In de gehele Suezkanaai de sfeer gespannen zone is Wordt Korea-bestand over enkele weken getekend? PHILIPS TEVREDEN OVER RESULTATEN IN 1952 DE „BLAUWE ENGEL" BIJ DE NEDERLANDSE SPOORWEGEN WOENSDAG 13 MEI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT 3 BRITTEN NEMEN VOORZORGSMAATREGELEN Militairen moeten op hun post blijven De Britten hebben in de Suez-kanaalzöne voorzorgsmaatregelen geno men met liet oog op de huidige Brits-Egyptische moeilijkheden. De kampwachten zijn versterkt en de militairen moeten in de bases blijven. De controle is verscherpt. In de gehele Kanaalzone is de sfeer gespannen. De wegen, die van Cairo naar de Kanaalzone leiden, worden bewaakt. Er heeft zich geen incident voorgedaan. Britse versterk! ngen van Malta zyn onderweg naar Egypte o.m. vier torpedojagers en af delingen mariniers. Foster Dulles, de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, die op het ogenblik in Egypte vertoeft, heeft Dinsdag een onderhoud van een uur gehad met kolonel Gamal Ab- del Nasser en de leden van de raad der revolutie, die aan de jongste be sprekingen met de Engelsen over de ontruiming van de Suezkanaalzöne hebben deelgenomen. Tevoren had Dulles een onderhoud gehad met de Britse ambassadeur in Cairo. Belegering Generaal Naguib heeft Dinsdag morgen vroeg een verklaring uitge geven, naar aanleiding van Chur chill's rede. Naguib noemt Enge land een aanvaller en niet een ver dediger van de vrije wereld. Hij ver zekerde, dat de Britse bases in de Willy Schootemeyer overleden Na een langdurige ziekte is op 66- jarige leeftijd te Rotterdam overle den de componist Willy Schootemey er. Willy Schootemeyer was aanvan kelijk op kantoor, doch ging zich daarna toeleggen op het compone ren. Een van zijn eerste werken was de mars „Groot Rotterdam". Daarna verschenen er nog tal van werken van zijn hand' o.m. de „KLM-mars" en „Koning Voetbal". Ook compo neerde hij reeds voor de oorlog net tangolied „Ik hou van Holland", dat ook thans nog bekendheid geniet. Nederlanders gedood bij auto-ongeval nabij Solo Een autobusje, waarin zich onder meer 10 Nederlanders bevonden, is tussen Bojolali en Solo in een ravijn gestort. Hierbij kwamen 2 personen om het leven. 2 werden zwaar en 2 licht gewond. De doden zijn mevrouw Belling en de heer Jac. Walonker, de zwaar gewonden zijn mejuffrouw Tan en mejuffrouw Moreau. Twee kinde ren Belling werden licht gewond. Vrijz. Denin Bond Op 10 Januari jl. is opnieuw opge richt de Vrijzinnig-democratische Bond onder voorzitterschap van het oud lid van de Tweede Kamer mr. K. Bijlsma. In het thans verschenen be ginselprogramma van de bond wordt gezegd, dat tot de heroprichting werd besloten omdat de Vrijzinnig-demo cratische gedachte sterk onder ons volk is bleven leven. De bond heeft in een vijftal ge meenten candidaten gesteld voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. 559 Welk nut heejt de mens al niet gehad van bemineblikken! In de ivoestenijen van Amerika, Afrika en Klein-Azië heeft de inlandse bevolking er hele dor pen van gebouwd, en de Afrikaanse veldtocht in de tweede wereldoorlog heeft voor 90 zijn welslagen aan de Jerry cans te danken. Geen kwaad dus van de bemineblikken! Willen we de onhoorbare ontploffings- golven over grote afstanden waar neembaar maken, dan kunnen we ech ter bieter een ouderwets leeg benzine- blik van 10 liter inhoud nemen, omdat dit van een minder stijve constructie is dan de Jerry can. Welnu, wanneer we het gat boven in het blik met een grote kurk afsluiten en daardoor heen een koperen buisje van ongeveer 4 cm. lengte en 6 mm inwendige diameter steken en aan de onderkant van het blik eveneens een buisje solderen dat door een gummislang met de gasleiding wordt verbonden, hebben we een. appa raat verkregen dat een bijzonder grote gevoeligheid bezit voor de niet-hoor- bare geluidsgolven van ontplofingen e. d. Door