Heftige mede discussie om een fles champagne WAAROM BATH EEN VLEERMUIS IN HET WAPEN HEEFT MAANDAGMORGEN WORDT DE VIS VOGELVRIJVERKLAARD VLISSINGEN BEZIT THANS EEN ULTRA-MODERNE WEEGBRUG JIMMY BROWJN en de oranjehemden PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 30 MEI 1953 SCHANDAAL BIJ DE FOUQUET'S Ailverii'vtif Als kenners er van proeven (Van onze Parijse correspondent) Parijs, Mei Op de hoek van de internationale avenue des Cliaxnps Ely- sees en de wat snobiste avenue Gorges V ligt Fouquet's, het chicste café-restaurant van Parijs. Kom je er zo tegen één uur 's middags langs, dan zie je er de dure mensen op een byzonder overvloedige manier in het zonnetje eten. Dat is een fraai schouwspel en de midinettes, die dan juist ergens op een bank hun sandwich hebben verorberd, komen er graag naar kijken. Niet alleen dat er de welgestelde buitenlanders uit heel de wereld komen, maar je ontdekt er ook de Franse en Amerikaanse filmsterren, voor wie het verplicht is zich regelmatig op het terras van Fouquet's te laten zien. De zwermen kellners, die de etenden omlijsten, hebben er die wat gemoedelijke familiariteit, die alleen hele oude en hele bekende restau rants in Parijs zich kunnen veroorloven. Wie in Parijs meetelt, of wil mee tellen, maakt zijn afspraken bjj Fou- quet. Je zit er ook heerlijk, niet alleen vanwege de voorstelling, die deze ko.-.^/are eters vour j opvoeden, maar ook omdat je op de Champs Elysées bent, waar je geniet van het meest cosmopolitische straatbeeld ter wereld. Goed, op een mooie Zondagmiddag ben je er aan ook eens een glas Mar tini gaan drinken. Niet vanwege het drankje, maar vanwege het feit dat je je vrienden, die naar Parijs ko men, Fouquet's terras toch niet kunt onthouden. Toen we zo een poosje van het schouwspel, de zon en de vermouth hadden genoten, toen we ons bijzonder gevleid waren gaan voelen, omdat er op datzelfde terras ook drie bekende filmsterren zaten, toen kwamen er aan het tafeltje naast ons vier keurige mensen zitten een oudere heer, een jongen en een jeugdig echtpaar, dat kennelijk bezig was deze oudere heer eens goed te soigneren. Die oudere heer met zijn duidelijke legioen van eer en zjjn ele gante donkere pak was kennelijk een man van imDortantie en dat echt paartje moest zeker op de een of an dere manier van die importantie gaan profiteren. Uiterst lief Dus deed het vrouwtje uiterst lief tegen hem en dus bestelde haar man Champagne. Voor het diner Cham pagne drinken is heel erg chic, voor al bij Fouquet's. De kellner komt met de ijsemmer en vier glazen, die hy eerst met iis vult. Daarna brengt een andere kellner de kostbare fles, die met de nodige deskundigheid wordt geopend. Het ijs wordt uit de glazen verwijderd en de man die besteld heeft krijgt een klein scheutje om. zoals dat hoort, eerst zelf te proe ven. Hij pakt het glas met het wat overdreven gebaar van de kellner op, laat de Champagne eerst walsen, stopt hierop zijn neus in het glas, ruikt heel ernstig en tipt de eerste slok, Verwonderd wenkbrauwen ge frons. Nog een slokje. „Waardeloze champagne", is zyn bijzonder per tinente opmerking De gargon even eens wenkbrauwenfronsend, is bijzon der verwonderd. Bij Fouquet's is alles eerste klas. Vergist meneer zich niet? Men oer neemt, omdat een vergissing .per slot van rekening menselijk is, nog