PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Overeenstemming in Korea wordt Zaterdag a.s. verwacht Operatie Levensstrijd met succes bekroond BILT Kantlijn REGERING STREEFT SPREIDING BOUWACTIVITEIT NA PROEFVORDERING VAN AUTO'S VOOR DE DERDE DIVISIE VACCINATIEDWANG BEPLEIT VOOR MILITAIREN 196e Jaargang-No. 130 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en B B. den Boer Ad]. W de Pagter. Hoofdred.; g BalUntljn. pi. verv.i W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 Ct. per week, f 5.45 p. kw., £r. p. p. f 5.70 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE. GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 5 Juni 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm Minimum p advertentie f 3.-. Ing mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties «max 8 regels) van 1—5 regels t L— iedere rege) meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad 25 cent meer. Giro or 359300 P.Z.C- Middelburg. Bur. Vlisslngen, Walstr 58—60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 21601. Middelburg. Markt 51. telef 3841; Goes, Lange Vorststraat 63, teJef 2475 «b.g.g 2228); Oostburg. Finlandstraat 2, telet 16; I'erneuzen. Brouwertjstr 2; Zierikzee. N Bogerdstr C 160. telei 26 SPOEDIGE WAPENSTILSTAND. In kringen der Verenigde Naties is men optimistisch gestemd Van betrouwbare Zuidkoreaanse zijde wordt vernomen, dat de Noorde lijke afgevaardigden Donderdag te Pa nmoendjon slechts enkele kleine be zwaren hebben ingebracht tegen het jongste nog geheime plan van de Verenigde Naties voor een bestand in Korea en dat elk ogenblik over eenstemming kan worden verwacht. De Zuidkoreaanse zegsman wilde zich niet wagen aan een voorspelling over het al of niet tekenen van zulk een wapenstilstand door de Zuidkoreaanse president Syngman Rhee. Ondanks de officiële geheimhouding is het duidelijk, dat men in hoge regeringskringen te Washington ook verwacht, dat overeenstemming op handen is. Er zijn aanwijzingen, dat de jongste communistische reactie neerkomt op een aanvaarding van de hoofdzaken van het voorstel der Verenigde Naties. Men neemt aan dat Singman Rhee zijn verzet tegen de wapenstilstand zal opgeven. Ook in de kringen der Verenigde Naties te Tokio is men van mening dat op de bijeenkomst van Donder dag voortgang is gemaakt. Men ge looft, dat de Noordelijken de jongste voorstellen der verbondenen hebben aanvaard, maar zeker voorbehoud hebben gemaakt en tegenvoorstellen gedaan, hetgeen de verbondenen er toe zou hebben gebracht tot Zaterdag uitstel te vragen om Washington te raadplegen. De bijeenkomst te Panmoendjon duurde Donderdag vijf kwartier. Een woordvoerder der Verenigde Naties beperkte zich na afloop der bijeenkomst tot de mededeling, dat de gedelegeerden ook ditmaal in „uit voerende" zitting bijeen waren ge weest, zodat er geen verklaring kon worden afgelegd. Wie zullen in de grootste gemeen ten van Zeeland -traks de wet houderszetels innemen? Het is een vraag, die reeds op de verkiezingsdag oprees en die men se dertdien regelmatig hoort stellen. Men waagt zich daarbij aan gissingen, hier en daar hoort men een voorspelling. Maar het antwoord zal pas in Septem ber bekend worden, als de nieuwe ge meenteraden voor het eerst bijeenko men en de fracties onderhandeld heb ben. Toch vallen er wel enkele notities te maken, die een overpeinzing waard zijn. In Middelburg is de zetelverdeling als volgt: P.v.dA 8, A.R. 4, C.H.U. 6, V.V.D. 2, K.V.P. 1, S.G.P. 1. Men heeft na de oorlog in de Zeeuwse hoofdstad vier wethouderszetels ge had. De P.v.cLA. leverde er 2, de A.R. en de K.V.P. ieder één. Het is een iet wat ongewone verdeling, die overi gens in de practijk uitstekend bleek te voldoen. De kans is daarom