RANG KAPPIE en de automatische stuurman Per Walcherse toerwagen naar Kilversums sportpark JOANNA'S DIEFSTAL fietsen BELASTINGHEFFING DOOR DE NEDERLANDSE GEMEENTEN dit m 4ETHER 30 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 15 MEI 195S GESLAAGDE RALLYE N.V.T.O. Door de bloeiende boomgaarden van de Betuwe en door de Veluwse hei Vught, 12 Mei. Negen uur acht, ne gen nur negen, negen uur tien „Zero Hour"! Een "^ar gegrom en de Walcheren Expresse 2101, met aan boord een kleine 40 politiemannen van Walcheren en Beveland, zet zich in beweging. Ook voor de enige Zeeuwse deelneemster, die Stoomtram Wal cheren, is de toerwagenrallye van de Nederlandse Vereniging van Tran sportondernemingen naar Hilversum begonnen. Machtig ronkt de 100 P.K. Crossley dieselmotor de Brabantse wegen langs; het Rallyeavontuur tege moet! De eerste tydcontröle, welke juist op tijd wordt bereikt, toont ons, dat liet ernst wordt. Chauffeur J. Parent, die de bus naar Vught reed en daar kaartlezer is geworden, trekt een bedenkelijk gezicht. Chauffeur G. Houthuyzien gaat even verzitten en reisleider L. J. Schipper en de rest van de „bemanning" wacht gespannen af. Na Vlijmen, Zaltbommel en Gelder- malsen trekt de 2101 op Tiel aan, waar een contróle wacht. Om 10.18 uur bereiken de Zeeuwen precies op tijd Tiel om daarna de bottende, bloeiende Betuwe in te snorren. De contróle buiten Tiel, midden tussen de boomgaarden, is gauw gevonden, maar juist buiten Eist, waar hij „goed beg'nt te bollen", gaat het mis; een route-controle wordt gemist, hetgeen niet minder dan 40 strafpunten ople vert! Weer verder gaat het. Enige kilo meters buiten Arnhem, het volgend controlepunt, komen twee voorgan gers in zicht. Zij zijn verkeerd gere den en „scheuren" nu door de bochten om het verlies in te lopen. Om 11.29 uur, precies op tijd al weer, flitsen de laatste huizen van Arnhem voorbij, voort gaat de tocht, naar Apeldoorn... Stoppen, een vlag! Bij de „Woeste Hoeve" geraakte de „bemanning" in beroering bij het zien van een groene vlag in een zijweg. „H<jh, een vlag!" klinkt het, want voo;' geqn geld wil men een tweede Chauffeur Houthuyzen trapt zwaar op de rem en de heer Parent glipt uit de wagen omzonder stempel terug te komen. De contróle was voor rüders van een andere route! In Apeldoorn komen de bussen te zamen voor een rustpauze van een uur in de uitspanning „Berg en Bos". Leo Pagano loopt er rond. In de ra diowagen knettert het vreemd. We worden gefotografeerd en klimmen daarna weer dapper op onze plaatsen, want we moeten naar de Lage Vuur- sche en alle moeilijkheden zijn nog lang niet gepasseerd. Gas! „Gas!" zegt kaartlezer Parent en chauffeur G. Houthuyzen trapt hem op zijn „staart". Om 2.37 moet de fi nish van het eerste gedeelte, de kaartleesrit, worden bereikt en via Openbare school van Yerseke won wisselbeker Op het terrein van de v.v. „Yerse ke" werd de beslissingswedstrijd ge speeld tussen de Openbare School en de Hervormde school. De inzet was een wisselbeker, beschikbaar gesteld door de boekhandel van der Peijl. Wederom eindigde de wedstrijd onbe slist. ook na verlenging, zodat met strafschoppen moest worden