PREDIKBEURTEN ZEELAND TOCH REEDS WEER TOERISTENLAND WALCHEREN NOODDIJK ROND SCHARENDIJKE GISTEREN GESLOTEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Mr. J. Moolenburgh sprak in jaarvergadering A.N.V.V. Een der referaten tijdens de jaar vergadering van de Alg. Ned- Ver. voor Vreemdelingenverkeer in Huis ten Duin te Noordwijk werd gehou den door mr. J. Moolenburgh, voor zitter van de Provinciale Zeeuwse V. V.V. Mr. Moolenburgh bestreed de opvatting, dat Zeeland door de ramp voor toerisme zou zijn uitgeschakeld. De situatie is, behoudens Schouwen, het uitvallen van de veerverbinding KruïningenPerkpolder en de om weg bij Kruiningen weer geheel zoals vroeger. Er wordt hard aan wegen, straten, boulevards en hotels gewerkt om alles voor het grote seizoen weer in orde te hebben. Zonder overdrijving kan gezegd worden, dat met uitzondering van een hotel te Bresltens en enige reserve ten aanzien van Schouwen-Duiveland, de gehele Zeeuwse hotellerie weer intact is, aldus mr. Moolenburgh. Voor Zie- rikzee is thans een vrg gemakkelijk te verkrijgen bezoekvergunning no dig. Hard wordt gewerkt aan een per manente wegverbinding van deze stad via Brouwershaven en Scharen dijke met de kop van Schouwen. Van Anna Jacoba vaart thans een extra veerdienst naar Zierikzee, vanwaar v.-rbinding op Burghsluïs is. De kop van Schouwen biedt alle vacantiege- neugten van vroeger, behalve de „Schouwse Boer" te Haamstede, welk hotel als noodziekenhuis dienst doet. Noord-Beveland, Walcheren, Wes telijk en Oostelijk Zeeuwsch-Vlaande ren zijn thans weer op toeristisch ge bied in goede staat Zeeuwsch-Vlaan- deren is zelfs beter te bereiken, dan vroeger, omdat van Breda via Ant werpen naar Sluiskil een busdienst rijdt. In Hulst werden 38 ruiten vernield Bij militaire oefening De tweede nacht van de oefening van de Commandotroepen en enkele onderdelen van de Nat. Reserve in de omgeving van Hulst heeft weer enke le moeilijkheden opgeleverd. Men meldde ons althans uit Hulst, dat weer met scherp zou zijn geschoten en dat in de omgeving van het Pen sionaat aan de Markt te Hulst niet minder dan 38 ruiten zouden zijn ge sneuveld. Enkele scherpe patronen werden gevonden. Er wordt thans door de Marechaus see een uitgebreid onderzoek inge steld. Wat betreft het voorgevallene in St. Jansteen vernamen wij, dat de schuldigen bekend zijn en onder mili tair arrest werden gesteld in afwach ting van een nader onderzoek en be straffing. Medegedeeld is, dat de aangerichte schade zal worden vergoed. Gestolen bromfietsen verkocht: eis 9 maanden Voor de rechtbank te Middelburg stond L. H., chauffeur te Nieuw- en St. Joosland, terecht op beschuldiging dat hij in het najaar 1951 een rijwiel had gekocht, dat afkomstig was van diefstal. En voorts dat hg in April, Juni en Juli 1952 telkens een brom fiets had gekocht en deze, hoewel ook van diefstal afkomstig, weer had verkocht. In deze zaak fungeerde ze kere K., die hij in de gevangenis te Scheveningen had leren kennen, als verkoper, van wie H. de fietsen „af nam". Nadat de koop was gesloten, werd er met de fietsen nogal wat geknoeid. Onderdelen werden door elkaar gegooid, nummers veranderd, maar desondanks verklaarde H. voor de rechter, dat het een strikt eerlijke zaak betrof. De officier van justitie meende, dat het wel duidelijk was, dat H. wist dat de fietsen van diefstal afkomstig wa ren. Mede in verband met het feit, dat H. wist, dat K. bij elkaar al meer dan vijf jaren in de gevangenis heeft door gebracht, achtte de officier verdachte schuldig en eiste hij een gevangenis straf van negen maanden. Het gouden feest van de Vlissingse Zeevaartschool. De Vlissingse Zeevaartschool, de „De Ruyterschool" viert dit jaar haar gouden bestaansfeest. En al ligt de oprichtingsdatum eigenlijk in het voorjaar, de officiële viering is om verschillende redenen uitgesteld tot medio September. Tegelijkertijd zal het nieuwe schoolgebouw aan de Boulevard Bankert officieel in ge bruik worden gesteld. Voor de viering van het gouden feest zijn twee comité's gevormd: een comité van oud-leerlingen en een uit voerend comité, waarin leraren en oud-leerlingen vertegenwoordigd zijn. Details omtrent de plannen zijn nog niet mede te delen, maar reeds staat vast, dat het een groots twee daags feest zal worden, waarbij ook zoveel mogelijk oud-leerlingen met hun dames worden vernacht. De oud leerlingen van de Vlissinge Zeevaart school zijn over vrijwel de gehele we reld uitgezwermd, maar gelukkig ke ren de meesten toch op gezette tijden weer naar Nederland terug- Velen heeft het comité reeds kunnen berei ken, maar ongetwijfeld zullen vele anderen, wanneer zg van dit feest van hun oude school horen of lezen, zich zelf aanmelden. Het dagelijks bestuur van het uitvoerend comité bestaat uit de heren J. C. Anker, Heemstede, voorzitter; G. Bosveld, Vlissingen, secretaris en H. J. Schot, Vlissingen, penningmeester. Deze he ren rekenen er op, dat velen zich in derdaad nog zullen aanmelden. FILMS IN ZEELAND Rondborstig, genoegelijk, gezond amusement brengt Electro te Middel burg met De fidele boer (Der fidele Bauer), een nieuwe verfilming van de bekende, gezellige operette van Leo FalL Het was goed gezien om de in nemende Weense acteur Paul Hörbi- ger de hoofdrol toe te vertrouwen; men' had nauwelijks een betere kun nen vinden om als gangmaker te fun geren in dit vrolijk verhaal, dat na tuurlijk rijkelijk met muziek is gelar deerd en prima geschikt is om de zor gen anderhalf uur te verdrijven. Een goede Duitse film dient zich in Luxor te Vlissingen aan onder de titel Zondige grenzen, een werk, dat veel meer is dan een sensatie-verhaal. Ter wijl het verhaal handelt over de smok- kelaarspractijken aan de Nederlands- Belgisch-Duitse grens, besteedde de regisseur vooral aandacht aan de jeugd, de jonge mensen, die directe slachtoffers zijn van oorlog en Hitier- bewind. Juist dit aspect verleent deze goed gespeelde en nu en dan zeer spannende smokkelaarsfilm haar bij zondere waarde. De blonde Lizabeth Scott, een actri ce, die de laatste jaren naam heeft ge maakt en wier spel zeer zeker een eigen karakter heeft, ziet men naast de goede karakterspeler Paul Henreid in Het gestolen gelaat (Stolen Face), een psychologisch melodrama met kwaliteiten, dat voortdurend weet te boeien. Men moet er voor naar de Schouwburg te Middelburg. Vlissingse raad over taxatie-kwesties Getroffenen kunnen schade- rapport komen inzien Tijdens de rondvraag in de Vlis singse raadsvergadering hebben B. en W. uitvoerig geantwoord op schrif telijke vragen van de heer Ventevo gel in verband met de schadetaxa- ties na de ramp en verschillende daarmede samenhangende kwesties. Uit dit antwoord bleek, dat in Vlis singen geen gemeentelijke technische ambtenaren aan de taxateurs zijn toegevoegd. Door de ambtenaar van het rampschade bureau wordt voort durend overleg gepleegd met de dienst van Gemeentewerken indien getroffene neit accoord gaat met het getaxeerde schadebedrag voor onroerend goed. Deze regeling werkt bevredigend. B. en W. toonden zich bereid aan het ministerie van wederopbouw en volkshuisvesting te verzoeken de „bepaalde vaste normen", volgens welke de taxaties geschieden, aan hen bekend te maken. Of algemene publicatie gewenst is, konden B. en W. op dit moment niet overzien. Iedere gedupeerde kan inzake van