KAPPIE en de automatische stuurman FABRIEK TE ARNEMUIDEN IS IN WARENHUIS VERANDERD WAï CHEREN Geen interesse voor WaterscHapsbank. OFFICIËLE PUBLICATIES ZEEUWSCH-VLAANDEREN VIERDE 100 JAAR KROMSTAF DINSDAG 26 MEI 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 VOOR DE RAMPSLACHTOFFERS. Er is nog een goederenvoorraad van 250.000 stuks op komst. Nog steeds arriveren enorme hoeveelheden nieuwe en oude, gebruikte en ongebruikte goederen, die bestemd zijn voor de rampslachtoffers, in Zce- lands centrale opslagplaats en uitgifte-depot te Arnemuiden. De helft van de grote Vitritefabriek, even buiten de kom van deze gemeente gelegen, wordt voor dit doel gebruikt: wanneer men het gebouw betreedt, waant men zich in een kolossaal, uitstekend bevoorraad warenhuis, waar de meest uit- eenlopendo zaken zijn uitgestald. Op het eerste gezicht lijkt het, alsol hier louter textielproducten zijn opge stapeld: kisten, kratten, dozen en rek ken vol heren-, dames,- kinder- en ba by kleding, lakens en slopen bij dozij nen, hoge bergen kussens, en de kens. Maar bij nadere inspectie blijkt, dat er in de ruime fabrieks hal, waarin provisorische nog een opslagzolder is gemaakt en in de dito loods op het terrein nog talloze andere artikelen wachten op het moment, dat zij in het bezit worden gesteld van Zeeuwen, die veel of alles verloren. Om slechts een greep te doennieuwe damesschoenen, rubber laarzen, tuin gereedschap, bestekken, serviezen, electrische dekens en paraffine lam pen, pijpen, pepermunt, port, sardines, straalkachels, mellcgereedschap, e- maille, weegschalen, frituurgamitu- ren, honderden moccakopjes, melk kokers en koffiemolens, zaklantaarns, nachtspiegels en zelfs wasiijnen. Al deze en nog veel meer artikelen hebben hun eigen plaats en wanneer men langs de lange rekken dwaalt, verwacht men ieder ogenblik een ver koopstertje te zien opduiken, die vraagt „wat meneer gehad zou willen hebben". Toch liggen niet eens alle beschik bare goederen in Arnemuiden opge tast: ook in Middelburg bevindt zich nog een aantal depots. Geregeld gaan er goederen de deur uit meestal ge schiedt het vervoer per vissersboot, want vlak bij het uitgiftedepót is een laad- en losplaats want regelmatig ontvangt men verzoeken van burge meesters der rampgemeenten, maar er komen ook steeds weer nieuwe voorra den bij en het valt werkelijk dan ook niet te verwonderen, dat fabriekshal en -loods alweer te klein blijken te zijn en dat het voornemen bestaat, op het fabrieksterrein tijdelijk nóg een op slagruimte te creëren. Het laden en lossen geschiedt in hoofdzaak door B. en W. van Middelburg voelen niets voor nieuwe school. De Vereniging voor Bijz. Lager On derwijs op Geref. Grondslag te Mid delburg heeft het gemeentebestuur verzocht, gelden beschikbaar te stel len voor de bouw van een bijzondere lagere school in de wjjk 't Zand. B. en W. stellen de raad echter voor, de gevraagde medewerking te weigeren. Weliswaar staat vast, dat de school door ten minste 53 leerlingen zou worden bezocht, doch van deze 53 bezoeken 17 de Geref. school aan de Herengracht. 16 de Geref. school aan de Gravenstraat en drie de Ned. Herv. school op 't Zand. Voor het merendeel der kinderen is de afstand van de woning tot de school, die zij thans bezoeken, minder dan ander halve km., voor alle kinderen minder dan drie km. Hoewel gedurende de laatste 13 jaar de bevolking van 't Zand toenam van 2100 tot 3700 zie len,'kan er volgens B en W. toch geen verband bestaan tussen deze toeneming en de schoolstichting, ter wijl het bezoek aan scholen in de binnenstad in verband met de geringe afstand geen bezwaar kan zgn. Zilveren politie-jubileum. Zaterdag werd in intieme kring het feit herdacht, dat de heer A. Langendoen, brigadier bij de ge meentepolitie te Goes, vijf en twintig jaar geleden zijn