groot, dat de bestaande situatie bestendigd zal blijven, tenzijmen mocht besluiten het aantal wethouders te verminde ren tot 3. Dit laatste is evenwel niet waarschijnlijk, omdat A.R., C.H. en K. V.P. dan tot één wethouderszetel terug zouden vallen, terwijl zij, daar zij één fractie vormen, evenveel zetels hebben als de P.v.d.A. Dat, als er vier wethouders blijven, de wethouders Berenpas, Kögeler en van 't Westende terug zullen keren, ligt voor de hand. Wie in de plaats van wethouder Geeio zal komen, is een open vraag, maar een interessante. Vóór September zal men het antwoord niet weten. In Vlissingen heeft de P.v.d.A. de ab solute meerderheid veroverd. Zij zou dus alle wethouderszetels op kunnen eisen, maar de algemene ver wachting is, dat dit niet zal geschie den. Het meest voor de hand ligt, dat het aantal wethouders op drie gehand haafd wordt, waarbij de P.v.d.A. twee en de Prot. Chr. groepen één wethou der zullen leveren. Zou de V.V.D. drie raadszetels hebben veroverd, dan zou een V.V.D.-wethouder niet uitgesloten zijn geweest. Nu is de kans daarop mi nimaal. Wethouder van Oorschot (P.v.d.A.) keert niet terug. Zal lijstaanvoerder van Poelje hem vervangen? Ook hier een vraag, die in September beant woord zal zijnDat de beide andere wethouders Poppe en van Popering te rug zullen keren, ligt voor de hand. In Goes hebben de gecombineerd ope rerende Prot. Chr. partijen een ze tel winst geboekt, die aan de S.G.P. Is toe gevallen. Tegenover de 6 zetels van deze groepen staan 4 P.v.d.A. ze tels, 3 K.V.P. zetels, een middenstander en een V.V.D.-er. Allerlei vragen rijzen ook hier rond het wethoudersprobleem. Zal Goes we derom 3 wethouders krijgen of terug vallen tot 2? Zullen de beide als raadslid herko zen wethouders van Melle en Roose hun zetel behouden? En wie zal wet houder Buys (P.v.d.A.), die niet in de raad terugkeert, vervangen? Of Goes drie wethouders zal behou den, hangt af van Gedeputeerde Staten. Plaatsen beneden de 20.000 zielen mo gen er maar twee hebben, tenzij Gede puteerden anders toestaan. Gezien het feit, dat Goes zich uit blijft breiden en daardoor de werkzaamheden der wethouders omvangrijk zijn, ligt het in de lijn, dat het aantal wethouders onveranderd blijft. In Terneuzen is de situatie zo, dat de K.V.P. drie zetels heeft, terwijl er in de vorige raad twee K.V.P.- ers en een onafhankelijke Katholiek zaten. Zullen de Katholieken daaraan de moed ontlenen om een wethoudersze tel naast die van de P.v.d.A. (die 5 ze tels heeft op te eisen?)1, Of zullen zij de tweede wethouderszetel aan de 2 zetels bezettende A.R. laten, zoals tot dusver? Er schijnt zelfs nog een derde moge lijkheid te zijn: het creëren van een derde wefchouderszetel, die dan waar schijnlijk voor een Katholiek zou zijn Het is ditmaal bovendien niet uitge sloten, dat de 3 zetels tellende C.H.U een portefeuille aan de A.R. zou be twisten. Koersdaling in Wallstreet De effectenmarkt te New York werd Donderdag getroffen door een plotselinge verkoopsgolf, die de aan delenkoersen deed dalen. De koers verliezen gingen tot twee dollar en de noteringen daalden tot het laagste punt van dit jaar. In enkele kringen in Wallstreet schreef men de over haaste verkopen toe aan berichten, dat communisten en het commando der Verenigde Naties op Korea niet ver meer van overeenstemming om trent een wapenstilstand verwijderd zijn. Waterhozen bij Corsica Tussen de Zuidfranse kust en Cor sica zijn Donderdag waterhozen waargenomen. Schepen en vliegtuigen werd aan bevolen het gebied te vermijden er bovendien gaf men baders het advies zich niet te water te begeven. Geen meerderheid voor Mendes-France Volgens stemming is de Franse ra dicale leider Pierre Mendes-France, er niet in geslaagd het vereiste aan tal stemmen voor zijn investituur te verwerven. 