Zijpe Zwin PREDIKBEURTEN ACHT MAANDEN GEEIST TEGEN AARTS-FLESSENTREKKER WALCHEREN HERBOUW VAN WONINGEN DOOR HET RIJK VERTRAAGD MWS w eed MTEDOP Kftppie en de automatische stuurman ZATERDAG 23 MEI 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 RECHTBANK MIDDELBURG. Veertien dagen na ontslag uit de gevangenis weer op oorlogspad. Veertien dagen nadat hij ontslagen was uit het Huis van Bewaring te Middelburg, waar hij een straf had ondergaan, hem opgelegd wegens fles sentrekkerij, kwam de marconist P- J. S. uit VHssingen opnieuw aan de Kousteense dijk terecht: hy had zich wederom aan oplichting schuldig ge maakt en bovendien had hij een damesrijwiel van zijn kostjuffrouw voor tien minuten „geleend", doch „vergeten" terug te brengen. Vrijdag stond S. dus opnieuw voor de rechter te Middelburg. Hij legde een volledige bekentenis af. De hospi ta had hem niet teruggezien en was dus niet alleen haar fiets kwijt, maar kon ook het kostgeld afschrijven. S- at, dronk en sliep vervolgens in een hotel te Middelburg, en vertrok hier eveneens zonder te betalen, zeggende, dat hij 's avonds zou terugkerea Via Breskens waar hij de gestolen fiets voor een krats verkocht ging hij naar Antwerpen en vandaar üfte hij naar Den Haag, waar hij wederom flessentrekkerij bedreef. De Middel- Ned. Ver. tot Bescherming van Dieiren. Donderdagavond is in het Strandho- tel de jaarvergadering gehouden van de afd. Zeelana-Zuid van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. De voor. zitstei", mevr. M. Niemeijer, verwel komde de aanwezigen, waarna de jaarverslagen van de secretaresse en penningmeestei-esse onveranderd wer den goedgekeurd. Het bleek dat de afd. op het ogenblik 348 leden telt, terwijl een batig saldo vermeld kon worden. Uit het uitgebreide jaarvei*slag van de inspecteur Goethart bleek, dat 4 honden en 6 poesen uit het rampge bied onderdak hebben gevonden in het asyl. Voor honden konden 1038 en voor poesen 985 logeerdagen worden geboekt. Tot bestuurslid werd herkozen mevr. M. C. Groote-Harte. In de plaats van de heer M. P. van der Hoeve wex-d ge kozen de heer H- H. Rodenhuis. De secretaresse mevr. H. Bakker-Mar kus, zal deze taak blijven vervullen tot er een opvolger (ster) zal zijn ge vonden. Als afgevaardigde naar de 29e Lan delijke Jaarvergadering, die op 29 en 30 Mei te Eindhoven wordt gehouden, werd de voorzitster aangewezen. Me degedeeld werd nog, dat het asylwerk in het vervolg zal worden gedaan door mej. L. van Meeteren terwijl klachten over dieren, zoals mishandeling enz. kunnen worden gebracht bij mevr. Woltering en bij de inspecteur der af deling. Nieuwe brug te Vlissingen moet f 8000 meer kosten B. en W- van Vlissingen vragen van de raad een aanvullend crediet voor de bouw van de nieuwe brug over de President Rooseveltlaan. Voor dit werk was door de raad reeds een orediet van f 70.000 verleend, maar nu de aanbesteding inmiddels is geschied, blijkt f 8000.meer no dig te zijn. Oorzaak van de over schrijding van de raming is waar schijnlijk de stijging van de materia len-prijzen en daarnaast misschien ook het gebrek aan voldoende ge schoolde arbeidskrachten. N.V.V.-onderscheiding voor de heer J. de Priester te Souburg De secretaris van de afd. Middel burg van de Algemene Bond van Ambtenaren heeft het gouden N.V. V.