JAARVERGADERING KINDERZORG TE MIDDELBURG flNKSTEREN Nu lente in klein bestek GEWIJZIGD B-ELFTAL BRACHT ER HEEL WEINIG VAN TERECHT Houtt door de MAATSCHAPPELIJKE POSITIE STUDENTEN IN TWEEDE KAMER JIMMY BROWN en de oranjehemden 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 20 MEI 1953 KINDERBESCHERMING EN PAEDAGOGIEK Verhouding bestuur-directie kwam ter sprake. De voorzitter van de vereniging „Klnderzorg", ds. G. H. van Willens- Wiuird, liet Dinsdagmorgen, alvorens de jaarvergadering te Middelburg op dé gebruikelijke wijze te openen, zijn gedachten uitgaan naur de tengevolge van de watersnood over ons land verstrooide Zeeuwse kerkeraden. Alle kinderen van „Klnderzorg" zyn behouden gebleven, doch wel zyn vier collec- tantjes verdronken, terwijl de vereniging voorts het heengaan herdenkt van mevrouw P. v. d. Berg-Wandel uit Nieuwerkerk, één der ijverigste me dewerksters, die met haar gehele gezin omkwam. Do voorzitter doelde mede, dat het moderamen van „Kinderzorg" zich de ffgelopen maanden intensief heeft be ziggehouden met het probleem van de geestelijke volksgezondheid, dit in ver- tand met de eventuele stichting van ten Medisch-Opvoedkundig Bureau. Het Groene Kruis stelt zich op het standpunt, dat het hier uitsluitend een medische aangelegenheid betreft, doch -Kinderzorg" acht het op grond van IPs- 139 ook noodzakelijk, de kwestie van godsdienstig oogpunt uit te beziea Men is tot de conclusie gekomen, dat men in Zeeland voor vraagstukken staat, waarvoor nog geen oplossing kon worden gevonden. Dat hier een belangrijke diaconale en pastorale ar beid ligt, achtte spreker echter buiten kijf. De secretaris, ds. F. H. A. v. d. Wind, deelde mede, dat het aantal kinderen steeg van 231 eind 1951 tot 249 eind 1952. In het debielenhuis, waarvan de verbouwing slechts langzaam vorder de, werden 22 jongens en 12 meisjes Verpleegd. De penningmeester, de heer C. C. Mantz, lichtte de rekening-1951 (met een ongedekt tekort van f 10.133.60) en de balans toe, welke werden goedgekeurd en stelde met dankbaarheid vast, dat het bedrag aan giften toenam van f 33.000 tot f 41.000. Krachtige steun van de gemeenten aan dit bijzonder diaconaal werk blijft on misbaar. De aftredende bestuursleden werden herkozen. In de vacature-me- Vrouw M. T* JacobsJansen werd ge kozen mevrouw L. Hornstra—Tichei man, in de vacature-ds. M. H. F Wit- teveen ds. W. C. F. Metze- Bestuur en directeur. Tijdens de rondvraag pleitte ds. P. F. T. Aalders voor een verhouding tus sen bestuur en directie, die zodanig is, dat zich geen moeilijkheden en spanningen voordoen. Het had hem om. bevreemd, dat de vorige direc teur de bestuursvergaderingen niet mocht bijwonen. De voorzitter ant woordde, dat deze bijzondere paeda- gogische kwaliteiten bezat, doch dat zijn bestuurlijke kwaliteiten minder groot waren. Om moeilijkheden te voorkomen was men dan ook overge gaan tot een splitsing van het paeda- gogische en het bestuurlijke werk. De voorzitter erkende, dat deze toestand niet ideaal is en uitte de wens, dat dit in de toekomst anders kan. Maar dit hangt geheel af van de persoon van de nieuwe directeur, van wie men ove rigens hoge verwachtingen heeft. Spre ker merkte nog op, dat „Kinderzorg" een ingewikkeld bedrijf is en dat het hem veel beleid en geduld heeft ge kost om „de trein in de rails" te hou den. In de druk bezochte middagverga dering sprak dr. N- Beets uit Utrecht over de verhouding tussen paedagogie, psychologie en psychiatrie bij de kin deropvoeding. Hij wees er daarbij op, dat het kinderzorgwerk