Amsterdam bouwt aan z'n toekomst spn<*r - - Brengt laatste wedstrijd Luctor het kampioenschap JIMMY BKOWM en de oranjehemden KLMK1 uit de AETHER VRIJDAG 29 MEI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 VIER TUINSTEDEN ROND EEN MEER. Men wil 3500 woningen per jaar laten verrijzen (Van onze speciale verslaggever). AMSTERDAM, Mei. Om al z'n burgers redelijke huisves .ng te kuu- nen bieden, moeten er in Amsterdam nog 30.000 woningen bij gebouwd worden. Met de 8700 huizen, die sinds de bevrijding op hoofdstedelijke grond geplant werden, kon slechts de jaarlijkse vraag opgevangen worden. De achterstand van 30.000 woningen bij de bevrijding bleef onver minderd bestaan. Er wordt enorm hard gewerkt om deze achterstand in te lopen. Tot bij Halfweg staan de heistellingen, die zware betonnen palen van twaalf tot zestien meter lengte de bodem indrijven. Enige maanden ge leden nog stonden diezelfde stellingen enige kilometers Oostelijker juist buiten de wal, die eenmaal Ringspoordijk beloofde te worden, maar die bestemming nooit bereikte. Ja, Amsterdam is voor de zoveel ste maal buiten z'n wallen gebarsten. Op enige nog niet beschikbare ter reinen na, is de bestaande stad bin nen de ringspoorbaan volgebouwd. Uitbreiding naar het Oosten was niet mogelijk. Daar loopt Amsterdam dood op het IJsselmeer. En overigens werd het in de Watergraafsmeer drooggelegde land enige tiendui zenden hectaren bestemd voor tuingrond. Amsterdam-Noord bood evenmin mogelijkheden. De verbin ding over het IJ was een te grote handicap. Bleven over het Zuiden en het Westen. In Zuid zijn nog enkele kleine bouwterreinen beschikbaar. Ze werden gereserveerd voor midden standswoningen. Resteerde dus slechts het Westen de Slotermeer voor de massale woningbouw. Slotermeer Sinds het besluit genomen werd de stadsuitbreiding die richting te laten uitgaan, is er daar in de Slotermeer zo het een en ander gebeurd. Om te beginnen werden er millioenen ku bieke meters zand op deze weilanden gespoten. Een laag van twee meter, in plaats van vier meter zoals de ste debouwkundigen tot nog toe wense lijk geacht hadden voor de hoofdste delijke bouw. Om te beginnen, zeiden we. Maar nee, die zandopspuiterij was 't begin niet. Dat plan, zoals het dan nu wer- i kei ijk wordt uitgevoerd, omvat de bouw van niet minder dan vier tuin steden daar in die Slotermeer. Vier tuinsteden met totaal 35.000 wonin gen En in het centrum daarvan komt een meer van negentig hecta ren; de Sloterpias, die driehonderd jaar geleden ook plas was, maar toen tussen 1639 en 1642 met behulp van windmolens werd drooggelegd. De Sloterplas van straks zal gi gantisch recreatie-oord worden voor de 140.000 hoofdstedelingen, die over enkele jaren deze nieuwe stadsdelen zullen bevolken. Er komt een strand bad in en een serie aanlegsteigers voor bootjes. Het meer zal omzoomd worden door parken, speelweiden en sportterreinen ter grootte van totaal 85 hectare. Zandwinning. Het merkwaardige is, dat dit prachtige recreatiegebied de Amster damse bouwmeesters geen geld kost. Integendeel, de aanleg geeft een enorme besparing op de uitgaven. Men heeft namelijk vastgesteld, dat er op de bodem van de voormalige Slotermeer millioenen kubieke me ters zand te vinden zijn. Zand is een duur artikel geworden in ons land. Duur vooral wanneer het van verre moet worden aangevoerd. Het trans port is een bijzonder kostbare ge schiedenis. Het zand uit de Sloter meer kon met betrekkelijke geringe kosten worden aangewend voor de ophoging der voor de bouw bestemde terreinen. Voordat men bij het zand kon ko men, moesten eerst diverse lagen veen en veenhoudende klei worden