Zioin Zijpe BEDRIJFSVOORLICHTING N.-BEVELAND VERGADERDE WALCHEREN NIEUWS is m NIITEDOP WOLFEDERATIE ZEELAND KWAM IN GOES BIJEEN VRIJDAG 29 MEI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN7 5 Moeilijkheden voor grootlandbouwbedrijven In hotel „De Korenbeurs" te Kortgene is Woensdagmiddag de algemene vergadering gehouden van de vereniging voor bedrijfsvoorlichting Noord- Beveland. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter, de heer C. J. van de Velde aan de uit de ramp voortvloeiende gevolgen voor de landbouw. Ook deelde hjj mee, dat de assistent, de heer J. Lekkerkerk, naar elders zal ver trekken. Zijn plaats zal worden ingenomen door de heer Hoekstra. Het be stuursvoorstel om de contributie voor leden uit het geïnundeerde gebied vast te stellen op 1.per ha. en voor de andere leden op f 2.50 per ha. werd aangenomen- Tot landbouwkundige bij de vereni ging werd de heer A. Glas aangesteld. Per 1 Juni hoopt hij als zodanig aan te vangen. Hij wordt voorlopig voor de tijd van een jaar benoemd. Wan neer zijn geschiktheid is gebleken, volgt een vaste aanstelling. Het ligt in de bedoeling om de bouw van het huis voor de landbouwkundige door de leden te laten financieren. Tot voorzitter werd de heer Van de Velde herkozen en tot lid van de fi nanciële commissie koos men de heer W. Klompe. De rijkslandbouwconsulent, dr. ir. W. C. van Beekom gaf, aan de hand van een door hem samengesteld rap port, een toelichting op de bedrijfs economische aspecten van de land bouw in de door zeewater over stroomde gebieden. Spreker wees er op, dat talrijke instanties en autori teiten zich niet voldoende de gevol- Phoenix-caisson naar Veerhaven Kruiningen Kolos heeft waterverplaatsing van 7300 ton Naar wy vernemen zal één van de reusachtige Phoenixcaissons, welke uit Engeland naar Nederland worden overgebracht, gebruikt worden bij de dichting van de Veerhaven te Krui ningen. Het gevaarte (van het type AX) heeft een waterverplaatsing an 7300 ton; het is 62.18 meter lang, 18.90 meter breed en eveneens 18.90 meter hoog. Het is dc bedoeling vandaag uit Engeland te vertrekken; men hoopt be gin volgende week op de plaats van bestemming te zijn. De caisson be-tact uit een. aantal „compartimenten"; met behulp van af sluiters kan men elk „compartiment'' afzonderlijk vol water laten stromen Hij kan in iedere gewenste stand wor den gezonken. Een kleinere caisson van het type BX, die in ons land beschikbaar is, zal eveneens in Kruiningen worden ge bruikt Deze heeft een waterverplaat sing van 3300 ton en is van hetzelfde type als de caissons, die destijds bij de dakdichtingen op Walcheren goede diensten hebben bewezen. Linnententoonstelling in IJzendijke geopend Onder de spreuk „Nederland weer Linnenland", werd in het jeugdge- bouw te IJzendijke een tentoonstel ling georganiseerd door de afdeling IJzendyke van de Zeeuwsch-Vlaamse Vlassersbond. Bij de opening waren, behalve vlassers, ook het dagelijks bestuur van de gemeente IJzendijke, het bestuur van de Z.L.M. en N.C.B. aanwezig. Wegens ontstentenis van de voorzitter, werden de aanwezigen toegesproken door de vice-voorzitter de heer A. Lievens. Hierna sprak de heer Francken, secretaris van de Ne derlandse Vlasfederatie. Het doel van deze tentoonstelling is, aldus de heer Francken, het gebruik van linnen in Nederland te stimuleren. Als iedere Nederlander per jaar 400 gr. linnen afneemt is onze afzet gewaarborgd. Nu vele landen zelf vlas verbouwen, is de afzet van linnen in gevaar ge komen. De burgemeester, jhr. L. E. D. S. von Bönninghausen merkte op, dat ondanks het gebruik