zware Prot. Chr. Onderwijs in Zeeland bezon zich op zijn roeping Zeeuwse Almanak Betonmolens gevaar voor rust van hotelgasten? N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN VERBINDING HOEDEKENSKERKE- PERKPOLDER BLIJFT PROBLEEM VLISSINGSE RAAD VRAAGT WIJZIGING RAMPSCHADEWET Agenda 2 PROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 6 JUNI 1953. SCHOOLDAG TE GOES. Geslaagde vergadering en expositie De jaarlijkse Schooldag van het 9de district van de Schoolraad voor de scholen niet de Bijbel deed Vrijdag weer honderden Zeeuwse onderwijskrach ten en leden van schoolbesturen naar het Schuttershof te Goes trekken, om zich daar gezamenlijk te bezinnen op de taak waarvoor men is geroepen. Tevens was er ruimschoots gelegenhei d om op een tentoonstelling kennis te nemen van de nieuwste leermiddelen en meubilair. Des morgens om negen uur ver richtte de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, de officiële opening van de tentoonstelling. Een 18-tal fir ma's exposeerde hier in aantrekkelij ke stands een keur van nieuwe uitga ven en materiaal. Burgemeester Ten Kate wees in zijn openingswoord op de wenselijkheid, dat de leerkrachten op de hoogte blijven van wat aan leer middelen e.d. aan de markt is. Doordat de handel uit alle delen van het land thans naar Goes kwam, werd dit wel zeer vergemakkelijkt. Met de beste wensen voor het welslagen van deze schooldag en expositie verklaar de de burgemeester de tentoonstelling voor geopend. Morgenvergadering. Toen daarop om 10 u. de morgenverga dering werd geopden, kon de Schouw burgzaal de vele honderden leer krachten en schoolbestuurders nau welijks bevatten. Na zang, gebed en Schriftlezing, sprak de voorzitter, de heer P. Dekker uit Eindhoven, een welkomstwoord, inzonderheid o.m. tot de inspecteur van het L.O. in het dis trict Goes, de heer C. Kuiper, het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, vertegenwoordigers van de Ned. Herv. en de Geref. kerk van Goes en van di verse onderwijsorganisaties. Vervol, gens herdacht de voorzitter de slacht offers van de Februari-ramp en wees verder op de zware, doch mooie taak van besturen en onderwijzend perso neel, waarbij hij allen opriep tot stand vastigheid in het beginsel. De rekening van de penningmees ter de heer H. C. van Donk uit Goes, gaf een tekort van 109,25 te zien dat door de Schoolraad werd gedekt. De aftredende bestuursleden, de heren A. I. Catsman en J. Ysselstein werden herbenoemd. Als hoofdschotel van de morgenver gadering hield de heer J. A. van Ben- nekom, directeur van de Chr. kweek school te Middelburg daarop een in teressante lezing over hqt onderwerp: „De Vader des Vaderlands-Christen of Humanist?" In grote lijnen schet ste de leider de groei van het geloofs leven van Willem van Oranje, en de verschillende factoren welke hierbij een rol hebben gespeeld. Hij ging hier bij terug tot de jeugd van Willem van Oranje, zijn overgang-naar het R.K.- geloof en tenslotte het zich scharen aan de zijde van de Calvinisten. In 1567 moet op de Dillenburg de crisis in zijn leven hebben plaats gevonden, toen alle aardse steun hem ontviel Hoewel ongetwijfeld ook politieke re denen de vader des Vaderlands deden besluiten om met het Calvinisme mee te gaan, mag uit zijn brieven gecon cludeerd worden, dat dit niet de enige redenen waren. Toch zijn er tussen hem en de felle Calvinisten twee pun ten van verschil en inzicht blijven be- HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. Spinmeester verloor hand bij bedrijfsongeval In de Eerste Zeeuwsch-Vlaamse Vlasspinnerij te Axel heeft zich Don derdag een ernstig ongeval voorge daan. De 24-jarige spinmeester W. Bekx geraakte met zijn rechterhand bekneld in een