PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Foster Dulles zoekt Brits-Egyptisch geschil oplossing Eerste paal voor uitbreiding Middelburgs Gasthuis BILT Kantlijn BONDSREPUBLIEK ZAL NIET OPGEOFFERD WORDEN UITLEVERINGSVERZOEK VOOR AMERIKAAN ADONIS AFGEWEZEN 196e Jaargang-No. 114 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Cöurant. Directie F. van de Velde en F B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn. Pi. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr, p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 16 Mei 1933 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie r 3.-. Ing. mededelingen driemaal lanef. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1t-5 regels f l.— iedere regel meer 20 cent. ..Brieven ot adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen, Walstr. 5860, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160); Middelburg, Markt 51, telef, 3841: Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg. Finlandstraat 2, telef. 16: Terneuzen", Brouwerijstr. 2: Ztenkzee, N Bogerdstr. C 160. telel 26. EEN MAAND UITSTEL NODIG Intussen is het onrustig langs het Suez-kanaal Welingelichte kringen te Washington hebben Vrijdag verklaard, dat de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Foster Dulles, werkt aan een plan voor de oplossing van het Brits-Egyptische geschil over de Sti- ez-lcanaalzóne. Hij deelde aan de Egyptische regering mede, dat hij wil trachten binnen een maand dit plan gereed te hebben. Het plan zou zowel voor Groot-rBrittannië als Egypte aanvaardbaar moeten zyn, aldus deelde men in Washington mede. In een voor zijn vertrek Caïro uitgegeven verklaring, heeft Dulles reeds gezegd, dat de Verenigde Sta ten de volledige Egyptische souverei- niteit over de Kanaalzone voorstaan. De buitenlandse troepen zouden gelei delijk moeten worden teruggetrokken. Verder zeide Dulles in deze verkla ring, dat de Britse militaire instal laties en opslagplaatsen in de zone in goede staat moeten worden gehand haafd en beschikbaar moesten zijn voor onmiddellijk gebruik door de Weste lijke mogendheden, indien een oorlog zou uitbreken. ONRUST IN EGYPTE. Britse troepen hebben Vrijdag een' versperring opgericht op de woestijn weg van Caïro naar Suez. Zij contro leren alle verkeer dat de Kanaalzöne binnenkomt. Een Britse soldaat zei, toen hij een autobus aanhield: „Wij zoeken naar wapens en springstoffen" In de herfst van 1951 deden zich op dit punt schietpartijen voor. Duizenden Egyptische arbeiders ver lieten Vrijdag onder het geroep van „Wij zijn de Mau Mau van het Ka naal", „Weg met de Britten" en „Geen bezetting na vandaag", de olieraffina derijen en scheepswerven te Suez om luitenant-kolonel Hassan Ibrahim en majoor Kamal el Din Hoessein te be groeten, die leden zijn van generaal Naguibs raad van de revolutie. Zij blijven twee dagen in de stad om een „bevrydingsboodschap" aan de bevol king over te brengen. Ofschoon de spanning in Suez toe- neemt, schijnt het, dat de bevolking meer gedisciplineerd is dan bij de on lusten van een jaar geleden. Een jonge Egyptische militair zei: „Wij wachten op orders van de raad der revolutie te Caïro". Verpleegster gaf oude dame een duw De procureur-generaal bij het Haag se gerechtshof heeft een maand ge vangenisstraf geëist tegen de ver pleegster I. R. E. A. W. Verdachte had een 86-jarige da me, mevrouw G. D., die bij haar in woonde, een duw in de rug gegeven, tengevolge daarvan was deze dame op de grond gevallen, waarbij zij 'n heupfractuur opliep. Bij de behande ling bleek, dat het tussen de ver pleegster en het slachtoffer niet erg „boterde" Verdachte was door de politie rechter tot 14 dagen veroordeeld. Uitspraak 27 Mei. Op elke 5 soldaten nog één Amerikaan in Korea Geen resultaat te Panmoendjon Terwijl twee nieuwe Zuid-Koreaan- se divisies