zijn taxatierapport kragen indien hij dit ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, opgeeft. Het rap port wordt dan van gemeentewege opgevraagd en de betrokkene kan het op het Stadhuis komen inzien en eventueel zelfs overschrijven. Ten slotte deelden B. en W. op een vraag van de heer Ventevogel mede, dat zich in Vlissingen waarschijnlijk geen woningen bevinden, op welke de vergoedingsregeling van het Rijk voor het aankopen van door de ramp getroffen krotwoningen zou kunnen worden toegepast. Onderzocht wordt nog of er mogelijk toch enkele te vinden zouden zijn. Bij de mondelinge discussie, over deze kwesties gaf de heer Ventevogel nog een tekenend voorbeeld van afwijken de taxaties. In een bepaald geval kwamen de taxateurs eerst tot een schade van 375. Toen de eigenaar daarmede geen genoegen nam, kwam er een nieuwe taxatie: 5600! Zo iets zou toch voorkomen moeten worden. Op een vraag van de heer Marijs (A.R.) of het taxatiewerk, dat in Vlissingen terstond na de ramp van gemeentewege werd verricht zin heeft gehad, antwoordden de wethou ders van Oorschot (voor de huisraad- schade) en van Popering (voor de schade aan onroerend goed) met een volmondig „ja". Juist het vaststellen van de nog waarneembare schade aan voorraden en huisraad was uiter mate belangrijk! De heer van Rooyen kreeg op een vraag de toezegging, dat er naar ge streefd zal worden ook het vrije strand zoveel mogelijk schoon te hou den. De verontreiniging is echter veelal het gevolg van de werken, welke hier vlakbij worden uitgevoerd. Voor het examen apothekers-assisten te slaagde mej. T. Franse uit St. Laurens. Bjj het aan de Bisschoppelijke Nijver heidsschool te Voorhout gehouden examen van de N.B.O.B. slaagde voor de test 2e bediende afdeling banketbakker de heer Alb. Damen te Middelburg. LAATSTE NIEUWS ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Vlissingen te be reiken, de heer M. J. A. Bil, arts. Singel 74, tel. 619. Te Middelburg is te bereiken de heer J. C. B. Simons, arts, Vlissingse- singel 38. tel. 2191. Te Veere. Serooskerke en Oostkapelle Is te bereiken, de heer M. A. v. d. Sluijs. arts te Veere, Markt A 155. tel. K 1181—271. Te Koudekerke. Westkapelle en Zoutelande is te bereiken, de heer H. Frima. arts te Zoutelande, tel. K 1186—282. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek, Walstraat 54, tel. 2010: Middelburg: Apotheek Van Pien- broek, Markt 69, tel. 2134. Vergadering Groene Kruis Serooskerke-St. Laurens. Dezer dagen hield de afdeling Se rooskerkeSint Laurens van het Groene Kruis haar 45e jaarvergade ring in het gem. vergaderlokaal. De voorzitter, de heer A. C. Schip per, heette o.a. welkom B. 'en W. van Sint Laurens en bracht dank aan het gemeentebestuur voor de bijdrage in de kosten voor inrichting van het consultatiebureau te Brigdamme. De heer J. Versluijs, secretaris-penning meester, maakte in zijn jaarverslag melding van een kleine teruggang in het ledental, nl. van 745 tot 727. Door de wijkzuster werden in totaal 2733 bezoeken afgelegd. De jaarrekeningen Groene Kruis en t.b.c.-bestrrjding werden goedgekeurd met een bedrag van resp. 5017.07 en 2357.83 aan ontvangsten en uitga ven en de begroting voor het dienst jaar 1953 werd eveneens goedge keurd. Besloten werd op verzoek van de Zeeuwse vereniging tot bestrijding van de t.b.c. afstand te doen van het recht op achterstallige subsidie in verband met de gepleegde verduiste ring ten nadele van die vereniging. De aftredende bestuursleden mevr. BommeljéWisse en de heer A. Francke Jzn. te Sint Laurens en de heer L. v. d. Broeke te Serooskerke werden herkozen. Tot slot werd me dedeling gedaan van aankoop van