KA PP IE en de automatische stuurman DE POLDER WALCHEREN EN DE WATERSCHAPSBANK WALCHEREN VEEKEU RINGEN OP WALCHEREN DINSDAG 12 MEI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COUR AN 1 TE WEINIG GEGEVENS. Aandeel in het kapitaal voorlopig beperkt. Het Polderbestuur van Walcheren heeft, gelijk reeds gemeld, in zijn Za terdagmiddag te Middelburg gehou den vergadreing besloten voor een aanvankelijk beperkt bedrag deel te nemen in het aandelenkapitaal van een op initiatief van de Unie van Waterschapsbonden op te richten Waterschapsbank. Mr. J. A. Dumon Tak vroeg zich af of deze nieuwe bank wel nodig is, daar men toch terecht kan bij de Bank voor Ned. Gemeenten. Het had hem ver baasd, dat zo weinig gegevens zijn verstrekt over deze nieuwe creatie, waarover ook mr. Th. Porthelne niet enthousiast kon zijn. Deze vond het een vreemde figuur, dat de polder geld moet lenen om zich in een nieuw op te richten bank te interesseren en stelde voor. het bedrag, waarvoor wordt deelgenomen, aanvankelijk te beper ken tot 1000. De voorzitter, mr. dr. R. W. Graaf van Lynden, merkte op, dat ook het dagelijks bestuur het ge brek aan voldoende gegevens wel als een bezwaar voelt, maar dat 1000 toch wel een zeer gering bedrag is. De Unie heeft de Powa destijds met zes ton geholpen. Van de mogelijk heid om zich aan te sluiten bij de Bank v. Ned. Gemeenten hebben slechts enkele waterschappen ge bruik gemaakt. Hij stelde tenslotte Gedichten van Campert inspireerden Middelburger PLAQUETTE IN GEBOUW VAN K.N.G.V. ONTHULD. In het böndsgebouw van het Konink lijk Nederlands Gymnastiekverbond te Utrecht werd een gedenkplaat onthuld ter nagedachtenis aan de als gevolg van de tweede wereldoorlog omgeko men bondsmakkers. Deze plechtigheid werd bijgewoond door de heer Chr. Ma- zure en echtgenote uit Middelburg. De heer Mazure is de auteur van het bewegingsspel „Vrijheid", dat in tal van plaatsen van ons land is opge voerd; de opbrengst was bestemd voor deze plaquette. De bondsvoorzitter, de heer Th. W. Aalbers, schetste op gevoelvolle wijze 't in de oorlog doorgestane lei d en de vreugde van de bevrijding, welke ge voelens in het bewegingsspel, naar hij opmerkte, zo treffend zijn v.erwerkt. Terwijl het volkslied werd gespeeld, dat door allen staande werd aange hoord, werd door verwijdering van de bondsvlag de plaquette onthuld. Op deze grote bronzen plaat ziet men een arend achter tralies, waai-voor een ge slagen duif ligt, alsmede vier regels uit bet gedicht „De achttien doden" van Jan Campert, het bondsembleem en het opschrift „Ter nagedachtenis aan onze gevallen bondsmakkers 1940 1945" en „Door hen, die het spel „Vrijheid" van Mazure opvoerden". Met enige ogenblikken stilte wérden de doden herdacht, waarna mej. Aal bers de gedichten van Camnert, die tot het schrijven van het sper hebben ge ïnspireerd, op begaafde wijze decla meerde. FILMS IN ZEELAND - Aladdin en zijn lamp De exotische Oosterse sprookjeswe reld is herschapen in de Amerikaanse film Aladdin en zijn lamp, welke thans in het Alhambra-theater te Vlissingen is te zien. Deze rolprent met 1001 Nacht-sfeer vertelt een bont en kleurig verhaal, waarin de spanning niet ontbreekt. Dit genre films, waarvan wij er na de bevrij ding al diverse vertoond kregen, blijkt bijzonder populair te zijn, wel licht, omdat in bijna iedere volwasse ne nog wel iets van het kind leeft en