301 afgevaardigden in de Nationale Vergadering stemden voor Mendes- France. Het vereiste aantal stemmen is 314. De socialisten stemden vooi-, ter wijl de conservatieven in feite allen tegen stemden. De 87 man sterke Gaullistische groep was verdeeld; 27 stemden voor en de anderen stemden tegen of onthielden zich. MINISTER WITTE TE MIDDELBURG Bouwen bij horten en stoten doet seizoen werkloosheid toenemen De regering zal, zoveel in haar vermogen ligt, bevorderen, dat de bouw activiteit in Nederland over het gehele jaar wordt verdeeld, opdat de seizoen werkloosheid onder de bouwvakarbeiders wordt verminderd. Dit deelde de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. B. J. Witte Donderdag middag mee in een rede, welke hij uitsprak in de algemene vergadering van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, in het Schuttershof te Middelburg ge- houden. Tevoren had de bondsvoorzitter, de heer J. van Eijbergen, verklaard „Er zijn nog velen in ons land, die naar een woning hunkeren en het is daa r- om onverdraaglijk te moeten constateren, dat er desondanks vele bouwarbei ders werkloos zijn". Hij had de minister gevraagd, te willen bevorderen, dat de bouwvergunningen over het gehele jaar worden gespreid. De heer Van Eijbergen had er zijn grote ongerustheid over uitgesproken, dat Nederland nu reeds twee winters 40.000 werkloze bouwarbeiders telde. Als enige oorzaken noemde hij de ge ringe bouwactiviteit in de winter, de te lage huren, waardoor onderhoud achterwege blijft en het feit, dat de in dustrie bij hoogconjunctuur bouwar beiders aantrekt en later weer afstoot. Minister Witte achtte het psycholo gisch heel goed verklaarbaar, dat men in het voorjaar met nieuwe bouwwer ken begint; dat is nu eenmaal de aard van de bouwnijverheid. De regering kan er slechts in beperkte mate naar streven, de activiteit, zowel over lan gere perioden als over een jaar, te „verdelen", maar zij doet wat zij kan, o.m. door subsidies te verlenen wan neer het werk In de wintermaanden wordt uitgevoerd. Men mag echter niet vergeten, dat de meeste opdrach ten niet van regeringswege worden verstrekt. Toch heeft de overheid in de financiering een wapen in de hand en dit wordt ook al gehanteerd; het is de bedoeling, dat elke maand een bepaald aantal woningen (5500) gefi nancierd wordt. Men hoopt, dat daar Minister H. B. J. Witte. Deense jongeren helpen jeugd in watersnoodgebied Het Deense jongerenverbohd heeft uim 180.000 kronen ingezameld voor hulp aan de watersnoodslachtoffers in Nederland. Dat bedragis overgedra gen aan het Deense Itode Kruis en daarbij is de wens uitgesproken, dat het gebruikt zou worden ten bate van Ziedaar de „wethouderlijke" situatie een instelling voor de jeugd in het in Zeeland op dit ogenblik. rampgebied. bij zowel de volkshuisvesting als de werkloosheidsbestrijding gebaat zijn. Ook de regering is geen vriendin van het bouwen in horten en stoten. De minister had met genoegen de woorden van de voorzitter over de ver antwoordelijkheid van de vakbewe ging, zowel ten opzichte van de le den als van het algemeen belang, be luisterd. Hij zeide te wensen, dat de N.C.B. verder kan gaan met de eman cipatie van de arbeider in de samen leving en merkte voorts nog op: „het is niet de regering, die het doet, het zijn de Nederlanders tezamen, die het moeten doen, in georganiseerd ver- band." |llllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllll!!llllllllllllllllllll|j g Telefonische §j: 1 sprookjes I De „sprookjes" per telefoon 11 hebben in Wenen zo'n succes n M dat de telefoondienst heeft be- j sloten de sprookjes op te bou- jf I wen tot het peil van korte ra- - ff Jio-hoorspelen. H