afgegraven. Die lagen heeft men ge spreid over de toekomstige park- grond. Van dertig meter diepte zoog men vervolgens met hulp van een demontabele electrische cutterzuiger van de nieuwste constructie 't zand naar boven en verspreidde het in een watermengsel over de 250 hectare bouwterrein van dit Amsterdamse „verre Westen". Eerste paal. 1 December 1951 heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting hier in deze opgespoten grond de eerste paal geslagen voor de w ningbouw. Driehonderd van- de tien- De huren. In de tuinstad Slotermeer komen niet meer dan zestig woningen per hectare. In de oude binnenstad van Amster dam zijn dat er zeshonderd. Van de 10.000 woningen zul- len byna 7000 vier of meer verdiepingen hebben. Uit ste debouwkundig oogpunt zullen er enkele blokken verrijzen, die 612 verdiepingen hoog zijn. Daar staat ook laagbouw te genover. Vijf procent van de huizen zal gebouwd worden in hofiesstijl, zij het in een aan trekkelijke moderne vorm. Het achtste deel .wordt één- slaapkamerwoning, drie-acht ste twee-slaapkamerwoning en de helft zal drie of meer slaap kamers krijgen. Alle huizen worden voorzien van een gey- serinstallatie. De huren zullen variëren van 8 tot 12 per week. duizend woningen, die in de sector Slotermeer zullen verrijzen, zijn in middels al bewoond. Eind 1955 heeft men geplanned, zal de tuinstad Slo termeer gereed zijn met zijn tiendui zend woningen, 32 scholen, ambacht school, huishoudschool, H.B.S. Maar inmiddels zal ten Zuiden van dit gebied reeds een begin gemaakt zijn met de bouw in de tweede sector uit dit gigantische woningbouwplan, de Tuinstad Geuzenveld 5000 wonin gen). Daar op aansluitend komen in uitvoering de plannen voor tuinstad Slotervaart (6200 woningen) en tuin stad Osdorp (13.500 woningen). Men rekent omtrent 1960 met het ganse project gereed te zijn. Maar dan zal Amsterdam ook alle medewerking moeten hebben van de rijksinstanties. Dan zal Amsterdam moeten kunnen rekenen op een jaarlijks contingent van 3500 woningen. En dat krijgt Amsterdam nog niet. Bouwvolume. Daar leveren de hoofdstedelijke specialisten een dagelijks gevecht voor met de Instanties, die het bouw volume vast stellen. Een gevecht, waarbij Amsterdam terecht schermt met het woord „Industrialiseren of sterven". De vier tuinsteden, die in het verre Westen van Amsterdam verrijzen zull^n huisvpot'ng geven Tegenslag bij aanleg nooddijk Bij het aanleggen van een nooddijk rond Scharendrjke door de Rijkswa terstaat, ondervindt men bij het laat ste gedeelte van de Platteweg naar de haven wat tegenslag. Men ver wacht evenwel, dat de dijk binnen drie weken dicht zal zijn. Met de Rijkswaterstaat zal overleg worden gepleegd over het tijdstip, waarop de. bewoners van Scharendrjke naar hun woningen terugkeren. A.an de adopte rende gemeenten uit Overijsel is ge vraagd om een schoonmaakploeg be schikbaar te stellen. Dit deelde de wnd. burgemeester, wethouder Pad mos mede in de gemeenteraadsverga dering van Eikerzee welke onder zijn voorzitterschap werd gehouden in het gemeentehuis van Renesse. De gemeente voelt niet voor arbi trage inzake de herstelkosten van het straatverlichtingsnet, aangezien de Rosten hiervan, volgens contract, ten laste van de P.Z.E.M. komen. De raad kon zich verenigen met de tij delijke verhoging van de jaarwedden der k-uringsartsen, hoewel men van oordeel is, dat deze compensatie eigenlijk uit een andere bron moet komen. Men zal een wederopbouw- plan laten ontwerpen door ir. Klok ke. De door de burgemeester onder dagtekening van 4 Mei 1953 op grond van artikel 220 der gemeentewt vast gespelde bijzondere politievoorschrif- ten betreffende