JAAR Noord-Bevelandse veehouders kregen vorstelijk geschenk Zeeuwse Almanak I IN GOES KREGEN GETROFFENEN EEN NIEUW H00RT0ESTEL 4 39 12. DE KLERKeZN J Oranjeboom KAPITEIN WIST HET BETER Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG S MEI 1953 „KLAAS PUCK" NAAR KORTGENE Noord-Hollandse adoptiegemeenten schonken prachtige collectie vee „Kim* Puck", een vurige Shetland*® ponny, tot voor enkele dagen een der liefste bezittingen van ztyn baas In de kop van Noord-Holland zal voortaan door de straten van Kortgeno trippelen om met zijn nieuwe bans, Piet Sandee, de melk te bezorgen. „Pllök" kon Donderdagmiddag al dat ge- praat bij de muziektent In de Hoofdstraat maar matig bekoren en Inter rumpeerde daarom burgemeester W. J. Wognum van Sehagen herhaaldo- iyit met een alles overstemmend gehinnik, doch voor Sandee die by de ramp alles verloor, zyn huis, zijn schuur, ?4Jn ponny, Hen koelen en enkele var kens, was het. een ontroerend moment, toen hem door een der Noord-Hol landse heren zijn nieuwe ponny werd overgedragen. En toen men hem nog een melkkoe aanbood als een persooniyk geschenk van een Noord-Holland se boor voor het meest gedupeerde kleln-bedryf, werd Sandee er stil van.... Vier Noord Hollandse gemeenten: Wieringermeer, Wieringe waard, Sehagen en Baralngerhorn hadden op zich genomen om het getroffen Noord-Beveland voor wat het land bouwkundig deel betreft, te heiben. En op welk een prachtige wyze zij dit gedaan hebben, Was Donderdagmor gen in de Hoofdstraat van Kortgene te zien. Aan de touwen stonden 6 kal. veren, 16 pinken, 10 kalfvaarzen. 14 koeien en 1 ponny, terwijl ln hokken nog 16 schapen, 50 biggen, 4 fokzeu- atge- lathie ne dankte voor de grote sympal welke uit deze schenking spreekt. Be halve materieel is dit ook een grote morele steun. Hij verzocht de raden en de gehele bevolking de dank te willen overbrengen. Wethouder M. de Nooijer van Wlssekerke deed zulks namens de gemeente Wiasékerke waarby hg ook dankte voor de andere zendingen geschenkgoederen. Dit me deleven, en de offervaardigheid heeft de gedupeerden goed gedaan. Het lid van Geil. Staten, de heer C. Philipse, die Noord-Beveland een pa rel van onze landbouw noemde, wel ke helaas zwaar geschonden is, Sprak woorden van bemoediging tot de ge troffenen. Het Prov. bestuur met de Commissaris van de Koningin aan het hoofd, leeft met allen mee. Htj herinnerde tevens aan het medeleven van ons Vorstenhuis. Namens het prov. bestuur bracht hij de Noord- H<" VO - met de bede, dat straks ook de rege- voor hun steun, terwijl hi ij eindigde jk de rege ring en de Staten-Geheraal door drongen zullen zijn van het leed, dat Zeeland heeft getroffen, opdat de schade volledig vergoed zal worden. De Prov. VóedselcommissBris, lr. Sloping Keersluisbrug vordert goed Het slopen van de Keersluisbrug te VlisBingen verloopt geheel volgens de plannen. Het tweede gedeelte van de brug is Donderdag door de bak „Sperwer" op de wal gezet. Er resteert nu nog een gedeelte van plus minus 100 ton, dat eöhter bin nen afzienbare tgd ook venvyderd zal worden. ZEER ZELDEN Uitnodiging tot het biewaunen van de feestelike jaervergaederinge, die gehoue zit worde in et Concertgebouw ma voor een onlangs te Vlissingen ge geven feestavond door de Chr. Metaal- bêwerkersbond; een programma, dat was samengesteld in onvervalst Zeeuws en zonder nu onmiddellijk êen pleidooi te willen houden voor Zeeuws op de scholen en voor de groene tafel, heeft dit blijk van verbondenheid aan het Zeeuwse land ons toch wel vreugd' gedaan. Ook zonder onmiddellijk de stoot te willen geven tot het stichten van een Zeeuwse tafltbeioepirty, menen wij er toch goed aan te doen dit feit hier even vast te leggen. Omdat hel een opmerkelijk feit is. Want zelden vinden wij tussen de tal loze feestprogramma's welke ons da gelijks bereikeneen in