politieloopbaan be gon bij liet depót van de Kon. Ma rechaussee te Apeldoorn. Na zgn opleiding was hij werkzaam in Eind hoven, Papendrecht en Steenbergen, waarna hij in 1933 bij de gemeente politie te Zwijndrecht kwam. Sedert 1949 is hij thans brigadier te Goes. Namens het corps werd hem een enveloppe met inhoud aangeboden, terwijl zijn echtgenote een bloem stuk mocht ontvangen. FILMS IN ZEELAND Film zorgt voor koel amusement. De Vlissingers hebben tijdens deze warme dagen in Alhambra van een opfrissende koelte kunnen genieten, want men werd met Abbott en Costel- lo mee naar Alaska gevoerd. Het kluchtige tweetal beleeft weer een aantal onmogelijke figuren in gezel schap van Mitzi Green, Tom Ewell en Bruce Cabot. Vandaag en morgen kan men nog genieten van deze kostelijke rolprent. In Luxor te Vlissingen gaat een vro lijke musical met Fred Astaire en Ve ra Ellen en uit deze namen blijkt wel, dat men van goede danskunst kan ge nieten, Vooral Fred Astaire is weer in „oude vorm" en hoeft voorlopig nog geen afscheid te nemen van het witte doek. Ambonezen, die dat lang niet gemak kelijke werk vaardig en opgeruimd met menige kwinkslag en menige Ma- leise uitroep verrichten. De Stichting Watersnood Zeeland beschikt op dit moment over een voor raad goederen van 40.000 stuks. Maar 250.000 stuks liggen nog in Am sterdam op verscheping te wachten! De buitenstaander vraagt zich ver bijsterd af, wat men toch wel met deze gigantische goederenstroom (die ove rigens wel treffend de fantastische of. fervaardigheid in binnen- en buiten land demonstreert!) wil aanvangen. Maar ZÜ> die het weten kunnen, beto gen, dat er niet teveel van het goede aanwezig is; er is nog veel, heel veel nodig men denke slechts aan de honderden Schouwenaren, die binnen kortere of. langere tjjd toch ook naar hun eiland terug zullen keren en dan opnieuw moeten beginnen. Jhr. S. O. de Casembroot overleden. Eerste Pinksterdag is te Middel burg vrij onverwacht op 68-jarige leeftijd overleden jhr. S. O. de Ca sembroot, oud-commies van de Prov Griffie van Zeeland. Jhr. de Casembroot, broer van de Commissaris der Koningin in onze provincie, was vele jaren werkzaam op de tweede afdeling (waterschap pen) der provinciale griffie. Enige jaren geleden werd hij gepension- neerd. Tegelijkertijd legde hij ook zijn bestuurslidmaatschap van het Grif fiefonds voor weduwen en wezen neer. De teraardebestelling is bepaald op Woensdag 24 Mei op de algemene begraafplaats te Middelburg, 's mid dags om half twee. Loze geruchten over devaluatie Belgische franc. Vorige week gingen er in Zeeuwsch- Vlaanderen hevige geruchten over een devaluatie van de Belgische franc met ongeveer 15 Door dat in Zeeuwsch-Vlaanderen nog al han del met België gedreven wordt, wek te dit in bepaalde kringen nog al ongerustheid op en het gevolg van deze geruchten was dan ook dat Maandagmorgen de bankinstellingen druk werk hadden niet het inwisse len van francs tegen guldens. Spoe dig echter bleek dat het slechts ge ruchten betrof. Vermoedelijk veroor zaakt door enige monetaire admini stratieve wijzigingen van onderge schikt belang en de rust keerde dan ook weldra terug. RAAD ST. LAURENS. Bustarief, ambtswoning en woningwetwoningen. Onder voorzitterschap van de burgemeester, de heer W. Baas, ver- faderde de raad van St, Laurens. ot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd in de vaca ture van de heer W. Rooze, de heer P. Rooze benoemd. Als lid van het burgerlijk armbestuur werd herbe noemd de heer J. F. Meijer. Bij de rondvraag bracht mevr. Van de Voorde een klacht over van de omwonenden der school, overlast van de schoolgaande kinderen. De heer J. Koole Dz. (C.H.) wees er op, dat het voor de ingezetenen van de Veerse weg, die bij stopplaats Koppe gebruik maken van de bus naar Middelburg, onbillijk is', dat