WENNEKER LANDARBEIDER KWAM OM EEN BIG EN KREEG EEN VARKEN DE RAMP IN HONDERDVIJFTIG FOTO'S SAMENGEVAT MUZIKANTEN VAN ..HULST TOT AAN CADZAND" BIJEEN N.-BEVELANDSE BRUGCOMMISSIE KOOS NIEUWE VOORZITTER Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 15 MEI 1951 GESCHENKZENDING UIT GAASTERLAND Boeren uit Wolfaartsdijk en Rilland werden geholpen Het was Woensdagmorgen een wonderiyke uittocht, van do hoeve „Mon Plaisir" te Wolphaartsdyk. In baalzalcken op de rug, in bestelman- den, achter op de fiets, in een luxe auto en op bandenwagens voerde een 40-tal gedupeerde boeren, landarbeiders en andere varkenshouders een kleine krulstaart, als geschenk uit Gaasterland, naar huis. Alleen de landarbeider J. Breeweg ging in de stoet met lege handen huiswaarts. Ook hij had een zak in zijn fietstas gestoken om een biggetje op te ha len, doch een slachtvarken vauongeveer 300 pond kon zyn bagagedrager niet torsenHy moest eerst een ander vervoermiddel opzoeken. Bree weg, zag by de ramp twee varkens verloren gaan. Hy had er juist dit voorjaar één wallen slachten en zie, nu onverwacht kan hy toch aan dit voornemen gevolg geven. Onder de 44 biggen was namelijk een groot varken en laat nu bij de loting Breeweg de gelukkige zijn! In totaal hadden de boeren uit Gaasterland 63 biggen, w.o. 3 stam- boekbiggen, 34 lammeren en 2 kal veren voor hun getroffen collega's geschonken. Dinsdagnacht om één uur was het districtsbestuur van de Stichting voor de Landbouw uit Gaasterland met een veeauto naar GENE V E R „EXTRA ZACHT EN BELEGEN" Buitengewone vergadering en excursie van „Het Vrije van Sluis" A.s. Donderdag zullen de hoofdin gelanden en hoofdingelanden-plaats vervangers van „Het Vrije van Sluis" met het dagelijks bestuur een excursie maken naar de kust, waar de schade van 1 Februari j.l. en de herstelwerkzaamheden in ogen schouw zullen worden genomen. 's Middags zal te Oostburg een buitengewone algemene vergadering worden gehouden, waarin de voorzit ter zal spreken over de herstelplan nen voor de kust- Voorts staat op de agenda het deelnemen aan de oprichting van een waterschapsbank voor f 5000een regeling geneeskundige verzorging voor ambtenaren, verkoop yan grona en overdracht aan en overname van wegen in de gemeenten Oostburg en Waterlandkerkje. Veiling te Rotterdam verwacht daling aanvoer Tijdens een vergadering in Haam stede van de onderafdeling van de veiling „De Zuidhollandse Eilan den" te Rotterdam, heeft de direc teur, de heer G. Hogeweg. medege deeld, dat, nu Schouwen en Duive lend voor enkele jaren als aanvoer- febied voor de veiling is uitgescha- eld, de aanvoer in het komende jaar op 2 tot 2% millioen gulden lager ge schat wordt. Magnetische mijn opgevist Bö werkzaamheden in de vluchtha- ven te Hansweert viste men met een baggermolen een magnetische myn op. De Hulpverleningsdienst te Vlissin- gen werd gewaarschuwd, waarna het gevaarlijke projectiel onschadelijk ga- maakt kon worden. Aardbeien-excursie Zaterdagmiddag zal op initiatief van de Nederlandse Fruittelers Orga nisatie. afdeling Kapelle e.o. een ex cursie worden gemaakt naar enkele aardbeienpercelen van de-fa. van Lie- re te Kapelle. Het doel is de resulta ten te zien van de nieuwste aardbei- erirassen en de in praktijk gebrachte zomerplanting met de rassen Bowa, Deutsch Bvern, Regina enz. Naar wij vernemen, bestaat er voor deze ex cursie grote belangstelling. Ernstig ongeval te Middelburg