Zutin ZiiPe Operatie Levensstrijd in beslissend stadium WALCHEREN ALLE BEKENDE RENNERS ZATERDAG AAN DE START Feest te Heinkenszand bij bur gem eesters-in stal latie NIEUWS is ees 1V0TED0P JIMMY BROWN en de oranjehemden DINSDAG 2 JUNI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN1 5 Vandaag worden eerste caissons bij Zierikzee gezonken Het Iaat zich aanzien, dat de Ope ratie-Levensstrijd nabij de Westha- vendyk te Zierikzee in een beslissend stadium is gekomen. Vandaag- zullen de eerste caissons van de dyk, die net grote gat in de Westhavendam moet afsluiten, gezonken worden. Het betreft hier een serie van zes aan elkaar gekoppelde caissons. Dat wil echter niet zeggen, dat men alle Tijdens ramp verdronken 125 stamboekschapen. De vereniging tot verbetering van het schapenras in Zeeland hield in ho tel „Centraal te Goes een vergadering. By de bestuursverkiezing werd voor Schouwen en Duiveland de heer N. A. Deïst te Zonnemaire als bestuurslid gekozen en de heer W. A. van Nieu- wenhuyzen te Brouwershaven als plaatsvervanger. Voor Tholen werd de heer M. A. Geuze te Oud-Vossemeer als bestuurslid gekozen en de heer C. Bierens te Tholen als plaatsvervanger. Voor Noord-Beveland bleven beide plaatsen vacant, wegens het ontbre ken van leden op -t eiland. De rekening over 1952 sloot met een nadelig saldo van 13.45. Contributie en inschrijfgelden werden onveranderd vastgesteld, met die bepaling, dat de getroffen leden over dit jaar geen con tributie behoeven te betalen. Ben en ander kwam o.a. tot uitdrukking bij het vaststellen van de begroting voor 1953. Hierbij moest nog rekening wor den gehouden met de minder të ont vangen inschrijfgelden, wegens het ontbreken van schapen op Schouwen en Duiveland. De export van levende schapen is in 1952 zeer gering geweest, wegens het heersen van mond. en klauwzeer. Ook schapenvlees werd in ons land wat minder uitgevoerd dan het voorgaande jaar. In 1952 werden in totaal 291 wol vachten van stamboekschapen ge keurd. Het gem. vliesgewicht van alle ooien bedroeg 4.74 kg, hetgeen een gemiddelde is dat boven het l&ndsge- middelde ligt. Het vliesgewicht van de eenjarige ooien was zeer goed, n.l. 5.40 kg. Het gemiddelde vliesgewicht van de rammen bedroeg 6.30 kg. Besloten werd een circulaire uit te geven in samenwerking met het Vee teeltconsul entschap en de afd. Zeeland van de Ned. Wolfederatie voor propa ganda van de schapenfokkerij en -hou- derij. De secretaris deelde mede, dat er tijdens de Februari-ramp ongeveer 125 stamboekschapen zijn verdronken, voornamelijk op Schouwen-Duiveland. Het stamboek zal zoveel mogelijk zijn medewerking verlenen bij het weder aanschaffen van fokschapen. Benoeming Met ingang van 1 September a.s. is tot onderwijzer aan de chr. school voor U.L.O.'te Hoofddorp benoemd de heer S. den Hollander te Oostkapelle. Benoeming niet aangenomen Mej. C. Masse te Goes, thans hoofd aan de Chr. kleuterschool „Sa muel" te Kapelle, welke per Septem ber was benoemd als hoofdonderwij zeres aan de kleuterschool Prinses Margriet te Vlissingen, heeft deze benoeming niet aangenomen. veertig caissons welke voor deze dijk nodig zijn, in combinaties van zes zal neerlaten. Wanneer het sluitgat klei ner wordt, zal waarschijnlijk ook het aantal van de betonnen gevaarten, dat aan elkaar kan worden gelast, ver minderd cllenen te worden. Men wil in elk geval trachten achter elkaar door te werken, waardoor de dijk in de komende tien dagen geslo ten kan worden. Wanneer dit is ge beurd. is de voornaamste phase van de Operatie-Levensstrijd achter de rug. Zoals bekend, wordt deze operatie als „generale repetitie" beschouwd voor de dichting van het grote gat bij de Schelphoek. Tot directeur A.N.W.B.