zij het volle tarief moeten betalen. De voorzitter zal informeren naar deze kwestie. De heer J. Koole Dz. wees ook op de noodzakelijkheid van verbreding tot weg van het Brigdamsepad tus sen de Brigdamseweg en Nadorst. Namens de raad zal een verzoek tot de herverkavelingseommissie worden gericht. De heer Koole informeerde even eens naar de stand van de> plannen tot bouw van woningwetwoningen en de ambtswoning voor de burge meester. De voorzitter deelde mede dat de bouw van de ambtswoning afhangt van toestemming door Ge deputeerde Staten. De bouw voorde woningwetwoningen hangt af van de plannen van dokter Boerwinkel. De heer J. Riemens (A.R.) wilde, afge zien van deze plannen, direct over gaan tot bouw van drie woningwet woningen. De voorzitter deelde me de, dat dit niet mogelijk was. Op een vraag van de heer Koole of al de grond aan het Molenpad reeds gemeente-eigendom is, deelde de voorzitter mede, dat nog met één eigenaar overleg wordt gepleegd, daar dit tot nu toe op moeilijkheden is gestuit. De lieer K, A, Hamelink (Gemeentebelang) vroeg hoe het kwam, dat in dezelfde week, dat er gecollecteerd werd voor de Stichting 1940'45, ook nog twee andere col lecten waren. De voorzitter zei dat dit op een vergissing berustte. Aanwinsten O.L.B. Vlissingen. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken: Bruyn, Simon en Johannes; Van Kerk- hove. De weerlozen; Selinko, Dési- rée; Simenon, Mijn vriend Maigret; Spring, Het hart vindt een haven; de Vries, Anna Casparii; Coreo, La rue; von Kleist, Michael Kohlhaas; Modell, My sister, my bride; Priestley, Day light on Saturday; Het Koninklijk be zoek aan Noord-Amerika; Christi ansen, Gids voor Denemarken; de Leeuw-Aalbers, Sexuele opvoeding in verschillende levensfasen van 't kind; Maeder, Uit de practijk van de psy chiater; Peverelli, Rheumatische ziek ten; Schilling. Tijgermensen van Anai; Sayers, Koning Incognito, bijbelse hoorspelen; Slauerhoff, Verzamelde gedichten. KANARIE EN JONGENSJASJE. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat over de volgende gevonden voorwerpen inlichtingen zijn te verkrijgen: rozenkrans, padvindersmes, handschoen, sleutel, riem, tas met twee portemonnaies, schrift, jasbeschermer, bankbiljet, portemonnaie met inhoud, bruine' want, boek, dameshandschoen, jongensjasje, portemonnaies met inhoud, schakelarmband, aansteker, muntbiljetten, regenjas, sleutels, envelop met bankbil jet, zakdoekje, zakkam. padvindersriem, bal, grijze ceintuur, shawl, etui met ball point en vulpotlood, kanarie, portefeuille met inhoud, speelgoed beer, broche, ny lonkous. De polderbesturen van de Nieuwe St. Jooslandpolder en van de Oude St. Jooslandpolder hebben tijdens te Nieuwland gehouden vergaderingen besloten geen aandelen te nemen in de op te richten Waterschapsbank. In de besturen van beide polders werd de heer C. Markusse als be stuurslid herkozen. De vergadering van de Nieuwe St. Jooslandpolder, welke onder leiding van de heer C. P. Reijnoudt stond, besloot het dijkgeschot vast te stel len op 22 p. ha. en de begroting op 23.580,0o. De rekening 1952-'53 liet aan inkomsten een bedrag zien van 27.394,22 en aan uitgaven een bedrag van 26.328,05. Tenslotte werd een verordening vastgesteld tot het tijdelgk vorderen van perso neel voor bewaking van de water keringen bij dreigend gevaar. Het dijkgeschot, dat door de Oude St. Jooslandpolder werd vastgesteld, bedroeg 24 p .ha. De rekening 1952-'53 vertoonde aan inkomsten een bedrag van 35.790,44 en aan uitga ven een bedrag van 35.228,21. De begroting werd vastgesteld op 18.743,16. Deze vergadering stond onder leiding van de heer C, de Dreu. Sint Laurens kreeg kinderspeelplaats. De burgemeester van Sint Laurens, de heer W. Baas, opende Zaterdag middag op het terrein van de ruïne te Brigdamme een kinderspeelplaats, Deze