken dorpje van enige maanden geleden. Het gonsde er nu van bedrijvigheid, overal werd gestookt om de nog altijd natte muren droog te krijgen, auto's reden af en aan met meubelen, op kruiwagens werden de „kampeeruitrustingen" huistoe gebracht en bij de bakkers lagen de verse bolussen weer voor het raam ..Daar hebben we voor gezorgd" zegt de wethouder als we de bolussen ter sprake brengen, .,een week, voordat we met de eigenlijke terugkeer van de bevolking konden beginnen, heeft het gémeentebestuur de vakmensen van het dorp, de bakkers, de kruideniers en zo, gewaarschuwd, zodat zij tevo ren hun zaak in orde konden brengen. Daardoor kon de middenstand direct op eigen terrein meehelpen om aan te pakken". Even onderbreekt de wet houder zijn uiteenzetting, want er komt een klant voor hem: „Kan 'k ier de voedselpakketten kriege?" „Dat kan" zegt de heer Dek en hij noteert de naam van zijn cliënt. Vragen naar namen is niet nodig, want hij kent iedereen op het dorp tot en met de voorletters toe. ,Kan 'k het voe m'n schoonzuster ok meeneme?" Ook dat blijkt mogelijk en weer noteert de wethouder zonder vragen een naam plus voorletters. Zelfs de familierela ties zijn voor hem een open boek. „De mensen hebben zich prachtig ge houden" gaat de heer Dek verder", de begintijd was misschien nog het moei lijkst. Toen werd er getwijfeld of het herstel en de droogmaking wel met de nodige voortvarendheid werden aange pakt. maar die twijfel was gelukkig spoedig verdwenen. Toen eenmaal bleek, dat de terugkeer niet lang meer op zich kon laten wachten, ging alles uitstekend. Maar toch zyn we bijzon der bljj, dat het nu eindelijk zover is. Men is goed voor ons geweest, overal waar inwoner; van Waarde zaten, maar het beste is toch altijd eigen dorp en eigen huis". Tja. eigen haard is nog altijd goud waard. En in Waarde behoeft 't niet al tijd een haard te zijn, want toen we een kleine woning binnenliepen, waar de vrouw des huizes met een bedrij vigheid, die huisvrouwen eigen is. or de in haar weinig overgebleven zaken stelde, brandde in de huiskamer een klein potkacheltje. „De aard heeft onder water gestaan" ze' de vrouw, „en de smid heeft hem opgeknapt. Maar ik heb nog zoveel natte kolen en daar kan ik mijn goeie haard niet aan wagen. Dan maar liever met dit kacheltje (Vervolg op pag. 2) Benelux-conferentie op 16 Juni a.s. De eei-ste ministers en de ministers van buitenlandse zaken van Neder land. België en Luxemburg zullen op 16 Juni in Den Haag bijeenkomen voor informele vertrouwelijke bespre kingen over de Benelux. Aan de be sprekingen zullen van Belgische zijde deelnemen de heren J. van Houtte, eerste minister, P. van Zeeland, mi nister van buitenlandse zaken en ba ron J. C. Snoy et d'Oppeurs, secreta ris-generaal van het ministerie van economische zaken. Luxemburg zal vertegenwoordigd zijn door minister-president P. Du- pong en de minister van buitenlandse zaken. J. Beeh. Van Nederland zullen aanwezig zijn: de minister-president dr. W. Drees, de minister zonder portefeuille J. M. A. H. Luns en de secretaris-ge neraal van het ministerie van econo mische zaken, prof. G. Brouwers. Prins Bernhard opende internationaal congres. Ter gelegenheid van de opening van het vijfde vierjaarlijkse interna tionale congres voor neus-, keel- en oorheelkunde (in het Amsterdamse Concertgebouw) door Prins Bern hard, heeft het bestuur een telegram aan de koningin gezonden, waarin het de eerbiedige groeten van 1200 deelnemers (600 specialisten met da mes) uit 37 landen overbracht en hun dankbaarheid voor Harer Majesteïts bereidheid beschermvrouwe van het congres te zijn. De prins zeide er trots op te zijn, dat Nederland was uitgekozen als land, waar dit congres wordt gehou den, dat zovele sociale aspecten heeft en waarin zovele belangrijke recente vorderingen o.a. op het gebied van de operatietechniek zullen worden be sproken. De drie hoofdonderwerpen, gezwellen van de luchtwegen, audio- logie en alergie achtte hij een geluk kige keus en hij hoopte, dat de resul taten van het congres de wetenschap tot lering zouden strekken. Zweeds kapitein schuldig aan Dumlupinar-drama De Turkse commissie van deskun digen, die een onderzoek naar de ramp van de Turkse duikboot Dum- lupinar instelt, heeft in een rapport verklaard, dat de Zweedse kapitein Lorentzon van de „Naboland". die de duikboot overvaren heeft „geheel en al schuldig is". De Naboland was zestig meter af geweken van de te volgen route en had te snel gevaren18 in plaats van 10 knopen,' zoals verplicht was we gens de aanwezigheid van oorlogs schepen in het gebied, aldus de com missie. Man boog zich over slapende Sonja Henie. Sonja Henie, de Amerikaanse schaatsenrijdster die op het ogenblik in Londen optreedt in een ijsrevue, ontwaakte in haar woning in West- Londen en zag een man over haar bed gebogen. De man schrok klaarblijkelijk ook, want nauwelijks had mej. Heme haar eerste hulpkreet geslaakt, of hij ijide de kamer uit en verliet snel het huis. Hij wist in een auto te ontkomen. Het ziet er naar uit, dat de indrin ger geen overijverige bewonderaar was, maar een inbreker. Uit het huis worden namelijk juwelen en bont ter waarde van 100.000 gulden vermist. DE VERWACHT: KANS OP ONWEER. Vrij veel bewolking met enkele verspreide buien en een kans op on weer. Matige tot vrij krachtige wind tussen Noord en Oost. In het bin nenland ongeveer dezelfde, in de kustgebieden iets hogere temperatu ren. ZON EN MAAN. 10 Juni. Zon: Op 4.18. Onder 21.01. Maan: Op 2.47. Onder 20.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1