een slokje, maar aan is zijn oor deel toch definitief geveld: die Cham pagne deugt niet De garqon gaat nu een glas halen, schenkt zich scheutje in, proeft heel ceremonieel en met veel overgave. Het te moeten zeggen, dat de Ch ne uitstekend is. t hem mpag- Discussie. Waarop er een korte Champagne discussie ontstaat, waarbij de klant en de kellner stevig op hun stand punt blijven staan. Het slot is, dat de a:con verdwijnt om de specialist op het gebied van de Champagne, die zijn dagen in de kelders slijt, te gaan ha en. Dit vooraanstaande lid van het uitgeberide Fouquet's personeel ver schijnt in 'n smokingbroek met daar over een fantasiejasje, hetgeen een bewijs van zijn waardigheid is, en hij vraagt te beleefd aan de meneer, wat die op zijn Champagne heeft aan te merken. Proeft u zelf maar, oppert die meneer, die te zeker van zijn zaak is. De specialist proeft en moet tot zijn spijt concluderen dat de Champagne uitstekend is. Maar aan gezien de klant natuurlijk koning is, zal hij nu een andere fles gaan ha len. Fles verdwijnt. De beschimpte fles verdwijnt even als de glazen en de ijsemmer. Nieuwe ijsemmer, nieuwe glazen. Waarop vijf minuten verstrijken. Intussen is het tafeltje met de heer van importantie. de jongen, die nu heel ongegeneerd zit te lachen, het liefdoenenge da metje en de meneer, die de Champag ne-prestige van Fouquet's te grabbel wil gooien, in het middelpunt van de kostbare belangstelling gekomen. Al leen de drie filmsterren kijken niet. Zij zbn zo gewend, dat zij in het mid delpunt van de belangstelling staan (of zitten), dat zij nog niet gemerkt hebben, dat men niet meer naar hen kijkt. Fles terug. Toen kwam Fouquet's specialist op het gebied van Champagne, de man die met deze edele arank is opge groeid en nu van iedere fles kan zeg gen, hoe oud hij is en waar hij precies vandaan komt, die zeer gewaardeerde kenner kwam toen rt een nieuwe fles. Onderweg al trok hij hem met een duidelijke knal open. Het ijs werd uit de glazen verwijderd en de me neer. die de Champagne besteld had om die oudere heer met het Legioen van Eer te soigneren, die brutale me neer, die het aangedurfd had een aan merking te maken bij Fouquet's, die meneer kreeg nu weer een scheutje in zijn glas. Hij proefde het als ie mand die weet, dat al die kostbare klanten van Fouquet's naar hem kij ken, hij proefde, snoef lang en hoor baar, proefde, gorgelde, proefde weer en besloot hierop onomwonden en zonder de minste aarzeling: ..Ca, c'est du Champane' Dat is Champagne! Uitstekend Mijn com pliment! Waarop de in het vak vergrijsde Chamnagne-specialist zei: „Het spijt me, meneer, maar het is dezelfde fles!" Dr. Malan naar rampgebied Het korte bezoek, dat dr. Malan, de eerste minister van de Unie van Zuid- Afrika, aan ons land zal brengen, draagt geen officieel karakter. Wel zal hij ook in ons land beleefdheids bezoeken afleggen. Hij arriveert op 9 Juni per vliegtuig uit Londen op Schiphol. Dr. Malan maakt een tocht naar het rampgebied, teneinde zich een indruk te vormen van de omvang van de ramp, waarvoor ook zijn land een groot meeleven heeft getoond. Zulks is ook in de grote spontane bij dragen ter leniging van de nood der slachtoffers tot uitdrukking ge bracht. PLAATSNAMEN IN ZUID-BEVELAND (I) Het zoeken naar de oorsprong van plaatsnamen is een ingewikkeld en vaak gevaarlijk