breekmachine. De hand werd zwaar verminkt en moest later in het ziekenhuis te Sluiskil worden geamputeerd. OPERATIE. De operatie Wanhoop, de operatie Levensstrijd.... De mensen lezen er over in alle Nederlandse "kranten en als er z&n operatie ergens gelukt is, dan zeggen ze: Gut, zijn ze daar in Zeeland nou nog niet droog? En wij in Zeeland, we pakken de leaart weer eens in onze handen en consta teren met voldoening, dat we weel een stapje dichter zijn gekomen bij de dichting van alle gaten. Maar dat er nog lelijke lekken zitten in onze dijken. Wie destiids de dichting van de dijkgaten op Walcheren meemaakte, laat zijn gedachten onwillekeurig te ruggaan 'naar die tijd. Toen sprak men nog niet van operatie zus of ope ratie zo. Men zou dat pathetisch ge vonden hebben. Ook zonder die retlio- tiek kwamen de gaten dicht. Andere tijden, andere zeden. Wat doet het er toe. In spanning zitten we dl weer uit te kijken naar de vol- gende operatie. Want iedere geslaag de operatie is een stap op de lange weg naar een droog Zeeland,! staan. Hg toonde zich steeds verdraag zaam tegen de R. Katholieken, terwijl hij ook een ruimere opvatting had over dans en toneel. Na zijn bekering heeft Willem van Oranje nog elf jaren de strijd voortgezet. Door strijd en zegen, lijden en verdriet heen, is hij al ernsti ger geworden. In zijn sterven bad hg voor zgn volk. Daarom moet elke ge. dachte aan huichelarij verdwijnen, zo besloot inleider. Nadat de heer Vlasblom uit Monster nog een pleidooi had gehouden voor het V.G.L.O., vond een gedachtenwis- seling over het referaat plaats. Vrije school met de Bijbel. In de middagvergadering sprak het Tweede Kamerlid, dr. J. R. R. Schmal over het onderwerp „De toekomst van de vrije school met de Bijbel". Hij ging daarbij na, welke plichten daaruit voortvloeien. De gelijkstelling voor het lager onderwijs werd verkregen door dat generaties lang hiervoor werd ge streden, gebeden en geleden. Hg stel de in dit verband de vraag of men er thans ook nog wat voor over heeft. Voorts wees hg er ook op dat deze toe stand op het gebied van het onderwijs in andere Europese landen nog verre van algertieen is. Bij de beantwoording van de vraag over de taak van de toe komst, trok spreker in twijfel, of het voor de belangstelling voor het bij zonder onderwijs wel juist zou zgn, wanneer het schoolgeld volledig werd afgeschaft. De meest belangrijke vraag is of de Chr. onderwijzer van heden zich evenzeer als in het verle den, bewust is van zijn Chr. maat schappelijke roeping. Wanneer dat zo is, dan kan men uit menselijk oogpunt voor de toekomst van het Chr. onder wijs gerust zijn, zo besloot spreker. Nadat nog verschillende vragen wa ren gesteld, sloot daarop de secretaris penningmeester, de heer H. C. van Donk, deze geslaagde schooldag met dankgebed. In Rilland-Bath werd paratyphus geconstateerd. Patiënten naar ziekenhuis te Goes overgebracht. In Rilland-Bath zgn verschillende gevallen van parathyphus geconsta teerd. Naai' van de zijde van de In spectie voor de Volksgezondheid werd vernomen is er geen gevaar voor het overige deel van de bevolking. De gevallen zgn namelijk niet het gevolg van infectie door waterleiding of rio lering, die mogelijk door de ramp zou kunnen zijn ontstaan. De patiënten zijn in het ziekenhuis te Goes opge nomen. Enkele verschijnselen moeten nog bacteriologisch worden vastge steld. Volgens de laatste informaties is de toestand van de patiënten bevredi gend en bestaat geen direct gevaar. Er werden gisteren geen nieuwe ge vallen gemeld, zodat mag worden ge hoopt, dat de ziekte tot de geconsta teerde gevallen beperkt zal Dlijven. PROEF MET „PRINS HENDRIK" BEWEES Tweemaal per dag ZierikzeeAnna Jacobapolder