op het front van de Ver enigde Naties werden ingezet waardoor thans het aantal Amerikaan se soldaten in de frontlijn is gedaald tot 1 op elke vijf man deden 1800 Chinezen een krachtige aanval op een heuvelstelling, die door Turken werd verdedigd. De aanval werd afgeslagen. Het vuren was hoorbaar te Pan moendjon, waar Vrijdagochtend de penstilstandsonderhandelaars bijeen waren, zonder dat ze enig resultaat bereikten. Volgens generaal Harrison waren de communisten er niet op uit geweest te onde. handelen, maar wilden ze slechts onwrikbaar tonen, nadat ze de dag tevoren het voorstel van de Ver enigde Naties voor het instellen van een neutrale commissie en het vrijla ten der krijgsgevangenen hadden ver worpen. Generaal Nam II had er in het bij zonder bezwaar tegen, dat de neutrale commissie haar besluiten met algeme ne stemmen zou moeten nemen. Ieder lid had daardoor een recht van veto. Hij meende, dat het plan der gealli eerden er alleen op gericht was de ge vangenen vast te houden. Vrijlating in Zuid-Korea zou namelijk hetzelfde be tekenen als gevangen lauden. Koreavrijwiliigers op weg naar Nederland Op 3 Mei is uit Poesan een troe penschip vertrokken met bestemming Marseille, aan boord waarvan zich 72 Nederlandse Koreavrijwiliigers bevin den. Wellicht past het om een oud on derwerp nog weer eens opnieuw aan te snijden: de criminaliteit van de mens. Zij is wel niet zo groot als men bij het lezen der kranten wel eens zou kunnen gaan menen, omdat kranten nu eenmaal vol plegen te staan met onheil en misdaad, maar,., zij is groot. Onlangs is nog weer eens onthuld, dat er Iedere dag niet minder dan 900 Nederlanders aan het een of andere misdrijf schuldig worden verklaard door een rechter en dat er iedere dag ten minste drie voor een jaar de ge vangenis ingaan. Deze cjjfers zijn onthutsend. Geluk kig bestaat 60 procent van alle opge legde straffen uit geldboeten, zodat daaruit weer kan worden afgeleid, dat de misdadigheid geen ernstige vormen aan neemt. Ten overvloede bestaan de meeste misdrijven uit diefstal, moord en doodslag zijn daarbij vergeleken verre in de minderheid. Het merkwaardige is, dat men dik wijls nauwelijks 't verschil ver- mag waar te nemen tussen mis dadig en niet misdadig. Br is de laat ste tijd nog al wat te doen geweest over de beloning van niet minder dan 100.000 dollar, welke door de Verenig de Staten via de Verenigde Naties is uitgeloofd voor die Russische of al thans communistische piloot; die een van de befaamde Russische MIG- vliegtuigen onbeschadigd in handen van Amerika speelt. Als toevallig ongeveer tegelijkertijd ®en tweede piloot eveneens zulk een vliegtuig over de grens zou smokke- ',e°; krijgt hij toch altijd nog 50.000 dollar. Wat te zeggen van zulk een belo ning Men doet hier niets meer of minder dan Russen verlok ken tot landverraad, een misdaad, die men in oorlogstijd met de doodstraf pleegt te straffen. Amerika zelf stelt onderdanen, die landverraad plegen zonder meer terecht. Er is geen ont komen aan. Maar het verleidt zelf anderen tot dit misdrijf. Het is wel een merkwaar dige situatie. Maar daarmede is het antwoord met gegeven op de vraag, of het uitloven van een dergelijke belo ning misdadig is, ja dan neen. Dit uitloven lijkt in ieder geval in het stadium, waarin wij sedert de do°d van Stalin leven niet bijster gelukkig. Er wordt van de zij de van Moskou een onmiskenbare te gemoetkomendheid aan de dag gelegd en de koude oorlog is geen pretje. Als er een eind aan kan komen, dan hoe eerder hoe liever. En dat einde wordt niet bevorderd door een beloning als die, waarom het hier gaat. Maar mis dadig? Neen, dat is deze beloning niet. Zij zou dat slechts zijn, als de Russen niet spionneerden en dat doen zij zonder enige twijfel wel. Nog nooit heeft men spionnage mis dadig geacht, tenzij men de benadeel de