Zioin Zijpe PREDIKBEURTEN DE PROBLEMEN VAN SCHOUWEN WERDEN BESPROKEN WALCHEREN KAMERLID F. H. v. d. WETERING OVER RAADSVERKIEZINGEN ZATERDAG 9 MEI 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 STICHTING „NIEUW SCHOUWEN-DUIVELAND" Ernstige critiek op beide bootverbindingen In de vergadering van de stichting „Nieuw Schouwen.Dirveland" is me degedeeld dat de door de R.T.M. in te leggen Kaagboot voor de d:enst ZierikzeeAnna Jaeoba Polder niet over voldoende motorische kracht blijkt te beschikken, zodat verbete ring niet overeenkomstig de in dit verband gedane toezeggingen is. Met het oog op de critiek op het vervoer per Roggen! aat", tussen Zierikzee en Katse Veer. heeft het provinciaal bestuur mede<redertd. dat de „Koningin Emma", die zou wor den ingelegd, in de haven van Zie rikzee niet kan draaien. Het is nood. zakelijk dat de haven wordt uitge baggerd. Tot de Sabena is een verzoek ge richt Schouwen-Duiveland te willen opnemen in een helicoptère-dienst. Het herstel en de verbetering van de weg lang de Langendijk. in het Noorden van Schouwen paar de Westhoek van het eiland zal nog wel drie maanden duren. Zoals wij reeds meldden, zal het verkeer over deze weg voorlopig zijn gestremd. Bij de directeur-generaal der P.T.T. is aangedrongen op een snelle en vol ledige automatisering van de tele foon op Schouwen-Duiveland. Naar verluidt zou de automatisering kans van slagen hebben. Waar blijven de barakken Aan de minister zal worden ge vraagd waar de door hem toegezegde barakken blijven. Zeer ontstemd bleek men over de belemmering die vaak door gemeente en andere in stanties in de weg wordt gelegd om te komen tot barakkenbouw door particulieren. Nadeel voor natuur schoon mag thans geen factor van betekenis zijn. De minister zal wor den verzocht er bij de gemeentebe sturen op aan te dringen bij de plaat- cing van barakken de groots moge lijke soepelheid te betrachten. Reserve voor Schouwen Van het Rampenfonds is bericht ontvangen dat de vrees, dat SchouT wen-Duiveland wat betreft de scha devergoeding achter het net zou vis sen, niet is gefundeerd. Er zullen voldoende fondsen in reserve worden gehouden voor het ogenblik dat het eiland droog is. Aan de griffier van de Tweede Ka mer is een schrijven gericht, waarin wordt medegedeeld dat de stichting gaarne bereid is een excursie te or ganiseren, zoals is voorgenomen door de Watersnoodcommiss'e. Wat de rampschade betreft was de algemene indruk dat er ten aanzien van de huisraadschadevergoeding nog te weinig zekerheid en duidelijkheid bestaat. Aanbesteding De architecten Steen en Tuinhof te Vlissingen besteedden Vrijdag namens de heer J. Stroo te Ritthem in het openbaar de bouw aan van een. wo ning en schuur met bijkomende wer ken. Er werd als volgt ingeschreven- Polderdijk. Nieuw- en Sint Joos- land, f 33.550; Stonpels, Middelburg f 34.000; Joziasse. Middelburg, f 34.300- Christiaanse, Koudekerke, f 34.450: Bom en Zonen, Burgh, f 34.600; Poel man en Zn.. Ritthem. f 34.960; Wal raven. Sint Laurens, f 34.950; Olysla- ger, Middelburg, f 35.000. Sportkeuring In ons verslag van de oplichting van het Sportkeuringsbureau te Goes is helaas een zeer storende correctie- fout geslopen. Gemeld werd. dat o.a. de K.N.V.B reeds een jaarlijkse keu ring heeft; dit moest echter zijn de K.N.Z.B. (Kon. Ned. Zwembond). FILMS IN ZEELAND Er kan nog meer bij. „Allergenoegelijkst", dat is de juiste kwalificatie voor de pittige Ameri kaanse film Er kan nog meer bij (Room for one more) in Electro te