KAPPIE en de automatische stuurman mm Hoe koningin Elisabeth II gekroond zal worden D Louisa's grote strijd c ZAL VLISSINGEN HET TEGEN ZEELANDIA TOTZEGEBRENGEN FARINA, FANGIO EN ASCARI OP 7 JUNI NAAR ZANDV00RT Met VELP0N zie ie er aeen barst van! ut de AETHER ZATERDAG 30 MEI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 INDRUKWEKKENDE CEREMONIE Sedert 1000 jaren bleef de plechtigheid onveranderd LONDEN, MEI Geen ceremonie ter wereld is zó kleurvol, zó complex, zó impressief en zó oud als kroning van een Engelse koning of koningin. De gebruiken, de riten en de handelingen van de wijdingsdienst dit is waar schijnlijk de beste naam voor de plechtigheid in de Westminster Abbey gaan terug naar de tijd van de Saksische koningen. Ze zijn overgenomen door de Normandische bezetters en men kan haast wel zeggen, dat er sinds dui zend jaar zo goed als geen veranderingen in zyn gekomen. Het was koning Richard n, die in 1377 opdracht gaf het kroningsritueel en .ceremonieel in een document vast te leggen. Dit boek, de zgn. Regalis, bestaat nog steeds en dient als leidraad voor elke Engelse kroning. De deken van Westminster heeft dit kostbare, met de hand geschreven document on der zijn beheer. Het is nog nooit tentoongesteld en alleen de paar kerkvorsten die dé wjjdingsdienst organiseren, weten precies hoe het er uit ziet. De voorbereidingen van de kro ningsplechtigheid in de Westminster Abbey beginnen lang voor dé aan komst van de koningin. De regalia: de kronen, de scepters en de andere sym bolen van het koningschap, worden in plechtige processie naar de hoofdin gang van de Westminster Abbey ge dragen, op de handen van de verschil lende dienaren van staat en de zgn. edellieden van het rijk. Direct na aan komst van de vorstin gaat de hele stoet weer terug: voorop de geestelij ken in hun zwarte of paarse gewaden, daarachter de vertegenwo'ordigers der ridderorden, de standaarddragers, de minister-presidenten der Gemenebest- landen etc. Ongeveer in het midden schrijdt de vorstin, direct achter de Bijbel, die door de bisschop van Nor- which wordt gedragen. De processie, die de „Queen's Procession" wordt ge noemd, telt 260 mensen. Het duurt ze ker een kwartier voordat iedereen zijn plaats in het schip of in het koor van de tot de nok gevulde abdij ingenomen heeft. Voor het altaar. Zodra de koningin op een spéciaal aangebracht platform voor het altaar gezeteld is en de laatste orgelklanken van het volkslied weggestorven zijn, begint het eigenlijke kroningsceremo- nieel. Het eerste gedeelte bestaat uit de zgn. Recognition, de herkenning. Terwijl de vorstin naast haar zeted staat, stelt de aartsbisschop van Can terbury haar aan de congregatie voor, onder 'het uitspreken van de volgende woorden: „Heren, ik presenteer U hier koningin Elizabeth, de waarachtige koningin van dit rijkViel* rnaal worden deze woorden in de vier wind richtingen herhaald, vier maal draait de vorstin zich ook een kwartslag om. En het antwoord van de 7500 mensen in de abdij is steeds het zelfde: „Gód save the Queen!" Geknield voor het altaar legt de ko ningin vervolgens de eed af. Met de door L. VAN BRUGGEN. hand op de bijbel belooft ze de men selijke en goddelijke wetten te onder houden en de protestantse godsdienst trouw te blijven. Ze kust de bijbel ten slotte en tekent de op schrift gestelde eedsformule, welke als gevolg van de veranderde constitutionele status der Gemenebestlanden iets anders zal lui den dan in 1937, toen de laatste Engel- se souverein gekroond werd. De zalving. Dan volgt een ander hoogtepunt: de zalving. De lange, karmozijnrode man tel wordt de koningin van de schou ders genomen en ze neemt plaats op de 