het Zeeuws af gedrukt program, dat „geliek bewies van toegank is ven twêe personen.. En waarop staat, datguus bene je de 14 zonder geleide gin toegank" hebben. Zeer zelden, mogen wij wel zeggen, bereikte ons zulk een program. gen en 5 mestvarkens. alles van pri ma kwaliteit en veel stamboekvee, op hun nieuwe eigehaar lagen te Wach ten. Alle Noord Bevelandse gedu peerde veehouders en landarbeiders mochten hiervan hun deel ontvangen. De vier Noord-Holiandse gemeen ten hadden ongeveer f 35.000.hier voor beschikbaar gesteld, terwijl aan een Noord-Bevelandse commissie de beslissing werd overgelaten Welke aangeboden dieren gekocht zouden worden. Grote dankbaarheid vervulde aller harten, toen een aantal vertegen woordigers van deze gemeenten en de landbouwcommlssie dit geschenk kwamen aanbieden. De Noord-Hollandse gasten werden in het gemeentehuis van Kortgene wegens afwezigheid van burgemees ter A. A. Schuit door wethouder P. J. Bom namens de gemeentebesturen van Kortgene en Wissekerke Verwel komd. Ook tal van provinciale auto riteiten waren hierbij aanwezig. Bur gemeester W. J. Wognum van Seha gen schetste de vreugde van de adop terende gemeenten, om by zoveel leed thans iets te mogen doen om althans het materiële leed enigszins te hel pen vet'zachten. De overdracht Hierna begaf men zich naar de mu ziektent, waar burgemeester Wog num nogmaals uitdrukking gaf aan zijn, gevoelens en door dè aanbieding van' de ponny „Puck" alle vee aan de gedupeerden overdroeg. Hg deed daarbij het verzoek óm als geste te- Senover de voorzitter Van de Noörd- Allandse aankoopcómmlssle, de heer K. v. d. Veen, „Puck" om te do pen tot „Klaas Puck" J. D. Dorst, die wees op het verschil met vroegere overstromingen, toen de gedupeerden op liefdadigheid wa ren aangewezen, sprak eveneens zijh dankbaarheid uit voor de hier aan Noord-Beveland gegeven steun. Dr. G. Wagenaar, directeur van de prov. gezondheidsdienst voor dieren en 11*. W. L. Harmsen, rijks veeteelt consu lent, schetsten hierna in het byzonder nog de waarde vaii deze schenking voor dé wederopbouw van de veesta pel op Noord Beveland. Het geschon ken jónge stamboekvee zal de basis voor de vaste kern kunnen Worden. /Advertentie) Ook de kwaliteit van de varkens en de schapen is goed. Als laatste spre ker voerde de neer G. M. F. Bom na mens de landbomvcommiBsie van Noord-Beveland het woord, om te wijzen op de „dgk van naastenliefde' die thans tussen Noord-Holland ei N-Beveland is gelegd. Behalve aan de schenkers richtte hij nog woorden van dank tot de commissie die het Vee hielp uitzoeken, de P.V.C., de Ge zondheidsdienst en de plaatséiyk bu> reauhouder voor de verleende mede werking. Hierna ontvingen de gedupeerden de bijbehorende papieren en terwijl de gelukkigen hun nieuwe bezit naar de veelal nog lege stallen voerden, ver zamelde het gezelschap zich aan een maaltijd in de Stadswijnkelder, waar hog menig harteiyk woord van dank werd gesproken. 's Middags werd door het gezel schap uit Noord-Holland nog een rondrit over het eiland gemaakt. Kleren van knaapje in brand te Bruinisse. MET ERNSTIGE BRANDWONDEN NAAR ZIEKENHUIS VERVOERD. Enige jongens te Bruinisse, die tussen de aangespoelde voorwerpen in liet drooggevallen dorp een fles brandspiritus vonden, kwamen op het onzalige idee om hiermee êen vuurtje te gaan stoken. De vlammen grepen echter sneller om zich heen dan de knapen hadden venvacht, met het gevolg, dat de kleren van een van hen, de 10-jarige C. v. d. H., in brand geraakten. Het slachtoffer liep ernstige brandwonden op en moest onder hevige pynen naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom Wor den vervoerd. HULP AAN SLECHTHORENDEN Het zoeken van het juiste apparaat is niet eenvoudig Dr. J. Tolk, audioloog-physicus uit Utrecht, had gisteren zyn werkter rein verplaatst naar het ziekenhuis