hij zich aangetrokken voelt tot zo'n onderhoudend prentenboek. Dat al de ze flims een sterk Amerikaanse in slag hebben, valt nauwelijks te ver wonderen en geldt ook niet als een bezwaar, omdat men ze toch niet au serieux neemt: De bevallige Patricia Medina speelt in dit nieuwste product uit de reeks de vrouwelijke hoofdrol. Amsterdamse Beurs 8 Mei 11 Mei Bank v. Ned. Gem. 4% 106 106 Bank v. Ned. Gepi. 0-5-10 117% Nederland 1951 (3%) 101 101 Nederland 1948 (3%) 97 96% Nederland 1947 (3%) 3 96% 96% Nederland 1937 3 96% 96% Dollarlening 1947 3 95% 95% Investeringscertificaten 3 98 Nederland 1962-64 z.b. 3 98% 98% Nederland 1962-64 m.b. S 96% 98% Nederland N.W.S. 2 79% 80 Ned. Indië 1937 A3 96 96 Grootboek 1946 3 96% Nat. Handelsbank 111% 112% Ned. Handelmij. 157% 158 A.K.U 161 158% Bergh's en Jurgens 272% Calvé-Delft 118% 119 Centrale Suiker 169% Kon. Ned. Hoogovens 156% 156 Unilever 191 185% Ned. Kabelfabriek 209% Philips 159% 158% Wilton-Feijenoord 174 Billiton 171 171% Kon. Petroleum Mij. 308% 307% Amsterdam Rubber 92% 93% Holland-Amerlka Lijn 146 Kon. Paketvaart 121% 119% Rotterdamse Lloyd 132% 129% Ned. Scheepvaart Unit 130% 126% Stv. Mij. Nederland 144% 142% ÏLV.A. 99% 99% Deli-Batavia Mij. 120% 122 Deli Mij. 88% 87% Baltimore-Ohio 25% Missouri K.T. 5% New York Central 21% Pennsylvania 21% 21% Anaconda 37% 37% Bethlehem Steel 51% 51% General Motors 62% 63% Intern. Nickel 40% 40% Kennecott 67% 67% Republic Steel 48% 48% U.S. Steel 39 39% North American Cy. 20 20 Midcontlnental 59% 58% Shell Union 65% 65% Tide Water 24% voor, dat men voor 5000 in Lokent, met het voorbehoud, dat men zich zal kunnen terugtrekken, wanneer men zich niet met de statuten kan verenigen. Het voorstel van het dagelijks be stuur werd echter met 22 tegen zes stemmen verworpen. Het voorstel- Portheine om voor 1000 deel te ne men en toe te zeggen, dat dit bedrag tot 5000 wordt uitgebreid, wanneer de algemene vergadering bevredigd wordt door nadere inlichtingen, werd vervolgens met algemene stemmen aangenomen. Het voorstel tot het toekennen van een vacantie-uitkering aan het perso neel over 1952 leidde eveneens tot enige discussie. Het dagelijks bestuur had gemeend van de rijksregeling af te wijken door efen uitkering vast te stellen van 2%, zonder daarbij een maximum te laten gelden. De voor zitter was het daarmee in principe eens, doch vreesde, dat G. S., dit ten aanzien van de hoofdambtenaren niet zal goedkeuren. Hij gaf in overwe ging een maximum van 75 voor ge huwden, enz. en van 50 voor onge- huwden vast te stellen. Mr. W. F. E. Baron van der Feltz en mr. P. Loeff ondersteunden dit voorstel. §ij stem ming werd evenwel het voorstel van het dagelijks bestuur met 17 tegen 11 stemmen aangenomen. Langdurig werd gedebateerd over een brief van het kringbestuur der Z.L.M. op Walcheren, waarin wordt opgemerkt, dat de polderlasten nog worden vastgesteld naar kadastrale gegevens en dat geen rekening Wordt gehouden met de door de herverka- ling gewijzigde omstandigheden. De voorzitter verklaarde, dat eerst in 1955 de acte van toedeling gereed is en dat pas dan aanpassing aan het nieuwe kadaster mogelijk wordt. Sscretaris-ontvanger van Brouwershaven benoemd. Raad ging niet accoord met verhoging van veeartsen honoraria. De gemeenteraad van Brouwers haven benoemde in zijn Vrijdagavond gehouden vergadering met algemene stemmen tot secretarisontvnnger de heer A. A. Gunst, thans 1ste ambte naar-ontvanger der gemeente Dom burg, die als no. 1 op de voordracht stond; tweede op de voordracht was de heer J. C. M. Glerum te Muiden. De raad maakte voorts ernstig be zwaar tegen de verhoging van de ho noraria voor de beide veeartsen van de kring Schouwen-Duiveland tot 7500.