beslist. De Openbare school wist deze kamp met één benutte strafschop meer te winnen, zodat zij voor één jaar in het bezit kwam van de wisselbeker. De andere deelnemende scholen kre gen een medaille, beschikbaar ge steld door de Oranjevereniging. Vergadering Boerenleenbank. In het afmijnlokaal van de veiling hield de Coöperatieve Boerenleenbank te Krabbendijke de jaarlijkse alge mene vergadering. De resultaten van het boekjaar 1952 toonden aan, dat de vereniging gestadig groeit De re kening sloot met een totaal van f 10.059.323,63 en de balans wees een totaal aan van f 3.595.632,82. Besloten werd de winst ad f 12.393,33 bij het reservefonds te voegen. De heren J. J. van Gorsel en D. P. Woutersen wer den respectievelijk herkozen als be stuurslid en lid van de raad van toe zicht Zeeuw In bestuur N.D.P. In de algemene jaarvergadering van de Vereniging van uitgevers van dag bladen „De Nederlandse Dagbladpers 1945" (N.D.P.) is het zittende bestuur bij acclamatie herkozen. Bovendien werden tot bestuurslid gekozen de he- x-en H. van Kuilenburg, directeur van de Arbeiderspers, en Jacq. de Smit, directeur van het Zeeuwsch Dagblad te Goes. (Advertentie) „Trubenijs" boorden zitten eren cor rect als stijve en net zo gemakkelijk als slappe boorden. Een „Trubenijs" boord Is gemakkelijk te wassen en te strijken en behoeft niet gesteven te worden, omdat hij permanent half stijf is. Let op het merk ln elke boord. Overhemden met „Trubenijs" boorden uiordcn door de vooraanstaande Neder landse overhemden fabrikanten gemaakt en zijn overal verkrijgbaar het Uddeler-meer, Putten en Nijkerk door het prachtige Veluwse land schap lukt dat wonderwel. Voor La ge Vuursche moet onze kaartlezer de snelheid zelfs wat laten verminde ren. Weer is de Walcheren Expresse er goed afgekomen, maar weer wach ten nieuwe perikelen: de regelmatig- heidsproef op de Hoge Vuurscheweg. De snelheidsmeter wordt „offici eel" met papier overplakt. De voorge schreven snelheid is 48 k.m. Verder maar weer, doch het is gissen. We weten niet hoe het afgelopen is, chauffeur Houthuyzen haalt de schouders op: „Ik weet er geen snars van!" en meteen stuurt hij weer de hoofdweg op, langs het Paleis Soest- dijk naar Hilversum! Eind van de lijn Bussen, tientallen bussen. Het sport park in Hilversum is er vol van. Ze kwamen van Meppel en Deurne, van Laren, Arnhem en Vught. 42 in to taal tezamen in Nederlands radiostad over een traject, dat was uitgezet door J. J. Langelaan, winnaar van de Tulpenrallye '52. Dof glimt 't chroom onder een laag van stof. De blikke rende „koplamp-ogen" kijken het zonbeschenen sportveld op. Rustig, nu het zware mötorengegrom na honderden kilometers is opgehouden. Op de tribunes is het druk. Na tuurlijk zijn de radio-reporters aan wezig. Het wemelt er van officials en chauffeurs. Terwijl het Gelders Tramweg muziekcorps een nummer tje ten beste geeft, begint het laatste deel van de rallye: de klassements proef, welke heel moeilijk is, het re gent dan ook strafpunten. Het Friese koor' „Fryske Stimmen" treedt in klederdracht aan. De N.T.M.