-insigne voor veertigjarig lidmaat schap uitgereikt aan J. de Priester te Souburg. Het hoofdbestuur van de A.B.V.A. schonk de echtgenote van de jubilaris een cassette zilveren le peltjes. FILMS IN ZEELAND Rita in Trinidad. Rita Hayworth, wier liefdesaffaires de sensatiepei-s heel wat stof tot schrijven hebben verschaft, is, na Ali Khan te hebben verlaten, in de film studio's teruggekeerd, waar men een speciaal voor haar geschreven sce nario gereed had liggen. Het resul taat, Affair in Trinidad, kan men thans zien in Electro te Middelburg. Rita vergast haar bewonderaars op enkele dansen. Zij staat voortdurend in het middelpunt, wat niet weg neemt, dat men ook wel eens even mag letten op Glenn Ford, die een goed acteur is. In de Pinkstermati- née's vertoont deze bioscoop de ko mische Lucille Ball in de klucht „Mal lemolen". Wie alle zorgen eens radicaal opzij wil zetten en zich ten volle wil over geven aan een boeiend, kleurig avon turenverhaal, kan terecht in Alham- bra te Vlissingen, waar De arend van Madagascar (Against all flags) draait; een groots geënsceneerd ver haal, dat een kolfje naar de hand van Errol Flynn was. De smakelijke cock tail van romantiek en spanning wordt opgediend in Technicolor-klouren. De voornaamste verdienste van Andrew Mar ton's Het barre Noorden (The North), opgenomen volgens het Ansco-colorprocédé, zijn de voortref felijke buitenopnamen (de sneeuw- storm o.a.), die de barre eenzaam heid van de wouden in het Noorden van Canada suggereren en de wijze, waarop men een gevecht van twee mannen met een troep wolven heeft verfilmd. Steward Granger en Wen dell Corey spelen de hoofdrollen, ter wijl Cyd Charisse een Indiaans meis je uitbeeldt. Luxor, Vlissingen. Officiële publicaties VLISSINGEN. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN DE LOMBARDSTRAAT. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de Lombardstraat tijdelijk in beide richtingen gesloten zal zijn voor alle verkeer van Dinsdag 26 Mei 1953 tot nader te bepalen datum. Vlissingen, 22 Mei 1953. burgse politie had zyn aanhouding ver zocht en het duurde niet lang of S. werd in het Zeemanshuis te Rotterdam aangetroffen. In zijn requisitoir zeide de officier van justitie, dat deze verdachte een bekwam vakman is. Hij noemde het zonde, lat S. op deze wijze zijn leven verknoeit, want dit is helemaal niet nodig -De officier eiste acht maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De raadsman, mr. P. C. Adriaanse. vroeg zijn cliënt nog een kans te ge ven. Hij betoogde, dat S., indien hij weer kan gaan /aren, goed geld kan verdienen. De mensen, die hij nu heeft opgelicht, kan hij dan schadeloos stel len. Dit heeft hij ook de vorige maal gedaan. Uitspraak ovei 14 dagen. Aanbesteding Bij de door de architect W. J. de Haan te Serooskerke (W.) gehouden aanbesteding voor de bouw van een landbouwschuur te Meliskerke, werd als volgt ingeschreven: fa. J. Din- gemanse, Zoutelande 30.200; N. Th. van Doorn, St. Laurens 29.854; P. J. de Buck, Middelburg 29.790; J. Walraven, St. Laurens 29.100; J. Olyslager, Middelburg 28.980; A. J. Jakobsen, Meliskerke 28.920. Ringrijderij te Souburg. Op „derde" Pinksterdag zal door de Souburgse ringrijders weer naar de ring worden gestoken. Voor deze traditioneel geworden ringrij derij zijn ongeveer 25 deelnemers in geschreven. Tevens zullen nit de rij ders die de meeste ringen behalen, 2 groepen worden samengesteld, die zullen uitkomen voor de kampioen schappen A en B, die dit jaar te Souburg zullen worden verreden tij dens de Sportweek. Op de wieken De postduivenhoudersvereniging „Zee- landia" te Middelburg hield een wed vlucht met oude duiven vanuit Pont St. Maxence (Fr.) De afstand bedroeg 254 km. De eerste tien prijswinnaars waren: J. P. Davidse 1; L. van Geel 2, 3 en 9; P. van Sabben 4 en 8; J. de Buck 5 en 10; M. Jaspers 6; G. Verburg 7. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen Is te Vlissingen Zon dag te bereiken de heer J. A. van Kooten. arts, Koudekerkse weg 78, tel. 2525 en Maandag de heer C. C. Sluijter, arts, Bad huisstraat 70, tel. 2225. Te Middelburg is Zondag te bereiken de heer A. W. Boer winkel, arts te St. Laurens, Noordweg 20, teL 2460 en Maandag de heer W. Feikema, arts. Dam 16, tel. 2993. Te Veere, Seroos kerke en Oostkapelle is te bereiken de heer P. J. Bom, arts te Oostkapelle, Dorps straat 2, tel. K 1188—276. Te Koudeker- ke, Westkapelle en Zoutelande is Zondag te bereiken de heer M. Huygens, arts te Westkapelle, „De Wiezei", tel. K 1188 316 en Maandag de heer H. Frima, arts te Zoutelande, tel. K 1186—282. Apotheken Vlissingen: Apotheek J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22, tel. 2066; Middelburg: Apotheek Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 2589, België schenkt materiaal voor dijken op Schouwen Te Zijpe werd dezer dagen een ge schenk overgedragen ten behoeve van het dijkherstel op Schouwen en Dui- veland, namelijk 1000 ton petit-gra- niet, geschonken door de Belgische federatie van steengroeven. De Belgische regering werd bij de overdracht vertegenwoordigd door de ambassade-secretaris, de heer C. M. Werck en de federatie door de direc teur, de heer J. Ie Poifre. Ook de be middelaar bij deze geschenkzending, de fa. Sowelkoul uit Rotterdam en de fa. De Hoop uit Terneuzen waren te genwoordig. De zending werd in ontvangst ge nomen door een hoge functionaris van het departement van buitenland se zaken, de heer Zoetmulder en na mens de Dienst Dijkherstel overgeno men door de hoofdingenieur ir. K .A. Bazlen. Hotelhouder in hoger beroep veroordeeld In de hoger beroepzaak tegen de hotelhouder H. A. M. de M. uit Bres kens heeft de rechtbank te Middel burg het vonnis van de kantonrech ter wegens overtreding van de Ar beidswet bevestigd, met uitzondering van de straf. De M. werd veroordeeld tot vier geldboeten van 100 of vier maal 50 dagen hechtenis, alsmede tot acht geldboeten van 10 of achtmaal vijf dagen en één geldboete van 20 of tien dagen. Ernstige val Mevrouw W. werd op de Noordsin gel te Middelburg door een fietser aangereden. Zij kwam te vallen en liep zodanige verwondingen op, dat zij naar het Gasthuis moest worden overgebracht. „Aan politiek kan men zich niet onttrekken". A.R.-vergadering te Middelburg. De Anti-Revolutionnaire Kiesver eniging „Nederland en Oranje" en de plaatselijke afdeling van de Arjos organiseerden Donderdagavond met het oog op de komende verkiezingen in „De Vei'genoeging" te Middelburg een propagandabijeenkomst, welke speciaal bedoeld was voor de jonge ren. De leiding berustte bij de heer J. S. Hoek. De eerste spreker van deze avond was mr. C. J. Vei-planke uit Den Haag, die er de nadruk op legde, dat het onjuist is om politiek onverschil lig te zijn. De politiek immers is nauw verbonden met het staatsbeleid en dit beleid doorkruist voortdux-end ons eigen leven. Het moet zo zijn, al dus de spreker, dat iedere Christen- jongere bewust gaat leven én naar zijn geloofsbelijdenis én naar de po litieke belijdenis. En dat betekent au tomatisch bewust meeleven met de overheid, die boven ons is gesteld, niet om zich met alle uitingen van het leven te gaan bemoeien, doch om de openbare rechtsorde te hand haven. Mi'. Vei-planke waarschuwde tegen een zekere apathie, welke hij in de Anti-Revolutionnaire gelederen meende te moeten constateren. De tweede spreker was de heer J. W. KÖgeler, wethouder van Middel burg, die de verkiezingsstrijd in de eerste plaats een geestelijke strijd noemde en die meende, da.t men niet in de eerste plaats op de personen moet letten, die candidaat zijn ge steld, doch op het principe. Evenals de vorige spreker gaf hij in het kort een beeld van de anti-revolutionnaire beginselen, welke hij toetste aan de huidige omstandigheden