P.Z.E.M. BOEKTE WINST VAN ACHT-EN-EEN-KWART TON WALCHEREN NEDERLAND BRACHT HET MET MOEITE TOT EEN GELIJK SPEL Duitse deputatie bracht bezoek aan Vlissingen Tergende zenuwpijn MAANDAG 8 JUNI 1953 PROV I N C 1 ALE ZEEUWSE COURAN1 GEEN DIVIDEND-UITKERING. Grotendeels naar egalisatie-reserve. De Prov. Zeeuwse Electriciteits-Maatschappg te Middelburg heeft over 1952 een netto-winst behaald van 827-959,26 tegen 585.581,21 over 1951. Wanneer echter straks de kapïtaalslasten van het 50 kV-net met stations en de Centrale Zeeland ten volle op de exploitatie zullen drukken, zullen de kosten dermate stygen, dat er thans met alle kracht naar wordt ge streefd om de egalisatiereserve zo ho og mogelijk op te voeren. De raad van bestuur stelt de algemene vergadering van aandeelhouders dan ook voor, geen dividend uit te keren, doch een dotatie van 100.000 aan het fonds voor onrendabele uitbreidingen te verlenen, waardoor het fonds te boek komt te staan voor 211.288,96 en 727-959,26 toe te voegen aan de ega lisatie-reserve, welke daardoor 1.926.693,96 zal bedragen. Vergeleken met het voorgaande jaar stegen de ontvangsten van f 7.800.507,58 tot f 9.654.751,60 of met bijna 24 procent (over 1951 bij na 22 procent), hetgeen eensdeels een gevolg is van de debietvergroting, anderdeels moet worden toegeschre ven aan tariefsverhogingen, welke in 't voorjaar van '52 werden ingevoerd. Ook thans stond daartegenover een stijging van lasten, namelijk van f 6.978.379,32 tot f 8.467.562,09, dus met ruim 21 procent (over 1951 ruim 13 procent). Het waren weer de brandstofkosten, die het meest tot de ze stijging bijdroegen. De stroomopwekking in de centrale te Vlissn.gen kostte f 2.582.429 en in de centrale te Westdorpe f 1.646.239, terwijl de stroominkoop f 985.892 ver eiste. De exploitatiekosten van het koppelnet bedroegen f 101.891, de kosten van het hoogspanningstrans port f 478.726 en van de laagspan- ningsdistributie f 1.080.365. De stroomverkoop leverde netto f 9.226.741 op. De balans heeft in ac tiva en passiva een totaal van f 63.437.079. De werken in uitvoe ring staan geboekt voor f 20.032.933. Groter debiet Het debiet van de P.Z.E.M. gaf een stijging te zien (11,4 procent), gro ter dan die van 1951 (9,3 procent). Opgewekt en ingekocht werden in to taal 90.627.178 kWh, 'tgeen 9.282.304 kWh meer was dan in 1951. De stroominkoop van de P.N.E.M. over het 10 kV-station Nieuw-Vossemeer werd gaandeweg verminderd, terwijl Deken Plasschaeirt te Hulst vierde zilveren jubileum. Onder grote belangstelling vierde te Hulst deken J. A. M. Plasschaert zijn zilveren priesterjubileum. Voor afgegaan door de Koninklijke Stede lijke Harmonie, diverse verenigingen en bruidjes ging de deken van de pastorie naar de Basiliek, waar hij een mis van dankbaarheid opdroeg. De feestpredikatie werd gehouden door pater van Waesberghe. Na de mis bracht de Koninklijke Stedelijke Harmonie de jubilerende priester een muzikale hulde, waarbij de heer L. Verstraete namens het corps een toe spraak hield. In het Patronaatsge bouw werd vervolgens een huldigings. bijeenkomst gehouden. Kapelaan A. Mabesoone sprak hierbij namens de parochie, burgemeester B. Truffino namens de gemeente, waarbij hij de grote verdiensten van deken Plas schaert in het licht stelde, de. heer E. Loclcefeer namens het priestercomi té, waarna tenslotte de heer J. Burm namens de parochie een geschenk aanbood. Dit bestond uit een Smyr- na-kleed van 46 m2 voor het altaar. De jubilaris sprak woorden van dank, waarna een druk bezochte receptie Volgde. Douane had boterweekend. De botersmokkelaars zijn