van synthetische vezels, het linnen steeds van hoge waarde is gebleven. Hy was de orga nisatoren dankbaar voor het feit dat deze tentoonstelling in zijn gemeente werd gehouden. Ten slotte maakte men onder des- Itundige leiding een rondgang over de tentoonstelling. „Toorenvliedt" te Middelburg een prachtig recreatieoord AVONDEXCURSIE VAN „TUINBOUW EN PLANTKUNDE". Het prachtig aangelegde, volgend jaar voor het publiek te openen re creatiepark „Toorenvliedt" te Mid delburg, waarvan de beplanting reeds behoorlijke afmetingen begint te krij gen, was het doel van een avondex cursie, welke leden van de afdeling Walcheren der Kon. Ned. Maatschap pij voor Tuinbouw- en Plantkunde Donderdagavond maakten. Zij had den daarbij een goede gids in de land schapsarchitect de heer C. P- Broer- se. die op duidelijke wijze het hoe en waarom van de aanleg verklaarde. Het gezelschap er bestond voor deze excursie een behoorlijke be langstelling wandelde door de la nen en laantjes en aanschouwde met bewondering de weloverwogen aan leg, waarbij vooral veel aandacht is besteed aan de ruimtewerking, als mede de met zorg gekozen beplantin gen. Via de speelweide en de door rustieke bruggetjes overspannen slingerende vijvers kwam men bi) het fraai gesitueerde openluchttheater, dat een grote aanwinst voor de stad kan worden genoemd. Het gehele park belooft trouwens een rijk bezit voor Middelburg te worden, vooral wanneer de beplanting nog iets ver der is opgeschoten. Na deze rondwandeling verzamel de men zich in het buis „Tooren vliedt", de Chr. Landbouwwinter- scliool, waar de heer Broerse een in teressante, met lichtbeelden verluch te lezing over de landschapsarchitec tuur hield. Hy vertoonde een groot aantal prachtige, gekleurde lantaarn plaatjes, die het gesproken woord op duidelijke wijze illustreerden. De voorzitter, de heer A. Lokker, zegde hem na afloop hartelijk dank voor deze mooie avond, die door de leden zeei werd gewaardeerd. gen van de overstroming realiseren. Bij velen bestaat de absolute onjuiste opvatting, dat bouwland, overstroomd door zout water en daarna bewerkt met gips. ongeveer hetzelfde effect te zien geeft, als door zoet water overstroomd bouwland. Volgens ir. van Beekom zal een froot landbouwbedrijf van ongeveer 8 ha. en meer, zoals men er zo veel vindt op Noord Beveland, omstreeks 1957 hersteld zijn. Nadat spreker ge wezen had op de moeilijke jaren, wel ke het groot-landbouwbedrijf tege moet gaat, besprak hij de rampscha- dewet. Het ontbreken van een na- schade voorziening had spreker on aangenaam getroffen. Er is voor be- werkingskosten van de tachtigdui zend ha. overstroomd land 50 milli- oen gulden uitgetrokken, dus 625 oer. ha. Dit bedrag ligt, aldus ii- Van Beekom, te laag, omdat het over ver schillende jaren verdeeld moet wor den. Na de uiteenzetting van ir. Van Beekom werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Twee tewaterlatingen bij ,,Ds Schelde" Op 27 Juni en 24 Juli Naar wij vernomen, staan -voor de komende maanden bij de Kon- Mij. „De Schelde" te Vlissingen weer enige belangrijke tewaterlatingen op het programma. Op Zaterdag 27 Juni is de 'ewaterlating van de eerste van de vier onderzeebootjagers voor de Ko ninklijke marine en op Zaterdag 24 Juli die van de eerste van de drie vrachtschepen, die voor Russische re kening worden gebouwd. Diezelfde dag zal waarschijnlijk ook de „Kungs- holm" voor de Zweden-Amerika- lijn naar buiten worden gebracht Wijkverpleegsters komen te Kapelle bijeen Zaterdag zullen de wijkverpleeg sters van „Het Groene Kruis" uit ge heel Zeeland ta Kapelle in