Staten wensen vertegenwoordiger van Zeeland in Delta-commissie Nederlandse Gira-.équipe vocht moedig als één man TELEURSTELLING EN VREUGDE VOOR ZEEUWSE CANDIDATEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 30 MEI 1953 VLOTTE AFWIKKELING HERBOUW Watersnoodproblemen aan de orde De Provinciale Staten van Zeeland, die Vrydag onder voorzitterschap van jhr. mr. A. F. C. de Oasembroot in buitengewone zitting bijeen kwa men, hebben zich bij de behandeling van de nota over de watersnood ramp van Gedeputeerde Staten duidelijk uitgesproken voor een Zeeuwse vertegenwoordiger in de Deltacommissie. Zij beschouwen het als een ge mis, dat de provincie, die zo nauw bij het Delta-project is betrokken, haar stem in dezo commissie niet ka n laten horen. liet college van G.S. bleek eenzelfde mening te zyn toegedaan. De eerste spreker, die over de fi nanciële consequenties van de ramp voor de provincie het woord voerde, was mr. W. F. E. Baron van der Feltz (C.H.) Hij merkte op, dat er na de ramp vele klachten zyn geuit, hetgeen wel begrijpelijk is en wilde daar tegenover nu eens de harde ar beid van Gedeputeerde Staten stel len. „Wij mogen werkelijk over onze jongens tevreden zyh" (hilariteit). Spreker zwaaide speciaal mr. dr. Mes lof toe. De heer D. Kodde (SGP) vónd het bezwaarlijk, dat de provincie vele extra uitgaven een gevolg van de ramp uit eigen kas zal moeten betalen, omdat zij moeilijk te decla reren vallen. De heer J. Hommes (AR) had twee vragen: verwachten G.S. inder daad, dat de tijdelijke tekorten op de bootdiensten als rampscliade zul len worden beschouwd en volledig worden vergoed en zal ook volle dige vergoeding voor het derven van inkomsten worden gegeven. Gedeputeerde mr. A. J. van der Weel verwachtte wel, dat de extra kosten als gevolg van de ramp ge maakt, ook gedeclareerd kunnen wor den. Het is echter de vraag of dit tevens geldt voor het derven van in komsten. Ook de provincie zal zich echter op het standpunt stellen, dat de geleden schade integraal moet Worden vergoed. Hopelijk kunnen in de zomerzitting meer concrete mede delingen worden gedaan. Dijkherstel. Hierna kwam het dijkherstel aan de orde .De heer L. 3. van Oorschot (Al'b.) betreurde het, dat er geen vertegenwoordiger van de Prov. Wa terstaat in de Delta-commissie is op genomen. Hy achtte dit nodig, om dat deze commissie zich voorname lijk met Zeeland zal bezig houden. Ook dè heren Van der Feltz, Kodde en J. Hommes (AR) vonden het ge wenst, dat een Zeeuwse deskundige Zrjn stem kan laten horen. Laatst genoemde vroeg, of G.S. goede hoop hebben, dat het aandeel van het Rijk in de kosten, verbonden aan verbete- ring van het waterkerend vermogen der dijken, inderdaad van betekenis zal zijn en of er gevaar is, dat Den Haag in dat geval een grotere in vloed zal gaan uitoefenen. De heer Kodde achtte het onjuist, dat het herstel van de binnendijken over het algemeen niet onder de Noodwet Dijkherstel 1953 zal vallen. Hij wilde voorts weten, welke denk beelden bij G.S. leven over het dra gen van onderhoudslasten door de waterschappen. Gedeputeerde Hamelink vond het eveneens wel gewenst, dat wordt aangedrongen op een Zeeuwse ver tegenwoordiging in de Delta-commis- sië, ook al zal er toch wel contact met het provinciaal bestuur bestaan. De Gedeputeerde antwoordde de heer Kodde, dat het herstel van de Amsterdamse Beurs 21 Mei 2 Mei Bank van Ned. gem. 4% 106% Bank van Ned. gem. 0-5-10 rrr 118% Nederland 1951 (3%) 102 Nederland 1948 (3%) 97% 97)4 Nederland 1947 (3%) 3 96% 96% Nederland 1937 3 96 98% Dollarlening 1947 3 pet. 95 95 Investeringscertificaten 3 97% 97)4 Nederland 1962-84 z.b. 3 98% 98% Nederland 1962-64 m.b. 3 98% 98% Nederland N.W.S. 2'/- 79% 79% Ned. Indië 1937 A 3 96 96 Grootboek 1946 3 96% 96% Nat. Handelsbank 112% 112)4 Ned. Handelmij. 