Oostwal te Goes, waar voor het eerst aan enige Zeeuwse slachtoffers van de ramp hoortoestellen werden uitge reikt. Samenwerking tussen het Centraal Instituut voor Slechthorenden te Amsterdam en het Nationaal Rampenfonds heeft het mogelijk gemaakt, dat aan hen, die door de overstroming hun gehoorapparaat, zagen verloren gaan. kosteloos een nieuw toestel kon worden uitgereikt. Het Is een ge. lukkig initiatief geweest; een slechthorende zonder de hulp van dat klei- ne handige toestelletje ls Immers min of meer van de wereld afgesloten. Dank zy het Centraal Instituut, dat altjjd op de bres staat voor de belan gen van de Nederlandse slechthorenden, kon nu reeds vry spoedig na de ramp de aangerichte schade op dit gebied gedeeltelijk worden hersteld. Er is veel voorbereidend werk no dig geweest, zo vertelde ons de heer W. ae Vries, secretaris van het In stituut. We zgn begonnen met de hulp, die handelaren aan getroffen Slechthorenden hadden toegezegd op Wetenschappelgke basis te gronden. Weldra kón in Holland, waar heel veel voör de slechthorenden wordt gedaan, de ergste nood worden gele nigd en toen vonden wij tijd om ons met de randprovihcies te bemoeien. Wy hebben hiertoe een fonds ge vormd en zover dat niet toereikend is, suppleert het N.R-F. Eerst moeten de slechthorenden aan een toestel Worden geholpen, waarby deskundige "ififtg he-J --- -,-ig ■PRtHH ringen tussen de huisdokter, de phy- sicus en. ons Instituut óm dat de be- reiken. Heeft een slechthorende een maal èen toestel, dan moet hg weer „leren te luisteren". En nog meer moet hg. leren zich weer „gewoon" dóór hét leven te bewegen. Juist hier- ing hard hodig 'is. Er voortdurende uitwisseling van erva- Domburg kleedt zich aan voor seizoen (Stót van t>ag. l) Recreatieterrein Een belangryke aanwinst van de badplaats is het grote terrein voor openluchtuitvoeringen, dat midden in het dorp, heerlgk beschut tegen de wind, is aangelegd. Er is door een grondverhoging een groot „podium" gecreëerd (waardoor de indruk wordt gewekt van een openluchttheater) en men heeft een fraaie beplanting aan gebracht, die echter een prachtig doorkijkje over het vrijde Walcherse land mét de draaiende Domburgse molen en het torentje van Aagte- kerke vrg laat. Er zal nog een gras veld worden gemaakt en voorts moe ten nog banken Voor de toehoorders en toeschouwers worden geplaatst. De gebeurtenissen op> 1 Februari hebben de aanleg van de golflinks helaas gestagneerd. Deze aanleg zou namelgk geschieden met DUW-sub- sidie, doch onder de huidige omstan digheden heeft de DUW teveel an dere objecten. Het gemeentebestuur heeft evenwel stappen ondernomen om te bereiken, dat vóór de herfst met het maken van de links, die ne gen holes zullen omvatten, wordt be gonnen, in welk geval zg de volgen de zomer bespeelbaar zouden zgn. Het meent nl„ dat dit object wel enige voorrang verdient, omdat het benodigde geld geheel door particu lieren is geschonken; mensen, die de golfsport en Domburg een warm hart toedragen, brachten 48.000 bgeen! Als tegenprestatie zijn zg tien jaar gratis lid van de golfclub, terwgl zg in voor- en naseizoen te gen gereduceerde prgzen in het dorp kunnen logeren. Dit laatste is een geste van de Domburgse hotel- en pensionhouders, die zich nog wel van vroeger herinneren, hoezeer deze badplaats bg de aanwezigheid van een golfbaan gebaat is. voor te zorgen, is het werk van het C.I.S. Eerste vier Viei- rampslachtoffers waren giste ren naar Goes geroepen om daar een nieuw apparaat „aangemeten" te ltrggen, n>l. de heren: w. P. C, Joos- aen uit Lewedorp, A. Bauer uit Oostburg, P. van Sweden uit 's Gra venpolder en A. Rooze uit Kortgene. De patiënten waren eerst zorgvuldig onderzocht door de specialiste me vrouw J. ScherphuisVoogd uit Goes, die, geholpen door dr. J. Tolk, een audiogram opstelde, d-w.z. op