- bijkantoor benoemd De A.N.W.B. heeft een nieuw bijkan toor geopend te Eindhoven. Tot direc teur is benoemd de heer A. M. H. Ken nedy van Dam, tot dusver beheerder van de A.N.W.B.-grenskiosk te Sluis. Verkeersexamen te Souburg Voor de eerste keer werden te Sou burg de examens afgenomen voor het diploma Veilig Verkeer. In aanwezig heid van de gemeentesecretaris, de heer J. van Ginkel, legden 17 leerlin gen uit de zesde klasse der Juliana- school het parcours af. Ook van de Christelijke school te Ritthem deden 4 leerlingen mee. GESLAAGD. Aan de R.K. Kweekschool te Bergen (N.-H) slaagde voor het onderwijzers examen, mej. M. C. Elants, vroeger te Vlissingen, thans te Hoek van Holland. Vlissingse Reddingsbrigade hield jaarvergadering. In de bovenzaal van café Müller werd de jaarvergadering gehouden van de Vrijwillige Vlissingse Briga de tot Redding van Drenkelingen. De voorzitter, de heer P. J. Gillis sen, moest in zijn openingswoord meedelen, dat in de afgelopen dagen, vermoedelyk door jeugdige personen, een ware ravage is aangericht op het in het kanaal liggende zwem schip. Drie deuren werden met pa neel en al ingetrapt, 25 kapstokken waren vernield, diverse ruiten waren ingegooid en reddingslijnen waren vernield of ontvreemd. De Vlissingse Zwemclub zal dit jaar nog voor en kele weken als betalende gast op het schip komen, terwijl ook de Kon. Marine enkele uren per dag zal ko men zwemmen. Hierdoor zyn wij ook verzekerd van een goede bewaking van het schip, aldus de voorzitter. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek, dat de ver. een gunstig jaar had gehad. Zij telt nu 94 leden en in 1952 hebben 47 personen een diploma behaald. De penningmeester kon een gunstig saldo vermelden. Bij de bestuursverkiezing; werd in de plaats van de heer P. van Anraad gekozen mevr. E. A. van Hofwegen. Meegedeeld werd, dat op 11 Juli de Scheldebekerzwemwedstrijd zal wor den gehouden. In 1952 is een donateursactie ge houden, waarvoor het bestuur enkele prijzen beschikbaar had gesteld. Mevr. van Hofwegen kreeg de eer ste prijs met 80 donateurs en mocht een doos bonbons in ontvangst ne men. De heer Schouten de Jel kreeg als tweede prijs een doos sigaretten. Jaarvergadering Chr. wijkverpleging. De afdeling SouburgRitthem van de Chr. Wijkverpleging heeft haar jaarvergadering gehouden in „De Zwaan" te Souburg. De vergadering stond onder leiding van ds. De Stop pelaar, die het werk over het afge lopen jaar memoreerde. Uit het jaarverslag bleek dat er 310 nieuwe leden werden ingeschreven, waar door het ledental op 1221 kwam. Hiervan wonen er 1104 te Souburg en 117 te Ritthem. Door beide zus ters werden 5260 bezoeken afgelegd. Bij uitbreiding van het bestuur werd de heer W. Machielse uit Ritthem gekozen. VAN TOT De muziekvereniging „Apollo" te Sluis bracht een serenade aan het echtpaar Van de Vijver te St. Anna ter Muiden ter ge legenheid van zijn 40-jar; huwelijksfeest. Het