-Band laat .zich horen. Dan is het de beurt aan het duo Houthuyzen-Parent, aan cle Zeeuwen, die er evenmin als alle anderen in slaagden strafpuntloos te eindigen. Zoals gemeld, bezetten zij een eervol le derde plaats. Na de klassements proeven waren er Sulky-races, aange boden door de directie van het sport park en werd het beroemde renpaard Madame B aan het publiek voorge steld. In het restaurant van het sport park werden latei' de prijzen uitge reikt. Voor de winnaar van de ere prijs werd hierna het Wilhelmus ge speeld. stellen alles in de schaduw De RS lentecollectie biedt U een uitgebreide serie, van 't traditionele, eenvoudige model tot de meest exclusieve sportf iels In prachtige kleu ren. Vraag Uw rijwielhandelaar naar de sierlijke, ■ichtlopende RS fietsen) Prijzen van f 144.- af. i. S STOKVIS ZONEN N.V Speelgoed voor de kinderen van Tholen De eerste zending speelgoed, die door de bevolking van verschillende gemeenten in Noord-Holland is ver vaardigd en bijeengebracht voor de kinderen uit de getroffen gebieden, zal op Zaterdag 30 Mei op Tholen arrive ren. Het is de bedoeling, dat deze eer ste zending zal worden verdeeld onder de kinderen van Stavenisse en Poort vliet, terwijl bij de volgende zending de kinderen uit de overige gemeenten aan de beurt zullen komen. Voor wat betreft de vacantie-uitzen- ding van de kinderen naar Noord-Hol land zal de rij geopend worden door de kinderen uit St. Maartensdijk, die reeds op 1 Juni zullen vertrekken, ter wijl daarna successievelijk de kinde ren uit de andere gemeenten zullen volgen. Eerste Molenwaterconcert Het programma van het eerste Molenwater concert van dit seizoen, dat Vrijdagavond om 8 uur door de muziekvereniging Excelsior te Mid delburg wordt gegeven, luidt als volgt: 1. Prinz Eeitel Friedrich, mars, Blan kenberg; 2 Ouverture Phébé, An- drieu; 3 Andante in G., Batist-Mol; 4 Versmade liefde, wals, Lincke; 5 Fantasie De klokken van Corneville, Planquette; 6 The redline, mars, Al- ford; 7 Fantasie-duo, Delbecq (solis ten: J. Net en C. Hendrikse, sopraan- saxophoons)8 Sérénade Napolitaine, Winkler; 9 Fantasie Coppelia, Deli- bes; 10 Stadionmars, Schootemeyer. Advertentie van d# msfe ïaruj. Veekeuring Domburg Stieren: Leonard v. d. Berg, eig. Joh. de Visser en Zn. Ie pr. 78 p.; Gerda's Klaas, eig. W. de Buck le pr. 77 p.; Baron Pits, eig. Gebr. Corré le pr. 78 p. le KaJfskoeien: 1 Kaatje, Joh. de Vis ser en Zn. (Medaille Z.L.M.) 77 p.; 2 Nellie, W. ds Buck 76% p.; 3 Julia na, Gebr. Corre, 76 p.; 4 Trui, idem 76 p.; 5 Jitske, Jac. de Visser 76 p.; 6 Jaapje, fa. Warners 75% p. 2e Kalfskoeien: Starre 2, W. de Buck 79 p.; Smma, J. Francke 78 p.; Dina, W. de Buck 76% p. 3e Kalfskoeien: 1 Sul I, W. de Buck 78% p.; 2 Nellie, Jac. de Visser 78 p.; 3 Bertha, Gebr. Corre 77% p.; 4 Em ma, fa. Warners 77 p.; 5 Bontje, Gebr. Corre 77 p.; 6 Beatrix, Jac. de. Visser 76%. 4e Kalfskoeien: 1 Bontje, W. Mal- jaars 79 p. Oudere koeien: 1 Martha 2, Gebr. Corre 80 p.; 2 Mina, Jac. Francke 76% p. Veekeuring Sint Laurens Stieren: Johanna's Frits le jr. eig. J. Koole Dzn. le Kalfskoeien: 1 Sophie, fa. Kwek- keboomKoole (medaille Kring Z. L. M.) 78 p.; 2 Bontje, S. Abrahamse 78 p.; 3 Marijke, J. Willemse 77 p.; 4 Moortje, iedm 77 p.; 5 Nellie, A. Simonse 76% p.; 6 Moor, S. Abra hamse 76 p. 2e Kalfskoeien: 1 Mina, M. Gilde 78 p.; 2 Willie, A.'Simonse (beste pro ductie) 77 p.; 3 Moortje, fa. Kwekke- boom-Koole 77 p.; 4 Nellie, idem 76. 