het gas in het lege benzineblik te laten stromen (waarbij men enige tyd dient te wachten om zeker te zijn dat alle lucht uit het blik door het gas verdreven is) kan in de bovenste buis een gasvlam ontstoken worden. Het binnenstromende gas kan met een was knijper zodanig geregeld worden, dat de vlam bijv. slechts 1 of twee cm. hoog is. Brandt de gasvlam op een zodanige hoogte, dan is het wachten slechts op de niet-hoorbare geluidsgolven, want bereiken deze het blik, dan wordt de vlam ineens korter. Voor normale ge luiden is het apparaat echter ongevoe lig. Nogmaalslaten geen ondeslciindi- gen hiermee knoeien, want er komen ontploffingen!) Het zou me overigens niets verbazen, wanneer u de gevoeligheid van dit toe stel in twijfel zoudt trekken. Wellicht stelt u het dan gerust, te weten, dat met. een dergelijk apparaat dat in Straats burg werd opgesteld, een ontploffing werd waargenomen die in het kamp La Courtine plaats vond, dat is een afstand van 522 kilometer! Het komt er dus op neer, dat met dit simpele toestel een op pervlakte kan worden bestreken die 50 malen groter is'dan de oppervlakte van ons land. En hoever denkt u dat de menselijke stem. zonder hulpmiddelen draagt? In de meeste gevallen zal dal niet bijzon der ver zijn, doch wanneer de omstan digheden meewerkenkan de menselij ke roep op 9 kilometer afstand worden gehoord! H. Pétillon Kanaalzone met haar bezetting van 80.000 man Britse troepen nu bele gerd werden. Ook de Egyptische pers deed felle aanvallen op Churchill en richtte niet minder fellé verwijten tot Foster Dulles. De Egyptenaren willen niets te maken hebben, zo schreef men, met wat deze Amerikaan de verdediging „der vrjje wereld" noemt. Intussen verluidt, dat Egypte als „laatste voorstel" een plan geopperd heeft, dat gebaseerd is op het collectieve veiligheidsverdrag van de Arabische Liga. Volgens dit verdrag zou er een Arabisch commando komen waaraan de Britse bases overgedragen moeten worden. Daarnaast zou dan het plan voorzien in het aanvaarden van Wes telijke economische en militaire hulp. In het Lagerhuis Intussen heeft minister Selwyn Lloyd in het Engelse Lagerhuis ver klaard, dat indien de Britse troepen de bases en de militaire installaties zouden overdragen aan Egyptische troepen deze kostbare inrichtingen zeer-snel elke militaire waarde zou den verliezen. Engeland was dan ook niet bereid zonder meer in een over- dracht toe te stemmen. Prins Charles bij de kroning van zijn moeder De hofmaarschalk te Londen heeft medegedeeld, dat het zoontje van- Ko ningin Elizabeth een bepaalde fase van de kroningsplechtigheid zal aan schouwen. Men neemt aan, dat het ogenblik gekozen zal worden, waarop de Ko ningin de kroon op het hoofd geplaatst krijgt en de edellieden voor haar knie len. De maarschalk deelde voorts mede, dat de televisie tijdens de kroning geen „close up" van de Koningin zal maken voor de uitzending- Hamburgse barmeisjes als verstekelingen „Ach, kap'teintje sla me niet" zou den twee jonge Duitse meisjes heb ben kunnen zeggen, die als versteke lingen de reis van de „Java" der maat schappij Nederland van Hamburg naar Amsterdam hadden meegemaakt en Maandagmorgen bij aankomst te Am sterdam in de val liepen. Het verlangen om als lichtmatroos te gaan varen was kennelijk opge wekt door twee Nederlandse matro zen van het schip (beiden afkomstig uit plaatsen in Noord-Holland) bij deze twee dames, barmeisjes uit Ham burg van 20 en 21 jaar oud. Maar dat was niet alles. Onderweg ontdekte de kapitein nog twee andere verstekelingen: twee Polen van 23 en 28 jaar oud, die hun dienstverband met het Amerikaanse leger in Duits land hadden opgezegd en vertelden naar Nederland te willen om werk te zoeken. Het viertal verstekelingen is maar heel kort in Amsterdam geweest Nog dezelfde dag werden ze inge scheept op de „Sumatra" van de Maat schappij „Nederland", die hen