Louisa's grote strijd Puistjes! WIM VAN EST VAN DE VIJFDE NAAR DE ZEVENDE PLAATS MIDDELBURG lil BEHAALDE TITEL, EVENALS HONTENISSEII KRIJGSGEVANGENENKWESTIE IN NIEUW STADIUM Plotseling hoofdpijn ©.1.1. 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 26 MEI 1953. WANDELRITTEN IN DE ,GIRO. Het wachten is op de grote strijd. Evenmin als de 11e en de 12e etappe heeft de 13e etappe van de Ronde van Italië, van Bordighera naar Turijn, veel spannende momenten opge leverd. Het wachten is kennelijk op de grote stryd welke in de bergen na San Pellegrino zal ontbranden, een strijd, waarvoor de groten zich met veel zorg sparen. Het zou ons dan ook geenszins verwonderen als reeds na de eerste dag van die strijd het algemeen klassement er volkomen an ders gaat uitzien. In de 13e etappe werd al met bij zonder weinig animo gereden, zó lus teloos en zó traag zelfs, dat een drie tal vluchters, Gismondi, Pontet en Sehaer, gevlucht toen niemand van plan bleek er wat gang in te brengen, op een gegeven moment 9 minuten voorsprong behaalde. De Nederlan ders probeerden een achtervolging in te zetten, maar werden door de Frans SpaansItaliaanse combinatie in 't peloton keer op keer bedwongen en teruggehaald. Toen tenslotte een overwegend Ita liaanse groep wegspurtte om de vluch ters tot de orde te roepen betekende dat voor dit drietal meteen het einde van een mooie droom. Na 150 km. al leen te hebben gereden werden zij toch ingehaald en oirur'at zij toen ook volkomen leeg gereden waren was het uiteindelijk toch nog een van de ach tervolgers, Giudici, die winnaar van de etappe werd- Koblet, die onder weg eigenlijk zijn rose trui was kwijt ge weest, had genoeg opgehaald om deze toch te mogen behouden. Voor Wim van Est liep deze „wandelrit" minder gunstig af; hij neemt thans in het al gemeen klassement de 7e plaats in hoewel hij weinig verlies leed- De oorzaak is, dat sommige anderen zich aanzienlijk beter wisten te plaatsen. De 11e etappe, van Modena naar Genua, welke werd verlengd van 249 tot 278 km., bracht zoals gezegd geen werkelijke strijd van betekenis. De Nederlanders waren, behalve Hein van Breenen, zeer in-actief en bepaal den zich tot het bewaken van de fa vorieten. De rit werd tenslotte gewon nen door Albani in 8.33.22, nadat Mi nardi met de Spanjaard Trobat tien tallen kilometers ver aan de kop had gereden, maar tenslotte zo ernstig viel dat Minardi geen winnaar werd» maar ATHLETIEK J. v. d. Zande Nederlands 25-kiIometer-kampioen. Janus van der Zande, de lange-af- stpndsspecialist van Olympia '47 uit Halsteren, is overwinnaar geworden in het Nederlandse 25 km- kampioen schap. Van der Zande legde beslag op de titel in de tijd van 1 uur, 32 min. 37,8 sec. Kort na de start nam Van der Zande met zijn clubgenoot De Koning en Bravenboer de leiding om in hoog tempo er vandoor te gaan- Toen na 12 km. Bravenboer achter bleef en even 'later ook De Koning bet tempo té machtig werd, liep de kleine Halsterenaar onbedreigd op de overwinning af. De uitslag luidt: 1- Van der Zande, Olympia "47, Hal steren, 1 uur 32 min. 37,8 sec-; 2. De Koning, Olympia '47, Halsteren, 1.35 16,8; 3. Overdljk, A.A.C., Amsterdam, 1.36.29,3; 4, Bravenboer, A.A.A-, Al- blasserdam, 1-39-9,9; 5. Van den Bergh, D.O.S., Rotterdam, 1.42.40,9. Van de 32 gestarte lopers staakte de helft de strijd. TAFELTENNIS n, Schelde op onderste plaats. In de 1ste klasse van de tafelten- niscompetitie kwam Schelde defini tief op de onderste plaats door een 19 nederlaag tegen Be Fair. De ontmoeting tussen Goes en Schelde is nog van belang 'voor de promotie naar de 1ste klasse. Indien Goes ook maar één puntje verspeelt, promo veert Spirit, Weet Goes echter te winnen, dan