Noorse prinses trouwt met een zakenman KRUISER „DE RUYTER" HALF SEPTEMBER IN DE VAART BEHOUD VAN DE BODEM IS EEN ALGEMEEN BELANG DINSDAG 12 MEI 1953 PROVINCIALE ZEEUWS b CO U RAN '1 PLECHTIGHEID 15 MEI A.S. Haar huwelijk is het eerste morganatische in Noorwegen sedert 6 eeuwen Prinsps Kagnhild Alexandra, de 22-jarige dochter van kroonprins Olaf en kroonprinses Martha van Noorwegen,, heeft een eenvoudige plechtigheid in de dorpskerk in de buurt van haar vaders landgoed Skaugum verkozen voor haar huwelijk met Erlmg Lorentzen op 15 Mei aanstaande. Evenwel ver wacht men duizenden belangstellenden langs de weg, welke de bruid met liaar vader van het landgoed naar de kerk te Asker zal afleggen. In de kerk, waar de kroonprins en zijn gezin altijd tezamen met de dor pelingen de dienst bijwonen, zullen een vijfhonderdtal gasten de komst van het bruidspaar afwachten. De plechtigheid zal pas om vijf uur in de middag beginnen. Daarna maakt het bruidspaar een rit door Asker en gaat dan terug naar Skaugum. Voor het daar te houden diner zijn een kleine tweehonderd gasten genodigd. Koning Frederik en Koningin Ingrid van Denemarken zullen met hun ko ninklijk jacht naar Oslo komen en gedurende him bezoek aldaar aan boord blijven. Prinses Margaret van Engeland, die Koningin Elizabeth zal vertegenwoordigen, en andere ko- B.Bpasseerde 120.000 Het gaat nog steeds crescendo met de B.B. In het gehele land geven da gelijks belangrijke aantallen vrijwil ligers zich op. Volgens de gegevens, die Maandagmorgen bij het Bureau van de Stichting Bevordering Be scherming Bevolking waren binnen gekomen, hebben zich tot nu toe 120217 personen bereid verklaard aan de B.B. mee te doen. Zwitsers Rode Kruis helpt 1000 gezinnen in het rampgebied Het centraal comité van het Zwit serse Rode Kruis heeft besloten, de gelden beschikbaar te stellen die no dig zijn om duizend gezinnen in het Nederlandse rampgebied van nieuwe kleding te voorzien. De Duitse verdragen met het Westen De Westduitse socialisten hebben bij het constitutionele gerechtshof te Karlsruhe de klacht ingediend tegen de verdragen tussen de Westduitse Bondsrepubliek en de Westerse mo gendheden. Het besluit daartoe werd Zondag genomen. 558. Een stemvork of een gewone vork waarmee u een tik op de tafel geeft, brengt geluid voort dat vrij spoedig schijnt weg te sterven. Op het moment dat uw oor de vork niet meer hoort klinken, wordt echter nog wel degelijk geluid voortgebracht. We kunnen die trillingen voelen met onze vingertop pen, maar we kunnen ze ook hoorbaar maken, hetzij door de vork op het ta felblad te plaatsen, hetzij door haar te gen onze grote teen, een elleboog, ge bogen knie, of tegen het rotsbeen van ons oor te houden. De experimenten waarbij het aanvankelijk onhoorbare geluid toch hoorbaar wordt, zijn een voudig te verklaren: doordat vaste stof fen het geluid beter geSeiden dan de lucht. We mogen hieruit echter niet de conclu sie trekken dat we dus met een grote teen of een elleboog kunnen horen, want dat is niet zo. De beenderen van ons skelet hebben uitsluitend dienst ge daan als geleider en de aldus naar ons gehoororgaan gebrachte trillingen zijn door het oor, in samenwerking met de hersenen, gehoord. Op een geheel ander plan staan ech ter de trillingen, welke onze vingertop pen bij de stemvork hebben kunnen waarnemen toen het oor niets meer hoorde. Hier is sprake van een zelfstan dige waarneming van de zintuigcellen die in de huid liggen en die door prik kels van