Totdusver werden de sprook- i jes door de Weense moeder dr 1 gans vertelt aan kinderen, die ff nummer „a-0-60" draaiden, doch in het vervolg zullen ook geluiden op de achtergrond f! worden ingevoegd, zoals het blaffen van honden en het s kraaien van hanen, p Behalve deze sprookjes per telefoon kan de Wener, door bepaalde nummers te draaien, r ff voorts recepten, menu's, weer- M berichten, muziek en inlichtin- p gen uit encyclopaedieën krij- f gen. IiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiinTi j MOBILISATIE OEFENING De kosten worden vergoed Zoals hekend zal in Augiistus voor de 3e divisie een proefmobilisatie ge houden worden, met daaraan verbonden een proefvordering van auto's. Deze proefvordering zal in totaal 600 motorrijtuigen omvatten, verdeeld als volgt: 56 personenauto's, 352 bestelauto's en 213 vrachtauto's. Maandag en Dinsdag zijn namens de minister van oorlog aan de burgemeesters van veertig daarbij betrokken gemeenten de aanwijzingen en richtlijnen voor de vordering uitgegaan. De burgemeesters zullen aan bezitters van daar voor in aanmerking komende auto's oranje z.g. „lastgeving proefvordering" zenden. Met dit biljet zal men zich dan op de dag van de proefmobilisatie moeten melden bij een verzamelpunt dat door de burgemeester zal worden aangegeven. Het tijdstip van de proefmobilisatie zal een dag tevoren via aanplakbil jetten en r-idio worden bekend ge maakt. Ter geniststelling diene dat, werd ons van militaire zijde verze kerd, de auto's tijdens de proefvorde ring, die enige uren in beslag zal ne men, bestuurd zullen worden door de eigenaren of hun gemachtigden. Men zal zich 's morgens om zeven uur moeten melden en als regel kan men dan om 12 00 uur die dag weer over zijn wagen beschikken. De vergoeding die men hiervoor ontvangt is voor personenauto's gesteld op f 2.50 per uur en 0.17 per km., terwijl dit be drag voor vrachtwagens, naar het laadvermogen, varieert van f 310 en 0,21 tot en met f 4.20 en f 0.41. De declaratie moet men op de daarvoor bestemde formulieren binnen 14 da gen overleggen en de overheid hoopt dan binnen een maand met de uitbe taling gereed te zijn. Aangezien de vordering- alleen ge daan wordt ten behoeve van de troe pen van de derde divisie houdt dit in, dat als regel alleen gevorderd zal worden in de omgeving van die plaat sen waar deze troepen mobiliseren. Daardoor zal bijvoorbeeld in Noord- Brabant vrij veel gevorderd worden en valt Noord-Holland er geheel bui ten. Voorts zullen er in het Noorden wat auto's gevorderd worden en ver der o.a. in de omgeving van Leiden en Den Haag. Vordering. Op de betrokken dag zullen de au to's verzameld worden op de door de burgemeester der gemeente vast te stellen plaats. Vandaar- zullen zij ge reden worden naar de door de mili taire instanties aangewezen oorlogs onderdelen. Na afloop der vordering kan ieder op eigen gelegenheid weer vertrekken, waarbij men er echter re kening mee moet houden, dat slechts de afstand van de standplaats van de auto naar de vorderingsplaats en te rug wordt vergoed. In tjjd van effectieve mobilisatie zouden de auto's voor de vordering reeds gekeurd en getaxeerd zijn. Ge zien deze korte tijd van voorbereiding zal dit deze keer niet het geval zijn. Voor deze keuring en taxatie heeft men thans overigens een militaire or ganisatie in het leven geroepen, die binnen afzienbare tijd met haar werk zaamheden zal beginnen. Roosendaalse chauffeur krijgt 12 jaar voor moord Wegens moord op de 29-jarige ar beider Van Beek veroordeelde de Bre dase rechtbank Donderdag de 31-ia- rige Roosendaalse chauffeur H. M. tot een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek. De vrouw van het slacht offer, de 30-jarige C. H. kreeg we gens