is een beslissingswed strijd tussen Goes en Spirit noodza kelijk. In de 3de klasse B werd Sorcy II kampioen door een magere 46 overwinning op Spirit II, dat dus de competitie zonder een enkel puntje beëindigde. ATTC II maakt een goede kans om naar de 3de klasse promoveren. Door een 54 overwinning op Be Fair Hl kwam dit team in de pro motiecompetitie en deze werd begon nen met twee overwinningen op Schelde III (2—8 en 91), PAARDENSPORT Gouden jubileum West-Brabantse harddraverij. Ter gelegenheid van het gouden jubileum van de West Brazantse hardraverü én concours hipplque vereniging te Bergen op Zoom hield het bestuur van deze vereniging in hotel „De Draak" te Bergen op Zoom Zaterdagmiddag een druk bezochte receptie. Namens het gemeentebestuur kwam loco-burgemeester mi'. Kuij- pers de gelukwensen aanbieden. Na mens de Nederlandse Hippische Sportbond de heer N. Uijtendaal uit Breda, namens de Landelijke Rijvere- nïgingen de heer AWijtvliet uit Stampersgat, terwijl tal van bekende figuren uit de paardensportwereld kwamen feliciteren. De voornaamste uitslagen van het concours waren: Springconcours (13 hindernissen met maximum hoogte van 1,20 meter) 1. A. Verhagen (Son) met Óherly, 0 fout, 75,4 sec,; 2. A, Jansen (Til burg) met Whiskey, 0 fout, 85,2 sec.; 3, J. Putters (Bergen op Zpom) met Agenda, 0 fout, 88 sec.; In het springconcours M. A„ dat over 12 hindernissen tot een hoogte van 1,30 m. ging, kwamen 5 com binaties foutloos rond. De uitslag van de barrage is: 1, W. Hendriekx (Grathem) met Bijou, 0 fout, 24,6 sec.; 2. W. Schee- ren (Vlight) met Zampa, 4 fout, 35,4 sec,; 3. W. Scheeren (Vught) met Our Hope 4 fout, 36,8 sec. patiënt in het ziekenhuis werd. Ge- miniani werd hier 2e. en De Filippis 3e. De aankomst van de Nederlanders was: 14. samen met Coppi, Van Est en Wagtmans; 58 Van Breenen: 65 Dek kers; 77 Suijkerbuijck; 78 Peters; 93. Roks. Na deze etappe bezettte Van Est met 61.19.58 nog steeds de 5e plaats in het algemeen klassement. Nog minder opwindend dan de 11e etappe was de 12e rit van deze Giro van Genua naar Bordighera (256 km.). Het was bergje op en bergje af in gesloten gelederen en de minste had evengoed kunnen winnen als de beste. Men reed in zo'n wandeltempo, dat men op zeker ogenblik niet minder dan een uur achterstand op het sche ma had. Het resultaat van de 12e etappe luidt: 1. Conté, Italië, 8 uur 35 min. 8 sec- over 256 km.; 2. Baroni, Italië; 3- Corrieri, Italië; 10. Gerrit Peters, 11. ex aequo 87 renners, allen in dezelfde tijd als Conté. In het algemeen klassement kwamen geen wijzigingen. Koblet bleef leider. Na de 13e etappe luidt het algemeen klassement: 1. Koblet, Zwitserland, 77.02.38; 2. Coppi, Italië, 77.03-33; 3. De Santi, Italië, 77.03.55: 4. Fornara, Ita lië, 77.04.14; 5. Conterno, It. 77.05.26. 6. Sehaer, Zwitserland, 77-05.33; 7- W van Est, Nederland, 77.06.36; 8. Bar- tali, Italië, 77.07-30; 9. Roma, Italië, 77.08.45; 10. Elio Brasola, It., 77.09-05; In Melbourne is „Alles in orde". De organisatoren van de Olympi sche Spelen te Melbourne hebben zich telegrafisch tot de president van het Internationaal Olympisch Comité, Avery Brundage, gewend, waarbij Brundage gerustgesteld wordt met de woorden „alles is in orde met de organisatie van de spelen". Het lid van het I.O.C., de Australiër Lewis Luxton verklaarde, dat hij Brundage zou geruststellen met een brief, waarin hij de verzekering zou geven, dat de organisatie van de Spélen op efficiënte wijze wordt voortgezet. Een opvolger van Coles, die we gens moeilijkheden als directeur van de Spelen was afgetreden, is inmid dels nog niet benoemd. SCHAKEN Terneuzen Kralingen III 5 5. De promotiewedstrijd voor de 2de klasse