en hij ver- klaarde, dat ook de A.R.P. vergroting van de welvaart nastreeft, doen niet langs horizontale ljjnen kijkt, maai de blik omhoog richt. Tenslotte hield ds. H. Veldkamp nog een korte toespraak, waarin h\j zien keerde tegen versmalling van het Christen-zijn en tegen lauwheid. Rode Kruis Middelburg begroette collectanten Voor een goed gevulde PZEM-zaal hield de afdeling Middelburg van het Nederlandse Rode Kruis een begroe- tingsavond met de collectanten voor de jaarlijkse grote collecte, welke door de aanzienlijke kosten in ver band met de watersnood dit jaar van groot gewicht is. Een goede opbrengst van de collec te is noodzakelijk om het Rode Kruis in staat va.n paraatheid te houden. Deze collecte zal gehouden worden in de periode van 27 Mei tot 6 .Tuni. Dezer dagen zal in elke brieven- VAN TOT Nog maai pas was haar talrijke kroost bij haar weggehaald toen ze er tussen uittrok om een slippertje te maken. Toen zij moedeloos de weg overstak, in zich zelf knorrend op de mensen die haar dit hadden aangedaan, werd zij plotseling gegrepen door een van de bussen van de Z.V.T.M. en zwaar gewond. Kort daar op volgde de doodHet zou een wer kelijk drama zijn als 't hier niet allemaal een zeug van de landbouwer A. V. te Hoofdplaat betrof. Het ongeluk was nu zo groot niet; alleen belandde het beest vroegtijdig in de spekkuip. We hebben de overtuiging, dat het be stuur van de boerenleenbank te Graauw een onmiskenbare voorliefde heeft voor muziek. De bestuurderen schoten deze week plotseling uit htm slof en schonken 500 aan de pas opgerichte harmonie om voor dit geld instrumenten te kopen We voelen daar veel voor, ge zoudt b.v. boven de loketten in de bank een groot bord kunnen hangen waarop met krul lende letters „Mit musik durch's Leben". De leden van de reisclub „Ons Genoe gen" te Axel zullen waarschijnlijk in de komende dagen in drogisterijen en apo theken gevonden kunnen v orden druk bezig met inkopen van parfum of wat ten. De reden? In een vergadering onder voorzitterschap van de heer S. Jansen werd besloten dit jaar een bezoek te brengen aan Rochefort in de Belgische Ardennen. En sinds is in Axel de leuze „kent uw kaas!".... Acht van de negen leerlingen slaag den, waarvan drie met lof, zo bericht men ons uit Hoek, toen de leerlingen uit de hoogste klasse van de O.L. school een verkeersexamen aflegden. Een mooi resultaat voor de jeugdige heertjes in hel verkeer, een mooi resultaat ook voor de leden van het plaatselijke politiekorps en het onderwijzend personeel die zich met de opleiding belastten. Kort en Klein. Ten bate van het orgelfonds van de Ned. Herv. Kerk te Sas van Gent werd in het plaatselijke jeugdlokaal een bazar gehouden, georganiseerd door het dames comité. De bazar was een groot succes, de opbrengst was ongeveer f 800. De telefooncel, welke de P.T.T. te Sas van Gent zal plaatsen nu deze gemeente van een automatisch telefoonnet is voor zien, krijgt een plaatsje aan de West kade. Het vakdiploma Bovag-motorrijwiel- bedrijf werd te Den Haag behaald door de heer J. v. d. Wege uit Axel, Nu de „blauwe steentjes" op de weg TerneuzenPerkpolder van een slipvrije laag zijn voorzien is men begonnen met op de weg AxelSint Jansteen dezelfde methode toe te passen. Het werk wordt vlot uitgevoerd. In Den Haag werd de akte gemeente administratie n (GA. H) eerste deel be haald door de heer J. P. Barentsen, werk zaam ter gemeente-secretarie te Vlissin gen. De te Vlissingen gehouden collecte voor de sanatoria „Zonnegloren" en „Sonnevanck" leverde nette f 1186,38 op. Voor de Stichting 1940—1945 werd in Sint Laurens f 252.75 aan vaste contribu ties geïnd en een bedrag van f 228.50 ge collecteerd. De