Middelburg. Zij plaatst ons midden in het milieu van het echtpaar Rose, die behalve hun drie eigen kinderen ook nog twee kinderen hebben ge adopteerd. Het spreekt vanzelf, dat er in het huis vol kinderen (en huis dieren) zo het een en ander gebeurt en regisseur Norman Taurog heeft daarvan een aardig beeld gegeven. film is het aardigst, wanneer zij zich bezig houdt met de humoristi sche complicaties in het huisgezin. Cary Grant maakte een kostelijke creatie van de pa, Betsy Drake was goed als de ma en een heel stel kin deren droeg er het hunne toe bij om deze levendige f:lm tot een olezierige tijdsnassering te maken. Een zeer sérieuze en over het ge heel genomen wel overtuigende pro bleemfilm gaat onder de nogal sen sationele titel Angst voor het huwe lijk (A modern marriage) in A'ham- bra, Vlissingen. In een boeiend en door nog onbekende artisten als Mar garet Field en Robert Clarke ge speeld verhaal wordt het probleem van de frigide vrouw op een eerlijke en ge'ukk-'g allerminst goedkope wij ze behandeld. De bekende radiospre ker over sexuele vraagstukken ar. W. F. Storm sprak een inleidend woord bij deze film. De Injuns" zijn weer op pad in de Wild-Westfilm Zonen der Slonx (The Savage), welke in Luxor te Vlissin gen draait. Een actievolle Indianen- film, waarin de attaque van de rood- hu'den wel het meest spectaculaire schouwspel vormt. De acteur Charles Heston speelt de hoofdrol, terzijde gestaan door een aantal jonge „ster ren", zoals Susan Morrow, Peter Hanson en Joan Taylor. Bij het ministerie van binnenlandse zaken is aangedrongen op een onder zoek door deskundigen naar de stij gingstendens, die de prijzen van al- 'erlei artikelen in dit gebied verto nen. Kleding Inzake de kledingvoorziening is een schrijven gericht aan het minis terie van Sociale Zaken. B. en W van Zierikzee. de directie van het Rampenfonds en de directie van het Rode Kruis. Gewezen werd o.m. op het feit, dat de evacué's meer en betere kleding ontvangen dan de achterge blevenen en de dijkwerkers. De stichting wil in deze coördine rend optreden. Alleen van het Ram penfonds was antwoord ontvangen waaruit o.a. blijkt, dat de verstrek king door Het Rode Kruis gesch'edt en dat wordt aangenomen, dat er geen onbil'ijkheden geschieden. Voor Zeeland zijn pas grote hoeveelheden goede kleding verstrelct. Besloten werd eerst het antwoord van het Ro de Kruis af te wachten. Inzake de vertegenwoordiging der vissers in het bestuur der stichting zal de voorzitter contact openemen met de voorzitter van de Vjssersver- eniging „Helpt Elkander". De noodzakelijkheid van het hou den van een openbare vergadering werd erkend. Zoveel mogelijk mensen moeten met het werk der stichting in contact gebracht worden. De pro paganda moet, zo mogelijk, ook lan delijk gevoerd worden. Een propagandacommissie werd benoemd. Hiervan maken deel uit de heren P. Heering, J. Stevense, A. M. Geluk, A. Brand, M. J Bij de Vaate en G. J. Vorstheuvel Labrand. In het ontwerp-werkprogramma werden enkele redactie wijzigingen aangebraeM. Beveland behoeft het water niet langer te koken WALCHEREN VOLGT WELDRA De directie van de waterleiding maatschappij „Zuid-Beveland" heeft bekend gemaakt, dat het niet langer nodig is het drinkwater te koken voor het gebruik. Deze maatregel Is niet langer van kracht, omdat de risi- co's welke de toevoer van drinkwater in de afgelopen weken hebben be dreigd, thans zo goed als opgeheven zijn. Van de zijde van de waterleiding maatschappij „Midden-Zeeland" ver namen