Brylcreem Zeeuwse Almanak BATAVUS WILHELMINADORP KRIJGT NU EEN FRAAIE KLEUTERSCHOOL ZANDPERSEN ÏN WALCHERENS ZUIDWATERING BEGONNEN EXPOSITIE „DE RAMP IN BEELD" WORDT MORGEN GEOPEND Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUW SE COURAN 7 DINSDAG 12 MEI 1953 LANG GEKOESTERDE WENS Zaterdag wordt het gebouw officieel geopend Zaterdag; zal het een feestdag' zyn voor Wilhelminadorp, want een lang gekoesterde wens gaat dan in vervul ling. By de installatie van burge meester A. Schipper in November 11)49, had wethouder C. Burger het verlangen van de bevolking naar het bezit van een kleuterschool reeds geuit, doch verschillende omstandigheden waren oorzaak er van dat hieraan niet direct gevolg gegeven kon worden. Vorig jaar nam de raad eindelijk het besluit tot bouw van een gemeentelijke kleuterschool in het nieuwe bouwplan. Nu is het echter ook iets buitengewoons geworden. Zowel door het smaakvolle exterieur als de keurige inrichting is deze schepping van opzichter Duynhouwer .een juweeltje van een kleuter school geworden, waarop menige gro tere gemeente een tikkeltje jaloers lean zijn. Burgemeester Schipper is terecht trots op zijn nieuwe aanwinst. Het nieuwe gebouw, dat verrezen is op een plaats, waar in de toekomst een nieuwe straat za.1 worden aange legd en een nieuw gemeentehuis zal verrijzen, doet het uitstekend. Het grote les- en speellokaal, waar 35 kinderen kunnen worden onderge bracht in in gezellige, lichte kleuren geschilderd en door de vele lage ra men kan het zonlicht vrijelijk bin nendringen. Behalve het aardige meubilair is er voor de kleuters ook een „echte" aanrecht ingebouwd. Voorts bevat het gebouw een spreek kamer voor de leidster, mej. L. van 't Hoff, die hier van Dinsdag af de scepter zal zwaaien, terwijl verder voor toiletten e.d. is gezorgd. Rond het schoolgebouw ligt een grote tuin, een betegeld speelplein en een zand bak. Ongetwijfeld zal er van de zijde van de ouders grote interesse zijn om hun kinderen deze school te doen bezoe ken. Want niet alleen zullen de kleu ters in deze riante school aangenaam Hector viel postbode aan. De kantonrechter te Middelburg had de overwegwachter C. W., te Krabbendijke een geldboete van een tientje opgelegd omdat deze man zijn hond, die gevaarlijk was, niet vol doende onschadelijk had gehouden. Dit dier, „Hector" genaamd, viel op een kwade dag een postbode aan, toen W. juist de spoorbomen omlaag draaide en niet kon zien wat er ge beurde. Hoewel de hond als gevaar lijk bekend stond, meende zyn eige naar, dat er geen kwaad in het dier stak. De postbode dacht er echter anders over, want dank zij „Hector" kon hij drie weken geen brieven be zorgen. De hond is inmiddels afgemaakt. Verdachte had beroep tegen het von nis aangetekend omdat hij, zoals hij voor de Middelburgse rechtbank ver klaarde, meende niet schuldig te zijn. Hij had immers niet gezien, dat „Hec tor" de postbode aanviel, dus kon hij er niets aan doen. De officier van justitie was het daarmee niet eens. W. had. volgens hem het dier aan de ketting moeten leggen. Hij eiste be vestiging van het vonnis van de kan tonrechter. Uitspraak 22 Mei. Advertentie |NKSTEREN IN LUXE POZEN VAH 5Q STUKS worden beziggehouden, doch boven dien zal dit ook 't verdere onderwijs van de kinderen zeker ten goede komen. Vanzelfsprekend zullen de bewo ners van het dorp Kattendijke ook verlangend uitzien naar het bezit van een dergelijke kleuterschool. Burgemeester Schipper kon ons ver zekeren, dat deze wens de volle aan dacht heeft. Men wil echter eerst de restauratie van de toren en de kerk afwerken. Juist werd Maandag be richt ontvangen, dat met de restau ratie van de toren kan worden be gonnen. Na het geered komen van dit werk zullen bij de raad plannen ter tafel komen tot bouw van een kleuterschool annex verenigingsge bouw te Kattendijke. Advertentie) Ieder mens heeft een dubbelganger. - Een Aspirin-tablet niet. Aspirin-iabletten her kent U steeds aan het