werk. Men valt zo licht in ongeremdheden, vooral als de afleiding niet op officiële gegevens berust. Als de oorsprong van een naam min of meer onzeker is, kan dit echter een bewijs zijn van de oudheid van de betreffende plaats. Het beoefenen van de toponymie of plaats naamkunde is voor een ge schiedkundige een werk, dat voldoening geeft. Snuffelend in oude archie ven en geschriften leert hy vele wetenswaardigheden en mochten hem de documenten in de steek laten, dan geven de namen van steden en dorpen vaak nog bewyzen van de aard der oorspronkelijke nederzetting, de tyd van hun ontstaan en zelfs nog wel van bepaalde gebeurtenissen, welke zich rond de stichting van de plaats afspeelden. Enige jaren geleden gaven wy de betekenis van de plaatsnamen op Wal cheren. In deze serie artikelen richten wy het oog op Zuid-Beveland, waar ln de plaatsnamen vele geschiedkundige voorvallen zyn vastgelegd. lande, Hoedekenskerke en het ge hucht Bakendorr lagen. Het woord „baar" is afgeleid van het woord „bar" in de betekenis van bloot of naakt. Wy vinden het nog terug in het woord barrevoets. Onder Bres- kens was de polder Baarzande ont staan. Van het woord „baar" heeft men, zy het ook foutief, het woord „beer" afgeleid en deze beer vindt men terug in het wapen van het ou de ambacht en in het gemeentewapen van Baarland. Hier zien wij dus met een hoe op een gegeven moment een heraldisch embleem zyn oorsprong heeft gevonden. Beveland. Vroeger sprak men van „De Beve- landen". Behalve Noord- en Zuid-Be veland was er ook nog een eiland dat Oost-Beveland heette. Oost-Beveland werd door de bedijking van de Wil- helminapolder, samen met Wol- phaertsdijk, in 1809 aan Zuid-Beve land verbonden. Zuid-Beveland wordt reeds in 976 als „Pagus Bevelanda" vermeld. Kei zer Otto n bevestigde namelyk in dat jaar aan de Abdy van St. Bavo te Gent het oude bezit der gronden in Pago-Bevelanda en Brunsale (het te genwoordige Borssele). De naam Be veland zou dan betekenen land van St. Bavo en wellicht heeft men het in het grijs verleden dan ook wel be titeld met de naam „Bavoland". Baarland. Vroeger lag Baarland op een ei land, waarop ook de dorpen Oude- GOED NIEUWS VOOR DE LIEFHEBBERS West Zeeuwsch-Vlaanderen bereidt zich voor I Ln Zeeuwsch-Vlaanderen kent men twee grote liefhebberijen: de duiven sport en het vissen en nu de duiven- klokken reeds weer enige tyd regel matig de vluchten registreren, blijft ook 't hengelseizoen niet achter. Maan dagmorgen. één uur voor zonsopgang, (ongeveer half vier) zal de vis „vogel vrij" worden verklaard! Hoewel dit voor de liefhebbers niet zo gunstig uitkomt, zij missen nu een weekend, zullen de ware sportvissers Maandag in alle vroegte toch ongetwij feld present zijn. Eenvoudig omdat zij het niet met hun geweten overeen zul len kunnen komen om te slapen, ter wijl er gevist kan worden! Met zorg zal het nylon worden ge reed gemaakt en men zal rekenen op de zwaarste slepen. Ook in de vissport is de techniek 'n grote rol gaan spelen volstond men vroeger met een eenvou dige hengel met lijn, thans behoort een moderne werphengel met molen en prima nylon tot de uitrusting van ve len. Vooral de Belgische vissers, van wie er jaarlijks steeds meer Zeeuwsch- Vlaanderen bezoeken, zijn goed uitge rust. Een probleem vormt het rootwater. dat enkele goede viswaters heeft be