wij, dat ook op Walcheren het water zeer binnenkort niet meer ge kookt behoeft te worden. Totdat ech ter een officiële mededeling hierover wordt gedaan, verdient het aanbeve ling met het koken van het water voor inwendig gebruik voort te gaan. De directie van de W.M.Z. deelde verder mede, dat volgende week wordt begonnen met het tweede ge deelte van de watervoorziening in het weidegebied van Walcheren. Zo als bekend werd de Zuidwatering reeds van waterleiding voorzien. Het gebied dat nu zal worden afgewerkt omvat de Schellach tussen Veere en St. Laurens en de St. Laurens hoek, ten Westen van het kanaal door Wal cheren. Directeur-generaal der P.T.T. naar Middelburg Officiële opening kantoor inspectie der Posterijen De zetel van de inspectie-afdeling der Posterijen en Telegrafie voor Zee land en West-Brabant is, zoals be kend, van Breda naai' Middelburg overgebracht. Naar wij vernemen zul len de daarvoor ingerichte lokalitei ten boven het postkantoor aan de Lange Noordstraat op Maandagoch tend 18 Mei officieel in gebruik wor den genomen. De directeur-generaal van de P.T.T. zal daarbij aanwezig zijn. Noods>: ,ai brug werd op haar piaats gehesen Zoals reeds aangekondigd werd gis teren te Vlissingen de noodspoorbrug over het kanaal door Walcheren, welke door de Kon. Mij. ï.De Schelde" zal worden gebruikt, op haar plaats gebracht. Naar wij vernamen lag—aan vankelijk in de bedoeling de brug eer der aan te brengen; er moest echter worden gewacht tot de oude Keer sluisbrug met behulp van de drijvende bok „Sperwer" was gesloopt, opdat deze bok nog naar de binnenhaven kon worden versleept. De circa 30 ton wegende nieuwe spoorbrug werd gistel-morgen door .de firma Bijker, eveneens met de „Sper wer", bovén de masten gehesen waar na het passen en meten begon om de brug op haar plaats te krijgen. Tegen half elf rustte de brug over de door vaalt tussen de vaste bruggedeelten Inde middaguren werden de contra gewichten met de evenwichtskabels aangebracht en later werden ook de hijskabels bevestigd, zodat de brug in dien nodig reeds vandaag kan worden opgehaald om de wachtende schepen zo snel mogelijk doorgang te verlenen. Nu waarschijnlijk per 15 Mei in Zee land weer met het goederenvervoer per spoor zal worden begonnen, begint de behoefte aan een goede verbinding van „De Schelde" met het station zich te doen gelden. Met de grootste spoed zal de brug dan ook worden afge werkt. De opleveringsdatum voor de brug is echter vastgesteld op 30 Mei,, zodat niet mag worden verwacht, dat voor die tijd reeds veel verkeer over de brug mogelijk zal zijn. RAAD ARNEMUIDEN Ontslag en benoeming aan openbare lagere school Vrijdag vergaderde de raad van Arnemuiden onder voorzitterschap van burgemeester J. v. d. Bos. Deze deelde mede, dat tot heden is uitbe taald een bedrag van f 23.987,89 als gevolg van de watersnood. Naar aan leiding van het verzoek van het be stuur der bijz. lagere school op Geref. grondslag om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding, besloot de raad de vergoeding vast te stellen voor het jaar 1953 op f 3959,41. Een voorstel van B. en W. om over te gaan tot vernieuwing van meubilair en leermiddelen van de o.l. scholen in de kom en in Kleverskerke, hetgeen voor beide scholen tezamen f 15.000 zal bedragen, werd aanvaard. Aan de heer L. J- van Boven, on derwijzer aan de o.l. school, werd op diens verzoek eervol ontslag ver leend wegens zijn benoeming te Zaamslag. In de hierdoor ontstane vacature werd benoemd de heer M. Kabboord