niet primair het terrein is van de psychiater en de psycholoog, doch van de paedagoog. Er kan wel teamwork bestaan, doch de opvoeder moet begrijpen, dat hij uiteindelijk de verantwoordelijkheid voor de opvoeding draagt. Er zijn ai Inrichtingen in Nederland, waar de di recteur of de directrice „van de kaart" gaat, omdat hij of zij niet met de ad viezen van de deskundigen kan wer ken. Dit achtte spreker een groot ge vaar. Hij onderstreepte de betekenis van de paedogogiek en verklaarde, dat het ..social casework" ten aanzien van het kind ook gezien moet worden uit de paedagogische visie. Op dit refe- raad volgde nog een belangwekkende gedachtenwisseling. 'Advertentie) Generaal L. Damaso Berenguer, een voomallg minister-president van Spanje, is Dinsdag in alle stilte te Madrid begra ven. Hij bereikte een leeftijd van 79 jaar. Tot dusverre is in de Spaanse pers over het overlijden van de generaal niets ge meld. IDE TRACTATIE VOOR IN LUX» POZEN VAM SO STUKS Nieuwe bestuursvorm voor universiteiten De senaat van de Leidee Universi teit heeft een brief gericht aan de Staten-Generaal, Waarin bezwaar wordt gemaakt tegen bepaalde plan nen van de regering voor de reorga nisatie van het hoger onderwijs. Het Vóórnaamste bezwaar van de Senaat is, dat bij de reorganisatie plannen ontbreekt een voorstel tot het Verlenen van grotere autonomie aan de universiteiten. Daarom stelt de Senaat voor het college van curatoren der universi teiten niet langer samen te stellen op de oude wijze, namelijk uit perso nen. die het ambt van curator alB nevenbetrekking vervullen en buiten het universitaire leven staan. Men zou tenminste de reetor-ttiagnificus en twee hoogleraren in het college opgenomen willen zien en voorts een bezoldigd vice-president met de dage lijkse leiding willen belasten. Ook zou een lid van de wetenschap pelijke staf in het curatorium zitting moeten j hebben en tenslotte zou de thesaurier een oud-alumnus van de universiteit moeten Zijn. Verder maakt de LeidSe Senaat er bezwaar tegen, dat in de Hoge Aca demische Raad aan vertegenwoordi gers der bijzondere universiteiten en hogescholen medezeggenschap wordt toegekend over de Inwendige aange legenheden der rijksuniversiteiten, welke medezeggenschap niet weder kerig bestaat, Advertentie Keus uit 3 soorten Castella Wal Is hel beste voor Uw huid en Uw beurs Een stukje lente in klein bestek, dat is de nieuwe Bioemenzeep van Castel la. Onverpakt in de winkel te krijgen, zodat U direct de verrukkelijke rozen geur kunt ruiken. Castella Bioemen zeep wordt in vier beschaafde kleuren geleverd, De prijs Slechts 20 cent. Nu kan werkelijk IEDERE vrouw mooi zijn! Iedere vrouw kan nu im mers de zeep Mezen, die voor haar huid en haar beurs het beste 19. Heeft U een tere, gevoelige huid, dan neemt U Castella Spécial, die een koesteren de laag roomdik schuim over handen en gelaat logt (32 cent). Natuurlijk blijft ook de zo geliefde Castella Schoonheidszeep (32 cent) alom ver krijgbaar. Tijdelijk levert uw winkelier U thans twao stukken van de/se heerlijke schoonheidszeep voor 50 cent. U pro fiteert toch ook van dat aanbod f Maar mócht U zich voor een gering bedrag willen hullen in de geur van prille rozen, laat dan uw keus vallen op de nieuwe Castella Bioemenzeep voor slechts 20 cent! Rede van Eisenhower President Eisenhower heeft Dins dag in een praatje-bij-de-haard", dat via de radio en de televisie werd uit gezonden, o.m. verklaard dat „de Verenigde Staten, indien zij thans tot een algehele mobilisatie zouden wor den gedwonge, aan iedere militaire uitdaging van de Sowjét-leiders het hoofd kunnen bieden en de overwin ning behalen". Hij waarschuwde dat de Sowjet- politiek „tot dusverre" nog niet ge wijzigd is en riep op tot een voort durende krachtsinspanning teneinde de kracht van „d« vrije wereld' te vergroten. 