-, Deze verhoging zou worden gegeven omdat de veeartsen door de evacuatie minder inkomsten hebben en men vreest, dat zij mogelijk naar elders zouden vertrekken De raad van Brouwershaven meende, dat de salarisverhoging in feite op en „he- drijfs-schadevergoeding" neerkomt, welke bijv. aan de middenstand niet wordt gegeven. Besloten werd. dat de gemeente Brouwershaven in geen geval een deel van de verhoging voor haar rekening zal nemen. Raad Kruiningen benoemde tijdelijk wethouder. In de Zaterdagmorgen gehouden vergadering van de raad der gemeen te Kruiningen werd de heer E. A. E. M. Suij gekozen tot tijdelijk wethou der voor de duur van de ziekte van de burgemeéster. De heer Sufj be hoort tot de K V.P. en was reeds van 1946 tot 1949 wethouder. De heer Sutf verklaarde zijn benoe ming te aanvaarden en sprak het vertrouwen uit, dat de raad de poli tieke verschillen zal laten rusten en dat ieder raadslid zich, zonder zijn principes prijs te geven, zich ten vol le zal" wijden aan de wederopbouw van de gemeente Kruiningen. Bond van ambtenaren huldigde trouwe leden. De afdeling Vlissingen van de Al- femene Bond van Ambtenaren hield aterdag jl. in het Concertgebouw- een bijzondere bijeenkomst. Na het openingswoord van de voorzitter de heer N. H. Schurman, hield de bonds- bestuurder J. M. van Poelje een pro- pagandatoespraak. Wijzend op de be tekenis van de moderue vakbeweging, behandelde hij de groei van de Bond, aan de hand van vergelijkende cijfers van voor- en na de oorlog. Daarna reikte hij insignes uit voor het 40- en 25-jarig lidmaatschap van een bij het N.V.V. aangesloten orga nisatie. Het gouden insigne werd uitgereikt aan F. Laroes (gasbedrijf); A. J. Kö- nig en C. Neijssel (P.T.T.); A. C. v. d. Velde (Prov. Stoombootdienst) en aan H. de Quelerij (gemeente). De laatste ontving het zilveren insig ne. Aan de overige 36 jubilarissen werd het insigne in de pauze uitge reikt. De vrouwen van de leden kre gen namens het hoofdbestuur een passend geschenk. Namens de jubilarissen sprak de heer A. J. König een kort dank woord. Hierna werd door de theater groep „De Verenigde Spelers", onder leiding van Gerrit Lindenberg de muzikale comedie „Tineke'van Urk" opgevoerd. Een dankbaar applaus be loonde de spelers voor hun optreden. De avond werd besloten met een ge zellig bal. Drinkwater voor Scherpbier. De gemeenteraad van Oostburg, die Zaterdag vergaderde, ging ac coord met een voorstel van de N.V. Waterleidingmaatschappg Zeeuwsch Vlaanderen tot aansluiting van het buurtschap Scherpbier op de water leiding. Een brief van het ministerie van wederopbouw over de wijziging van het wederopbouwplan in verband met de plaats van het raadhuis werd in geheime zitting behandeld. De wijzi ging werd aanvaard. Aangenomen werd een voorstel tot uitbreiding van de openbare school met één lokaal ten behoeve van het gewoon lager on derwijs. Aan de Zuid-Nederlandse Bouwonderneming werd een stuk grond naast de Chr. school toegewe zen voor de bouw van twee bunga lows. In de volgende vergadering zal een