de buitenwereld worden ge activeerd. Zeker, ook in dit geval kun nen we niet zeggen dat de huidcellen het geluid gehoord hebben, maar zij hebben het onhoorbare geluid wel ge voeld en waargenomen. Voorwerpen die een groot oppervlak beslaan, een actetas, een hard opge- pompte voetbal, een open paraplu e.d. maken het ons mogelijk door middel van de gevoelige huid geluiden waar te nemen die voor het oor onhoorbaar zijn. Iedereen zal wel eens ervaren hebben hoe een onder de arm gedragen actetas gaat meetrillen met de krachtige sla gen die de Turkse trom te verduren krijgt bij een feestelijke optocht van de buurtvereniging. Van onhoorbaar ge luid kan hier dan moeilijk worden ge- Sproken. Doch wellicht herinnert u zich ook hoe in oorlogstijd plotseling ramen en deuren konden rammelen, zonder dat het oor enig geluid opving? Hier is dan sprake geweest hetzij van geschutvuur, hetzij van ontploffingen op grote af stand, waarvan de luchttrillingen door grote oppervlakten konden worden waargenomen. Zou u op dat moment 'n opgestoken paraplu in de hand hebben gehad, dan zou u het geluid duidelijk hebben kunnen voelen. Voor degeen die er aan mocht twijfe len dat niet-hoorbare ontploffïngsgol- ven op honderden kilometers afstand nog zijn waar te nemen, zullen we een bijzonder gevoelig instrument beschrij ven dat door tedere knutselaar kan worden samengesteld. Maar hij moet er niet aan beginnen, want dan gebeu ren er ongelukken! H. Pétillon. ninklijke gasten, zullen in het paleis van de tachtigjarige Koning Haakon te Oslo logeren. De Prinses leerde de thans 30-jari- ge Lorentzen, nu een zakenman in de scheepvaartbranche, na de bevrijding van Noorwegen in 1945 kennen, toen hij als gewaardeerd verzetsstrijder, werd uitgekozen om de koninklijke familie op haar terugreis naar het va derland te begeleiden. Prinses Ragnhild is de oudste van Kroonprins Olafs drie kinderen. Haar zuster Astrid is 21 en haar broer Ha- rald 16 jaar. De Noorse prinsessen komen niet voor troonopvolging in aanmerking. Na haar huwelijk zal Prinses Ragn hild deze titel blijven voeren met toe voeging van mevrouw Lorentzen. Haar huwelijk is het eerste morgana tische in Noorwegen sedert zes eeu wen. Millioenenrapport in studie. Het rapport van de Commissie Ach terstallige Betalingen welke com missie het vraagstuk van de sedert 1941 in Indonesië geleden schade en de kwestie van de gederfde salarissen heeft bezien is thans in ernstige studie genomen by de betrokken de partementen. Er wordt naar gestreefd zo spoedig mogelijk het regerings standpunt te bepalen. Dit meldt de N.C.C. Het blad schrijft verder o.m., dat de totale kosten, wel ke de uitvoering van het door de com missie verstrekte advies zou meebren gen, vermoedelijk op ruim tweehon derd millioen gulden geraamd moeten worden. Daar het rapport ruim twee honderd pagina's telt, komt iedere pa gina dus waarschijnlijk op ruim één millioen gulden te staan. Prins Bernhard bij proeftocht met Zeven Provinciën Prins Bernhard maakte gisteren bij de Schotse kust de proeftocht van de kruiser „De Zeven Provinciën" mee. De prins is daartoe per vliegtuig naar Schotland gereisd. Vanavond zal hij'in ons land terugkeren. Koninklijk paleis op de Dam te bezichtigen Het historische koninklijke paleis op de Dam te Amsterdam zal dit jaar van 15 Mei tot 15 September voor liet eerst sinds 1939 weer gedeeltelijk voor het publiek toegankelijk zijn. Dit heeft H. M. de Koningin onlangs bepaald. Juist die gedeelten van het door