r Vele honderden bouwarbeiders Middelburg bijeen Louisa's grote strijd m SPORT EN WEDSTRDDEN R.K. KERK TE VLISSINGEN HEEFT EEN NIEUW ORGEL Vlekken? CETREX! FoetsieI Kilometers Beter! ^7 BANDEN JIMMY BROWN en de oranjehemden PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 6 JUNI 1953. CONGRES VRIJDAG VOORTGEZET Belgische afgevaardigde „1830 was een dwaling" Het tweedaags congres van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond te Middel burg werd Vrijdagmorgen in het Schuttershof voortgezet met de behan deling van een aantal voorstellen. Voorts kregen enige gasten gelegenheid een woord tot de vergadering te richten. De penningmeester van het Chr. Nat. Vakverbond, de heer G. Moll, wenste de bond geluk met het bereiken van een ledental van 25-118 en prees het beleid van de voorzitter, de heer J. van Eybergen. Niet alleen het bestunr moet echter actief zijn, ook de leden hebben hier een taak. Namens de Chr. Internationale Bouwvak- en Houtbewerkersorgani satie en namens de Belgische vrien den, sprak de heer Qamiel Nuyts de congresgangers toe. Hij was verrast door de hartelijke samenwerking met de niet-confessionele organisa ties. In België is men nog niet zo ver en men kan daar een voorbeeld aan de Nederlanders nemen. De heer Nuyts sprak vervolgens over de Benelux. Hij meende, dat de drie landen met 20 millioen mensen een machtig economisch blok kun nen vormen. Noodzaak is echter, dat men dan iets loslaat van de nationa le gevoelens. De Belgische afgevaardigde noemde de gebeurtenissen van 1830, toen Vlaanderen 'os kwam van Nederland, een dwaling. Hij sprak nog over de internatio nale taak van de N.C.B. en wees er voorts op, dat de leden betrokken moeten worden bij het beleid en de activiteit van de organisatie. In zijn antwoord merkte de voorzitter op, dat het misschien beter ware ge weest, wanneer Vlaanderen bij Ne derland was gebleven (applaus). De voorzitter hield vervolgens een pleidooi voor een zover mogelyk gaande concentratie van de Chr. werknemers. Hij betreurde het teveel aan bedry fsvereni gingen dit heeft zeker niet de volledige in stemming van de N.C.B. De vergadering besloot in verband met de bediïjfstaksgewijze organisatie der werknemersbeweging in Neder land, de naam van de bond te wijzi gen in Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond. Verworpen werd een voorstel van de afdeling Amsterdam, inhoudende, dat het bondsbestuur in bijzondere ge vallen de bevoegdheid heeft iemand, die wederom als lid toetreedt, in zijn rechten te herstellen. Fonds Maandrente. Uitvoerig werd gediscussieerd over een voorstel om het aantal jaren lidmaatschap, welke op 65-jarige leeftijd recht geven op een maand rente, ingaande 1 Januari 1954= met vijf jaar te verlengen en op 30 jaar of ouder te brengen en om met in gang van 1 Januari 1959 geen hoger bedrag uit te keren dan 8,per maand. Het Fonds Maandrente, dat thans reeds 22.000 per jaar moet Amsterdamse Beurs 4 -Ti mi 5 Juni Bank van Ned. Gem. 4'/4 107 106% Bank van Ned. gem. 1-5-10 118% 118% Nederland 1951 (3%) 101% 102 Nederland 1948 (3%) 98 98% Nederland 1947 (3'/2) S 96% 97 Nederland 1937 3 96% 96% Dollarlening 1947 3 pet. 95 95 Investeringscertificaten 3 97% 97% Nederland 1926-64 z.b. 3 98% 98% Nederland N.W.S. 2 79% 79% Ned. Indië 1937 A 3 96 96% Grootboek 1946 3 96% 96% Nat. Handelsbank 114% 114% Ned. Handelmij. 