85ste lijst van slachtoffers. Het informatiebureau van het Ne derlandse Rode Kruis heeft de 85e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers „watersnood" uitgege ven. Voor Zeeland bevat deze de vol gende namen: Nieuwerkerk: De Jonge, Kuintje, Jo hanna, geb. 27-31.1885, laatste adres: Meidoornstraat 4; Van der Weijde, Jacob Maarten, geb. 7.6.1946, laatste adres: Stationsstraat A 368. Deee foto toont twee gelukkige men sen, voor het eorst sinds 1060 weer te samen. Het sijn de heer en mevrouw Oatis. Zoals bekend werd de Ameri kaanse journalist vrijgelaten uit ge- vangenschap in Tsjecho-Slowakije. De foto werd genomen na de aankomst van Oatis in New-York. Wie regeert thans „De Ommelanden'f Het oude bestuur van „De Omme- bv^en", bestaande uit de heren J. T 'Vieringa en J. Akkerman zou t .gen in kort geding door de p.: lent van de arrondissements rechtbank te Groningen te laten uit- makeh welk bestuur thans rechts geldige besluiten kan nemen. Tevens zou het een uitspraak van de recht bank wensen, waarbij het de oud-di recteur van „De Ommelanden", de heer P. de Boer, Verboden zou wor den het terrein van „De Ommelan den" te betreden. Zoals bekend is, heeft het nieuwe bestuur, bestaande uit de drie oppo sitieleden van „De Ommelanden", be paalde beslissingen genomen 3n het beleid van „De Ommelanden" en te vens aan enkele employé's en chefs van het bedrijf ontslag verleend. VACANTIEVOET BAL IN NIJMEGEN Gemakkelijke 31 zege voor Middlesbrough Na afloop van de in Nijmegen ge speelde wedstrijd tussen het Neder lands B-elftal en Middlesbrough, wel ke ontmoeting met 3—1 door de Engel se professionals werd gewonnen, kon men uit het publiek veelal deze me ning horen: waarom kondigt de voet halbond een elftal aan, dat toch niet in het veld komt? En inderdaad slechts 7 van de 11 oorspronkelijke ge kozen spelers stonden in het veld: Van der Kuil, Luiten, Van der Hoek Biesbrouck hadden verstek laten gaan, naar het heette wegens blessures. Met enkele omzettingen in het restantje van de ploeg trad er eigenlijk 'n geheel nieuw elftal in het veld, waarvan de middcnlinié bestond uit Van Schijn* del, Utermark en Huybrechts en de voorhoede uit Snoeks, Dahrs, Ange- nent. Bak en Van Overbeek. Het Gofferistadlon was voor deze ontmoeting lang niet uitverkocht en degenen, die naar deze wedstrijd wa ren gaan kijken, zullen zeker teleur gesteld zijn. Van de zijde van Middles brough werd vacantievoetbal gespeeld van Begin tot het einde met af on toe een vleugje leaguevoetbal er door heen. Technisch waren de Engelsen zo veel beter dan de Nederlandse spe lers, dat de gasten zich geen enkele maal behoefden in te spannen om voor de overwinning te vechten. De zege viel Middlesbrough gemakkelijk in de schoot en zelfs het enige tegenpunt was niet van een Nederlandse voet af komstig, maar ontstond uit een mis verstand tussen linksback Corbett en doelman Ugolini, toen de eerste te hard en in de verkeerde hoek op zijn keeper terugspeelde. De Engelse ploeg liet de Nederlandse tegenspelers vol doende vrijheid om eigen spel te ont- WIELRENNEN Belg Saelens won te Hulst Dinsdag werd in Hulst een wieler wedstrijd verreden over 100 km. Hier voor kwamen 60 renners aan de start. Er werd hard gereden en er zat volop spanning