Jacob van Campen In 1648 ontworpen en door Daniël Stalpaert voltooide raad huis, waarin zich de belangrijkste his torische kunstwerken bevinden, zijn ter bezichtiging open gesteld. Nederlandse kledingexport floreerde in 1952. Ons land heeft in 1952 voor bijna 76 millioen gulden aan kleding geëxpor teerd (ruim 10 millioen meer dan in 1951), en voor ca. 41 milloen geïmpor teerd (27 millioen minder dan in 1951), waardoor de invoer bijna twee keer ge dekt werd door de uitvoer. De kleding- balans geeft dan ook een dekkingsper centage aan van 186%, een noch vóór, noch na de oorlog ooit door de kleding industrie bereikt cijfer. Van het totale exportbedrag was va. 55% damesbo- venkleding, ca. 30% heren- en jon gens bovenkleding, en de resterende 15% was verdeeld over de andere sectoren der kledingindustrie. Van de uitvoer ging 75% naar België en West Duitsland. Voor de kledingindustrie is 1952 een gunstig jaar geweest, de export her stelde zich tot op een in 1950 bereikt peil, en de import viel terug op een ni veau. dat de deskundigen normaal zou. den willen noemen voor de huidige ver houdingen. De kleding-industrie wist haar posi tie op talrijke markten te verstevigen en zelfs nieuwe markten, zoals Brazi lië. te ontsluiten. Kostbare tabak Maandagmorgen werd te Amster dam een veiling gehouden van Suma- tra-tabak. Hoogste prijs een partij Padang-Barang-zandblad ad 36.50 per pond! Proeftocht naar het Hoge Noorden Na de geslaagde proeftochten ligt de kruiser „De Ruyter" weer bij Wilton-Feyenoord te Schiedam, waar er de komende maanden de laat ste hand aan wordt gelegd. Naar ons werd medegedeeld ligt het in de bedoeling het schip medio September in dienst te stellen. Gistermiddag zijn aan de pers inlich tingen verstrekt over de bouw van de kruiser en mededelingen gedaan over de proeftocht naar het hoge Noorden. De kruiser werd in 1938 besteld, doch kon eerst de vorige maand zijn proef tocht houden. Tijdens de oorlog was de romp al een eind gevorderd, maar in de tweede fase van de oorlog moest het schip plotseling op last van de Duitsers te water worden gelaten. Dit is geschied, maar er werd toch niet veel meer aan gebouwd- Na de oorlog leek het niet wense lijk de kruiser volgens het oude be stek af te bouwen. Toen in 1948 het nieuwe bestek ge reed was en het nieuwe contract voor de afbouw gesloten kon worden, kon men met de verdere afbouw voort gang gaan maken. De „De Ruyter" wordt voortbewo gen door turbines, die gevoed worden door stoom. De machinekamer is ver deeld in een voor- en een achterma chinekamer met ketelruim. Elk be dient een schroef. Wat de bewapening betreft: er is o.a. de vierdubbeltoren van 15 cm. voor zeedoel en luchtdoel De vuur leidingen zijn dubbel uitgevoerd. Voorts zijn voorzieningen getroffen voor detectie voor onderzeeboten en ook is er een grote apparatuur, be stemd voor de radar. Het schip heeft een zeer groot electrisch vermogen. De proefvaart Op 7 April vertrok de „De Ruyter" voor de proefvaart. Een paar vaar- EEN INTERESSANT GESCHRIFT. Oud-lid vein G.S. doet suggesties voor verbetering van de polderhuishouding. Het oud-lid van G.S. van Zeeland mr. P. Dieleman heeft bü de fa. G. W. den Boer te Middelburg een interessant geschrift doen verschenen over de geschiedenis van het Quartier van Ter Neuse en in het bijzon der over een op 2 Maart 1576 verschenen belangrijke verordening van Philips II ten aanzien van de polders in dat deel van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, een