speelplaats werd ingericht op initiatief van de buurtvereniging „Voormalig Wijk B". De burgemees ter betuigde zijn dank aan de buurt vereniging, terwijl de voorzitter, de heer L. v. d. Broeke, B. en W. be dankte voor de steun, welke gegeven werd bij de inrichting van de speel plaats. Nadat de heer M. Vaane een opwekking had uitgesproken tot steun aan de buurtvereniging, nam de jeugd bezit van de speelplaats. - Week-end „De Jonge Kerk". De Jonke Kerk, organisatie van jonge leden der Ned. Hervormde Kerk, belegt op 13 en 14 Juni een week-end in Domburg. Het thema zal zijn „Twijfel" en gesproken zal worden door de predikanten ds. E. Sneller en ds. E. Durkstra. Ringrijderij te Koudekerke. Vandaag, Dinsdag, zal te Koudekerke weer de traditionele ringrijderij worr den gehouden, waaraan 26 ruiters zul len deelnemen. Voor de winnaars zijn diverse bekers en tal van mooie prij zen beschikbaar gesteld. Ver. van Vrijz. Hervormden nam afscheid van secretaris In het Strandhotel hield de Ver. van Vrijzinnig Hervormden in Vlis singen een ledenvergadering, waar in voor het eerst een eigen voorgan ger tegenwoordig Was. De voorzitter der afd., de heer J. L. Verhagen sprak er in zijn ope ningswoord zijn blijdschap over uit dat de afd. nu een eigen voorganger heeft en heette hem en zijn vrouw hartelijk welkom. Hij gewaagde ook van het nauwe contact dat, met de Remonstrantse Broederschap is ge weest bij het beroepen van ds, v. d. Wall, daar deze ook de geestelijke verzorging van hen op zich zal ne men, omdat beide beginselen parallel lopen. Hij hoopte dat in de toekomst deze samenwerking zal worden voortgezet en sprak hierover zijn beste verwachtingen uit. Ds. v. d .Wall dankte voor de woorden van welkom en was blij ook dit facet van de afdeling te kun nen bijwonen. Hij hoopte dat zij elk aar leren kennen niet alleen als mens maar ook als Vrijz. Protestan ten, Hierna werden de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester goedgekeurd, waarbij de laatste een klein batig saldo kon vermelden. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. M. C. GrooteHarte herkozen In de plaats van de heer J. C. Cor- ver, die door vertrek naar Haarlem zijn bestuursfunctie moest neerleg gen, werd gekozen drs. J. Smit. Aan het slot der vergadering bracht de voorzitter de heer Oorver hartelijk dank voor al hetgeen deze voor de afdeling heeft verricht. Het moest voor hem een vreugde zijn, al dus spr., dat bij zijn vertrek de pre dikant, voor wiens komst hij zo heeft geijverd, nu naast hem zat. De heer Oorver dankte allen voor de grote vriendschap, die hij van allen had ondervonden en hoopte dat ds. v. d. Wall met de vereniging een goede en vruchtbare tijd tegemoet mag gaan. Aanbesteding Biggekerke. De architect, het Bouwbureau voor de Landbouw in Zeeland te Middelburg, besteedde namens de heer P. Verhage te Biggekerke in het openbaar de bouw aan van een landbouwschuur met veestalling met daarbij behorende werken in de ge meente Biggekerke. Er werd als volgt ingeschreven: J. Walraven, St. Laurens 35.940; J. Mesu en Zn., St. Laurens 36.538; J. Dingemanse en Zn., Zoutelande 36.900; A. Blankenburgh, Nieuw- dorp 37.950; T. C. Hubers, Middel burg'/ 38.500; J. W. Christiaanse, Koudekerke 38.900; P. J. de Buck, Middelburg 40.000. SCHOP EN KINDERBEZEMPJE, Aan liet bureau van politie te Vlissin gen zijn inlichtingen te bekomen over de volgende, in de week van 13 tot en met 19 Mei, gevonden voorwerpen; enige portemonnaie's, schop, verschillende huis sleutels (waaronder Lips), kinderbezem pje, tros touw. kinderzonnebril, fiets- plaatje no. 13, broche, bril, zakmesje, boodschappentas, muntbiljet, zonnebril, kinderschoen, halsketting, huissleutels (Lips), glacédamesbandschoen (zwart) brilkoker met bril. bruine padvinders- riem, zomertruitje, geblokte sportkousen, ballpointpen, schakelarmband, vulpen, zwembroek en handdoek. MIDDELBURG—VLISSINGEN. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Uitoefening kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn. De burgemeesters der. gemeenten Mid delburg en Vlissingen herinneren in ver band met de aanstaande verkiezing van de leden van de gemeenteraad aan de onderstaande bepalingen der kieswet. 1. Volgens artikel I 10 der kieswet ls iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is en bevoegd is aan de verkiezingen deel te nemen, gedurende tenminste twee achtereenvolgende uren tussen des morgens acht uur en des mid dags vijf uur daartoe gelegenheid vindt. Deze verplichting geldt niet ten aan zien van werknemers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking op de dag der stem ming tussen deze tijdstippen niet gedu rende twee achtereenvolgende uren ver toeven in een gemeente, waar zij bevoegd zijn aan de stemming deel te nemen, of In een aangrenzende gemeente. 2. Volgens artikel I 11 is iedere werk gever, die arbeid iaat verrichten in fa brieken of werkplaatsen door personen van drie en twintig jaar en ouder, ver plicht te zorgen, dat in elk arbeidslokaal gedurende tenminste twee werkdagen voor en op de dag der stemming op zicht bare wijze is opgehangen een door of na mens hem ondertekende lijst, waarop de uren, onder 1 bedoeld zijn vermeld voor elk afzonderlijk of groepsgewijs voor al len gezamenlijk. 3. Volgens artikel X 10 der kieswet wordt overtreding gestraft met hechte nis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeven tig gulden. 4. Lijsten, om op te hangen in de beidslokalen, zijn' verkrijgbaar ter ge meente-secretarie. Middelburg/Vlissingen. 20 Mei 1953. MIDDELBURG—VLISSINGEN. STEMMING GEMEENTERAAD. De burgemeesters van Middelburg en Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag 27 Mei 1953 van des morgens acht tot des namiddags vijf uur de stemming ter verkiezing van de le den van de gemeenteraad zal plaats héb ben. Zij herinneren aan de verplichting, be doeld in artikel I 9, der kieswet. Ieder, die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, is ver plicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stem bureau van het voor hem aangewezen stemdistrict. Voorts wijzen zij op het bepaalde in artikel 128 van het wetboek van straf recht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven ver kiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Middelburg/Vlissingen. 20 Mei 1953. MIDDELBURG. DRANKWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de opgaven, be doeld in artikel 35, lid 1, en artikel 51, lid 1, der Drankwet 1931 Stsbl. 476, voor een ieder ter gemeente-secretarie (2e af deling) ter inzage zijn nedergelegd en te gen betaling der kosten verkrijgbaar zijn gesteld. Middelburg, 22 Mei 1953. Bezoek van mgr. Jos Baetens. In de eeuwenoude basiliek van Hulst vierde Zeeuwsch-Vlaanderen in de ochtend van de eerste Pink sterdag het feest van 100 jaar Krom staf. De bisschop van Breda, mgr. Jos Baetens, droeg de pontificale hoogmis op, welke werd bijgewoond door tal van geestelijke en wereldlij ke hoogwaardigheidsbekleders. Zaterdag werd deze herdenking tc Hulst ingezet met een jongerencon- gres in het bioscoopgebouw. Het con gres werd geopend door rector Van Loon. Daarna was het woord aan de bekende voordrachtskunstenaar Ge rard Heystee. Het hoogtepunt van de middag bestond uit een lezing van mr. H Velu, die een nauw contact wist te leggen tussen hem en het pu. bliek. „Herontdek het geloof", was de titel van zijn lezing. Op eerste Pinksterdag werd, na de pontificale mis, mgr. Jos Baetens op het stadhuis ontvangen, waar de Wethouder A. A. Marcquinie te Sas van Gent overleden. Te Sas van Gent overleed op 79- jarige leeftgd wethouder A. A. Mar- quinie. De heer Marquinie