Bayerkruis. Erevoorzitter kring Zeeland Rode Kruis Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot geïnstalleerd In een algemene bestuursvergade ring van de kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis, werd een voorstel van het kringbestuur om het ere-voorzitterschap van de kring Zeeland aan te bieden aan de Com missaris der Koningin in Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, met algemene stemmen aanvaard. De in stallatie geschiedde in dezelfde ver gadering. In zyn installatierede herinnerde de kringcommissaris, mr. J. A. Hey- se er aan, dat er door de B.B. en de watersnood reeds vele malen con tact is geweest tussen de Commis saris der Koningin en het Rode Kruis, dat steeds op zijn medewer king mocht rekenen. Sprekende over het vele, dat jhr. De Casembroot sinds de rampdagen voor de provin cie heeft gedaan, noemde de kring commissaris het een eer, hem voort aan tot de Rode Kruis-medewerkers te mogen rekenen. De Commissaris der Koningin ver klaarde hierop, dat het Rode Kruis altijd zijn belangstelling heeft ge had. Niet alleen heeft hij reeds eerder functies in het Rode Kruis vervuld, doch al in zyn jeugd werd hem veel verteld over het mooie werk van deze internationale hulporganisatie. Ook thans weer heeft hy de arbeid van de colonnes, enz. persoonlijk kun nen gadeslaan. In de B.B. komt de samenwerking eveneens tot haar recht. Jhr. De Casembroot had slechts lof en sympathie voor het Rode Kruis en het verheugde hem, het ere-voorzitterschap van de kring aangeboden te krijgen. Hy zal gaarne waar nodig van raad dienen en de kring bijstaan, in het belang van het Rode Kruis en van de Zeeuwen. Jongeren stichten een eigen reisbureau In ons land bestaat thans een jeugd- reisbureau, genaamd „Roy", dat on der leiding staat van jongelui van om en nabij de twintig en zeer goedkope en gereifelijke reizen naar het buiten land arrangeert. Oprichter en leider is zekere Frank Boers, die op Woens dagavond 20 Mei te Middelburg iets over „Roy", dat speciaal bestemd is voor jongelui van 12 tot 32 jaar, zal vertellen. Er zullen voorts vier kleu renfilms worden vertoond. DERTIGDUIZEND „KUUB" PER WEEK Dijk krijgt hoogte van acht meter plus N.A.P. Walcheren een begin gemaal het persen van zand uit het Sloe voor de verhoging en vernieuwing van de zeedijk tussen fort Rammekens en fort De Ruyter. De bressen in deze zeewe ring werden reeds in Februari gedicht, doch zy is over vrywel de gehele leng te aan de binnenzijde sterk afgeslagen- Met behulp van klei, welke aan de dijk werd onttrokken, is achter de zee wering een perskade gelegd, die nog, niet voltooid werd. Deze kade is ech ter al zover gereed, dat het zandper- sen kon beginnen. Een zandzuiger van dé Zand Transport-Maatschappij heeft ligplaats gekozen in de Sloemonding en er is een persleiding en een dryven- de leiding, welke rust op zolderbak- ken, aangelegd. De zandzuiger, welke uitgerust is met een Dieselmotor, perst het meng sel van zand en water naar de zg. „zuL gerstort" waar tien mensen werken. Geleidelijk aan zal de ruimte tussen de dijk en de kade vol geperst worden; de capaciteit van de zuiger bedraagt 30.000 kubieke meter per week en er wordt aangenomen, dat de arbeid in tien weken voltooid kan worden. Het zand krijgt een week tyd om uit te zakken, het water wordt afge voerd. Daarna wordt het zandlichaam met behulp van vier draglines, waar van er één gloednieuw is en van op vallende afmetingen, onder profiel ge bracht en wordt met het materiaal van de perskade een kleibekleding aange bracht. De nieuwe zeewering krijgt een hoogte van acht meter plus N.A.P. De oude reikte tot zes meter plus N.A.P., zodat de Zuidwatering nu wel een goe- verdediging tegen de zee ontvangt. Aan de voltooiing van de perskade wordt inmiddels ook hard gewerkt. Men heeft voor dit object eveneens een dragline beschikbaar. In totaal werken aan de zeewering slechts Vijf tien man, aangezien de meeste arbeid door de machines wordt