1593,4 159% A.K.U. 161% 160 Bergh's en Jurgens 273 Calvé-Delft 119% 120 Centrale Suiker 169 169% Kon. Ned. Hoogovens 159 159 Unilever 190% 189% Ned. Kabelfabriek 210 213 Philips 156% 156% Wilton-Feij enoord 172 173 Billiton 244 245 Kon. Petroleum Mij. 307% 305% Amsterdam Rubber 943/4 94% Holland Amerika Lijn 130 130 b. Kon. Paketvaart 121% 121% Rotterdamse Lloyd 123% 123% Ned. Scheepvaart Unie 131 130% Stv. Mij. Nederland 133% 131% H.V.A. 97% 97 Deli-Batavia Mij. 124 125% Deli Mij. 90 90% Missouri K.T. 5% New York Central 23% 23 Pennsylvania 21% Anaconda '36% 36% Bethlehem Steel 51 50% General Motors 60% 60% Intern. Nickel 40% 40% Kennecott 66 653/4 47% Republic Steel 48% U.S. Steel 38% 38 North i.merican Cy. 19% 193% Midcontinental 58 573% Shell Union 67% 66% Tide Water 22 22 uitkeren en over enkele jaren wel licht 30 a 40.000, kan financieel niet in stand worden gehouden. Een stemming was nodig. Er waren 17.264 door de afdelingen vertegen woordigde leden vóór en 4016 tegen, zodat het bestuursvoorstel was aan genomen. Aan het slot van de ochtendverga dering voerden nog enige gasten het woord. Namens de Alg. Ned. Bouw bedrijfsbond sprak de heer Jac. Mes. Hij stelde vast, dat de onderschei dene bouwvakarbeidersbonden wel grote verschillen kennen, maar toch hetzelfde doel voorstaan en dat er dus een zeer nauwe samenwerking is (applaus). De Chr. Aannemersbond had zijn woordvoerder in de heer C. Sehelle- vis, die eveneens lof had voor de goede samenwerking. Namens de Zwitserse gasten gaf de heer Karl Schön uitdrukking aan de bewonde ring van het Zwitserse volk voor de moed, waarmede de Nederlanders oorlogsverwoestingen te boven zijn gekomen en nu ook de watersnood ramp te boven komen. Dezelfde energie is nodig iri de vakorgani satie. Tenslotte werd in de ochtend zitting op hartelijke wijze gesproken door de heer E. van Wermersker- ken, vertegenwoordiger van de Chr. Schilderspatroonsbond en door de Oos tenrijker de heer Ferdinand Fahrn- berger. Deze verklaarde met vreugde te hebben geconstateerd, dat het vrije Westen het verdeelde Oostenrijk nog steeds als vriend beschouwt. Hij bracht de groet van alle Oosten rijkse bouwarbeiders over. Als belasting-aanslagen afwijken. Het ligt in de bedoeling van het ministerie van Financiën bij de belas tingaanslagen voor 1953 bij afwijking van de aangifte van de belasting schuldigen en met redenen omklede overweging van deze afwijking dooi de inspecteur bij de aanslag te doen voegen, aldus meldt de „Tel.". Tot nu toe kon de belastingplichti ge, indien een van zijn aangifte af wijkende aanslag werd opgelegd, bij de inspectie der belastingen zelf een verzoek tot motivering indienen. AUTOMOBILISME Oud-coureur Nuvolari gedeeltelijk verlamd De 60-jarige Italiaanse oud-cou reur Tazdo Nuvolari is gedeeltelijk verlamd in een ziekenhuis te Man tua opgenomen. Hij was al verschei dene maanden ziek, maar zijn toe stand is in de afgelopen dagen verer gerd en wekt grote ongerustheid. Hg kan niet meer spreken en is slechts zelden geheel bij kennis. Alvorens auto-coureur te worden kwam Nuvolari als motorrenner uit. Maar zijn grootste successen werden behaald aan het stuur van racewa gens. Hrj won twee maal de 1000 mij len race (de tweede in 1933), de Van- derbilt-wedstrijd in Amerika en tal