Woensdag sloeg een voor de wagen van de heer L. gespannen paard op de Kanaaldijk te Middelburg op hol. Het liep met volle vaart tegen mej. F. uit St. Laurens op, die tegen de grond werd geslagen en zodanig werd ge wond, dat overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk was. De wagen werd zwaar beschadigd. Centralisatie Vlissingse sportcommissies Sinds de oorlog zijn er in de ge meente Vlissingen verschillende com missies ontstaan, die een regelmatig contact onderhouden tussen de ge meentelijke overheid enerzijds en de verenigingen en het particulier initia tief op het gebied van de lichamelijke opvoeding buiten schoolverband en de sport anderzijds. 'Er zijn er niet min der dan vier, t.w. de adviescommissie voor de spoi'tbelangen, de contact commissie voor de sportuitwisseling, de stichting sportpark en de zg. kleine sportcommissie. Velen zijn van mening, dat deze commissies door hun aantal belemme rend werken op de gang van zaken in de Vlissingse sportwereld en dat het tijd wordt, dat er één grote com missie komt, die alle zaken betreffen de de sport onder zijn hoede neemt en als enige commissie alle beslissin gen dienaangaande kan en mag nemen. De heren F. Naerebout, voorzitter van de V.S.V. „Marathon" en A F v. d. Pluijm, secretaris van de V.C. „Vlissingen", hebben nu het initiatief genomen tot het beleggen van een bespreking over dit onderwerp. Deze zal op Maandag 18 Mei gehouden wor den in het gebouw van de Alg. Ned. Metaalbedrijfsbond- Alle sportvereni gingen van Vlissingen zijn uitgenodigd, alsook B. en W. en de directeur van Gemeentewerken. De heer K van Driel uit Rotterdam, secretaris van de Landelijke Commissie voor de Orga nen van Overleg inzake de lichame lijke opvoeding en de sport, zal een inleiding houden. Zeeland vertrokken, waar Woensdag morgen eerst te Rilland voor het ge meentehuis de kalveren, de lammeren, het schaap en 19 biggen werden over gedragen. De waarnemend burge meester van Rilland, de heer D. Bu- tijn, vertolkte de dank van de gedu peerden, terwijl de heer P. de Kam, secretaris van de Stichting voor de Landbouw, de geschenkzending van de heer H. W. Hielkema, voorzitter van het districtsbestuur uit Gaaster land, in ontvangst nam. In Wolphaartsdijk was het burge meester S. A. N. van Oeveren die de dankbaarheid jegens de Friese boe ren vertolkte. Ongetwijfeld zal dit geschenk er toe bijdragen om de ban den met Gaasterland, de gemeente die Wolphaartsdyk adopteerde, nog verstevigen. De heer Hielkema hoopte dat dit naar zijn gevoel slechts kleine ge baar, gezien de omvang van de scha de hierge leden, voor de Zeeuwen een stimulans mag zijn om op de ener giek ingeslagen weg naar herstel voort te gaap. Tenslotte sprak dr. G. Wagenaai als voorzitter van de geschenken commissie van de Stichting voor de Landbouw woorden van dank tot de Friezen. Kruiningen wordt verboden gebied De waarnemend burgemeester van Kruiningen, de heer P. H. A Polder man, heeft een politie-verordenlng uitgevaardigd, waarbij het aan niet- inwoners van de gemeente verboden is zich in het overstroomde gebied van Kruiningen te bevinden. Er bestaat ernstige vrees, aldus de wnd. burgemeester, voor het ontstaan van stoornis der openbare orde. Voor hen, die in het bezit zijn van een schriftelijke vergunning, afgegeven door de burgemeester of door een daartoe aangewezen ambtenaar, geldt deze verordening niet. De voorschrif ten treden