Een kwart eeuw Vereniging voor Ziekenhuisverpleging Zeeuwse Almanak Zuid-Beveland prijkt weer in rijke bloesemtooi MUZ GESOMMEERD WERKEN OP SCHOUWEN STOP TE ZETTEN N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 MEI 1953. 1928, BELANGRIJK JAAR VOOR GOES Ledental groeide na schuchter begin in record-tempo Al heeft Goes in de loop der jaren vele aanwinsten gekregen, weinig jaren zullen voor de Ganzestad zo belangrijk zgn geweest als 1928, het jaar, waarin het Gasthuis begon met het opnemen van patiënten, het jaar waarin het ziekenhuis „St. Joanna" werd geopend, het jaar ook, waarin de Vereniging voor Ziekenhuisverpleging Zuid- en Noord-Beve- lland werd opgericht. De ziekenhuizen in Goes waren een harde nood zakelijkheid, tot dusver moesten patiënten, ook de ernstigste, naar Mid delburg of Bergen op Zoom worden vervoerd, hetgeen niet zelden com plicaties meebracht. Toen de ziekenhuizen echter hun deuren hadden geopend, ontstond ook behoefte aan een organisatie, die de patiënten zou helpen de kosten van de verpleging te dragen. Ziekenhuis verpleging was duur toen en zü is er in de loop van de jaren niet goed koper op geworden. En in 1928 bestond naast de onderlinge dokters fondsen, die maar zeer gebrekkig werkten, nog geen ziekenfonds zoals men dat thans kent. De tijd voor oprichting van een dergelijke vereni ging was ryp..,.,. met hoge dokterskosten werd in 1951 ingevoerd en telt thans ook al 4820 leden. De in 1952 ingevoerde indirecte sanatoriumverzekering, welke werd begonnen toen de bewoners van Zee land moesten worden „doorgelicht" in verband met de kans op opname in een sanatorium, startte met 6493 leden. Particulier, De heer A. de Lange, secretaris penningmeester van de Vereniging, met wie wij dezer dagen een onder houd hadden, verklaarde, dat de ver eniging sinds de oprichting volkomen particulier en onderling is gebleven, gericht op zo groot mogelijke steun verlening. Behoudens gelden bij de oprichting heeft de Vereniging nim mer enige subsidie ontvangen. Het financieel beleid is dan ook altijd zeer voorzichtig geweest. Op het ogenblik beschikt de Vereniging over een reserve van ruim 88.000. Op- merkelgk is, aldus de heer De Lange, dat sinds de oprichting altijd een winst van enkele duizenden guldens kon worden gestort in het reserve fonds. Alleen de jaren 1934 en 1935 Het begon met een initiatief van de doktoren Griep te Heinkenszand, en Planteydt en Snoek te Goes, die reeds in 1927 plannen hadden voor de oprichting van een Vereniging voor Ziekenhuisverpleging. Er wa ren vele voorbereidende werkjes, er waren besprekingen met vertegen woordigers van de Goesse bladen en er verschenen artikelen die de be langstelling levendig maakten. Na een oriënterende vergadering op 10 Maart 1928 werd besloten zo spoedig mogelijk tot oprichting van een der gelijke vereniging over te gaan. Het motto van de verenigingzo werd in de statuten reeds vastgelegd zou zijn „Draagt Elkanders Lasten" het doel „de kosten van ziekenhuis verpleging zo weinig drukkend mo gelijk te maken." Op 10 Mei 1928 kwamen in het Schuttershof te Goes 71 personen voor een oprichtingsvergadering bij een onder leiding van mr. dr. A. J. J. M. Mes uit Heinkenszand. Het be gin was gemaakt, de omstandighe den zorgden, dat het ledental in re cord-tempo steeg: een half jaar na de oprichting telde d~ s-ï reeds ruim 5400 leden. vereniging Dat alles gebeurde nu 25 jaar ge leden en het spreekt vanzelf, dat een