jaarverga dering bijeenkomen. De morgenbij- eenkomst zal worden gehouden in het verenigingsgebouw „Obadja" onder leiding van jhr. R. RÖell. burgemees ter van Haamstede. Na de huishou delijke vergadering zal dr. F. J. Vis ser, huidarts uit Terneuzen, een cau serie houden over het onderwerp „De zedelijke volksgezondheid", terwijl de districtszuster, mej. A. Vooren uit Middelburg, zal spreken over „De geestelijke volksgezondheid". De middagbijeenkomst zal worden fehouden in hotel „De Zwaan" Na e gemeenschappelijke maaltijd al daar zal er een poppenspel vertoond worden in 14 taferelen, getiteld: „Zo of Zo?", handelende over de kinder- hygiëne. door de dames Cia Boort en Trudy de Ruijter, die dit poppenspel hebben ontworpen. Voorstellen aan de Vlissingse raad B. en W. van Vlissingen stellen de gemeenteraad voor aan de afd. Vlis singen van de Ned. Bond „Maarten Luther" ten behoeve van haar lees bibliotheek een subsidie van 50 per jaar toe te kennen. Hierdoor komt deze organisatie tevens in aanmer king voor de toekenning van een pro vinciale subsidie. De N.V. Haven van Vlissingen wil een wijziging in haar statuten aan brengen, waardoor het mogelijk zou worden behalve aan de directie, ook aan andere delen van het personeel een aandeel in de winst uit te keren. B. en W. hebben tegen deze wijzi ging geen bezwaar en stellen de raad voor de gemachtigde van de ge meente de bevoegdheid te geven zich in de vergadering van aandeelhou ders voor deze wijziging uit te spre ken. Voor de aanschaffing van een nieu we auto voor de vee- en vleeskeu ringsdienst vragen B. en W. een cre- diec van 2810,50. De auto moet wel iswaar 4922 kosten, maar voor de oude, versleten auto Kan nog f 1250 worden verkregen, hetgeen 111,50 meer is dan de boekwaarde per 1 Januari 1953, terwijl reeds f 2000 werd ontvangen als voorschot van het Rijk op de vergoeding voor de tij dens ae oorlog verwoeste auto van deze dienst. Ook wordt voorgesteld aan mej. A. Kooijman op haar verzoek eervol ontslag te geven als lerares in de naaldvakken aan de gemeentelijke industrie- en huishoudschool. Voorts vermelden wij voor de raads vergadering van hedenmiddag nog een voorstel tot het intrekken van een aantal raadsbesluiten inzake een aantal verordeningen op de heffing en invordering van plaatselijke belas tingen, welke reeds geruime tijd niet meer worden toegepast omdat zij door wetswijziging onmogelijk zijn geworden ot op andere wijzen gere geld werden. V erkeersongevallen met goede afloop Bij Vlissingen hebben zich twee verkeersongevallen voorgedaan, wel ke beide betrekkelijk goed zijn afge lopen. Woensdagavond botste de 24- jarige S. uit Vee re met een motorrij wiel, waarvoor hij geen rijbewijs bleek te bezitten, op de Souburgse weg tegen de achterzijde van een per sonenauto, toen deze onverwacht stopte. S. kon de wagen niet meer ontwijken, doordat hij te dicht achter de auto had gereden. Hij viel en liep verwondingen op aan hoofd en han den. Het motorrijwiel werd zwaar, de auto licht beschadigd. In de nacht van Woensdag op Don derdag om ongeveer drie uur kwam de autobestuurder H. uit Vlissingen, die op weg was naar Souburg via de Oost-Souburgse weg met zijn wagen in de ter plaatse nog openliggende tankgracht terécht doordat een te genligger bij het inhalen van een an dere wagen hem dwong de weg te verlaten. De bestuurder bleef onge deerd, maar de wagen liep enige schade op. Hij kon enige uren latei- door een vracntauto op de weg wor den getrokken. Christelijke metaalbewerkers in ,,Ons Huis" bijeen Te Meliskerke hielden de Christe lijke metaalbewerkers een