650-jaar-oude kroningsstóèl. En terwijl vier ridders .van de Orde van de Kousenband een kleed van goud- brocaat over haar heen houden, zalft de aartsbisschop van Canterbui-y haar op het voorhoofd en de palmen van de handen. „Zoals Salomo door Zadók tot koning sezalfd werd',, zegt hij lang zaam en'plechtstatig, „zo wordt u tot koningin van dit volk gezalfde g°"D gend en geheiligd Dit indrukwekkende onderdeel wordt tenslotte besloten met het aan leggen van de Colobium Sindonis (een soort albe van fijn, wit mousseline) en de Seuprtunica (een lang onderkleed dat rijk met gouddraad bestikt is). Beide kledingstukken, welke veel ge meen hebben met die van een bisschop, symboliseren mèt het vierkante, lin nen doekje, dat de koningin op het hoofd krijgt (de zgn. Anhcè), het priesterschap. Vervolgens worden de koningin de sporen (symbolen van riddersehap), het zwaard (symbool van gerechtig heid). de ring (symbool van vereni- gin met het volk), de scepters (sym bolen van rechtvaardigheid en barm hartigheid) en de rijltBappel (symbool van souvereiniteit onder het kruis) aangereikt. Na een kort gebed wórdt het met fonkelende juwelen bezette zwaard door de vorstin als offer op het altaar gelegd. Gedurende enkele ogenblikken is het kunstwerk dén het eigendom van de deken van Westmin ster. Maar niet lang, want de ridder, die tot taak heeft het zwaard te dra gen „koopt" het even later voor hon derd schellingen terug. De kroning Dan breekt het moment aan, waarop iedereen met spanning ge wacht heeft: de kroning, het hoog tepunt aller hoogtepunten. Terwijl de aartsbisschop de zware kroon van Engeland op het hoofd van de koningin zet, breekt de congre gatie plotseling in een machtig „God save the Queen" los. Trom petten klinken, de Big Ben laat blijde jubelklanken horen, kanon schoten dreunen over Londen en de nüllioenen mensen in de stra ten juichen luide. Als de stilte enigszins is weerge keerd en de in de abdij aanwezige „peers" en „peeresses" hun kronen hebben opgezet, reikt de aartsbis schop de vorstin de Bijbel aan. „Het is het meest waardevolle ding, dat er op de wereld bestaat", zegt hij plech tig. „Hier is wijsheid; dit is de konink lijke wet". Het slot Na het uitspreken van de zegen wordt de koningin door vertegenwoor digers van de adel en de geestelijkheid op de troon gezet (haar derde zetel dus!). De kerkvorsten: de aartsbis schoppen van Canterbury en York en de bisschoppen kussen de gekroonde vorstin vervolgens op de linkerwang, terwijl de koninklijke hertogen (Edin burgh, Gloucester en Kent) hetzelfde doen. En tenslotte bewijzen de ver schillende adellijke rongen de vorstin de gebruikelijke hulde. Dè eerste her tog, de eerste markies, de eerste graaf etc., knielen ootmoedig voor koningin Elizabeth H neer en kussen, na het uitspreken van de eed van trouw, eer bieding haar linkerhand. Korte Sprintjes DE RECENTE K.O. zege van Mar- ciano op Walcott, die slechts IJ,5 sec. in de ring heeft gestaanheeft veel stof doen opwaaien. Het record staat echter op naam van Al Couture, die op 21, September 191)6 in de V.S. Ralph Walton met de eerste slag velde. Dit gevecht duurde 10,o sec, het tellen in begrepen. -X- STADE FRANCAIS, een van de twee Paryse eerste-klassers, wil voor het volgende seizoen een sterke ploeg samenstellen. De Paryzenaars zouden Rijvers, wiens contract met St. Etien- ne binnenkort afloopt, in de voorhoede willen hebben. JAROSLAV DROBNY, de 31-jarige Tsjechische tenniscrack, die vier jaar geleden van achter het IJzeren gordijn vluchtte, is getrouwd met een geschei den Engelse, die in verschillende töur- uooien zijn partner is geweest. HEFTIGE CRITIEK wordt op het ogenblik (ft Italiaanse