dorven- De beste waters zijn momen teel de Nieuwerkerksekreken te Groe- de, de Henricusput te Oostburg, het Grote Gat te Oostburg, de Blontrok en de zogenaamde Put van Lohman. Ook het uitwateringskanaal wordt steeds meei geliefd, terwijl ook veel belang stelling bestaat voor de Stierskreek bij Sluis en voor het z.g. ..Kleine ka naaltje". In Oost Zeeuwsch-Vlaanderen wordt o.m. veel gevist in de Grote- en Klei ne Kreek nabij Axel, in de Bossekreek onder Hulst en in de Notensekreek na bij Terneuzen. Hoger Pacht De pachtprijzen voor de viswaters worden hoger, hetgeen ook geldt voor de vergrunnlngsprijzen. Kon men vroe ger veelal gratis of voor een paar kwartjes de vissport beoefenen, thans rekent men prijzen van f 5 tot t 10 per vergunning per jaar. De boeren, die landerijen langs de kreken en wateren bezitten, ondervin den helaas een steeds toenemende schade aan de gewassen, daar niet iede re visser zich realiseert, dat hij wel een vergunning voor het water, maar niet voor de groeiende gewassen heeft Wellicht, dat een enigszins scherper politietoezicht op dit gebied verbete ring kan brengen. Merkwaardig is, dat terwijl de sport vissers zich elders hoofdzakelijk van hengels bedienen, men in Zeeuwsch- Vlaanderen veel gebruik maakt van kruisnet en fuik, welke vistuigen eigenlijk niet als sportvistuig be schouwd kunnen worden- Kruisnet en fuik hebben echter een zo belangrij ke plaats Ingenomen, dat het uiterst moeilijk is geworden de geldende voor schriften in alle gestrengheid toete passen. Het feit, dat er weinig be roepsvissers zijn zal hier niet vreeand aan zijn. Hoe dan ook: het seizoen begint weer en er heerst een zekere spanning D amateurs in Zeeuwsch Vlaandern en ook vele Belgen maken zich op voor de „grote slag", en.... voor de vis wordt het weer riskant...A Baarsdorp. Thans behoort Baarsdorp tot de gemeente 's Heer Abtskerke. maar vroeger was het een zelfstandige heerlijkheid met, zoals bij Baarland ook het geval was, een kasteel. Baarsdorp en Sinoutskerke zyn de weg op gegaan van vele vlekken en dorpjes. In 1815 werden deze twee plaatsjes met 's Heer Abtskerke ver enigd tot één gemeente. Het oude kerkje van Baarsdorp werd in 1880 afgebroken. Het woord baar heeft in de naam Baarsdorp dezelfde beteke nis als in de naam Baarland, doch de spreektaal maakte er Baarsdorp van. De „s" is er op een gegeven moment bijgevoegd om de uitspraak gemak kelijker te maken. Bath. Het tegenwoordige dorp Bath is na 1786 ontstaan, toen in dat jaar een nieuw fort in de Reigersberger- gilder aan de Schelde wera gebouwd, at fort aan de Schelde was nodig, omdat wij de forten Lillo en Liefkens- hoek, in de Oostenrijkse Zuidelijke KERKNIEUWS Kroningsbijbel in Groot Brittannië Het Brits- en buitenlands bijbelge nootschap heeft speciale „kronings uitgaven" doen verschijnen van de zg. „jubileumbijbel" de kleinste, goedkoopste en meest populaire uit gave van de Engelse bijbelvertaling en van andere goedkope uitgaven van de bijbel in de oude en nieuwe vertaling. Bijna alle exemplaren dra gen het koninklijk monogram in goud. Bovendien is een aantal bijbels voorzien van een speciaal ontworpen band. Britten verwijderen predikant uit Nyassaland De Britse predikant ds. Michael Scott, die indertijd de zaak van de Hererostammen in Zuid-West-Afrika verdedigde voor de Verenigde Naties, is Donderdag als ongewenste immi grant uit Nyassaland gewezen en per vliegtuig op transport gesteld naar Scoti was door de Portugese autoriteiten aangetroffen in Portugees Oost-Afrika, dat aan Nyassaland grenst, en overgedragen aan de Britse districtscommissaris in Nyassaland. Verleden maand keerde ds. Scott op een bijeenkomst in Nyassaland zich tegen de voorgenomen Centraal Afri kaanse fed-ratie- Burgerlijke Stand ZONNEMAIRE. Bevallen: D. Voshol-Bonhof, z.