met ingang van 16 Mei a-s. in werking. Hemelvaartsdag ten dele verregend Het weer is him, die er op Hemel vaartsdag graag op uittrekken, niet gunstig geweest. Velen zijn welis waar 's morgens, toen het zonnetje nog vrolijk aan de hemel stond, op pad gegaan, maar tegen de middag betrok de lucht en later werd het zelfs uitgesproken slecht. Pas tegen de avond klaarde het op en kregen velen, die intussen naar huis waren gevlucht, gelegenheid nog even een frisse neus te gaan halen. Vooral op Beveland, zowel in de bloeiende bongerds als langs de ran den van het rampgebied, was het toch nog tamelijk druk, In Vlissin gen zag men op de boulevards vrij j veel Belgische auto's, maar toch heel wat minder dan wanneer het een stralende dag zou zijn geweest. HET DRAMA IN ZWART EN WIT Commissaris der Koningin opende expositie gen", Nieuwvliet, le prijs, 62 punten, tweede afdeling harmonie: „Concor dia", Axel, 3e prijs, 42 punten, „St. Cecilia", Kloosterzande, 3e prijs, 42 punten, eerste afdeling fanfare: „Eendragt Maekt Magr', Water vliet, le prijs, 116 punten, eerste af. deling harmonie: „Harmonie Terneu- zen", 2e prijs, 105 punten, „De Vol harding", Zaamslag, le prijs, 112 punten, afdeling uitmuntendheid fan fare: „Eendracht maakt macht", Groede, 2e prijs, 106% pnt., Konink lijke muziekvereniging „Veronica", Zuidzande, le prijs, 114% punten, Ere-afdeling fanfare: „Harmonie", Oostburg, 2e prijs, 103% punten, ere-afdeling harmonie: „Oefening Kweekt Kunst", Schoondtjke, le prijs, 128 punten. GÉÉN „GULDEN ZON" Geslaagd concours van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen In Zaamslag werd gisteren het bondsconcours gehouden van de Bond van muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, een jaarlijks terugke rend evenement, dat de muzikanten van „Hulst tot aan Cadzand" op Hemelvaartsdag steeds bijeen brengt voor een broederlijke muzïekwed- strijd. De voorzitter van de organiserende vereniging, de heer R. J. van de Veke van „De Volharding" uit Zaamslag, wees er by de officiële ont vangst ten stadhuize op, dat aan Hemelvaartsdag de beruchte reputatie is verbonden, dat hy veelal gepaard gaat met regenbuien. „Laat-ons daarom hepen, dat dit feest ditmaal bestraald zal worden door de gul den zon", zo zeide hy. Maar helaasdeze hoop werd grotendeels beschaamd: enige uren lang regende het pijpestelen, hetgeen vanzelfspre kend nadelige invloed uitoefende op het aantal bezoekers. Doch ondanks deze regenbuien was de stemming van dit concours geanimeerd, zodat men ook ditmaal weer van een geslaagde wedstrijd kan spreken. Tijdens de ontvangst van het bondsbestuur. verenigingsbesturen en dirigenten sprak burgemeester H. D. Trimpe van Zaamslag hartelijke begroetingswoorden, waarbij hij zich vooral tot het Belgische corps van Watervliet richtte. „De wereld is zonder muziek ondenkbaar" zeide de burgemeester, een woord, waarop bondsvoorzitter P. A Ocké uit Hoek in zijn antwoordrede nader inging, Deze spreker wees er voorts op, dat de taak van de bond nog niet geëin digd is: „Zolang het bondsbestuur be staat blijven wij doorgaan" zo zeide hy. Na de ontvangst werd op het ter rein van de heer Jac. de Klerk Szn. een begin gemaakt met het eigenlijke concours. Als leden van de jury tra den op de heren Meindert Boekei en Johan Pinkse. Beide musici hadden geen gemakkelijke taak, want de Zeeuwsch-Vlaamse corpsen vatten him taak zéér serieus op en maken van