159 159% A.K.Ü. 162% 162 Bergh's en Jurgens 271% 271% Calvé-Delft 110% 118% Centrale Suiker 168% 169 Kon. Ned. Hoogovens 155 156% Unilever 189 189 Ned. Kabelfabriel" 209% 209% Philips 159% 159% Wilton-Feljenoord 172% 171)4 BiUiton 180 188 Kon. Petroleum Mij. 308 306 Amsterdam Rubber 93 94 Holland Amerika Lijn 130 129% Kon. Paketvaart 125% 126% Rotterdamse Lloyd 133% 133)4 Ned. Scheepvaart Unie 131 130% Stv. Mij.Nederland 136 136 H.V.A. 99% 99% Deli-Batavia Mij. 1243% 124 Deli Mij. 89)4 89% Baltimore-Ohio 25% 25% Missouri K.T. 5% New York Central 23% 23% Pennsylvania 21% 21% Anaconda 36)4 Bethlehem Slcel 52% 50% General Motors 61% 61% Intern Nickel 40% 40% Kennecott 67% 66% Republic Steel 48% 48 U.S. Steel 38)4 38% Midcontinental 58)4 58% Shell Union 68% 68% De beurs heeft gisteren een weinig be langrijk verloop gehad én buiten dt scheepvaart- en oliehoek viel er eigenlijk niets te beleven. De scheepvaart papieren behielden gemakkelijk het vorig niveau. Het plaatsen van ruim 3 millioen aan delen Philips in Engeland was nauwelijks bekend en sorteerde dientengevolge vrij wel geen effect, Zoals bekend vormt dit quantum een onderdeel van de circa f 11 millioen aandelen Philips, die dit con cern in December van het vorig jaar heel'' overgenomen van de General Electric. binnendijken, die van vitaal belang zijn, wel onder de Noodwet zal vallen. De denkbeelden over het dra den van de onderhoudslasten. welke iet prov. bestuur aan de regering heeft laten weten, kunnen bezwaar lijk naar voren worden gebracht, omdat het hier een advies in de ambtelijke sfeer betreft. Over het aandeel van het Rijk in de kosten van dijkverbetering kan nog weinig worden gezegd; zomin valt te be oordelen of de autonomie van de iolders zal worden aangetast. Het tornt G.S. toch voor, dat de regering aan de gedecentraliseerde vorm van bestuur geen einde zal maken. De heer Van Oorschot vroeg G.S. aan de regering het verzoek vail de Provinciale Staten over te brengen om een vertegenwoordiger van de Prov. Waterstaat in de Delta-com missie op te nemen. De heer Hame link zegde dit toe. Ook zal men de belangen van het drie-eilandenplan opnieuw met klem naar voren bren gen. De heren Van der Feltz en Kodde uitten nogmaals hun ongerustheid over het herstel van de binnendyken. De Noodwet is op dit punt Verschil lend te interpreteren. De lieer Kod de vond het wenselijk, dat al het dijkherstel onder de Noodwet valt, opdat men weet, waaraan men toe is. De heer Hamelink zag het pro bleem niet: alle binnendijken van waterkerend belang zijn immers in de Noodwet opgenomen. Herbouw. Ook over de herbouw voerde dè heer Van der Feltz het woord. Hij informeerde, hoe het zal gaan met de huisvesting op Schouwen en in Kminingen. Ir. G. P. M. Dikötter (KVPJ Waar schuwde tegen eenvormige massa- bouw Op het platteland en_ pleitte zijn,, tgd voor krotopruiming op grote schaal. Zijn, wat de huisvesting in de ge troffen gebieden betreft, geen te hoge verwachtingen gewekt, zo vroeg dè heer Hommes. De heer Kodde bepleitte een finan ciële regeling van de wederopbouw, die klopt als een bus. De heer A. H. Vermeulen (Arb.) vroeg met alle Idem om er bij de re gering op aan te dringen, dat het Rïjk ten aanzien van de woning bouw niet alleen de onrendabele top in verband met de kosten van ver voer en lonen voor zijn rekening neemt, maar bovendien een bijdrage in de bouwkosten verleent, omdat in de