dergelijk jubileum niet ongemerkt zal voorbij gaan. Op 10 Mei valt ech ter nog niet het officiële jubileum. Dat zal pas worden gevierd op Za terdag 4 Juli, ongeveer de dag, waar op een kwart eeuw geleden met de uitkeringen werd begonnenHet bestuur zal de leden, op het ogen blik niet minder dan ruim 46.000 in totaal, voorzover mogelijk een gezel lig samenzijn aanbieden en er zal een receptie worden gehouden. lp verband met de recente gebeurte nissen in de Bevclanden zal de her denking echter een sober karakter dragen. Ook in Beveland eiste de ramp immers vele slachtoffers en het bestuur is bovendien van mening, dat ook het karakter van de ver eniging geen uitbundige feestviering rechtvaardigt. Het ledental. Een overzicht van het ledental leert, dat dit tot en met 1941 regel matig bleef stijgen. In Juli 1928 be gon men definitief met 3628 leden, in 1938 was het ledental gestegen tot 37.284 in de A.- en B.-klasse d. w. z. de klassen waarin respectie velijk de kosten van 3e en 2e klas se ziekenhuis werden vergoed, sa men. Het topjaar 1941 (40.196) werd gevolgd door een sterke teruggang tot 29.539 in 1942, De bezetter voer de op 1 November 1941 het verplich te Ziekenfonds in en hierdoor kregen velen recht op 42 dagen uitkering van ziekenhuiskosten, zodat de ver eniging door velen als overbodig werd beschouwd. Hierna volgde een gelei delijke stijging tot 1947 toen de vrij willig verzekerden van het zieken fonds gelijke rechten kregen als de vrijwillig verzekerden. Opnieuw volgde toen een daling in 1947 van 34.243 tot 28.099. In 1947 werd be gonnen met het sanatoriumfonds, dat dat jaar 1304 leden kreeg. Voor de aanvullende verzekering, die ga ranties gaf voor patiënten met een ligtgd van langer dan 42 dagen, be stond al direct meer belangstelling; in 1948 maakten hiervan 3387 per sonen gebruik. De C-verzekering te gen een hoger bedrag in verband Katten zoeken een tehuis De Sophia-vereniging tot be scherming van dieren deelt mede, dat zij in haar nood- asyls te Zierikzee en Made (N. B.) vele dieren heeft, voor het merendeel katten, die door haar hulpploegen zijn gered en waarvan de eigenaren nog steeds onbekend bleven. Deze dieren kunnen niet voor onbe- Eerkte tijd in de noodasyls lijven. De vereniging verzoekt hen; die zulk een dier willen opnemen, zich te melden. Korte kerkdienst in VREEMDE MAN. Na het middernachtelijk uur behoort de ontmoeting met een medemens in de meeste Zeeuwse ysmeenten tot de uitzonderingen. De Zeeuwen slapen dan over hei algemeen, hetgeen een gezonde bezigheid is. In Vlissingen hadden wij-echter een na-middernachtelijke ontmoeting mei een medemens, dtie geenszins de in druk wekte voornemens te zijn binnen afzienbare tijd een slaapstede op te zoe ken. De man was werkzaam. Hij deed iets aan het wegdek en was daartoe uitgerust met een soort breek ijzer, dat hij in volle overgave regelma tig tussen de stenen trachtte te stoten. Het dreunde dof door de slaapstilte straat. De man beschikte, merkwaardiger wijze ook over een auto. Een fraaie, lichtgroene auto, die in zijn nabijheid geparkeerd was. Het was een vreemd schouwspel. Wat aarzelend richtten wij ons tot de gentleman-wegwerkier met de vraag welke doelen hij wel nastreefde. Hij ontpopte zich, als een beminnelijk man en was gaarne bereid nadere informa ties te verstrekken „Die gasleiding", sprak hy met een alcoholisch stemgeluid, „die gasleiding gaat altijd weer kapot". .Altijd kapot", herhaalde hu nog