te Sint Annaland gehouden extra collecte ten bate van de kerkvoogdij in de Ned. Herv. gemeente bracht f 111,10 bus, zo werd medegedeeld, een Rode Kruis-zakje worden bezorgd, dat de collectanten na enige dagen goed ge vuld hopen op te halen. De avond werd besloten met de vertoning van enkele Rode Kruis- films. Scholenbouw te Vlissingen Het bouwplan voor de nieuwe school (vier lokalen) van de Vereniging voor Byz. L.O. op Geref. grondslag aan de President Rooseveltlaan te Vlissingen is thans door het Rijks- schooltoezicht goedgekeurd en de mi nister van O., K. en W. heeft het ver eiste bouwvolume verleend. De kosten van bouw en inrichting worden na gehouden aanbesteding op f 135.000 geraamd. B. en -W. stellen de ge meenteraad nu voor dit bedrag op de kapitaaldienst der gemeentebegro ting uit te trekken. De benodigde financieringsmiddelen staan ter be schikking. Het R.K. Schoolbestuur heeft in tussen verzocht het besluit om mede werking te verlenen aan de bouw van een school met 7 lokalen ter vervan ging van de R.K. Jongensschool aan de Glacisstraat zodanig te wijzigen, dat het een school met 8 lokalen wordt. IN VLISSINGEN KAN MEN NIET WACHTEN B. en W. willen met een voorschot helpen In Vlissingen liggen 38 herbouwge- vallen ((92 woningen) reeds geruime tüd te wachten op het afkomen van een beschikking van de directeur-ge neraal van de wederopbouw tot hel toekennen van een zg. „aanvullende bijdrage". Volgens een mededeling van B. en W. aan de raad zijn hierbij zelfs 14 gevallen, die nog in 1952 werden aanhangig gemaakt. Het spreekt wel vanzelf, dat het college deze trage af wikkeling van de financiering in hoge mate betreurt Het heeft reeds meer malen met klem op bespoediging aan gedrongen. doch steeds zonder merk baar resultaat- Daar er in Vlissingen nu eenmaal nog altijd een grote behoefte aan wo ningen bestaat hebben B. en W. ge zocht naar een weg om de herbouw van verwoeste woningen in afwach ting van het afkomen /an de beschik king toch te laten voortgaan. Zij me nen deze gevonden te hebben en stel len de gemeenteraad thans voor aan de betrokken eigenaren uit de gemeen tekas een bouwcrediet te verstrekken tot een bedrag van ten hoogste 90 pet van de van het Rijk te verwachten bij- Bouw Gereformeerde kerk te Breskens aanbesteed. Vrijdag werd de bouw aanbesteed van een nieuwe Gereformeerde kerk aan de Wijkmanlaan te Breskens. Er w;rd als volgt ingeschreven: fa. Pleijte en de Minde, Breskens, f 29.650.fa. gebr. Maas, Breskens, f 28.900.fa. gebr. Vergouwen, Bres kens, f 26-394.— fa. A. Leenhouts, Breskens, f 26.000W- Jacobs, Breskens, f 25.980-Bentschap Knook, Groede, f 25.850.—; E. van Roosevelt, Breskens, f 25.790.fa. gebr. Visser, Breskens, f 25.496. De begroting was f 24.680.Het werk is aan de laagste inschrijver gegund. Walcheren ZONDAG le PINKSTERDAG. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 (H.D.) en 2.30 ds. Theunissen; Ar- nemuiden 10 en 6 cand. Nolte, 2.30 ds. Sneller; Biggekerke 10 en 2 ds. Abbing; Domburg 10 ds. v. Willens- waard, 7 ds. Richard; Gapinge 10 ds. Don, 2 ds. de Boer; Grijpskerke 10 candidaat Bos, 2.30 ds. Aalders; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. van Dijl (H.D.), 10 Jeugdk., 7 ds. Durkslra; 't Zandt 10 ds- Durk- stra (HD.), 10.15 Jeugdkerk, 7 ds. van Dijl; Meliskerke 10 ds. van Voorst Vader, 2.45 ds. Kloosterman; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Don; Oostkerk 10 ds. Aalders; Bioscoop 10 ds. Sneller (Jeugdkerk) 2e Pinksterdag Nieuwe Kerk 10 ds. Sneller; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. de Stoppelaar; 7.30 Geref. Kerk) Pinksterzangd., ds. Breder- veld en ds. de Stoppelaar; „Reho- both" 9.30 