3e Kalfskoeien: Lotte, fa. Kwekke- boomKoole 78. 4e Kalfskoeien: 1 Wilhelmina, J. Willemse 80 p.; 2 Trijntje, M. Gilde 79 p.; 3 Marie, J. Willemse 79 p.; 4 Willy, fa. KwekkeboomKoole 79 p.; 5 Boerinne, idem 78 p. Oudere koeien: 1 Bontje, J. Willem se (prys melkfabriek) 81 p.; 2 Kap- tein, fa. KwekkeboomKoole (pnjs Eiland W.) 80 p.; 3 Mina, idem 79 p.; 4 Lina, idem 79 p. Veekeuring Oostkapelle Stieren: Emier, eig. J. Coppoolse le pr. 77 p.; Eeke's Jentje, eig. P. Lou- werse le pr. le Kalfskoeien: 1 Paula van Plant- lust, Joh. Maljaars (Medaille Kring Z.L.M.) 79 p.; 2 Mina, J. Maljaars Zzn. 78 p.; 3 Richtje, P. Louwerse 78 p.; 4 Nora 2, Gebr. v. Liere 77 p.; 5 Klara, A. Geldof 77 p.; 6 Beatrix 4, P. Louwerse 76% p.; 7 Irene, J. Cop poolse 76% p.; 9 Gretha, A, Geldof 76 p.; 10 Sientje, W. v. d. Woestijne 76 p.; 11 Hertha, S. de Visser 75 p.; EIGEN BELASTINGGEBIED? Congres te Maastricht De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft haar jaarlyks con gres gehouden in Maastricht. Het was een drukbezochte vergadering: er waren meer dan duizend bezoe kers! Burgemeester d'Ailly van Amster dam sprak het openingswoord. Als hoofdonderwerp werd door twee sprekers (prof. mr. P. J. Oud en bur gemeester L. H. H. R. van Wensen) ingeleid de betekenis en- de grondslag van het eigen belasting gebied voor de Marijke, J. Maljaars Zzn. 76% p.; p 13 Wü_ 14 Bertha, 12 Bertha 2, F. Dekker 74 ly, S. de Visser 74 p.; Erven Vreeke 74 p. 2e Kalfskoeien: 1 Martha 3, Joh. Maljaars 80 p.; 2 Lea 21, Iz. de Buck 80 p.; 3 Boukje, J. Coppoolse 79 p. (beste prod, koe in deze groep); 4 Dora, idem 78 p.; 5 IJtsje, K. Pop- ge 78 p.; 6 Trui, W. Geldof 78 p.; 7 ets, idem 77% p.; 8 Dora, J. Mal jaars Zzn. 77% p.; 9 Tine, W. v. d. Woestijne 77 p.; 10 Bontje, W. de Kam 76 p.; Nora, A. Geldof 75% p.; 11 Betsie, idem 76% p.; 13 Suus, A. de Visser 76 p.; 14 Noortje, W. de Kam 75 p.; 15 Antje, S. de Visser 75% p.; 16 Dora, F. Dekker 75 p.; I FEUILLETON door Mary Burchefl 76 „Ja", zuchtte Joanna, „dat bedoel ik precies. Ofschoon ik op andere ogenblikken mezelf aan 't verstand durf te brengen, dat mijn daden er bitter weinig toe doen, omdat ik voor hem feitelijk niets beteken, vergele ken met... met haar". „Maar hij heeft toch die Vivian Larender verlaten en ls, toen hij dacht dat je hem nodig had, naar jou toegekomen ,Neen. Ze is met hem meegereisd". „Met hem meegereisd?" herhaalde Lady Felling verontwaardigd. „Hoe bedoel je dat, Joanna „O, ik dat juist ik het recht zou hebbent tot zulk een vraag, ronduit gesteld of niet". „Wel, wel", merkte Lady Felling glimlachend op, „maar ik acht je best in staat, om zo'n vraag zelfs voor hèm aannemelijk te maken". Joanna keek haar weifelend aan. „Bedoelt u soms op de terugweg naar Londen... morgen?" „Lu /e kind, het tijdstip laat ik aan jou over". Joanna's gastvrouw be dekte haar borduurraam, legde wol en draden zorgvuldig opzjj en stond op. „Mij dunkt, dat vanavond