een grafiek aantekende hoever de slecht horendheid vatt een bepaalde patiënt ging. Knopjes en nog iets Het bleek al spoedig, dat het aan- uiesteT van een toestel nog heel Iets anders ls daü het zomaar overhandi gen ervan met de mededeling: „luis ter nu maar". Na enig zoeken had de eerste patiëfit eindelijk een nieuw toestel tot zgn beschikking, maar daarmee was het onderzoek nog lang niet afgelopen.' Dr- Tolk begon aan al lerlei minitieuze knopjes te draaien, ondertussen steeds pratend om te peilen Wat de patiënt hiervan ver stond. Dat Was aanvankelijk nog nlêt vèêl, zodat eeü ander toestel Werd geprobeerd. Daarop volgde er nog één en nog één, net zo lang tot het juiste was gevonden. Zo gaat het niet elke keer, vertel de de audioloog, het gebeurt ook dat wc het vlugger gevonden hebben, maar gevallen als dit zijn niet zó zeldzaam, U begrijpt wat een tyd er in dit werk gaat zitten en inmiddels hadden zijn vaardige handen alweer een ander toestel met nóg meer knop jes gevonden. We doen echter ons best om alle slechthorenden voor zo ver mogelgk van een passend toestel te voorzien. Want daar gaat het tenslotte om Binnenkort levering van Goes wfi zelf een ontvang station bouwen Nu binnen enige tijd de levering van afstandsgas een feit zal worden, moet by het Gasbedrijf te Goes een ontvangststation worden gebouwd. B. en W. stellen de raad voor hiertoe een erediet van f 44.000 beschikbaar stellen. Het directoraat-generaal voor Energievoorziening is bereid deze bouw eventueel te verzorgen, doch de gemeente moet dan een jaarlijkse ver goeding van 12 procent van de stich- tingskosten betalen. In ruim 8 jaar zou bet volledige station afgeschreven zijn. De levensduur wordt echter op 35 jaar geschat, zodat met een af schrijving van ongeveer 3 procent kan worden volstaan. B. en W. achten het daarom voordeliger dat de gemeente Goes zelf de bouw ter hand neemt. Aanbesteding, maar er waren geen inschrijvers Donderdag zou de directeur van de Centrale Dienst Beve- landen voor het gemeentebe stuur van Borssele de bouw aanbesteden van vier wonin gen aan de Zuidsingel aldaar Er bleek echter geen enkele in schrijving binnengekomen te zijn. Men onderzoekt thans nog welke weg men nu zal volgen om de vier huizen toch ge bouwd te krggen. De ongeldige lijst in Sas van Gent Afgewezen candidaat yraagf vernietiging van besluit G.S. Naar vrij vernemen, heeft de heer Th. F. Warrens te Sas van Gent, wiens eandidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen door Ged. Staten van Zeeland ongeldig werd Verklaard, zich met een request tot de minister van binnenlandse zaken gewend met liet verzoek de beslissing van G. S. voor vernietiging aan de Kroon te willen voordragen. De heer Warrens voert hierbg aan, dat G. S. weliswaar hebben aangeno men, dat er geen 25 geldige handte keningen onder de eandidatenlijst wa ren gesteld, maar dat zg dat niet heb ben onderzocht. Wel erkent de heer Warrens, dat vyf perscnen hun hand tekening niet persoonlijk hebben ge zet, maar dit met hun instemming (onder getuigen) door anderén heb ben laten doen. Er waren echter in totaal dertig handtekeningen, zodat er toch nog 25 (het vereiste aantal) geldige zouden zijn overge bleven. Adressant wgst er nog op, dat by ongeletterde mensen altijd verschillen in handtekening mogelijk blijven, zodat een persoonlijk Horen van de betrokkenen toch wel gewenst zou zijn. Hy twyfelt er niet aan of dan zou bewezen worden, dat zijn lgst 25 geldige handtekeningen bevat. De heer Warrens verklaart ten slotte te weten, dat de Kieswet geen bepaling bevat, krachtens welke door hem tegen de beslissing van G. S. in beroep zou kunnen worden gegaan, doch hg beroept zich op art. 166 van de Provinciale Wet, volgens welke besluiten van Ged. Staten, die in strijd zouden zgn met de wetten of het algemeen belang