voetbalkringen uitgeoefend op het engageren van bui tenlandse voetballers door de Italiaan se clubs tegen hoge salarissen. Onest, voorzitter van het Italiaanse Olym pisch Comité zou liever zien, dat de Italianen zelf tot degelijk internatio naal peil worden opgeleid. In de hoge regionen is er slechts één club zonder buitenlanders, namelijk Como, dat dan ook onderaan staat en waarschijnlijk zal degraderen. OP ZONDAG 5 JULI zal te Noord- Wijk een tennls-exhlbitle worden gege ven door enkelen van de sterkste Ame rikaanse dames. Het staat vast, dat Doris Hart en Shirley Fry zullen ko men. Deelneming van Maureen Conol- ly en Julie Sampson is waarschijnlijk. Hulst kan waarschijnlijk de kampioensvlag hijsen De programmaleiding is er kennelijk op gebrand de verschillen voor de leiders en de degradanten gelijk te strijken en hier en elders ruimte te krij gen voor lagere klassen, welke nog meer te spelen hebben- Vandaar waar- schynlyk hef félt, dat de tweede klasse slechts één wedstrijd telt. Zo ko men we dan aan de laatste loodjes toe en deze wegeu wel extra zwaar. Vlissingên en R.C.S. zullen niet zonder zenuwen hun voorlaatste wedstrij den vóór het grote treffen spelen. Odio, Corn Boys en Biervliet kunnen uit de slagen komen en Breskens maakt zelfs ook een kans om het zo ver te brengen. N.S.V. zou zich tegen Yerseke op de troon lmnnen spelen als Schutters en Gastel elkaar wat gingen afkammen. In Hulst zal zeer waar schijnlijk het dundoek der kampioenen in top gaan. De énige ontmoeting is de revanche match tussèn Dosko en Goés en het is welhaast zeker, dat Dosko zich door Göes niet zal laten overrompe len. Tezamen met Baronie gaan de Bergenaren dan aan de leiding en moet in beider laatste twee wedstrij- a- vallen. DERDE KLASSE D. Zou Zëelandia er in slagen Vlissin- fen te overwinnen en zouden de Sou- urgers Meto kloppen, dan zou de spanning nog hoger worden opge voerd. Beidé ploegen zouden dan ge lijk staan. Nu is het helemaal niet uitgesloten, dat onder de huidige enerverende Omstandigheden Vlissin gên het tegen Zëelandia zwaar te ver duren krijgt. Anderzijds is R-C.S. er precies de ploeg voor om na de fraaie prestaties van het seizoen precies op dat critieke moment van Meto te ver liezen. In ieder geval zal het span nend zijn. De mahiièn van Souburg, die Zondag spelen zullen, weten dan wat hun te doen staat, omdat Zëelan dia en Vlissingên elkaar op Zaterdag avond ontmoeten. Weet Biervliet één puntje van Nièilw Borgvliet af té kapen, dan zijn de mannen van Beukelsz. veilig. Corn Boys zou dat ook wel lusten, evenals Odio en Breskens. ïn dat geval zou den beide met een overwinning veilig zijn en Corn Boys zelfs met een ge lijk spel. Öf dé Sassenaren dat tegen R.K.F.C. kühhèn bereiken, betwijfe len we voorlopig nog. Breskens moet tegen Odiö wel tot een overwinning kunnen komen en dan zgn de Bressi- aanders in veiligheid bij een Biervliet zege. Odio echter zal dat ene beno digde puntje ook willen binnenhalen, zodat het ook in Breskens nog wel èens kón spannen. VIERDE KLASSE G. Mocht Gastel het tegen Schutters tot goed resultaat brengen, dan zal N. S-V. met een overwinning op Yerse ke aan de leiding geraken. Dit zou dan voor Yerseke tevens wel het de finitieve einde van eventuele vér- wachtingen betekenen en hèt zóu ons niet verwonderen als het zo verliep. Vooi Stêenbeï'gèn èn K&aiëë Boys staat de K.N.V.B.