venïcht. Maandag had de zuiger nog niet voldoende diepte en werd het persen 's middags om vier uur gestaakt. Over enkele dagen te beginnen zal het ech ter van 's morgens negen tot 's avonds uur voortduren. ZWITSERLAND Jantje Mulder uit Zierihzee is zes jaar oudzo leerden wij uit een ver slag in onze krant, en Jantje is een van de vijf en twintig gelukkige, jeugdige Zeeuwendie naar Zwitser land mogen' Zes jaar oud en dan met drie we ken vacantie naar Zwitserland'. Deze boodschap moet voor Jantje wij houden ons maar bij Jantje veel hebben geleken op de verwezen lijking van een sprookje. Zes jaar Weet men op zijn zesde jaar eigen lijk wat Zwitserland is? Nee; men leeft dan nog in het aup-noot-Mies- tijdperk, in 'de periode van hoepel, knikkers en voetbal, doch Zwitser land is als een gesloten boek en men kan op die verrukkelijke leeftijd van Zwitserse chocolade genieten zonder te beseffenwat Zwitsers is. Jantje zal het nu leren. Hij zal op zijn zesde jaar weten xoal Zwitserland is; het knaap je uit het vlakke Zeeland zal kennis 'maken met de indrukwekkende pracht van een bergland, een sprook je zal werkelijkheid worden. Bet sprookje van het ongekende. En na zijn drie weken vacantie zal Jantje Mulder uit Zierikzee, zullen al die vijf en twintig Zeeuwse meis jes en jongens, weten voor altijd 'weten wat Zwitserse chocolade is. Wanneer Jantje wéér Jantje ge noemd zal worden, hetgeen om streeks zijn zestigste levensjaar liet geval zal kunnen zyn, zal hij zich nog altijd de drie Zwitserse weken uit zijn zesde levensjaar herinneren! Ketelhuis van nieuwe centrale Slot van pag. l) tendeels voor elkaar. In de machine hal, welke door de voedingsruimte van het ketelhuis is gescheiden, wor den thans de turbines gemonteerd. Merkwaardig: het ketelhuis, het grootste gebouw van het complex, is voor de leek ook het interessantste, terwijl men in de ruimte, waar de turbines staan en waar dus het eigen lijke proces van de stroomopwekking geschiedt, vrij snel is uitgekeken Opvallend is hoe overal gestreefd werd naar een zo economisch moge lijke indeling, hetgeen alleen kon dank zy een uitstekende coördinatie van het werk der verschillende aan nemers, die gezamenlijke dit mil- lioenenproject uitvoeren. Ook aan de verlichting hoe kan het anders bij een electrische centrale is grote zorg besteed. In sommige afdelingen is een geperforeerd plafond aange bracht, beschermd door glaswolde- kens, waardoor een geluidsisolatie is gewaarborgd. DE „HERSENEN" In de onmiddellijke nabijheid van de machinehal bevindt zich de scha- kelwacht, een zaal met een glazen koepel, waarin de „hersenen" van de centrale zullen worden aangebracht, schakelkasten e.d. Van die hersenen gaan „zenuwen" overal heen, kabels namelijk, die men vooral in de zg. kabelkelders zal kunnen aantreffen. Naast het complex verrijst dicht bij de spoorlijn nog een gebouw, dat niet tot de centrale zelf behoort: het 10/50 K.V.-station voor Walcheren, eenzelfde station dus als in Goes staat. Ook hier is men met de bouw reeds een eind gevorderd. Het ziet er dus naar nit, dat het geen groot aantal jaren meer zal du ren voordat alles kant en klaar is. En als Toontje Hermans dan nog eens in Missingen of Middelburg komt misschien wel als gast van de personeelsvereniging van de P.Z. E.M., wie weet?? dan zingt hy ongetwijfeld van harte mee met de mensen van het Ibedryf: „Het dak van ons ketelhuis is hóóg voor mooi, gezond haar! OMDAT BRYLCREEM het haar een natuurlijke glans geeft voor heel de dag; OMDAT BRYLCREEM Uw hoofdhuid gezond houdt, droog haar en ronssorming tegengaat OMDAT de zuivere oliën geëmulgeerd zijn voor smetteloze haarverzorging. Vraag BRYECREEM de meest verkochte hairdressing ter wereld County Perfumery Co. Ltd, Stanmoré, England - Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam nog niet dicht De strijd, die aan de Rampaartse- dijk op Schouwen-Duiveland tegen het water wordt gevoerd, is tot dus verre nog niet gewonnen. Zaterdag