hun concours niet „zomaar eer uitgangsdagje". Overigens sprak me nige concours-bezoeker er zijn be vreemding over uit,, dat de corpsen, welke onder leiding staan van Jas per Anthonisse, stuk voor stuk ver stek hadden laten gaan. Zonder dat wij nader in willen gaan op de oor zaak van deze afwezigheid moet toch worden geconstateerd, aat deze absentie te betreuren viel: tot dusver kwam de Zeeuwsch-Vlaamse bond ook nummeriek goed voor de dag. Hoe was nu de kwaliteit over het algemeen Wij bespraken deze vraag met het jury-lid Meindert Boekei en deze meende, dat het gemiddelde peil in Zeeuwsch-Vlaanderen voor verbe tering vatbaar is. In dit verband wees hy er op, dat vooral de scho ling voor de dirigenten sterk de aandacht dient te hebben. „Voor een corps is een goede dirigent van enorm belang", aldus de heer Boe kei, „wellicht kan goede paedago- gische voorlichting aan de directeu ren een goede invloed uitoefenen op het algehele peil der corpsen". De heer Boekei had voorts de indruk, dat sommige dirigenten er een beetje bang voor waren, dat zij door de ju ry op hun nummer gezet zouden wor den, wanneer zy zich muzikale vrij heden veroorloofden. „Daardoor kwa men zij in een ander uiterste terecht. Men hoorde zodoende muziek, die wel iswaar goed en netjes gespeeld werd, maar die toch ook wel erg precies werd uitgevoerd en zodoende een beetje vlak klonk. Een rittardando in somige passages bijvoorbeeld zou al een boel opfleuring gegeven hebben". De wisselbeker ging dit jaar naar „Oefening Kweekt Kunst" uit Schoondyke (directeur Adr. Luteijn), dat een uitmuntend slotconcert gal in de muziektent op het terrein. De volledige uitslag luidde: derde afdeling fanfare: „Oefening baart kunst". Hoofdplaat, le prijs, 56 pun ten, tweede afdeling fanfare: „Ko ninklijke .Aardenburgse fanfaren", 3e prijs, 42% punten, „Nut en Genoe- Advertentte Dat opstijgend brandend zuur, van Uw maag tot hoog in de keel kunt U blussen in een paar minuten, met één of twee Rennies. Deze sma kelijke tabletten werken onfeilbaar, ook by U. Koop een pak by Uw apo theker of drogist en zorg er voor al tijd een paar bij de hand te hebben. Ze zijn hygiënisch verpakt, één voor één, zó practisch. En onopvallend in te nemen zonder water of wat ook. Een passiebloem en daaronder een grote foto, waarop men de met slik overwoekerde gebalde vuist van één der by 't watergeweld omgekomenen aanschouwt, vormen de prelude van een grote, aangrijpende tentoonstel ling van rampfotó's, welke de Com missaris der Koningin, jbr. mr. A. F. C. de Casembroot, Woensdagmor gen in tegenwoordigheid van talryke autoriteiten in de Statenzaal te Mid delburg heeft geopend. Een collectie van 150 uitstekende foto's op groot formaat geeft een schokkend beeld van de omvang der verwoestin gen, op 1 Februari door het water aangericht, van de reddingswerk zaamheden en van het peilloos leed, dat mens en dier hebben moeten doorstaan. Deze expositie, welke het gehele land doorreist, werd georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten, namens welke or ganisatie het bestuurslid de heer A. Wisman de genodigden verwelkomde. Rijpaard als geschenk In tegenwoordigheid van de heren C. J. Hoek, voorzitter der landelijke ruiter vereniging op Noord-Beveland, en G. M. F. Bom, heeft mevrouw Van de Bosch uit Goes een prachtig drie jarig rijpaard overgedragen aan de heer J. J. Vogelaar te Kortgene. Het paard werd geschonken