medeplichtigheid aan deze moord 7 jaar met aftrek. Veertien dagen geleden had de officier van Justitie tegen ieder 15 jaar gevan genisstraf geëist. Het voor de Zweden-Amerika-lgn be stemde mailschip Kungsholmligt nu nog onder de grote kraan bij ,,De Schelde" te Vlissingen. Volgende maand is de afbouw echter zo ver ge vorderd, dat „de Zweed" naar builen kan worden gebracht. In Nationaal Rampenfonds 115.millioen In totaal is thans bij het Nationaal Rampenfonds een bedrag van f 115 millioen binnengekomen. Sinds Woensdag j-1. is er n.l. wederom hon derdduizend gulden bijgekomen. Eisenhower hield praatje voor televisie Betekenis van Bermuda President Eisenhower heeft in een televisie-uitzending het Amerikaanse volk de verzekering gegeven, dat er geen gevaar was van een nieuwe we reldoorlog, maar dat er evenmin kans bestond op een nieuw „München". „Wij zullen onze kalmte bewaren en tegelij kertijd onze kracht vergroten" vertel de de Amerikaanse president zijn uit gebreide schare toehoorders en toe schouwers. Hij stelde tijdens deze tele visie-uitzending 4 van zijn ministers voor aan het Amerikaanse publiek en hij beloofde, dat hij regelmatig voor de televisie zal komen om het volk voor te lichten. Sprekende over de komende Bermu da-conferentie zei Eisenhower dat hij er heen ging om „enige vrienden" te ontmoeten. Samen zou men trachten „enkele internationale knopen" te ont warren. Dit moest zeer omzichtig ge beuren, verzekerde de president, want de situatie gedoogde niet dat het voor beeld van Alexander de Grote ten aan zien van de Gordiaanse knoop zou worden gevolgd van doorhakken zou geen sprake kunnen zijn. NOTA AAN DE TWEEDE KAMER Tegen pokken slechts voor de lichtingen tot 1959 Uit een nota van de minister van Oorlog en Marine, waarin verwerkt een rapport van een defensie-com missie inzake de prophylaxe van de strijdkrachten, blijkt, dat Nederland het enige N.A.V.O.-Iand is, dat BIJNA GING HET NOG MIS.... Gat bij Zierikzee gisteravond gesloten In het gouden licht van de ondergaande zon, toen violette avondsluiers zich over de wijde watervlakten van het ondergelopen Schouwen spreidden, werd gisteravond de slotphase uitgevoerd van de Operatie „Levensstrijd", de afsluiting van het gat in de Westerhavendam bjj Zierikzee. Deze slot phase bestond uit het plaatsen van twee elementen: de een van vier en de ander van drie aaneen gekoppelde caissons. Daarmee zou dan de sluiting van het dijkgat een feit zijn en de Zierikzeese haven zou niet langer bloot staan aan uitslijpende zeestromingen. De sluiting is een volledig succes ge worden, ook al dreigde het nog even mis te gaan, omdat het grootste ele ment een ogenblik te ver doorschoot. Omstreeks begin Maart, na de mis lukte bakkenoperatie „Wanhoop", werd begonnen met de aaleg van twee aanloopdammen. Na het leggen van een uit zinkstukken bestaande basis, werden aan de Oostzijde zes en aan de Westzijde twee caissons geplaatst. Daarna begon het werk, genoemd naar een ondergelopen boerderij bij dit werk, pas goed. De laatste vier dagen ontwikkelde deze opzienbare operatie, die in de annalen der dijkdichting geboek staafd zal blijven onder de naam „Operatie Levensstrijd", zich in een enorm tempo. In drie dagen tijd wer den 39 caissons aaneengevoegd tot een betonnen dam, welke de kern is voor de nieuwe dijk. Regen en wind konden het werk niet vertragen, ver beten werkten de 300 bij dit object betrokken mannen door. Gisteravond was het prachtig weer. Het was druk in de omgeving van 't werk, want velen wilden de dichting meemaken. „Het is kritiek, wat we gaan doen" vertelde een der inge nieurs op de dijk, „maar we nemen geen risico en eventueel sluiten we morgen". Zover is het gelukkig niet gekomen! Vanuit het hokje