weer in actie geweest. Te Nieuw-Namen achterhaalde de douane 75 kilo roomboter, welke bestemd was voor de smokkelhandel op België. De dou ane greep in, toen de boter naar de grens werd gedragen, waar een auto gereed stond. De dragers werden ver- baliseerd en de boter in beslag ge nomen. De chauffeur van de auto wist te ontkomen. Te Clinge waren het twee smok kelende kinderen, die 20 kilo room boter, gedeeltelijk in fietstassen, ge deeltelijk onder de kleren verborgen, over de grens trachtten te brengen. Ook hier werd door de douane de boter in beslag genomen. Een melkhandelaar te Aarden burg werd door de douane verbali- seerd, toen hij 50 kg. roomboter en 180 liter melk naar België trachtte te smokkelen. Herbenoeming mr. dr. A. J. J. M. Mes. Bij beschukking van de Minister van Justitie is met ingang van 13 Juni 1953 herbenoemd voor de trjd van zes jaren tot lid van het ambte narengerecht te 's-Hertogenbosch, mr. dr. A. J. J. M. Mes, te Heinkens- zand. „Het Zeeuwse Landschap" bezocht vogelkolonie. De Stichting „Het Zeeuwse Land schap" organiseerde Zaterdag een ex cursie naar de vogelkolonies op de schorren van het Noord-Sloe. Voor deze tocht bestond grote belangstel ling. Onder leiding van mr. T. Lebret en opzichter M. de Jong, werd een be zoek gebracht aan de kokmeeuwkolo nie en de plaats waar de sterns broe den. Verschillende eieren waren al uit, zodat men hier en daar meeuwen kuikens kon waarnemen. Na een in teressante en leerzame tocht, keerde men tegen de avond terug. E.H.B.O afdeling Goes bezette vijfde plaats. Bij de jaarlijkse nat. wedstrijden van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging E.II.B.O., tussen de beste ploegen uit tien districten, Zaterdag te Bellevue in Amsterdam gehouden, bereikte de afd. Goes, die Zeeland vertegenwoordigde, de vijfde plaats. die over de 50 kV-lijn Roosendaal Goes geleidelijk aan betekenis won. Met de verwezenlijking van de be kende grote uitbreidingsplannen wer den uitstekende vorderingen ge maakt. Het ligt in het voornemen bij de inwerkingtreding der Centrale Zeeland de tarieven voor de contract- afnemers te herzien, hetgeen, naar het zich Iaat aanzien, niet tot een verdere prijsstijging aanleiding zal geven. Het aantal personeelsleden steeg van 535 tot 544. De vorige zomer kon het eerste zomerhuisje, dat door de Stichting Vacantiebesteding P.Z.E.M. werd gebouwd, officieel in gebruik worden genomen. Eind 1952 kookten 10.716 afnemers electrisch. Het aantal verhuurde elec- trische heetwaterinstallaties steeg van 883 tot 2069. Er zgn thans 42 Zeeuwse kerken electrisch verwarmd. Dr. K. Huizenga 7 OUD-DIRECTEUR CHR. KWEEKSCHOOL MIDDELBURG. Op 68-jarige leeftijd is Vrijdagmid dag in Den Haag plotseling overleden dr. K_ Huizenga, oud-directeur van de Chr. Kweekschool te Middelburg. De teraardebestelling heeft Woensdag middag om half twee op de begraaf plaats Weslduin te Loosduinen plaats Dr. Huizenga werd op 1 Juli 1916 fot leraar aan de Chr. Kweekschool en op 1 September 1930 tot directeur be noemd. In 1951 nam hij afscheid we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd; tijdens deze ai- scheidsplechtigheid bleek duidelijk hoezeer dr. Huizenga als onderwijsman én als mens in wijde kring werd ge waardeerd. De overledene, die officier was in de Orde van Oranje-Nassau, behaalde in 1925 de doctorstitel: hij promoveerde op een dissertatie over de kerkhervor ming in Groningen en de Ommelanden. Dr. Huizenga kende de situatie aldaar uitstekend, want hij was zelf uit Gro ningen afkomstig. De Chr. Kweek school heeft aan zijn beleid bijzonder veel te danken, terwijl hij het onder wijs in het algemeen diende met pu blicaties op dit gebied en als inspec teur van h' Nationaal onderwijs in ons gewenst. Ook op politiek ge bied was hij actief. Zo hij voorzitter van het provinciaal comité van A.R.