partij was. Spionnen wekken zelfs in het vijandelijke kamp eer bewon dering als zij hun werk goed doen en niet van twee walletjes eten, wat ove rigens maar al te vaak voor komt. Maar het antwoord is moeilijk. En als het om de criminaliteit gaat niet alleen in dit geval. Adenauer confereerde met Churchill De Westduïtse bondskanselier Ade nauer en de Engelse premier, Sir Winston Churchill, hebben Vrijdag te Londen uitvoerig geconfereerd. Chur chill heeft aan Adenauer de verzeke ring gegeven, dat de Westduitse bonds republiek niet zal worden geofferd op het altaar van een geallieerde vredes overeenkomst met de Russen- De heide staatslieden hadden een bespreking van meer dan twee uur. Bij deze bespreking zou Churchill het denkbeeld geopperd hebben, dat Wild-West achtervolging in Emmen Politie vuurde op grijze Ford Emmen is Vrijdagmiddag het toneel geweest van een dolle Wild-West ach tervolging van een grijze Ford door een politie-auto. Verschillende malen werd op de wagen gevuurd. Bij de achtervolging reed de Ford een vader van zeven kinderen aan, die zwaar gewond in het ziekenhuis is opgeno men. De politie sommeerde de bestuur der van de Ford de auto slingerde over de weg te stoppen. Toen. hier aan geen gevolg werd gegeven zet ten twee agenten met een auto de achtervolging in. De auto slingerde nog steeds over de weg. In dolle vaart stoven de wagens door Emmen. Op de hoek AngelsloerijkOosterstraat reeds de Ford de magazijn-beheerder bij de AKU, de heer G. T. uit Emmen aan- De man werd tegen de grond geslingerd en bekwam een schedelba- sisfractuur. Inmiddels stoven de beide auto's in de richting Westenesch. Ko gels doorboorden de Ford. Tenslotte bleef de Ford in het zand steken en konden de politie-agenten de mannen overmeesteren. Beide inzittenden, uit Groningen, waren in beschonken toe stand. Kippen waren van de leg Een dezer dagen kwam de pluim veehouder J. C. van E. te Linschoten tot de ontdekking, dat zijn kippen geen normale eieren meer produceer den, maar alleen de dooier en het eiwit, bijeengehouden door een vlies- je. Na een onderzoek bleek hem dat het bespuiten van de bomen in de boomgaard, waarin de kippen liepen, daarvan de oorzaak was. Een dag te voren nl. waren de bloesems van de fruitbomen met zinkcarbönaat bespo ten, een chemisch mengsel, dat uit sluitend voor eerste kwaliteit vrucht bomen wordt gebruikt. Nadat de kip pen uit de boomgaard waren verwij derd trad verbetering in. De heer Van E. wacht nu nog op een fikse regenbui, die het zinkcarbönaat zal doen verdwijnen, zodat de kippen weer normaal in de boomgaard zullen kunnen rondlopen. Bewaker nam gift aan De procureur-generaal bij het Haag se gerechtshof heeft bevestiging van het vonnis van de politierechter (te weten maanden gevangenisstraf), ge- eist tegen L. H. J. B. B. had als hulp bewaker van de Bijzondere Strafge vangenis een gift van f 20.aange nomen voor het uit de gevangenis smokkelen van een brief van een ge detineerde. aan Duitsland een garantie kan wor den gegeven tegen een eventuele Rus sische aanval en dat aan Rusland een garantie zou worden gegeven tegen een. mogelijke Duitse aanval Premier Churchill zou in principe een uitnodiging aanvaard hebben om deze zomer een bezoek aan West-Duits- land te brengen. Adenauer heeft er de nadruk op ge legd, dat West-Duitsland voor de de fensie van West-Europa een leger van een half millioen man beschik baar kan stellen. Overval op een vrouw te IJmuiden Vrijdagmorgen half acht is de 63- jarige IJmuidense weduwe mevr. T.