\ M. S. Tanisde Haze, z.; D. J. Hendrikseden Boer, z,; J, J. FlikweertKeuvelaar, d. Getrouwd: J. M. van Gastel. 32 j. en J. C. M. Deïst. 27 j. Overleden: M. Nuyens, 75 j., echtg. van St. Stoel; G. Wesdorp, 55 j., echtge. van B. van Doezelaar. WAARDE. Overleden; J. Wisse, 31 j. Bevallen: A. C. KoemanJobse, d.; M. de Zwart—Boer, d. Ondertrouwd: P. C. van Liere, 31 j. en A. M. de Witte, 26 j.; C. Paauwe, 24 j. en S. C. Blok, 24 j. Getrouwd: J. Bulzer. 24 j. en J. Min- naard, 20 j.; A. Polderman, 27 j. en E. M. Verboom, 23 j. Overleden: C. J. Sanderse, 49 j„ echt genoot van J. J. Nieuwenhuize. OUD-VOSSEMEER. Bevallen: A. Lindhout—van Gent, d.; P. F. Luijsterburg—Verreijen, z.\ Getrouwd: H. M. Moeliker, 24.j. en J. Quist, 19 j.; C. van den Boom, 26 j. en A. C. F. Hommel, 23 j. Overleden: A. Heijboer, 1 mnd.; A. Pip ping, 71 j., echtgenoot van G. Lindhout. Nederlanden gelegen, moesten af staan aan keizer Jozef. De Reigers bergerpolder was in 1173 bedijkt. Voor de grote overstromingsramp van 1540 lag hier ook een dorp Bath Daar is het huidige Bath naar ge noemd. Het woord „bath" betekent in het Engels vleermuis, vandaar dat in het oudste wapen van Bath een vleermuis was afgebeeld. Biezelinge. Merkwaardig is ook de naam Bie zelinge. Volgens de gegevens moet het eerste begin van dit dorp ge bouwd zijn rond een dam, waarmede de stroom de Biezelinge werd afge damd. Dit water werd door het be dijken van de Simonspólder in 1353 geheel afgesloten. En om weer op aie naam Biezelinge terug te komen, want daar is het hier toch om te doen, de uitgang „inge"' wijst op een water dat vernauwd is en daardoor sneller stroomt. Zodoende zou de naam Biezelinge vertaald kunnen worden in „woelig water" en al is daar, wat de oorspronkelijke stroom betreft, thans niets meer van over gebleven, in die naam is toch weer een stukje historie vastgelegd. Borssele. Tot slot deze maal Borssele. Het gedeelte waarin dit dorp ligt, is zeer oud. Oorspronkelijk was het een ei land, bekend onder de namen Brum- sale, Bursale en Borsale, namen die dezelfde betekenis hadden, namelyk „nabij de zee" en dat klopte aardig. Bursale was een afzonderlijk deke naat, behorende tot het bisdom Utrecht. Het telde enkele parochies, waarvan Borssele de voornaamste was. In 1530 en 1532 werd het zoda nig door overstromingen geteisterd, dat het jaren lang „geïnundeerd" bleef. In 1616 werd de eerste herbe dijking uitgevoerd. Het bekende Zeeuwse geslacht Van Borssele ont leende aan het oude ambacht zijn fa milienaam. AANWINST EN TOEKOMSTMUZIEK Gaat N.V. Simons Metaalbedrijf mettertijd toch schepen slopen Sinds enige maanden heeft zich een nieuw „Instrument" gevoegd In het orkest van de industrieën en bedrijven aan de havens en b(j het kanaal te Vlissingen. Naast het fel-glimmende metaal van de nieuwe P.Z.E.M.