- kiesverenigingen, van de Statenkies- kringcentrale en van de A.R.-Kiesver- eniging „Nederland en Oranje" te Middelburg geweest. Hij was ere voorzitter van de Ger. jongelingsver eniging „Herman Faukelius" in Mid delburg en lange tijd ouderling in de Ger. Kerk van Middelburg. In de oor log is hij. evena's zovele andere ver dienstelijke Zeeuwen, door de bezet ters gegijzeld. T eraardebestelling M. P. Ventevogel. Onder grote belangstelling werd Zaterdagmiddag op de algemene begraafplaats te Vlissingen het stof felijk overschot teraarde besteld van wijien de heer ML P. Ventevogel, in leven muziekleraar en directeur van verschillende muziekverenigingen. Vooral uit de kring van deze vereni gingen was de belangstelling uiter aard zeer groot en bij de fraaie bloemstukken, welke de baai', toen zg grafwaarts werd gedragen, dekten, waren er verschillende, die getuig den van de dankbaarheid, welke be stuur en leden jegens hun overleden directeur koesterden. Namens het gemeentebestuur was wethouder M. A. van Popering aanwezig. Aan het graf werd door enige sprekers het woord gevoerd. De heer G. Jasperse sprak namens de Man dolinevereniging „Tovido" een woord van afscheid, waarin hij in het bijzonder de toewijding van de heer Ventevogel voor de vereniging schetste. Hetzelfde deed de heer C. Goedhart vervolgens namens de accordeonvereniging „Crescendo" ook hier laat de overleden directeur een moeilijk té vervullen 'plaats ach ter. Derde spreker was de heer P. Roelse die namens de Chr. Ge mengde zangvereniging „Looft den Heer" uit Westkapelle een treffend afscheidswoord sprak. Evenals de beide vorige sprekers, wendde de heer Roelse zich in het bijzonder tot de weduwe en andere nabestaanden, aan wie hij kracht en de troost Gods toewenste om dit verlies te dragen. Tenslotte sprak de heer B. M. J. Ventevogel namens de familie een woord van dank voor het medeleven, getoond bg het overlijden van zijn onvergetelijke broer, die aldus deelde spr. mede op zijn uitdruk kelijke wens te ruste werd gelegd met zijn dirigeerstok in de hand. Afd. Middelburg van de A.N.G.B. zestig jaar. Zestig jaar geleden op 1 Juni, werd de afdeling Middelburg van de Algemene Nederlandse Grafische Bond opgericht. Zaterdag 20 Juni zal dit feit feestelijk worden her dacht. E.M.M.-veteranen verloren van Walcherse scheidsrechters. De oude garde van E.M.M. kon het Zaterdagavond aan de Bosweg te Vlissingen tegen de jongere en snel lere Walcherse scheidsrechtere niet bolwerken, en moest met 61 de vlag strijken. Het tegenpunt. werd nog gescoord uit een penalty, die de twaalfde scheidsrechter E.M.M. toe kende Onberispelijk werd de straf schop door J. Fregeres ingeschoten. De Walcherse scheidsrechtere hebben een behoorlijke ploeg met enkele goede krachten en zullen in het ko mende scheidsrechtersvoetbaltour- nooi geen slecht figuur slaan. Raadsvergadering. Op Dinsdag 9 Juni a.s. des voor middags om 9 uur komt de raad van Grijpskerke in openbare verga dering bijeen. Agendapunten zijn: vaststelling van het crediet in reke ning-courant voor 1953, een voorstel van B. en W. tot het aanschaffen van een rijdende baar en bespreking van de rooilijnverordening. Van onze adverteerders Nieuw fabrieksgebouw te Roosendaal. Te Roosendaal werden Zaterdagmor gen in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten en genodigden