avond had men nog 'n gat van onge veer 12 meter, toen de verlichting uit viel, zodat men niet verder kon wer ken. De zolderschuit en de betonnen bakken in het gat bleken niet tegen de sterke stroom bestand, zodat op het ogenblik het gat weer tot twintig meter is verbreed. Men wil nu trach ten met een grotere bak het, gat te dichten. Op het ogenblik wordt dag en nacht gewerkt om een voorraad van zandzakken en stenen te vormen, zodat men op een gunstig ogenblik opnieuw een poging kan wagen. Jongensleiders bijeen r Onder voorzitterschap van de heer M. Allewijn uit Hoedekenskerke werd Zaterdag in Goes een ringver- gadering gehouden van de C.J.M.V.- jongensleiders op de Bevelanden en Tholen. Bij de bestuursverkiezing werden is de plaats van de heren M. Alle wijn te Hoedekenskerke en Q. C. v. d. Vrie te 's-Heer Arendskerke, die zich niet meer herkiesbaar stelden, gekozen de heren Jac. Stoutjesdijk uit Hansweert en D. van Boven te Wolf aartsdyk. Verder werd het woord gevoerd door de heer Th. Wijtman uit Mid delburg, die sprak over „Zomer- moeilijkheden in ons clubwerk." Wederom kabellegging door Wester-Schelde Naar wij vernemen zal wanneer weer en wind medewerken Woens dag de tweede kabel van de Westelijke 50 kV-verbinding door de Wester- Schelde worden gelegd. Daarna moe ten nog twee kabels worden gelegd. Schoonmaakwoede, wasdag en gasdruk De laatste dagen is er te Vlis- singen tijdens de spitsuren wei nig druk op de gasleiding: vele huismoeders constateerden het met schrikEn toch waren ook zy een beetje de oorzaak van deze geringe druk, want in hun schoonmaakwoede hebben zij immers de kachels aan de kant gezet.' Dat betekent dat er nu weer voornamelijk op gas wordt gekookt, hetgeen een sterk vergrote afneming van gas tengevolge heeft. Vooral Maandag wasdag! werd de gasvoorraad van de Vlissing- se gasfabriek duchtig aange sproken. Vanzelfsprekend wer den onmiddellijk maatregelen genomen om de productie aan te passen aan de vraag van het ogenblik. Men hoopt vandaag de moeilijkheden opgevangen te hebben. Slachtoffers watersnood 79e LIJST VERSCHENEN. Het informatiebureau van het Ne derlandse Rode Kruis heeft een 79e ly'st van geborgen en geïdentificeer de slachtoffers van de watersnood gepubliceerd, luidende: NIEUWERKERK. Kleemans, Jan, geb. 26.4.1885 te Ouwerkerk, laatste adres: West straat 29. Van Nieuwenhuize, Catharina, geb. 26.7.1937 te Haamstede, laatste adres: Noordstraat 6. Syriër, Leendert Marinus, geb. 21.6.1952 te Nieuwerkerk, laatste adres: Molenstraat 135. WAARDE. Wisse, Jan, geb. 14.12.1921 te Waarde, laatste adres: B 38. De enige fiets met de 5 plussen IN MIDDELBUR GS STATENZAAL. Artistieke foto's geïnspireerd door menselijk leed. Woensdag opent de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, in de Statenzaal te Middelburg de tentoonstelline „De ramp in Beeld", een expositie van foto's gemaakt door leden van de Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten (N.F.V.) tijdens de rampdagen van Februari. De baten van de tentoonstelling, die reeds in tal van plaatsen in Nederland is gew eest, komen ten goede aan het Na tionaal Rampenfonds. Door deze reizende foto-expositie willen de Ne derlandse fotojournalisten bjjdragen in de leniging van de nood, die de stormvloed heeft veroorzaakt. De expositie omvat honderdvyftig foto's geselecteerd uit de beste opna men die de fotojournalisten hebben gemaakt. Twintig ervan zijn ver groot op reuzen-formaat. De reizende tentoonstelling 'is ge start in Amsterdam, waar de minis ter van verkeer en waterstaat, mr. J. Algera haar opende, en zei: Advertentie TRANSPIRERENDE VOETEN RUTRANEX helpt Prijs f 2.25. Vraagt Uw drogist. Adjudant Pauwels te Sas van Gent onderscheiden Te Sas van Gent reikte de com mandant van de zesde divisie van de Koninklijke Marechaussee, de luite nant-kolonel W. G. F. A. van Walt Meijer uit Den Haag aan de brigade commandant, adjudant A. Pauwels, voor het front van de in carré opge stelde