-cen- trale zijn hopen roestig, maar waardevol oud yzer en staal verrezen, het doffe grommen van de zware transformatoren wordt bij tijden overstemd door het schrille, gretige sissen van de snijbranders ln en om de betonnen loodsen, waar auto's zware vrachten af en aan voeren. Vlissingen heeft een nieuw bedrijf gekregen, dat mettertijd wellicht van meer belang zal blijken te zijn, dan thans nog kan worden vermoed: de N.V. Simons Metaalbedrijf uit Rotterdam is bezig zich in Vlissingen in te burgeren en reeds thans heeft dat voor Vlissingen een groot voordeel meegebracht. Sinds enige we ken beschikt Vlissingen namelijk over een van de modernste weegbruggen van Zeeland en er wordt reeds druk gebruik van gemaakt. De „Weegbrug Vlissingen" is het eigendom van de N.V. Simons en kon op een stukje door de gemeente ge dachte waterstaatsgrond aan de Prins Hendrikweg in vrij korte tijd worden gebouwd in samenwerking met de gemeente Vlissingen. Natuur lijk wordt deze brug gebruikt voor het wegen van de oude metalen welke de N V. Simons o.m. van de N.V Kon. My. „De Schelde" afneemt, maar waarschijnlijk meer nog voor het we gen van andere lasten ten gerieve van particulieren en voor een deel ook voor de gemeente Vlissingen. Het is een indrukwekkende appa ratuur geworden. We treffen het als we er een kijkje nemen, terwijl weger Ch. Ovaa druk aan het manipuleren is met hefbomen, schuifgewichten en vooral met kaartjes, waarin de ge wichten worden geponst. „Rijden maar", zegt de weger, en een nieuwe last bazalt schuift ae brug op. „Achtduizend en vijftig" min vijf endertig honderd tarra, dat maakt vijfenveertighonderd en vijftig zuiver gewicht, hier is de kaart". En dan is de brug alweer gereed om op de glanzend eikenhouten op- pei*vlakte van 14 bij 2,80 meter nieu we klanten te ontvangen. „Ik kan veel hebben", zegt de heer Ovaa, ter wijl hij bedrijvig allerlei boekingen verricht in een tabellenboek, „de brug weegt van één kilo tot dertigduizend, 11. De heer Bikkebakker, de voorzitter van De Big- gers, keek Tinus Tuttelaar vol verwachting aan. Het was hem bekend, dat Tinus heel wat van voetbal af wist en dat hij er niet van hield, zonder reden sterke ver halen op te dissen, „En wie is dat spelertje dan wel, meneer Tuttelaar?", vroeg hij, niet weinig nieuwsgierig. Nu kwam er een moeilijk moment voor de sportredac teur van de Wilgenwolde Wapenbroeders. Hij moest nu vertellen, dat het om Jackie ging. het pleegzoontje van Jimmy Brown, die nog zo jong was, dat er eigenlijk Teen sprake van zou kunnen zijn. dat hij in het eerste elftal van De Biggers mee zou kunnen soelen Meneer Bikkebakkei sou hem vierkant in zijn •;<,ht r 'lachen als hjj op dit ogenblik ernst de na-nn van Ja< «ie zou noemen. „Nee, meneei Bikkebakker zei Tinus Tutte laar geheimzinnig, „de naam verklap ik u niet; als ik die zou noemen, "zou u mfj misschien -iet eens wilier geloven. Nee. ik houd die naam voorlopig voor mij, maar ik heb een ander plannetje IV zal er vnor zorgen dat u hem in levende Üjve te aanschouwen krijgt er dan déórna - als u hem hebt zien spelen daarn; spreken wij nog eens samen. De ben héél verlangen' uw oordeel te vernemen". Tinus Tuttelaar had de hee Bikkebakker écht nieuwsgierig gemaakt. „Ik neem u\ voorstel aan", zei hij. „Waar kan ik dat wereldwonde van u te zien krijgen?" Tinus Tuttelaar streek eens uit zijn hand over zijn kin. „Ik kom u morgen om