door de Commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Brabant de nieuwe Liga fabrieken aldaar officieel geopend. Deze fabrieken vormen voor Roo sendaal een grote bron van welvaart. In het hoofdgebouw waar de geno digden bijeen kwamen hield de direc teur, de heer Neutelings, een toespraak waarin hij de bloei van dit bedrijf me moreerde. Nadat de Commissaris der Koningin een korte rede had gehou den werd nog het woord gevoerd na mens de Minister van Landbouw door de directeur-generaal van de voedsel voorziening, ir. Franken. Namens het personeel werden een zestal gebrand schilderde ramen aangeboden. Het gezelschap maakte tenslotte een rondgang door de fabrieken. Ringrijderij te Middelburg. J. VAN WALLENBURG WINNAAR Zaterdagochtend en -middag werd op het Molenwater een ringrijderij gehouden door de plaatselijke ring- rijders. Er werd 32 maal om de eer ste prgs gereden. De uitslag luidde: 1. J. van Wallenburg, 25 ringen; 2. L. Hugssoon, 18 ringen; 3. C. Stroo, 16 ringen; 4. Joh. Cevaal, 14 ringen; 5. G. Nijpjes, 12 ringen; 6. W. Kosten, 12 ringen; 7. C. Jobse, 12 ringen; 8. P. D. Nijpjes, 11 ringen; 9. J. C. Lou- wer, 8 ringen; 10. J. Wisse; 11. J. Vader; 12. P. Verburg. De meeste volgringen had J. van Wallenburg (10). De pollepel was voor C. Stroo. De eerste beker ging naar J. van Wallenburg (in eigendom), de tweede naar L. Hugssoon (eveneens in eigen dom). Een medaille van majoor J. Potteboom werd uitgereikt aan P. D. Nijpjes; andere medailles waren voor G. M. Nijpjes en J. Cevaal. Vooral in de middaguren bestond er voor deze ringrijderij veel belang stelling. Voordat tot de prijsuitrei king werd overgegaan, werd allen, die deze sportgebeurtenis tot een suc ces hadden gemaakt, dank gebracht, o.a. het gemeentebestuur, dat het terrein gratis beschikbaar had ge steld. Gezellige Zaterdagavond in Vlissingen. Zaterdagavond heerste er in Vlis singen een gezellige drukte. Door sa menwerking van het Actiefonds Vlis singen en de Vlissingse Midden- standscentvale waren de motorraces benut om de stad ook 's avonds aan trekkelijk te maken. Daarin is men uitstekend geslaagd. De winkels mochten tot tien uur geopend zgn en vele winkeliers hebben van de hier geboden gelegenheid een dankbaar gebruik gemaakt. De Kon. Harmonie „Ons Genoegen' droeg tot de gezelligheid bg door een mars te maken naar het terrein waai de races gehouden werden. Op de te rugweg werd een rondgang door de stad gemaakt. Ook de twee verenwa gens, onlangs aangekocht door het Vlissings Actiefonds, reden rend. In een ervan was een dansbandje geze ten, dat vrolijke muziek ten gehore bracht. Hier en daar werd gestopt, zodat omwonenden en voorbijgangers van de muziek konden genieten. Omstreeks tien uur arriveerde het bandje op de Kleine Markt, waar ook dansmuziek werd gespeeld. Velen be nutten de gelegenheid om een dansje te maken. Begin van brand. Zaterdagavond ontstond te St. Laurens in de woning van mevrouw A. B.K. begin van brand, waar schijnlijk ontstaan door het droog- koken van een keteltje. Het vuur werd door buren met emmers water geblust. De gealarmeerde brandweer behoefde geen dienst te doen. Op de wieken De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" te Westkapelle hield verschillen de vluchten. De uitslag van de wedvlucht uit Vilvoorde luidde: 1. 2, 3 en 4 Th. van Alphen; 5, 6 en 10 L. A. Lievense; K. de Vos 7. 