door de heer D. J. Mellema uit Reiderswolderpol- der (Gr.) aan de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijverenigihgen, wel ke federatie het overdroeg aan de ruitervereniging op Noord-Beyeland. De heer Vogelaar verloor in de rampnacht zijn geliefd rijpaard en was zeer dankbaar voor het hem ten deel gevallen prachtige geschenk. Fietstochtje De heer G. de Neve uit Zuiddorpe Is van plan een vacantietrip per fiets te maken naar Marokko. Dit zal voor de enthousiaste peddelaar een trip worden van omstreeks 7000 km., die hg geheel per fiets zal afleggen. De reis gaat via Frankrijk en Span je naar Gibraltar, waar hij over steekt naar Tanger om dan langs de kust van Noord-Afrika naar Marok ko te peddelen. Hij denkt voor de reis vice-versa drie weken nodig te hebben. Reeds eerder maakte de lieer Neve trips naar Zwitserland en Rome per fiets. Voor deze rit ge- brink l hij ?n racefiets. Textielindustrie naar Oostburg Voorbereidingen zijn reeds in volle gang Naar wy vernemen, heeft een grote internationale textielmaatschappü het plan in de oude Ambachtsschool te Oostburg een weverij in te richten. Bij de onderhandelingen, welke bur gemeester mr. K. Hoekzema voerde -net vertegenwoordigers van de maat schappij bleek, dat deze bereid is nog voor October met het werk te be ginnen, mits voldoende arbeidskrach ten, welke men uiteraard hoordzake- lyk onder de vrouwelylte bevolking moet zoeken, kunnen worden aange trokken. Men is nog bezig met het onderzoe ken van de mogelijkheden om vast te stellen, welke omvang het. Oost- burgse bedrijf kan krijgen. Alle beno digde vergunningen voor vestiging zijn inmiddels reeds aangevraagd. goede prijzen in Purmerend De publieke verkoping van Zeeuw se paarden, welke Woensdag in Pur merend werd gehouden, heeft goede resultaten opgeleverd. Hoewel de Pur- merender paardenmarkt doorgaans matig bezet is en de handel over het algemeen zeer traag, verliep deze ver koping buitengewoon vlot. Omstreeks 11 uur werd een begin gemaakt met de verkoping en tegen half 4 was het laatste van de 146 paar- ~en aan de man gebracht. De kwaliteiten liepen zeer uiteen en daardoor ook de prijzen. Dooreen genomen waren de edele viervoeters echter van het goede gehalte. De prij zen varieerden Van f 300 tot f 1200 het aantal paarden, dat voor minder dan f 400 werd verkocht, was echter uiterst gering. Daarentegen werden enkele dieren zeer duur verkocht De gemiddelde prijs lag rond acht a ne genhonderd gulden. De belangstelling was buitengewoon groot Naast vele kopers uit de pro vincies Noord- en Zuid-Holland waren er o.a. uit Emmeloord en Hengelo. Weer een P.Z.E H.-kabel door de Schelde gelegd Wind en water werkten even tegen De tweede kabel van de Westelijke 50 kV-verbinding is Donderdag door de P.Z.E.M- door de Westerschelde _ij worden uitgevoerd, omdat r kabel over de „Hoge Springer" had te brengen, en dit gaf Woensdag, toen een eerste poging werd ondernomen, nog even enige tegenslag. Doordat de wind uit een verkeerde hoek woei, kwam het water nl. niet zo hoog als was verwacht en daardoor liep een van de sleepsehepen vast op de Spij kerplaat. By een volgend tij verliep het werk echter voorspoedig, al bleef de „bak", welke de kabel vervoerde, nog even op de tweede rug van de Hoge Springer zitten. ioals'reeds gemeld, moeten nu nog twee kabels door de Westerschelde gelegd worden. Brandweer van Oud-Vossemeer staakte slechts symbolisch