vergade ring in „Ons Huis" onder voorzitter schap van de heer P. Brasser. Na opening op de gebruikelijke wijze sprak de voorzitter 'n kort openings woord, waarin hij zich in het bijzon der richtte tot de districtsbestuurder, de heer J. Lodder, die in deze verga dering het woord voerde. Na de behandeling van notulen en ingekomen stukken kwam de zg. be schrijvingsbrief ter tafel en werd de opdracht besproken voor de afgevaar digde van Meliskerke naar de alge mene vergadering en de houding welke deze afgevaardigde dient in te nemen o.m. ten aanzien de te nemen besluiten. Men verleende deze verte genwoordiger machtiging met de be slissing van het hoofdbestuur in te stemmen. De beschrijvingsbrief werd door de heer Lodder op duidelijke wijze toe gelicht. Na een dankwoord van de voorzitter aan de aanwezigen, waar in deze aandrong op een heter bezoek aan volgende vergaderingen, werd de bijeenkomst besloten met het samen zingen van lied 38 uit de oude liede renbundel en dankzegging door de heer Lodder. Sportfilm 19511952 In Alhambra te Vlissingen en Grand te Goes werd gisteravond ver toond de Sportfilm 19511952, die Polygoon-Profilti had samengesteld uit journaalopnamen. Het was van zelfsprekend interessant nog eens be langrijke sportgebeurtenissen van twee jaar geleden en vorig jaar te zien. Er waren tal van interland voetbalwedstrijden van het Neder lands elftal en 'nog enkele andere ont moetingen, zoals BelgiëItalië, Oos tenrijkEngeland en de Cup Final uit 1951- Eigenlijk was aan voethal wel een te grote plaats in deze rol prent toegekend. De opnamen van de Olympische Winterspelen in 1952 vormden een welkom tegenwicht, maai- bepaald een teleurstelling was het. dat de bezoekers niets te zien kregen van de Olympische Spelen te Helsinki, waai-voor toch zeker een plaats had moeten worden ingeruimd. De Tour de France 1951, waarin onze gehele Nederlandse ploeg na de val van Van Est opgaf, was in zijn geheel opgenomen, maar van de Ron de van vorig jaar, waarin de Neder landers zo'n goed figuur sloegen, kreeg men niets te zien. Vooi'ts waren er opnamen van na tionale zwemwedstrijden, de Marai thon te Enschede, de Tulponraliy, dé Grote Prijs van Zandvoort, het be zoek van de Harlem Globetrotters, biljartwedstrijden en nog vele andere gebeurtenisgen op sportgebied- Aanrijding te Middelburg Op de hoek van de Nieuwe Vlis singse weg en de Piet Heinstraat te Middelburg ontstond een aanrijding tussen een personenauto en een mo torfiets. Er werd materiële schade aangericht. LAATSTE NIEUWS Bakkerijbrand te 'sH. Arendskerke Tegen één uur In de afgelopen nacht brak een grote uitslaande branc uit in de bakkerij van Van de Maale aan het Kerkplein te 's-Heer Arendskerke nabij Goes. De bakkery Is geheel ingebouwd, zodat er groot gevaar bestaat voor omliggende pan den- De brandweren van 's-Heer Arendskerke en enkele omliggende plaatsen, waaronder Goes, rukten met groot materiaal uit. Bisamrat gevangen in Zaamslag De bisamrat. een der gevaarlijkste belagers van de Zeeuwse zeeweringei blijkt thans te zij-i doorgedrongen tot -Je bebouwde kom der gemeente Zaam slag. De timmerman A. Dekker al daar ving bij zijn huis in het centrum van de gemeente een bisamrat met een totale lengte van niet minder dan 55 cm. Ook onder Wolphaartsdijk? Hoewel de Plantenziektekundige dienst dezer dagen bij een te Wol- faartsdijk ingesteld onderzoek geen sporen van bisamratten kon ontdek ken, schijnen zich daar toch enkele van deze gevaarlijke knaagdieren op te houden. Donderdagmorgen kreeg de P. D. te Goes bericht dat een op zichter by de dakwerkzaamheden, twee