8, 9 en 11; De uitslag van de wedvlucht uit Qui- vrain was: K. de Vos 1; Th. van Alphen 2, 3, 4 en 10; 5 en 6 W. Lievense; R. Min- derhoud 7, 8 en 9. De uitslag van de wedvlucht uit Chinay iuidde: Th. van Alphen 1, 2, 5 en 9; K. de Vos 3 en 4; L. A. Lievense 7 en 10. VOETBAL Terneuzen behaalde op MOC royale overwinning. In een goed gespeelde en sportie ve wedstrijd heeft Terneuzen een royale en verdiende overwinning op MOC behaald. De thuisclub begon onmiddellijk met een serie snelle aanvallen en reeds na 4 minuten leidde een goede combinatie tussen Sandrini en Gort tot een doelpunt van laatstgenoemde. Terneuzen bleef ook hierna gevaar lijk en 6 minuten later was het San drini, die een keurig aangegeven bal van Pijcke hard inschoot (20). Twintig minuten voor de rust wist Jansen, die bij een doelworeteling de bal in vrije positie kreeg de stand op 30 te brengen. Na de hervatting pakte MOC ener giek aan, maar het was toch Van Waes, die na vgf minuten de voor sprong van Terneuzen vergrootte (4 0). Even later kon de uitstekend spelende midvoor van de bezoekers, Jansen, het eerste tegenpunt maken (41). Vlugge aanvallen van beide zijden volgden, waardoor een aan trekkelijke strijd ontstond. Na 25 mi nuten kopte Sandrini een voorzet van Gort in en kort daarop was het we derom Sandrini, die met een harde schuiver vanaf de zijlijn er 61 van maakte. In dezelfde minuut bracht Jansen de stand op 62 en even voor het einde scoorde dezelfde speler zijn derde doelpunt (63). Zeelandia verloor laatste wedstrijd van Biervliet. Biervliet nam in de wedstrijd te gen Zeelandia direct het initiatief, maar vooralsnog bleven resultaten uit. Na bijna een half uur ving mid voor De Kramer een door de Zee- landia-doelman uitgetrapte bal op en van dichtbij opende hij de score (1 0). Even later kreeg De Meijer een bal bij een schermutseling vrij voor doel en hij behoefde de bal maar in het net te leggen (20). De tweede helft was nog geen hal ve minuut oud, toen Biervliet al met 30 voorstond. Direct van de aftrap af nam De Kramer de bal mee, loste een schot van zeer verre afstand dat doel trof. Tien minuten later ont stond het vierde Biervlietse doelpunt, na goed samenspel tussen Bogte en De Kramer, waarbij laatstgenoemde scoorde (40). In de laatste twintig minuten leefde Zeelandia enigszins op en door doelpunten van de midvoor en de rechtsbinnen kwam de eind stand op 42. De Zeeuwen besliste over Clinge s lot (01). In een zeer spannende en emotione le wedstrijd, waarin de zenuwen de Clingenaren lelijk parten speelden, is het de grenskanters niet gelukt de nodige punten tegen de Zeeuwen te behalen- Het werd een 10 neder laag, welke gezien de spelverhouding geflatteerd te noemen is. De Clingenaren trokken fel en en thousiast ten aanval en in de 12e mi nuut kreeg hun midyoor een fraaie kans, maar uit vrije positie schoot hij hoog over het Zeeuwen-doel. Hoewel de Zeeuwen handenvol werk had om de veelvuldige aanvallen van de Zeeuwsch-Vlamingen het hoofd te bieden, waren de aanvallen van Clin ge niet gevaarlijk en men miste een goede schutter. Na de rust bleef Clinge het gevaar lijkst, maar ook nu bleek, dat wan neer de voorwaartsen voor doel kwa men, ze de kluts" kwijt raakten. Na dat Verschuren een goede kans om zeep had gebracht, werden de Vlis- singers agressiever. Uit een goed aangegeven bal van rechts opende Van Wezel de score (01). Van nu af aan speelden de Clingenaren een ver loren wedstrijd. De strijdlust was er uit en men geloofde het wel. WANDELSPORT Geslaagde wandeltochten van „Achilles". Zaterdag en Zondag organiseerde de gymnastiekvereniging „Achilles" te Middelburg wandeltochten over 15 en 30 km. Het 15 km. parcours voer de van Middelburg over Serooskerke, Grijpskerke naar Middelburg; het 30 km. parcours van Middelburg naar