voorstel tot subsidieverlening aan het Ned. Rode Kruis aan de orde ko men. Filmavond G.M.V., Middelburg Zaterdag werd voor de gezamenlij ke, bij „Jonge Kracht" en C.J.M.V. aangesloten clubs een aantal films vertoond, beschikbaar gesteld door de Amerikaanse ambassade in Den Haag. Zij hadden betrekking op het onderwijs en de maatschappelijke vooruitgang. De belangstelling voor deze bijeenkomst was groot. Afscheid van ta ian Machinistenschool Middelburg De heer W. Heijt ging heen Tijdens een bijeenkomst in de be stuurskamer der Technische School te Middelburg hebben directeur, per soneel, oud-leerlingen en leerlingen van de Machinistenschool afscheid ge nomen van de heer W. Heijt, die de school 15 jaar als leraar heeft gediend, doch om gezondheidsredenen ontslag heeft genomen. De directeur, de heer E. Visscher, sprak een gevoelvol afscheidswoord, waarin hij er aan herinnerde, dat de heer Heijt er in slaagde een zeer moei lijk vak voor de leerlingen aantrekke lijk te maken, waardoor goede resul taten werden bereikt. Bovendien was hij een accuraat secretaris der lera- renvergaderinren en vond hij tijd om op te treden als redacteur van de schoolkrant. De heer Visscher dankte de scheidende leraar, mede namens diens collega's en de leerlingen, voor zijn arbeid 'en voor &e prettige omgang welke men met hem mocht hebben en betrok ook diens echtgenote in zijn dankwoord. Spreker hood namens het personeel een boek aan en overhan digde mevrouw Heijt bloemen. Hij ver welkomde hierna de opvolger van de heer Heft als leraar- en redacteur van de schoolkrant, de heer P. Geelhoed en de opvolger als secretaris, de heer G. G Boon. De adjunct-directeur, de heer W. J. Braam, sprak eveneens zijn leedwezen uit over het vertrek van de heer Heijt en dankte hem' namens de leerlingen voor zijn publicaties in de schoolkrant. Vervolgens werd nog ge- soroken door een oud-leerling, de heer Blommaard, door de heven Geelhoed en Boon, die de wens uitten, de heer Heijt zo goed mogelijk te vervangen en door de klassevertegenwoordigers na mens de leerlingen. Nadat de scheidende leraar een dankwoord had gesproken, bleef men nog enige tijd bijeen om herinneringen oj) te halen. Verbetering Nieuwlandse weg te Arnemuiden Aangezien de slechte toestand van de belangrijke Nieuwlandse weg, wel ke de verbinding vormt tussen de be bouwde kom van Arnemuiden en de rijksweg MiddelburgGoes, groot on gerief voor 'de bewoners van Arne muiden meebrengt gaten en mod der! heeft de raad van deze ge meente besloten, mede in verband met de klachten van de Stoomtram Walcheren, deze weg op korte termijn geheel te laten verbeteren, waarvoor Gedeputeerde Staten financiële steun hebben toegezegd. De openbare aan besteding van dit werk, waardoor een grote verbetering voor de bewoners van Arnemuiden tot stand zal komen, wordt op Vrijdag 29 Mei gehouden. V )t I BAl R.K.F.C. dwong Vlissingen een gelijk spel af. In een goed gespeelde wedstrijd heeft Vlissingen een van de punten aan RKFC moeten laten. Deze match kan wel de wedstrijd van de gemiste kansen worden genoemd, want zowel RKFC als Vlissingen kreeg legio kan sen, maar geen daarvan werd benut. In de laatste minuut leek het er nog op, dat Vlissingen met beide punten huiswaarts zou keren, toen een goed opgezette aanval een prachtige sco rings kans bood, maar ook deze bleef onbenut. In de eerste helft was RKFC de