eens, keek mistroostig naar de stenen, lichtte z'n hoed beleefd, laadde zn breekijzer in de lichtgroene auto en reed henen. Een vreemde man. Voor scholieren en kantoor personeel Op initiatief van de Hervormde Jeugdraad is Vrijdagmiddag te Goes in de Hervormde kerk de eesrte van een aantal korte kerkdiensten gehou den. De bedoeling van deze diensten is. om scholieren en kantoorpersoneel in' de middagpauze de gelegenheid te geven meer bekend te geraken met het kerkelijk leven. Ds. H. M. Strating sprak over het onderwerp: „De toekomst is aan jou". Hoewel de belangstelling voor dit experiment van de Hervormde Jeugd raad de eerste maal nog niet over weldigend was, mag toch verwacht worden dat volgende week een grotei aantal belangstellenden aanwezig zal zijn. Geneesheer-directeur van Vrederust benoemd Dr. M. v d. Beek uit Amersfoort Naar wij vernemen, is in de vaca ture van dr. P. de Jonge tot genees heer-directeur van „Vrederust" be noemd dr. M. van der Beek, thans waarnemend geneesheer-directeur van de psychiatrische inrichting „Zon en Schild" te Amersfoort. De nieuw benoemde directeur werd geboren op 22 November 1904 te Gen- deren (Noord-Brabant). Hij studeerde aan de Universiteit te Utrecht, terwijl hij zijn specialistische opleiding tot psychiater-ne.uroloog ontving in de Valeriuskliniek te Amsterdam bij prof. dr. v. cL Horst. Daarna was hij veertien jaar werk zaam op de psychiatrische inrichting „Wolfheze" te Wolfheze, terwijl hij nu sedert 1946 verbonden is aan de psy chiatrische inrichting „Zou en Schild" te Amersfoort. Hier oefent hij sedert jaren ook de functie van waarnemend- geneesheer-directeur uit Tevens heeft hij de hoofdleiding van de „actieve" therapie. Dr. van der Beek hoopt dit najaar te --omoveren. waren ongunstig, het verlies, dat toen werd gemaakt en dat vrij aan zienlijk was, werd echter spoedig weer goedgemaakt. De winst komt natuurlijk weer ten goede aan de leden, maar een vereniging als de onze moet altijd over een flinke re serve beschikken om het hoofd te bieden aan jaren waarin veel ziekte- fevallen voorkomen. Belangrijk is, at altijd kan worden doorgegaan met uitkeren. Voorts vertelde de heer De Lange, dat de vereniging zich tot voor kort alleen heeft beziggehouden met het verzekeren tegen ziektekosten voor zover het verpleging in een zieken huis betreft. Sedert kort is het ech ter ook mogelijk zich tegen bijko mende kosten te verzekeren. De opnamen. De opnamen blijken in de loop van de jaren percentsgewijs vrij sterk te zijn toegenomen, zij het ook weer- met een teruggang in de oorlogsja ren. Was het opnamen-percentage in 1928 0,82 in 1952 bedroeg dit 3 in de derde klasse. Merkwaardig is, dat 2e klasse-leden in 1952 het percentage 7,90 halen. Hieruit blijkt dus, dat de beter gesitueerden zich spoediger tot opname in het zieken huis laten bewegen. Met de stijging van het ledental stegen natuurlijk ook de uitgekeerde bedragen sterk, trouwens de hogere dokterskosten waren hieraan ook niet vreemd. In de 25 jaar van haar bestaan keerde de vereniging in totaal aan verpleegkosten uit 1.008.549,70 en aan bijkomende gelden (sanatorium, hogere kosten e.d.) 624.635,45, hetgeen een som maakt van niet minder dan 1.633.230,15. Bromley F.C. komt nog niét Het bezoek van Bromley F. C. aan Vlissingen tijdens de a.s. Pinksterda gen kan doorgang vinden. Het lag in de bedoeling van de Contact-Organi satie de wedstrijd tegen het vertegen woordigende Vlissingse