- D., tijdens het ontbijt, overvallen door een nog onbekende man, die haar met een dolkmes twee steken in de rug toebracht. De vrouw, die ernstig gewond was, kon naar het huis van de buren lopen, waar ze by de keuken ineen zakte door bloed verlies. De buurvrouw waarschuwde onmiddellijk de politie en een dokter. Mevr. T. werd naar het ziekenhuis overgebracht. Haar toestand bleek ernstig. Roof is vermoedelijk niet het mo tief van deze aanslag geweest daar geld noch kostbaarheden worden vermist. De politie is de vermoedelijke da der op het spoor, doch kon, in ver band met de toestand van het slacht offer, haar verhoren nog niet vol tooien. Paleisrevolutie bij „Ommelanden" De oude bestuursleden en de com missarissen van de Coöperatieve fa briek voor melkproducten „De Om melanden" overwegen him functies in de leiding van het bedrijf neer te leg gen. Zij doen dat op grond van enige nieuwe feiten, die zich rondom het arbeidsconflict in liet bedrijf hebben voorgedaan sinds de vergadering van Zaterdag 9 Mei jl. De toestand in de leiding van het bedrijf is op dit ogenblik zo verward, dat van een leiding en een tegenlei- ding kan worden gesproken. Daar door is een situutie ontstaan, die geen enkele dag houdbaar is, zo werd meegedeeld. Er is een paleisre volutie ontstaan bij „De Ommelan den". die in snel tempo de ernstigste gevolgen moet hebben. Woensdagmiddag hebben de nieu we bestuursleden samen met de heer De Boer, die in de huidige omstan digheden een bestuursmeerderheid vormen, zonder een bestuursbesluit en zonder goedkeuring van de com missarissen het privé-kantoor van de fabriek bezet. SuezkanaalOmstreden punt. Een Brits soldaat staat op wacht in de Suezlcanaalzone. maar vrij warm weer Later kans op onweer (Van onze weerkundige medewerker) Het weer op Hemelvaarts dag heeft hier in Zeeland een vrij ongunstiger verloop gehad dan in de Noordelijke helft van ons land, waar het tot het avonduur droog en zonnig bleef by een temperatuur van 20 graden Celsius. Om 10 uur 's morgens meldde het lichtschip Noordhinder al regen en om streeks het middaguur regende het ook al in onze provincie. De hoeveelheden regen, welke 3 4 millimeter bedroeg, had den velen graag iets groter gezien. Steeg Donderdag de temperatuur 4 tot slechts 15 graden Celsius, gisteren liep het kwik op tot ruim 20 gra den Celsius. Ook gedurende het week-einde wijzen de voor uitzichten voor midden-Mei vrij warm weer. Voor Vlaan deren word voor vandaag door de Belgische weerdienst mid- dagtemperaturen van 20 a, 24 graden Celsius verwacht. Het weer blijft echter onstabiel. Langzaam nadert uit het Zuid- Westen een front, dat moge lijk nader enkele regen of on weersbuien kan veroorzaken. Het blijft hierdoor wisselvallig, maar de temperaturen liggen ruim 10 graden Celsius hoger dan verleden week, hetgeen een hele vooruitgang betekent. Ook de kans op regen, waar de land- en tuinbouw naar uit ziet, is nu belangrijk groter geworden. via Nederlandse radio Namens het dagelijks bestuur van de Katholieke Nationale partij (partij Welter), is aan de minister van on derwijs verzocht maatregelen te ne men tegen politieke propaganda in uitzendingen van de K.R.O. en de V.A.R.A., of anders ook aan andere politieke partijen dan de K.VJ?. en de Partij van de Arbeid gelegenheid te geven tot het voeren van radio-pro- paganda. Het dagelijks bestuur heeft aan de K.R.O. mededeling gedaan van zijn klacht Ten aanzien van deze om roepvereniging geldt de klacht van de K.N.P. met name de politieke propa ganda, die volgens het bestuur tussen populaire muzieknummers in wordt uitgezonden. NA EEN HALF JAAR Overgelukkig man in vrijheid De minister van justitie heeft het uitleveringsverzoek van de Ameri kaanse regering, voor de 42-j. Ha. rolil John Adonis afgewezen. Vrijdag middag verliet Adonis, tezamen met zijn verdediger, het Huis van Bewa ring te Amsterdam. Op 22 November van het vorig jaar werd Adonis, toen hij zijn pen sion te Amsterdam verliet, door re chercheurs van de vreemdelingen dienst in hechtenis genomen. Zijn plan is, zo vertelde zijn raadsman, mr. J. Roggeveen uit Haarlem, om, na op zijn verhaal te zijn gekomen, naar de