te Wolf aartsdijk. Daar de salarisregeling voor het personeel ter secretarie niet in over eenstemming is met de geldende nor men, werd tot vaststelling van de door B. en W. voorgestelde verorde ning besloten. Voorts werd besloten tot aankoop van een graflift. Bij de rondvraag werd geïnformeerd of een gedeelte van de burgemees ter Lanasheerweg wat opgeknapt kón worden. De voorzitter deelde mede, dat opdracht gegeven zal wor den om het gedeelte van de Molen weg af tot aan de spoorwegovergang te verbeteren. Voorts uitten enkele raadsleden hun teleurstelling over de toewijzing van gronden in de Qiiar- lespolder aan de gemeente 's Heer Arendskerke. Oranjevereniging Biggekerke De Oranjevereniging te Biggekerke hield een openbare vergadering in de zaal Simpelaar. Na het openings woord van de voorzitter, de heer P. Wijkhurjs, warén secretaris en pen ningmeester aan de beurt voor notu len en jaarverslagen. Bij de bestuurs verkiezing werden herkozen de heren A. v. d. Heijde, J. Tange en F. de Wolf. Na enkele mededelingen voor namelijk over het te houden kinder feest op 29 Juni a.s., sloot de voorzit ter de vergadering. Vicaris Mees nam afscheid. In gebouw „Rehoboth" te Souburg werd door de Ned. Herv. kerk, onder leiding van ds. de Stoppelaar een ge meente-avond gehouden. Na opening op de gebruikelijke wijze behandelde spreker de nieuwe formulieren by het H. Avondmaal, zoals die door de Ge nerale Synode bij de nieuwe kerk orde werden vastgesteld. Nadat het onderwerp grondig en duideijlk was behandeld werd even gepauzeerd. Na de pauze maakten enkele aanwezi gen gebruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Van vicaris Mees, die 7 maanden in Souburg werkzaam was werd op diens vër- zoek op eenvoudige wijze afscheid ge nomen. Ds. de Stoppelaar dankte de heer Mees voor de prettige samen werking en voor het vele werk, dat hij in het belang van Souburg heeft verricht. Ook mevrouw Mees werd in deze dank betrokken. Nadat zowel de vicaris als mevrouw Mees hartelijk voor deze afscheidswoorden hadden gedankt, werd na het samen zingen van gezang 282 besloten met dank gebed, waarin ds. de Stoppelaar voorging. Vereniging voor Bijzonder L.O. In de vergadering van de Ver voor bijz. lager onderwys te Arnemuiden onder..leiding van de heer K. Steke- tee, werden de jaarverslagen uitge bracht en het bestuurslid de heer J. Boone, die reeds 25 jaar besturslid is herkozen. In de vacature P. Boone Iz- werd .tot bestuurslid gekozen de heer G. v. d. Ketterij Lz. UITSLAG VERKOPING. Notaris B. A. van Verre te Middel burg verkocht in het openbaar te Me- liskerke twee huizen met erf en tuin aan de Valkenburgsestraat 11 te Me- liskerke (groot 5 are 28 centiare) aan de heer L. Roose Wzn. te Koudekerks voor f 1756. Architecten-examen De heer C. A. Dees te Rheden, vroe ger te-Terneuzen, slaagde in Amster dam voor het samen B.N.A.-archi- tect. Meubelfabriekje in Hulst uitgebrand In de timmermanswerkplaats en meubelfabriek van de heer N Man- naert aan de Pottestraat te Hulst brak Donderdagavond brand uit De brand weer was spoedig ter plaatse, doch kon niet voorkomen, dat het pand uit brandde. De materiële schade is aan zienlijk. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak. 65 jaar getrouwd Vandaag Zaterdag viert het echtpaar HoutekamerKallemein te Wolfaartsdrjk zijn 6o-jarige echtver eniging. Universitaire examens Aan de Hogeschool te Rotterdam slaagde de heer L. Groosman uit Middelburg als doctorandus in de economie. „Het gaat vóór alles om zedelijke beginselen" Voor leden van de Statenkringen Middelburg en Vlissingen der Chris- telyk-Historische Unie hield het Tweede Kamerlid de heer F. H. van de Wetering Vrijdagavond in de Bo- fardzaal te Middelburg een rede over e houding van de CR. bij de aan staande gemeenteraadsverkiezingen. Vandaag spreekt hij deze rede in Goes uit. Spreker zette de betekenis van de ze verkiezingen en van de gemeente raden uiteen Nooit is de mens dich ter bij zijn bestuur en nooit zal hfl de practijk van zijn overtuiging beter Walcheren ZONDAG 10 MEI. Noil. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theumlsse. Arnemuiden 10 en 6, dhr. Stekelenburg, 2.30 ds. Kalk man. Biggekerke 10 en 2 ds. Abbing. Domburg 10 ds. Maas, 7 ds. v. Wil- lenswaard. Gapinge 2 ds. de Boer. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Win terswijk. Kleverskerke 2 ds. v." Oyen. Koudekerke 10 ds.Durkstra, 7 ds v. Dijl. 't Zand 10 ds. v. Dijl 7 ds. v. Empel. Meliskerke 2.45 ds. Muller. Middelburg Nieuwe kerk 10 ds. Don, 7 ds. Pynacker Hordijk, Oost- kerk 10 ds. Sneller. Electro-Bioscoop 10 ds. Aalders. Nieuw- en St. Joos- land 10 en 2.30 ds. Pynacker Hordijk. Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Hartjes, 7 ds. de Stoppelaar, 9.30 „Rehoboth" Jeugdkerk, Vliss.str. 2 30 ds. v. DijL Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. v. d. Wind. Ritthem 10 ds. de Stoppelaar, 2.30 ds. Muller. Veere 10 ds. v. Oijen. Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. v. Willemswaard, 5 ds. Kloos terman. Engelse kerk 9.30 kerk voor jongeren. Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Muller (Voorb. H.A.), Havendorp 10 dhr. Dronkers. Vrouwenpolder 10 ds. de Boer. Westkapelle 9.30 ds. Oosthoek, 2.30 ds. Wagener, 7 ds. Sneller (jeugdd.) Zoute'ande 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds. Oosthoek. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 ds. v. Til, 2 leesd.; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Meister; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hofpl.) 9.30 dH. Spier, 2 en 5 ds. Veldkamp; Noorderkerk 9.30 ds. Veldkamp (bev. ambtsdr.), 5 ds. Spier; Lutherse kerk 7.15 de heer De Jonge; Oost en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder (N.H. kerk) 2 en 7 ds. v. Til; Westkapel le 9.30 leesd., 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 ds. v. Otterlo; Vlissingen 8 en 4.45 ds. v. Otterlo. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden Zaterdag 9 Teraardebestelling stoffelijk overschot mej. M. J. de Vos Onder enorme belangstelling werd Vrijdagmiddag op de begraafplaats te Westkapelle het stoffelijk overschot teraardebesteld van mej. M. J. de Vos. onderwijzeres aan de openbare lageie school, die op zo droeve wijze om hel leven is gekomen. Vele bloemstukken dekten de baar. Aan de groeve werd gesproken door burgemeester mr. M Tydeman, het hoofd der school, üe heer I. v. d. Sande, een broer van de overledene de heer P. de Vos en ds Oosthoek, die voorging in gebed. Een zwager van de overledene dankte voor de belangstelling bij deze indruk wekkende plechtigheid. Benoeming De heer C. Maaskant, hoofd der openbare lagere school te Kruinin- gen, is benoemd tot onderwyzer aan een openbare lagere school te Amers foort. VAN TOT Sluis is dan wel bekend om zijn „cra- mique", maar dat betekent geenszins, dat men in het stadje van het Belfort alleen maar krentenmik eet. De vissers deden zich deze week tenminste aan heel iets anders tegoed. Bij de heer H. van