ratten aan de voet van de dijk had zien zwemmen. Direct toog de Plantenziektekundige dienst opnieuw op onderzoek uit. De betrokken op zichter gaf een omschrijving van de ratten welke hij had waargenomen. De grootte van deze dieren en de vorm van de staart aan het eind zijdelings afgeplat kwamen volle dig overeen met het signalement van een bisamrat. Uiteraard zullen thans pogingen in het werk worden gesteld om de dieren te vangen. Aanbesteding te Middelburg Namens de fa. Louwerse en De Priester, tegel- en bouwstoffenhan- del, besteedde het architectenbureau irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft te Middelburg Donderdag in het open baar aan het bouwen van een kan toorgebouw met toonzaal en boven woning aan de Vlissingsesingel te Middelburg. Er werd als volgt inge schreven F. Hollebrandse en Zn., Middel burg, 60-200; A. Blankenburgh, Nieuwdorp. 60.900; Fa. De Rijk en v. Belzen, Middelburg, 60.960; J. F. Hopmans. Goes, 61.945; L. Goed- bloed, Veere, 61.950; L. G. Blom en Zn-, Burgh, 63.800; J. Geschiere, Middelburg, 64.150; J. Hendrikse, Middelburg, 64.414; Van Schaik en Gilde, Middelburg, 68.543: Gebr. v. d, Poel, Lamswaarde, ƒ-68.700; P. F Voet, Kloosterzande, 69.700; P. C. Hubers, Middelburg, 70.000; J. M. Goedemondt, Vlissingen, 70.200; A. J. Stoppels, Middelburg, 70.800; Iz. Franse en Zn., Middelburg, 71.225; Fa- Vaas, Souburg, 71.300. De gunning werd aangehouden. 25 Jaar bij de Plantenziektekundige Dienst De heer N. A. de Regt, sedert 1951 chef van het kantoor Rotterdam van de Plantenziektekundige Dienst, is op 1 Juni a.s. 25 jaar aan deze dienst ver bonden. Hij begon zijn loopbaan als controleur in Terneuzen en bleef daar tot November 1931. VAN TOT De muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" uit Souburg toonde tijdens het laatstgehouden concours in Westkapelle dat inderdaad met veel vlijt en nog meer volharding was gerepeteerd, door in de afdeling uitmuntendheid een eerste prijs t'e behalen. Het is een resultaat, dat tot verheugenis stemt en de Souburgers sta ken hun trots dan ook niet onder de be kende stoelen of de nog bekendere ban ken. maar maakten een vrolijke muzikale wandeling door de gemeente, waarbij het him natuurlijk aan belangstelling niet ontbrak. Zaamslag is kennelijk op weg om een van de gezondste gemeenten in de wijde omtrek te worden. Zaamslag telt een 3400 zielen (en zieltjes! die dezer da gen werden gevraagd naar hun mening over het komende bevolkingsonderzoek op t.b.c. en 2200 hiervan gaven zich zon der bedenken op om doorgelicht te wor den. Hetgeen een loffelijk Initiatief mag heten De Margrietstraat in Yerseke zal weldra geheel zijn volgebouwd, want zo bericht men ons. de 'irma Waverijn is bezig hier in ijltempo drie huizen uit de grond te i ampen. Men wil nu in Yers 3 alleen nog een goede verbinding met „e Vy verstraat, waardocj een mooie straat mèt mooie huizen zal ontstaan. Ook Zee- lands oesterdorp denkt aan zijn uiterlijk dus Volksspelen en een voetbalwedstrijd gaat men deze zomer In Sluiskil organi seren, zo besloten de leden van de C.N.A personeelsvereniging, en men stelt zich hiervan thans reeds alle goeds voor. De leden vergaderden in het Kleine Casino waar de secretaris een bloemrijk over zicht gaf van de uitvoeringen ir het afge lopen seizoen. Het ledental bleek te zijn gestegen tot 62 doordat >ok het A.C.Z.- personeel tot de vereniging toetrad. Over het maken van :en reis zal nog nader worden gesproken. Kort er» Klein Mej. Mollc -na, onderwijzeres te Zou te Spui daagde voor het L H.B.O.