De groene doodsberichten op Nieuw Sowjet-regime ingevoerd in Oost-Duitsland de New-Yorkse beurs Tllll IS 'T ZO! GELIJK NORMENSTELSEL VOOR UITVOER NATIONALE GOEDEREN MEN MAG f50 NEDERLANDS GELD OVER DE GRENS BESTEDEN VRIJDAG 29 MEI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 ANGSTAANJAGENDE VOORSPELLINGEN. Maakte de onbekende briefschrijver reeds een aantal slachtoffers Begin Februari van dit jaar vond de bekende New Yorkse bankier Follwer in zijn jaszak een brief, die men blijkbaar tijdens zijn bezoek aan de Newyorkse beurs in die zak had gestopt. Op een groen vel papier, dat in een groen couvert stak waren met een schrijfmachine enkele regels gé schreven. In deze regels werd aan de bankier, die zich door handige spe culaties een groot vermogen had verworven, medegedeeld, dat hij op een bepaalde dag en op een aangegeven uur zou sterven. Follwer, een 4(Kjari- ge, kerngezonde man, lachte om de brief. Maar hij wierp de brief niet weg. Hij stelde het document ter hand aan inspecteur Parker, die speciaal met de veiligheid van de Wallstreet- beurs belast is. Deze legde de brief in een schrijf tafellade nadat hij de pogingen om an dere vingerafdrukken dan die van Follwer en de inspecteur op het pa pier te ontdekken, teleurgesteld nad opgegeven. Wellicht zouden Follwer en in specteur Parker het hele geval ver geten hebben, wanneer niet korte tijd later de financier Sternberg in het privé-kantoor van zijn vriend Ed gar Hoover was verschenen. Edgar Hoover, die hoofd is van de Ameri kaanse federale politie, kreeg een verhaal te horen van een brief op groen papier en in een groen couvert die Sternberg in zijn aktetas had gevonden. De brief bevatte een me dedeling over de dag en het uur waarop Sternberg zou sterven. Stern berg bevond zich in de beste gezond heid en een onderzoek van zijn huis dokter leverde geen enkel vermoeden van enigerlei ziekte op. Vanzelfspre kend liet Hoover de inspecteur Par ker bg zich komen en beide heren vergeleken de groene brieven. Ze wa ren op dezelfde schrijfmachine ge schreven en ook op de tweede brief kwamen geen vingerafdrukken voor. Een dode. Men dacht er al over de hele zaak op rekening van een krankzinnige te schrijven toen in de krant een bericht verscheen, dat de heer Follwer op de weg tussen New York en Philadel phia dood achter het stuur van zijn ■a<vwwwwvw 567. Er zijn talloze omstandigheden waarvan we ons weinig rekenschap geven wanneer het regent. Bij het stappen door een van 'onze veelvuldi ge plensbuien staan een paar dingen ons weliswaar duidelijk voor de geest maar ive zijn niet zwartgallig genoeg om ze alle tegelijk te realiseren. We lopen te mopperen dat de regen ons pal in het gezicht kletst. Accoord. Maar in de ruimte gezien, kan de re gen uit twee richtingen komen, t.w. Oost-West (of omgekeerd) en Noord- Zuid (of omgekeerd) of uit een com binatie van deze richtingen. Duide lijkf Met uzelf is het al net eender ge stéld, d.w.z. waarheen u zich ook spoedt, steeds loopt u naar een punt, waarvan de richting door lijnen Oost- West en Noord-Zuid kan worden vastgelegd. Dat is ook duidelijk. Nu heeft een ondernemend man eens uitgerekend hoe nat een mens in de regen kan worden en hij heeft deze wetenschap in een formule vastgelegd. Daarbij diende niet alleen rekening te worden gehouden met elke richting die de regen en het nat wordende slacht offer kan hebben, maar ook met de snelheden waarmee de regen kan val len en de snelheid die de mens kan ontwikkelen. Daarmee zijn we er nog niet, want ook de lengte, breedte en dikte van de man is bepalend voor de hoeveelheid regen die op hem neer valt. En de dichtheid van de bui, niet te vergeten, en de tijd waarin we aan die nattigheid zijn blootgesteld, de snelheid van de wind, de hoek waaron der de wind ons in het gezicht biaast, enz. enz. Het was een gereken om van te duizelen, maar de onderzoeker van dit vraagstuk liet zich door al deze factoren niet ontmoedigen en dank zij de door