echtpaar mocht zich een levendige belangstelling verheugen. B. en W. kwa men hun gelukwensen aanbieden en de burgerij van St. Anna bood een fraaie geschenk aan. Aan de Rijkskweekschool te Dongen slaagde de heer H. de Clercc uit Sluiskil voor het onderwijzersexamen. De collecte welke te Axel werd gehou den ten bate van de „blauwe week" le verde f 47.59 op. De heer M. M. Loof. vroeger te Axel werd benoemd tot hoofd van een school te Amsterdam. De heer Loof was te Mij drecht als hoofd van een school werk zaam. De te Sluis en St. Anna ter Muiden gehouden Rode-Kruis-collecte leverde f 79.99 en 96 Belgische francs op Dè heer A. Wullems te Sluiskil werd benoemd tot technisch ambtenaar' in de FILMS IN ZEELAND Othello verfilmd De befaa ide karakterspeler Orson Welles, die zich de laatste tijd blijk baar sterk tot het verk van Shakes peare voc" aangetrokken, heeft zieh, na „Macbeth" in Wcllesiaanse stijl te hebben verfilmd, thans gewaagd aan Othello, het sombere, aangrijpende, voortreffelijke drama van de moor van Venetië. Het is de tweede keer na de bevrij ding, dat wij deze klassieke figuur op het witte doek zien; zoals velen zich zullen herinneren werd dc climax van het drama weergegev< de knappe film „A double life", waarin Ronald Colman een opvallende creatie van de morenrol gaf. Zijn sp ordt ech' -r nog in de schaduw gesteld door dat van die er een ongelooflijke kracht weet te leggen en die een uitgesprok'n eigen "isie op het stuk bleek te hebben. Natuurlijk is het weer allemaal in de eerste plaats Orson 'Wel les en pas op de tweede plaats Shakes peare, terwijl de andere acteur- .n actrices nu en dan bijna weggespeeld worden, maar dat neemt niet weg, dat „Othello" een in. issan4^ film !s ge worden, interessant om de wijze, waar op Shakespeare hier wordt gebracht, interessant ook omdat Welles een for midabel ac'.rur is. De film wordt si' ds Maandagavond in Alhambra te Vlissin gen vertoond van hed navond af ook in het Grand-theater te Goes. electrisclie centrale der P.Z.E.M. De heer G. Schot te Tholen slaagde te Breda voor het vakexamen „Onderzoek A.I. bij de Technische Dienst P.T.T.". Tot de notabelen i" de Ned. Herv. Ge meente te Ellewoutsdijk werden gekozen de heren J. Rooze, N. Priester en J. Re- meijnse. De Pinkste. collecte Sn de Ned. Herv. kerk te Kapelle bracht f 509,03 op en de opbrengst van ee collecte ten bate van de Prot. Kerk in Indonesië was f 94,77. De collecte voor „Sonnevanck" en „Zonn-gloren" heeft 'e Kloetinge f 87,46 opgebracht. In het Nederlands Koffiehuis te Mid delburg organiseerde de P.T.T.-ontspan ningsvereniging voor haar leden een le zing met lichtbeelden, welke werd ver zorgd door de heer B. v. d. Weij, direc teur van het postkantoor te Bergen op Zoom. Spreker lichtte zijn interessante lezing toe met door hem zelf vervaardigde 1 '.eurenpla-tjes. Voor de pauze gaf de heer v. d. Weij een verslag van de water snood en na de pauze van een reis door Frankrijk. Na afloop "ankten de aanwe zigen met een hartelijk applaus. Mevrouw v. d. Weij, die haar man assisteerde, mocht bloemen in ontvangst nemen. Hengelwedstrijd op Toorerrvliedt Middelburg Maandag is op Zeeland na overal in ons land het htngelsportseizoen her opend en kon men al zeer vroeg in de ochtend de echte hengelaars welge moed op pad zien gaan. Op Zeeland na, want