ordonnantie, die in onze waterschapsgeschiedenis van grote betekenis is en waaraan men zifch ook nu bij de overweging wat voor de toekomst op dit gebied en ook in de betrokken streek te doen is geboden, kan toetsen. Een belangrijk principe, dat in liet stuk vervat was, is dat de ïandsoverheid er van overtuigd was, dat het behoud van de bodem in de allereerste plaats een algemeen belang is en niet slechts een van eigenaren of gebruikers der grond. Naar aanleiding hiervan vraagt de schrijver zich af, of nu eindelijk het ogenblik niet is gekomen om meer dere kosten voor het behoud en de ze kerheid van de Nederlandse bodem te brengen op het algemeen en dus af te nemen van de waterschappen. Deze last rust nu op een klein deel der be volking ten bate van het gehele land; daardoor draagt dit deel ongerecht vaardigd veel meer voor 's lands wel varen bij dan de meeste landgenoten. Mr. Dielemans gedegen behandeling van de ordonnantie, die in vele opzich ten revolutionnair was, geeft hem aan leiding tot een brede beschouwing, welke er op neer komt, dat men z.i. de waterschappen, speciaal die in het Z.W. van ons land, gelet op hun ont staan, doelwit en ontwikkeling, dien overeenkomstig meer ~ioet aanpassen aan moderne eisen en behoeften en het hen ook mogelijk moet maken, hun taak behoorlijk te vervullen. Dan zul len diep ingrijpende, radicale maatre gelen van de zijde van het rijk, de provinciën en de waterschappen zelf genomen moeten worden. Daartoe bepleit schrijver allereerst ruime subsidiëring door het rijk aan alle waterschappen voor hun waterke ringen, in de ruimste zin genomen en gelijke subsidiëring door de betrok ken provincie voor hetzelfde doel en tot bfjv. de helft van de rijksbijdrage. Voorts zou hij gaarne zien, dat. ten minste voor wat Zeeland betreft, aan deze provincie machtiging wordt ver leend een algemene waterschapsbelas ting tot een zeker bedrag per ha. en per gebouwd eigendom te heffen, ten einde daaruit een fonds te vormen, waaruit de bijdragen aan de waterke- rende waterschappen kunnen worden betaald. Wet wordt overbodig Mr. Dieleman meent verder, dat de wet op de calamiteuze polders in Zee land kan worden ingetrokken, mits deze polders worden gevoegd bij gro tere, bestaande of te vormen water schappen, de reserves aan deze over gaan en gedurende een aantal jarep. bijv. 30, aan hen het gemiddelde be drag wordt uitgekeerd, wat per jaar gerekend door het rijk aan de provin cie aan de calamiteuze polder is tege moet gekomen. Mr. Dieleman acht het aanbevelens waardig, dat uit de rijks- en provin ciale wegenfondsen of anderszins aan de waterschappen bijdragen worden proeven werden gedaan bij de Schotse kust en daarna werd overgestoken naar Bergen in Noorwegen. Vandaar ging de tocht om de Noord, onderwijl allerlei vaar- en gebruiks- proeven uitvoerend. Op 12 April ver scheen het schip te Spitsbergen. Daar werd de eerste ijsberg waargenomen. Bij het prachtigste weer en weinig koude, was de bemanning gestoken in grote Poolpakken met zware petten op. Een paar dagen is daar besteed aan het nemen van proeven. Via de Faroer ging het terug naar Greenock, waar de gemeten mijl werd gelopen. In drie dagen kon zon der enige stagnatie het gehele gam ma van proeven worden afgewerkt Tenslotte heeft men nog twee dagen gebruikt voor tochtjes door de Schot se hooglanden. Om de Zuid. door het Kanaal, is men vervolgens naar Nieuwediep ge stoomd, waar schietproeven werden gehouden. De ervaring was, dat