hem opgestelde formule weten we thans niet alleen hoe nat we kunnen worden, maar óók en dat is het be langrijkste met welke snelheden we moeten lopen of fietsen om zo min mo gelijk nat te worden. De conclusies die we uit verschillende tabellen en gra fieken kunnen trekken, zijn werkelijk verbluffend, want met de koele cijfers onder ogen wordt ons voorgerekend dat, hetzij we een bui vlak in het ge zicht hebben, hetzij dat de regen recht standig neerplenst, we het beste doen met zo hard mogelijk naar huis te hol len. Dat wist u waarschijnlijk al. De onderzoeker merkt dan ook heel laco niek op dat het interessant is te we ten, dat de mens als bij intuïtie handelt volgens de wiskundige uitkomsten van het probleem! Maar nu wilt u natuurlijk ook we ten wat u moet doen wanneer u de re gen in de rug heeft. Welnu, niets een voudiger dan dat! Als n.l. de som van de hoeveelheid regen die op de dwars doorsnede van uw lichaam valt, ver meerderd met de regen die u opzij heeft, geringer is dan de hoeveelheid nattigheid, die uw rug te incasseren krijgt, doet u verstandig u te bewegen met dezelfde snelheid als waarin de regen in de richting van uw rug valt. Tenz\j uw breedte méér bedraagt dan uw lengte. Maar in alle andere geval len moet u toch ook weer hard naar huis hollen. Verder kan aan de hand van de u bekende formule nog worden uitgere kend hoe onze snélheid moet zijn als regen, en wind voortdurend zowel van richting als van snelheid veranderen. Maar u zult het verder wél geloven? Waf wellicht niet gelooft, is het vreemdsoortige verschijnsel dat regen in het algemeen begint met naar bo ven te vallen H. Pêtillon.. auto was gevonden. Hij had een schotwond in het hoofd. De politiearts stelde vast, dat de dood nog voor middernacht was in getreden. Dat was op de derde MaartDe groene brief, die in de schrijftafellade van inspecteur Par ker lag, had de dood van Follwer te gen 2 Maart aangekondigd. Een levende. Toen Sternberg het slechte nieuws vernam kreeg hij een zenuwinstor ting. Onder geleide van zijn huisarts ging hij naar Miami voor herstel, maar in een hotel werd hij plotseling lichamelijk ziek. Men vond sporen van arsenicum in het slaapmiddeltje, dat de financier regelmatig innam. De crisis bereikte op 14 April het hoogtepunt. Zijn overlijden was in de groene brief tegen 19 April aange kondigdmaar de financier kwam er levend af. Nieuwe brieven. Intussen had inspecteur Parker die volledig ingelicht was over de ziekte van Sternberg, nog twee groene brie ven ter behandeling gekregen. De rij ke industrieel Thompson had tussen zijn poststukken een groene brief gevonden, waarin zijn overlijden te gen 17 Mei werd aangekondigd en de beursspeculant Ferguson had in zijn auto eenzelfde brief ontdekt, die blijkbaar in de wagen was geworpen, toen Ferguson zich in het beursge- woel bevond. Direct streek een zwerm recher cheurs op Wallstreet neer. Honderden fabrikanten van groen briefpapier werden afgelopen honderden schrijf machines werden aan een onderzoek onderworpen. Eén ding stond voor de politiemensen vast: de schrijver van de brieven moest in beurskringen be kend zijn, want daar zocht hij zijn slachtoffers. Een ongeluk. Thompson trok zich niets aan van de waarschuwingen, die de politie hem gaf. Hij ging met zijn arbeid voort op zijn gewone maniertot dat hem op 14 Mei een ongeluk over kwam. Zijn auto kwam in botsing met een vrachtwagen. De auto sloeg omThompson kwam er af met enkele gebroken ribben en een her senschudding, Ferguson was minder gelukkig. hij stierf enkele dagen later aan een hartaanval. De politiemannen vingen nu aan alle beursbezoekers te identificeren en talrijke rechercheurs mengden zich tussen het beurspubliek. Des ondanks werd weer een groene brief door iemand ontvangen. Ditmaal was het de bankier John Morris van de firma Morris en Brown, die de mede deling van zijn aanstaand overlijden ontving. Morris, dje al een bejaard man is, heeft zich nu op zijn land goed