Craey- nest kwamen zij bijeen voor hun jaar lijkse palingmaal en dat lijkt ons toch niet te versmaden. Toen alleen de graten nog over waren bleven de heren bijeen voor een ..kaartje en een praatje". Vis serslatijn? Helemaal niet, het was puur Zeeuwsch-Vlaams wat er gesproken werd! Niet minder dan 35 jaar lang was de heer A. Bergers voorzitter van de coöpe ratieve boerenleenbank te St. Annaland en ai is dat aan- geen officieel lubllei m wii vinden het toch een prestatie om trots op te zijn Het bestuur van de Coöperatie ve Raiffeïsenbank te Utrecht heeft daar blijkbaar evenzo over gedacht. Het zono de heer Bergers een fraaie oorkonde als blijk van waardering voor al het werk in die 35 jaren verricht. Onverminderd zal de activiteit in het komende seizoen voortgaan zo besloot de zwemvereniging „Het Vrije" te Sluis. He» secretariaat van de heer M. Leenhoutt werd overgenomen door de heer F. A Ko lijn. Besloten werd verder in het zwem bad enkele verbeteringen aan te brengen en een internationale zwemwedstrijd te organiseren tussen Hoecke (B.) en Sluis Waaruit maar weer eens blijkt, dat men zich te Sluis niet onvoorbereid in het wa ter zal begeven. Kort en Klein Ged. Staten van Zeelanc hebben oe- noemd bij de Prov, Stoombootdiensten tot matroos de heren P. F de Feijter en A. Hoogstad en tot stoker de heer C. van Beveren. De r.k. harmonie te Sluiskil gaf in de tent onder ruime belangstelling een geslaagd concert Voor het vakexamen slager slaagde' te Utrecht de heer H. Gregoire uit Sluiskil Te Philippine is men op het ogen blik bezig met het aanleggen van een ge deelte van het stamriool naar de zuive ringsinstallatie over het voormalige tram emplacement. Op dit terrein zullen te vens een nieuwe straat en een trottoir worden aangelegd ten dienste van het verkeer naar en van het wykgebouw van het Wit-Gele Kruis en de twee hier nieuw te bouwen woningen. Vorig jaar kwam de nieuwe bestra ting in de kom van Cadzand gereed Nu is men begonnen met verbetering van de Prinsenstraat. De afbouw van de nieuwe zuiveringsinstallatie is inmiddels zover gevorderd, dat deze weldra in ge bruik genomen kan worden. Zaterdag a.s. zal de Werelddag van de Heilige Kindsheid worden gevierd. Te Sint Jansteen zal de jeugd na een piech tigheid in de R.K. Kerk bijeenkomen in de tuin van de meisjessrhool. In hei ieugdgebouw zal voor de jongeren een film worden vertoond. Aan de Christelijke school te Axel werd tot tijdelijk leerkracht benoemd de heer C L. Kolijn uit Zaamslag. In de va cature Meilof werd aan dezelfde schooi benoemd In jjaste dienst de heer F Hoek stra van Buitenpost. In het gemeentelijk badhuis te Zaam slag werden gedurende de maand April 1119 baden genomen. Mej Leunis te Terneuzen slaagde te Leiden voor het examen apothekers-as sistente. Mej. G. Baggerman, werkzaam bij de vereniging „Kinderzorg" te Middelburg is benoemd tot hoofd der huishouding van het Diaconessenhuis te Rotterdam. Te Grijpskerke heeft de Emmabloem- collecte f 29.48 opgebracht. Mei 7 ds. Rijksen, Zondag 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom: Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 (H.A.) en 5 ds. de Vuyst. Ver. v. Vrijz. Herv. Middelburg 10 ds. Elseman. Ver. v. Vryz. Herv. en Remonstr. kring. Vlissingen 7 intrede ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat 5) 10 en 4 voorg. C. Korff. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. dienst, 7.30 verlossingssamenk.; Vlissingen 10 heil. dienst, 7.30 ver lossingssamenkomst. Herv. Evangelisatie. Vlissingen (Concertgeb.) 