brigadecommandanten, opper wachtmeesters, onderofficieren als mede personeel der brigade Sas van Gent, de gouden medaille uit, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau met de zwaarden. Nadat de districtscommandant, ka pitein de Haas uit Terneuzen het be treffende K. B. had voorgelezen en de onderscheiding door overste Van Walt Meijer was uitgereikt, hield de ze een korte toespraak. Hy zeide steeds gaarne een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen te brengen, doch dit gold vooral deze maal, waar het een uitreiking gold van een on derscheiding aan een van zijn trouwe ambtenaren Verscheidene genodigden wensten daarna adjudant Pauwels geluk met zyn onderscheiding. Tijdens een be sloten bijeenkomst in diens woning werd het woord gevoerd o.a. door ka pitein de Haas, die een draagmedaille aanbood, door adjudant Van Over- beeke uit Terneuzen, opperwacht meester J. Visser van de brigade Sas van Gent, die namens brigadecom mandanten, onderofficieren enz. een polshorloge aanbood en burgemeester R. A. J. den Boer. In de avonduren werd hem een serenade gebracht. De heer A. J. van Bekkum, hoofd der school te Brouwershaven, is benoemd tot ouderwijzer aan de te Aalst gevestigde U.L.O.-school voor de West-Bommeler- waard. Buitenlandse landbouw deskundigen bezochten Zeeland De stichting voor de landbouw heeft in de afgelopen week leidende figuren van landbouworganisaties in Frank rijk, Engeland en Denemarken op be zoek gehad. Uit erkentelijkheid voor de hulp, verleend na de ramp, organiseerde de stichting voor de landbouw voor het gezelschap een tocht door de getroffen gebieden in West-Brabant en Zeeland. Het gezelschap was voor een w mene uiteenzetting tevoren ontvangen op het ministerie van waterstaat door de secretaris-generaal van dit minis terie. De gasten waren diep onder de indruk van de grote schade. In het bijzonder had hen de situatie op Schouwen en Duiveland getroffen. An derzijds was men ook zeer onder de in druk van de energie, waarmede aller- wege het herstel wordt aangepakt. Geheel Vogelwaarde krijgt waterleiding In de gemeenteraad te Vogelwaarde, werd wegens het bedanken van wet houder D. G. Bakker de heer J. Mang- nus tot diens opvolger benoemd. De directeur van de N.V. Waterleiding Mij. „Zeeuwsch-Vlaanderen", ir. F. Dikötter was ter vergadering aanwe zig. Hij lichtte het voor Vogelwaarde geprojecteerde waterleidingplan toe. De gehele gemeente zal op het net worden aangesloten. De aanleg is be groot op 280.000 gulden JDe tarieven van de boerderijen die aangesloten worden, zullen hoger liggen dan de thans geldende, dit ter voorkoming van een groot tekort bij de exploita tie. Ook de tarieven van de reeds aan gesloten abonné's zullen verhoogd worden. Bisamrat onder Rilland gevangen Nauwkeurig onderzoek wordt ingesteld Vorige week zag de jachtopziener P. Nagelkerke naby „De Rattekade" onder de gemeente Rilland, in een sloot langs de zeedijk een rat zwem men. Hij loste een schot hagel op het dier en schonk er verder geen aandacht aan. Twee dagen later pas seerde hy de plaats weer en zag toen de dode rat liggen. Daar het dier groter was dan een gewone rat van kop tot staart 52 cm. rees by hem het vermoeden met een bi- sam- of muskusrat te doen te hebben. HÜ stelde via het kantoor van de Bathpolders de Plantenziektekundi- ge dienst te Goes van zijn vangst in kennis, die na onderzoek het ver moeden bevestigde. Mede in verband met uit Hoede kenskerke en Wolphaartsdijk ontvan gen mededelingen over het signale ren van grote ratten, zal de P. D. in de komende dagen uitgebreid on derzoeken of het hier een verdwaald exemplaar betrof dan wel of deze gevreesde knaagdieren zich reed3 op Zuid-Beveland hebben gevestigd. In het laatste geval zal een intensieve bestrijding ter hand genomen moe ten worden, daar de schade welke deze dieren aan waterkeringen, we gen en spoorwegen aanrichten, zeer ernstig kan zijn. In Brabant komen deze dieren, uit België afkomstig, reeds