het betreden van het overstroomde gebied der gemeente, werden door de raad bekrachtigd. De burgemeester, de secretaris en enkele leden van het adoptie-comité uit Flémalle-Haute in België, hebben een bezoek aan de gemeente ge bracht. De door hen tot Roosendaal meegebrachte dozen met textiel zijn thans ontvangen. Aan de gemeente Eikerzee zullen 10 directieketen ter beschikking wor den gesteld. Daarnaast zullen in de gemeenten Renesse, Haamstede en Burgh 50, 69 en 21 houten zomerwo ningen worden gebouwd voor eva- cué's. Daarnaast zijn voor de West hoek van Schouwen 40 houten Noor se woningen beschikbaar gesteld. Met geleende motorfiets verongelukt De heer M. J. van B. te St. Anna- land leende zijn motor uit aan een arbeider van de Ballast-Maatschap- njj, die het weekeind thuis zou door- irengen. Op weg naar huis overkwam de arbeider een ongeval, tengevolge waarvan hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De geleende motor werd zwaar be- Bliksem sloeg in schoorsteen Tijdens een onweersbui sloeg de bliksem in een woning aan de Noord straat te Kamperland. Het huis wordt bewoond door mevr. J. v. d. Velde. De schoorsteen en de radio werden door de bliksem beschadigd. Persoon lijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Maquette van de hoogbouio aan de bou- levard langs de toekomstige Sloterplas. Raad voor het eerst in nieuw gemeentehuis bijeen Hoewel het nieuwe gemeentehuis te Oud-Vossemeer nog niet geheel ge reed is, zijn in het gebouw thans net kantoor van de gemeenteontvanger en de spreekkamer van de burge meester in gebruik genomen. Dins dagavond kwam de gemeenteraad als eerste college in het nieuwe raad huis bijeen, waal-mede het nieuwe ge meentehuis officieus geopend werd. De officiële opening zal, zoals, wij reeds meldden, over enkele weken ge schieden, als de werkzaamheden aan het nieuwe gebouw beëindigd zijn. De muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" te Kattcndijke gaf een ge slaagd concert ter viering van het beha len van een - rste prijs op het muziek concours te West';apelle. aan vooral de industrie-arbeiders. In de nabq gelegen IJ-polders heeft Am sterdam zijn nieuwe industrieterrei nen geprojecteerd. Daar zullen lief hebbers voor komen, zodra Amster dam kan zeggen, dat het voldoende arbeidskrachten ter beschikking heeft. Wanneer het de regering erhst is met haar industrialisatie-theorieën, moet het Amsterdam helpen een maximale bouwactiviteit te ontplooi en. Want dat is de minimale eis van de arbeiders: een woning. Is die er niet, dan geldt: geen woning, geen ar beidskracht. En dat is een motto, dat de groeiende hoofdstad beslist niet kan verdragen. De jeugd, de scheepsbouw en de scheepvaart Interessante wedstrijd. Meer belangstelling voor de scheepsbouw en scheepvaart te wek ken, vooral bij de schooljeugd, was de bedoeling van een radiowedstrijd, welke onlangs speciaal voor de jeugd werd uitgezonden naar aanleiding van een paar vraaggesprekken opgeno men aan boord van het m.s. „Willem Ruys". Hieraan heeft de Rotterdam se Lloyd nog een andere wedstrijd verbonden. Uit de inzendingen zijn de beste 500 geselecteerd. De inzenders hiervan, wonend in 68 verschillende plaatsen van ons land, zijn in de ge legenheid gesteld een klein scheeps model te bouwen of een kaart van de Rotterdam-Indonesië route te ont werpen. Voor Zeeland werden de in zendingen dezer dagen ingeleverd bij het agentschap van de Rotterdamse Lloyd te Vlissingen. De beste model len en routekaarten gaan naar Rot terdam, waar in de eerste helft van Juni de winnaars bekend worden ge maakt. De hoofdprijs bestaat uit een korte zeereis met een schip van de Lloyd. Door een kilometerslange p.jpleimug werd het met water vermengde zand uit de nieuwe Sloterplas én uit het Noordzeekanaal over de weilanden van de polder Slotermeer verspreid. Een meevaller In het stadhuis van Zïerikzee werden ten overstaan van notaris J. J. van der Ende en in tegenwoordigu.