sterkste, maar vooral de spil van de bezoekers bleek een onoverkomelijke hindernis voor de RKFC-voorwaart- n. Na de thee waren de Vlissingers meer in de aanval, maar ook zij brachten het niet tot doelpunten. V. de Schaaf, die deze middag geweldig op dreef was, werd goed gedekt zodat ook hy niet tot het gewenste schot kwam. Meto veroverde beide punten op de Zeeuwen. Een slecht spelend De Zeeuwen heeft een verdiende 0-2 nederlaag ge leden tegen een technisch beter en sneller Meto. Het spel van de Zeeu wen was niet zoals gewoonlijk. Er lag een matheid over de ploeg, welke haar niet in staat stelde ook maar enigszins gevaariyk te zijn. Meto nam na twee minuten de leiding, toen midvoor Kil een fout in de Zeeu wen defensie afstrafte (0-1). De gas ten bleven tot aan de thee domine ren, maar gedoelpunt werd er in deze periode niet. Ook na de thee waren de gasten het gevaarlijkste. Zq wisten in de eerste 25 minuten tot tweemaal toe te scoren, maar beide doelpunten werden wegens buitenspel afgekeurd. Na ruim een half uur spelen had Kops echter wel succes, toen hy een goed aangegeven bal van ruim 30 meter afstand onhoudbaar in de tou wen joeg (0-2). Hierna werden van beiden zijden nog een paar schoten op doel gelost, maar gevaariyk wa ren deze niet. Het einde kwam met een verdiende 2-0 zege voor de Bra banders. Com Boys overtuigend door R.C.S. geklopt. Tijdens de wedstrijd R.C.S.-Corn Boys te Souburg nam R.C.S. onmid- deiiyk het heft in handen. Hoewel in het begin van het spel vele goede kansen onbenut bleven, kreeg, R.C.S. na 12 minuten een goede kans. Uit een vrije trap, welke goed voor het doel kwam, wist linksbinnen Pieters met een hard en onhoudbaar schot het eerste doelpunt te scoren. (1-0* Vlak voor de rust kwam de kans voor Corn Boys. De geheel ongedekt staande' linksbuiten van Corn Boys kreeg de bal toegespeeld. Hg loste een hoog schot op het doeï. de keeper miste en de stand was gelgk. (1-1* Na de rust ging het beter met de voorhoede van R.C.S. Reeds na vyf minuten maakte Van den Dries, nn goed samenspel met zgn rechtsbuiten het tweede doelpunt. (2-1) Even la ter werd de Corn Boys-doelman met een boogballetje opnieuw gepasseerd, (3-1) Daarna was het bekeken. De thuisclub bleef het overwicht behou den. Het vierde doelpunt ontstond uit een vrije trap voor R.C.S., wegens on geoorloofd aanvallen. Leeman be lastte zich met deze vrge schop. In de veronderstelling dat Leeman hard pd het doel zou schieten, stelden de C.B.-sDelers zich allen in het doel op. Leeman speelde de bal echter listig naar Pieters, die tussen de spelers van Corn Boys doorschoot en de stand op 4-1 bracht. Breskens sneefde tegen Zeelandia. Een verzwakte Breskens-ploeg opende met de wind in de rug een offensief tegen Zeelandia. De verdedi ging wist echter stand te houden en langzamerhand kon de gewgzigde Zeelandia-ploeg zich wat inspelen. Toch was het enigszins tegen de ver houding in, dat Zeelandia na een kwartier door de Bruin de leiding nam uit een goede voorzet van Beu- kert. Het was dit kleine, pittige spe lertje, dat beloften voor ae toekomst inhoudt, die na 39 minuten spelen zelf voor een vergroting van de voor sprong zorgde (2-0) en die ook v. d. Horst vyf minuten vóór de rust een fraaie kans gaf, welke benut werd (3-0). De tweede helft begon evenals de eerste met een Breskens-overwicht en Zeelandia heeft tot het einde toe moeten