Jeugdkerk; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. v. Willens- waard; Ritthem 10 en 2.30 ds. Mul ler; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 en 7 ds. Kalk man; Veere 10 en 7 ds. Otte; Vlis singen St. Jacobskerk 10 ds. Kloos terman, 5 ds. Roscam Abbing; Noor derkapel 9.30 en 10.45 ds. Maas; Ha vendorp 10 de heer Barnard; Kerk voor Jongeren: 9.50 Oude Markt; 2e Pinksterdag St. Jacobskerk 10 ds. Maas; Vrouwenpolder 9 ds. de Boer, 2 vic. Bos; Westkapelle 9.30 Zon- dagschoold., 2.30 ds. Oosthoek; Zou telande 9.30 en 2.30 ds. Wagener. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 ds. Pon tier, 2 leesd.; Gapinge 9.30 en 2 ds. Veldkamp; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Schaaf; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (HofpL) 9.30 ds. v. Til, 2 en 5 d3. Mei3ter; (Noorderkerk) 9.30 ds. Meister, 5 ds. v. Til; (Lutherse Kerk) 7.15 ds. v. Nes; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 en -2.30 ds. v. Wouwe; St. Lau rens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwen polder 11 en 4 ds. Jager; Westka pelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (art. 31) Souburg 9.45 en 2.30 leesd.; Vlissingen 8 en 4.45 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. v. Vryz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz. Ver. v. Vryz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen 7 ds. Metz. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Jo hannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 voorg. Boekhout. Leger des Heils. Middelburg 10 Heilig, dienst, 7.30 verlossingssamen komst o.l.v. majoor v. Dalen; Vlis singen 10 Heil. dienst, 7.30 verlos- singssamenk. o.l.v. kapt. Zuidema. 2e PINKSTERDAG Ger. Gem- Arnemuiden: 2 ds. Diele- man. Chr. Geref. Kerk. Vlissingen 9-30 ds. de Vuyst; Middelburg 10 ds. Slag boom. Evang. Lutli. Gem. Vlissingen 10 Oecumenische dienst in Doopsgez. kerk. Doopsgez. Gem. Vlissingen 10 Oe cumenische dienst. Leger des Heils. Middelburg Kamp dag Yerseke; Vlissingen Kampdag Yerseka. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 dans l'Eglise mennonite monsieur le Pasteur Rïsseeuw. Marktberichten VEILING GOES. 11 MeL Bloemkool 3673; Kropsla 3.50 7.50;; Komkommers 2345; Aardbeien 6.507, alles per 100 stuks; Spinazie 19 35: Rabarber 1721; Aardappelen 1015: Sjalotten 31; Postelein 43; Aardbeien 2.30 —2.50. alles per 100 kg.; Radijs 11—12; Wortelen 4247; Selderij 3504. alles per 100 bos. Alles in guldens. VEILING KAPELLE. Groenten. Rabarber 9.515, per kg.; sel derij 45. per bos; Sjalotten 25. per kg.: Kropsla 2,55, per stuk; Aardbeien Dutch Everne f 0-95550 per 100 stuks. VISMIJN BRESKENS. 22 Mei. Export garnalen 1219 kg.: 60— 77; Handels garnalen '85 kg.: 6073: Schar 273 kg.: 16—19; Bot 117 kg.: 16; Middel tong 65 kg.: 1.451.65. drage (Grootboekinschrijving) en aanvullende bijdrage. Elk geval zal echter afzonderlijk beoordeeld moeten worden, waarbij zal moeten worden vastgesteld, dat de betrokken eigenaar zelf niet in staat is de bouw te finan cieren. B. en W. achten het niet mogelijk te voorspellen hoeveel liefhebbers er voor een dergelijk gemeentelijk crediet zullen zijn, doch zij menen, dat de bouwcredieten een totaal-bedrag van f 500.000.— niet te boven zullen gaan. Brand in bunker Vrijdagmorgen omstreeks kwart over elf rukte de brandweer te Vlissingen uit Het bleek, dat enkele jongens in een bunker aan de Paul Krugerstraat oude matrassen in brand hadden ge stoken. De politie, die aanvankelijk het vuur trachtte te blussen slaagde hier niet in, zodat de hulp van de brandweer werd ingeroepen- Deze slaagde er spoedig in het vuur meester te worden. 