-competitie op het spel. Wè géven Steenbergen de beste kans. VIERDE KLASSE H. IJzendijke zal het niet kunnen te genhouden èn zo zal hét Zondag in Hulst wel kampioensfeest worden. Ofschoon Ria wel goed is Voor een overwinning op Aardenburg zal dit voor de Wèstdorpenaren toch niet meer baten. E.M.M. begint met de moed der wanhoop aan de volgende zware taak van Hontenisse te bekam pen en het zal wel weer een nederlaag moeten worden. Het enige, dat o.a. Ë.M-M. wat kan opluchten, zou een nederlaag van P.S.K. tegen Steen zgn en ook dat ligt voor de hand. RES. TWEEDE KLASSE.:C. Breskêhs II en R.C.S. II leunnen beide op een niet onaardig seizoen bo gen en sléchts terreinvoordeel kan OM DE GROTE PRIJS VAN NEDERLAND voor Breskens II de doorslag geven. De twee zwakke ploegen van deze klasse de Zeeuwen II en Zeelandia II zullen in Vlissingên uitmaken wie de zwakste is. Vermoedelijk Zeelandia H dat dan niet meer van de onderste plaats komt. Goes II zal aan een vol ledig Axel II de handen vól krijgen. Middelburg II zal tegeh Terneuzen II uit alle macht de kampioenskansen verdedigen. Het programma luidt: Eerste klasse A: Frisia-V.S-V.; N- E.C.Sneek; Wagebill gen—Heracles R/C.H.G.V.AV. Eerste klasse B: 't GooiLeeuwar den. Eerste Itlasse O: Noad--Liniburgia. Eerste klasse D: Bleijerheidè—Eind hoven; Hermes D.V.S.N.A.C. Promotie Tweede klasse: Veendam Z.F.C.; VolendamD.F.C- Zuid I tweede klasse B: Dösko Goes. Derde klasse D: ZeelandiaVlissin gên; BiervlietNw. Bprgvliët; R.K. F.C.Corn Boys; Breskens—Odio R.C.SMétó. Vierde klasse G: N.S.V.Yerseke; De Schutters—S' C. Gastel; Steenber genKaaise Boys. Vierde klasse H: P.S.KSteen; E.M.M.Hontenisse; Aardenburg Ria; HulstIJzendyke. Res. tweede klasse C: Breskens 2 R.C.S. 2; De Zeeuwen 2-—Zeelandia 2; Goes 2Axel 2; Middelburg 2—Ter- neuzen 2. Zij zullen echter zware concurrentie hebben Het Is op 7 Juni dat er op het Cir cuit van Zandvoort voor de Vyfde maal Sn successie een Grote Prijs van Nederland wordt georganiseerd. Een lustrum! En, als Wf de deelnemers aan deze race de revue laten passe ren, dan kan niet anders worden ge zegd, dan dat zjj behoren tot de bes te coureurs die de autosport heeft voortgebracht, stuk voor stuk in staat om aan dit lustrum een bijzon, der cachet te verlenen. Niet minder dan drie kampioenen zullen de strijd tegen elkaar en tegen de rest van het achttien coureurs tel lende veld aanbinden. De felle, drif tige, vaak onbekookte en alle voor zichtigheid uit het oog verliezende Farina, wereldkampioen 1950. Het als een meteoor aan net rennersfirma ment opgestegen. Argentijnse pheno- meen Fangio, wereldkampioen 1951 en de rustige, nooit tot roekeloze da den overgaande Italiaan, de onver stoorbare Ascari, wereldkampioen 1952. De voor het wereldkampioen schap tellende punten de a.s. Gro te Prijs is aangewezen als wereldkam- pioenschaps-racezullen deze drie heren, als zij hierop beslag weten te leggen, niet worden cadeau gegeven. Want er zijn nog vijftien andere am bitieuze goureurs, die elk voor zich uit het vuur zullen trachten te sle pen wat er maar met mensen-moge lijkheid uit te slépen is. Daar zijn b. v. de reeds oudere, maar wij mogen gerust zeggen met race-roem over laden Viilorési, de Italiaan die reeds dadelijk bij zijn eerste kömst op het Zandvooftse circuit, dat was in 1949, de hartelijke sympathie der vele toe schouwers wist te verwerven .Daar naast, eveneens met een Ferrari rij dende, de 23-jarige Engelsman Hawt horn. Naast Fangio zal men diens landgenoot Gonzales kunnen zien ope reren, de man van erop-of-eronder, de man die, wij mogen dit wel even in herinnering brengen, tijdens de Grand Prix van 1950 het bestond om, nadat zijn wagen In lichter laaie had gestaan, zich toch nog als zevende wist te klasseren en de snelste ronde op zijn naam bracht. Verder zal men aan de start kunnen zien: de Frans man Rosier, de Italiaan Bonetto, het driemahschap van Gordini, te weten Behra, Trintignant en Schell, de En gelsen