onze provïnci kent geen ge sloten seizoen: in de Zeeuwse wateren mag altijd gevist worden. Er is slecK één uitzo: Jering: de grote visvijver in het park „Tooren- vliedt" te Middelburg. Daarvoor geldt wél het visverbod tot 1 Juni. Om de heropening enige luister bij te zetten organiseert de Hengelsportvereniging Middelburg Zaterdag a.s. een hengel wedstrijd op karpers, brasems en wit- vis. Verbetering aanbesteed van Nieuwlandse weg De directeur van de centrale dienst „Bouw- en woningtoezicht op Walche ren" te Souburg besteedde namens B. en W. van Arnemuiden in het open baar aan het verbeteren van de Nieuw- landseweg met bijkomende werken in de gemeenten Arnemuiden en Nieuw- eT St. Joosland. De inschrijvingen wa ren- H. Bunschoten en Zij,, IJzendijke f 23.189; M. Jongepier, Serooskerke f 25.748: Gebr. Geldof. Serooskerke. f 26.662; Aann.bedr. Zeeland, Middel burg f 27.600; M. Wandel, Souburg, f 29.523; A. C. Bos. Heinkenszand, f 30.600; G. v. d. Kiippe, Vlissingen, f 30.700; M. W. Knuist, Goes f 32.000. Succes voor L.O.-dames in Oostende De dames-gymnastiekverenigjng Liehaamsontwikkeling te Vlissingen heeft onder leiding van haar direc teur, de heer L. v. d. Steen, een ploeg van tien dames uitgezonden naar het grote turnfeest. dat op 30 en 31 Mei te Oostende werd gehouden als 19e Gouwfeest van de gymnastiekorgani- saties in West-Vlaanderen. Niet al leen van Nederlandse, maar ook van Franse zijde nam men aan dit feest deèl, zodat het inderdaad een inter nationaal karakter droeg. De dames van L.O. kwamen uit in de „bijzon dere wedstrijd" met rhythmische oe feningen. Zij behaalden een derde prijs met 124,8 punten (83 Dit betkende, dat zij een bijzonder fraaie beker geschonken door de toneel vereniging K.V.G.O. mee naar Vlissingen konden nemen. Ger. jeugdsamenkomst In de Geref. ker' te Sint Laurens sprak Zondagavond drs. O. Jager van Vrouwenpolder over „Christus roept de jeugd". Aan de hand van voorbeel den uit de Bijbel wees spreker op de roeping van de jongeren om Christus te volgen. Allere. st op de jeugd verenigingen Bijbelonderzoek nodig. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de J.V., de heer A. C. Simonse ei was zeer druk bezocht. Arbeiderskunstkring heeft thans 500 leden. De onlangs opgerichte stichting „Arbeiderskunstkring" van de Vlis singse Bestuurdei'sbond, die zich ten doel stelt verantwoorde culture le avonden op het gebied van toneel, dans en muziek te organiseren, heeft thans meer dan 500 leden, zo dat er met succes gestart kan wor den. Raad vergadert De raad van Vlissingen zal Vrijdag a.s. om half vijf in vergadering bijeen komen. Op de wieken De postduivenhoudersverenïging „Zee- landia" te Middelburg hield een wed vlucht op Corbeil. De eerste 10 prijswin naars waren: M. Jaspers 1: J. de Buck 2 en 10; L. van Geel 3; A. Hooftman 4; J. J. Snoep 5; P, van Sabben 6 en 9; J. P. Davidse 7; J. Poelman 8. Korte Sprintjes -x- De Amerikaan Bob Mathias heeft tijdens de athletiekkampioenschappen van Missouri-vallei (V.S.) afscheid van de wedstrijdsport genomen. De wereldrecordhouder tienkamp werd tweede op de 220 yards horden in 23.8 sec., derde bij de 120 yards horden en het discuswerpen en vierde bij het ko gelstoten. -X- Rocky Marciatio heeft door zijn overwinning op Jersey Joe Walcott blijkbaar nogal indruk op president Eisenhower gemaakt. „Ike" heeft hem namelijk uitgenodigd eens op het Witte Huis te verschijnen. -X- Een afdoend middel om vlug te vermageren? Tennisspelen als het icarm is met Pinksteren! De argen- tijn Morea had te Roland Garos slechts vier sets nodig mi de wedstrijd tegen de Amerikaanse kampioen Gardner MuUoy te winnen en drie kilo aan gewicht te verliezen. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 31 Mei van Aden naar Suez. Alkaid 31 Mei van Baria naar Vittoria. Boschfontein 31 Mei van Port Soedan n. Aden. Caltex the Hague pass. 1 Juni Ouessant. Eos pass. 1 Juni Gibraltar. Heemskerk 31 Mei vai. Lorenzo Marques. Indrapoera 31 Mei te Genua. Laurenskerk 31 Mei van 'ochin n. Bomb. Lutterkerk 31 Mei van Genua n. Port Said Maas 30 Mei van Oran naar Malta. Maasdam pass. 31 Mei Kaap Race. Macuba 30 Mei te Miri. Mariekerk pass. 1 Juni Finisterre. Noordam pass. 31 Mei Scilly-Eilanden. Ómala pass. 30 Mei Straat Messina. Ootmarsum 31 Mei v. Savannah n. New ork. Oranje pass. 31 Mei Ouessant. Papendrecht pass. 31 Mei Malta n. P. Said Pr5 - Willem IV 1 Juni te Rotterdam. Schiedijk 31 Mei te Singapore. Sibajak pass. 31 Mei Coole-Eilanden. Stad Alkmaar 3 Juni te Rdair verw. Straat Makassar 31 Mei v. Rio de Jan. n. Kaapstad. Tawali pass. 31 Mei Malta. 3 Juni in Alexandrië verwacht. Wala 31 Mei van iristobad n. Haïti. Westerdam 31 Mei 200 mijl Z.O. van Sable Eilanden. Willem Ruys 29 Mei van Belawan naar Colombo. Zuiderkruis 31 Mei 240 mijl W. van Lands- end. MOTORTERREINKAMPIOENSCHAPPEN. Goed circuit te Vlissingen verkregen. uk Zaterdagmiddag a.s. door „Sclieldegouiven" te organiseren Zeeuw se motorterreinkampioenschappen zullen ditmaal, zoals bekend, niet in Vrouwenpolder, doch in Vlissingen worden verreden en natuurlijk wa ren cr nogal wat motorsportllefhebbers, die het nieuwe circuit aan de Prins Hendrikweg in de Scheldcstad maai een pover surrogaat vonden voor het prachtig duinterrein te Vrouwenpolder. Het ziet er echter naar uit, dat deze pessimisten ongelyk zullen krijgen, want door het aanbren gen van diverse hindernissen, zoals de beroemde springkuilen, heuvels, enz. is een parcours verkregen, dat de vergelijking met Vrouwenpolder kan doorstaan. De organisatoren van dit motor sportevenement hebben de aanwijzin gen van de Sportcommissie uit de K.N.M.V. getrouw opgevolgd en toen dezer dagen de heer Timmter na mens deze commissie een critisch kijkje kwam nemen, sprak deze zijn bewondering uit voor het resultaat. Er kwamen reeds 65 inschrijvingen binnen (en er zullen ër vermoede lijk nog meer volgen), hetgeen wel bewijst, dat de Zeeuwse kampioen schappen ook bij de renners een goe de naam hebben. Alle renners, die in Nederland enige bekendheid genie ten, zowel in de lichte als in de zware klasse, zullen aan de start verschijnen. In de juniorenklasse tot 125 cc ko men o.m. uit Medema, Wendt, Kroo- nenberg, Vierdag Jr. en Rietman Jr., alle rijders, die goed zijn voor de overwinning. Bij de junioren tot 500 cc zal de plaatselijke favoriet J. Parent uit Souburg een zware kamp moeten leveren met Rietman Jr„ Piek. Vogelzang, G. ter Avest en nog een tiental „coming men." De lichte klasse der senioren is het sterkst bezet. In totaal zullen twin tig rijders starten, onder wie cracks als de gebroeders Selling, R. en W Koops, Medema, Schram, Poppelaars, Meijnen