-jd de heren R. Gerritsen, E. H. Mulder en H. E. S. Sinck, diegenen aangewe zen, die een rijwiel-hulpmotor ten ge schenke kregen, een cadeau van een Haagse firma, waarvan de aanwij zing ging via het nummer van de verblijfsvergunningen der inwoners. De gelukkigen waren de heer J. L. Lukers, mej. C. Schot, mei. N. C. Heyboer en de heer W. C. Holm. Wethouder Gerritsen reikte met een toepasselijk woord de motoren aan de prijswinnaars uit. Raad van Scherpenisse: benoeming Havenmeester De gemeenteraad te Scherpenisse komt vanmiddag om half drie bijeen. Onder meer zullen behandeld worden de uitvoering der schoolbouwplannen en de benoeming van een havenmees ter. K.N.V.B. AFDELING ZEELAND Vogelwaarde II heeft nog één punt nodig In de eerste klasse A van de Zon dagcompetitie kan Luctor I kampi oen worden als van Cortgene I wordt gewonnen. Maar dan zou Hansweert- se Boys een puntje moeten verspelen m Rapenburg. Kruiningen is o.i. ster kei dan Volharding '32, maar heeft z(jn kans reeds verspeeld. Ook de laatste kampioen kan Zondag bekend worden, namelijk Vogelwaarde H. Dit elftal heeft slechts een puntje nodig uit de wedstrijd tegen Hontenisse IV. Het volledige programma luidt: Eerste klasse A: Kruiningen I Volharding '32 I; Luctor ICortgene I; Rapenburg IHansweertse Boys I. Res. Ie kl. A: E.M.M. II—Honte nisse II- Aardenburg nRia W II; Hulst H—IJzendijke n. Res. Ie kl. B KORFBAL Eendracht speelde gelijk tegen K.I.K. te Steenbergen De korfbalvereniging „Eendracht" uit Tholen bracht Zaterdag een be zoek aan K.I.K. te Steenbergen. De ze wedstrijd eindigde in een gelijk spel van 33. Zaterdag 30 Mei a.s. zal K-I.K. te Tholen een returnwed- strijd spelen tegen Eendracht. Correspondent Vrederust" vertrekt De heer Maars. C. Vroegop, corres pondent van de afdeling St. Annaland van de Stichting Vrederust hoopt bin nenkort deze gemeente te verlaten, zo dat deze functie vacant wordt. De ver eniging verliest in de heer Vroegop een nauwgezet en ijverig correspon dent, die zijn werk als zodanig steeds trouw en nauwgezet vervuld neeft. Zwemseizoen te Tholen geopend. Zaterdagmiddag werd de oesterput van de N.V. „Bona Fides" te Tholen evenals vorige jaren weer ingebruik gesteld als zwembad. Biervliet nYerseke II; Axel Hl— Luctor II. Tweede klasse B: Hontenisse in Hansweertse Boys H. Derde klasse A: R.C.S. IVSchoondijke II; B: Vogelwaarde HHontenisse IV; Ter- neuzen IVGraauw II; Corn Boys III—Steen m. Wint Krabbendijke a.s. Zaterdag van Nieuwdorp, dan eindigt het in de noodcompetitie van de eerste klas se bovenaan. In B blijft de beslissing nog steeds uit. Middelburg VI en R. C.S. V zullen ook Zaterdag wel weer Winnen. Het programma luidt: Eerste klasse: Krabbendijke I Nieuwdorp I; V.C.K. IRillandia I. Tweede klasse B: Wolphaartsdijk n E.M.M. IV; Serooskerke H—V.C.K. Hl; R.C.S. VVeere II; Oostkapelle IMiddelburg VI. C: Kapelle II Krabbendijke II; V.C.K. IIRillandia II. 10. Nog diezelfde avond ging Tinus Tuttelaar bij me neer Bouk Bikkebakker op bezoek, die zoals u zich zult herinneren in de Hoogstraat een zaak in sportartikelen dreef en voorzitter was van De Biggers. Zij zetten zich in de achterkamer en na zijn eerste kopje thee te heb ben leeg geslurpt, zei Tinus Tuttelaar: „Die middenvoor van jullie, die Dries Drabbeldruif, die is de laatste tijd niet erg op dreef, vind ik. Hij is weer in zijn oude fout vervallen pingelen, pingelen en nog eens pingelen en alleen als-ie ze op een presenteerblaadje krijgt, ja dan knoert-ie ze d'r in. Maar hoe vaak komt zo iets voor. misschien éénmaal in de drie of vier wedstrijden En eigenwijs is-ie ook en verschrikke'nk egoi>iis-h A! les wil die vent alleen doen". Meneei Bikkel»-»!