-exa- men. De opbrengst var de collecte ten ba te van de sanatoiia „Sonnevanck" ei „Zonnegloren te 'is s f 45.46. Voor het examen fröbelonder e- res slaagde te Middelburg mej. C. Ver meulen va Sluiskil. In de Ned. Herv. srk te Sluis le verde de Plnkstercollecle f 219.51 voox d< zending op. In het parochiehuis te Sluiskil wi -d door de K.A.V. een «slaag le gezellige avond gehouden. Door jeugdige Jilettan tjes werden toneelstukjes opgevoerd en daarna hield pater Gardiaan een met veel belangstelling neluisterde causerie ever Polen, waar hij ruim 12 jaai werkte Te Rotterdam slaagde voor het rac- tische gedeelte van het hoofdakte-exa- n kleuteronderwijz'- s mej. M. Flipse te St, Laurens. De opbrengst van de Emmabloem- collecte was te St. Laurens f 78.18. Fraai ,v er trof -'e sportverenl ng ..Eurgh" tijdens de 'ezelli heidswande- ling welke op Tweede Pinksterdag werd georganiseerd. Er was vee) belangstelling en de deelnemers genoten buitengewoon van de tocht Joo- het lentclijke land schap. Op het sportterrein te St. Annaland speelde W.H.S. I een voetbalwedstrijd te gen Seolto II uit Zevenbergen. Het werd een 31 7 voor de gasten. 0 Dondeiüaginorgen is >p de onbewaak te overweg van de Loolaan te 's Gra- venhage de 12-jarige F. van der W ge grepen door een electrische trein van de lijn Scheveningen—Hofplein. De jongen was op slag dood. Hij was met een school kameraad p weg naar school. De andere jongen bleef ongedeerd. 0 Koningin Juliana is voornemens het jubileumconcert, in het Amsterdamse Concertgebouw, van de 100-jarige ko ninklijke mannenzangvereniging „Apollo' bij te 0 Mohammed Ben Naceur, een Tunesiër, die bij de onlangs gehouden gemeente raadsverkiezingen werd kozen, is in zijn woning te Zerkin, in de omgeving van Gabes, door "ljf onbekenden ver moord. De daders wisten te ontkomen. 0 Koningin Elizabeth de tweede va Engeland heeft Donderdag de nieuwe Sowj et-ambassadeur. Jakob Malik, in audiëntie ontvangen. Premier Churchill woonde 's plaatsvervanger van de mi nister van buitenl. zaken, Eden. het on derhoud bij. Later ontving de koningin Malik, Alle schapenhouders thans aangesloten Donderdag hield de afdeling Zee- Land der Nederlandse Wolfederatie haar algemene vergadering in hotel „Centraal" te Goes. De voorzitter, de heer N. A. Deïst, memoreerde in zijn openingswoord de gebeurtenissen van 1 Februari, die zulke rampzalige gevolgen heb ben geiiad en waarbij de afdeling ook enkele leden heeft verloren. Vele leden, onder wie een aantal kudde houders, zagen hun gehele schapen- stapel door het watergeweld verlo ren gaan. De afdeling Zeeland heeft in de eerste dagen een partij dekens ten behoeve van de rampslachtoffers be schikbaar gesteld. De secretaris-penningmeester, de heer W. C. Sinke, gaf een overzicht over het afgelopen boekjaar, waaruit bleek dat de afzet van wollen goe deren in totaal ruim 32.000 heeft belopen. Aan ruwe wol werd in 1952 ruim 29.500 kg. ingenomen, waar voor inclusief de nabetaling plm. 91.000 werd uitbetaald. Ongeveer alle schapenhouders zijn thans in Zeeland bij de Ned. Wolfederatie aangesloten. Hierna kreeg de heer E. Govers, vertegenwoordiger van de Wolfede- „Westenschouwen" weer gids voor de scheepvaart In tegenwoordigheid van de direc teur van het Loodswezen te Rotter dam, kapitein ter zee J. Tissot van Patot en de hoofdingenieur van de technische dienst der Rijkskustver- lichting, ir. P. J. G. van Diggelen, heeft het hoofd van de kustwacht, de heer M. Meganck, Donderdag avond om S.30 uur de geheel ver bouwde en gerestaureerde lichttoren „Westenschouwen" officieel weer in gebruik gesteld. De toren is voor zien van centrale