van de K.N.S.B. tussen de Zeeuwse kampioen Terneuzen en de Rotterdamse kampioen Kralingen III, die op 2 Mei te Bergen op Zoom ge speeld werd, eindigde in een voor lopige 45 overwinning voor de Rotterdammers. Na arbitrage werd de afgebroken partij tussen J. v. d. Staal (Terneuzen) en J. de Hooge (Kralingen III) door v. d. Staal ge wonnen, zodat de einduitslag 55 werd. Er is thans een tweede wedstrijd nodig, die op Zaterdag 6 Juni te Bergen op Zoom zal worden gespeeld. Bezwaren in Tweede Kamer tegen omzetbelasting. Zeer vele Tweede Kamerleden heb ben bezwaren tegen de in het wets ontwerp op de omzetbelasting voor- gestélde heffing ten aanzien van ge ïntegreerde bedryven, zo bïykt uit het voorlopig verslag op het in Juni 1952 ingediende wetsontwerp. Hoewel de middenstand ten dele zou worden ontheven van de verplichting omzetbelasting aan de fiscus te vol doen, zouden deze middenstanders de omzetbelasting moeten betalen als bestanddeel van de inkoopsprijs, zo voerden vele Kamerleden aan. Ande re leden veronderstellen, dat de ad ministratieve rompslomp drastischer ingeperkt zou kunnen worden, dan in de memorie van toelichting wordt gezegd. Voor 1953 is de opbrengst van de nieuwe omzetbelasting geraamd op 1.160.360.C00 gulden. Om een onge veer gelijke opbrengst te verkrijgen bij vrijstelling van de kleinhandel zou 180 millioen meer moeten worden op gebracht door fabrikanten en vijf millioen door de z-g. „dienstverlenen de bedrijven". Verscheidene leden betreuren het, dat weliswaar ongeveer 100.000 kleinhandelaren zullen worden onthe ven, doch dat het bedrijfsleven en de ambacht uitoefenende middenstand grotendeels rnet een hogere heffing zal worden bezwaard. Voorts betreur den velen het, dat het nog niet moge lijk is over te gaan tot een definitie ve regeling van de omzetbelasting in Benelux-verband. K.N.V.B. - AFDELING ZEELAND. Luctor omzeilde lastige klip. In de eerste klasse A van de Zon- dagcompetitie omzeilde Luctor een moeilijke klip door Kruiningen met een 51 nederlaag naar huis te stu ren. 's-Heer Arendskerke I klopte zo waar Cortgene met 41. In de reserve le klasse werd Mid delburg III kampioen door een 4—1 overwinning op Axel III en mede dank zij de 81 nederlaag van Krui ningen II tegen Luctor H. Hontenisse II werd door een 51 overwinning, op Sluiskil II kampioen van de andere reserve-afdeling- De uitslagen van Zaterdag waren: le klasse: Colijnsplaatse Boys I— Krabbendijke I 2—2; Rillandia IAr- nemuiden I 61- 2e klasse B: VSC IMiddelburg VI 2—7; RCS V—Wolfaartsdijk H 8—0; Nieuwland ISerooskerke H 32; Veere II—Meeuwen I 64. 2e klasse C: Kapelle II—VCK II 0 2; Rillandia nArnemuiden II 14. Zes doden bij storm boven Turijn. De Italiaanse stad Turijn werd Za terdagavond door een hevige storm geteisterd. Zes personen kwamen om het leven en tweehonderd wer den gewond. De toestand van ver scheidene gewonden is ernstig. De top van de 168 meter hoge to ren van Antonelli is omlaag gestort. Tien doden bij autobus ongeluk in Frankrijk. Nabij Lyon is Zondag een bus met 35 personen in een ravijn ge stort. Tien personen zijn om het le ven gekomen, de rest werd gewond, van wie vjjf licht. De bus maakte een val van der tig meter en kwam terecht in een riviertje. De uitslagen van tweede Pinkster dag waren; le klasse A: Luctor IKruiningen I 51; 's-Heer Arendskerke ICortge ne I 41. Res. le klasse A: Steen IIOostburg II 9—1; EMM H—Ria W. II 6—1; Hon tenisse IISluiskil II 5—1; IJzendijke IITerneuzen III 46. Res. le klasse B: Axel IIIMiddel burg ni 14; Biervliet IIRobur II 152; Luctor II—Kruiningen II 81; De Zeeuwen III—Yèrseke H niet opg. 3e klasse A: Schoondijke IIHoofd plaat II 92. 3e klasse B: Hontenisse IVCorn Boys III 2—4. 