men met een geheel volwaardig schip te doen had en de snelheid bleek zelfs hoger te zijn, dan voor de oorlog als eis was gesteld. Het werktuigelijke deel, zo werd on3 verzekerd, is bijna geheel Neder lands fabrikaat. De bereikte breedte graad op de proeftocht is 79 gr. 53 min geweest. De totale bemanning van het schip zal uit 960 koppen bestaan- Zelfportret van Rembrandt ontdekt? Enkele dagen geleden werd aan de kunstschilder Van Genechten in de Nonnenstraat te Mechelen een oud schilderijtje ter restauratie aangebo den. Het betrof een ovaal paneeltje van 40 cm. hoogte en 30 cm. breedte, waarin de restaurateur een zelfpor tret van Rembrandt meent te mogen zien. De heer Van Genechten baseert zich bjj zijn oordeel op het feit, dat na rei niging der kleurschakeringen, de af werking en de compositie veel over eenkomst vertonen met die van Rem brandt, Hij vvoidt in zijn vermoeden nog gesterkt, doordat het schilde rijtje, dat het jaartal 1638 draagt, ondertekend is met een hoofdletter R. Men zal nu het oordeel van prof. Córemans, directeur van het labora torium der Belgische musea, over dit schilderij vragen. gegeven voor aanleg, verbetering en onderhoud van de quaternaire wegen op dezelfde voet tenminste als voor de tertiaire wegen. De polderbelasting heffing zou voorts moeten worden her zien door invoering van een provin ciaal reglement met bepalingen om trent een classificatie van de gronden binnen het waterschap gelegen in ver band met het draagvermogen van het perceel, de toestand van de ontwate ring enz Schrijver acht ook verbetering van de aanslag van het gebouwd moge lijk door deze "bijv. te splitsen in die voor normale woningen en toebeho ren en die voor gebouwen en terrei nen voor handels- en industriële doeleinden en deze aanslag in over eenstemming te brengen met het be lang van dit gebouwd bij de vervul ling der diverse doeleinden van het waterschap. Ook zou hij, om een ge deelte van de last, die anders op de eigenaren zou drukken, te verminde ren, de pachtew in de polderbelasting willen aanslaan. Zij zouden dan na tuurlijk medezeggenschap moeten ont vangen. Tenslotte wil bij afschaffing van alle bevoorrechtingen op het stuk van belasting (de z.g. vrijdom) met ver goeding voor het gemis van dat recht en last not least redelijke vereniging van polders en gebieden, waaronder ook grotere en kleinere nederzettin gen, tot grotere waterschappen. Deze luchtfoto van de kruiser „De Ruyter" loont het schip tijdens een proefvaart in de Schotse wateren. Bom ontplofte op Mexicaans vliegveld Drie doden, acht gewonden Op het vliegveld van Mazatlan, een Mexicaanse stad aan de kust van de Stille Oceaan, heeft zich Zaterdag een hevige ontploffing voorgedaan, toen personeel van de Mexicaanse luchtvaartmaatschappij de bagage van de zo juist aangekomen reizigers uit Nogales (Arizona) naar de wachtkamer overbracht. Men neemt aan dat zich tussen de bagage een tijdbom bevond. Drie per sonen werden gedood en acht ge wond. De wachtkamer werd geheel verwoest. Indien hier sprake was van een tijdbom, zijn 'de passagiers aan een groot gevaar ontsnapt, aangezien het vliegtuig toevallig een kwartier te vroeg was geland. Politiefunctiona rissen uit Mexico-stad, zijn met een speciaal vliegtuig naar Mazatlan ver trokken om een onderzoek in te stel len. Royaler beurzenstelsel voor studenten. Het ligt in het voornemen van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. J. RL L. Th. Cals, door middel van een royaler beurzen