0 136 Nederlandse vrijwilligers, die tien maanden in Korea zijn geweest, arriveer den op weg naar Nederland. Vrijdag ln Hongkong. De reis wordt gemaakt met het Franse passagiersschip „Marsei.lalse". De West-Duitse autoriteiten hebben Vrijdag een bedrag van 1 millioen D.M. beschikbaar gesteld voor invoer van groenten uit Nederland, alsmede een be drag van 1 millioen D.M. voor invoer van fruit uit Nederland. 0 De dezer dagen in Denemarken gelan de Poolse Mig-straaljager is aan boord van een schip gebracht, dat het toestel onder geleide van een torpedobootjager naar Kopenhagen zal brengen- 0 Sultan Hamid n, die te Djakarta werd veroordeeld in verband met de rol, die hU speelde bij de Westerling-opstand, heeft zijn goedkeuring gehecht aan twee gra tieverzoeken, die voor hem werden in gediend. De Nederlandse kustvaarder „E. en A. Scheer" (500 ton) is Vrijdagochtend in dichte mist bij de kust van Marokko ln aanvaring gekomen met het Franse schip ,,'LAlgerien" (2600 ton). De „E. en A. Scheer" werd ernstig be schadigd aan de voorsteven, doch kon de haven van Casablanca bereiken. Waar zijn onze schepen Abbekerk -2 te Singapore. Aikaid p. 21 Kaap Verd. EiL n. Recife. Almkerk 22 te Colombo. Andijk 21 te Havanna. Borneo 22 te Pt. Said. Caltex the haghe p. 22 dw. van Bengha zi. Eos 22 te Palermo. Garoet p. 22 Pontz de Galle n. Belawan. Indrapoera vert. 23 van Rotterdam. Jagersfontein 22 te Hamburg. Johan van Oldenbarnevelt 22 te Belawan Deli. Laertes p. 2122 Malta naar Pt. Said. Lutterkerk p. 22 Quessant n. Genua. Mapia p. 22 Kp. Guardafui n. Djibouti. Meerkerk 22 v Suez n. Aden. Noordam 21, 300 m. O. Kp. Race n. Rot terdam. Omala 20 v. Tripoll n. Cyprus. Papendrecht 22 vm. te Havre. Polypsemus 17 te Houston. Rijndam 21, 200 m. Z. Kp. Sable n. Azo- ren. Salawati 22 te Lagos. Salatiga 22 Portland Ore. Sirrah p. 22 Kp. Guardafui n. Singapore. Stad Alkmaar 21 v. Montreal n. Neder 1. Sunetta p. 22 Kp. Guardafui n. Singapore. Utrecht 22 te Manilla. Veendam 21, 300 m. Z.O. Halifax naar Rot terdam. Westerdam 21. 500 m. Z.O. Kp. Race. Woensdrecht 22 nam. dw. v. Madeira. Zeeland KR.L. 21 v. Bahrein naar Ra sta- VEILING „WALCHEREN" TE MIDDELBURG. 22 Mei. Vroege aardappelen 39156. Fruit: Aardbeien per doos 3577; St. Rémy 20—32; Appels fabriek 25—38. Groenten: Bloemkool A 3789; idem B 30—57; idem C 9-48; idem D 10—18; Bos- peen 1744; Bos radijs 415; Bosramme- nas 1316; Boskroten 2142; Sla per stuk 2.506; Komkommers A 3542; idem B 30—39; idem C 18—34; Rabarber 11—18; Spinazie 8—27: Postelein 18—36; Andij vie 4260; Komkommers per kg. 20—26; Asperges per kg. 1.21—2.35. VISMIJN VEERE. 22 Mei. Export garnalen 94 kg.: 60; Han dels garnalen 155 kg.; 4247; Schar 65 kg.: 22—27; Middel tong 25 kg.: L08—152; Rog 70 kg.: 16—37. 39. Na zijn geheimzinnig gepraat tegen de robot, ver liet professor Notterkrakr de brug en spoedde zich naar zijn hut. Zodra de ge leerde weg was begaf Kap- pie zich naar de automati sche stuurman. „Ik moet weten, wat hier achter zit" mompelde hy, „de Maat ïoort de robot spreken, de Meester ziet hem broodjes eten en de professor praat tegen hem, alsof hij een mens voor zich heeft. Dat kan ja niet: een robot is geen mens en zo is het maar net!" Kappie bekeek de auto matische stuurman aan dachtig. doch kon niets bij zonders ontdekken. „En toch is er iets met die ro bot", mompelde hij, „hij is anders, sinds hij gerepa reerd is; ik mis iets. maar ik weet niet wat!" Hij ging op zijn tenen staan en klop te onderzoekend op het ïoofd van de robot. Maar toen kreeg hy de schrik van zijn leven, want op scherpe toon riep de robot uit; „Schei uit met dat geklopt Ik heb al genoeg aan mijn hoofd!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3