-' r\ treurig voor zich uit te staren. Hij vond, dat Tin»' Tuttelaar van a tot z gelijk had. Bovendien was Drie: Drabbeldruif zeventien weken contributie achter er. dat beviel hem ook niet. „Man", zei hij, „ik ben 'm lie ver kwijt dan rijk, maar heb jij een betere voor 'm Wou je soms die Teun Teuterbark uit 't tweede voo: hen in de plaats zetten? Dan hoeven wij niet eens ver der te spelen, dan kunnen we zo wel naar de derd> klasse degraderen." Tinus Tuttelaar schudde nadrukke lijk van neen. ..Néé", zei hij langzaam, „die TeuterbarL moet je niet nemen, maar ik weet wel iemand anders iemand waar je nog nóóit van gehoord hebt, maar een spelertje mens, een spélertjeTinus Tuttelaa; bracht de toppen van zijn vijf vingers naar de mond en maakte een smakkend geluidje. „Een spelertje om (e zoenen, meneer Bikkebakker!" zei hij in vervoering GYMNASTIEK „Wilhelmina" naar Dordl. Bq de turnfeesten, die georganiseerd zqn ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Dordtse vereniging „Sparta" en die haar hoogtepunt hadden op Tweede Pinksterdag, is de M.T.V. „Wilhelmina" uitgekomen in de verenigingsgymnastiek driekamp- turnsters in groep E (9-11 turnsters) en behaalde hierin een tweede prijs. Verder werd deelgenomen aan ae grote optocht, waarin 44 verenigin gen opgesteld waren en aan het mas sale nummer vrije oefening voor turnsters. Korte Sprintjes OP DE SEINE TE PARIJS zal SI Juni een wedstrijd worden gehouden om de eerste internationale grote prijs van Parijs voor beroeps-lan ge-af standzwemmers. De totale afstand is 28 km. Onder de veertien bekende lan- ge-afstandzwemmers, die zijn uitge nodigd, bevindt zich de Nederlander Van Hemsbergen. RINUS LOOF VAN A.D.O. wordt trainer van Laakkwartier. Hg speel de gedurende 20 jaar Jj75 wedstrijden voor het eerste elftal. TIJDENS DE WIELERWED STRIJD voor nieuwelingen te Rumes Henegouwenviel de 18-jarige wiel renner Walter van Overberghe bij het plaatsje La Glanerie plotseling van zijn fiets. Een dokter, die spoedig ter plaatse icas, constateerde een zonne steek, aan de gevolgen u-aarvan de renner enkele ogenblikken later over leed. DE ENGELSE DOELMAN Merrick heeft de Zuid-Amerikanen toch nog iets kunnen leren en wel het gebruik van gewone wollen handschoenen. De ze "aren de Zuid-Amerikaanse doel- verdedigers volkomett onbekend, maar uit de klemvastheid van Merrick maakte men al gauw op, dat „gewone" wollen handschoenen uiterst nuttig zijn. ERIC STURGESS, de bekende Zuid- Afrikaanse tennisspeler heeft ver- klaard, dat hij in de loop der jaren te I veel tijd aan tennis heef} besteed en dat hij zich nu uitsluitend met zijn maatschappelijke positie wil bezighou den. Uilvoering kinderkoor te Haamslede Onder leiding van de heer J. Kupe- r(j gaf het kinderkoor „Westelijk Schouwen" in „Tavenu" van hotel Bom de jaarlijkse uitvoering. Toen de voorzitter, de heer M. Evertse, de avond opende, was de zaal vrijwel tot de laatste plaats bezet. Het koor telt momenteel 50 leden, doch daar van zq'n slechts 5 jongens. Hierna werd het eerste deel van het programma van 9 nummers af- fewerkt, dat als laatste nummer de ekende cantate „De schoonste feest dag" van Cath. van Rennes had. Op uitstekende wijze werden de verschil lende nummers, met pianobegelei ding, uitgevoerd, waarbij opviel dat de uitspraak zo goed was. Na