in Californië teruggetrokken, waar hg door vier detectieven wordt bewaakt. Hij heeft aangekondigd, dat hij daar voorlopig een jaar zal blij ven. Intussen staat de federale Ameri kaanse politie nog steeds voor een raadsel, aldus Die Wochenzeitung. IN BENELUX-LANDEN Oorsprong de maatstaf Als onderdeel van de handelspoli tieke coördinatie in het kader van de Benelux is overeengekomen, dat Bel gië, Luxemburg en Nederland voort aan dezelfde normen zullen toepassen bij de beoordeling of bij de uitvoer aan een goed een certificaat van Je nationale oorsprong kan worden toe gekend. Met het oog hierop zijn in gemeen schappelijk overleg richtlijnen opge steld, d-ie van begin Mei 1953 af in de drie landen gelden. Bij het opstellen van het nieuwe normenstelsel is er van uitgegaan, dat „de oorsprong" een technisch-econo- misch begrip is, hetwelk aanduidt de plaats of het land, waar een goed tech nisch en economisch tot stand is ge komen. Ter vermijding van misverstanden zij er hier op gewezen, dat het begrip oorsprong dient te worden onderschei den van het begrip herkomst. Dit laat ste duidt aan de plaats waar een goed het laatst heeft vertoefd. Het nieuwe normenstelsel heeft generlei betrek king op de vraag hoe de herkomst moet worden bepaald. De beoordeling van de oorsprong vindt plaats aan de hand van daar voor opgestelde normen. Deze normen Bezettingskosten in W est-Duitsland De Westduitse minister van finan ciën deelt mede, dat de door Duits land voor het begrotingsjaar 1953/54 te betalen bezettingskosten 8,95 mil liard DM bedragen. De minister heeft voorts medegedeeld, dat West- Duitsland de voorstellen van de Wes telijke mogendheden heeft verworpen om de Duitse bijdrage in de bezet tingskosten vast te stellen op onge veer 12 milliard: DM. zijn hoofdzakelijk van belang in die gevallen, waarin verschillende landen aan de totstandkoming van een goed hebben medegewerkt Het is immers duidelijk, dat indien een goed geheel door één land is voortgebracht aan richtlijnen voor de vaststelling van de oorsprong weinig behoefte bestaat- Het normenstelsel is verdeeld in vier afdelingen. Voor bepaalde goederen, zoals voor werpen van geschiedenis en kunst zijn, aangezien de bijzondere aard van deze goederen met zich medebrengt, dat de gewone normen niet kunnen worden toegepast, speciale normen vastgesteld. Het ministerie van economische za ken vestigt er volledigheidshalve de aandacht op, dat de normen niet in belangrijke mate afwijken van de richtlijnen, zoals deze voorheen wer den toegepast. Zoals wij reeds meldden, hebben leerlingen van diverse scholen, als mede tal van verenigingen te Hoog- woud, poppen, speelgoedhandwerken, enz. vervaardigd voor de kinderen van Poortvliet, dat door de gemeente Hoogwoud is geadopteerd. Boven staande foto laat een gedeelte van een tentoonstelling te Hoogwoud zien, waar de vervaardigde goederen wer den geëxposeerd. Burgemeester D. Breebaart bewondert de stand. Koningin Elisabeth ontving in haar tuin Koningin Elizabeth van Engeland heeft Donderdag in de tuin van het Buckingham paleis 7000 van haar on derdanen uit het gemenebest ontvan- gen. De koningin en de hertog van Edin burgh begroetten daar o.a. sultans in kleurige gewaden en koloniale offi cieren in witte uniformen. Een kolo niale heerser schreed door de tuin onder een grote groen en paars ge kleurde parasol, die hem door een be diende boven het hoofd werd gehou den. Voorts heeft de koningin Donder dag proclamaties ondertekend, die haar titels in de verschillende delen van het gemenebest goedkeuren. De Staatscourant van Donderdag be vat een aantal bekendmakingen met betrekking tot de in- en uitvoer door reizigers van deviezen en binnenlandse betaalmiddelen. Eén en ander is o.m. van betekenis voor de uitvoering van het verdrag tot liberalisatie van het Nederlands-Belgisch kleingrensver- keer, dat met ingang van 26 Mei jL van kracht is geworden. Door wijziging van een aantal be palingen van de