een nieuwe auto voor de wijkzuster. Raad Oostkapelle vergadert. Donderdag 11 Juni a.s. des avonds om half acht komt de gemeenteraad van Oostkapelle in vergadering bij een. Ringrijderij te Arnemuiden. De uitslag van de onlangs door de ringrijdersvereniging „De Galop" te Arnemuiden georganiseerde wedstrij den luidden: L. Brasser, 24 r.; 2. C. Crucq, 24 r-; 3. B. de Nooyer, 18 r.; 4. A. van Dalen, 18 r.; 5. J. Goedege- bure, 16 r-; 6. J. Nijsse, 15 r.; 7. W. Duvekot, 13 r.; 8. J. van Belzen, 13 r.; 9. W. Duvekot Wz-, 12 r.; 10. J. Maljers, 11 r.; 11. Jac. de Smit, 10 r.; 12. A. Reijnhoudt, 10 r.; 13. S. Boone, 9 r. en 14. L. van Belzen, 6 r. De wisselbeker van de burgemees ter werd gewonnen door B. de Nooy er met 5 van de 8 ringen. De beker van de fa. Kooman en Eenennaam was voor C. Crucq en de medaille van oud-secretaris Huisse werd gewonnen door W. Duvekot. De pollepel tenslot te was ook voor C. Crucq. Communisten accoord met vrijlating „onvrijwillige gevangenen" Van gezaghebbende -ijde is Vrijuag te Washington vernomen dal de com munistische onderhandelaars te Pan- moendjon hebben ingestemd met het geallieerde voorstel dat alle krijgsge vangenen. die niet naar hun gebied van herkomst teruggezonden willen worden, na verloop van vier maanden in een neutraal lan p vri.' voeten zullen vorden gesteld. Hieraan wordt toegevoi. .i dai deze „aanzienlijke concessie" der Chinese en Noord-Koreaansc onderhandelaars de aanleiding is tot de golf van optimis me. die nu op het Witte Huis *-al( waar te nemen. RheeV.N.-voorstellen onaanvaardbaar De Zuid-Koreaanse ambassade te Washington heeft een verklaring van president Syngham Rhee gepubliceerd waarin hij zegt. dat de voorstellen der V.N. voor een wapenstilstand onaan vaardbaar zij Rhee geeft in zijn ver klaring een aantal tegenvoorstellen. Onder ieer wenst hij de gelijktijdige terugtrekking van de troepen der V N. en van de Noordelijken onder voor waarde, dat van te voren een verdrag van wederzijdse bijstand tussen Korea en Amerika wordt gesloten. Walcheren ZONDAG 7 JUNI 1953. Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden 10 en 2 ds. Vroegindewey; Domburg 10 en 7 ds. v. Willenswaard; Grijpsker- ke 10 en 2.30 ds. v. Winterswijk; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudeker ke 10 ds. v. Dijl, 10 Jeugdk., 2.30 ds. Roscam Abbing; 9.30 ..Rehoboth" Jeugdkerk, 7 Vliss. str. ds. Durkstra; 't Zandt 10 de heer v. d. Meulen (Meer en Bosch), 10.15 Jeugdk., 7 ds. v. Empel; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. v. Woerden, 5 ds. Vroeg indewey, 7 ds. Sneller; Oostkerk 10 ds .Aalders; Electro-Bioscoop 10 ds. Sneller: Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost en West-Souburg 9.30 en 11 ds. de Stoppelaar, 7 de heer Barnard; Oost kapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Rit- them 10 en 2.30 ds .Muller; Seroos kerke 10 en 2.30 dj. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. v. Empel, 2.30 ds. Sneller; Veere 10 ds .Otte; Vlissin gen St. Jacobskerk 10 ds. de Boer (bev. ds. Kwast), 5 ds. Kwast (in; trede); Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Wagener; Havendorp 10 de heer Barnard; Engelse Kerk 9.30 kerk voor jongeren; Vrouwenpolder 10 de heer Buys; Zoutelande 9.30 de heer jeer, 2.30 ds. Wagener; Gapinge 2 ds. de Boer; Meliskerke 2.45 ds. De Stoppelaar; Westkapelle 9.30 ds. Oosthoek. 2.30 ds. v. Willenswaard. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 Batig slot provincie over 1952 van 539.523.70 Ged. Staten delen aan de Prov. Sta ten mede, dat het batig slot van de ge wone dienst 1951 voor de provincie 539.523,70 heeft bedragen. Aan dit bedrag willen zij de volgende bestem ming geven: toevoeging alg. reserve 139.523,70; toevoeging reserve oor logsschade 100.000,-; vorming reser ve voor verbetering prov. veerverbin ding Noord-Zeeland-Midden-Zeeland 300.000... In hun toelichting merken Ged. Sta ten op, dat de algemene reserve ver sterking behoeft, ook al omdat de ver betering van de steigers te Wolfaarts- dijk en Kortgene ten laste van deze post moet worden gebracht. Aan de reserve voor oorlogs- en rampschade zou 300.000,- moeten worden toege voegd omdat te verwachten is, dat een deel van de rampschade aan provin ciale eigendommen voor rekening van de provincie zal blijven. Daar ten behoeve van de verbetering van de veerverbinding tussen Noord en Midden-Zeeland in de toekomst ver moedelijk belangrijke bedragen geïn vesteerd moeten worden, willen G.S. hiervoor een bedrag van 300.000,- afzonderen. Schade aan twee Vlissingse kerken in totaal 66.000. Naar wij vernemen, is de schade als gevolg van de ramp van 1 Februari voor ae St. Jacobskerk te Vlissingen op f 58.000.getaxeerd en voor de Lutherse kerk in deze stad op f 8000. Vaste aanstelling B. en W. van Middelburg stellen de gemeenteraad voor drs. F. G. van der Poll, die vorig jaar werd benoemd tot leraar in tijdelijke dienst aan het Gym nasium, thans een vaste aanstelling te verlenen. Lagere landbouwschool te Scherpenisse De Z.L.M. heeft de provincie ver zocht om een bijdrage in de bouw kosten van een lagere landbouw school te Scherpenisse ten bedrage van 25 dier kosten tot een maxi mum van f 10.000. Gedupeerde Sta ten stellen de Provinciale Staten voor, dit verzoek in te willigen. De bestaande lagere landbouwschool te Scherpenisse is zeer gebrekkig ge huisvest in de voormalige gelagkamer van een café, een localiteit, die geens zins voldoet aan de door het rijk ge stelde eisen en bovendien voor het onderwijs zeer ongunstig is gelegen. De school wordt momenteel bevocht door 58 leerlingen, afkomstig uit alle gemeenten van het eiland Tholen en voorziet kennelijk in een grote be hoefte. Toewijzing Linïedijk en forten aan waterschappen De besturen der waterschappen Oude-Graauw-en-Langendam en Wil- lem-Hendriks-en-Klein-Kieldrecht hebben de provincie verzocht de tus sen Hulst en Zandberg gelegen Linie- dijk met de voormalige forten Moer- schans en Zandberg aan deze water schappen toe te wijzen. Ged. Staten stellen de Provinciale Staten voor, de dijk tussen beide forten aan de Lange- dampolder toe te wijzen, de waterlei ding aan de Zuidzijde van deze dijk aan de Klein-Kieldrechtpolder, de Noordelijk van de dwars door het fort Moerschans lopende weg gelegen gron den aan de Langendampolder, de ove rige gronden van het fort aan de Clingepolder en het gehele fort Zand- I berg aan de Klein-Kieldrechtpolder. Over enkele dagen komen 90 woningen droog. Vrijdagmiddag werd de nooddgk rond het dorp Scharendijke gesloten. Nadat in het resterende gat zand zakken waren gelegd, wierpen twee drag-lines grond in de opening. De dijk zal nog moeten worden verbreed en verhoogd. Ook zal nog een houten bekisting worden aangebracht. Men zal de nooddgk tot 3 A.P. opho gen. Direct na de dichting is met het droogmalen van het omsloten gebied begonnen. Men hoopt met de droog making Woensdag of Donderdag ge reed te zijn. Dit betekent dat er dan ongeveer 90 woningen droog zijn ge komen. De belangstelling voor de dichting was groot. Niet alleen inwo ners van Scharendgke, maar ook uit de omliggende dorpen sloegen de dichting gade. De burgemeester van Duivendijke, onder welke gemeente Scharendijke hoort, de heer H. R. Nieborg was bij het sluiten van de nooddgk aanwezig. Vlissingen krijgt een woonwagen-terrein