en Vierdag: Sr. Bij de „zwa re senioren" zijn alle bekende rijders present. Helaas bestaat de kans, dat de kampioen van vorig jaar, Hennie Rietman in verband met onlangs opgelopen verwondingen niet zal kunnen starten. Zijn concurrenten De plannen voor de feestviering ter gelegenheid van de installatie van Heïnkenszand's nieuwe burgemeester H. J. J. Derckx op a.s. Zaterdag zyn nu in grote trekken uitgewerkt, 's Middags om één uur zal de burge meester met zijn echtgenote aan de grens der gemeente verwelkomd wor den door een députallië'.Uit'de organi satie-commissie, waarbij bloemen zul len worden aangeboden aan mevrouw Derckx. Voorafgegaan door de mu- De N- der ,nds> Dok- n S ieepsbouw Maatschappij te Amsterdam heeft op dracht on1 -angen tot de bouw van 3 tur binetankers van 18.000 ton, welke gele verd zuller worden ir 1957. /ee tankers zijn bestemd voo- de N.V. Amsterdamse Maritiem Transport Mij., het derde schip wordt gebouwd voor de Stoomvaart Mij. „Nederland". De urie tankers zijn op de lange termijn vercharterd aan de Anglo Saxon Petroleum 'omprny, een tot het Shell concern behorende maatschappij. Een zestigtal ernstige oorlogsgewon den, onder wie dertig Engelsen, zal Woensdagmiddag 17 Juni een bezoek bren gen aan het Paleis Soestdijk. waar een deputatie van hen zal worden voorgesteld aan H.M. de Koningin. Het Utrechtse dis trict van de stichting „Moveo" ontvangt op 16 en 17 Juni 200 ernstige oorlogsge wonden uit alle delen van ons land. Een aantrekkelijk programma zal deze dagen voor de Utrechtse gasten het hoogtepunt van het jaar maken. De Engelse gasten arriveren de 17e Juni. Te Delft is Zaterdagavond brand uit gebroken in een pand aan de Oude Delft. De brand ontstond op de bovenverdieping, waarin een deel van de „Indische verza meling" der gemeente Delft is onderge bracht. Het vuur vond gretig voedsel in het rotan van de verzameling, doch de brandweer was het vuur spoedig meester. In twee van de vier kamers, waarin zich de verzameling bevindt, heeft het vuur gewoed. De schade is aanzienlijk. 13. Tinus Tuttelaar en meneer Bikkebakker zaten nog niet zo heel lang tussen de takken van de boom. toen zij het geluid van een paar vrolijke stemmen vernamen. „Pappie, laten we nou eerst wat gaan doelschieten, dan mag jij tussen de palen", riep iemandMeneer Bik kebakker gluurde tussen de bladeren cn fluisterde: ..Daar komen Jimmy Brown en zijn pleegzoontje aan" Tinus Tuttelaar beduidde hem. dat hij zich stil moest houden. Véél begreep meneer Bikkebakker er niet vanWat -.vilde die Tinus Tuttelaar toch? Intussen had Jimmy Brown zich in het doel opgesteld, terwijl Jackie met de bal begon te goochelen. Hij liet hem een paar maal op zun hoofd dansen, vinfi hem eerst met zijn rechter ^ak op, toen weer op zijn hoofd, toen weer op zijn linker hak en het volgende moment knalde hij de bal in het doel. Jimmy deed een wanhopige uitval, maar over de toppen van zijn vingers verdween de bal In het net. Tinus Tuttelaar zat hoorbaar te genieten. „Wat een techniek, wat een techniekl" fluisterde hij En zo ging het een tijdje door. Jackie schoot in allerlei onmogelijke standen op het doel, soms terwijl hij met zijn rug naar het doel toestond en het was maar hoogst zeldzaam Jimmy de bal kon stoppen. „Pappie!", riep Jackie, „probeer mij de bal eens af te némen" ziekvereniging „Euterpe" en een rui terstoet, zal de burgemeester dan de rit maken naar het gemeentehuis, waar de schoolkinderen hem een zanghulde zullen brengen. Daarna volgt een buitengewone raadszitting, tijdens welke burgemeester Derkcx wordt geïnstalleerd. Een défilé van de plaatselijke verenigingen met ver sierde wagéns enz. vormt het volgen de punt van het programma. Om vier uur zijn er op het terrein van de v.v. Luctor volksspelen. 