de?' tijd halen", zei hij gewichtig, ,,'t Is een spelertje, me neer Bikkebakker, om te zoenen". het ia een prachtding". En dat is een hoge lof voor het werk van de firma Molenschot uit Breda,, die het gevaar te installeerde. Natuurlek moet in 't wegershokje, dat pas per 1 Mei in ge bruik werd genomen, nog een en an der worden afgewerkt, maar dan be schikt men ook over een outillage, welke in wijde omtrek alleen in Mid delburg zijn weerga vindt. Nóg mooier „Het wordt nog mooier", zegt de heer T. M. Alderliesten, bedrijfsleider van de fa. Simons te Vlissingen, wan neer wij hem opzoeken in zijn kan toor, dat voorlopig is gevestigd in de oude watertoren aan de Oostzijde van het Walcherse kanaal bjj de P.Z. E.M.-centrale! Evenals het bouwen van de brug, die .eigenlijk per 1 Fe bruari had moeten gereed zyn, heeft ook dit nieuwe plan enige vertraging ondervonden door de watersnood, maar waarschijnlijk binnen een week of drie wordt de brug voorzien van een electrische klok Zowel aan de buiten- als aan de binnenzijde van 't brughokje kan men dan direct afle zen wat het gewicht is. De weger heeft dan niets meer te doen dan een kaartje in de klok' te stoppen. Elec- trisch wordt hierop dan gedrukt het gewicht, de datum en het nummer van weging". Uit het verdere gesprek blijkt wel, dat de brug in een grote behoefte voorziet. De N.V. Simona moest voorheen het oude metaal naar Middelburg vervoeren om het te we gen en daarna weer naar Vlissingen om het op te slaan of te laden in een schip aan de kade van de Binnenhaf- ven voor de tocht naai' de smeltkroes. Dat is nu afgelopen en ook de Vlis- singse handel maakt met graagte gebruik van de hier geboden gelegen heid. T oekomstmuziek. Het vervoeren van de metalen naar de Binnenhaven zal nog wel geruime tijd duren, want Simons metaalbe drijf blijft voor drie jaar gevestigd in de buurt van de P.Z.E.M. Pas d&n zal het terrein aan de Bin nenhaven ln gebruik worden geno men. „En wat dan? Komt er inder daad een helling waar schepen, en misschien Libert,y-schepen als onder deel van de Amerikaanse hulp aan Europa, worden gesloopt?" „U loopt hard van stapel", ant woordt de heer Alderliesten met een glimlach; „dat zijn dingen die ik niet met zekerheid kan vertellen. Dat er echter nog eens schepen zullen wor den gesloopt lijkt me helemaal niet zo fantastisch gezien en dan zal er ook een helling moeten komen. De eerste drie iaar Ls dat zeker nog niet, hut is met dit hier", en hy wjjst op dé betonen loods, waaruit een kraan de stalen nek naar buiten wringt, „nog niet mogelijk". Onze zegsman is overigens op het gebied van de scheepssloperij geen onbekende. Vijftien jaar lang werkte hy by Frank Rijsdyks scheepssloperij en heel wat schepen heeft hij tot reusachtige hopen oud-metaal helpen maken. „Mijn grootste was de „King Alfred", zegt hij peinzend, „het was een flinke boot, maar In no time had den we er schroot van gemaakt. Hoeveel schepen ik heb gesloopt, ik weet het niet, maar het zijn er een heeleboel". „En dat la dan ook alles wat wij te 'ïoren krijgen over de plannen tot het slopen van schepen in Vlissingen. Het is een kwestie van afwachten, toekomstmuziek, maar met een opti mistische klank..., En ln elk geval heeft Vlissingen nu reeds een weegbrug en dat is geen i geringe aanwinst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 10