v.v. Opmerkingen over de bootverbinding PerkpolderHoedekenskerke, welke in de laatstgehouden vergadering van de. Provinciale Staten van Zeeland werden gemaakt, zijn aanleiding geweest tot experimenten met een ferryboot op dit traject. Gevaren werd met de motor-ferryboot „Prins Hendrik", het meest geschikte vaartuig van de provinciale vloot. Bij de proefnemingen is echter gebleken dat de veerhaven met aanleginrlchting te Hoedekenskerke onder vele omstandigheden zich niet leent voor het in en uitvaren met een zodanig schip. Veelvuldig zou het voorkomen, dat gemeld schip bij bepaalde water- en wind-gesteldheden deze haven zou blokkeren. Niet alleen zou het dan onmogelijk zijn een regelmatige dienst tussen Perkpolder en Hoede kenskerke te onderhouden, maar ook zou het in- en uitlopen van de haven door schepen van het veer Temeuzen- Hoedekenskerke op zeer ernstige wij ze worden gestoord. Het Provinciaal Bestuur heeft daar om af moeten zien van het inleggen van een veerdienst tussen Perkpolder en Hoedekenskerke. De ten behoeve van het autover voer ingestelde verbinding tussen Zierikzee en Anna-Jacobapolder zal Middagvergadering N.C.B. Middelburg Binnenkort beginnen de onderhandelingen over C.A.O. Voordat 's middags de beraadsla gingen in de te Middelburg gehouden vergadering van de .Ned. Chr. Bouw- arbeidersbond werdén hervat, voer den nog enige afgevaardigden het woord. De heer L. Rétif bracht een groet van de Franse geestverwanten over. Hij zeide jaloers te zijn op het aantal leden van de N.C.B. In Frankrijk is men nog niet zover, al is er ook daar sprake van een groeiende invloed. De positie van de Chr. arbeider is zeer moeilijk: aan de ene zijde het radi calisme en communisme, aan de an dere kant werkgevers, die soms het recht van organisatie voor de arbei der nog niet erkennen. De heer J. Doorduyn deed talrijke mededelingen over het Sociaal Fonds Bouwnijverheid, dat 800 mensen in vaste en 200 in losse dienst heeft. Het fonds int jaarlgks tussen de 130 en 140 millioen gulden. Tenslotte sprak de heer Ch. Girod uit Zwitserland het congres toe. D- penningmeester deelde mede, dat de N.C.B. een financieel goed jaar achter zich heeft. Aan contributies werd ruim f 800.000 ontvangen. Er was een saldo van f 74.000.dat aan de reserve werd toegevoegd. Met be trekking tot de C-A.O. werd medege deeld, dat bericht van de werkgevers is ontvangen, dat zij bereid zijn de onderhandelingen te openen. De ver gadering keurde tenslotte het be stuursbeleid goed. Nadat nog de voor zitter van de Bedrijfsunie, de heer G. Collignon, had gesproken, sloot de voorzitter met een dankwoord dit ge slaagde congres. Ontspanningsavond Vrijdagavond werd de congresgan gers en hun dames nog een ontspan ningsavond aangeboden in het Schut tershof- Nadat oud-bondsvoorzitter J. Schaafsma en de heer P. Meliefste van de Chr. Besturenbond Middelburg toespraken hadden gehouden, bracht het gezelschap André Carrell een af wisselend en stijlvol cabaretprogram ma. De vele honderden in de zaal vermaakten zich uitstekend. Een der grootste successen van de avond was een vers van Carrell, waarin een aan tal humoristische congresindruklcen was vervat. thans tweemaal per dag worden ge varen in beide richtingen. Des Zater dags en 's Zondags wordt op dit veer niet gevaren. In verband met de toe stand van het havenkanaal te Zierik zee kan hierbij niet op vaste uren worden afgevaren. In verband met de nieuwe dienst regeling van de spoorwegen vaart met ingang van 4 Juni boot nummer 17 van de lijn VlissingenBreskens iets later. In plaats van om 20.55 uur is het vertrek van Vlissingen bepaald op 21.10 uur en 't vertrek van Bres kens in plaats van op 21.25 uur op 21.40 uur. De busdiensten te