terug brengt naar Hamburg. Nieuwe Britse ambassadeur in Moskou William Hayter, thans Brits bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minister in Parijs, is benoemd tot ambassadeur in Moskou als opvolger van Sir Alvary Gascoigne, die spoe dig de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Generaal A. Gruenther opperbevelhebber Navo President Eisenhower heeft admi raal Arthur Radford benoemd tot voorzitter van de commissie van Amerikaans stafchefs, als opvolger van generaal Omar Bradley- De Amerikaanse president heeft ver der generaal Matthew Ridgway tot opvolger van generaal Law ton Col lins als stafchef van het leger be noemd. Generaal Ridgway wordt als opperbevelhebber van de Navo-strijd- krachten opgevolgd door zijn stafchef generaal A Gruenther. Engelse treiler vist voor Nederlandse markt Nu Nederlandse treilers niet meer deelnemen aan de visserij nabij IJs land. heeft een firma uit IJmuiden een Engelse treiler met een ading vis naar IJmuiden laten komen. Deze treiler bracht 3000 kisten vis uit de Engelse wateren aa> en maakte een besomming van 44.700.—. Volgens deskundigen is, gezien de lagere Engelse kolenprijzen, de reis voor de Engelse treiler wellicht lonend geweest. Voor Nederlandse treilers zou deze besomming ternauwernood lo nend genoemd kunnen worden. De vishandel reageerde vlot op deze visaanvoer, want daardoor werd het assortiment belangrijk uitgebreid. Toenemende belangstelling voor televisie in Nederland De raad van bestuur der N.V. Phi lips deelt in zfón jaarverslag 1952 mede, tevreden te zijn over de gang van zaken in het afgelopen jaar. De winst is ongeveer gelijk aan die van 1951, namelijk van het gehele con cern, dus met inbegrip van de Ame rikaanse en de Engelse trust 64.150.000 tegen 63.103.000. Ten aanzien van de toekomst is het be stuur ondanks de moeilijkheden op velerlei gebied niet pessimistisch ge stemd. De verwachtingen voor het concern zijn voor 1.953 niet ongun stig. Wat de mogelijkheid van een ont spanning der internationale politieke situatie en een vermindering van de oorlogsdreiging betreft, is het stre ven der vennootschap er op gericht een discontinijteit van de defensie programma's op te vangen Hiertoe is zij dank zij haar outillage ook in staat. Over het geheel genomen kan gezegd worden, dat de defensie-op- drachten weliswaar geen gering ge deelte, doch ook geen belangrijk ge deelte van de totale productie van het concern vormen. De totale perso neelsbezetting is thans 95.000 tegen 99.000 op 31 December 1951. In Ne derland werken bij de Philipsbedrij- ven 41.000 personen tegen 44.000 aan het einde van het vorige boekjaar. In Nederland werden de fabrieken uitgebreid en verbeterd, hetgeen een gunstige invloed op de kostprijs en de kwaliteit der producten zal heb ben. De ontwikkeling van een lynver- taler door het natuurkundig labora torium zal onderlinge uitwisseling van televisieprogramma's van ver schillende standaard, zoqls die in West-Europa voorkomen, mogelijk maken. Dit zal voor het eerst by de kroning van koningin Elisabeth ge schieden. Wellicht is dit het begin van. een continentaal televisienet. In Nedei-Iand begon zich tegen het einde van het verslagjaar een toene mende belangstelling voor televisie af te tekenen, die tot uitdrukking kwam in een stijging ran de verkoop. Bij grotere frequentie van de tele visieprogramma's kan een meer nor male ontwikkeling van de televisie markt worden verwacht. Er voltrekt zich een verjonging van de radio-omroeptechniek, o.m. door de toepassing van frequentie modulatie. die belangrijke commer ciële resultaten tengevolge kan heb ben door een toenemende waag naar duurdere toestellen. In een beschouwing, gewijd aan en kele aspecten van de economische toestand wordt de aandacht geves tigd op de omstandigheid, dat de toeneming van de bevolking steeds meer export noodzakelijk maakt. Op