kleine gemeenten slechts kleine aantallen woningen worden gebouwd en dit een aanzienlijke financiële last betekent. De heer J. L. Verhagen (WD) vreesde, dat de financiering van de herbouw lang op zich zal laten wach ten en hoopte, dat zij zo zal zij dat particulieren binnen korte tot herbouw kunnen overgaan. Mr. A. J. van der Weel merkte namens G.S. op, dat de kwestie van de herbouw de voortdurende zorg en aandacht van het college heeft. Het zal al datgene doen, wat de ge meenten in staat zal stellen, spoedig tot woningbouw over te gaan. Ook de regering is tegen het plaatsen van noodwoningen; het valt toe te juichen, dat men tot plaatsing van directieketen overgaat. Zij moeten echter uitsluitend als kampeerhuis- vesting, als „doorgangshuis" worden beschouwd. Hun aantal zal beperkt zijn (voor Zeeland 250), omdat zy slechts „doorstromingsgelegenheid" zijn. Van ministeriële zijde wordt de complexbouw niet gezien als een bouw, t die overal hetzelfde zal zijn. „VVy moeten vertrouwen hebben, dat de herbouw veel vlotter en beter zal verlopen dan na de hevryding", aldus mr. Van der Weel. Er is ook Ln tegenstelling tot de Wet op de Materiële Oorlogsschade een eindda tum, 1 Jauuari 1957, genoemd. In derdaad zullen, vele gemeenten wor stelen met extra kosten, die de m3- prijs zullen verhogen. Artikel 13 van de Watersnóodwet zal dé minister echter ruimte geven, de gevallen zo nodig individueel te bezien. Naar aanleiding van de samen stelling der Rèconstrüetïecómmissie- Schouwen en Duiveland, mérkte de EINDELIJK WAT VUURWERK Monti won 16e étappe na dramatische ondergang van Vidal Behalve het verheugende verschijnsel, dat de Nederlandse renners ditmaal schouder aan schouder hebben gevochten voor een eervolle plaats, heeft de 16e rit in de Ronde van Italië, van Riva del Garda naar Vicenza (166 Ion.) dan eindelyk wat van de slrgd te zien gegeven waar de wielersport- liefhebbers al dagen lang naar uitkeken. Hefc is een wat dramatische étap pe geworden voor de Spanjaard Vidal, die na twee uitloqppoglngcn, waarvan er één hem eett voorsprong van twee en een halve minuut ople verde, door het meedogenloos jagende peloton Werd opgeslokt en tenslotte in de staart van de groép eindigde. De Nederlanders klasseerden zich 21e in de tijd van 4.36.06, waardoor zij zich in het algemeen Idassement vrijwel wisten te handhaven. Van Est, nog steeds de gangmaker voor de Neder landei's, belileld zjjn 7e plaats, welke hij naar alle waarschy'niykheld ook niet meer zal moeten prysgeven als tenminste Gino Bartali geen onver wachte dingen gaat doen. De vrij vlakke étappe zette in met het weglopen van Vidal, de Italianen Coste en Pianezzi en Hein van Bree- nen, een viertal, dat het ernstig bleek te menen, gezien het moordende tem po waarin het langs de rotswegen joeg. De groep zette een jacht in eh na korte tgd waren de 90 weer com pleet. Even later was het opneuw Vidal van leer trok, ditmaal gevolgd doo. Dekkers en Buchonet, die echter spoedig tot andere gedachten kwa men en de wild vechtende Spanjaard lieten gaan. Bij Levico, 64 km. na de had Vidal een voorsprong van ruim 2 minuten zonder dat de groep .tart, pogingen in het werk stelde om hem tot de orde tè roepen. Dat gebeurde pas toen de Spanjaard met 2.30 voor op reed en het bleef toen niet bij po gingen! Na 94 km. was Vidals voor sprong reeds geslonken tot 1.20 en even later passeerden tientallen ren de volkomen leeggereden vluch ter, die moedeloos cn zwaar stam pend op zyn slingerende race-machi ne zat te hijgen en toen al kansloos geslagen was. Met nog 70 km. voor de wielen wa- _ju het Koblet en Magni