's Avonds van zeven tot negen uur is er een bal-champêtre in de Kerk- laan, gevolgd door een concert door „Euterpe". Van tien uur tot half elf zal op de muziektent een mandoline orkest optreden. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 1 Juni. Nieuwe aardappelen: Groten 46 -52; Drielingen 4042; Kriel 643. Aan voer aardappelen 2 ton. FruitAardbeien per doos" 3670. Rode bessen per doos 61. Kastomaten per kg 1.45. Stoofperen fabr. 2628. Groenten: Bloemkool A 2524, B 16 28, C 11—20. D 9—15. Bospeen 22—40. Bos- selderij 512. Boskroten 21 -53. Bosram- manas 34. Bosradijs 17. Komkommers krom per kg 30. Komkommers A 31—37, B 33, C 1827. Jl- per stuk 8.504. Ra barber 18—27. Postelein 33—47. Andijvie 2236. Spinazie 3750. Sjalotten 20- 14. Sla per kg 10. Heden werden de :erste rode bessen aangevoerd door de heer J. L. Dop te Koudekerke. VEILING TERNEUZEN. 1 'Juni. Sla -3—7,30. B 2.50—3.40. Bloem kool A 36—42. B 19—33, C 9—21, D 9. Wit te komkommers A 37. B 30—31. Peen, 2e soort 4045. Uien 11. Sjalotten 5—6. Eer stelingen onges. 38—49. Kriel 30. Savoye kool 2331. Aardbeien p. doos A 4252 B 40. VEILING KAPELLE. 1 Juni. Exportveiling: Kruisbessen 40— 41.20 per 100 kg. Gewone veiling: Aardbeien 1 1.51—1.71. II 1.001.11, beiden per kg. Groenten: Kropsla 2%—5. Komkommers 17—30 per stuk. Rabarber 20 per kg. Bos peen 36 per bos. Sjalotten 11—14 per kg. VEILING ZUID-BEVELAND GOES 1 JunL Komkommers 29. Kropsla 2.50— 6. beiden per 100 stuks. Rabarber 18—23. Spinazie 38—41. Peulen 130. Sjalotten 16— 26. Aardbeien 240, alles per 100 kg. Wortelen 3236. Kroten 32 ct. per 100 bos. Alles in gulden per 100 kg. bos of stuks. VISMIJN VEERE. 1 Juni. Export garnalen 3863 kg 62—72 Handels garnalen 76 kg 62—71. Schar 185 kg 17—35. Bot 227 kg 16—22. Wijting 64 kg 16. Middel tong 68 kg 1.15—1.32. Rog 95 kg 33—84. Griet 3 kg 1.06—1.18. Vis iever 3 kg 60. Wulken 5 kg 23—30. Alles per kg. VISMIJN BRESKENS. 1 Juni. Export garnalen 2740 kg 78 1.02. Handels garnalen 417 kg 80—1.06 Schar 1315 kg 25—29. Bot 2095 kg 21—27 Schol 45 kg 33—36. Middel tong 117 kg 1.551.75. Alles per kg. Baudoin, Ciijnck, Van Heukelom, Ko ning, Turk en Vierdag zijn echter van de partij. In totaal starten 16 maciiines. Daar de wedstrijden meetellen voor het landskampioenschap en de vorige races nog geen enkele renner een voorsprong van enige betekenis heb ben verschaft, kan een zware, boei ende strijd worden verwacht. De gemeentepolitie van Vlissingen zal in samenwerking met de ver- keersgroep van de rijkspolitie voor een goede verkeersregeling zorgdra gen. Daar op het terrein ruime par keergelegenheid aanwezig is, behoe ven opstoppingen, zoals die op de smalle wegen bij Vrouwenpolder wel voorkwamen, niet gevreesd te wor den. VOETBAL Urupay versloeg Engeland. Het Engels elftal bleek zich in de wedstrijd tegen Uruguay, welke te Montevideo werd