vechten om de voorsprong te behouden, vooral toen Breskens van een grove blunder in de Zeelandia- verdediging profiteerde en na een kwartier spelen de stand op 3-1 bracht. Een Zeelandia-doelpunt zou toen voor de Middelburgers de bevrg- ding van een zware druk betekend hebben, doch zij moesten wachten tot een seconde vóór het einde toen de Bruin doorbrak en de stand op 4-1 bracht. Premiekeuringen stieren en vrouwelijk fokvee. Maandag begonnen de premlckeurlngen van stieren en vrouwelijk fokvee van wege de prov, commissie ter bevorde ring van rijkswege der veefokkerij ln Zeeland. Souburg. Stieren: Helidon van A. de Visser. 77 pt.. (Ie pr.i. Adema van Tepe- ma 2 van P. Koole. 76 pt. (Ie pr.i. Kap- pie van de Poel van L. W. Kodde. 77 pt. (Ie pr.i. Eerste kalfskoeien; Maatje 53 van J. Brasser. 78 pt. (med. Kring Walcheren Z.L.M.Beppema van H. Barendse. 77 pt. Loes van M. J. Rottier. 76.5 pt. An nie van P. Koole. 76.5 pt. Irene van A. Koppejan. 76 pt. Marijke van M. J. Rot tier. 75 pt, Emma van J. Lorier. 75 pt. jantje 2 van M. J. Rottier, 75 pt. Tweede kalfskoelen: Bleskes Grietje v. P. Koole. BO pt. Dora 3 van A. de Visser, 79 pt. Puck van J, Brasser. 78.5 pt. Annie van A. Kpole. 77 pt. Ada van dezelfde. 76 pt. Doetje 14 van M. J. Rottier. 75 pt. Derde kalfskoeien: Juliana van J. Lorier, 81 pt. (prijs Melkfabriek). Beatrix van Wed. J. Lorier en Zn,. 79 pt. Mina 4 van H. Barehdse. 78.5 pt. Mina van G. Koole. 77.5 pt. Greet van H. Barendse. 77.5 pt. Vierde kalfskoeien: Bontje van P. Koole. 80 pt. Willie van dezelfde. 79 pt. Truus van J. Lorier, 79 pt. Geertje van wed. Officiële publicaties VLISSINGEN. OPHALEN HUISVUIL. De directeur van Gemeentewerken te Vlissingen maakt bekend, dat in ver band met de Hemelvaartsdag in die wij ken waar het huisvuil Donderdags worat opgehaald dit zal geschieden op Woens dag 13 Mei a.s. BURGEMEESTER VERHINDERD SPREEKUUR TE HOUDEN. De burgemeester van Vlissingen ls verhinderd op Woensdag a.s. zijn ge wone spreekuur te houden. Scheepvaartberichten Aagtekerk 11 te Melbourne. Abbekerk 9 te Hongkong. Almkerk 10 nam. te Port Said. Akkrumdijk 9 Cocos-Isl. 11 te B. Aires verw. Andijk 12 bij Azoren verw. Averdijk 10 te Tampa. Borneo 11 te Marseille. Caltex The Hague p. 10 Ostende n. Lidon. Ceronia 10 v. Singapore n. B. Papan. Coryda 10 400 m. Z.W. v. San Salvador. Ena 10. 180 m. Z.W. Lands End. Gaasterkerk 10 te Singapore. Garoet p. 11- Brothus na. Djeddah. Grootekerk p. 11 Kp. GuardafUl n. Mombassa. Heemskerk 12 te Kaapstad verw. Jagersfontein 11 vm. te Southampton. Leersum p. 10 Scilly n. Mobile. Lindekerk p. 11 Khorya Morya EiL n. Muscat. Maas 10 te A'dam. Maasdam 10 te New York. Marlekerk 10 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Mirza 9 270 m. N.W. Bermuda n. Curasao. Noordam 11 te New York. Nw. Amsterdam 11 v. Napels n. Villefranche. Omala p. 10 Messina. Oótmarsum 11 te Houston. Polypnemus 10 te Kingston. Prins Willem IV 10 v. Montreal i. Toronto. Salatiga 6. 700 m. Z. van Aleoeten Eil. Salawati 10 v. Amsterdam te Freetwon Slamal 11 v. Pt. Said. Stad Alkmaar p. 10 W. v. Cape Race. Sunetta p. 11 Malta n. Port Said. Tara 9 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Temate 11 te Belawan Deli. Utrecht 9 v. Calcutta n. Vancouver. Veendarn 10. 600 m. O. v. Kp Race n. New York. Westerdam 11 te R'dam. Zuiderkruis p. 10 ovenaar n. Las Palmas. Lorier en Zn.. 78.5 pt. Emma van P. Koo le. 78 pt. Aafke van wed. Lorier en Zn., 77.5 pt. Boerinne van D. de Visser. 