de overheid rust de plicht de voorwaarden, die op overheidster- rein liggen, te creëren, noodzakelijk om het bedrijfsleven in staat te stel len de doeleinden op het gebied van de industrialisatie en de hiermede samenhangende exportvergroting te verwezenlijken. Het bedrijfsleven moet verder binnen het kader van deze voorwaarden streven naar de grootst mogelijke efficiency. Op dit terrein bestaan in ons land stellig nog grote mogelijkheden. Ge coördineerde inspanning kan hier on getwijfeld tot belangrijke resultaten leiden. Te Parijs vond de herdenking plaats van Jeanne d'Arc bij het standbeeld op de Place des Pyramides en de Place St. Augustïn. De plechtigheid werd bijgewoond door Kardinaal Fel- tin, Aartsbisschop van Parijs (mid den). Beweerde luchtaanval op Noordchinese steden De Chinese minister van buiten landse zaken Tsjoe En Lai heeft bij de regering der Verenigde Staten geprotesteerd tegen een schending van het Chinese grondgebied door 25 Amerikaansevliegtuigen. Deze toe stellen zouden op 10 en 11 Mei meer dan 50 bommen hebben laten vallen op de steden Antoeng en Lakoesjao in Noordoost China, waarbij meer dan 250 burgers werden gedood of gewond. In Antoeng alleen werden meer dan 1100 huizen verwoest. Een woordvoerder van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten te Tokio noemde Dinsdag de bewering van minister Tsjoe En Lai „louter fantasie." IR. DEN HOLLANDER HET LAATSTE WOORD Nieuwe Dieselelectrische treinen De Nederlandse spoorwegen zullen in de jaren 1953-1954 dertig diesel electrische motorrijtuigen en 46 diesel-electrische twee-rytuigtreinstellen in dienst nemen. De eerste daarvan zyn thans afgeleverd. Zij hebben hnn proefritten gemaakt en het bleek daarbij, dat de Nederlandse spoorwe gen er tevreden over zijn. Vooral de rustige gang van deze nieuwe aan winsten valt op. Met ingang van de zomerdienstre geling zal dit nieuwe materieel zijn intrede doen op de niet-geëlectri- ficeerde baanvakken van de N S. en wel in de eerste plaats op de lijnen Leeuwarden-Sneek, Arnhem-Win terswijk, Dordrecht-Nijmegen en Gouda-Alphen aan de Rijn. Naar ge lang van de aflevering komen ook de andere niet geëlectrificeerde baan vakken aan de beurt. De nieuwe rijtuigen en treinstellen zijn blauw geschilderd met rode ver siering. Deze kleur heeft de „spoor- jongens" al aanleiding gegeven de rijtuigen de naam te geven van .Blauwe Engel". De rijtuigbakken zijn geheel van staal vervaardigd en electrisch ge last, evenals dat het geval is met de OPTIMISME IN TOKIO Tegenvoorstellen der Geallieerden De opperbevelhebber der verbonden strijdkrachten In Korea, de Ameri kaanse generaal Mark Clark, heeft Dinsdag te Seoel verklaard dat de Ver enigde Naties „binnenkort tegenvoorstellen zullen indienen op het jongste, uit acht punten bestaande Chinese voorstel inzake de terugzending der krijgsgevangenen". Generaal Mark Clark deelde dit mede op het vliegveld van Seoel na aan komst uit Tokio. Hy verklaarde voorts, dat hiertoe is besloten na rugge spraak met de regering te Washington. De tegenvoorstellen zullen berusten op het beginsel, dat slechts sprake lean zyn van vrijwillige terugzending. De Amerikaanse regering heeft de regeringen van Amerika's bondgenoten in gelicht over haar voornemen. Generaal Clark besloot met de mededeling dat hy door zou reizen naar Moensan, waar hy overleg zou plegen met de leider der geallieerde onder handelaars, de Amerikaanse generaal Harrison. beslissing over het lot der krijgsge vangenen, die niet naar huis zouden willen, nadat ze de nodige voorlich ting hadden gekregen, niet meer valt onder, het wapenstilstandsvraagstuk, maar onder de algehele vreedzame re geling van het Koreaanse vraagstuk. Bestand op komst Naar A.F.P. in Japanse regerings kringen te Tokio vernam, hebben Generaal Harrison voerde Dinsdag bestandsbesprekingen met de commu nistische delegatie onder leiding van generaal Nam IL Harrison deelde me de, dat hij het communistisch plan voor wat betreft de krijsgevangenen, die niet naar huis willen, onuitvoer baar achtte. Wel had hij op een en kele vraag een toereikend antwoord gekregen, maar men had zijn opmer kingen ook becritiseerd. Generaal Nam 11 betoogde, dat de Amerikaanse functionarissen van het V.N.