verwarming, het interieur is geheel vernieuwd en over al zijn de modernste snufjes toege past. De lichtsterkte is aanzienlijk opgevoerd. Draaiend heeft het licht thans een sterkte van 5.200.000 kaars en stilstaand een lichtkracht van niet minder dan 13.000.000 kaars. Eerste koudegrond- aardbeien aangevoerd Woensdag werden op de veiling te Kapelle de eerste aardbeien van de koude grond aangevoerd van het ras Deutsch Evern. Het bedroeg een kwantum van 1kg. van de kweker de heer C. v. d. Vliet uit Biezelinge. De aardbeien brachten 1,12 per kg. op. VAN BADTAS TOT MELKBLIK De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in het tijdvak van 20 Mei tot 27 Mei 1953 de navolgende voor werpen ais gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerdBadpakken. ceinturen, handschoenen, badtas, schep en breek ijzer, benzinedop, kinderkousen, man chetten, capuchons, hamer, zonnebrillen, sleutels, kindertasje, rijwiel, handdoek, bal en kinderschepje en dat aan 2ijn bureau de adressen zijn te bekomen van de vol gende gevonden voorwerpen: portemon- naie's, badtas, snoer kralen, zonnebril, alpinomuts, ringetje,, bal. briltasje. shawl, strandstoel, ba! in net. armband, baby jasje. melkbus, schoentje, hoed, mantel band en polshorloge. FILMS IN ZEELAND Le Plaisir In navolging van Engeland, waar reeds driemaal enige verhalen van So merset Maugham tot één film werden samengebundeld, is er thans in Frank rijk een „filmomnibus" gemaakt van drie verhalen van Guy de Maupassant, de vader van de „short story". Deze rolprent, Le Plaisir, waarin talrijke bekende acteurs en actrices optreden, zoals Gaby Morlay, Daniëlle Darrieux, Jean Cabin en Simone Simon, werd Donderdagavond in Electro te Mid delburg vertoond. Het werk is rijk aan echt-Franse spirit en sommige passages zijn haast beklemmend van sfeer. Het beste van de drie verhalen vonden wij het laatste: de avonturen van een groepje dames van lichte ze den, die een dagje op het land vertoe ven om tegenwoordig te zijn by de eerste communie van het dochtertje van haar bazin. Dit beroemde verhaal werd op waarlijk meesterlijke wijze verfilmd. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 27-5. Stanwell van Port Said; Winsum van Sluiskil; Rol- lon van Antwerpen. 28-5. Elza Nübel van Rotterdam; Justus Haslinger van Zwe den. Vlissingen vertrokken: 27-5. Winsum naar Archangel; Hebe Nobel naar Lon den. 28-5. Rollon naar Genua; Stanwell naar Zweden; Elza Nubel naar Zweden. Gepasseerd naar Antwerpen: 27-5. West polder van Lissabon; Sleepboot Atlantis en trolier van Caen; Hartel van Rotter dam; Alamak van Boulogne; Nassauha- ven van Rotterdam; Glashaven van Rot terdam; Peter van Rotterdam naar Gent; 28-5. Karei van Rotterdam; Sumatra van Amsterdam; Erna van West Hartlepool; Neptunes van Amsterdam. Gepasseerd van Antwerpen; 27-5. Nan- jo van Londen; Alioth naar Rotterdam; Muiderkerk naar Rotterdam; Atlantis naar Rotterdam; Sumatra naar Londen; 28-5. Ton-S naar Ipswich; Heelsum naar Hamburg; Marne naar Rotterdam; Anne- kerk naar Rotterdam; Lieve Vrouwenkerk naar Rotterdam. Marktb erichten EIEBPRIJS MIPDELPURG. 28 Mei. Particuliere prijs elerrn: no. 0 19 ct„ no I 18 ct., no. II 17 ct., no. JU 16 ct., no. IV 15 ct. Minimumprijs pluimveehouders f 2.13. VISMIJN VEERE. 