3e klasse C: Lewedorpse Boys II Kruiningen III niet opgekomen. Katholieke Volkspartij. Naar aanleiding van commentaren in een deel van de Katholieke pers, welke de strekking hebben een op roep van kardinaal De Jong inzake de eenheid onder de katholieken zo danig uit te leggen, dat de katholie ke kiezers worden uitgenodigd op de K.V.P. te stemmen, heeft de Katho lieke Nationale Partij (groep Wei ter) bekend gemaakt, dat het de K. V-P, is geweest, die de eenheid onder de katholieken op politiek gebied niet heeft gewild. De K.V.P. heeft hierop verklaard, dat deze conclusie onjuist is. De K.N.P. grondde haar mening o.m. op de overweging, dat toen in 1952 van „hooggeachte katholieke zijde" de heer Weiter gevraagd werd met het K V.P.-bestuur te spreken over een eventueel samengaan van beide partijen, de K.V.P. niets van zich heeft laten horen. Dg oproep van kardinaal De Jong zou volgens de K.N.P.* dan ook ge acht moeten worden tot de K.V.P. te zijn gericht. In de verklaring van de K.V.P. wordt o.m. opgemerkt, dat van een optreden van .hooggeachte katholie ke zijde" in 1952 niets bekend is. op scholen. Geen staatscommissie. Naar de mening van de minister voor O. K. en W. bestaat er op het ogenblik geen aanleiding om over to gaan tot instelling van een staats commissie, welke zou moeten rappor teren over door het „Centraal Werk comité Vacantie" gestelde vragen. De minister wil met name voor de zomervacanties der lagere scholen het advies inwinnen van de onderwijs raad, om daarna zijn standpunt te bepalen. Hij heeft twee schema's laten op maken voor een vakantieperiode, wel ke zich uitstrekt van resp. 8 Juli en 22 Juni tot 1 September, waarbij ook spreiding mogelijk is. Voorts zijn schema's opgemaakt voor die perio den van 1 Juni tot 22 Juli en van' 1 Juni tot 5 Augustus en tegen invoe ring hiervan bestaan naar de minis ter evenmin onderwijskundige bezwa ren. Het Centraal Vacantiecomité heeft hier gunstig op gereageerd, maar zou de periode van 22 Juni tot 1 September vooralsnog voorrang wil len verlenen, aangezien een plotse linge uitschakeling van de maand Augustus voor vacantiegangers met schoolgaande kinderen aanzienlijke moeilijkheden zou opleveren. OVEREENSTEMMING IN KOREA? Concessies van de VerNaties De Prawda, het orgaan van de Russische communistische partij heeft Zondag in een hoofdartikel Churchill's denkbeeld gesteund voor een bij eenkomst van de grote mogendheden op hoog niveau. Het blad keert zich echter tegen een „voorbereidende" bespreking van de Westelijke Grote Drie en merkt op, dat de aanwezigheid van een nieuwe „transactie der Westelijke mogendheden" de internationale spanning zou kunnen vergroten inplaats van verkleinen. „De Sowjet-Unie", aldus de Prawda, „is altijd bereid in alle ernst en goed vertrouwen eik voorstel te bespreken, dat gericht is op de verzeke ring van de vrede en mogelijke uitgebreide economische en culturele banden tussen de staten". De Prawda noemt Churchill's voorstel constructief en merkt op, dat de Britse premier aan zijn voorstel geen verplichtingen verbond voor één der partijen, hetgeen andere Westelijke staatslieden wel deden. Het door Churchill genoemde ver drag van Loearno wordt door de Prawda veroordeeld als een van de niet-onbelangrijke factoren, die de 2e wereldoorlog voorbereidden. Het officiële Russische partijblad pleit voor het sluiten van een Duits vredesverdrag, waardoor „het ont staan van een verenigd, democratisch en vredelievend Duitsland verzekerd zou zijn". Het blad merkt voorts op dat pre mier Churchill in zijn toespraak zelfs niet gerept heeft over het bestaan van het in 1942 gesloten BritsSow jet- Russische verdrag, dat ten doel