was meer aan 30 jaar raadslid te Sas van Gent waarvan 25 jaar wethouder. Op 24 April werd hij wegens zgn 25-jarig wethouderschap in een bijzondere zif ting van de gemeenteraad gehuldigd. Zijn arbeid voor de Sasse gemeen schap ondervond grote waardering. In 1949 werd hij door H.M. de Konin gin onderscheiden met de ridderorde van Oranje Nassau. Woningen aanbesteed. In Arnemuiden werd aanbesteed het bouwen van vijf woningwetwo ningen aan de Zuidwal. Ingeschre ven werd door de fa. Van Gorp, Wemeldinge 55.600; fa, Christiaan se, Vlissingen 55.504; fa. Boone, Arnemuiden 56.800; fa. Den Ha mer, Arnemuiden 57.725. De gunning is aangehouden. Vlissingen miste met straf schop gelijkmaker. Direct na de aftrap in de wedstrijd Nieuw-BorgvlietVlissingen, trok de thuisclub ten aanval, maar de Vlissingers wisten deze niet onge vaarlijke aanvallen voorlopig te on derscheppen. Na ongeveer een kwar tier spelen glipte de Nieuw-Borg- vliet-linksbuiten handig langs zijn bewaker en met een mooi schot wist hij de Vlïssingen-keeper te passeren (01). Kort hierna moest de scheidsrechter verscheidene malen voor foutief aanvallen fluiten, het- ¥een de goede sfeer niet bevorderde, oen één van de Vlissingse spelers in het beruchte gebied ten val werd gebracht, kregen de Scheldestad-be- v/oners een strafschop toegewezen. De spil plaatste zich achter de bal, maar schoot in handen van de kee per. Met een 01 stand werd thee gedronken. De tweede helft leverde Vlissingen ook geen doelpunten op, hoewel er tal van kansen waren. In de eerste phase trok de thuisploeg ten aanval, hetgeen enkele corners opleverde. Hierna was het de beurt aan Vlis singen, maar het spel was te door zichtig en werd steeds te kort ge houden om de goed spelende achter hoede. welke de thuisclub in het veld bracht, in moeilijkheden te brengen. Wel had Vlissingen op een gegeven moment bjjna reden tot jui chen, toen de bal voorbij de geslagen keeper naar het doel rolde, maar een van de backs wist de bal van de doellijn weer het veld in te schop pen, zodat deze laatste kans voor vlissingen verloren ging. Vlissingen moest met een 01 nederlaag de terugreis aanvaarden. burgemeester, de heer B. A. Th. M. Truffino, een welkomstwoord sprak. Na een kort dankwoord van mgr. Jos Baetens, begaf men zich naar het bordes, waar de bisschop een dé filé afnam van 85 verenigingen uit Oost-Vlaanderen. Om half drie werd in de basiliek een feestrede uitge sproken door prof. L. J. G. Verbene, die de geschiedenis der kerk schetste Met een pontificale mis werd deze dag gesloten. Zeelandia-Clinge 1-2. Een van begin tot einde hard wer kend Clinge slaagde er in een be nauwde zege te behalen op een luste loos Zeelandia. Het Zeelandia-over- wicht, dat niettemin merkbaar was, bleef door te weinig doortastend op treden van de voorhoede zonder suc ces. Een grote fout, welke Zeelandia met hardnekkigheid bleef maken. was. dat de jeudige rechtervleugel volko men verwaarloosd werd. Clinge kon t initiatief overnemen en middels de ge vaarlijke Leeghwater werd het vóór de rust nog 9—2. Toen in de tweede helft de Zeelandia-verdedigihg de Clinge-aanval volkomen in bedwang had, Leeghwater incluis, was het met de successen voor Clinge gedaan. Reeds na drie minuten scoorde De Bruin uit een fraai aangegeven bal, welke van Beukert kwam- Had Zee landia toen Beukert meer in het spel betrokken, dan zou het er voor Clin ge slecht hebben uitgezien. Ongeveer tien minuten voor hei einde brak De Bruin bij een botsing in het Clinge- doelgebied zijn arm, zodat Zeelandia zijn midvoor en de wedstrijd (1—2) verloor. Fraaie 6-2 zege van van R.C.S. op Biervliet. Het zag er met de rust in de ont moeting R.C.S.Biervliet geenszins naar uit, dat RCS een grote over winning zou behalen. De Biervliet- kansen stonden op dat moment mins tens zo gunstig al3 