nog weet het niet, ik weet ab soluut niets met zekerheid!" riep Jo anna wanhopig. „Misschien heeft hij alleen maar haar plaats in het vlieg tuig besproken en verder voor haar reis gezorgd, zoals hij voor elke vriend of vriendin in nood zou hebben gedaan. Misschien ook zyn ze samen thuisgekomen, gelukkig in eikaars gezelschap en plannen voor de toe komst makend. Ik weet het heus niet. Lady Felling". „Dan deed je beter het hem te vra gen", vond Lady Felling, ongewoon snel van advies dienend. ,,'t Hem vragen? O, dat zou ik niet kunnen. Hij zou het erg kwalijk nemen". - „Nu, ik moet zeggen, dat je moed nogal op en neer gaat", constateerde Lady Felling, die dat kennelijk vrij grappig vond. „Eerst dreig je hem met de politie..." „Neen, neen!" verbeterde Joanna haastig. „Ik vertelde hem, dat ik door de politie werd bedreigd". „Goed, goed, maar ik vind het vreemd, dat je, na eerst een beroep op politiedreiging te hebben gedaan, nu aarzelt, ronduit antwoord op een ronduit gedane vraag te verlangen" „Maar hij neemt allesbehalve aan, beter zou zijn", voegde ze aan haar woorden toe, „en misschien hangt van het antwoord je goede nacht rust af", zei ze, Joanna vriendelijk op de wang kloppend. „Maar hij is uit", bracht Joanna, wier bezwaren grotendeels uit kin. derlijke angst voor het resultaat van zulk een stap voortvloeiden, er te gen in. „Aanstonds komt hij wel thuis", zei Lady Felling kalm. „Ja maar, dan ben ik misschien al naar bed". „Dat hangt natuurlijk helemaal van jezelf af. Maar nu moet je me niet kwalijk nemen, dat ik eens ga kijken, hoe het met mijn man is". Joanna, op dit kritieke ogenblik bang alleen beneden te blijven, kreeg aanvechting naar haar slaapkamer te vluchten, maar Lady Felling had haar niet goedennacht gewenst en was dus kennelijk van plan. nog te rug te komen. In deze omstandighe den was een lafhartige terugtocht fi naal onmogelijk! m (Wordt vervolgd.) De beste wjjze om het belasting pro bleem voor de gemeente op te los sen is volgens prof. Oud het creeëren van een belastinggebied voor de col lectiviteit der gemeenten, naast een belastinggebied voor iedere gemeen te afzonderlijk. Voor de heffing van belastingen, behorende tot het collec tief belastinggebied is de tussen komst van het Rijk onmisbaar. De aldus geheven middelen zijn echter primair middelen der gemeenten en geen rijksmiddelen, die aan de ge meenten worden uitgekeerd. De middelen, afkomstig van het collectief belastinggebied, kunnen volgens prof. Oud gestort bljjven in een gemeentefonds. Het beheer hier over behoort echter te worden opge dragen aan een orgaan, dat repre sentatief is voor de collectiviteit der gemeenten met name de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De grote betekenis van een eigen belastinggebied, waarover iedere ge meente naar eigen inzicht kan be schikken is volgens prof. Oud gele gen in het rechtstreeks verband, dat aldus wordt gelegd tussen uitgaven- §olitiek en belastingheffing. Daar- oor zal het gevoel van verantwoor delijkheid voor het financieel beleid by de gemeentebesturen zeer worden verscherpt, zodat het niet meer be hoeft voor te komen, dat de financiële