De Vlissingse raad heeft het voor stel tot het aanwijzen van een ter rein ais woonwagenkamp en tot het uittrekken van 3000 voor het aan brengen van enige voorzieningen daarop met algemene stemmen aan genomen. Bjj de korte discussie, welke hier aan voorafging vroeg de heer Vente vogel (C.H.) of het niet beter was deze uitgaaf niet te doen. Op deze wijze krijg je ze nooit weg, meende spreker, die daarop terstond van de heer van Poelje (P.v.d.A.) te horen kreeg, dat men hier toch ook de men selijkheid niet uit het oog mag ver liezen. De heer Ventevogel, zag de woon wagen-bewoners liever samenge bracht in enige centra, doch wethou der van Oorschot (P.vd.A.) meende, dat dit nooit zou gelukken. Ook bur gemeester Kolff was van oordeel dat een terrein zal moeten worden aan gewezen en ingericht, ook al is het gemeentebestuur natuurlijk evenmin enthousiast over de aanwezigheid van deze mensen als de heer Ventevogel. Zolang de nooddijk nog niet be hoorlijk versterkt is, kunnen de be woners van de droogkomende wonin gen nog niet terugkeren om de hui zen schoon te maken. Prov. Gasbedrijf heeft verlies van 82.502.51 Ged. Staten hebben aan de Provin ciale Staten de balans van het provin ciaal gasbedrijf over 1952 aangeboden. Men is er in geslaagd om binnen het raam van het geraamde begrotings tekort en bedrag van 7.576.74 extra af te schrijven. In de afwikkeling van de oorlogs- en bezeltingsschade is in het jaar 1952 geen noemenswaardige verandering gekomen. Slechts enkele posten van ondergeschikte betekenis waren op 31 December definitief af gerekend. Ged. Staten hebben echter foede hoop, dat in de loop van 1953 alangrijke voortgang met de afwik keling zal worden gemaakt. In 1952 is aan herstel van oorlogsschade nog 8.798,95 uitgegeven, zodat de totale kosten te dezer zake op 31 December 1952 565.078,- bedroegen. Hierop is aan voorschotten ontvangen een be drag van 317.449,29. De verliezen van het bedrijf waren in 1952 82.502,51. Het nadelig saldo van de kapitaalsrekening bedroeg 149.278,38. P.v.d.A. Vlissingen vierde overwinningsvergadering In de stampvolle A.NJvLB.-zaal hield de afdeling Vlissingen van de P. v. d. A. een vergadering, waarin de laatste stembusuitslag in Vlissin gen door de voorzitter, de heer M. J. van Poelje werd gememoreerd. Deze gaf voorts richtlijnen voor het werk van de a.s. raadsfractie, die de meer derheid heeft behaald. Met grote be langstelling luisterde men daarna naar Jelle Troelstra, die voorlas uit 't boek: „Pieter .Telles, mijn vader". Een krachtig applaus beloonde de spreker voor zijn voordracht. Tenslotte vertoonde de heer M. van Popering een serie lantaarnplaat- van oud-Vlr"" jes van o Gissingen. 100.geëist wegens het veroorzaken van botsing De grossier M. A. uit 's-Heerenhoek had zich voor de rechtbank te Mid delburg te verantwoorden, omdat hij op 8 April 1.1. op de kruising van de Rijksweg en de Oude Rijksweg te 's- Heer Arendskerke met zijn auto een aanrijding had veroorzaakt, waarbij een bromfietsrijder zwaar werd ge wond- A., die evenals deze bromfietser over een voorrangsweg reed, wilde deze weg op genoemde kruising ver laten en daarvoor moest hij de weg naar links oversteken. Hg had ech ter voorrang moeten verlenen aan het hem achterop- en tegemoetkomend verkeer. Eerst liet hij een hem tege moetkomende vrachtauto passeren en juist toen hij de bocht wilde nemen zag hij ook nog een bromfietser, die hij tevoren niet had gezien. Een bot sing volgde. Ter zitting gaf verdachte toe, dat hij de botsing had veroorzaakt. Hg had de bromfietser te laat gezien, waarschijnlijk omdat hij teveel op de vrachtauto had gelet. Tegen deze verdachte werd een