-hoofdkwartier verklaard, dat on dertekening van een bestan in Ko rea nog slechts een kwestie van we ken zou zijn. Generaal Mark Clark zou de Japan se regering verzocht hebben facilitei ten te verlenen voor Amerikaanse di visies, die na een bestand uit Korea teruggetrokken worden. In genoemde kringen verklaarde men. dat drie Amerikaanse divisies uit Korea bij de Amerikaanse troepen in Japan (op het ogenblik circa 100.000 man) gevoegd zouden worden. Het huidige effectief van deze divisies (25.000 man) zou worden verlaagd tot 18.000 man per divisie. Hammerskjöld sprak De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties Hammerskjöld heeft te New York verklaard, dat hij in de jongste voorstellen van de Noordko- reaanse gedelegeerden een belangrij ke stap tot het bereiken van overeen stemming zag. De mogelijkheid tot het sluiten van een bestand is er aan zienlijk door toegenomen. draaistellen. De deuren en vele delen binnen het rijtuig zijn van lichte me talen vervaardigd. De vensters be staan uit twee deïen. Het bovenste gedeelte is van niet-verwerend g en kan omlaag worden gedraaid. De verwarming geschiedt door in geblazen warme lucht, die haar tem peratuur ontleent-aan het koelwater. De temperatuur in de rijtuigen wordt met de hand geregeld. De president directeur der Ned. Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollander noemde de" verschij ning van de nieuwe aanwinsten op de lijnen der N.S. „het laatste woord". Dit materieel is het beste, dat in Eu ropa, en ook misschien in de Ver enigde Staten rijdt. Nergens ter we reld zijn de rijtuigen groter en beter ingericht. Parlementaire missie naar Nieuw-Guinea De voorzitter van de Eerste Kamer mr. Jonkman deelde Dinsdagmiddag bij het begin der vergadering mee, dat de parlementaire missie, die deze zomer Nieuw-Guinea zal bezoeken, zal bestaan uit de Eerste Kamerle den Algra (A.R.), de Dreu (P.v.d.A.), Ruijs van Beerenbrouck (K.V.P.) en de Tweede Kamerleden Comelissen (V.V.D.), de Graaf (K.V.P.), de Kadt (P.v.d.A.), Lemaire (K.N.P.) en Van de Wetering (C.H.U.). De vergade ring duurde slechts kort. Alleen een wetsontwerp tot vereenvoudiging en verduidelijking van de wet van 1892 op het Nederlanderschap werd behan deld. Het werd na een korte gedach- tenwisse'ling tussen prof. Molenaar (V.V.D.) enerzijds en de ministers Donker en Kernkamp anderzijds zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Regering wil machtiging voor nieuwe leningen Tot maximum V/i milliard Bij de Tweede Kamer is ingediend een „Leningwet 1953". Teneinde voorshands onder alle om standigheden voldoende armslag te hebben tot het aangaan van leningen ter dekking van kapitaalsuitgaven en ter consolidatie van vlottende schuld acht de regering het wenselijk te kunnen beschikken over een nieuwe wettelijke machtiging. Het bij de Tweede Kamer ingediende ontwerp- leningwet 1953 voorziet daarin tot een bedrag van anderhalf milliard gulden. Het Wereldgebeuren Geduld De grote Winston heelt een betc- nisvollc en zelfs vaderlijke rede gehouden, waarin hy aan een door twisten en oorlogen vermoeide mensheid enige hoop op een betere toekomst heeft gegeven. Hij gelooft, dat er met Rusland nog wel te pra ten valt, hij pleit voor geduld en te gemoetkomendheid in de Korea-affai- re. hij slaat een gematigde toon aan tegen Egypte ofschoon dc bases by het Suezkanaai aan Engeland meer dan een milliard pond sterling hebben gekost hij wil nog altyd een conferentie met Rusland op het allerhoogste niveauConferentie, waarover