10 en 5 de heer v. d. Kraats. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer j. Vader, arts, Badhuis straat 88, telefoon 2472. Te Middelburg is te bereiken de heer J. C. Peeck, arts. Langeviele 49. telefoon 2837. Te Veere. Serooskerke en Oostkapelle is te berei ken de heer Reijnders 'jchilt, arts te Se rooskerke, Dorpsstraat 46, telefoon K 1189—212. Te Westkapelle. Zoutelande en Koudekerke is te bereiken de heer H. Frima, arts te Zoutelande, telefoon K 1186—282. Apotheken: Vlissingen: Apotheek Wal- straat 54, telefoon 2010; Middelburg: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133, te lefoon 2538, VOETBAI WedsHjd lussen West- en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen Jeugd van Walcheren tegen Oost Zeeuwsch-Vlamingen Voor de traditionele voetbalwedstrijd tussen de elftallen van W<est- en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. welke jaarlijks on Hemelvaartsdag wordt gespeeld, zijn de volgende elftallen samenge steld: West-Zeeuwsch-Vlaanderen; Doel: J. Provoost (Breskens); achter: J Faas (Breskens) en J. J. de Vlieger (Groede): 'midden; Th de Ruisschei (Hoofdplaat). H. A. Feriijn (Breskens! en C. Pijcke (Schoondijke): voor: A de Koning (Oostburg). C. Donze (Breskens). I. Vercruysse (Schoondij ke), K. Hubregtse (TJzendijke) en P Vermeulen (Breskens). Reserves; J. v. d. Sande (TJzendij ke), M Wolffert (Groede). L Cornelis Hoofdplaat). J. Luteyn (Retranohe- ment). W de Reu (Schoondijke) en J Jacobs (Breskens). Spelers van Biervliet waren niet be schikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: doel: L. Wilbert (Clinge); achter: Ch. Lauret (Terneuzen! en W. Boone (Hulst), midden: J. Pycke (Terneuzen). W Jansen (Corn Boys) en L. Polfliet (Axel); voor: E. Sandrini (Terneu zen). S. Jansen (Terneuzen). Hon Neefs (Hulst), J. Jonkman (Axel) en H. Overbeeke (Sluiskil). Reserves: E. de Danschutter (Axel) J. Vervaet (Sfeen). Frits Audenaerd (Ria W.), P. Eeman (Rapenburg) en L. van Dorsselaer (Hulst). Als voorwedstrijden spelen de jeugd- elftallen van Walcheren en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen Hierin zijn op genomen spelers tot en met 20 iaar. Deze elftallen zijn samengesteld als volgt: Walcheren: doel P. Baart (Vlissin gen); achter: B Wijtenburg (De Zeeu wen! en J de Waal (Vlissingen!: mid den: F. Blind (De Zeeuwen!. P Stroo <De Zeeuwen) en N. Baljeu (Zeelan- dia): voor: C. de Gruyter (EMM! Ch de Nooyer (Vlissingen). J. de Nooyer (Vlissingen). W Beukert (Zeelandiai en J. Korff (Vlissingen). Reserves: Chr. Verwey (Zeelandla) G. Elve (EMM) en C. Kervink (Vlis singen). Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: doel: R Schelfout (Corn Boys); achter: R. Clayssens (Corn Boys) en R. Ver- helst (Corn Boys!; m.dden: S. Smit (Corn Boys), L Leunis (Terneuzen» en H. de Gucht (Hulst); voor: C. v d. Berge (Axel). R. v. d. Eeckhout (Corn Boys), R Seghers (Clinge). P Peters (Axel) en R. Mei (Rapenburg) Reserves: C Remelaar (Clinge) D. van Langevelde (Terneuzen), A. v. d. Walle (Hulst). A. Voet (Hulst) en As- selman (Hontenisse). De wedstrijden worden gespeeld op het terrein van „Schoondijke". D~e ieugd begint om 12.30 uu terwijl de senioren om half drie aanvangen. kunnen toetsen dan in de gemeente, aldus de lieer Van de Wetering. De Pv.d-A. is zelfs zover gegaan, dat zij de gemeenteraadsverkiezingen be schouwt als een nationale zaak; zij zullen voor deze partrj de uitkomst van de stemmingen in 1952 moeten bevestigen. Voor