Zip in 2iipe OP SCHOUWEN-DUIVELAND WORDT HARD AANGEPAKT WALCHEREN GEMEENTE TERNEUZEN GAAT INDUSTRIEHALLEN BOUWEN DONDERDAG 7 MEI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 VOORLOPIG EN DEFINITIEF HERSTEL. Het gat bij Schelphoek is 370 meter breed en 37 meter diep. Het gat bij de Schelphoek op Schouwen is thans 370 meter breed en 37 me ter diep. De zee heeft landinwaarts stroomgeulen doen ontstaan van 1350 meter lengte en enkele hiervan zijn maar liefst 30 meter diep. Bij Schelphoek is thans 2400 m2 zinkwerk aangebracht, terwyl 't gat in de itiloagdtfk met steen is opgestort, aldus vernemen wij van de Dienst Dijkherstel te Middel burg. Overal wordt hard aangepakt. Op het vliegveld Haamstede is het grond werk voor 95% gereed, terwijl de aan leg van de startbaan is aanbesteed. Op de weg RenesseScharendijke is de fundering van de verharding aange bracht en kwam het grondwerk ge heel gereed. Tussen Scharendijke en Den Osse (de Langedijk) is over 100 meter lengte een kade gemaakt en is men begonnen met het zandpersen. Van de Schouwsc dijk wordt gemeld, dat de perszuiger voortgaat zand aan te voeren naar het depót langs de z.g. Tuimeldijk en bij Brouwershaven. Uit Dreischor, waar alle gaten tot 3.50 m N.A.P. zijn opgehoogd, wordt klei aangevoerd ter verdediging van de zanddijk bij Kakkersweel. De bezin- king voor de beteugeling van het '200 meter brede stroomgat aan de Noord zijde van de Vier-Bannen is nu voor twee-derde gereed. De bressen in de Oude dijk bij Bruinisse zijn alle geslo ten, terwijl het dijksprofiel werd ver sterkt. Ook werden twee gaten in de Rampaartsedijk gedicht en werd de dam verder afgewerkt. De stenen dam in het sluitgat ten Zuiden van Ooster- land is voltooid en men is nu begonnen klei aan te brengen en zand onder te gen het te bouwen dijkslichaam te per sen. Aan de Zuidzijde van de Vier- Bannen zijn drie kraagstukken gezon ken. Materieel ligt gereed voor het sluiten van het gat bij Ouwerkerk. De polder Zuider-Nieuwland is van het buitenwater afgesloten en in de polder Zuidhoek is men bezig een kade te maken en zand te persen. De „Ope ratie Levensstrijd" (genoemd naa^ de gelijknamige boerderij) gaat onver flauwd voort. Achter het grote gat in de havendam wordt een inlaag'dijk ge maakt. Tot nu toe is 1800 m2 zink werk aangebracht, een kleikade van 300 strekkende meters gelegd en 100 m zandbeloop gemaakt. Aan de kop van de Westelijke kade zijn twee cais sons geplaatst. Bij de Flaauwersinlaag werkt men aan het herstel van de be schadigde dijksgedeelten en bij Burgh- sluis is de haven voor de helft uitge baggerd en kwamen de opslagterrei nen gereed, terwijl de aansluitende dij ken zijn opgehoogd. Geëvacueerd paar uit Waarde te Krabbendijke in het goud. Heden Donderdag 7 Mei vieit het echtpaar H.Schrier—van Luik uit Waarde, dat thans te Krabbendijke geëvacueerd is, zijn gouden huwelijks feest. Ook in Krabbendijke zullen de oudjes echter wel niet vergeten wor den. Middelburgse Jeugdraad Van de zijde van de Middelburgse Jeugdraad deelt men ons mede, dat deze herleefde instelling een feest middag organiseerde voor de in Mid delburg geëvacueerde gezinnen. De bij de Jeugdraad aangesloten organi- saties, t.w. Herv. Jeugdraad, Leger des Heils, R.K. Jeugdbeweging, A. J. C., Padvindersbeweging en Padvind- stersgilde, verzorgden ieder een on derdeel van het programma. Feest in „Kinderzorg" Op de Nationale feestdag werd 's avonds in de gymnastiekzaal van het tehuis te Middelburg een gezelli ge avond gegeven voor de kinderen en de leiders en leidsters van „Kin derzorg" en enige genodigden. De heren Jellema en Kemeling hielden de kinderen aangenaam bezig met goocheltoeren en telepathie. Ook wer den de jongens en meisjes getrac- teerd. Hervormde Vrouwengroep yierde eerste lustrum De Hervormde Vrouwengroep „In Dienst der Kerk" te Middelburg vierde in een druk bezochte bijeen komst in de Bogardzaal het eerste lustrum. De feestvergadering stond onder leiding van mevrouw Don Verboon, die van de oprichting af presidente is geweest en die de feest rede uitsprak. De dames Sneller Hendriks en StufkensLoodewijk, respectievelijk secretaresse en oud secretaresse, brachten een humoris tisch verslag-op-rijm uit over de bele venissen van de vereniging. Mevrouw Sneller bood