beschouwingen bij de behandeling der gemeentebegroting zich nagenoeg uitsluitend tegen de Rijksregering richten. Bovendien zullen volgens prof. Oud, de financiële debatten, die rechtstreeks de vraag raken hoeveel de leden der burgerij in de lasten der eigen gemeente zullen bijdragen, de belangstelling der ingezetenen meer prikkelen dan de debatten over de vraag, of de uitkeringen uit het ge meentefonds naar juiste maatstaven geschieden. Vervolgens ging prof. Oud nader in op enkele soorten belastingen, waar bij hy er op wees, dat het herstel van een bescheiden heffing naar het in komen ten behoeve van de eigen ge meente voor het stimuleren van de belangstelling der ingezetenen van overwegend belang is. Het zou vol gens spreker eveneens aanbeveling verdienen aan de gemeenten naast de heffing van een inkomstenbelasting, vergunning te verlenen voor het hef fen van een aantal opcenten op de vermogensbelasting. De personele be lasting behoort naar sprekers inzicht het karakter te krijgen van belasting die alleen deel uitmaakt van het in dividueel gemeentelijk belasting ge bied. De lieer van Wensen ontwikkelde verschillende gedachten, die ook door prof. Oud naar voren waren gebracht. Tenslotte was de heer van Wensen van oordeel, dat er gegronde redenen zijn om in het plaatselijk belasting stelsel een of meer belastingen op te nemen, in de opbrengst waarvan zich de economische structuur van de ge meente weerspiegelt. f Advertentie) 17 Lenie, A. de Visser 75 p.; 18 Jo hanna, F. Dekker 75 p. 3e Kalfskoeien: 1 Marietje, P. Lou werse (best prod, koe in deze groep) 81 p.; 2 Ada W. v. d. Woestijne 80 p.; 3 Els, Erven Vreeke 79 p.; 4 Marie, K. Poppe 79_p.; 5 Emma, J. Coppool se 79 p.; 6 Lea 20, K. Poppe 78 p.; 7 Juffrouw, T. Dekker 77% p.; 8 Suus, Erven Vreeke 77 p. 4e Kalfskoeien: 1 Dieuwke, P. Lou werse 82 p.; 2 Mina 3, Erven Vreke 80 p.; 4 Juffrouw, J. Coppoolse 79 p.; (beste prod, koe); 3. Klaske 10, J. Coppoolse 80-p.; 5 Wietske, Joh. Mal jaars 79 p.; 7 Starre, F. Dekker 78 p.; 6 Sul, Joh. Maljaars 78% p.; 8 Martha, A. Geldof 78 p.; 9 Emma, J. Maljaars Zzn. 78 p.; 10 Klara, S. de Visser 77 p. Oudere koeien: 1 Beatrix 3, P. Lou- Mieske, idem 82% werse (pr. Melkfabriek) 83 p.; 2. - - - "-'-itje 39, 8" ie 81 p.;' 6 Bërtha, Gbr. 2 p.; 3. Reintj Joh. Maljaars (pr. Eiland W.) 82 p.; 4 Dirkje, Iz. de Buck, 81% p.; 5 Ju- liaua, K. Poppe 81 p.; 6 Bertha, Gbr. v. Liere (beste prod, koe in deze groep) 80 p.; 7 Keizer, J. Coppoolse 80 p.; 9 Sietske, J. Coppoolse 80 p.; 8 Mina F. Dekker 79% -p.; 10 Atje, S. de Visser 79% p.; 11 Bierinne, W. Geldof 79 p.; 12 Nora idem 79 p.; 12 Suusje, Joh. Maljaars 78 p.; 13 Ber tha, F. Dekker 77 p.; 14 Bontje, F Dekker 78 p.; 15 Elza, Joh. Maljaars 78 p.; 16 Aaltje, A. Geldof 78 p.; 17 Hoover, A. Geldof 78 p.; 18 Beatrix, J. Coppoolse 77% p.; 19 Sirena's Bontje, S. de Visser 76% p. Vaarzen: 1 Lea, I. de Buck; 2 Clara, Joh. Maljaars. ZA1EKUAG 16 MEI HILVERSUM L 102 m. 7.00—24,00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Koor zang. 7.45 Morgengebed en lit.k. 18,00 Nws. en wereber 7,15 Gram 9,00 Voor de huis vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. (ca, 10,30 rep.). 