In de te Oud-Vossemeer gehouden raadsvergadering deelde de voorzit ter, burgemeester mr. J. J. Versluijs, ten aanzien van de „brandweerkwes- tie" mede, dat er geen sprake was ge weest van een „staking" onder de brandweerlieden, doch dat een deel van het korps slechts „symbolisch* had gestaakt, door de uniformen in te leveren. In geval van nood zou men op allen kunnen rekenen, aldus de burgemeester. De raad besloot te Chaam een mo- torspuit te gaan bezichtigen en zich ook in andere plaatsen op de hoogte te stellen, teneinde tot aanschaffing van een bevredigend model te komen Zoals men zich zal herinneren le verden de brandweerlieden onlangs hun uniformen in uit protest tegen het ontbreken van deugdelijk mate rieel. De voornaamste grief was ge richt tegen het feit, dat geen vaste „trekker" aanwezig was. Grote paardenfokdag op 1 Juli te Goes De Bond van Zuid-Bevelandse paardenfokkers is voornemens ter ge legenheid van zjjn 40-jarig bestaan op Woensdag 1 Juli op de Grote Markt te Goes een grote paardenfok dag te organiseren in combinatie met de provinciale premièkeuring. Men verwacht dat een paar honderd paar den zullen worden aangevoerd. Hij richtte een hartelijk dankwoord tot allen, die meegeholpen hebben, deze tentoonstelling te doen slagen en zeide het byzonder op prijs te stel len, dat de Commissaris der Konin gin zich bereid toonde, de officiële opening te verrichten. Jhr. De Ca sembroot neemt in de harten der fo tojournalisten een grote plaats in omdat hij steeds begrip voor hun werk toont, aldus de lieer A. Wis man, die zich vol lof uitliet over de mentaliteit van de Zeeuwen om te helpen en de verwachting uitsprak, dat de provincie er weer boven op zal komen. In zijn openingsrede verklaarde jhr De Casembroot allereerst, dat hij de fotojournalisten altyd met veel ge noegen hulp verleent bij het ver richten van hun moeilijke en vaak ook zo delicate taak. Hij achtte het van zeer groot belang, dat men de fraaie fotocollectie aan den volke toont, niet in de laatste plaats om duidelijk te maken, dat er nog veel leed is, dat nog duizenden Zeeuwen in ballingschap verkeren en dat er nog veel gedaan moet worden voor. het herstel, terwijl nog dagelijks nieu we schade ontstaat Dat de organisa toren de opbrengst van de tentoon stelling bestemd hebben voor het Rampenfonds, stemt tot grote dank baarheid. Met het uitspreken van de hoop en het vertrouwen, dat de expo sitie in beide opzichten mag slagen, verklaarde de Commissaris der Ko ningin haar voor geopend. De genodigden maakten hierna een rondgang door de zaal, waarbij het voortreffelijk, voor zichzelf sprekend fotomateriaal op een ieder zeer die pe indruk maakte. De tentoonstel ling blijft tot en met Zaterdag a.s. geopend. Meevallertje Een inwoner van St. Anna- land, wiens géit ten gevolge van de ramp verdronken was, had in een advertentie een geit te koop gevraagd. Op genoem de advertentie kreeg hij al spoedig bericht, dat er een exemplaar voor hem beschik baar was, dat echter nog niet verzonden kon worden, in ver band met een aanstaande biy- de gebeurtenis. Toen deze ach ter de rug was, werd de moe dergeit met haar drie jongen door een inwoner van Koude- kerke franco naar de heer Stols gezonden, als gift voor deze gedupeerde, die erg in zijn - schik was met Zyn nieuwe aanwinst! Volksdans-balavond in Vlissingse jeugdherberg In de Vlissingse Jeugdherberg „Scheldestroom" wordt a.s. Zaterdag