77 pt. Emma van J. Brasser. 76.5 pt. (prijs hoogste vetgehalte). Oudere koeien: Bontje van G. Koole. I pt., (prijs Eiland Walcheren». Nora van J. Brasser. 81 pt. (prijs grootste melk. gift). Mina van A. de Visser. 80 pt. Flora van J. Lorier. 79 pt. Wietzke van A. de Visser. 79 pt. Frieda van P. Koole, 79 pt. Dora 2 van A. de Visser. 78 pt. Hooiske van P. Koole. 77.5 pt. Juffrouw van A. Koppejan. 76 pt. Nellie van A. Koole, 76 pt. Vier stuks jongvee van goede kwali teit. Ritthem. Stieren: Adema van Ritthem, van J. de Lange. 76 pt. (Ie prijs). Eerste kalfskoeien: Su2anna van W. Ce vaal Jhz., 79.5 pt. (med. Kring Wal cheren Z.L.M.). Dina van W. J. Cevaal. 79 pt.. Hieltje 39 van J. de Lange. 79 pt. Clara 2 van W. Cevaal Azn.. 78 pt. Greta van W. J. Cevaal, 78 pt. Maatje van J. de Lange. 78 pt. Catharina van W. Ce vaal Jz., 77.5 pt. Anna van W. J. Ce vaal, 76.5 pt. Irene van J. de Pagter, 76 pt. Bontje 6 van P. C. Dieleman. 76 pt. Mina van W. Koole. 76 pt. Loes van J. Barendse, 75 pt. Mina v. dezelfde, 75 pt. Annie van dezelfde. 74 pt. Janny van dezelfde. 74 pt. Tweede kalfskoelen: Bertha van W. Ce vaal Jhz,. 80 pt. Juliana van P. C. Die leman. 79 pt. Sul van fam. Allaart, 77 pt. Doortje v. W. Koole. 76.5 pt. Derde kalfskoeien: Koos van A. de Lan ge. 81.5 pt (prijs Melkfabriek). Noortje v. W. Cevaal Jhz., 80 pt. Tineke van P. C. Dieleman. 79.5 pt. Nora van J Goed hart, 78.5 pt. Bontje van W. J. Cevaal, 78.5 pt. Frida van J. Goedhart, 78 pt, (prijs beste Droductie). Emma van fam. Allaart, 775 pt. Willie van J. Goedhart, 76 pt. Vierde kalfskoeien: Sul van W. Koole, 82 pt. (prijs Eil. Walcheren). Moorkop van W. Cevaal Azn.. 805 pt. Emma van J. de Lange, 80 pt. Frieda van W. Cevaal Jhz., 79 pt. Janny van J. de Lange, 78.5 pt. Emma van A. Breel. 78 pt. Oudere koeien: Lies van W. J. Cevaal, 81 pt. Beatrix van J. de Pagter. 80 p. Juliana 3 v. J. Goedhart, 79 pt. Jansje van A. Breel. 78 pt. Twee goede vaarzen. Middelburg. Eerste kalfskoeien: Mar griet van H. A. Vos. 79 pt. (med. Kring Walcheren Z.L.M.). Tjletsje Adema van A. Poppe, 79 pt. Frieda 63 v. dezelfde. 78 pt. Martha van mej. W. Dekker, 77 pt. Juffrouw 2 van J. J. Geerse en Zn., 77 pt. Emma van J. Cevaal, 77 pt. Geertje van mej. W. Dekker, 76 pt. Martha van L. J. Lorier. 76 pt. Tweede kalfskoeien: Mina van A. Pop- pe. 80 pt. Rosa v. mej. W. Dekker, 80 pt. Annie van H. A. Vos. 79 pt. Bontje 2 van A. de Lange, 78 pt., Jeltje v. L. J. Lo rier. 76.5 pt. Koosje van mej. W. Dek ker. 76 pt: Derde kalfskoeien: Frieda van A. Pop pe, 82 pt. Marie van H. A. Vos, 81 pt. Betsje van dezelfde, 79 pt. Starre van J. Cevaal, 78 pt. Margriet van L. J. Lorier, 78 pt. Bontje van J. J. Geerse en Zn„ 77 pt. Vierde kalfskoeien: Bertha x van A. de Lange. 80 pt. Dora van A. Poppe. 81 pt. Aafke van L. J. Lorier, 79 pt., Willy 5 van J. J. Geerse en Zn., 79 pt. Oudere koeien: Rika van J. J. Geerse en Zn., 83 pt. Hilica 21 van A. Poppe. 82 pt. (Prijs Melkfabriek). Jantje 37 van J. J. Geerse en Zn.. 82 pt. (prijs Eiland Walcheren). Frieda van A. Poppe, 82 pt. Sietske Roosje 23, dezelfde. 815 pt. Annie van Geerse en Zn.. 80 pt. Marie van A. de Lange. 79 pt. Juffrouw van Geerse en Zn.. 79 pt. Elsa van A. de Lange, 735 pt. Bontje van dezelfde. 