Domburg, Aagtekerke en terug via Grijpskerke naar Middelburg, zater dag namen deel groepen van „Achil les", „Medioburgum", „Wilhelmina", „V.T.V.", „Vios" (Yerseke), P.Z.E. M., Tramast en Nat. Reserve Op de 30 km. was er één uitvaller. Bij de Nat. Reserve liepen twee 10-jarige jongens mee, de Middelburger Louws en ae Vlissinger v. Gelderen, die voor hun prachtige prestatie chocolade ontvingen. Achilles, Medioburgum Wilhelmina, die het parcours voor de vijfde maal liepen, kregen de verzil verde medaille. Zondag startten Astrow (Souburg) tn de wandelvereniging Groede. Hier waren geen uitvallers. In totaal de den 314 wandelaars aan deze goed geslaagde tochten mee. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 2 Juni 1953 aan C. J. van Haastert te Vlissingen op de daarbij gestelde voorwaarden ver gunning is verleend tot de oprichting van een inrichting voor het bewerken van hout en metaal, waarin zullen worden ge plaatst een zaagmachine en een slijp- en schuurmachine, welke worden gedreven door een motor van respectievelijk 3 en 1 P.K. in een lokaal van het schoolgebouw aan de Glacisstraat no. 109. Vlissingen, 3 Juni 1953. JUBILEUMWEDSTRIJD K.N.K.B. Ontmoeting tegen België trok 14.000 toeschouwers Het slot van de overigens geslaag de jubileumviering van de K.N.K.B. is niet zo glorieus geweest als me nigeen wel gehoopt en gedacht zal hebben. Na een meër sensationele dan fraaie wedstrijd heeft 't Nederlands twaalftal voor ruim 14.000 toeschou wers een voor korfbal ongekend aantal een 44 gelijk spel tegen de Belgen uit het vuur gesleept. Een kleine Belgische overwinning zou. gezien het vertoonde spel, zeker niet onverdiend zijn geweest, maar voor een dergelijk resultaat was het schie ten van onze Zuiderburen te slecht verzorgd. De Nederlandse ploeg is wellicht door de overrompelende start van de Rode Duivels aanvankelijk uit het evenwicht gebracht. De Belgen scho ten echter te weinig en te slecht om succes te hebben. Aan de andere kant had de Nederlandse aanval met de dames KoperVan Es en Heespe- link en de heren Woudstra en Ver steeg het zeer moeilijk tegen de fel verdedigende Belgen. Pas na 43 minuten kon Versteeg uit de vijfde strafworp tegen de Bel gen de score openen (10). De Belgische scheidsrechter Van Overschee onthield intussen zijn land genoten een verdiende strafworp, toen de uitstekend spelende VerdoncK in schietpositie door de Nederlander Uitslagen K-N.V.B. afd. Zeeland. De uitslagen van de voor de af deling Zeeland gespeelde wedstrijden waren: Zaterdagcompetitie. Ie klasse: Ril- landia INieuwdorp I 43. 2e klasse B: Wolfaartsdijk n Oostkapelle I 0—2; VCK UI—Middel burg VI 02: VSC ISerooskerke H (Dinsdag)Veere nNieuwland I 24: EMM IVMeeuwen I ui tg. 2e klasse C: Krabbendijke IIAr- nemuiden n 4—3; Kloetinge HRil- landia II 34. De uitslagen van Zondag waren: le klasse A: Rapenburg IKrui- ningen I 36; Cortgene IHansw. Boys I 23. Res. le klasse A: Oostburg II IJzendijke II 5—0; Ria W. IIHon- tenisse EL af gel.; Aardenburg II Sluiskil II 02; Terneuzen Hl- Hulst n 4—0. Res. le klasse B: Axel HlRobur H uitgest.Breskens niBiervliet H 47Clinge nDe Zeeuwen Hl 5 2; Middelburg HILuctor II 50; Goes HIYerseke H 61. 2e kl. B: Breskens IVNoorman nen H 34; Middelburg IVZeelan dia Hl 3—3. 2e klasse B: Goes IVHontenisse EH 3—3. 