die weg sprongen, spontaan gevolgd door een ~>je van zes waarin ook Hans jjeivKers, die zich gestêünd wist door zgn vyf landgenoten, die er op toeza gen, dat het peloton niet al te hard aan de haal ging. Toen Coppi evenwél het sein tot de aanval gaf de kop had toen een halve minuut voor sprong was het pleit spoedig be slecht en weer lag alles bijeen. Tenslotte greep de Belg van Steen bergen zgn kans ên samen met de Italianer Monti, Coletto, Brasola. Ba- rozzi en Baroni trók hij in flinke vaart naar de finish, waar Monti en de overige Italianen hem tenslotte in een klimmende spurt klopten. By dit laatste duel kwamen de Nederlan ders juist de krachten tekort om mee te gaan, maar over het algemeen is deze étappe voor de mannen van „de Bel" geen verlies geworden. De uitslag luidt: 1. Monti (It.) 4.34. 16: 2. Barozzi (It.) z.t.; 3. Coletto (It.) z.t; 4. Zuliani (It.) 4.34.26; 5. Baroni (It.) 4.34.37; 6. Brasola (It.) 4.34-44; 7. Van Steenbergen (Belg.) z.t.; 8. Defillipis (It.) 4.36.06. De Nederlanders werden in net étappeklassement zoals gemeld ex aequo 21e met andere renners in de- •*lfde tgd als Defillipis. Algemeen klassement: 1. Koblet (Zwits.) 96.26.49; 2. Coppi (It.) 96. 27.44; 3. De Santi (It.) 96.28.06; 4, Forhara (It.) 96.28.35; 5- Contemo (It.) 96.29.37; 6. Sehaer (Zwits.) 96. 29.44; 7. Van Est (Ned.) 96.30.48; 60. Wagtmans (Ned.) 97.22.30; 62. Roks (Ned.) 97.27.56; 63. Dekkers (Ned.) 97.29.06; 85. Suyekèrbuyk (Nèd.) 98. 33.27; 86. Van Breenen (Ned.) 98.35. 39- Eerste Oceaanvlucht 4-motorig straalvliegtuig Een transportvliegtuig type ..Co- met" met straalaandrijving, bestemd voor de Canadese luchtmacht, is Vrij dag in Canada geland na een vlucht uit Londen, die vermoedelijk de snel ste transatlantische vlucht is, welke êen transportvliegtuig ooit heeft ge maakt. Het Was de eerste maal ln de ge schiedenis der luchtvaart, dat een met vier turbine-straalmotoren uitgerust vliegtuig de oversteek over het Noor delijke gedeelte van de Atlantische Oceaan volbracht. heer Kodde op, dat z.i. toch nog te weinig menaêh van het eiland zijn opgenomen. De heer C. do Putter (AR) zag gaarne een versterking van het agra risch element ,maar de heer Van Oorschot waarschuwde tegen een te grote commissie. Gedeputeerde mr. dr. A. 3. 3. M. Mes verklaarde, dat het plaatseiyk element in de subcommissies Over weegt. Het blgft nog mogelyk, de commissie met een agrarische ver tegenwoordiger uit te breiden; het advies van dé Stichting v. d. Land bouw hierover is gevraagd. NA DE VERKIEZINGEN In grote steden klopte alles zeer nauwkeurig In alle gemeenten van Nederland, welke aan de verkiezingen hebben deelgenomen, werden gisteren door de hoofdstembureaaux de uitslagen van déze verkiezingen officieel vastgesteld. In Zeelands grote gemeenten heeft deze „officiële vaststelling" wéinig schokkende dingen aan het licht ge bracht. In Vlissingen bleek allés te kloppen met wat reeds was gepubli ceerd, uit Middelburg werd evenmin enig verschil met de officieuze resul taten gemeld en ook te Goes kwamen by de controle geen verschillen van belang tevoorschijn. In enkele kleinere gemeenten met name in Tholen, St. Laurens ên Westkapelle deden zich enige complicaties voor. Zoals bekend waren ei' in Tholen fouten gemaakt bg' het ongeldig ver klaren Van stemmen. Nu déze fouten waren opgespoord veranderde de uit slag ingrijpend. Ér werden nog 7 stemmen ongeldig verklaard, waar door het totaal aantal ongeldige stemmen steeg tót 59. Dit had tot ge volg, dat het totaal aantal geldig- stemmen daalde van 1704 tot 169' Dé A.R. kreeg inplaats van 3ÓÓ nu 297 stemmen, voldoende échter om haar twee zetels te doen behouden- De C.H.