deviezenreisbeschik- king 1949 is het voor Nederlandse in gezetenen, die in het 'bezit zijn van een paspoort (in het reizigersverkeer met België een bewijs van Nederlan derschap), nu mogelijk f 50mee op reis te nemen naar het buitenland en RUSSISCHE HOGE COMMISSARIS Scheiding tussen militaire en politieke controle Radio-Moskou heeft medegedeeld, dat in Oost-Duitsland de post van hoge commissaris is ingesteld. Deze post zal bekleed worden door Wladi- mir Semjonof, die tot voor enige weken politiek adviseur was van de Sowjetrussische controlecommissie. De controlecommissie als zodanig zal worden opgeheven. Voorts is bepaald, dat de opperbevelhebber der Sowjetrussische troepen in Oost-Duitsland zich zal beperken tot militaire aangelegenheden alleen. Het hoge commissariaat zal in Ber lijn gevestigd worden en het zal de belangen van de Sowjet-Unie in Duitsland behartigen alsmede toe zicht uitoefenen op de Oostduitse autoriteiten, „opdat deze hun ver plichtingen volgens de overeenkomst van Potsdam nakomen". De terugkeer van de Russische di plomaat Semjonof naar Berlijn in de functie van Russische hoge commis saris heeft in Bonn algemeen opzien gebaard, zowel in Duitse als in geal lieerde kringen. Nadat een maand geleden aan het vertrek van Semjonof als politiek ad viseur van de Russische bevelhebber allerlei speculaties waren vastge knoopt die thans falikant uitko men is men uiterst voorzichtig in zijn oordeel. De woordvoerder van het Westduitse ministerie voor zaken geheel Duitsland betreffende, achtte het raadzaam met een oordeel te wachten tot gebleken zou zijn, welke instructies Semjonof heeft meege bracht van zijn langdurig bezoek aan Moskou. Semjonof geldt als een diplomaat die een gematigde en tactvolle poli tiek voorstaat, die erop gericht zou zgn op de lange duur de vriendschap der Duitsers te winnen. Daarom werd zijn heengaan een maand gele den beschouwd als het begin van een periode, waarin verscherping van het dwangregiem zou worden toegepast. Inderdaad is deze verscherping onder zijn opvolger Joedin ingetreden. Semjonof keert nu terug als eerste hoge commissaris der Sowjet-Unie in Oost-Duitsland. De wijziging van de structuur der Sowjet-contröle tot dusver stond ook de politieke con trole onder de militaire bevelhebbei zou er op kunen wijzen, dat de Sowjet-regerjng haar politieke verte genwoordiger in Duitsland in toe komstige besprekingen over het Duitse vraagstuk zou willen betrek ken. Daartoe heeft zij in Semjonof thans een gelijkwaardige partner voor de Westelijke hoge commissaris sen. De controle-organisatie in de Sowjet-zóne is nu op dezelfde wijze als in West-Duitsland verdeeld in een militair bevel en een zelfstandige po litieke controle. Het enige verschil is, dat de Sowjet-Unie daarnaast nog een ambassadeur in Oost-Berlijn heeft. Deze treedt echter weinig op de voorgrond. Semjonof, groot en elegant, spreekt vloeiend Engels en Duits. Hij was een van de weinige Sowjet-vertegenwoor- digers, die in Berlijn zich vrijelijk onder Westelijke diplomaten mengde bij officiële ontvangsten. Volkslied-incident te Scarborough De gasten op een feestelijke bijeen komst van een vakvereniging van staalarbeiders onder wie vertegen woordigers uit Tsjecho-Slowakije en Zweden in een café te Scarbo rough in Noord-West-Engeland de den het orkestje ophouden met spelen toen dat het Britse volkslied ten ge hore bracht. Zij wilden „de rode vlag" gespeeld hebben. Toen de band dat weigerde, zongen zij dit lied zonder begeleiding. Daarop liet het personeel van het café het Britse volkslied spe len en stond daar bij in de houding, terwjjl vrijwel alle gasten de muziek de rug toe keerden en bleven door praten. De gebruikelijke dronk op de Ko ningin werd die avond niet uitge bracht. Gebouwd op bierflessen De centrale pilaar van het te Bonn in aanbouw zijnde ministerie van bui tenlandse zaken heeft bet begeven en bij nader onderzoek vond men com plete bierflessen in het beton van de pilaar. Men weet niet, of dit aan moedwillige sabotage of louter on verantwoordelijkheid van de arbei ders te wijten is. Bovendien ontdekte men fouten in de reeds opgetrokken muren en deze fouten zouden, wan neer de pilaar thans niet was bezwe ken, later zeer ernstige gevolgen ge had kunnen hebben, aldus meent de politie. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 1953 dit bedrag daar te besteden voor reis- en verblijfkosten- Tot voor kort moch ten binnenlandse betaalmiddelen al leen worden meegenomen met het oog op eventuele kosten, die na afloop van de reis bij terugkeer in Nederland moesten worden gemaakt. Dezelfde faciliteiten gelden thans ook voor een houder van een pas voor grensverkeer, die tot voor kort slechts f 10-voor reis- en verblijfkosten in het buitenland mocht gebruiken. Voorts mogen door omwisseling van guldens in het buitènlanc! verkregen buitenlandse betaalmiddelen voortaan tot het maximum van de tegenwaarde van f 50.vrij worden in- en uitge voerd. Voor wat betreft de wederuit voer echter met uitzondering van in het buitenland verkregen dollars. Bij terugkeer in Nederland moeten deze namelijk aan een door de Ned. Bank gemachtigd wisselkantoor ten verkoop worden aangeboden. Blijkens een algemene vergunning van de Nederlandse Bank mag in- en uitvoer van het bedrag tot f 50.— ook buiten de doorlaatposten geschieden. In- en uitvoer van deviezen, welke zijn verkregen op een toeristen-devie- zenboekje moet echter steeds via een doorlaatpost geschieden- Haags kantonrechter hakt knoop door Bromfiets beschouwd als motorrijtuig De kantonrechter te 's-Gravenha- ge, mr. G. J. M. van den Dungen, heeft de assurantiebezorger S. H. van B. nit Zoetervvoude veroordeeld tot een boete van 1.omdat deze met zijn bromfiets had gereden op het rij wielpad van het Noorder- of Philoso- phenpad in het Haagse bos. In de overwegingen van dit vonnis was de kantonrechter van mening, dat de bromfiets valt onder artikel i ten 2e van de wegenverkeerswet, dat de qualificaties van het motorrijtuig noemt, totdat de regeling voor brom fietsen, welke de minister van ver keer en waterstaat in het vooruit zicht heeft gesteld, is gemaakt. Voorts achtte de kantonrechter het rijden met een bromfiets op een rij wielpad strafbaar, zo lang er geen kentekenbewijs is afgegeven. De ambtenaar van het O.M. had 1 het door Van B. begane feit niet strafbaar geacht en ontslag van rechtsvervolging geëist. Hij was van mening, dat een bromfiets als rijwiel moest worden beschouwd. De ambtenaar heeft cassatie aan getekend. Communist mag toiletbediende zijn Het feit, dat een toiletbediende in een gemeentegebouw van 1936 tot 1939 lid van de communistische par tij is geweest, betekent niet een ge vaar voor de veiligheid van de staat, aldus heeft de Amerikaanse rechter Aron Steuer uitgemaakt De betrokkene, Bonaventura Ping- gera, was door een commissie voor ambtenarenzaken ontslagen als zijn de een gevaar voor de nationale vei ligheid. Het is niet onmogelijk, zo re deneerde de commissie, dat Pinggera in strijd met de waarheid gezworen heeft, dat hij de communistische par tij verlaten heeft teneinde „onder gronds'' te gaan werken. Volgens rechter Steuer grensde deze gedach- tengang aan het fantastische. Hij be paalde, dat de toiletbediende in zijn functie moet worden hersteld. Het Wereldgebeuren Isolement De Amerikaanse regering en de leidende figuren uit de Republi keinse partij vinden, dat men buiten «Ie Verenigde Staten de Ame rikanen slecht begrijpt. Zij zgn daar over ontstemd en reeds enkele malen lieten zij dat merken. Thans is het weer Senator Taft, de man van Ohio en de leider van de re publikeinse fractie in de Senaat, die zich heeft beklaagd. Hij heeft op zijn ziekbed een toespraak opgesteld, die door zijn zoon Robert werd voorge lezen voor een Amerikaans gezel schap. In die toespraak ligt de te leurstelling er dulmendik bovenop. Hij meent, dat de Amerikanen zelf de wapenstilstand in Korea