Verenigde Staten terug te keren. (Zoals bekend, wordt Adonis door de justitie te New Jersey ervan be schuldigd 228.000 dollar te hebben aangenomen als steekpenningen, om een onderzoek naar gokkeryen en bookmakers-practrjken in deze staat tegen te gaan). Overgelukkig, met nog van emotie trillende vingers, vertelde hij de jour nalisten, dat hij om tien minuten Prinses Ragnhild werd mevrouw Lorentzen In de kerk van het Noorse plaatsje Asker in Noorwegen, is Vrijdag in te genwoordigheid van twee koningen, een koningin, prinsen en prinsessen, het huwelijk gesloten van prinses Ragnhild van Noorwegen met de Noor se rederszoon Erving Sven Lorentzen. Prinses Ragnhild was zichtbaar onder de indruk: haar lippen trilden en zij moest veel moeite doen om geen tra nen in haar ogen te krijgen. De prinses was gekleed in een ivoor kleurige satijnen japon met parels- De bruidegom was in avondkleding met een witte das. De Lutherse bisschop, Bergrav, die de plechtigheid leidde, zeide tot het paar: „U staat hier niet als een prin ses van koninklijke bloede en een ge woon staatsburger, u staat hier een voudig als twee kinderen Gods, die bidden om Zijn zegen voor him ge luk". Na de plechtigheid stapten de jong gehuwden in een met twee paarden bespannen rijtuig. Begeleid door vier bereden politiemannen zette de koets zich in beweging voor een rondrit langs de juichende menigte naar het paleis te Skaugum. over twaalf van de directeur van het Huis van Bewaring het verblijdende nieuws had vernomen. „Aan de bevolking van New Jer sey doe ik mijn woorden gestand. Ik zal terugkeren en van aangezicht tot aangezicht staan met hen, die my beschuldigen", aldus Adonis. Hij gewaagde tenslotte van zyn grote er ken telijkheïd jegens de rechtbank, „die elke beschuldiging tegen mij heeft onderzocht". „Het advies van de rechtbank is het antwoord op de tegen mij ingebrachte beschuldigin gen". BOUWWERKZAAMHEDEN BEGONNEN Op üoor Middelburg nog nieuwe wijze in de grond gebracht Vrolijk wapperde Vrijdagmorgen de driekleur boven de machtige, dertien meter hoge heimachine, die thans in de voormalige tuin van het Gasthuis te Middelburg staat opgesteld. Het was ln de geschiedenis van dit zieken huis dan ook een belangryk moment, toen deze ochtend de eerste paal voor de fundering van het nieuwe gedeelte, dat achter het bestaande gebouwen complex zal worden opgetrokken, de grond in ging. Overigens was van het traditionele „eerste paal slaan" geen sprake: de fundering wordt namelijk volgens een voor Middelburg nog onbekende methode gemaakt, waarbij de cement in een in de grond aangebrachte koker wordt gegoten en vervolgens wordt vastgestampt. Wandelaars over Molenwater en Noordbolwerk zullen de laatste we ken hebben opgemerkt, hoe groot de verandering is, welke zich aan de ach- terzyde van het Gasthuis heeft vol trokken. De majestueuze kastanjebo men zijn geveld, heesters en bosgewas zijn verdwenen en een grote graafma chine heeft een diep egaal bouwni- veau gevormd ten behoeve van de zo noodzakelijke ziekenhuisuitbreiding, die ontworpen is door de architect ir. J. v. d. Linden en wordt uitgevoerd door Siemerink's Bouw- en Betonbe drijf uit Wierden. Weliswaar hebben deze werkzaamheden tengevolge van de ramp enige vertraging ondervon den, doch thans ziet het er naar uit, dat „full speed" kan worden doorge werkt. Aan de Zuidzijde van het bouwter rein is een af rastering gemaakt, die de patiëntentuin afscheidt; aan de ande re kant zijn directieketen en opslag plaatsen verrezen en deze week is de imposante heimachine van de Neder landse Franki-Maatschappy uit Rot terdam gearriveerd om de paalfunde ring, waarom de slappe bodem vraagt, te creëren. Met deze arbeid is dus thans een aanvang gemaakt. De vervaardiging van d.e eerste paal QE geschiedde met enige luister. Van hun belangstelling gaven, blijk de