hierna als blijk van waardering voor al haar werk, de presidente een plant aan. De avond werd verder gevuld met declamatie, éénacters en duetten. Het zangkoor verleende eveneens medewerking. Het programma werd besloten met de opvoering van het lekenspel „De legende der stenen" van Tolstoi. Kinderfloralia tö Middelburg Ook dit jaar wordt in Middelburg weer een Kinderfloralia georgani seerd. Leerlingen van 14 scholen in Midelburg hebben in totaal 1845 plantjes aangevraagd. Door leerlin gen van zes dorpsscholen werden tot nu toe 260 plantjes gevraagd. De uit reiking zal plaats "hebben Zaterdag 16 Mei van 2 tot 4 uur aan de ge meentekwekerij. Trouwe A.B.V.A.-leden gehuldigd In de Woensdagavond gehouden jaarvergadering van de Algemene Bond van Ambtenaren, afdeling Mid delburg werden de leden, de heren J. Vreke en H. W. Landman, die meer dan 40 jaar lid van de vereniging wa ren, gehuldigd. De hoofdbestuurder, de heer Meijer-De Vries spelde hen het gouden insigne op. Zeventien le den, die de vakbeweging meer dan 25 jaar lang trouw waren gebleven kregen het insigne in zilver. Ook de echtgenoten van de jubilarissen ont vingen geschenken. Meegedeeld werd nog, dat liet le dental 333 bedraagt. Men besloot het collectief lidmaatschap van de Z.V-U. te handhaven en een bijdrage van f 200.— in het Rampenfonds te stor ten. De avond werd verder gevuld door het cabaretgezelschap „De Zuidwesters". Kruiningen. Van het waterfront in Kruiningen wordt gemeld, dat de afdichting in de Westhavendam van de Veerhaven ver zwaard is, terwijl voortgegaan wordt met het verdiepen van de drempel in deze haven (een werk, dat noodzake lijk is in verband met de aanvoer van de caissons) en met het aanbrengen van bezinkingen. Ook wordt gewerkt aan het bestorten met steen en leem in het Oostelijk deel van het grootste gat bij Kruiningen en het maken van een ringltade. De waterkering Kadijk Lavendeldijk is verder verzwaard en men hoopt, dat de polder Waarde aan het einde van deze week droog valt. Elders werkt men overal aan hel definitief herstel. Het is thans bekend geworden, dat alleen reeds op Tholen 2.300.000 zandzakken zijn verwerkt. 75e lijst van slachtoffers Het informatiebureau van het Ne derlandse Rode Kruis heeft de 75e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood uitge geven. Voor Zeeland bevat deze slechts één naam: Stavenisse. Hage-Hage, Fora Fransina, geb. 3-8- '83, laatste adres: Kerkweg A 322. Bouw van lagere school te Vlissingen aanbesteed B. en W. hebben Woensdagmiddag openbaar aanbesteed de bouw van een vierklassige lagere school aan de President Rooseveltlaan vooi de Vereniging voor bijzonder lager on derwijs op Geref. grondslag, inge schreven werd als volgt: I- P. de Kok, Vlissingen, f 81.000.—; C. van Gorp, Wemelainge. f 81.200.J. M. Goe- demondt, vlissingen, f 85-700.J. F. Berting, Vlissingen. f 86-300.J. en D. Bjjl, Vlisingen. f 88 172.-; Ge- vaerts en Bergshoef, Rotterdam, f 89.500.A. Blankenburgh, Nieuw- dorp, f 90.500-De gunning is aan gehouden. „Blauwe steentjes" verdwijnen meer en meer Nu het wegdek met de beruchte „blauwe steentjes" op de weg Ter- neuzen--Perkpólder geheel slipvrij is, is de wegomlegging aldaar opge heven. De automobilisten zullen nu bij regenachtig weer geen last meer hebben van slippen. Gouden C.N.V.-insignes uitgereikt te Vlissingen De toneelgroep van de muziekver eniging „Voorwaarts" te Koudekerke lte, welke ook vorig jaar optrad voor de afdeling Vlissingen van de Chris telijke Metaalbewerkersbond, heeft zich ook ditmaal in de feestelijke jaarvergadering bijzonder goed van haar taak gekweten. Zes leden van de groep voerden in het Concertge bouw, dat tot de laatste plaats was bezet, het van echt Zeeuwse humor tintelende blijspel ,,'t Leven is een lö- terie" van IC. Koets op en zij oogst ten hiermee een groot succes. De ma nier, waarop de verschillende rollen van dit stuk uit het boerenleven met zijn vreugden en moeilijkheden onder regie van de heer J. v. d. Heyden werd vertolkt, verdient alle lof. Deze C.M.B.-jaarvergadering stond onder leiding van de nieuwe voorzit- tei\ de heer C. J. Vader, die na ope ning op de gebruikelijke wijze het woord gaf aan de districtsbestuurder van de C.M.B. de heer J. Lodder Deze deed mededeling van uitreiking van het gouden C.N.V.