een volksdans-balavond gegeven. Aan deze avond wordt medegewerkt door Tom Wisse uit Den Haag, fluitist van het Residentie-orkest. Stadhuis weer te bezichtigen Met ingang van 16 Mei wordt het gothische gedeelte van het Middel burgse stadhuis op Zaterdagen en Donderdagen weer ter bezichtiging opengesteld. G rensfaciliteiten hoefijzerverkeer De faciliteiten, welke thans in ver band met het hoefijzerverkeer tussen Zeeland en overig Nederland aan het douanekantoor Paal (Kemzeke) en aan het hulpkantoor De Klinge (dorp) gelden, zullen in ieder geval tot 30 September a.s. worden verleend. Na deze datum zal de kwestie opnieuw worden bezien. Dit deelde de directeur der Douanen en Accijnzen te Gent mede, in ant woord op een door de Kamer van Koophandel te Terneuzen gestelde vraag. Binnenkort zal in het vakblad van de N.O.B. Wegtransport een uit voerige publicatie verschijnen met betrekking tot de uren van openstel ling van de diverse grenskantoren. (Advertentie) TRANSPIRERENDE VOETEN? RUTRANEX helpt! Prijs 2.25. Vraagt Uw drogist. Uitspraak kort geding wonragmisère Zierikzee Vordering niet toegewezen Woensdagmorgen heeft de president van de rechtbank te Middelburg, mr. C. R. F- van Roggen, vervroegde uit spraak gedaan in het kort geding, dat namens de heer Tinwnerman te Zie rikzee door mr. K. A. Keuning aan hangig was gemaakt tegen de burge meester van Zierikzee. Zoalfe bekend ging het hier om de vordering van een woning in de Meelstraat. Voor de bur gemeester trad als raadsman op mr. F. W Adriaanse. Op formele gronden kwam de pre sident in zijn vonnis niet tot een be oordeling of de actie al dan niet te recht is ingesteld. Bij de behandeling op 9 Mei j.L had mr. Adriaanse het bestaan van de N.V. Timmerman ont kend. Mr. Keuning moest het rechts geldig bestaan der N.V. aantonen en hij deelde mede, dat de ministeriële verklaring in het bezit van notaris Van den Ende zou zijn en dat voor zover hem dit was medegedeeld de notariële acte dateerde van omstreeks Januari 1953. Bij ambtelijke informatie bleek, dat de ministeriële acte van geen bezwaar inderdaad in 1952 werd algegeven, doch dat de oprichtingsacte der N.V. nog niet was verleden. Hieruit volgt dus, dat de eisende N.V. inderdaad niet bestaat, terwijl van een „N.V. in oprichting" evenmin kan worden ge sproken, zolang de oprichtingsacte niet gepasseerd is De vordering kan derhalve nimmer aan de niet bestaande N.V. Timmer man worden toegewezen, laat staan ten uitvoer gelegd. Daar de heer Timmerman persoon lijk het grootste belang bij deze actie heeft, werd hij door de president in de kosten veroordeeld. Slachtoffers watersnood TACHTIGSTE LIJST Het informatiebureau van het Ne derlandse Rode Kruis heeft een 80e lijst van geborgen en geïdentificeer de slachtoffers van de watersnood uitgegeven, luidende: Nïeuwerkerk: Leunis Daniel van Klinken, geb. 15-7.1949, laatste adres Prov. Straatweg 437. Drs. M. C. Verburg over Delta- en Drie Eilandenplan Woensdag hield de Vereniging de „Noord-Bevelandse Brug", (de zgn. Brugcommissie) in de Stadswijnkelder te Kortgene haar eerste algemene bestuursverkiezing na het overlijden van de voorzitter, wijlen dr. L. G Gelderman. De waarnemend voorzit ter, burgemeester A A. Schuit, her dacht de overledene, in wie de vere niging een van haar grootste steun pilaren heeft verloren. Bij het afhan delen van de agenda, werd als nieu we voorzitter, de heer M. W. van Arenthals