elftal op Za terdag vóór Pinksteren te doen spe len. Het blijkt voor Bromley F. ,C. echter onmogelijk te zijn, om reeds 's Vrijdags te arriveren, 's Zondags spelen is echter, mede in verband met' de nog te spelen competitiewedstrij den, niet mogelijk. Het ligt thans in de bedoeling, dat Bromley F. C. Vlissingen in de twee de helft van Augustus zal bezoeken. Jeugdige dieven te Middelburg De politie té Middelburg "hééft .di-je jon&ais, een van 17 jaar eri twee van 15 jaar, aangehouden, die zich schul dig hebben gemaakt aan diefstal en heling van f 50. Eén der knapen drong binnen in een woning aan de Eigen- haardstraat en stal f 50 uit een dres soirlade, terwijl zijn kornuit op de uitkijk stond. De derde jongen deelde in de buit. Drager M. W.O. te Biezelinge dodelijk verongelukt Gistermiddag ontstond op de rijks weg Bergen op Zoom-Vlissingen, ter hoogte van de Donkereweg te Bieze linge een aanrijding, welke aan de 76-jarige heer, E. Kant uit Biezelin ge liet levèh heeft gekost. De heer Kant kwam op de fiets van Goes. Vermoedelijk lieeft hij bij het oversteken niet gemerkt, dat er ach ter hem een personenauto aan kwam rijden. Hóewei de chauffeur van de auto, de heer J. v. G. uit Wemeldin- ge krachtig remde, kon hij een aan rijding niet voorkomen. De wielrijder werd door de rechtervoorkant van de auto gegrepen en enkele metersmee- gesleurd. Direct werd het slachtoffer overge bracht naar het ziekenhuis te Goes, doch bij aankomst bleek hij reeds overleden te zijn. De heer E. Kant was oud-Atjeh- strijder en drager van de Militaire Willemsorde. Houten noodwoning van AKU Arnhem voor Kortgene. Tijdens een bezoek, dat burgemees ter A. A. Schuit van Kortgene met enkele ambtenaren aan Arnhem bracht, werd door de A.K.U. een houten noodwoning voor Kortgene beschikbaar gesteld. Deze woning is door arbeiders van de A.K.U. in hun vrije tijd gemaakt en zal zeer bin nenkort naar Kortgene vervoerd wor den. In de sociëteit voor ouden van da gen hield burgemeester Schuit voor de Arnhemse ouden van dagen een causerie óvér de ramp. Deze bijeen komst wérd ook bijgewoond door de Arnhemse werklieden, die Kortgene vlak na de ramp te hulp kwamen. Tevens werden enkele filmpjes van het noodgebied vertoond. De ouden van dagen hebben huishoudelijke arti kelen verzameld. die eveneens bin nenkort naar Kortgene worden ver zonden. 77ste lijst; van slachtoffers Het informatiebureau van het Ne derlandse Rode Kruis heeft de 77e l\jst van geborgen eri geïdentificeerde 'slachtoffers van de watersnood uit gegeven. Deze bevat voor Zeeland slechts één naam: Oosterland: Koopman, Laurens Mari nus, laatste adres: Rijksweg A 341. ONVERWACHTE EIS. Raad van beheer: „Wij werken rustig verder! Geen sprake van stopzetting' Het A.N.P. deelt mede, dat de heer A. H. Looyen uit Den Bolder, lid van de raad van beheer van de Maatschappij tot Uitvoering van Zuider zeewerken, mede namens zes deelhebbers, de M.U.Z. gesommeerd heeft de uitvoering van de werken op Schouwen-Duiveland onmiddellijk te staken. De heer Looyen heeft deze sommatie via zyn raadsman doen uitgaan. De eisers basseren zich bg deze sommatie op het feit, dat de M.U.Z. is opgericht uitsluitend om werken in de voormalige Zuiderzee te verrich ten. Krachtens de statuten mogen werken daarbuiten alleen worden uit gevoerd, wanneer alle aandeelhou ders daaraan hun goedkeuring hech ten. Dit zou volgens de eisers niet zijn gebeurd bij het aannemen van de werken op Schouwen Duiveland, wes halve zij dit besluit, dat volgens hen door een belangengroepering binnen de M.U.Z. is doorgedreven, onrecht matig achten. „RUSTIG DOORGAAN" Wij hebben ons over dit A.N..P.