hij buiten het Lagerhuis reeds eerder sprak, maar welk voorstel geenszins met enthousiasme werd begroet in Washington en Pa rijs. Kortom Churchill gelooft in toe komstige vredescontacten. Het enige werkelyke „vredescon- tact" tussen de Westerse en de communistische wereld speelt zich tot dusver af in Panmoendjon en dat gaat over Korea. De communisten hebben bij de aan vang van de Korea-besprekingen via de Chinese radio bekend laten ma ken. dat het wel 20 Juni zou worden aleer men overeenstemming had be reikt. Wanneer we met die datum reke ning houden, dan is Churchill's aan sporing tot geduld, bijzonder begrij pelijk. In dit verband herinneren we ei- even aan, dat er eigenlgk al een vol ledig wapenstilstandsverdrag voor Korea bestaat. Men heeft daarover onderhandeld van 10 Juli 1951 tot 28 April 1952. Toen brak men de bespre kingen af omdat het niet mogelijk bleek voor een schijnbaar- onderge schikt probleem als de krygsgevan- genenkwestie een oplossing te vin den. In diplomatieke kringen is daarna de veronderstelling uitgesproken, dat de communisten wilden wachten op de uitslag van de presidentsverkie zingen in de Verenigde Staten, want het tijdstip van het stopzetten der besprekingen viel samen met het be gin van Eisenhowers verkiezingscam pagne in Amerika. Er valt voor deze veronderstelling wel iets te zeggen. Temeer omdat dè communisten bereid bleken tot her vatting van de wapenstilstandsbe sprekingen toen ze zo ongeveer wis ten waar ze met het nieuwe bewind in de Verenigde Staten aan toe wa ren. Tot nog toe is by de hervatte be sprekingen geen enkele poging gedaan om de reeds vroeger vastgestelde bepalingen van het wa penstilstandsverdrag taherzien. Van daar, dat we nog even "de inhoud van dat verdrag recapituleren. Het ver drag bestaat uit vyf artikelen, die te zamen 63 paragrafen tellen. Het eer ste artikel regelt de demarcatielijn en de gedemilitairiseerde zóne, rondom de huidige frontlijn. Het tweede arti kel bepaalt, dat de vijandelijkheden gestaakt worden twaalf uur na het ondertekenen van het verdrag en het regelt de terugtocht van militairen uit bepaalde gebieden. Aanvoer van versterkingen en van nieuw materi aal is verboden, behoudens de noodza kelijke aflossing of vervanging. Er komt een wapenstilstandscom missie, die toezicht houdt op de nale ving van de overeenkomst en wan neer er overtredingen worden gecon stateerd, dan kan er een beroep ge daan worden op een neutrale com missie, die zal worden gevormd door Zweedse, Poolse, Zwitserse en Tsjechslowaakse militairen. Artikel 3 regelt de repatriëring van de krijgsgevangenen (waarover men het tot dusver niet eens kon worden), artikel vier schrijft het bijeenroepen van een politieke conferentie voor binnen drie maanden na het van kracht worden van de wapenstilstand en artikel 5 regelt een aantal punten van bijkomstige betekenis. Het is wellicht nuttig het bestaan van dit verdrag nog even in her innering te brengen. Men heeft de bepalingen van deze overeenkomst na moeizame onderhandelingen vast gesteld en daarbij is toch wel geble ken, dat men met geduld en tege moetkomendheid in Korea iets kon bereiken. De zo even reeds geciteerde woorden van Churchill geven dus blijk van een grote werkelijkheids zin. Eigenlijk vormen geduld en te gemoetkomendheid de hoofdelemen ten bij de behandeling van alle pro blemen. welke hij in zijn rede aan roerde. Men is nu zover, -dat voor de be sprekingen over het Oostenrijkse vredesverdrag de plaatsvervangende ministers der grote vier zijn uitgeno digd. Ze zullen hun besprekingen te Londen houden en als net Engelse voorstel wordt aangenomen, dan komt men op 27 Mei a.s. voor het eerst bijeen. Dat wordt dan de eerste test voor de Russische vredelievendheid...test in geduld en tegemoetkomendheid CHURCHILL:geduld f tegemoetkomendheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5