van andere grote wedstrijden. In zijn glorietijd was hij Italië's beste cou reur en een van de beste van de we reld. Korte Sprintjes IN HET ZWOLSE SPORTPARK zal 17 Juni voor de 5e maal een wed- strijd gespeeld worden tussen leden van de Zwolse gemeenteraad en de Zwolse pers. Vvjaar geleden hielden Zwolse journalisten zich tijdens een geheime raadsvergadering op de gang bezig met het trappen tegen een pa pieren „voetbal". Dit veroorzaakte zo veel lawaai, dat de burgemeester de persmensen liet verzoeken het wat rustiger aan te doen. Dit was voor de journalisten aanleiding de raad uit te nodigen tot een voetbalduel en sinds dien is de zomerzotheid" een groot succes geweest. TOEN KEES PELLEN AARS Don derdagavond uit Italië op Schiphol aankwam, torste hij een grote doos met zich mede, die hij koesterde als 'n kostbare schat. In deze doos zaten tien versmeltingsapparaten, bestemd voor de Nederlandse ploeg in de Tour de France. Bovendien heeft hij nog een aantal onderdelen losgekregen van Italiaanse fabrieken. Mocht een Ne derlander een etappe winnen, dan krijgt hij van de betrokken vijf fabrie ken in totaal 85.000 lires. Voor de Ne derlandse eerste plaats in het eind klassement van de Tour hebben zij in totaal 575.000 lires beschikbaar ge steld. DE KNAU-VOORZITTER, ir. A. Paulen is naar Korea vertrokken, waar hij een jaar lang zal gaan wer ken voor de United Nations. RIK COPPENS VAN BEER SCHOT blijkt, nu de Belgische voet balcompetitie is afgesloten, op het ïijstje van topscorers de eerste plaats te bezetten met SS doelpunten. DE ZWITSERSE RENNER SCHAER had in een der etappes van de Giro een prachtige kans om de rose leiderstrui van Koblet over te nemen. Daardoor zouden er dan twee Zwit sers aan de leiding komen in deze Ita liaanse affaire. Toen Schaer echter 10 minuten voorsprong had, kwam er een heer in een auto, die Schaer sommeer de te stoppen. Het was de leider van de Zwitserse ploeg, Guerra, een Ita liaan en fabrikant van de Italiaanse fietsen waar de Zwitsers op reden. Kersenprijzen in de Betuwe. In de Betuwe zijn de eerste veilin gen gehouden van kersen op het hout. De prijzen bewogen zich voor vroege Duitse kersen tussen de 15 en 20 cent per kilo, voor de Meikersen en de zwarte kersen-soorten weid tussen de 8 en 12 cent per kg. genoteerd. Men was over deze prijzen in de kringen van de boomgaardeigenaren nogal teleurgesteld. (Advertentie) HERSENS m 'n la ai je Ja, de hersens van de knap ste koppen in een laatje van Uio kast. Uw schrijfbureau! Elk ogenblik ter beschikking om U te helpen op Uw weg naar succes! Dat kan, als U schriftelijk studeertUi terst bevoegde lei-aren steller, in de schriftelijke lessen van Resa-Hilversum hun weten schap tot Uio dienst en blijven U leiden tot Uw doel bereikt is.' Vraag vrijblijvend inlich tingen aan Resa-Hilversum. Bekende schriftelijke cursus. Geen Nieuw-Guinea-verdrag met Australië Bericht van buitenlands pers bureau was uit de lucht gegrepen Van bevoegde zijde wordt ons het volgende medegedeeld: „Naar aanlei ding van berichten over nieuwe plan nen van de Nederlandse regering voor de ontwikkeling van het bestel in Nieuw-Guinea kan worden opge merkt, dat hier allerminst sprake is van verrassende nieuwe besluiten. De oriëntatiereis van minister Luns naar Azië en Australië werd reeds gerui me tijd geleden voorbereid