11,00 Voor de zieken. 11,45 Gram. 12,00 Angelus. 12,03 Gram, 12.30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Lichte muz. 12,50 Ontvangst Kardinaal-Legaat te Utrecht. 13,00 Nws. en kath. nws. 13,20 Amus. ork. 13,40 Gr. 14.00 Boekbespr. 14,10 Pianorecital, 14,20 Engelse les. 14,40 Amateursprogr. 15,15 Kroniek v. letteren en kunsten. 15.55 Pro menade 'ork. en soliste. 16,30 De schoon heid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Dansork. 18,40 Regerings- uitz.: „Zoeklicht op de Westerse Defenr sie". 19.00 Nws. 19,10 Gram. 19,20 Pari. overz. 19,30 Symph. ork. en solist. 19.50 Liturg, ontvangs v. d. Kardinaal-Legaat in de Kathedraal te Utrecht. 20,30 Kamer- ork. 21.00 Plechtigheden in Stadion te Utrecht. 22,30 Gram. 23.00 Nws. 23,15 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Gram. HILVERSUM L 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19,30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7,15 Gym. 7,30 Gram. 8,00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitge schakeld". caus. 10.05 Morgenwijding. VA RA; 10.20 Voor de arbeiders in de conti nubedrijven. 11.35 Pianorecital. 2.30 Gr. 12,30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Gr. 13.00 Nws en comm. 13.20 Orgelspel. 13,50 Act. 14,20 Instr. kwart. 14.45 Boekbespr. 15.00 Gram. 15.30 .Van de wieg tot het graf' caus. 15 45 Gram. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Ork. conc. 17,15 Voor de jeugd. 13,00 18,15 VARA-Varla. 18.20 Dansmuz. 18.50 Rep. 19,10 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19,40 „Het Oude Testament ln dez tijd", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20,00 Nws. 20.05 Gevar progr. 22.00 .clalistisch comm. 22.15 Lichte muz 22.40 „Onder de pannen", hoorsp. 23,00 Nws. 23.15—24.00 Ver-toekprogramma, 33. De automatische stuur man voorop ging het nu in optocht naar de brug. „Hoe heeft U die schade toch zo vlug kunnen repareren'?' vroeg de Meester aan pro fessor Notterkrakr, die be zorgd achter de robot liep en al diens bewegingen in het oog hield. „Dat kan ik nu niet uitleggen", ant woordde de geleerde kortaf, „wij moeten voortmaken als wij het schip van Geld- jeslijmer nog willen Inha len". „Dat ls zo", zei Kappie, „vooruit, jongens, wij ver trekken meteen I" De Mees ter verdween in de machine kamer, de robot stelde zich achter het stuurrad op en de Maat gooide de trossen los. Tijdens het vertrek bleef de geleerde in span ning bij de automatische stuurman staan, maar toen alles goed ging en zij netjes de haven uit voeren, slaakte hij een zucht van verlichting en begaf zich naar zijn hut. De Maat bleef bij de robot achter ln de hoop, dat hij nog iets van deze wonderstuurman zou kunnen leren. Toen een grote golf de Kraak deed slingeren, rol- de de gewielde voet van de robot even opzij en trof de scheen van de Maat. Sorry 1" zei de robot „O. het was niet erg ant woordde de Maat, „een ongelukje kanHij hield plotseling op en deinde achteruit „Mmmmmaar.... mmaar.... dat kèn niet!" stamelde hij, ..de machine praatte! Dat is niet gewoon 11"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 12