3e klasse A: Schoondijke IIWal cheren H 90. ATHLETIEK Willy Cijsouw verbeterde twee Zeeuwse records. Nederlands record hoogspringen bijna geëvenaard. Tijdens athletiex-wedstrijden van R. A.C. te Rotterdam heeft de Vlissingse Marathon-athlete vVilly Cijsouw twee Zeeuwse records doen sneuvelen. Bij het hoogspringen bereikte zij een hoog te van 1.47 m„ daarm- het Zeeuwse record, dat op 1.45 m. stond met 2 centimeter verbeterend. Het vér-sprüu gen werd eveneens een succes voor de jeugdige Vlissingse. Zij werd hier eer ste met een sprong van 5.05 m. en ver beterde het Zeeuwse record, door haar zelf op 4,91 gesteld met niet minder dan 14 cm. In de finale van de 80 m. meisjes eindigde zij op de derde plaats in de tijd van 10,9 aanmerkelijk boven haar beste prestatie van het vorig jaai toen zij 10.5 liep. In de series was zij 2e geworden in 10,9 en in de demi-fi nale le met 10.8. Nadat Will- het Zeeuwse record hoogspringen had ge broken deed zij nog een poging het Nederlandse record, dat op 1.51- me ter staat te verbeteren. Zij ha.-1de wel deze hoogte, maar toen zij a! in het zand was neergekomen viel de lat haar achterna. Hengelsportvereniging Middelburg: geen vangst. De Hengelsportvereniging Middel burg hield Zaterdag haar eerste wed strijd in het seizoen in het park Too- renvliedt te Middelburg Geen van de deelnemers wist echter een vis te verschalken. Jeugdraad uit Bremen adopteerde Herv. Jeugdraad. Het afgelopen week-end is een depu tatie van ae „Landesiugendrat" van de Evangelische Kirche uit Bremen te gast geweest bij de Hervormde Jeugdraad van Vlissingen. Door con tact via de Rotterdamse Hervormde Jeugdraad had namelijk deze Jugend- rat uit Bremen haar zusterinstelling in de Scheldestad geadopteerd. Het gezelschap had een studiereis door Engeland gemaakt, waar o.a. de kro ning werd bezocht en deed op de te rugreis Vlissingen aan. Hier werd Zondagmorgen de intree-dienst van ds. Kwast Dijgewoond, waarna men diverse gebouwen van de Jeugdraad bezocht, voorts was er 's avonds een fezellige bijeenkomst, waar o.m. af- eeldingen werden geprojecteerd van Vlissingen tijdens de watersnood van 1808, 1906 en 1953. Tenslotte werd aan de Vlissingse Hervormde Jeugd raad als officiële gift een bedrag van 3000 mark overgedragen. Het gezelschap, dat o.a. bestond uit enkele predikanten en leden van de rechterlijke macht, was onderge bracht bij lidmaten van de Hervorm de Kerk en zal vandaag weer ver trekken. Kerk en toren van Biggekerke worden gerestaureerd. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling, dat binnen afzienbare tijd wordt overgegaan tot volledige restau ratie van de Ned. Hervormde kerk van Biggekerke. Tegelijkertijd zal van ge meentewege ook de toren worden ge restaureerd. Architect Sturm te 's Heer Hen drikskinderen heeft op zich genomen een restauratieplan te ontwerpen. Pa wanneer deze plannen zijn aanvaaro en goedgekeurd door de minister en voorts een subsidie van de overheid is verkregen, kan met de uitvoering worden begonnen. Mulder op ongeoorloofde wijze de bal afhandig werd gemaakt. Na de hervatting kwamen de doel punten sneller. Na 4 minuten ver grootte mevr. Koper-van Es de Ne derlandse voorsprong met een uitste kend schot tot 2—0. Enkele minuten later scoorde de Belg Roth uit een strafworp het eerste Belgische doel punt (21), maar direct daarop bracht Schoonderwoert de stand op 31. De Belgen verkleinden in de 15e minuut door Melis de achterstand (3 —2). Het werd 3—3 toen de Belg Bal van een misverstand in de Neder landse verdediging profiteerde en in schoot. Tien minuten voor het einde namen de Nederlanders onverwacht toch weer de leiding uit een straf worp, die door Versteeg feilloos werd benut (43). De hardwerkende Bel gen kregen loon naar werken, toen Tn de 41e minuut een ver schot van Verdonck de roos trof (44). Het programma was geopend met een défilé, waarna werd