Ü- evenwel, welke op 374 stemmen bleef staan en aanvankelijk 2 zetels had. verkreeg door deze al gehele verschuiving één zetel meer, dus een totaal van 3. Het derde C.H. Ü.-lid in de Thoolse raad wordt de heer J. A. Gelderblom. De heer Gel derblom zal in de raad de plaats in nemen van de heer A. F. Goede- mondt, die in de raad als derde lid zitting zou krggen voor Gemeentebe lang. Deze party' kwam namelijk van 529 op 527 stemmen en verloor daar door één zetel aan de GH.U. Ge meentebelang krQgt dus maar 3 ze tels- Hoewel de heer J. H. Bal als vierde GB.-lid voor de raad was ge kozen" en düs logischerwijze nu zgn zetel zou zgn kwijtgeraakt bleef hij in de raad, omdat op hem de meeste voorkeursstemmen waren .uitge bracht. De S.G.P. verkreeg te Tholen inplaats van 386 nu 385 stemmen doch behield tóch de tóegewezen 3 zètels. Hoewel aanvankelijk werd ver wacht, dat de K.V.P. van de vergis sing zou profiteren en toch nog in de raad zou terugkeren, vertegenwoor digd door de heer M. Verdult, is dit dus niet doorgegaan. De K.V.P. kwam Van Ü5 op 114 stemmen en bleèf zetelloos. Evenals Thólen heeft ook Westka pelle als een van de weinige Zeeuwse gemeenten met voorkeursstemmen te maken gekregen. De heer L. Roelse zou volgens de candidatenlijst voor Gemeentebelang in dê raad zijn geko men om de enige G-B.-zetel te bezet ten. Er Werden op G.B. 167 stemmen uitgebracht en hiervan war-en 89 stemmen uitgebracht met voorkeur op de heer Jac. Minderhoud, die op de candidateniyst de 2e plaats innam. BygëVolg in dè raad 0 werd dè heer Minderhoud raad gekozen. jji St. Laurens zit men met de moeilijkheid, dat twee blóedvèrwan- teh in de raad zijn geltoZen nl. de héér Joh. Marinussen voor de A,R. en diens schoonzoon, de heer W. David- se Jzn. voor de C.H.U. Dè kieswet staat niét tóe, dat twee bloedverwan ten ih de raad zitting nemen, zodat bij de èerst tè houden vergadering, waarin de geloofsbrieven van de nieuwe leden móeten worden onder zocht, door loting zal moeten worden bepaald, wie blgft en wie zgn plaats aan een ander lid van zgn partij zal moeten afstaan- Tenslotte rest nog te mélden een merkwaardige gang van zaken te Kiv- pelle, waar de V.V.D., zoals bekend één zetel verloor aan de P.v.d.A. In dien de V.V.D. één stom meer had verkregen was de zetel behouden ge bleven. In feitè kwam het niet eens op een hele sfèüï aan. By de bereke ningen bleek een tekort van 6/11 stem te bestaan Atoomkanon voor Navo-strijdkrachten Vólgens Benjamin Welles, Paryse Correspondent van de New York Ti mes, zullen de strijdkrachten van de Noórdfitlafltischè verdragsorganisa tie in Europa het eerst net nieuwe Amerikaanse atoomkanon krygèn. De nieuwe met atóomartillerie uit geruste bataljons zouden êind 1953 of begin 1954 voor dienst bg de Ame rikaanse troepen van de Navo-strijd krachten naar Europa worden gezon den, Het besluit zou genomen zijn door de Amerikaanse commissie van staf chefs, Dit is een bewys, dat de rege ring van Eisenhower de verdediging van West-Europa nog steedB als de sleutel voor de veiligheid van de vrije wereld beschouwt, aldus Welles. Vrijdagmiddag heeft men in de Ko ningshaven te Rotterdam hét stoffelijk overschot aangetroffen van de zesjarige Arie Valken, die heeft gewoond in de Entrepotstraat. Het ventje werd sedert 19 Mei j.l. vermist Donderdag heeft ln de Veemarlcthal- len te Den Bosch de overdracht plaats gehad van vee aan door de waters nood getroffenen in Noord-BrabaAit. Deze geschenkzending, die bestaat uit ruim 200 dieren, te georganiseerd door een commissie van