-be richt in verbinding gesteld met de secretaris van de raad van beheer, ir. N. de Ronde Bresser uit Wassenaar. „Men behoeft zich op Schouwen Dui veland niet ongerust te maken", al dus luidde zijn commentaar, „er Eerste aardbeien aan veiling te Kapelle Vrijdagmiddag werden op de vei ling te Kapelle de eerste aardbeien aangevoerd, de kweker hiervan was C. Baas te Kapelle. De aardbeien no teerden de prijs van 9 cent per stuk. Zeeuwen in examencommissie In de commissie, die dit jaar te Rotterdam de examens ter verkrijg- ging van de hoofdakte zal afnemen, zgn uit Zeeland benoemd de lieren D. R. Klootwijk, leraar aan het open baar lyceum te Goes, L. G. J. Locke- feer, leraar aan het Jansoniuslyceum te Hulst en P. van Oogen, leraar aan de Chr. kweekschool te Middelburg. Advertentie HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. OOGSTVOORUITZICHTEN NIET ONGUNSTIG. Veel verloren, maar ook veel gespaard In het komende weekeinde zullen weer velen langs de Zuid-Bevelandse wegen trekken om van het telkenjare terugkerende en steeds weer aan- trekkeigke schouwspel te genieten, welke de bloeiende boomgaarden bie den. Veel schoons ging door de ramp verloren en de bomen die in het water of op de geïnundeerd geweest zynde gronden nog voor de laatste maal hun witte of zaehtrose bloesemtooi ten toon spreiden, wekken een trieste stem ming op. Doch gelukkig is er ook veel echte bloesempracht gebleven in de niet overstroomde delen, als rond Kapelle, Wemeldinge, 's-Gravenpolder Gelukkig voor de natuurliefhebber, die nog enkele dagen van dit kleuren spel kan genieten, doch gelukkiger nog voor de Zeeuwse fruitteelt, een der pijlers waarop de welvaart in de ze streek rust. Hoewel de teler eerst de balans kan opmaken wanneer de vruchten zijn geoogst, is de rijkdom van de bloe- mentooi toch reeds enige aanwijzing voor wat hij mag verwachten. Over het algemeen kunnen deze verwacht tingen hoopvol zijn. De kersen, die met de pruimen en peren aan het afbloeien zijn, hebben der traditie getrouw een zeer rijke bloemendracht vertoond. Ook de prui men hebben voldoende gebloeid, hoe wel de krozen hier en daar wel enige last van de koude hebben ondervon- den. De peren deden het over het alge meen matig, met name de rassen Le- gipont, Gieser Wildeman, Beurré Har dy en Bonne Louise. Er mag daarom niet op een rijke perenoogst gerekend worden. R.S. STOKVIS ZONEN N.V. 140 dealers en subdealers, 4 overal In Nederland. ^WwwwwVCSw over het algemeen goed bestreden worden. Op de bespoten percelen werd nog weinig schurft gevonden. Hoewel het voor de fruittelers nog te vroeg is om te juichen, kan behou dens grote tegenslagen op een goede kersen-, pruimen- en appeloogst ge rekend worden. De peren zullen ma tig zün, terwijl het klein fruit ook een goede oogst kan brengen, mits de re gen niet te lang op zich laat wachten. Door het uitvallen van de jonge boomgaarden in de inundatiegebieden zal de totale Zeeuwse fruitoogst uiter aard wel belangrijk minder zijn dan vorige jaar. Daarentegen bloeien de appels over het algemeen weer rijk. Wel zijn ver schillende rassen min of meer aan beurt jaren onderhevig, o.a. de Laxton Superbe., en Ellisons Orange, die een matige bloei vertonen. De goudreinet stelt door dezelfde oorzaak eveneens