te Kats, gekozen. Verder besloot men het financieel beheer aan de secretaris, de heer P. G- van Weele uit Colijnsplaat over t« dragen, omdat de heer Arenthals tot dusver de fi nanciën heeft beheerd. Bij het afdoen der verschillende punten kwam de huidige verbinding ter sprake waar bij niet alleen de bootverbinding en de kwestie van de aanlegsteiger, maar ook de onvoldoende busverbindingen Opspuiten van ringdijk bij Sirjansland begonnen Een zandzuiger van de firma Zanen Verstoep N.V. te Den Haag is begon nen met het opspuiten van een ring dijk rond het gat in de dijk bij Sir jansland en de polder Oosterland op Schouwen-Duiveland. Men hoopt bij gunstig weer voor Pinksteren zover daarmee gevorderd te zyn, dat het gat dan provisorisch zal zijn afgesloten. De 80 meter lange bak „Lekstroom 38" van de aannemersmaatschappij Van Haaften, met behulp waarvan men ook het gat in de oude dijk heef', gedicht, zal nu worden gebruikt bij het dichten van de gaten in de Rampaarteadijk. Belastingdienst in nieuwe Rijksgebouw De Rijksbelastingdienst te Oostburg is deze week in het nieuwe Rijkskan toorgebouw getrokken. Dit feit wordt vandaag gevierd met een intieme plechtigheid. Op uitnodiging van een middenstands vereniging uit Antwerpen maakte het fan farekorps „Concordia" te Krahbendijke een reis naar de Scheldestad, waar een muzikale rondgang werd gemaakt. Na af loop was er een gezamenlijke maaltijd. werden besproken. Vooral wat de nieuwe steiger betreft, zijn hoopvolle verwachtingen tot op heden uitgelo pen op desillusies. Na een pauze sprak drs. M. C. Ver burg, directeur van het economisch technologisch instituut voor Zeeland, over de economische mogelijkheden van het „Drie Eilanderplan". Spreker stond in het bijzonder stil bij de hui dige situatie en merkte op. dat door de ongunstige ligging zich op dit ge bied slechts centra van secundaire be tekenis konden ontwikkelen. Het na de ramp actueel geworden „Delta plan", zal voor Zeeland gelijkstelling betekenen met de andere delen van Nederland. Hierbij za' het Drie-eilan- den-plan een belangrijke rol spelen. Het plan brengt grote interne ver- keersverbeteringen mede. Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland zullen dan met elkaar verbonden zijn én ook voor Schouwen- én Duiveland kan door een verbinding Zierikzee-Colijnsplaat- een snellere verbinding tot stand wor den gebracht. Daarbij komt nog, dat 1700 ha. goede cultuurgrond gewonnen zullen worden, hetgeen voor ongeveer 2000 mensen een nieuw bestaan zal betekenen. Op het gebied der indus trie, onderwijs, op cultureel niveau en op het terrein van de arbeidsmarkt, liggen hier voor geheel Zeeland onge kende mogelijkheden, die pas ten vol le ontplooid kunnen worden, wanneer het „Deltaplan" werkelijkheid gewor den zal zyn. Na zyn uiteenzetting beantwoordde drs. Verburg nog verschillende vra gen. MIDDELBURG. Vandaag Nieuwe Doelen: Vergadering V.V.V., 8 uur; Electro-bioscoop: „Triomph der liefde" met Claudette Colbert, (14 jaar), 7en 9.15 uur; Mo lenwater: Concert, Excelsior, 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag. Alhambra: „The African Queen", (14 j.). 7 en 9 uur. Luxor; „Het meisje van de boerenhoeve", (18 J.), 8 uur. De Meerpaal: instruc tie-avond ledenwerfactie „Pro Rege". 8 uur; vlootbezoek aan de rede. GOES. Vandaag. Grand theater: „Angst voor het huwelijk", (18 j.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2