voorzit ter der Godshuizen, de heer W. Berde nis van Berlekom, de geneesheer-di recteur van het Gasthuis, dokter L. H. Brengers, de administrateur en secre taris van het bestuur, de heer G. K. de Waardt, benevens de technische verte genwoordiger van de Franki-Maat schappy, de heer W. de Korte, de op zichter, de heer J. Wilsing en de uit voerder, de heer R- Hamer. Ook vele verpleegsters kwamen even een kijkje nemen. Interessant schouwspel De vervaardiging van de „Franki- paal" vormde een interessant schouw spel. Een lange, holle stalen buis werd in de grond geslagen en nadat deze op de vereiste diepte was gebracht in dit geval ong. zes meter werd er be ton in gestort en met behulp van een zwaar cylinder-vormig blok uitge- stampt tot een verbrede voet. Daarna werd de paal gevormd door het beurte lings stampen van beton in de buis en het geleidelik optrekken daarvan. Voordat met een betonneren van de paal was begonnen, was nog een wapeningskorf in de buis geplaatst. Het efficiënte werken, dat door de enorme heimachine mogelijk werd ge maakt en de deskundigheid en rapheid van de bedienende arbeiders, die wa tervlug de hoge stellage beklommen, hadden ieders bewondering. Enkele -ir vr*»i voordelen van deze methode, die in zon- Op (Vervolg op pag. 2) iMaan: Op KORTE PREDIKATIE „Is er in Mii geen kracht om uit te redden?" Jesaja 502b. Normaal heeft de mens geen al te grote gedachten van ziin God. Dit wordt al duidelijk in tijdenwaarin het leven gewoon geleefd kan worden en de mens dus eigenlijk de indruk krijgt, dat hij zelf het leven maakt tot wat het is. Dat wordt nog duidelijker in tijden van grote nood en grote druk, waarin we losgeslagen worden van onze le vensfundamenten en we meestal de ge dachten koesteren dat God de Here, die toch eigenlijk verantwoordelijk is voor ons levenzijn plichten jegens ons, naar onze gedachten, hopeloos verzaakt. Misschien zeggen we dit niet zo met deze zelfde woorden. Maar in ons verzet tegen ons lot, komt die (fedachtengang toch tot uiting En we denken tochHeeft God ver geten genadig te zijn? Heeft Hij Zijn barmhartigheden door toorn toegeslo ten. Wat zouden we toch graag de din gen van ons leven met God eens willen uitpraten. Eens willen dóórpraten. Zo willen doorpraten dat Hij zou moeten zeggen Mens, je hebt gelijk. Dat meende Job te kunnen doen. Dat meende de dichter van Psalm 77 te kunnen doen. Dat meende het volk van Juda, in de dagen van Jesaja, te kunnen doen. Dat menen zeer vele geslagenen in onve dagen ook te kunnen doen. En nu blijkt het uit ons Bijbelgedeel te... dat de zaken radicaal anders lig gen. Dat niet de mens, maar God veron gelijkt is... ondanks alles Dat de Here God zoekt en vraagt naar geloof, en dit niet vindt. En Hij zegt: Waarom kwam ik, en daar was niemand? Waarom riep ik, en niemand antwoordde? Is er in Mij geen kracht om te red den? Lzers van deze pegels... Voelt TJ zich ook verongelijkt?? En zoekt U uw kracht nog in een voortdurend verzet tegen uw lot? Bent U nog niet beschaamd vanwege dit woord Gods: „Is er in Mij geen kracht om uit te redden?" Ik bid IJ toe, dat U al wat U op uw hart hebt ook die stille wrok met uw God eens helemaal grondig zult dóórpraten. En dan weet ik zeker, dat er van „uw? gelijk" niet veel overblijft, doch dat U zult zeggen: Ik dank U Here, dat U toornig op mij geweest zijt, want nu weet ik dat Gij mij ondanks alles Uefhebt. Haamstede. J. VAN VLIET. VERWACHT: WARM WEER. Veranderlijke bewolking met enkele buien, voornamelijk in de Westelijke helft van hei land. Matige tot vrij krachtige Zuid-Westelijke tot Zuide lijke wind. In het Zuid-Oosten over het algemeen iets hogere, elders on geveer dezelfde temperaturen. ZON EN MAAN 17 Mei Zon: Op 4.41 Onder 20.32 Maan: Op 7.56 Onder 0.26 4.40 9.11 Onder 20.34 Onder 0.56

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1