en bekend gemaakt. Het voornemen van minis ter Kernkamp, oih Nieuw-Guinea te bezoeken teneinde zich te oriënteren over de plaatselijke problemen, waar na zich een parlementaire missie met hetzelfde doel naar Nieuw-Guinea zal begeven, bestaat eveneens reeds ge ruime tijd. Minister Kernkamp zal te vens de mogelijkheden onderzoeken voor technische samenwerking met Australië op bestuurlijk niveau in Nieuw-Guinea. Daartoe zal de minis ter gedurende enige dagen besprekin gen met Australië voeren. In de memorie van antwoord van het ministerie voor overzeese rijksde len op de rijksbegroting 1953, zowel die aan de Eerste als die aan de Tweede Kamer gericht, werd over Nieuw-Guinea reeds opgemerkt, dat buitenlandse deelneming aan de ont wikkeling van het land zeer welkom zal zijn. Met name zal een samenwer king met Australië, dat op Nieuw- Guinea met overeenkomstige vraag stukken te maken heeft, aan te beve len zijn. Uit het bovenstaande blykt dus wel, dat een bericht van een buiten lands persbureau, als zou binnen een maand een verdrag tussen Australië Nederland getekend worden voor vérgaande samenwerking op econo misch en strategisch terrein, volledig uit de lucht gegrepen is". „ORGELLOOS" TIJDPERK TEN EINDE Gebouwd boven de hoofdingang, met een front in twee delen. In de R.K. Kerk te Vlissingen is deze week een nieuw orgel gereedgeko men, gebouwd door de fa. Vermeulen in Alkmaar. Dit betekent, dat er voor de Vlissingse R.K. parochie een eind gekomen is aan het „orgelloze" tijd perk, dat sinds het einde van de oorlog bestond. Het nieuwe instrument is gebouwd boven de hoofdingang en heeft een in tweeën gedeeld front, waar bij zich achter elk deel een orgelkast bevindt. De pijpen van het tweede manuaal zijn rechts van de hoofdingang opgesteld en die van het eerste links, tervvyl de speeltafel by het laatste gedeelte is gebouwd, met dien verstande, dat de organist met zijn rug naar dit front-gedeelte zit. Enige dagen geleden schreven wij over het nieuwe orgel in de Ned. Her vormde kerk an 'Uewout lijk, dat dit instrument een voorbeeld kon wor den genoemd van de nieuwe „strenge" opvattingen in de orgelbouw. Het in strument, dat thans in dc Vlissingse R.K. kerk is gebouwd, heeft een totaal ander karakter, hoewel de moderne opvattingen er niet a"n voorbij zijn gegaan. Het is echter minder strak v -» klank, omdat men het romantische element niet heeft geweerd. Om het globaal uit te drukken: een orgel, zo als in de Hc.vormde kerk van Elle- woutsdijk 'ouwd gaat terug tot de principes van de oud-Nederlandse orgelbouw, terwijl het nieuwe r itiu- ment in de R.K kerk te Vlissingen onmiskenbare Franse invloeden heeft. Het werd gebouwd volgens het me chanisch >eplasysteem, op een en kel onderdeel na, w«.r de plaatselijke omstandigheden een mechanische trac tie onmogelijk maakten, zodat van een eleetrische overbrenging gebruik moest worden gemaakt. De manualen hebben bc' 'e aen /rij sterk dispi tie, in tegenstelling tot het pedaal, dat slechts twee registers heeft, namelijk een Subbas 16' en een Octaafbas 8', bovendien geen zelfstandige stemmen, doch afgeleid van het eerste klavier. De stemmen van het eerste manuaal pillllllllllllllllllüllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|jll 1 Mislukte „uitlokking tot moord De Brit Derek Wright was gescheiden van