moeten uitdokteren, want dat de Verenigde Naties voor Azië niets betekenen, zo als ze ook al niets betekenen voor Europa, waar men een Atlantisch Pact nodig had om een tegenwicht tegen Rusland te vormen. Een Pact, dat gesloten werd buiten de Verenig de Naties om. Veel hoop op redelgke wapenstilstandsvoorwaarden in Ko rea heeft Taft niet en al wordt het niet zo duidelijk gezegd, het zijn toch zulke landen als Engeland en Frank rijk, die hij dc schuld geeft van de aanzienlijke concessies, welke aan de communisten werden gedaan. De betekenis van Taft's uitlatingen zou niet zo aanzienlijk zijn, wanneer het niet was, dat zijn positie als lei dende figuur in republikeinse krin gen nog voortdurend in betekenis toeneemt. Wanneer men in Londen opmerkt, dat men niet weet wie de poli tieke leiding heeft in de Ver enigde StatenEisenhower of Mac Carthy, dan is dat ten aanzien van Mac Carthy hoogstens een zuur grapje, want in werkelijk heid gaat de strijd tussen Eisenho wer en Taft. Op het gebied van de binnenland se politiek heeft Eisenhower deze strijd practisch reeds verloren. Hij liquideert alle overheidsbemoeienis met het bedrijfslevenhij grgpt niet in als de Senaat de geweldige olie-reserves onder de Amerikaanse zeebodem toewijst aan de Ameri kaanse staten afzonderlijk en daar mee aan de bestaande Amerikaan se oliemaatschappijenhij maakt de baan vrij voor het groot-bedrijf en voor de groot-financiers, Slechts op één punt heeft hij niet aan de wensen van Taft c.s. voldaan: hij kwam nog niet tot een slui tende begroting. Maar die strijd heeft Taft nog niet opgegeven en enkele dagen geleden bleek, dat de minister van defensie Wilson de aan zegging had gekregen zich toch voor al te conformeren aan de inzichten van de minister van financiën, die naar een sluitend budget streeft. Wat de binnenlandse politiek be treft verloopt dus alles succesvol voor Taft. Datzelfde geldt niet voor de buitenlandse politiek. Eisenhower heeft op dit terrein eigen inzichten gevolgd, waarbij hij soms inging tegen de wensen van Taft. De president poogde daarbij ook af te wijken van zekere popu laire „gemiddelden", die de Ameri kaanse openbare mening overheersen. Op die populaire gemiddelden heeft Taft thans teruggegrepen om Eisen hower de voet dwars te zetten. Taft speculeert allereerst op het oude „isolationisme" door te consta teren, dat de Verenigde Staten bij moeilijke kwesties als het Korea-ge- val er alleen voor staan en de zaken alleen dat is dus naar Amerikaans inzicht moeten oplossen. Daarnaast gebruikt hij handig de grote communistenvrees en de angst voor vernietiging van de Verenigde Staten door Russische atoombommen. In het middelpunt van die vrees zet hij Azië, dat voor hem het belang rijkst is. Het mopperende West Eu ropa wil hij laten afzakken tot een tweede plaats. William S. White vestigde er en kele dagen geleden in de New York Times de aandacht op, dat met Taft's instemming admi raal Arthur W. Radford sedert kort de Raad van Stafchefs leidtRad ford, die ronduit verklaard heeft, dat het maar moest komen tot een blokkade van de Chinese kust en die bereikt heeft, dat de marinelucht macht als apart wapen bleefDit laatste met het oog op de Grote Oce aan en de overheersende betekenis, welke het marine-luchtwapen op die Oceaan heeft. White is van mening, dat Taft's positie ook al omdat hij als lid van de commissie voor buitenlandse zaken geheel op de hoogte is van de finesses tier buitenlandse politiek weinig minder belangrijk is gewor den dan die van president Eisenho wer zelf. Wanneer deze belangrijke Taft nu dus de Verenigde Naties veroordeelt en een zelfstandige Amerikaaanse politiek voor Azië wenstdan is dat van de grootste betekenis Dan zou dat wel eens van meer be tekenis kunnen zijn dan een conle- rentie in Bermudaof een be spreking over een Oostenrijks vredes- r-h ag. ROBERT A. TAFT de Verenigde Naties hebben geen be tekenis meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5