door de Kroon geschorst of vernietigd zouden kun nen worden. Hy verzoekt de minister op grond van dit artikel te Willen overwegen of termen voor vernieti ging aanwezig zgn. Hulpverlening aan Bruinisse gaat onverminderd voort. De hulpverlening aan Bruinisse door schoonmaakploegen gaat on verminderd voort. Nauwelijks waren de meisjes van de Steemvgkse huis houdschool, onder leiding van me vrouw Van der Veen vertrokken of een nieüwe ploeg meisjes uit Gorssel arriveerde om onder toezicht Van mevrouw Heijink bg het schoonma ken van de huizen behulpzaam te zgn. Om werk behoeft men voorlo pig nog niet verlegen te zitten Want ook nu nog ligt een Uitgebreide lijst van te behandelen woningen te wach ten. Gehoopt woi'dt, dat in Bruinisse spoedig nog een schoonmaakploeg zal arriveren om het onprettige kar wei zo spoedig mogelgk tot een góed einde te brengen. Advertentie Advertentie 800 meter zuiver Iers linnen CRETONNE Een zware kwaliteit indan- thren geverfde gordijnstof (kleur-, zon- en wasecht). Fraaie bloemdessins. 130 breed, van 6.95 p.m 950 meter prachtige Egyptisch katoenen MARQUISETTE met aangeweven moderne randen, 180 cm. hoog. per meter nu 2. 98 Wollen reversible slaapkamerkleedjes in leuke moderne dessins, tegen ongekend lage i Jubileumprijs. \50 100 60 x 120 95 120 betere, zuiver wollen wilton karpetten in warme Perzische dessins Een beter karpet voor popu laire prijs Nu in 2 series! Serie I: Onze „kazak" wiltons 200 280 4 80 nu U7. Serie II: Onze beroemde „wama" wiltons 200 300 149 50 Onze bekende sultana matrasseM met de prima stalen binnem vering, afdekking van ge stepte erin, dikke watten- laag en overtrokken met 5 zware damast tijk 1-persooni CÖ 75 nu DV. ook in 2-persoont ^li BELLAMY PARK VLISSINGEN dat Vorstelijk glas blarj Minister v. d. Kieft in Goes gearriveerd Besprekingen met Zeeuwse deskundigen tot na middernacht Minister van de Kieft is Donderdag avond, na eerst een bezoek te hebben febraclit aan de rampgebieden in uid-Holland, in gezelschap van eni- gè van zijn belangrijkste medewer kers in Goes gearriveerd, waar teza men met de Commissaris der Konin gin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, enige leden van het Col lege van Gedeputeerde Staten en de griffier der Prov. Staten, mr. J. Pi laar, in de Korenbeurs het avond maal werd gebruikt. Even na half negen ving hier de bespreking aan met vertegenwoordi gers van getroffen gemeenten va.n de polders en waterschappen en van het Zeeuwse bedrijfsleven, waarbg aller lei financiële problemen, welke uit de ramp zgn voortgekomen uitvoerig on der de loupe werdén genomen. Van verschillende zijden werd de minister zakelijk en helder ingelicht over de moeilijkheden, waarvoor men zich in het rampgebied geplaatst ziet. De besprekingen duurden tot na midder nacht. Zoals reeds gemeld, brengt de mi nister van financiën vandaag met zgn gezelschap een bezoek aan het rampgebied op Schouwen-Duiveland, tijdens hetwelk ook, in hotel van Op pen te Zterikzee een bespreking met belanghebbenden ls belegd. Vanmiddag zal de minister ten slotte nog het gebied van Kruinhigen bezoeken. Maar zijn schip liep voor Terneuzen omhoog De Raad voor de Scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar het. om hoog lopen van het 424 brt. metende Britse m.s. „Bucklaw" in de vroege morgen van 28 Februari jl. bg Ter- neuzen. De als getuige gehoorde zee- loods le klasse uit Vlissingen, G. L„ die het schip al meer beloodst had. vertelde dat de kapitein als „arro gant én onbeleefd" bekend staat. „Hg weet het altijd beter dan de loods". Aanvankelgk stond de loods alleen met de stuurman op de brug en ailes ging naar wens. Men kwam iri de mist én de loods achtte het raadzaam om voor anker te gaan. Toen de kapitein op de brug verscheen, gooide hy de telegraaf op volle kracht vooruit. Op een opmerking