zijn vrouw. Laatstgenoemde was her trouwd en de eerste echtge noot „had iets" tegen de twee de. Dit gevoel was zo sterk, dat hg een derde uitnodigde „per ongeluk" met zijn auto tegen de wagen van de tweede echt genoot te rijden, met het voor opgezette doel laatstgenoemde om het leven te doen komen. Doch wat Wright niet(vist was, dat de „derde man" het beroep uitoefende van recher cheur in dienst van Scotland Yard. Het werd hem pas dui delijk, toen hy gedagvaard werd wegens „poging een per soon te overreden tot het ple gen van moord. zijn: Bc-ufdon 16', Prestant 8'. Octaaf 4', Holpijp 8', Roerfluit 4", Superoctaaf 2' en Mixtuur 35 ,terk. Op manuaal II staan: Zingend prestant 4', Schalmei 8', Salicïonaal S' Roerfluit 8'. Voix Celes te, Nasard 2 2/3 in Terts 1 3/5. Voorts zijn er koppelingen I-ped., II-ped. en n-i. Het is de bedoeling, dat dit fraaie orgel binnenkort officieel zal worden ingewijd, wa VM'" hel bespeeld al worden door Marius Monnikendam. Het werd gebouwd oider supervisie van de orgeldeskundi"e dr. de Bruin. Advertentie) EMPIRE ZORGEN. (Advertentie) VLEKKENWATER VAN CETA-BEVER Duitse actie voor een Breda'se ontsnapte Invrijheidsslelling van De Jonge gevraagd De Duitse verdedigers van de Ne derlandse politieke delinquent De Jonge, dr. Reuter, dr. Webage en Schlegel te Oldenburg, hebben er by de Westduitse regering op aange drongen de Nederlandse regering om invrijheidstelling van De Jonge, een van de uit Breda ontsnapte gevange nen, te verzoeken. De advocaten zullen binnenkort een desbetreffend verzoek bij de bondsregering indienen. e 'yPfy RIJWIEL MOTOR 14 Louisa voelde zich allesbehalve op haai' gemak, 't Leek wel, alsof ze ge dwongen werd, te spreken in een vreemde taal. Tenslotte zei ze, schier /anhopig: „Ik geloof, dat we in elk geval het wel eens konden proberen. Nu we toch hier zijn, kunnen we meteen wat van Cornwallis zien". Haar poging om met Mandy mee te spelen deed haar, zonderling ge noeg, praten met het accent van een Londense schoonmaakster op de film. Juffrouw Brinegar keek haar prettig verrast aan, maar Mandy zei minach tend: „Als het getij ons telkens dwars zit, zullen we wel niet veel van Corn wallis te zien krygen". Gelukkig 'liet ze er dadelyk op volgen: „Nu ja, we kunnen wel eens proberen, hoe 't ons bevalt. Wilt u graag, dat we van avond al komen, juffrouw?" „Ja, als 't u blieftWanneer u In tegenstelling lot vele buitenlandse handels- en geldcentra heeft de Amster damse effectenbeurs slechts weinig gerea geerd op een waarschijnlijke bestands overeenkomst in Korea. Van een flauwe stemming zoals in Wallstreet, waar de koersen op een laagtepunt voor 1953 kwa men, was dan ook niets te bespeuren. Al leen de internationale soorten waren een kleinigheid lager. Kon. Olie bijv. moest de eergisteren behaalde winst geheel prijsgeven en kwam op 305% (307). Op de scheepvaart-afdeling heerste enig aanbod in claims Holland-Amerika lijn. De scheepvaartpapieren bleven nauwe lijks prijshoudend. De tabaksinsehrljving te Rotterdam heeft de aandacht weer eens gevestigd op de Sumatra tabakken, dan ook alle een bescheiden koerswinst boekten. H.V.A. wederom een fractie luier, rub bers bleven goed op peil. De beleggings- markt gaf iets hogere koersen te zien, de nieuwe lening gold tijdelijk weer 102. De Amerikaanse afdeling in navolging van New York aan de flauwe kant. Prolongatie 2% procent. 