had nieuwe Duitse agressie tegen te gaan. Het blad zegt, dat hoewel bepaalde opvattingen van Churchill door het Sowjet-volk verworpen worden, „be paalde opbouwende" onderdelen van diens redevoering met belangstelling zijn begroet. Het meent echter, dat als de voorgenomen drie-mogendheden- Beheerder „Ommelanden"-in gelijk gesteld. Ex-dir&cteur mag niet op fabrieksterrein komen. De president van de ammdisse- mentsrechtbank te Groningen, jhr. mi'- W. W. Feith heeft vonnis gewe zen in drie zaken, welke in kort ge ding door de waarnemende beheerder van „De Ommelanden", de heer J. Th. Wierenga, aanhangig zijn gemaakt tegen de vroegere directeur, de heer F. de Boer én de drie nieuwe be stuursleden. Hierbij is bepaald dat de heer De Boer zich moet onthouden van elk verblijf op het terrein van „De Om melanden*' en van elk contact met de leiding of met het personeel van de fabriek, op straffe van een dwang som van f 1000.voor elke hande ling, in strijd met dit vonnis. In de tweede zaak stelde de. pi'esi- dent het besluit van de drie nieuwe bestuursleden buiten effect. In dit besluit werd de heer Wierenga ont heven van zijn bevoegdheid als be- heerder. Indien „De Ommelanden" toch in strijd met dit vonnis hande len, moet aan de heer Wierenga een bedrag van f 10.000 gulden worden betaald, ook door ieder der nieuwe bestuursleden persoonlek. Bovendien werd de heer Wierenga gemachtigd, om indien men het vonnis niet na zou komen, iedere overtreding eventueel te verhinderen door een lijfsdwang vain maximaal vier weken. Vlaggende vissersvloot trok grote belangstelling Haringjacht begonnen Onder de fraaist denkbare weers omstandigheden is Zaterdag in Sche- veningen, Vlaardingen en IJmuiden vlaggetjesdag gevierd en vele dui zenden zijn op de been geweest om aan de festiviteiten deel te nemen- Te Vlaardingen werd tevens een „Internationale haringrit" gehouden voor auto's, motoren en bromfietsen, waarvan er zelfs uit België en Zwit serland naar de haringstad waren ge komen. In Scheveningen was het gehele visserscentrum rijk gepavoiseerd en tallozen stroomden naar de kust om de aardige jaarlijkse parade te zien. Enkele tientallen schepen, versierd met vlaggetjes, en met aan boord louter vrolijke mensen, voeren uit op een glad, kalm zeetje om het jaar lijks spel van vlaggetjesdag te bele ven. In IJmuiden werd een optocht ge houden onder het motto „De haring van bron tot bord", ofwel „uit de zee, op de tafel". Talrijke praalwagens, de visserij uitbeeldende, luisterden de stoet op. Gedurende de Pinksterdagen bezich tigden talloze toeristen de gepavoi- seerde vloten, waarop gisterenavond de vlaggen gestreken zouden worden, want hedenmorgen zijn de Vlaardin- gers, Katwijkers, Scheveningers en IJmuidenaarg uitgevaren. De jacht op de „Hollandse Nieuwe" is begonnen! FEUILLETON DOOR JAN TEMPEST 4. „Een man dus? Maar, Mandy!" „Doe niet zo mal! Geen man, zoals jij het bedoelt. Je gelooft toch niet, dat ik in mannen belang stel?" Amanda wierp minachtend haai' bruine lokken achterover. „Nota bene, een man!" „Als hij een „meneer" is, moet hij ook een man zijn" merkte Louisa lus teloos op. „Lieve help, wat weet dat kind toch weinig! Lees jij dan alleen maar recep ten voor de keuken en huishoudelijke raadgevingen?" vroeg Mandy mede lijdend. „Torre Steger is de leider en feitelijk de eigenaar van de „Cosmo- Super-Steger-Produetions"." „O ja?vroeg Louisa verbijsterd en toen de betekenis van Mandy's woor den tot haar doordrong, herhaalde ze die vraag, maar op andere toon: „Maar Mandy, je droomt nu toch ze ker niet meer van een loopbaan als filmster?" ,Wat een eigenaardige vraag!" riep Mandy, terwijl ze haar flinke, blanke handjes opeen