Op vele bedrijven teleur. KLEINFRUIT VRAAGT OM REGEN Het kleinfruit heeft een vrij goede stand. Hét uitblijven van regen is ove rigens niet gunstig voor de aardbeien om een goede vruchtzetting te bevor deren. De bessen hebben overvloedig gebloeid. De kruisbessen zullen totaal wel een mindere oogst opleveren, het geen echter een gevolg zal zijn van het feit, dat vele struiken werden ge rooid in verband met de lage prijs van vorig jaar. Bij de rode en zwarte bessen zal door de koude nachten wel licht enige rui gaan optreden. De bramen gaven eveneens een goe de bloei te zien. Hetzelfde -vas het ge val met de frambozen, doch de oogst hiervan zal niettemin enigszins ge drukt worden, omdat men op verschil lende percelen met stengelziekte te kampen heeft. Het ras Malling Pro mise, dat enige jaren geleden vanuit Engeland werd ingevoerd en een gro te productie gaf, blijkt thans zeer ge voelig voor wateroverlast, Op perce len met minder doorlatende grond vertoont dit ras afstervingsverschijn selen. Daar juist veel Malling Promise werd aangeplant, zal dit de frambo- zenoogst wel enigszins ongunstig be- invloeden. Met de ziektebestrijding is het tot dusver ook goed verlopen. Dgar er weinig bladluiseieren waren, hadden vele telers geen winterbespuiting toe gepast. Achteraf viel de aantasting toch niet mee, doch met parathion is deze plaag onderdrukt. De schurft kon Twee helicoptères per dag van Rotterdam naar Brussel Begin September zal de helicopter- dlenst tussen Rotterdam en Brussel worden geopend. Dit wordt de eer ste geregelde passagiersdienst per hefschroefvliegtuig, welke ter wereld wordt geopena. Dagelijks zullen er twee vluchten worden gemaakt, wel ke zeventig minuten zullen duren. De toestellen kunnen zeven perso nen vervoeren en zullen eventueel in Antwerpen een tussenlanding uitvoe ren Zoals bekend wordt gepoogd in Vlissingen een tussenlanding te ver- krggen. Daartoe zou by deze stad een landingsterrein in orde worden ge maakt. Ramp deed werklozen- cijfer dalen In drie maanden van ruim 4500 tot 861 Uit dezer dagen bekend geworden cgfers over de werkloosheid in Zee land blijkt, 'dat deze na de ramp van 1 Februari snel is afgenomen. Einde Januari waren er nog 4551 werklozen welk aantal een maand later reeds' tot 1845 was gedaald. Op 31 Maart bedroeg het aantal werklozen nog slechts 1026, en eind April was dit nog verder gedaald tot 861. De daling was het grootst in de sectoren van de landbouw, de bouw vakken en de ongeschoolden. Het her stelwerk heeft blijkbaar aan grote groepen werklozen arbeid verschaft. wordt op het eiland rustig doorge werkt". Naar ir. de Ronde Bresser ons me dedeelde, heeft deze sommatie be trekking op interne moeilijkheden, die op de uitvoering van tie werken geen enkele invloed uitoefenen. Hy achtte het zeer twijfelachtig of de heer Looyen in zün actie gesteund zou worden door zes mede-deelhebbers. „Hij sommeert ons de werken te sta kenWij zouden hem willen som meren de namen van deze zes aan deelhouders te noemenaldus ir. de Ronde Bresser. „Nogmaals: er is geen sprake van, dat de werken op Schouwen-Duiveland worden stopge zet". Twee-en-zestig jaar wagen maker te Wilhelminadorp De 75-jarige Hubrecht Mol doet het nóg „als sport" Wagenmaker Is een van die beroe pen, welke door de evoluties van de twintigste eeuw min of meer drei gen uit te sten-en. Het zijn veelal de ouderen die dit vak trouw bleven, terwijl de jongere generatie door de beperkter