van een der twee grote kranen, welke aan het werk deelnemen, hadden wij een prachtig overzicht. Onder ons bruiste het wa ter door het nog open gat in de cais- sondam. Ongeveer 500 meter uit de dam lag het dichttingsflottilje, be staande uit twee afvierpontons, twee elementen van aaneengekoppelde caissons, vier sleepboten en een aan tal motorvletten. Als wachters naast het opengebleven gat zag men de twee reusachtige kraanpontons. Tegen acht uur kwamen de elemen ten in beweging. Er stond nog steeds een sterke stroom, maar voorzichtig werden de kabels van de pontons ge vierd. Ongeveer 100 meter voor de dam bleven de elementen aan snaar-strak gespannen kabels stilliggen. Met het afnemen van de stroom groeide de spanning. Op. de peilstellage gaven vijf plankjes nog een verval van vijf centimeter aan. Er heerste rust. Alleen de kraan aan de overkant ging onverstoorbaar met het werk door. De grijper beet drie-en-een-halve tonshappen klei uit de polder om die tegen de reeds ge plaatste caissons aan te laten vallen. Het werd half negen, eer men het eerste element doorvierde. Druk zwaaiend, volgde Frits Goutier, die het verloop van het element dirigeerde, de caissons naar hun plaats. Maar weer moest er gewacht worden. De stroom was nog te sterk. Het gouden licht van de ondergaan de zon verkleurde tot diep-violet. Aar zelend trok de schemer over de aarde. De kijkers op de dijk en zij, die bij het werk betrokken waren, wachtten in ademloze spanning. Even voor negen kwam Goutier weer in actie en toen ging het snel. Te snel, want toen, in eens, schoot het element, de afvier ponton een eindje meesleurend, te ver in het gat. Rauwe kreten klonken uit vele kelen en vier sleepboten schoten op de afvierponton af. Kabels werden overgegooid, toen sleurden de vier slepers met grommende motoren en schroeven, die het water wit ransel den, de ponton en het element centi- 6 Juni, meter voor centimeter terug. Zon: .(Vervolg op pag. 2) Ulaan: voldoende tegen de pokken gevacci neerd is. Gewezen wordt op het feit, dat ons leger tot 1959 recruten zal krijgen, die ongevaccineerd zijn. Daar onze militairen eventueel overal ter we reld ingezet kunnen worden, kunnen zij in met pokken besmette gebieden teerchtkomen. De minister meent, dat dit gevaar onder het oog moet worden gezien en met de commissie is hij van oordeel, dat het noodzakelijk is om bij een tijdelijke wet de verplichting tot vac cinatie tegen pokken van militairen van de jaarklassen tot 1959 mogelijk te maken. Bij invoering van deze vacci- natiedwang moeten echter godsdiensti ge bezwaren geëerbiedigd worden. Voorts was de commissie van oor deel, dat een gewone wet de mogelijk heid moet scheppen om militairen te verplichten tot het zich doen revacci- neren tegen pokken en tot het onder gaan van inentingen tegen een aantal met name genoemde ziekten (tetanus, typhus, parathyphus, cholera en diph- therie.) Bij deze inentingen doet zich de problematiek, die er t.a.v. de koe pokinenting is, niet of in zeer vermin derde mate voor. Behoudens de uit zondering voor godsdienstige bezwa ren, komt het de commissie voor, dat er geen bezwaar bestaat in dezen een verplichting op te leggen. Wellicht zou het, omdat de maat regelen in de verschillende landen van gevijke aard dienen te zijn, aanbeve ling1 verdienen dit vraagstuk op inter nationaal niveau te behandelen en mo gelijk krachtens tractaat te regelen. DE VERWACHT: OPKLARINGEN. Veranderlijke bewolking met flinke opklaringen en vrijwel overal droog weer. Over het algemeen iets hogere temperaturen dan gisteren, zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. ZON EN MAAN. Op 4.20. Onder 20.58. Op 1.21 Onder 14.53

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1