van de loods, dat deze hiervoor geen verantwoording kon nemen en de kapitein er beter aan deed om voor anker te gaan, zei deze „we hebben radar". De loods achtte het niet verant woord om mët de dikke mist men kon allerlei schepen tegenkomen die voor anker waren gegaan door te varen. Vijfhonderd meter voor Ter- neuzen zette de kapitein op verzoek van de loods de machlnetelegraaf op langzaam. Het schip liep vast en moest met twee sleepboten vlot wor den getrokken. De inspecteur voor de (scheepvaart, de heer J. Metz, zéide in zyn conclu sie. dat de loods vrg'ult gaat en het vastlopen de schuld van de kapitein is. Hij vond het een zeer ernstig feit, dat de kapitein het advies van de loods in de wind heeft geslagen, „In dien juist is hetgeen de loods over de houding van de kapitein verklaart, dan behoort deze tot het type, dat gevaariyk is voor de zaak van de scheepvaart. Als de Raad met my meegaat, dan zal lk dat ter kennis van de Britse autoriteiten brengen", aldus de inspecteur. De Raad zal later schriftelijk uit spraak doen. Kon. onderscheiding Op de lyst met onderscheidingen, welke ter gelegenheid van de ver jaardag van H. M. Koningin Juliana werd bekend gemaakt, kwam ook voor do heer G. J. Schröder, direc teur der E.Z.V. te Axel, die tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau werd benoemd. Universitair examen De heer P. J. Borm uit Hulst slaag de te Utrecht voor het doctoraal exa men veeartsenijkunde. KUNST „Van Snotneus tot Neon" Schouwburg, Middelburg Wanneer twee begaafde artlsten als Cruys Voorbergh en Hetty Blok samen met het publiek een ontdek kingstocht door het rgk van de klein kunst beginnen, wel, dan kan men recht gaan zitten voor een avond van verrassingen. De velen, die Donder dag met hooggespannen verwachtin gen naar de Schouwburg te Middel burg waren gekomen, zgn niet teleur gesteld: wat het tweetal onder de intrigerende titel „Van Snotneus tot Neon" bood, was een cabaretpro gramma van overrompelende chanue schoonheid en humor, dat op sublie me wyze werd uitgevoerd. De kaars en de T.L.-buis, de gas lamp en de oliepit dienden slechts om de perioden aan te geven, waarin dit programma was verdeeld; niet aan al dat kunstlicht, maar aan de prestaties van het kleine gezelschap „Arabesque", waarvan ook de pianist Douda Poliakine deel uitmaakte, was het te danken, dat ook deze avond de cabaretkunst een geheel nieuwe glans kreeg. De grootste verrassing was wel Voorbergh zelf, die hier zyn be wonderenswaardige veelzgdigheid de monstreerde door zonder enige moei te over te schakelen van geraffineerd goede en byzonder geestige conféren ces op bgv. een prachtig verteld sprookje van Andersen of de uitmun tend voorgedragen felle poëzie van Prévert. Hetty Blok deed in uit beeldingskracht voor haar partner niet onder, maai- was natuuriyk het meest thuis in de fragmenten, die haar gelegenheid boden haar humo ristische gaven en het temperament tot een verrükkelijk-zotte creatie te verenigen. Men had een voorname keuze ge maakt uit de chansons, gedichten en teksten en wist daaraan allure te ge ven. De muziek van Cor Lemaire en de costuums verdienen eveneens alle lof. Een ovatie, bloemen en een toegift vormden het besluit van deze avond, die de Middelburgers cabaretkunst had gebracht van een gehalte waar naar men gewooniyk met een lan taarntje moet zoeken. r. MIDDELBURG. Vandaag Eleótro-bloscoop: „Er kan nog meer by", met Gary Grant, (14 jr.), 7 en 9.IS uur: Bogardzaal: Vergadering C.H.U.. spreker de heer F. H. v. dl. Wetering, 8 uur; Café Huyssooh: Ver gadering ringrydere, 0 uur. VLIBSINGEN. Vandaag Alhambra: .Angst voor het huwelijk", (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Zonen der Sioux", (14 jr.), 0 uur. Vandaag Grand; „The African Queen". (14 jr.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2