78.5 pt. Nellie van L. J. Lorier, 78 pt. Sietske van Geer se en Zn., 78 pt. Eén goede vaars. i^ar'lKpnrhtt'fi VISMIJN TE VEERE. 11 Mei. Export garnalen, aanvoer 2544 kg., 60—64. Handels garnalen, aanvoer 414 kg,. 4251. Schar, aanvoer 473 kg., 23—35. Bot, aanvoer 237 kg., 18—30. Tong. aanvoer 31 kg.. 40—182. Rog, aanvoer 294 kg., 22—63. VEILING MIDDELBURG. 11 Mei. Kasaardappelen 35118. Fruit. Keulemans fabr. 26—27. Aard beien per 10 stuks 1894. id per ons 66. Groenten. Bloemkool A 50102. id. B 27—66, id. C 23—42. ld. D 15—26. Asperges 197—208. Spinazie 20—44. Rabarber 3—21. Sla per stuk 513, id per kg. 10—21. Komkommers A 44, id. B 41. Bospeen 3773. Bosradijs 613. Bosramenas 24. Bossjalotten 1118. Postelein 3047. An dijvie 38—63. Prei 50—63. VISMIJN BRESKENS. 11 Mei. Export garnalen, aanvoer 2593 kg„ 6070. Binnenland garnalen, aan voer 582 kg.. 65—72. Schar, aanvoer 956 kg.. 2440. Bot. aanvoer 1167 kg.. 19— 29. Tong. aanvoer 46 kg., 135150. Rog, aanvoer 6 kg., 47. 31. De volgende morgen maakte de „Riffenbijter" zo heette het schip van Geldjeslijmer zich lang zaam van de kade los. Toen het schip langs de Kraak voer, leunde Geiüjeslijmer over de verschansing. „Kraak ahoyll" riep hy spottend, „waarom varen JULLIE niet uit? Is die automatische stuurman van jullie misschien ziek ge worden?! Blijf maar thuis, want de wedstrijd kunnen jullie toch niet meer win nen 1" ..De schurk!" mompelde Kapple knarsetandend. Mei driftige stappen liep hij naar de hut van professor Notterkrakr om te zien, of de reparatie aan de robol vorderde. Maar het zag er daar weinig hoopvol uit Professor Notterkrakr en zijn assistent Knokemeyer waren met een hele stapel verbolgen en beschadigde radertjes bezig; de robot 'ag. geheel uit elkaar genomen, verspreid „Het schip van Geldjeslijmer is al vertrokken!" zei Kappie moedeloos, „wU komen niet meer op tijd in Ducata". „WatVI" riep de gelee.de verschrikt, maar dan moeten wij ook dadelijk vertrekken!!' ,Nee", zei r de kajuitstafel Kappie beslist, „ik vaar niet uit, voor Ik zeker weet. dot die automatische stuurman weer goed werkt. Mijn si-hip is m(j te lief om het tussen de haaitand-rlffen te zien vergaan, 'n alleen die robot kan het vei Me 'nssen de riffen sturen". „Goed zei de professor plotseling, „maakt U al les maar voor het vertrek gereed, over een uurtje ls de robot klaar!" „Maar professor", begon Knokemeyer, „hoe bun nen wij „Stil", zei de geleerde streng. „Laat U ons nu alleen, kapitein wij moeten hard e. ongestoord w< ken". Nagekomen advertenties. Algemene kennisgeving. Heden overleed, in het ziekenhuis St. Jo anna, onze geliefde Broer, Behuwdbroeder en Oom. MARIUS LEENDERT VERHUI.ST in de leeftyd van 55 jaar en 7 maanden. Namens de Familie VERHULST. Goes, 11 Mei 1953. Kloetingseweg 100. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader de Heer LEENDERT WISSE, in de ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam L. J. WISSE Middelburg, 11 Mei '53. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Moeder Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Mej MARIA NEUFfcGI.ISE— SYNNESAEL in de ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam Fam. NEUFÊGLISE. Middelburg, 10 Mei 1953. De begrafenis zal plaats vinden op 13 Mei a.s. op het R.K kerkhof te Middelburg om 13 uur. Vakbekwame straatmakers GEVRAAGD. Aanmelden: -.jlWEG 1, SOUBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5