die van de thuis club. Na een kwartier wist Oranje RCS de leiding te bezorgen en on danks vele kansen bleef net tot een minuut voor de rust zo. Toen scoor de Kroeke een verdiend tegenpunt, doordat de RCS-verdediging even weifelde. Na de rust zette RCS een tegen off ensftf in na een aanvanke lijk Biervliet-overwicht, Schinkel werkte onberispelijk nummer 2 in het Biervliet-doel en even later bracht hij de stand op 31. Biervliet werd toen overspeeld en V, d. Driest maakte beheerst nummer 4. Verhage voegde er een vijfde doelpunt aan toe en Oranje bracht de eindstand op 6—1. Een wat geflatteerde over winning vóór de Souburgers. Corn Boys dwong de Zeeuwen gelijk spel af. In de wedstrijd De Zeeuwen—Corn Boys was er van goed voetbal geen sprake, waaraan bet warme weer niet in geringe mate toe bijdroeg. De eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd en hoewel de Vlissingers meer in de aanval waren, waren de aanvallen van de Sassena- ren veel gevaarlijker- In de 10e mi nuut kreeg midvoor Sampon van Corn Boys kans zijn ploeg aan de leiding te helpen, maar hoewel hij vrij voor de keeper kwam te staan faalde zijn schot. Na ongeveer 35 minuten spe len kreeg Huibregtse de bal goed aan gegeven en de bordjes wezen 10- Even voor rust maakte Van Kommer de gelijkmaker. Na de thee bleken de Boys gevaar lijker. Steeds golfden de aanvallen naar het Zeeuwen-doel toen en in de 15e minuut hadden ze succes, toen Verhelst de bal kreeg toegespeeld en een vrij tam schot loste, waar de Zeeuwen-keeper niet bij kon (1—2). Corn Boys kreeg nog verscheidene scoringskansen, maar enkele malen bracht de lat redding voor De Zeeu wen. Met nog 10 minuten te spelen veranderde het spélbeeld volkomen. De Zeeuwen trok nu fel ten aanval en had direct succes, toen Tebak na en kele Sassenaren omspeeld te hebben Schelfaut kansloos passeerde (22). HOOG EN LAAG WATER 26 Mei. U.-fN.A.P U.+N.A.P. U.— N.A.P. U.—N.A.P. Vlissingen 0J.2 1.52 12.39 1.76 6.27 1.99 18.40 1.83 Terneuzen 0.37 1.73 13.02 2.02 6.59 2.19 19.12 2.03 Hansweert 1.02 1.87 13.37 2.11 7.38 2.35 19.52 2.19 Zierikzee 1.29 1.11 14.01 1.38 7.16 1.70 19.34 1.50 Wemeldinge 1.47 1.33 14.14 1.62 7.35 1.92 19.58 1.70 27 Mei. Vlissingen 0.49 1.67 13.14 1.86 7.08 2.05 19.19 1.95 Terneuzen 1.14 1.87 13.38 2.06 7.40 2.25 19.51 2.14 Hansweert 1.44 1.99 14.17 2.18 8.19 2.41 20.32 2.30 Zierikzee 2.12 1.20 14.42 1.42 7.54 1.72 20.09 1.58 Wemeldinge 2.28 1.44 14.54 1.67 8.15 1.95 20.35 1.77 40. Kappie kon zijn oren niet geloven. Had de ro bot werkelijk tegen hem gesproken „Wat zei je?" vroeg hij wantrou wend. Maar de robot ant woordde niet; hij stond stram bij het stuurrad alsof hij niet kon spreken en geen broodjes lustte. Op dat ogenblik kwamen de Maat en de Meester de stuurhut binnen. „Wij hoorden U tegen de robot spreken", zei de Meester, „waarom deed U dat?" „Ja jongs," zei Kappie een beetje verlegen, „ik geloof nu ook, dat er iets raars met de automati sche stuurman aan de hand is Zoeven zei hij iets tegen mij en dat kén toch ja niet. En dan is er nog iets: ik mis iets aan de robot en ik kan er maar niet opkomen, wat ik mis". „Tja," zei de Meester, „ik heb ook het ge voel, dat er iets aan de robot ontbreekt, hij Plotseling sloeg de Meester met de vuist in zijn vlakke hand. „Ik weet het al, wat wij missen!" riep hij, „de robot zoemt niet meer, sinds hjj gerepareerd is!" „Wat?!" riep de robot, „ik sta nu al meer dan vierentwintig uur achter het stuur en moet ik nu nog zoemen ook?!" De Meester sloeg van schrik achterover, de Maat vluchtte gillend van de brug en Kappie stond een ogenblik verstijfd. Maar toen stapte hij kordaat op de robot toe en rukte het luikje van diens hoofd open, „Ha, gemene bedrieger!" riep hij, toen hg het gezicht van Knokemeyer ontwaarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7