stelsel het bedrag van renteloze voor schotten voor studenten geleidelijk kleiner te doen worden. Dit blijkt uit een nota over Voor zieningen ten behoeve van studenten, welke de minister de Tweede Kamer deed toekomen naar aanleiding van een door mevrouw Fortanierde Wit ingediende motie op 26 Februari j.L Volgens de nota zijn het vooral twee oorzaken, welke de overheid voor de noodzaak stellen om aan de fininciële en andere omstandigheden van de stu denten in toenemende mate aandacht te schenken. Ten eerste is het aantal van hen, die financieel in staat geacht kunnen worden hun kinderen een uni versitaire opleiding te laten volgen, sterk teruggelopen en ten tweede heeft onze maatschappij een steeds groter aantal academisch gevormden nodig. Churchill's rede (Slot van pagina 1) Op de conferentie zullen zo weinig mogelijk landen vertegenwoordigd moeten zijn door zo weinig mogelijk vertegenwoordigers, aldus ChurchilL Het kan wel zijn dat er geen con crete overeenkomst wordt bereikt. Maar misschien zou men gaan voelen dat er iets beters gedaan kan worden dan „het mensenras, henzelf incluis, in stukken te scheuren". Het Lager huis begroette deze passage met gejuich. Indien het advies van Groot-Brit- tannië na de wapenstilstand met Duitsland door de Verenigde Staten was opgevolgd, zouden de troepen van de Westelijke geallieerden niet zijn teruggetrokken op de vastgestel de grenzen van de bezettingszones tenzij en totdat met de Sowjet-Unie overeenstemming was bereikt over de vele punten van geschil. Aftreden Totzover de rede van Churchill. Volgens de Amerikaanse journalist Drew Pearson doen geruchten de ron de, dat Churchill zich sopedig als premier zal terugtrekken. Hij zou niet opgevolgd worden door Anthony Eden, maar door de minister van fi nanciën Richard A. Butler. Het te Cairo in de Engelse taal verschijnende Egyptische dagblad „The Egyptian Gazette" schreef Maandag dat Sir Winston Churchill er goed aan zou doen Egypte per vliegtuig voor enkele dagen te bezoe ken. „Uit een dergelijk bezoek zou niets dan goeds kunnen voortvloeien", meent het blad. „Wij stellen voor, dat de Britse minister-president twee dagen in Egypte doorbrengt, zich in verbinding stelt met premier Naguib en zich zelf van de stand van zaken hier op de hoógte stelt. Dit zou een uitnemend vriendschapsgebaar zijn en het zou vooral een geste zijn, welke beantwoordt aan de ernst der situa tie." Het Wereldgebeuren Rood bloed Farock, de ex-koning van Egypte, was in Cannes en men zag hem daar in gezelschap van filmster ren. In het bijzonder van liet opko mende sterretje Marilyn Monroe, bij genaamd de „Atoom-Venus". Ze is pin-up-girl nummer één van Holly wood en vele maanden geleden, toen ze nog pas in opkomst was, heeft ze het bestaan een foto voor een kalen der beschikbaar te stellen. Een foto van Marilyn zelf, waarop haar schoonheid niet gecamoufleerd weid door gebruik van kledingstukken. Men vond dal zelfs ln Hollywood een tikkeltje ongewoon. Van Cannes is Faroek blijkbaar naar Parijs vertrokken, want zjjn spoor volgend ln de Franse pers, vin den we hem terug in een Oosters ca fé van het Quartier Latin. Een Tunesische danseres verrichtte op de kleine dansvloer dc wentelin gen. waarvoor Oosterse danseressen zo befaamd zrjn. Faroek at rijst met groente en dronk er een onschuldig limonadetje bjj. Hij lachte bij het zien van de danseres de lach der zorgelo- zen en toen de bijbelverkoper, die al twintig jaar lang de verblijven van vermaak in Parjjs