de C-H. kan dit niet anders dan een aansporing zijn om ook alle krachten in te spannen, ten einde een sterke vertegenwoordiging in de raden te behouden of tc verkrij gen In dit verband sprak het Twee de Kamerlid over de doorbraakge dachte. waarbjj ht} er <>P wees, dat de P.v.d.A. de politieke scheidslijnen niet wil zien samen vallen met de godsdienstige, doch bepaald wil zien door het sociaal, economisch en maatschappelijk inzicht. „Maar wy kunnen toch niet een aan wisseling onderhevig inzicht als grondslag ne men". zo zelde spreker. „Op deze wy- ze worden levens- en wereldbeschou wing op sterk water gezet". De heer Van de Wetering legde er de nadruk op. dat het ook bij ae ge meenteraadsverkiezingen in de eer ste plaats gaat om de zedelijke begin selen. In onze samenleving bestaan geen neutrale onderwerpen; de ge meenteraad is gezag en alle gezag is van God. „Als een aantal mensen uit onze kring op de P.v.d.A heeft ge stemd, betekent dit dat wij gefaald hebben, dat wij onze overtuiging niet voldoende naar voren hebben ge bracht", aldus spreker. Htf zette ui1> een, dat ook de C.H. de welvaart na streeft omdat zij uitgaat van de naastenliefde, doch deze welvaart niet als grondslag kiest in plaats van Gods Woord en wekte tenslotte de C. H.-ers op, zich tijdens de verkiezin gen, maar ook voordien In gesprek ken met anderen duidelijk uit te spre ken. De bijeenkomst stond onder leiding van mr- W. F. E. Baron van der Feltz. Na de pauze beantwoordde de heer Van de Wetering nog een aantal vra gen. Marktberichten VEILING KAPELLE. 8 Mei. Gewone veiling: Aardbeien D per stuk; Aardappelen 58; Spinazie 8V6 —25; Rabarber 7—9^; Stoofsia 8: Witlof 27 per kg.: Radijs 9—11 per bos; Selderij 3 per bos; Kropsla 99'/3 per krop; Tul pen 28 per bos. EIERPRIJS MIDDELBURG. Particuliere prijs: No. 0 1° cent; No, 1 18 cent; No. 2 17 cent; No. 3 16 cent; VEILING MIDDELBURG. 8 Mei. Fruit: Aardbeien per tien stuks 15—1.18. Groenten: Bloemkool A 681,10: Idem B 41—77; Idem C 27—66; Idem D 19—28; Spinazie 10—28; Bos sjalott i 15—17; Wit lof 32—68: Komkommers 4448; Andijvie 4759 Bosradij8 612; Bospeen 3878; Sla per stuk 5—13: Sla pet kg. 8—23' Bosrammenas 4—12; Rabarber 15—21; Postelein 28—50; Prei 41-56; Kas aard appelen 69—1,30. Heden werden de eerste komkommers aangevoerd door de hee A. Buys, Mid delburg. VISMIJN VEERE. 8 Mei. Aangevoerd: 1928 kg. export- garnalen 61—82; 744 kg. handels-garnalen 45—68. 161 kg. schar 16—14: 68 kg bot 16: 26 kg. tong (middel) 23—1.02; 302 kg. rog 1648; V/3 kg. visiever 54; 3 kg. wulken 16. Nagekomen advertenties Door een ongeval wero heden van ons wegge nomen, onze lieve Man Vader- en Grootvader de Heer ELIZA KANT, Ridder der Militaire Willemsorde, in de leeftijd van ruim 76 jaar. Uit aller naam, D. KANT BRAAM Biezelinge, 8 Mei 1953 Hoofdstraat S. De begrafenis is vast gesteld op Dinsdag 12 Mei a^. te 12 uur op de begraafplaats te Biezelinge. rieden overleed, plotse ling. in de ouderdom van 87 jaar, onze Groot vader en Overgrootva der PAULUS JACOB PAULUSSE. P. J. POUWELSE. i. E. POUWELSE— NASE1 en Kinderen. Middelburg, 3 Mei 1953 Spanjaardstraat 41. De begrafenis vindt plaats op Maandag 13 Mei Vertrek sterfhuis 12 uur. Enige en Algemene kennisgeving. Heden overleed onze lieve MoedeiBehuwd Groot- en Overgroot moeder MARIA VERHAGE, Wed. van A. DE HULSTER, in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam, Iz. DE HULSTER Draaibrug. Aardenbnrg. 7 Mei 53

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 15