17 't Was voor meneer Bikkebakker niet moeilijk het gesprek van het voetbalpompje op Jackie te brengen. „Ik hoorde onlangs dat Jack hij zei met opzet niet Jackie zo aardig kan voetballen. Voelt u er iets voor hem werkend lid van onze vereniging te maken, me neer Brown. Wij kunnen best wat vers bloed gebruiken. Hij is natuurlijk nog niet bestemd voor het eerste of tweede elftal, maar wij hebben ook een stuk of drie adspirantenploegen en daarin zou best een plaatsje voor hem te vinden zijn. Men heeft mij verteld dat hij al héél aardig voetbalt en ik méééén te weten, d-' 'm dat van niemand vreemd heeft", Meneer Bikkr' liet deze laatste woorden vergezeld gaan van een 'ïlp- oogje, hetgeen Jimmy niet onwelgevallig wa: iaar Bikkebakker", wierp hij tegen, „de jonden is toch nog véél te jong om al aan wedstrijdsport mee te doen. Wat wilt u eigenlijk?" Meneer Bikkebakker wilde hier juist een klemmend protest tegen te berde bren gen. toen plotseling de deur open vloog en een opge wonden Jackie de kamer binnen stoof. „Oh pappie", riep hij, „ik hóórde héél toevallig, wat meneer Bikke bakker aan u heeft gevraagd. U vindt het toch zeker goed. Oh, wat knots om voor De Biggers te mogen spe len!" Dit was -Jimmy toch wat te erg. „Aap van een jongen", riep hij kwaad. „Wie geeft jou het recht om voor luistervink te spelen! Wat zijn dat voor oerwoud- manieren? Mars, naar je bed en laat ik je niet meer horen!" Meneer Bikkebakker begon hartelijk te lachen. „Die jongens toch", zei hij. „Als 't om voetballen gaat, gaat geen zee hun te hoog". FEUILLETON DOOR IAN TEMPEST nu in de auto met me meegaat, kunt u zich waarschijnlijk op uw gemak inrichten voor myn neef aankomt". „En u sprak ook over een extraat je, juffrouw, nietwaar?" „Ja, dat krijgt u natuurlijk. Ik zal even Luggins roepen voor uw baga ge". Ze stond op en liep de deur uit, blijkbaar van zins, hen zo snel moge lijk in de auto te krygen, opdat ze geen tijd meer zouden hebben, van mening te veranderen. Mandy keek Louisa grinnikend aan. „Wat heb ik je gezegd?" vroeg ze. „Boter by de vis. Ze eet uit de hand. Geen woord over getuigschriften of zo, merk je wel?" „Dat arme oudje! Tot zekere hoogte ben ik blij, dat we hier geko men zyn. Ze schynt zo wanhopig en hulpeloos. We kunnen tenminste het huis voor haar in orde maken. Ui denk, dat het een janboel is". „Daar spreekt de geboren huis mus", merkte Mandy schelms op. ,,'t Zal mij benieuwen, wat de meeste last zal geven. Ilt denk, of de keu kenmeid of de gouvernante. Het huis staat wel erg geïsoleerd, maar 3 pond per week is knap betaald en juffrouw Brinegar lijkt allesbehalve een feeks. Wanneer de dienstmeisjes niet bij haar blijven, moet er een an dere reden zijn dan het ontbreken van bioscopen". „Lieve help! Ik hoop niet, dat de keukenmeid lastig is. Keukenmeiden kunnen soms héél lastig zy". „Wat komt het erop aan? Je praat alsof we die baantjes werkelijk nodig hebben. Vergeet niet, dat ze alleen maar de middelen tot het doel zyn". „Houd op! Hc vind het helemaal niet prettig. Ze is zo roerend blij met ons", zei Louisa met enig zelfverwijt. „Maar beste kind, niets belet je daar te blijventenzij George Medland". Louisa maakte een gebaar van wanhoop. Mandy moest heus verstan dig genoeg zyn, om haar niet in de armen te