geworden bestaansmoge lijkheden zich hiertoe weinig aange- tokken gevoelt. Een van die oude gade, de wagenmaker van Wilhelmi nadorp» Hubrecht Mol, zal Maandag 75 jaar worden. Van zijn 13de jaar af, heeft hij Sn de polder als wagenmaker gewerkt. Eerst als knecht bij zgn oom, later als baas en sinds verscheidene jaren staat zijn zoon thans in de zaak. Van ophouden wil Mol sr. echter nog niet weten. „Ik beschouw het nu meer als „sport". Stilzitten is niets voor mij". En ondanks zgn bijna 75 jaren gaat hij ook nóg niet voor zwaar werk Uit de weg. Het is alles zoveel veranderd in ae laatste halve eeuw. De houten wie len werden vervangen door luchtban den. „Vroeger moest je er achteraan lopen om mijn werk te krijgen, doch nu komen ze vragen of je asjeblieft eens wil helpen, wanneer het om het echte wagemakerswerk gaat". Mol heeft echter met het getij ook de ba kens moeten verzetten, zodat hij zich meer op ander werk is gaan toeleg gen. Vacantie heeft h(j nooit gehad. „Dat gaat niet als je eigen baas bent". Maar in de „muziek" en in de schietvereniging ten tijde Van de Transvaalse oorlog, had hij voldoende ontspanning. En hg is er gelukkig gezond bg gebleven ook. In al die ja ren is hij maar één dag ziek geweest. En hg hoopt er nog een tijdje mee door te gaan. Dat zaagsel is blijk baar gezond! Twee beruchte smokkelaars op heterdaad betrapt Eén van hen was uit de gevangenis uitgebroken Ambtenaren van I. en A. zgn er Sn de buurtschap De Nolle bij Uzendijke in geslaagd twee beruchte smokke laars te arresteren. Een der ambte naren sommeerde de chauffeur van een grote personenauto om te stoppen maar deze gaf aan het bevel geen ge volg. Een iets verder staande collega wist echter onder bedreiging met zgn karabgn de chauffeur tot stoppen te dwingen. Een der twee inzittenden stoppen te nzittende ïappei >cn gc wist aanvankelijk nog te ontsnap] maar werd enige tgd later toen ge pakt. De ander was er direct reeds by. Achter in de auto werden niet min der aan negen kalveren aangetroffen. Beide smokkelaars bleken reeds „goede bekenden" te zgn, nl. J. L. A. C„ een oud-IJzendijkenaar, die tegen woordig in België woont, en O. M. uit Water f liet. Hun was reeds geruime tgd geleden de toegang tot net Ne derlandse grensgebied ontzegd. Bo vendien zit er voor C. nog meer in het vat. Hij wordt nl door de Nederland se politie gezocht omdat hg enige tgd geleden uit een gevangenis in Holland is uitgebroken. C. en M. zgn inmiddels reeds naar Middelburg overgebracht en daar voor de officier van justitie geleid. MIDDELBURG. Vandaag Schuttershof: Toneelavond „De Volksstem", „De houten ham", 8 uur; Gouden Poorte: Gezellige bij eenkomst Drents-Overijsselse-Gelderse vereniging, 8 uur; Polderhuis: Verga dering Polder Walcheren; Electro- bloscoop: „Er kan nog meer bij" met Cary Grant en Betsy Drake. (14 jaar). 7 en 9.15 uur. Morgen Electro: „Er kan nog meer bij", 3.30, 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Angst voor het huwelijk", (18 j.7 en 9 uur; Luxor; „Zonen der Sioux", (14 j.7 en 9 uur; Cosy Corner: Duo Abels-v. Eek, 8— 11,30 en 124 uur; Concertgebouw: Propaganda-feestavond ABVA. 7.30 u. Morgen Alhambra: Als vandaag. 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag. 3, 7 en 9 ,uur; Cosy Corner: Als vandaag 3— 6 en 8—11.30 uur. GOES. Vandaag Grand: „The African Queen", (14 j.), 7 en 9 uur- Morgen Grand; Als vandaag, 3, 7 en 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2