veelvul dig voor, zodat daar enkele ambte naren van de Plantenziektekundige dienst zijn gestationneerd, die uitslui tend met de bestrijding van deze ratten zijn belast. In Mei 1941 werd voor het eerst in Nederland een bi samrat in Valkenswaard gevangen en in Zeeland werd de eerste in 1942 bij Westdorpe ontdekt Het dier on derscheidt zich van andere ratten door een zijdelings afgeplatte staart Zeeuwse pijperscorpsen naar eeuwfeest C.J.M.V. Voor het op 12, 13 en 14 Mei door de G.J.M.V. in Den Haag te vieren eeuwfeest bestaat ook in Zeeland grote belangstelling. Zowel op 13 als op 14 Mei zullen in verband daarmee bussen uit Middelburg naar Den Haag vertrekken. De tamboers- en pijperscorpsen „Juliana" uit Middel burg en „Excelsior" uit Goes zullen hun medewerking aan de feestelijk heden verlenen. Kath. onderwijzersdag uitgesteld. Naar wij vernemen zal de Katho lieke Onderwijzersdag voor Zeeland, die op 4 Juni in Terneuzen zou wor den gehouden, niet kunnen doorgaan. De datum wordt verschoven naar een dag in de eerste helft van Juli. f Advertentie) „Veel meer dan vroeger is de foto van 'n illustratie een schrijven-met- de-eamera geworden; zy neemt naast het geschreven woord een eigen zelf standige plaats in, zy creëert zelf in een eigen vorm. Aan de foto's op de tentoonstelling is dit te zien. Zij vertellen elk hun eigen verhaal op artistieke wijze geïnspireerd door het leed, dat de mens trof." De minister vervolgde: „Het is ver heugend te kunnen vaststellen, dat de voorlichting van de Nederlandse pers over de watersnoodramp in bin nen- en buitenland, een enkele uit zondering daargelaten, op zeer hoog niveau heeft gestaan. Zij was sobei' en degelijk, en vermeed sensatie." De tentoonstelling in Middelburg blijft geopend tot Zaterdag 16 Mei. Schoolkinderen in klasseverband kunnen tegen een heel lage entrée- prijs de expositie bezoeken. over Schouwen-Duiveland Antwoord op vragen van de heer Gortzak Op vragen van het Tweede-Kamer lid Gortzak (CPN) 'over de herstel werkzaamheden op Schouwen en Duiveland, heeft de minister van ver keer en waterstaat schriftelijk het volgende geantwoord: Onmiddellijk na de ramp was er bij de herstelwerkzaamheden van de Schouwse dijk een tekort aan ar beidskrachten; en aan materialen en materieel. Dit is thans opgeheven. Het bedoelde tekort was een gevolg van het feit, dat een zeer belangrijke oppervlakte op het eiland geïnun deerd is, waardoor ook het grootste deel van de bevolking was geëvacu eerd. Mede daardoor leverde ook het onmiddellijk aantrekken van arbeids krachten van elders bezwaren, om dat het voorlopig onmogelijk was in de huisvesting van dit personeel te voorzien. Door de bouw van kampen wordt hieraan tegemoet gekomen. De aanvoer van de benodigde mate rialen is voorts behoorlijk op gang en voldoende verzekerd. Uit praktische overwegingen moet bij het in dienst nemen van arbeiders in hoofdzaak van zich in ploegverband aanbieden de arbeidskrachten gebruik worden «maakt Daardoor en door het hier- oven vermelde kan het voorkomen, dat werkzoekenden worden teleurge steld. Alles, wat mogelijk is, wordt gedaan om tot een snel herstel van de dijken te geraken. MIDDELBURG. Vandaag Concert- en Gehoorzaal: con cert vereniging voor instrumentale muziek, solist Aafje Heijnis, alt, 8 uur; Café „De Vriendschap": leden vergadering assurantievereniging Helpt Elkander", 2 uur; Electro: „Vrouwen en opium" met George Sanders en Patricia Roc, (18 jaar), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Concertgebouw: (Z.V.U. en Nut) De Rotterdamse Comedle, „Moord bij open doek". 8 uur; Luxor: „In de macht van de gangsters" (18 jaar). 8 uur; Alhambra: Aladdin en z'n lamp", (14 jaar), 7 en 9 uur. GOES. Vandaag Grand; „Vrouwen in de oer tijd", (18 Jaar), 8 uur. idaag. Grote kerk, Concert Goesse zangverenigingen, t.b.v. Rampen fonds, 8 uur. Pr. v. Oranje: Jaarver gadering Chr. school Westwal, 7.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2