veehouders in Kampen en omgeving. Dit kalfje wordt liefderijk onthaald door twee meisjes, afkomstig uit het getroffen gebied. Wordt Rijswijk (Z.H.) een aardoliedorp Eerste boring had succes De Nederlandse Aardolie Maat schappij bericht dat een voorlopige productieproef in de opsporingsbo ring naby Ryswyfe (Z.H.) heeft uitge wezen, dat uit de olievoerende laag, welke aangetroffen werd op ruim 1500 meter diepte In deze boring, in derdaad een economisch exploitabele productie kan worden verwacht. Over de omvang van de gedane vondst ls nog niets te zeggen, aange zien daartoe meer boringen moeten worden gedaan. Binnenkort zal in de naaste omgeving met een tweede bo ring naar de aangetroffen laag Wor den begonnen. De Ronde-tafel-conferentie voor Suriname en Antillen een jaar, thans in Nederland opvalt, is de aanmerkelijk grotere „puslüng- power", liet toegenomen zelfvertrou wen en de grotere besluitvaardigheid van het Nederlandse volk, tegen een jaar geleden, toén er op verschillend gebied veelal aarzeling was te be speuren". Dit zeide de gouverneur vain de Ned. Antillen, mr. A. A. M. Struyc- ken, die voor een kort ambtsbezoek, enige weken geleden naar Nederland is gekomen en 4 Juni weer naar Wil lemstad zal terugkeren, in een ge sprek met een redacteur van het A-N. P. Overigens ging dit onderhoud uiteraard over vraagstukken, die de Antillen betreffen. Mr. Struycken is van mening dat, wat de voortzetting van de Rondetafel-conferentie tussen Nederland, Suriname eh de Ned. An tillen betreft, zoals de stand van za ken thans is, van Nederland uit in Augustus 'a.s. bepaalde voorstellen kunnen wórden gedaan aan de Suri naamse en Antilliaanse landsregerin gen. Congres „wegen en grenzen" geopend In Amsterdam is Vrijdag het con gres „Wegen en Grenzen" begonnen, georganiseerd door het Instituut voor religieuze en kerkelijke kunst. De voorzitter van het curatorium, dr. R. Miedema uit Amersfoort, her innerde er aan in zyn openingswoord, dat het congres genoemd is naar een van de werken, geschreven door prof. dr. G. v. d. Leeuw. „Wy deden dit als ëen hulde jegens deze man, die êen groot inzicht in deze proble men had." Na het openingswoord bracht het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Fèlix de Nobel, enige liederen ten gehore, gecompo neerd door Anton van der Horst voor het gedenkboek prof. v. d. Leeuw. Deze liederen Waren voor dit congres speciaal door de componist voor koor bewerkt. De eerste spreker was prof. dr. W. J. Kooiman, die een kerk-histo- rische beschouwing gaf, waarby met name het optreden van de reforma tor Zwingli en het gevolg daarvan voor de kerkelykè kunst schetste. In de middaguren sprak prof. ir. J. H. van den Broek Uit Rotterdam OVer „Bouwkunst in dienst der kérk" en vertelde Hans Richters iets over de moderne uitingen van beeldende kunst. Dr. G. J. Hoenderdaal, Remon strants predikant en de organisten Adr. C. Schuurman en Willem Mud- de behandelden in de avonduren de kerkmuziek. Op dit kaartje te de weg uitgestip peld, die de Kroningsstoet op 2 Juni naar en van de Westminster Abbey zal volgen. Pijlen tonen de route aan van Buckingham Palace, langs de Mali en Victoria Embankment naar de Abbey. Op dê terugweg wórdt een grotere afstand afgelegd, die leidt 'langs Whitehall, door Trafalgar Square, langs de clubs van Pall Mall en St. James',-over Piccadilly, door Hyde Park, langs Marble Arch, door J.rford- en Regentstreet, over Picca- 'illy Circus, langs Hay marketdoor Trafalgar Square en Admiralty Arch, en via de Mall weer naar Ducking- ham Palace.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4