geldboete van f 100,geëist, subs. 30 dagen hechtenis. Per week 30.000 m zinkstokken gereed Nu het gat bij de Westerhavendam te Zierikzee is gesloten, wordt alle aandacht geconcentreerd op de gaten bij Schelphoek, Ouwerkerk en Ste- vensluis. Naar wij vernemen wordt thans per week op Schouwen en Dui- veland 30.000 vierkante meter zink- stukken vervaardigd. Naar men ver wacht, zal het tempo bij het vlechten van zinkstuhken over twee tot drie weken opgevoerd zijn tot een produc tie van 40 000 vierkante meter per week. Deze getallen tonen, met welk een snelheid er wordt aangepakt, om onder water de basis te leggen voor de caissons, waarmede straks de bo vengenoemde dgkgaten zullen worden gesloten. Verhoging weddenormen provinciale ambtenaren Ged. Staten van Zeeland hebben bg de Prov. Staten een voorstel ingediend om de weddenormen voor provinciale ambtenaren in middelbare en hogere rangen te verhogen. Aanleiding tot dit voorstel vormt ervaring, dat het in Zeeland bijzonder moeilijk is voor deze ran gen bekwaam personeel aan te trek ken en/of te behouden, zolang de jaar wedden achterblgven bg die van het Rijkspersoneel of het personeel van andere provincies. Dit achterblgven zou weer zijn oorzaak vinden in het streven om de lonen van het personeel in de lagere rangen zo mogelijk op te voeren. Bovendien wijzen Ged. Staten er nog op. dat de bevorderingskansen in een kleine provincie als Zeeland opzich zelf reeds klein zijn. Volgens het nieuwe voorstel zouden de jaarwedden als volgt worden ge wijzigd: Referendaris 7200 tot 8640 in plaats van 6960 tot 8400; Hoofd commies A. 6360 tot 7440 en Hoofd commies 5880 tot 6960 (voorheen alleen hoofdcommies 6540 tot 6720) Commies A. 5280 tot 6180 en Com mies 4800 tot 5700 (voorheen alleen commies 4740 tot 5460). Voorts wordt in verband met de be noeming van de nieuwe directeur van het gasbedrijf te Goes tot technisch adviseur van het Provinciaal Gasbe drijf te Vlissingen de rang „technisch adviseur" ingevoegd met een jaarwed de van 2160 tot 2448. Zeeuwse leden Spoorwegraad Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat zijn in de Spoorwegraad benoemd met ingang van 1 Juni 1953 voor de A.N.W.B., jhr. mr. A. F. C. de Casembroot te Mid delburg, en voor de Zeeuwse Kamers van Koophandel, de heer K. van Ever- dingen te Vlissingen. Gevonden pinguin bleek Alk te zijn. Vrijdagmorgen ontdekte men op het strand te Westduin, een vogel, die op een pinguïn leek. Het dier" waggelde op zg'n achterpoten, met het lijf recht op, over het zand langs de vloedlijn. Ook het zwart-witte verenpak ver sterkte de mening, dat deze snavel drager een pinguin moest zijn. Het bleek echter, dat men met een kleine alk te maken had, die door stookolie aan poten en vleugeltips uit de koers was geraakt. Met wat vloeibare para- fine zal men trachten de vogel te rei. nigen, waarna de alk, die op de rots achtige Engelse en Scandinavische kust thuishoort, weer de vrijheid worden gegeven. ds. Veldhuizen; Gapinge 9.30 en 2 ds Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Veldkamp: Koudekerke 9.30en 2.30 ds. Verschoor; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg Hof plein 9.30 ds. Meister. 2 en 5 ds v. Til; Noorderkerk 9-30 ds. v. Til, o ds. Meister; Lutherse kerk 7.15 ds. v. Wouwe; Oost- en West-Souburg 9.30 (openb. beL) en 2.30 (voorber. H.A.) ds. Erederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Meijer; Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Wouwe (H.A. en Dank zegging); St. Laurens 10 en 2.30 ds. Dercksen; Veere 30 en 7 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 ds. Jager, 5 ds v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 2 en" 7 ds. Jager (voorb. H.A.); West kapelle 9.30 leesd.. 