gedemon streerd hoe in 1902 een korfbaiwed- strijd werd gehouden. Een aantal in lange wgde rokken geklede dames, breedgerande hoeden op het hoofd en in ouderwetse kleding gestoken he ren gaven een ietwat overdreven de monstratie, die echter door het pu bliek zeer geapprecieerd werd. Zaterdag hield de 50-jarige K.N. K.B. een druk bezochte receptie in het Carlton-hotel in Amsterdam. PAARDENSPORT Outsider „Pinza" won Derby van Epsom. De Derby van Epsom, een race over een afstand van 2143 meter waaraan 27 paarden deelnamen, werd dit jaar gewonnen door „Pinza" van Sir Victor Sassoons, bereden door de tijdens de kroningsfeesten geridderde Gordon Richards. „Pinza" had vier lengten voorsprong op „Aureole", het paard van Koningin Elizabeth. Derde werd „Pink "Iorsc" van Prins Said Tousoun. Het was de eerste overwinning, wel ke door Gordon Richards in de 28 Der by's waarin hij is uitgekomen, werd behaald. Na afloop vertelde de eigenaar van „Pinza", dat zijn paard nog nooit een race had gewonnen. Hij was met de overwinning zeer in zijn schik, maar hij vond het toch wel jam mer, dat,, Pinza" nu juist op deze dag het paard van de Koningin een neder laag had toegebracht. Van de race waarvoor een prijs van 22610 pond Sterling beschikbaar was, zal Victor Sassoons 19118 pond Sterling worden overhandigd. AUTOMOBILISME Boottocht naar Zierikzee bij watersnoodrit thans definitief. Het is thans zeker, dat de deelne mers aan de Watersnoodrit, die a.s. Zondag door de M-A.C. Inter-Scaldes wordt georganiseerd, kunnen deelne men aan een boottocht naar Zierik zee. Vandaar wordt een bustocht over het droge gedeelte van Schouwen en Duiveland gemaakt. Het aantal deelnemers stijgt met de dag. Er zgn er bg, die van ver ko men. Vermeldenswaard is de inschrij ving van drie bromfietsers uit Kerk- rade, respectievelijk 62, 63 en 65 jaar oud. Ook tal van Belgische motorrij ders en automobilisten schreven in. TENNIS Bill Tilden overleden. De vroegere wereldkampioen tennis sen, William Tilden is op 60-jarige leeftijd te New York aan een hartaan val overleden. In 1913 komt Tilden's naam voor het eerst voor op de ere lijst van Amerikaanse kampioenen. In dat jaar won hij het gemengd dubbel spel met miss Browne, welke titel hg het volgend jaar met dezelfde partner prolongeerde. Hij won in 1920 het Amerikaans kampioenschap, waarna hij pas goed op dreef kwam. In de ja ren, die hier op volgden, ontpopte hij zich als een fantastisch speler. Hij werd o.m. zeven maal kampioen van Amerika, won vijf maal het kampioen schap heren-dubbelspel en voorts zege vierde hij driemaal te Wimbledon en wel in 1920, 1921 en 1930. In 1927, te Wimbledon, waar hij de halve finale tegen Cochet uitkwam, speelde hij zijn meest dramatische wedstrijd. Op een moment, dat :eder- eèn dacht, dat hij zou winnen kreeg hij een inzinking en zo eindigde deze wedstrijd, welke hij „moest" winr.en om revanche te nemen voor een in Amerika geleden nederlaag tegen de Fransman, in een overwinning voor Cochet. Als sportman blijft hij een grote fi guur, in weerwil van de onverkwik kelijke voorvallen, waarvan onlangs in de wereldpers nog melding werd ge maakt. Ook deze fenomeen had zijn zwakke zijden Advertentie m TERWIJOEBO K£T LIKDOORNS wonoerolie Weg met onhandige likdoornrlngen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NÜXACORN. neemt de pijn weg Sn ÖC seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f. 1.S5 bespaart U veel ellende. f kan U plotseling machteloos maken. Tj altijd makkelijk bij U te hebben die helpen direct!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3