Breskens wachten op de aankomst van deze boot. Ten slotte besloot het Provinciaal Bestuur om, zolang de „Princeplaat" vaart tussen Zierikzee en Katsche Veer, alleen het passagierstarief 2e klasse toe te passen. Eerste aardappelen op veiling te Kapelle Op de veiling te Kapelle werden Vrijdag de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd. De kweker hiervan was de heer A. Paauwe te Kapelle. Ze noteerden de prijs van Eerstelingen grote 41-44 jd. drielingen 27. Jlllllllillllllllllllllillilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ I Konijnen werden 1 i het haasje p De heer M. te Clinge mag een groot hondenvriend zijn, maar dat neemt niet weg, dat M zijn trouwe viervoeter er ver- moedeljjk niet in geslaagd zal zijn zijn gerechte straf voor een ernstigmisdrijf te ontlo- pen. Het dier haalde het in zijn s hondenkop zich toegang te |1 verschaffen tot de konijnen- hokken van „de baas" en daar een ware slachting aan te rich- s ten, waarbij niet minder dan 15 konijnen „het haasje" werden. De tegenvaller voor de gedu- peerde fokker is zoveel te gro- ter omdat hg met zijn konijnen H een hartig ingrediënt voor het H komende kermismaal zag ver- li loren gaan Illllllllllllllllllllllllllliillllllllllll Verzetsstrijder uit Goes herbegraven te Loenen. Op de Centrale Begraafplaats van de Oorlogsgravenstichting te Loenen werd Woensdag 3 Juni herbegraven het stoffelijk overschot van de in Duitsland omgekomen verzetsstrijder Jac. Klaaijsen. Hiermee heeft de laatste inwoner van Goes welke nog in Duitsland begraven lag een rust plaats in vaderlandse bodem gekre gen. Geslaagd voor kleuterleidster. Voor het landelijk examen van kleuter leidster. dat te Dordrecht werd gehouden, slaagden de volgende dames: E. Barent- sen, Koudekerke; J. A. Janse, Domburg: A. C. de Klerk, 's Gravenpolder; C. M. v Liere, 'Sas van Gent; E. Moens, Aarden burg; M. Provoost. Brouwershaven; M. Roelse. Domburg; J. Siemsson, O.- en W.- Souburg; S. Verhaagen, Schore; L. A. Verheijke, Ellewoutsdijk; W. van Weele. Vlissingen; E. P. Woltman, Middelburg; L. Goetheer, Driewegen. Voor het examen voor hoofdleidster slaagden de dames M. K. Beije. Zierikzee: N. G. den Engelsman, Oud-Vossemeer; J. P. Guerand, Vlissin gen; M. P. Joziasse, Middelburg; J. J. van Koeveringe, Schore; D. G. Marchaud. Vlissingen, C. Marinissen, St. Laurens; J. v. d. Meer, Goes; P. Noteboom, Hulst; P. N. van Oevcren, Dreischor; M. J. de Rui ter, Sluiskil; C. J. de Vries, Middelburg. MOTIE AANVAARD „Op grond van morele plicht taak van de overheid primair". De nota van B. en W. van Vlissingen over de rampschadewet is gistermid. dag onderwerp van uitvoerige discussie geweest in de gemeenteraad van Vlissingen en de raad heeft zich ten slotte met een namens alle fracties on dertekende motie verenigd, waarin met klem wordt stelling genomen tegen enkele aspecten van het wetsontwerp, welke in het bijzonder voor de getrof fenen in Vlissingen van belang z\jn. In deze motie, waarin overigens ook ge sproken wordt van „erkentelijkheid in bepaalde opzichten voor de inhoud van de wet", worden in de eerste plaats enige algemene aspecten onder de aandacht van regering en volksvertegenwoordiging gebracht: het ontbreken van het recht op vergoeding van z.g. immateriële schade en van een regeling voor de „naschade". Voorts wordt een aantal punten op gesomd, waarop men gaarne wijzigin gen in het ontwerp zou zien aange bracht. In de eerste plaats wenst men bepalingen, op grond waarvan wet telijke aanspraken zouden ontstaan op een vergoeding voor huisraadschade, opdat de middelen van het Nat. Ram penfonds zouden vrijkomen voor aan vullende bijdragen en voor vergoeding van immateriële schade. Aangedrongen wordt op een