afloopt, hem aan sprak, toen volgde een korte discus sieDe bijbelverkoper prees zijn boek aanKoop dit boekde jeugd gaat voorbijmorgen kan het te laat zijn". Faroek staakte even zijn eterij en antwoordde: „Men zal die morgen moeten afwachten"... Zo is Faroekhij wacht op de volgende dag. Niet gewacht op de volgende dag heeft generaal Naguib toen hij aan de regering van deze Egyp tische vorst een einde maakte. Én niet waditen kan Naguib nu de En gelsen weinig geneigd blijken aan het Egyptische volk de volle na tionale onafhankelijkheid toe te staan door de Suez-kanaalzóne te ontruimen. Hij sprak van warm bloed, dat moest vloeien, wanneer Engeland niet zou toegeven en een Egyptisch blad voorspelde oorlog. Deze dreigementen klinken wat pathetisch als men de geringe militaire kracht van Egypte in aanmerking neemt, maar ze pas sen in de nationaal-geprikkelde sfeer, die in Egypte overheerst. Men is er ongeduldig, men heeft haasL Enkele weken geleden zag het er met de Engels-Britse besprekin gen zo bemoedigend uit. Luite nant-kolonel Nasser, die naar men zegt het intellect vertegenwoordigt in de leidende militaire groep van. Egypte, deed zo welwillend. Hij zei, dat men wel bereid was Engelse technici in de Suez-kanaalzóne te la ten zorgen voor het onderhoud van de bases, als de Engelse troepen maar eenmaal afgetrokken waren. De Engelsen zeiden toen dat ze de ontruiming van de zóne als hoofd onderwerp van de discussie wilden aanvaarden. Het scheen niet moeilijk meer om een compromis te vinden, dat aan deze beide standpunten recht deed. Totdat bij de onderhandelingen bleek hoezeer afwijkend de geestelij ke instelling van de onderhandelaars was. Generaal Naguib verlangde vóór alles een politieke ovei-winning in een naar zijn mening hoofdzakelijk politiek probleem. De Engelsen, die vergezeld waren van generaal Ro bertson. meenden, dat het uitsluitend om militair-technische kwesties gingkwesties van ontruiming en van zorg voor de ontruimde bases. Generaal Naguib eiste echter ont ruiming van de Suezkanaalzöne zon der meer en pas als de Engelsen de ze ontruiming hadden aanvaard, kon er gesproken Worden over zulke klei ne bijkomstigheden als het onderhoud van de Britse defensiewerken in de zóne. Zover konden de Engelse onderhan delaars niet gaan. De besprekingen moesten voor onbepaalde tijd Ver daagd worden. Nadien is dan Naguib gekomen met het warme bloed, dat hij in zijn verbeelding reeds zag vloeien over het rode zand van de woestijn. Men zal er in Londen niet al te heftig van geschrokken zijn, maar onaangenaam is de kwestie wel. De jonge ridder van de Kouseband, de aloude Winston Churchill, kan toch moeilijk de kroning van konin gin Elisabeth H opluisteren met zo iets als een onvoorwaardelijke capi tulatie in Suez Teveel heeft het Engelse prestige in het Midden Oos ten al geleden en te diep zijn de con servatieve aanhangers van Winston Churchill al teleurgesteld door aller lei concessies, dan dat men in Enge land deze uiterste eis van Naguib zou kunnen aanvaarden. De jonge ridder in de orde van de Kousenband zal neen moeten zeggen tot Naguibondanks het warme bloeddat zo maar wil gaan vloeien over dat rode zand bij dat natte kanaal van Suez.. Generaal Sir Brian Robertson geen militaire discussie over SuezkanaaL 9 Zes Amerikaanse staten zijn in het weekeinde door tornado's getroffen. Er waren negen doden en meer dan 100 ge wonden. Vele gebouwen zijn verwoest»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3