in. Toch deden zich maar twee ontsnappingspogingen voor. Bij de groep, die een aantal ronden voor het einde demarreerde, bevond zich ook Verhelst, maar hij werd vier ron den voor de eindstreep uitgeschakeld door een lekke band. In de eindsprint toonde de Belg Saelens zich de sterke ste. De uitslag luidde: 1. G. Saelens, Zelzaete, 2 uur 21 min., 2. Jon Ko- nings, Breda, op een lengte, 3. P. de Bruin, Roosendaal, 4, J. Driessen, Terheiden, 5 W. Bos (B.), 6. P. Maas, Findorp, 7. Fr. van Dutten, Roosen daal, 8. J. v. Nispen, St. Willibrord, 9. P. Vermast, Asscndelft, 10. P. v. Hoornick, Bekeren (B.), (Advertentie) vWjademtrisen wRjGL^ tanden qeiow wikkelen, maar technische machteloos heid, gebrek aan snelheid en stuntelig schieten vormden de oorzaak, dat het Nederlandse B-elftal een zeer zwakke indruk in Nijmegen achterliet. De eni ge speler, die voldeed was Van Schijn- dcl. Midvöor Angenent, die als goal- getter in de competitie 'bekend staat, kreeg tegen stopperspil Dicks geen voet aan de grond. Men kreeg de in druk. dat Middlesbrough op zeer ge makkelijke wijze een score van 6—0 of 8—0 had kuncn behalen, maar dat men daar eenvoudig geen zin in had._De 2 —0 voorsprong bij de rust en het der de doelpunt van linksbinnen Dela- penha - 'n onhoudbaar schot - vonden de gasten een vlotte en goede beloning voor hun komst naar Nijmegen. Vijf minuten voor het einde werd het nog 3—1. Suykerbuyck vijfde in 8e Giro-étappe De Beig Rik van Steenbergen heeft de achtste étappe van de Ronde van Italië, die van Follonica naar Pisa ge wonnen. Hij reed de 106 km. in 2 uur 59 min. 31 sec. Ook nu was er een Nederlander in de voorste gelederen en wel Suykerbuyck, die op de vijfde plaats en in dezelfde tyd als de Belg arriveerde. Van Breenen bezette de 20e, en Wim van Est de 25e plaats. Het klassement van deze étappe luidde: I. Van Steenbergen; 2- Schaer Zwitserland; 3. Pezzi, (It.); 4. Gestri (It.); 5. Suykerbuyck (Ned.); 6. Oc- kers (B.) 3.00.18; 7. Frosini (It.) z.t.; 8. Deflllppls (It.); 9. Maggini (It.), 3.00.46; 10. Bini (It.) z.t. 28. ex aequo het grote peloton met Koblet, Coppi, Dekkers. Roks, Wagtmans en Peters in dezelfde tijd als Maggini, Het algemeen klassement luidt; 1. Koblet, 46.51.46; 2. Do Santi (It.), 46 52.12; 3. Fornara (It.) 46.52 22: 4. Coppi (It.); 5. Corrieri (It.)6. Bobet (Fr5; 7. Van Est (Ned.) 40.54.29; 53 Roks; 65. Dekkers; 75. Peters; 87 Wagtmans; 88. Suykerbuyck; 97. Van Breemen. STUDIEBEURZEN ONDER DE LOU. ii Weinig concrete voorstellen (Van onze parlementaire redacteur) isdagmiddag heeft de Tweede sr zich intensief bezig gehouden Dinsi Kamer- met het vraagstuk van de maat schappelijke positie der studenten. De' aanleiding tot het debat vormde een op 26 Februari ji. door mevrouw Fortanier-De Wit (V.V.D.) ingedien de motie over het verstrekken van studiebeurzen, waaromtrent minister Cals in een nota enige algemene be schouwingen wijdde. Het stelde de heer Van Sleen (P. v. d. A.) teleur, dat de minister geen concrete plannen had kenbaar ge maakt en de heer Tllanus (C.H.U.) ontwikkelde zelfs grondwettelijke be zwaren. Minister Cals wenste sugges ties uit de Kamer te horen, teneinde hiermede bij het opstellen van zijn volgende begroting rekening te kun- De Britse minister van buitenland se zaken, Anthony Eden, is Dinsdag ontslagen uit de Londense kliniek, waar hij twee operaties heeft onder gaan. Tot herstel van gezondheid gaat hjj enige tijd doorbrengen op premier Churchill's buiten Dij Lon den. Ruim een ton aan geuietensgeld Om de 14 dagen verschijnt in de