Macklin, Collins, Mc. Alpine, Salvador!, Wharton en Moss en de Belg Claès. FEUILLETON DOOR !AN TEMPEST De man met het roodbruine haar keek belangstellend eü onderzoekend van de ené Zuster naar de andere en Louisa voelde, dat ze opnieuw een hoge kleur kreeg. Mandy, dacht ze boos, was inderdaad het toppunt. Die jonge dame was toch niet van plan, haar rol de hele lange reis vol te houden „Wil ik uw koffer aannemen?" vroeg de roodharige beleefd. „Erg vriendelijk van u, maar... maar ik weet niet", aarzelde Mandy, die weifèlênd naar binnen bleef kij ken en haar koffertje vast tegen zich aandrukte. In de verste hoek van de coupé zat een bejaard man een krant te lezen. Mandy wendde zich met een smekende blik tot Louisa. „In een coupé dichtbij zijn twee dames en een meisje, dus..." ,,'t Kan me niet schelen, of er soms honden of katten ook zgn, maar ik blijf hier", riep Louisa wanhopig uit. „Wil een van u als 't u blieft de deur sluiten?" klonk het uit de mond van de krantlezer, die even met ge fronst voorhoofd had opgekeken. „Het tocht hiér verschrikkelijk". Mandy koos tenslotte eieren voor haar geld, liet haar koffer in het rek zetten en klom, nog steeds tegenzin aan de dag leggend, naar binnen. Hier nam ze plaats naast Louisa, de vóetett dicht bijeen, dè handen netjes op haar schoot geVóüwen. „Nu, ik hoop dat alles in orde is", sprak ze met een dramatische fluis terstem, „maar je weet toch, wat mammie altijd heeft gezegd: Er kun nen onderweg tunnels zijn..." Inmiddels bleef de roodharige haar met opgetrokken wenkbrauwen aan staren en Louisa vond het nodig, haar zuster eens aan te stoten. „Als je nu öiet ophöüdt met die malligheid, stap ik dadelijk uit", waarschuwde zê op zachte, maar ge prikkelde toon. „Dat kun je niet, want we zijn al onderweg. Houd je kalm!" antwoord de Mandy, nu met haar gèwönè, bui tengewoon muzikaal klinkende stem. Ze zette de nauwsluitende zwarte baret, die zij by haar rol vond pas sen, af en schudde haar glanzende lokken uit; met het gevolg, dat de roodharige de wenkbrauwen nog wat hoger optrok en zijn blauwë ögèn nóg iets feller begonnen té glihsteren, ter wijl hij Mandy aankeek. Van haar kant grinnikte ze even vriendelijk tegen nem; toen sloeg ze, töt Lou isa's gróte opluchting een nogal ordi nair uitziend weekblad open, dat ze IÖ GOH) IIJMT YELP0N WAAG DE lUtSTE SOORT 44. De Riffenbijter was al lang tussen de riffen uit het gezicht verdwenen en nog steeds lag de Kraak voor anker, wachtend op de re paratie van de automatische stuurman. Zouden wij de Riffenbijter nog ooit kun nen inhalen? Terwijl de professor beneden koorts achtig aan de robot werkte liep Kappie rusteloos het dek op en neer. De uren vergingen: het werd mid dagen nog steeds was de robot niet klaar. Einde lijk tegen het vallen van de avond, toen Kappie al moe deloos begon te worden, hooide hij een vertrouwo gezoem en daar rolde de automatische stuurman langs hem, op weg naar de brug! „Hij is weer geheel in orde, kapitein", zei pro fessor Notterkrakr. die ver moeid achter de robot liep, „de rest kan ik wel aan u overlaten: ik ben dood moe!" Het kon aan Kappie worden overgelaten 1 Dadelijk liet hij het anker op halen en even later stuurde de robot het schip recht Feestmaal als schadeloosstelling .iet schieten va een flink wild varken door een der leden was voor de jagersvereniging te Rëuser (bij Venlo) aanleiding om een fe 'maaltijd met wild braad als hoofdschotel te orga niseren. Tussen de jagers, die zich rönd de dis had' 1 ge schaard, bevonden zich ook eni ge landbouwers, die op hun i- derijen veel schade an de ac'.i- vitc.it van everzwijnen hadden apge'open. Zij waren uitgeno digd bij wijr van schadéloos- stelli B aan