drukte en Loui sa uitdagend aankeek. „Ik weet im mers altijd wat ik wil en heb je al j; ren geleden verteld, dat ik er mijn zir nen op had gezet, aan de film te gaan! Waarom zou ik van plan zijn veran derd?" „Je bent nu zeventien „En wat zou dat Denk je soms, dat het maar een kinderdroom was, waar aan ik nu ontgroeid moest zijn? Je weet wel beter nietwaar?" „Ilc weet, dat je altijd actrice wilde woi'den maar dacht, dat je er de onmo gelijkheid van had ingezien. Misschien had je als vader was blijven leven, naar een toneelschool kunnen gaan, maar nu staat het er hopeloos voor. Je hebt geen opleiding of ervaring". „Dat weet ik heel goed", hernam Mandy knorrig. „Het zou tijd ver knoeien zijn, nu om werk voor de film te gaan bedelen. In dat geval zou lk jarenlang rondom de studio's kunnen zwerven en nooit iets meer bereiken dan misschien een figurantenrolletje, als ze een menigte wüien verfilmen". „En dus...,.." „Maar daarom héb ik juist dit plan netje uitgedacht, De enige weg om mijn dqel te bereiken is het aankwe ken van relaties: ik moet wat je noemt een kruiwagen hebben. Wolmi, als pep beroemd productieleider me opmerkt en ziet, dat er wat goeds in me steekt, zal hij de rest wel doen." „Ja, maar denkt niet elk door de film bezeten.meisje er zo over en pro beert ze het ook niet?" „Zeker en sommigen zullen succes hebben, terwijl' anderen falen". „En heb je reden om aan te nemen, dat jij succes zult hebben?" „Natuurlijk, want ik wil slagen. Ut heb mijn weg naar het succes zorgvul dig uitgestippelden die weg is, geloof het gerust, heus niet lang". Louisa zuchtte even. Ze wist uit on, dervinding, dat Mandy's invallen, hoe dwaas en roekeloos ze ook mochten schijnen, doorgaans een motief, dat Mandy zelf als volkomen logisch en deugdelijk beschouwde, tot grondslag hadden. Zij, Louisa, die haar zuster kende, had moeten beseffen, dat Man dy haar ambities niet zo klakkeloos had laten varen. Haai' zelfvertrouwen wekte eensdeels Louisa's medelijden op, anderzijds haar jalouzie, terwijl ze zich afvroeg, of het jongere zusje in derdaad ovór de nodige capaciteiten voor een toekomstige film-actrice be schikte. O, h.et leed geen twijfel of Amanda had aanleg voor toneelspelen. By schoolvoorstellingen had ze altijd de hoofdrol vervuld en haar vrienden kring had haar reeds vroeg als een „geboren toneelspeelster" betiteld, maar ze was nooit voor een meer cri- tisch gestemd publiek opgetreden, had haar talenten ook nimmer met die van beroepsartisten kunnen meten. Aan vastberadenheid en wilskracht ont brak het haai' niet, hard werken schrikte haar niet at en ontmoediging ..as haar vreemd. Mandy beschikte o- ver een uitstekende spreekstem, sterk, helder en buigzaam. Jammer genoeg zat Amanda's klei ne gestalte haar voor een loopbaan bij toneel of film enigszins in de weg. Ook was ze zo licht gebouwd, dat ze nóg kleiner leek dan ze inderdaad was. Haar uiterlijk had niets opvallends, maar toch, als men haar bleek, lang werpig gezichtje nader bekeek, moest men wel tot de conclusie komen, dat ze bijna mooi kon worden genoemd. Ze had fijnbesneden en prachtig evenre dige gelaatstrekken, waaraan wat meer ldeur nog grotere lieflijkheid had kunnen bijzetten. Haar zijdeachtige •haren waren helaas doodgewoon muis- kleurig, haar huid was een tikje aan de vale leant, terwijl haar boogvormi ge wenkbrauwen vrij wat lichter wa ren dan de grote donkere ogen. Alles bij elkaar moest Louisa wel tot de slotsom kornien, dat noch Mandy, noch zijzelf onder een bepaalde „ru briek" konden worden gerangschikt! 