Staatscourant een lijst van bedragen, die door 's Rflks schatkist zijn ontvangen wegens vrijwillige voldoening van be lastingen. Dat dit zogenaamde gewetensgeld nog aardig wat opbrengst, blijkt uit de Staats courant van Maandag jl. De laatste weken is namelijk in totaal f 108.634.21 binnengeko men. ATHLETIEK Staf Dobbelaere uitgenodigd voor Olympische Dag. De prestaties van de Schoondijkse Marathon-athleet Staf Dobbelaere blijken thans ook in de Hollandse sportkringen de aandacht te trekken. De N.T.C. heeft de Marathonner uit genodigd om deel te nemen aan de wedstrijd op de 3000 meter welke op de Olympische Dag in het stadion te Amsterdam zal worden gehouden. TAFELTENNIS Dujardin won Zilveren Schip te Sas van Gent In Sas van Gent werd voor de tweede keer het Internationale tafel- tenni9tournooi om het Zilveren Schip gehouden. Winnaar werd de 16-jarige Dujar din uit Oostende, die uitkomt voor Smallstreet te Gent. Hij won in cie finale van Van Keppenne in drie sets 21-16, 21-15 en 21-19. Dujardin is jeugdkampioen van België. De eerste prijs voor de dames was voor M. Letournay uit Brussel. Korte Sprintjes CESAR BOGABRT, de Zeeuwse rennerdie 20 jaar geleden Neder lands kampioen op de weg werdnam Zondag deelaan wedstrijden achter Derny-motoren in Brussel. In de fi nale werd hi) als vijfde geklasseerd. Beo-wereldkampioen, George Ronsse, mocht de bloemen in ontvangst ne men. DE BELGISCHE beroepsrenner, Anthonisdie Zondag tijdens de Om loop van Limburg een lelijke val maakte, waardoor hjj m het zieken huis terecht kwam, is nog steeds zijn fiets kwijt. Als de „eerlijke" vinder niet komt opdagenzal een gerechte lijk onderzoek worden ingesteld, ■K- IN OOSTENDE word een voetbal wedstrijd, gespeeld tussen een elftal van de Belgische zeemacht en een team van de Kon. Marine. Onze land genoten moesten met 81 het onder spit delven. GERRIT BOEI JEN, die met Gerrit Schutte als koppelgenoot vele Zes daagsen gewonnen heelt, neemt bin nenkort afscheid van ae oielersport. Thans traint hij nog voor de Neder landse baankampioenschappen, die in Juni worden gehouden. Boejjen heeft in Heesch een hotel. nen houden. De C.H.-afgevaardigde meende, dat de Kamer op deze wijze de zetel van de regering zou bezetten hetgeen de heer Tilanus niet passend vond. Concrete voorstellen kwamen wei nig naar voren. Mevroyv Fortanier stelde brj motie voor het stelsel der renteloze voorschotten aan studenten te vervangen door een beurzenstel sel; het instellen van een kleine Staatscommissie voor het uitwerken van de desbetreffende plannen en het verhogen van het aantal studiebeur zen tot ongeveer duizend voor het komende studiejaar. De motie vond weinig bijval, hetgeen eveneens het geval was met een plan van de heer Van Sleen om aan studenten, die aan bepaalde eisen van aanleg en karak ter voldoen, een zg. studieloon te verstrekken. Algemene overeenstem ming was er over de door de heren Stokman en Roosjen geopperde me ning, dat belastingfaciliteiten en sa larisverhoging met name vbor de middengroepen dringend geboden zijn, waardoor aan in stoffelijke op zicht minder bedeelden voldoende en toereikende beurzen verstrekt zou den kunnen worden. Minister Cals zal vanmiddag ant woorden. Buitenlandse betrekkingen in Eerste Kamer In de Eerste Kamer is Dinsdag be handeld het wetsontwerp verandering in de grondwet, strekkende tot wijzi ging en aanvulling van de bepalingen betreffende de buitenlandse betrek kingen (tweede lezing). De heer Pollema (C.H.) zeide o.m., dat zijn fractie alleen zal voorstem men in het