de pauze, waarin loten werden verkocht ten bate van het Rampenfonds, werd de operette in 3 bedrijven „De Bloe- meniee en de Prinses" van H. Meer man opgevoerd. De heer Evertse dankte de heer Kuperij voor deze mooie uitvoering, waarna de heer T. L. Jonker namens het gemeentebestuur het koor ge lukwenste met het eerste lustrum. weedrtdoorenTensloed Tenslotte werden door de voorzit ter aan verschillende dames bloemen aangeboden voor de verleende mede werking, terwijl nok de heer Van Strien en de pianiste, mej. E. Si mons, een geschenk in ontvangst mochten nemen. Gezin emigreerde naar Verenigde Staten Dinsdag 26 Mei emigreerde het ge zin L. Boot, dat uit Rotterdam te St. Annaland tijdelijk verblijf hield, met het s.s. „De Maasdam" naar Aber deen N. E. Grand Rapids (U.S.A.). Genoemd gezin, dat uit vier personen bestaat, gaat voorlopig naar de fa milie J. de Bruin, aie reeds eerder uit St Annaland naar de Verenigde Staten emigreerde. Te Sint Annaland vordert het dijkherstel De kistdam, die kort na de ramp bij de z.g. „Grote Nol" bij de boerde rij van de heer Anth. Geluk te St. Annaland gemaakt was, is thans zo goed als geheel verdwenén. Het dijk- r.chaam is reeds op gewenste hoogte gebracht. Men is nu bezig aan de zeezijde met de bekramming. ZATERDAG 30 MEI HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00— 24.00 K.R.O. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 v d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 v d. zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gra- mofoonmuziek. 12.30 Land- en tuinb. me- ded. 12.33 Amus muz. 12.55 Een geslaagde doorbraak. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Promenade-ork. en soliste. 14.00 Boekbe- spr. 14.10 Pianospel. 14.20 Li g. les. 14.40 Arnateursprogr. 15.00 Kron. van letteren en kunsten. 15.40 Kamerork. en solist. 16.15 „De schoonheid van het Gregori aans". 10.45 v. d. jeugd. 17.45 Voetbalwed strijd Franse tegen NederL Zaterdagelftal. 18.00 Amus. muz. 18.15 Joura. weekoverz. 18.25 Lichte muz. 18.40 Regeringsuitz. Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.20 Van het Binnen hof. 19.30 Gram. 20.05 De gewone man. 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gram. 21.00 Gevar. progr. 21.50 Act. 22.00 Amus. muz. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2524.00 Gram. HILVERSUM IL 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7DO Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 v. d. vrouw. 9.00 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10'1 v. d. arbeiders n de conti nubedrijven. 11.35 Pianorecital. 12.00 Gra- mofoonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouw- meded- 12.33 Gram. 13.00 Nws.,13.15 Or gelspel. 13.50 Weekjourn. H 00 Gran~_ 'A45 Huis. uz. 15.05 Gevar. muz. 15.30 Boekbespr. 15.45 Gr®rn. 16.15 Sjortpraatie. 16.30 Con^ertgebouw-ork. en' soliste. 1" 20 v. d. jeugd. 18.00 Nws. en comm. 13.20 Gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Congres over religieuze en kerkelij ke Kunst. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Geva rieerd progr. 22.00 Socialistisch comm. 22.15 Lichte muz. 12.4 Hoorr-, 23.00 Nws. 23.1524.00 Verz. >rogr. TELEVISIE N.T.S. (gez. progr.). 22.00—24.00 Rela- yering uit een Londen's Theater v. h. B. B.C.-programma: „Gala Music Hall". 30 Mei. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. 2.00 2.19 2.26 1.44 1.71 3.57 4.22 4.34 CJ.+N.AJ?. 15.13 2.00 15.43 2.17 16.27 2.25 16.50 1.44 17.04 1.70 U.—N.A.P. 9.03 2.06 9.34 10.16 9.45 10.06 2.23 2.2 l.< l.t U.—N.A.P. 21.27 2.13 21.57 22.40 22.0 22.33 2.29 2.44 1.70 1.92

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 9