't Scheen wel, of de natuur geaarzeld had tussen indeling bij de blondines of de brunettes. Beiden hadden donkere ogen, maar hun haar was noch blond noch bruin en hun huid bepaald licht te noemen. Een en ander had tengevol. ge, dat oppervlakkig-e opm erkers de aantrekkelijltheden der gezusters, met name hun toch werkelijk knappe ge zichtjes, maar al te snel over het hoofd zagen. „Welnu?" vroeg Mandy uitdagend, .kun je me op mp weg naar succes - niet vólgen?" (Wordt vervolgd) conferentie op de Bermuda-eilanden is belegd om een algemene lijn of zelfs een overeengekomen positie uit te werken voor het géval van mogelijke besprekingen tussen de grote mogend heden, de Westelijke mogendheden ook in de toekomst van plan zijn hun „onderlinge samenzwering ten koste van de Sowjet-Unie" voort te zetten. Dit betekende dan ook, aldus de Praw da, dat Churchill, zoal niet in feite dan toch in de geest, reeds van zijn voorstel teruggekomen was. De Sow jet-Unie zou slechts zonder enige voorwaarden vooraf aan een conferen tie willen deelnemen en de komende conferentie van de Westelijke „Grote Drie" was kennelijk bedoeld om der gelijke voorwaarden op te stellen, zo besluit het blad. COMMENTAAR. Algemeen ziet men in Londen, Pa rijs en Rome in het artikel van de Prawda een poging van de Russische regering om verdeeldheid te zaaien tussen de Westerse mogendheden. Van Franse zijde wijst men er op, dat de drie Westerse mogendheden overeenstemming moeten bereiken over de vraag of de Sowjet-Russische politiek welgemeend is en of thans het geschikte ogenblik voor een viermo- gendhedenconferentie is aangebroken. Van Amerikaanse zijde ontkende men, dat de Bermuda-conferentie zou dienen om eisen te formuleren. Wel echter blijven de Verenigde Staten een bewijs van goede wil ver langen van de Sowjet-Unie alvorens een viermogendhedenconferentie kan worden gehouden- Bei- die Verzetsacties in Noord-Ierland. In het hoofdpostkantoor te fast zijn zes brieven ontdekt, gericht waren aan Noord-Ierse poli tici en een met magnesium bestre ken leren zakje met zuur bevatten. Door zelfontbranding van het mag nesium was reeds enige schade aan gericht aan andere poststukken. De brieven waren van dezelfde soort als die, welke het „Ierse Republi keinse Leger" voor de oorlog in En geland gebruikte. Deze organisatie, die een einde aan het Britse gezag over Noord-Ierland wil maken, is in dit gebied buiten de wet ge plaatst. Er werd opdracht gegeven, onmid dellijk alle brievenbussen in Belfast te onderzoeken. Er worden ook nog andere inci denten gemeld. Te Kilkeel werd een brievenbus opgeblazen, terwijl bij een andere 'n onontplofte bom werd ontdekt. In Belfast wierpen nationa listen Vrijdagnacht een winkelruit in., waarachter een portret van Koningin Elizabeth stond. Bij het zwemmen verdronken. Zondagmiddag was de 20-jarige J. Klink te Rotterdam met zijn broer gaan „zwemmen" in de Tweede Insteekhaven in de Spaansepolder. De jongeman, die evenals zijn broer, de zwemkunst niet machtig was, verdween opeens in de diepte en ver dronk. In de loop van Maandagmiddag hebben twee spelende jongelui in het natuurbad Velserend in Santpoort 't stoffelijk overschot van een naar schatting 20 jaar oude bader, die in het diepe basis was verdronken, op gedoken. (Advertentie) behoeft Uw d.ag niet te bederven. 't Is altijd makkelijk (Advertentie) r%n<v» VERWIJDERD HE? LIKDOORNS WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Beltplelckeii en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jódlum en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f. 1,35 bespaart U veel ellende. (Advertentie) Zuiver en ontsmet J uw huid met de hel- m der vloeibare D.D.D. "De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. seneesmiddel tegen huidaandoeningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 6