het boeken- en krantenstalletje had gekócht en scheen er weldra in verdiept Louisa draaide zich in haar hoekje om en keek het raam uit, maar was er zich niettemin van bewust, dat de man aan de overkant hen nog altijd aandachtig gadesloeg Wat ze niet "*g prettig vónd. Ze had wel gewild, it Mandy haar blad wat anders had vastgehouden en het omslag minder openlijk had tentoongesteld! Op dat omslag Bfijktè in reuzenletters het woord „Hartkloppingeh" en daaron der dè afbeelding van een lahge, don kere man met een erg Vierkante kaak, dié èèn ongelooflijk blöndè juf frouw, met een nóg ongelooflijker dun middel, vast teder omstrengeld hiêlü. Circa een half uur heerste er stilte in de coupé, een stilte alleen verbro ken door het geritsel van de krant in handen van de bejaarde mederei- zider en van Mandy's tijdschrift. Plot seling kneep Mandy haar dierbare zuster iü de arm. „Wil je Ook niet eeüs wat lezen, kindlief? Ér staan hier èen paar aar dige verhalen in. Zo b.v. over een jong keukenmeisje, dat een erg naar leven heeft tot ze met haar baas trouwt. O, zo'n lief verhaal! Dat meisje is precies jou, zo'n vriendelijk, geduldig kind, door iedereen achter uit gezet". „Hóud je mond!" siste Louisa boos. „Maar ik wilde enkel zeggen, dat zoiets jou of mij ook kon overkomen". „Neemt u me niet kwalijk mengde eensklaps de roodharige z!ch glimlachend in net gesprek. „U moet me ïiièt tè vrijpostig vindêh, maar ik nu ja, ik kan mijn nieuwsgierig heid biet langer bedwingen. Vertelt U me ééns, doet u dit alles om een weddenschap öf iets van dien aard?" LOilisa bloosde andermaal, maar Mandy keek hem giimlaehend aan. „Niét precies. Ik ben eigenlijk be zig één rol tè repeteren", verzeker de ze losweg. „O, ja?" vroeg hy, de wenkbrau wen samentrekkend. „Repeteert u gewoonlijk als u op reis is, juffrouw „O'Gêary is mijn naam, Amanda O'Geary. Mijn zuster zal u vertellen, dat ik te allên tijde en overal kan re peteren. Het hindert u toch niet?" vroeg Mandy op haar beurt. „Niet in het minst. Integendeel, ik vind het bijzonder amusant". (Wordt vervolgd) ZONDAG Jl MEL HILVERSUM I. 402 m. 740 kc/s. 8.00 NCRV. 9,30 KRO. 17,00 IKOÏt. 19,00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws- en weerberichten. I.15 Gram. 3.30 Morgenwijding. 9.15 Gram. KRO: 9.30 Nieuws en waterst. 9.45 Gram. 9.55 Plechtige Hoogmis. 11.30 Gram. 11.45 Cembalogezelschap en sol. 12,15 Apologie. 12.35 Gram. 12.40 Matrozenkoor. 12.55 Ka tholiek Thuisfront Overal. 13,00 Nieuws en kath. nieuws. 13.10 Lunchconc, 13.30 „Ma dame Butterfly", opera (1ste bedrijf). 14.25 Boekbespr. 14,40 Residentie ork. en solist. 15.30 Olympische Dag. 16.30 Vespers. IKOR: 17,00 Namtddagdlenst. 18.00 Voor de jeugd. 18.45 „De Kerk luistert naar Uw vragen", raus. NCRV: 19.00 Samenzang. 19.30 „Gelooft U dat?", caus. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Gram. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 „Alles of niks". 20.45 Promenade ork. 21.20 Act. 21.30 Musette ork. en solist. 21.45 „Proef tijd 1 jaar", hoorsp. 22.45 Avondgebed en lit.k. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HILVERSUM 298 m. 1007 ko/s. 8.00 VARA 10.00 VPRO. 10.30 IKOK. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws, weerberichten en postdulvènberlchten. 8.20 Gram. 8.30 Voor het platteland. 8.40 Gram, 8.55 Sportme- ded. eh postduivenberichten. 9.00 „Langa ongebaande wegen", caus. 9.10 Gram. 9,45 „Geestelijk leven", caus. VPRO: 10.00 Voor de jeugd. 10.30 ÏKOR: Remonstrants© kerkdienst. AVRO; 12.00 Postduivenbe richten en Hammondl-ork. 12.35 „Even af rekenen, Heren", 12,45 Oosterse muziek. 13.00 Nieuws. 13.05 Mededelingen of gr. 13.10 Lichte muziek, 14.00 Boekbespr. 