gespeeld, nog niet te hebben hersteld va., de malaise, welke zich na de wedstrijd tegen Chili bij enkele spelers had geopen baard. Gedurende de gehele wedstrijd waren de Zuid-Amerikanen in de meerderheid. Uruguay nam de leiding met een prachtig doelpunt van Ab- badie. Broadis kreeg een prachtige kans op de gelijkmaker, maar de bal stuitte "van de paai het veld weer in. Een kwartier na de hervatting werd het 20 toen Miguez de Engel se doelman met een kopbal passeerde. Pas in de 'aatste minuut kon Taylor de eer voor Albion redden. Het doel van de gastheren ont snapte eenmaal op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring toen een ge weldig hard schot van middenvoor Lofthouse van de linkerpaal tegen de rechterpaal en toen het veld weer in sprong. Opstelling Zwaluwen. Het elftal van de Zwaluwen, dat morgen in het Feyenoord-stadion te Rotterdam tegen de Rode Duivels speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Van Raalte (Blauw Wit); ach ter: Osterholt (Hermes DVS) of Cools (RBC) en Lagerwaard (Excel sior); midden: Van Scliijndel (SW); Utermark (BW); en Dörr (Excel sior); voor: Meyers (NEC); Lugt- hart (Be Quick) Cor van der Gijp (Emma)Bak (Excelsior) en Clavan (ADO). ReservesMuhring (Xerxes), van Woerden (Feyenoord), Schouten (Ex celsior) en Wim van der Gijp (Em ma). Amsterdamse Beurs 19 Mei 1 Juni Bank v. Ned. Gem. 4% 106% 106% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 U814 Nederland 1951 (2%) 101% Nederland 1948 (314 97% 97% Nederland 1947 (3%) 3 96'/, 97% Nederland 1937 3 96% 96% Dollarlening 1947 3 65 95 95% Investeringscertificaten 3 97?i 973% Nederland 1962-64 z.b. 3 98-T4 98% Nederland 1962-64 m.b. 3 983/4 Nederland N.W.S. 2% 79J/2 79% Ned. Indië 1937 A 3 96 96 Grootboek 1946 3 96>/2 96% Nat. Handelsbank 112% 1133/4 Ned. Handelmij. 159% 160 A.K.U. 162 162% Bergh's en Jurgens 27144 271% Calvé-Delft 118% 118% Centrale Suiker 169 165 Kon. Ned. H- govens 156% 159»% Unilever 189 189% Ned. Kabelfabriek 209Vï 203 2 ex. Philips 159% 161 Wi Iton-Feijeno or d 1713/, 171% Billiton 188 240 Kon. Petroleum Mij. 306 305% Amsterdam Rubber 94 94% Holland Amerika Lijr 129% 13i Kon. Paketvaart 126% 121% Rotterdamse Lloya 133% 125 Ned. Scheepvaart Unie 130% 130 Stv. Mij. Nederland 136 '34% H.V.A. 99% 933/2 Deii-Batavia Mij 124 124 Deli Mij. 89% 89% Baltimore-Ohio 25% 25% Missouri K.T. 5% 5% New York Central 233/a .•33% Pennsylvania 21% 36% 21% Anaconda 51% Bethlehem Steel 50% 75 General Motors 613% 61% Intern. Nickel 40% 40% Kennecott 66% 66% Republic Steel 48 48% U.S. Steel 38% 38% North American Cy. Midcontinental 58% 58% Shell Union 68% 67% Tide Water 23 22% Het meest markante van de beurs is wel de constant vaste stemming voor claims Holland-Amerika Lijn. Reeds eni ge dagen worden deze tegen stijgende prijzen verhandeld ea Maandag ging het opnieuw in opwaartse ienting. Ook vielen aandelen Philips op. Er heerste behoorlij ke vraag. Overigens had de markt een verloop. Rubbers bleven goed op peil. Tabakken en suikers boekten minie me verliezen. Nagekomen advertentie In verband met een excursie van de bakkersgezellen zal op Donderdag a.s. te VLISSINGEN, SOUBURG en KOUDEKERKE GEEN BROOD GEBAKKEN EN BE ZORGD WORDEN. De Bakkers-Patroonsorganisatie en de Coöp. „De Broederhaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3