vergoe ding voor 100% of althans een aan merkelijk hoger percentage, dan ln de wet wordt voorgesteld, voor de schade aan herstelbaar onroerend goed. Dit klemt met name voor de vele panden, waarin winkelbedrijven zgn gevestigd. Ook voor getroffen kerkgebouwen wordt een schadevergoeding van 100 of althans aanzienlijk meer dan werd voorgesteld zeer gewenst geacht. De motie spreekt op dat punt uit, dat art. 24 van het wetsontwerp wel de mogelijkheid, maar met de waarborg biedt voor een bevredigende vergoe ding. Uitgesproken wordt verder, dat het standpunt volgens hetwelk het tegen over de oorlogsslachtoffers niet ver antwoord zou zijn thans een principi eel gunstiger schadevergoedingsre geling in het leven te roepen, dient te worden losgelaten. Ten slotte verklaart de motie het noodzakelijk, dat komt vast te staan, dat in gevallen, waarin waters- noodschade een goed heeft getroffen, dat ook reeds door de oorloghad ge leden, integrale vergoeding wordt ge geven. Hierbij dient oovendien te wor- BEDOEN. (N STAAIWAR EN FA BRIEKEN IE ZEVENBERGEN ZEEWERING-BADBEDRIJF VOOR VLISSINGEN Werk moet gereed, maar hinder zal zoveel mogelijk vermeden worden De Vlissingse raad is gistermiddag in een korte extra-zitting accoord gegaan met het voorstel van B. en W. om een crediet van 160.000 toe te staan, dat nodig is om tot uitvoeri ng te geraken van de nieuwe beton nen zeewering aan de boulevard, welke tegelgkertyd de badcablnes voor het nieuwe badbedrijf zal bevatten. De raad had algemeen waardering voor de voortvarendheid, waarmede het college dit belangrijke werk heeft voorbereid, maar sprak toch enige bezorgdheid uit ten aanzien van de consequenties voor de aanliggende be drijven. Men begreep echter, dat het niet anders kan en nam ten slotte genoegen met do verzekering van wethouder van Popering, dat al het mo gelijke zal worden gedaan om de schade voor de hotellerie tot een mini mum te beperken. Het waren de heren Marjjs (A.R.) en Ventevogel (C.H.), die in eerste instantie opkwamen voor de belangen van de hotellerie. Er heerst bij deze bedrijven grote ongerustheid, zo ver zekerde de heer Marijs. Mrii vreest, dat mogelgk dag en nacht zal wor den doorgewerkt en wat moet er dan van de rust van de gasten terecht komen? De heer Ventevogel voegde daar nog aan toe, vernomen te heb ben, dat het werk zodanig zal worden afgezet, dat er geen of vrijwel geen looppad over de boulevard overblijft en dat het uitzicht van de hotelteras- sen door een schutting volledig be lemmerd zou worden. Zou dat niet anders opgelost kunnen worden? De heer van Poelje (P.v.d.A.) bracht hulde aan B. en W. voor hun voortvarendheid en wees er voorts op, dat de bedrijven mogelijk scha de zullen lijden, maar dat daar toch tegenover staat, dat zij straks de vruchten zullen plukken van de aan wezigheid van een volledig gemoder niseerd badbedrgf, dat zonder twijfel vele bezoekers zal lokken. Deson danks zal er natuurlijk naar ge streefd moeten worden de schade voor de bedrijven zoveel mogelijk te beperken. De heer Knoop (V.V.D.) legde er nog eens de nadruk op, dat dit werk in de zomer móet worden uitgevoerd om voor de winter veilig te zijn. De ze spreker had echter vernomen, dat overwogen wordt de gehele zeewe ring, de Nolledjjk inbegrepen, tot 8 meter boven N.A.P. te verhogen, het geen zou betekenen, dat langs de boulevard een muur zou moeten wor den opgetrokken van ongeveer een meter. Dit zou lelijk zijn en het uit zicht op het strand belemmeren. Spr. vroeg zorgvuldig te overwegen of Dij een gesloten wegdek het risico van wat overspoelend water niet kan worden genomen. Deskundigen zou den dit zeker niet bezwaarlijk achten. Wethouder van Popering (P.v.d.A.) legde eveneens de nadruk