2.30 ds. Meister. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 ds. Kuiper; Vlissingen 8 en 4.45 ds. Kuiper. Geref. Gem. Aagtekcrke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9-30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30. 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.: Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.35 ds. Slagboom; Middelburg 10 leesd.; 2.30 prof. Wisse; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. v. Vrtjz. Herv. Middelburg 10 ds. Goorhuis. Ver. v. Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Lutli. Gem. Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Johan- Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker: Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst .Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 de heer Osselaar. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil.dienst; 7.30 verlossingssamenk.; Vlissingen 10 Heil.dienst, 7.30 ver lossingssamenkomst. RAAD HULST. Gemeente-ontvanger nu definitief ontslagen. De raad van Hulst vergaderde on der voorzitterschap van burgemees ter B. Truffino. Aan de heer C. A. B. M. V. werd met ingang van 5 Juni 1953 oneervol ontslag verleend als gemeenteontvanger in verband met gepleegde fraude. Besloten werd B. en W. te machti gen tot aanstelling van een derde kracht in de rang van schrgver in verband met de uitbreiding van de werkzaamheden ter secretarie. Door de heer J van Mierlo werd in over weging gegeven om een kracht van een protestantse richting de kans te geven, mits aan de bestaande eisen wordt voldaan. B. en W. werden gemachtigd om de molen te verhuren. In verband hiermede werd door de heren J. Mar tens en J. van Mierlo aan B. en W. gevraagd niet teveel macht aan zich te laten delegeren. Een voorstel om de oude Jongens school te verhuren en het verhuren aan B. en W. over te laten, vond te genkanting bij de heer Van Mierlo. die van mening was, dat over het verhuren de raad diende te beslissen. De voorzitter wees er echter op, dat het vaak voorkomt, dat beslissingen onmiddellijk worden genomen, wan neer het al of niet doorgaan van een transactie van een aarzeling kan af hangen. Ook meende de heer Van Mierlo, dat de raad afweek van eeD tevoren genomen besluit om het gebouw in kwestie als verenigingsgebouw en ontspanningscentrum te gaan gebrui- ken. De rest van de raad meende ech- dat industrialisatie moest voor faan, waarop B. en W machtiging ot verhuren van het gebouw verkre gen. Officiële publicaties VLISSINGEN. BEPALING SLUITINGSUUR DER TAPPERIJEN. De Burgemeester van Vlisisngen. gelet op artikel 117 der Algemene Politieveror dening voor Vlissingen. brengt ter alge mene kennis, dat het sluitingsuur van de tapperijen, voorzover voor deze inrichtin gen door B. en W. een vergunning ot een verlof ingevolge de bepalingen der Drank wet is verleend door hem op 7 Juni a.s. is bepaald op 1 uur des nachts; dat echter, evenals tot nu het geval is. de muziek in bovenbedoelde inrichtingen om 23.30 moet zijn beëindigd. Vlissingen. 4 Juni 1953. Nagekomen advertentie Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig, doch gedul dig gedragen lijden, nog onverwachts, mijn geliefde Man GOMMERT DE VISSER in de ouderdom van 78 jaar. In leven gepension- neerd adjudant Kon. Marechaussee. A. M. P. DE VISSER- ROBEERTS. Oost- en West-Souburg 5 Juni 1953. Nieuwe Vliss.weg 101. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 8 Juni om 2 uur vanaf het sterf huis. Dr. G. J. W. PETTEN Zenuwarts Maandag 8 Jtmi geen spreekuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7