vertrouwen, dat de rege ring nimmer achter de rug van het parlement om beslissingen zal ne men in voor de souvereiniteit belang- rijke kwesties. De heer Van Walsum (Arb.) zeide, dat ook zijn fractie zal voorstemmen, hetgeen de heer Ane- ma (A.R.) van zyn fractie verklaar de. De heer Sassen (K.V.P.) drong er op aan bij de algemene grondwets herziening verscheidene punten nog eens onder het oog te zien. De ver gadering wordt vandaag voortgezet. Amsterdamse Beurs 18 Mei 19 Mei Bank V. Ned. Gem. 4% 106% 106% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 117% Nederland 1951 (3%) 101% 101% Nederland 1948 (3%) 97% 97% Nederland 1947 (3%) 3 96% 36% Nederland 1937 3 96% 96% Dollarlening 1947 3 95% 95% Investeringscertificaten 3 97% 98 Nederland 1962-04 z.b. 3 98% 98% Nederland 1962-64 m.b. 3 00% 98% Nederland N.W.S. 2% 79% 79% Ned. Indië 1037 A3 96 96% Grootboek 1946 3 06% 06% Nat. Handelsbank 111% 112 Ned. Handelmij. 158% 158% A.K.U. 103% 163% Bergh's en Jurgcns 272 273% Calvé-Delft 118% 119% Centrale Suiker 169% 169 Kon. Ned, Hoogovens 155% 154% Unilever 189 189 Ned. Kabelfabrlek 210 209% Philips 159% 159% Wilton-Feijenoord f71% 171% Billiton 171 171 Kon. Petroleum Mij. 309% 306% Amsterdam Rubber 94% 99% R'olland-Amerlka Lijn 136 V'. 135% Kon. Paketvaart 125% 124% Rotterdamse Lloyd 134% 133 Ned. Scheepvaart Unie 131% 129% Stv. Mij. Nederland 146 144% H.V.A. 100% 100% Deli-Batavia Mij. 130 129 Deli Mij. 91% 91 Baltimore-Ohio 25% 25 Missouri K.T. 5% 6 New York Central 23% 23 Pennsylvania 22 22% Anaconda 37% 37% Bethlehem Steel 52% 52% General Motors 62% 72 Intern. Nickel 40% 40% Kennecott 67% 67% Republic Steel 49 49 U.S. Steel 39% 39 North American Cy. 20% 20 Mideontinental 58% 58 Shell Union 67% 66% Tide Water 22% 23% AMSTERDAM8E WISSELMARKT. Londen contant 10,60%10,61%: Parijs contant 1.07701.0790: Zürich contant 88,73—86,83; Stockholm contant 73.17— 73,27: New York contant 3,79%—3.7934; Brussel contant 7,57%7,58%: Frankfort contant 00.40—90,50; Kopenhagen contant 54,80—54,90. 3. Jackie had bij zijn vader nu al weken long ge zeurd om een echte Voetbal étl tenslotte was Jim my be zweken. .Vooruit dan maar", zei hij tenslotte. „Morgen gaan wij er een kopen ln de sportwinkel van meneer Bikkrebakker, op de Hoogstraat. Dat is een goed adres en bovendien is meneer BIkkebakker de voorzitter van „De Biggcrs" en het ia altijd plezierig een clubgenooi van ons te bevoordelen". Nu. Jackie sprong bijkans eêh gat in de lucht. Van louter plezier voerde hij een soort krijgsdans uit, Waarbij hij de onthutste Miebet als doelwit uitkoos. „Toe maar!" riep zij wanhopig uit. „Nou gaat-ie óók nog de hele dag achter een bal dra* ven, zeker om nog een beetje meer honger te krijgenl" Dansend liep Jackie naast z'n pleegvader, toen zij naar de stad trokken om de bal te kopen. Meneer BIkke bakker hielp hen zelf en hij prees de kwaliteit van de voetballen, die hij in zijn zaak te koop aanbood. „Ik geloof, dat de Jonge meneer al groot genoeg Is", zei h'j minzaam, „om reeds mot maat nummer vijf te spelen". Jackie had hem om deze woorden, die hem als he melse muziek ln de oren klonken, wol om de hals wil len vallen. „Een vijflel" riep hij. „Net precies zo'n bal als waarmee die lui van het eerste spelen". Jimmy kocht er ook een pompje bil en oen veterrijger, en zo toege rust aanvaardden zij de terugweg, Zo opgewonden was Jackie, dat hij die middag bijna goon brok eten door zijn keel kon krijgen cn dat was Mlebet ook weer niet naar de zin!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4