willen drijven van een man, die tegen haar, Louisa, slechts de be leefdheid in acht had genomen, om dat ze Mandy's zuster was. George Medland was naar St. Ives gereisd, maar hij had duidelijk laten blijken, dat het niet lang zou duren voor hij aan de achterdeur van St. Runvon's Castle zou kloppen. Korea.. Suez.. Mau Mau.. McCarthys Coronation: daar kun je alleen kalm bij blijver met een Lexington cigarette van America's best Tobaccos. Waar zijn onze schepen Abel Tasman 5 v. Pt. Said n. Genua. Ceronia 5 te Lor Marques. Eos p. 4 Finisterre. Joh. van Oldenbarnevelt 5 te Pt. Said. Laertes p. 4 Ceylon n. Penang. Soestdijk 3 v. Norfolk te Mobile. Stad Alkmaar 5 v. Rdam n. Golf v. Mex. Taria te Singapore. Tawali 4 te Pt. Said. Ternate 4 te Genua. Maas 4 v. Malta n. Patras. Nw. Amsterdam 4 v. Sodthampton n. New York. Omala 5 te Port Said. Salatiga 30 te Portland. Sibajak 4 ie Wellington. Westerdam 4, 580 m W. v. Scilly. Woensdrecht 5 v. Tripolis n. Heyshem. Zuiderkruis p. 4 Kaap Race. Marktberichten VEILING KAPELLE. Exportveiling: Kruisbessen 33.3035.10 per 100 kg. Gewone veiling: Aardbeien: Madame Lefebre I 1.28—1.77. idem II 0.71—1.25. Deutsch Evern I 1.411.8G, idem II 0.88. Madame Moutót I 1.46, idem n 0.73. Appels: Jonathan 83, alles per kg. Groenten: Eerstelingen grote 4144, id. drielingen 27. Oude aardappelen 1617. Rabarber 21—22. Sjalotten 710, alles per kg. Kropsla 2%6. Komkommers 26, bei den per stuk. Bospeen 26—36. Bosselderij 1S. Kroten 32, alles per bos. VEILING ZUID-BEVELAND GOES. 5 Juni. Kropsla 37. Bloemkool 3238. Komkommers 3340. Wortelen 2732. Sel derij 13.50. Kroten 32, alles per 100 bos. Gr. Sav. kool 20. Aardappelen 1116. Nieuwe aardappelen 2845. Peulen 170 190. Spinazie 39—42. Rabarber 23. Dop erwten 75. Spitskool 18. Sjalotten 17—19. Aardbeien. 120—220 per 100 kg. Alles in gulden per 100 stuks, bos of kg. VEILING MIDDELBURG. 5 Juni. Vroege 'aardappelen, grote 28— i, drielingen 23—29, kriel 1626, Aan- Der aardappelen 12 ton. Fruit: Aardbeien per doos 2365. id. per kg 1.55. Tomaten per kg. 1.55. Rede per doos 4951. Bramley's Seed ling K 10. Groenten: Bloemkool A 3154, ld. E 19 —42, id. C 14—26, ld. D 9—16. Bospeen 1340. Boskroten 1044. Bosselderij 11 Bosradijs 1012. Bosrammenas 26. Komkommers krom per kg 3135. An dijvie 1122. Komkommers A 3543. id. 30—39. id. C 24—34. Sla per stuk 2.50— 6. Postelein 1943. Spinazie 35—54. Dubb. Princessebonen 2.402.61. Rabarber 18 2?. Waspeen 40—44. Spitskool 28—29. Snij bonen 2.22—2.24. VEILING l'ERNEUZEN. 5 Juni. Sla A 6.80—7.40, id. B 5—5.50. Bloemkool A 31-^5, id B 15—32, id. C 10 18. Witte komkommers A 3335, id. B 3132. Selderij 1221. Peen 2e soort 32 40. Kroten 26. Uien 8—9. Sjalotten 3—18. Aardappelen, eerstelingen le soort 4041, 2e soort 22—35. kriel 20—27, Furore 13—40. Asperges A 167. Peulen 151—160. Sav. kool 2531. Aardbeien p. doos A 40—52, B 46. Kersen 70. VISMIJN BRESKENS 5 Juni. Export garnalen 1591 kg 6068. Handels garnalen 345 kg 6370. Schar 364 kg 16—23. Bot 69 kg 16. Schol 22 Kg 60. Middel tong 113 kg 140—160. Alles in ets per kg. VISMIJN VEERE. 5 Juni. Export garnalen 2165 kg 60. Schar 79 kg 20—29. Bot 110 kg 16. Schol 24 kg 19—21. Middel tong 59 kg 106—124. 21—56. Gr'at 1 kg 99. Visiever (Wordt vervolgd) 2 98- Alles in cts Per k&

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4