14.20 Ork. cónc. 15,20 Tonéelbeschöuwing. 15.35 Italiaanse muziek. 16.00 Dansmuziek. 16.30 Sportrévue. VPRO: 17.00 „Gesprekken m. luisteraars", c&US. 17,20 „Van het kerke lijk erf", caus. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjourn. 18.15 Nieuws- en sport- uitsl. 18,30 HammondorgelspeL 18.45 Spon tane reacties. 19.1B Weense muziek. AV RO: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. muziek. 21.05 Cabaret. In de pauze: Interview. 2135 strijkork. 22.05 Voordr. 22,20 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23,15 Reporta ges of gram. 23.2524.00 Gram. TELEVISIE. Uit Londen; 20.40—22.35 „The passionate Pilgrim', TV-spel. MAANDAG 1 JUNI. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NCRV 746 kc/s. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 NieuwS- èh weerberichten. 8.10 Sportuit slagen. 8,20 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor dè huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. II.15 Gevar, progr. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgelconc, 12.69 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram 16.00 Bijbellezing. 16.30 PiahotriO. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gram. voor de jeugd. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Prof. Dr. K. A. H. Hidding: „Godsdienstig leven in Zuid-Oost Azië". 13.00 Gemengd koor. 18.20 Sport. 18.30 Zigêunerkwint. 18.45 Engeisè les. 19.00 Nieuws- en weer berichten. 19.10 Gram. 19.30 „Volk en Staat", caus. 19.45 Lichte muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 21.00 „Intern, sa menwerking". discussie. 21.15 Kamerork. en soliste. 22.05 Speurtocht door Zuld-Af- rika. 22.15 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Niéuws en S.O.S. berichten. 23.15 Gram. 23.25—24.00 Idem. 1007 kC/B. 7.00— HILVERSUM n. 298 I) 24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Act. 7,40 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Religieuze liederen. 9.25 Voor de hulsvr, 9.30 Gram. ll.OO Voof dè vrouw. 11.15 Ka merork. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gr. 13.20 Lichte muziek. 14.00 „Wat gaat er óm in de wereld?", caus. 14—0 Gram. 14.30 Voordracht. 14.45 Planorecital. 15.15 Voor de Vrouw. 16.15 Gram. 17.30 Voor de pad vinders. 17.45 Gram. 17.50 Militaire caus. 18.00 Nieuws. 18.15 „Met de AVRO uit vis sen". 18.30 Amus. muz. 19.00 Muzikale caus. 19,15 Regeringsuitz.; Landbouwru- briek: Dr. Ir. P. H. Boekei: „Het 13e In ternationale Zuivelcongres" en de Zuivel- tentoonstelling „De Melkweg". 19.30 „Elisabetta dTnghilterra", opera. 20.50 Nieuws. 20.55 Gram. 21.05 Inleiding tot het 3e bedr. van „Elisabetta d'Inghilterra". 21.10 „Elisabetta d'Inghilterra", opera. 22.15 .Een Engels Vorstenkind", klankb. 23.00 Nieuws. 23.15 Filmprogramma. 23.45 —24.00 Gram. TELEVISIE. Uit Londen: 20.00—20.30 Journ. 20.30— 21.00 „Coronation Ceremony", film. 11.00 —23.00 The Passing Show. HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. N.A.P. Op de haaitandriffen af. „Als die blikkè stuur nu maar goed Wérkt", mompelde Kappie, terwijl hij be- Vlissingên 3.28 2.Ö5 15.51 1.95 9.42 2.03 22.13 2.1 S 1 Terfteuzen 3.53 2.22 16.22 2.13 10.13 2.19 22.44 2.35 HansWéèrt 4.39 2.30 17.05 2.20 10.57 2.34 23.25 2.50 Zierikzèé 5.02 1.49 17.26 1.40 10.26 1.58 22.52 1.73 Wemeldine 5.15 1.75 17.42 1.66 10.48 1.82 23.18 1.97 1 1 Juni. VlisslRgen 4.15 2.01 16.33 1.93 10.26 1.94 22.59 2.18 'emeuzen 4.44 2.1S 17.04 2.11 10.58 2.12 23.31 2.37 lansweert 5.24 2.26 17.38 2.18 11.39 2.29 j Zierikzee 5.45 1.50 18.03 1.37 11.07 1.51 23.41 1.74 l Wemeldinge 5.59 1.76 18.22 1.61 11.37 1.75

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5