op de nood zakelijkheid om dit werk voor de winter uit te voeren. Spreker zegde toe in overleg met de aannemer te zullen streven naar de uiterste be perking van de schade voor de bedrij ven. Er blijft een looppad van 3 me ter en de afsluiting zal doorzichtig gemaakt worden. Natuurlijk zal zo min mogelgk 's nachts worden door gewerkt; alleen bij het betonstorten zal dat wellicht niet vermeden kun nen worden, maar voor men zover is zal 't seizoen reeds 'n goed eind ge vorderd zijn. Indien mogelijk zou zijn door het aanbrengen van een geslo ten wegdek het optrekken van een muur langs de boulevard te vermij den, zullen B. en W. een dergelijke oplossing gaarne accepteren. Het zal in elk geval nog enige weken duren voor het werk bestekklaar is ge maakt. Hierna verenigde de raad zich z. li.st. met het voorstel. den uitgegaan van de getroffene en niet van het goed! DISCUSSIE Alvorens deze motie met algemene stemmen werd aangenomen, werd van verschillende zijden nog naai' aanlei ding van de nota van B. en W. het woord gevoerd. De heer Ventevogel (C.H.) gaf uiting aan zgn erkentelijk heid voor de gedegenheid van de nota en diende daarna de motie in. De heer Knoop (V.V.D.) vroeg zich af of een kortere principiële motie niet beter zou zijn. Men zou aan de nu gestelde punten immers nog veje kunnen toe voegen. Hierop wees burgemeester Koltf er op, dat de ingediende motie het voordeel heeft, dat zg alleen ty pisch Vlissingse punten naar voren brengt. Spr. voelde weinig voor een suggestie van de heer Knoop om er gens nog de woorden „naast andere onbillijkheden" in te lassen. Vooral voor de toon van de motie zou dit on gewenst zijn. De heren Marijs (A.R.) Ventevogel (C.H.) en van Rooyen (C. H.) achtten het beter de eenmaal op gestelde motie niet te veranderen. Wij moeten niet op de stoelen van de Twee de Kamerleden gaan zitten, zo betoog de de heer Ventevogel. Laten wij ons beperken tot de punten, welke speciaal voor Vlissingen van belang zijn! De heer van Poelje (P.v.d.A.) be toogde waardering te hebben voor de mildheid van toon, waarin de motie was gesteld. Voorts wees hg er op, dat in dit verband nimmer mag wor den gesproken over een rechtsplicht van de overheid, maar wel van een morele plicht. Wie in een bepaald ge bied gaat wonen, aanvaardt nu een maal de risico's van dat gebied. Krachtens haar morele plicht ligt hier echter voor de overheid een pri maire en voor het Rampenfonds een aanvullende taak. Evacué's van Waarde keren Maandag terug Het gemeentebestuur van Waarde heeft medegedeeld, dat de geëvacueer de inwoners dezer door de watersnood getroffen gemeente Maandag a.s. weer naar hun woonplaats kunnen te rugkeren. Een deel van hen bevindt zich, zoals bekend, in Krabbendijke, de overigen zijn over het land ver spreid. MIDDELBURG. Vandaag Molenwater: Ringrijderij, 9— 6 uur; Electro: „De fidele boer" met Paul Hörbiger (alle leeft.), 7 en 3.15 uur; Schouwburg: „Het gestolen ge laat" met Paul Henreid en Lizabeth Scott, (18 jaar), 8 uur. Morgen Electro en Schouwburg: zelfde programma. Electro: 3.30, 7 en 9.15 u.; Schouwburg: 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Tranen over Johannesburg", (14 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Zondige grenzen", (18 j.), 7 en 9 uur; Prins Hendrikweg: Mo torwedstrijden, 4.30 uur; Concert gebouw; Uitvoering muziekschool Adriaanse, 8 uur; Cosy Corner: Duo Abelsv. Eek 811.30 en 12 4 uur; Bellamypark: Concert St. Caecilia, 7.30 uur, van 8-11 muziek op diverse punten in de stad. Morgen Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur. GOES. Vandaag Grand. „Tranen over Jo hannesburg", (14 j.), 7 en 9 uur. Morgen Grand: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2