28 Mei. Handels garnalen, aanvoer 339 kg., 71. ratie het woord. Deze gai een over zicht van de financiële positie in de coöperatie, welke zeer gezond kan worden genoemd. Ten aanzien van de dit jaar uit te betalen wolpryzen dienen de ver wachtingen niet te hoog gespannen te worden, al kan de politieke we reldsituatie hierin spoedig verande ringen brengen. De heer Govers deelde voorts mede dat de leden, welke hun wol in voorverkoop heb ben aangeboden, deze voor 100 c/o tegen de opgegeven prijs kunnen le veren. Deze prijzen liggen 30 bo ven de voorschotprijs van 1952. De situatie in Nederland is thans zo, dat 92 van alle Nederlandse wol door de N.W.F wordt ingeno men en wat de afzet betreft, is de Ned. Wolfederatie thans de groot ste breigaren-leverancier in Neder land geworden. De heer Govers stelde de getrof fen kuddehouders de diensten der N. W. F.-deskundigen ter beschikking by de aankoop van nieuwe schapen, waarbij vooral op kwaliteit en ge schiktheid voor de Zeeuwse gronden zal worden gelet. De kosten dezer aankoop worden door de vereniging gedragen. De secretaris bracht nog ter ken nis, dat de wolinname in de eerste helft van Augustus zal geschieden. De voorzitter wekte de leden ten slotte op bij de aankoop van schapen van de diensten der N. W. F. ge bruik te maken. KORFBAL Het programma voor Zaterdag 30 Mei Het Zeeuwse korfbalprogramma voor Zaterdag 30 Mei a.s. luidt als volgt: le klasse: Swift ISeolto; Tjoba ISSS I; Togo I—Olympia I. 2e klasse: Swift II—Togo II; Vios —Vitesse; De PoelElto. 3e klasse A: AKC—Atlas; BKC Animo. 3e klasse B: KVL—Swift V; VKV Stormvogels; Animo nZuidwesters. 3e klasse D: Volharding nZee- landia H; Tjoba II—WKV; Scampo- lo H3ODS; VopoVolharding. Adspiranten A: ViosVopo; Mad- joeZuidwesters. Adspiranten B: Zuidwesters B Swift Lenig. VOETBAL België versloeg Zweden te Stockholm met 3—2 De interlandwedstrijd Zweden—België welke te Stockholm In de voorronde van het tournooi -mi de wereldtitel werd gespeeld. Is geëindigd ii een 3— 2 overwinning voor onze Zuiderburen. Deze score was reeds bij de rust be reikt. MOTORSPORT Kaartleesrit op Walcheren Zaterdagavond a.s. organiseert de M.A.C. „Scheldegouwen" een kaart leesrit op Walcheren De start is op de Marlet te Middelburg, 1c finish is in Westduin- De rout., loopt uitsluitend over verharde wegen en heeft een lengte van 65 km- Waar zijn onze schepen Aagtekerk .0. 27 N. Seychell n. R'dam. bbekerk 28 te P- .ng. Andijk 28 te Vera Cr t. Ave .-dijk 28 bij Scilly. Bloemfontein 27. 380 m. N.O. te St. Helena n. Amsterdam. Boschfontein 27 v. Suez n. Ft. Sudan. Caltex the Hague p. 27 Finisterre n. Pernis. Ena 28 te San Juan. Eos 27 te Savona. Gaasterkerk 28 te Dar c- Salam. Grootel-erk 27 v. Hongkong n. Japan. Indrapoera p. 28 Kp. de Gata n. Mars. Joh. v. Oldenb. p. 28 Minikoy n. Suez. Laertes 27 dw. Pt. Sudan i. Aden. Lutterkerk 29 te Genua verw. Maas p. 28 Kp. St. v'ucent. Maasdam p 20 Scilly n. Cobh. Macuba 27 nog te Singapore. Mapia 28 te Suez. Meliskerk 27 v. Otaw. n. Yokohama. Meerkerk 28 Ras ladraka n Karachi. Nw. Amsterdam 3 te Tanger. Ootmarsum p. 28 Miami. Rijndam 28 te Lissabon. Salawati 27 v. Lagos n. Pointe Noir. Soestdïjk p. 27 N. York n. Baltimore. Tawali p. 28 Gibraltar. Waterman 27. 580 m. W. Landsend n. Rotterdam. Willem Ruys 27 v. Djakarta n. R'dam. Nagekomen advertentiei Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, ge heel onverwachts, tot onze diepe droefheid Mevrouw ANNA CORNELIA HUIZING A geboren LOOTEN Middelburg: A. LOOTEN en Familie Haren (Gr.): A. M. BOTJE— HU1ZINGA Ir. D H. BOTJE. Vught: Mr. J. M. HUIZINGA. P. G. HUIZINGA— KLUIT s Gravenhage. 28 Mei 19o3. Corresp. adres: Hotel „du Passage" Verzoeke geen rouwbeklag. De teraardebestelling Is bepaald op Zaterdag 30 Mei a.s. in het fa miliegraf op de be graafplaats „Oud Eik en Duinen" te 's Gra venhage te circa 11.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3