-insigne we gens 25-jarig lidmaatschap aan 9 le den en speldde zelf de insignes op bij de heren M. L. Koets, J. Weug. H. Boogaard, C. J. Kloeg, P. Geervliet, en P. Huyszoon. Onder vele woorden van waardering en dank voor de be wezen trouw overhandigde spreker ook de oorkondes, waarbij hij 'de ju bilarissen Gods zegen toewenste. De heren J. P. Snijders, C. Geljon en A. C. de Klerk, die eveneens voor het in signe in aanmerking kwamen, waren verhinderd. In het bijzonder werd hierna ge huldigd de oud-afdelingsvoorzitter, thans ere-voorzitter. de heer H. C. V Sorel, die reeds 48 jaar lid van de C.M.B, is en als blijk van waardering voor zijn 40-jarig lidmaatschap nu 'n fraai Delfts blauw bord met het in signe mocht ontvangen. De heer So rel dankte en sprak een opwekkend woord. In zyn feestrede wekte de heer Lodder op tot beter vergade- ringbezoek, tot het werven van meer leden en tot het steunen van het Ver bond. Vóór de aanvang en in de pauze van het toneelstuk traden drie leden van de pas opgerichte jeugdvereniging „Jong C.N.V." op met een serie aardi ge liedjes. In de pauze, waarin een collecte ten bate van „D.E.L" werd ge houden, welke f 41,30 opleverde, werd afscheid genomen van de kortgeleden, wegens zijn werkzaamheden, afgetre den voorzitter, de heer J Witte. On der dank mocht hij een zakbijbel en een boekwerk in ontvangst nemen Voor mevrouw Witte waren er bloe men. De heer Lodder sloot met dank gebed. Jaarvergadering stichting Diaconessenarbeid Woensdagavond werd in Vlissin gen de algemene vergadering gëhou- den door de stichting Diaconessenar beid (Oranje-Groene Kruis) onder voorzitterschap van ds. J. S. Hartjes. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek dat de beide verpleegsters in 1952 in totaal 12.886 bezoeken had den afgelegd. Er werden in die perio de 501 verplegingsartikelen uitgege ven. Het ledental, dat nog steeds stijgt, bedroeg op 31 December il. 1093. De heren W. de Bruijne, L. Cupido en C. G. Vreugdenhil werden als be stuursleden herkozen. OOGST VAN DE STRAAT. De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat in het tijdvak van 29 April tot en met 5 Mei aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven de volgende voorwerpen, die aldaar zijn terug te ver krijgen: verschillende huis- en andere sleutels, zwart gelakt damesrijwiel, br. portemon.: inh. plakzegels. muntbiljet Van f 1, linker grijze dameshandschoen, re genjasceintuur, licht-bruine handschoen, slangenleer portemon.: inh. 10 ct„ grijs gebreide handschoen, insigne E.H.B.O.. schakelarmband, grijze damesshawl, cein tuur en een spion spiegel. Bij particulieren worden de volgende gevonden voorwerpen in bewaring gehou den (adressen bur. van politie): ring met 3 sleutels; doos tabak en combinatietang: grijs geblokte das; Lipssleutel no. 11060- klein sleuteltje no. 22; gele shawl; vergul de armband; bruine ballpoint-pen; heren rijwiel; vulpen merk „Union"; blauw kinder windjack; muntbiljet van f 1; lin ker glacé dameshandschoen; handöets- pompje; br. portemon. met inh.; doosje met ronde glaasjes; zonnebril; zwarte re- genbroek; zakmes; rol wit kastpapier; ko peren vulpotlood; geblokte shawl; zonne bril; blauwe alpino; combinatietang; 2 ballpoint pennen (rood en zwart); mica- tekendriehoek; plastic eierdopje; ijzeren kilo gewicht. Nutsspaarbank Middelburg. Het tegoed van de spaarders bij de Nutsspaarbank te Middelburg steeg in April van 8.801.960,66 tot 8.904.552,01. Ingelegd werd 351.335,01 en terugbetaald 248.743,66. Het tegoed bij het bij kantoor te Oostburg steeg van 1.111.622.38 tot 1.177.497,89. In gelegd werd 94.929.99 en terugbe taald 29.054,48. Tijdens de zitda gen te Oostkapelle werd ingelegd 5702,34 en terugbetaald 2817,58. Het tegoed schoolsparen daalde van 39.374,76 tot 38.216,78. Het ge spaard bedrag in de spaarbusjes be droeg 1106,63. Nieuwe boeken O.L.B. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middel burg werd aangevuld met de volgen de werken: Bomans, De avonturen van Tante Pollewop; Renes-Boldingh, Het oude posthuis: Verburg, Storm over Nederland; Clift en Johnston, Het dal der dromende Phoenix; Jen nings, Het Pepereiland; Monsarrat, Hr. Ms- Malborough vaart thuis; Se- linko, Désirée; Van der Post, Ventu re to the Interior; De la Roche, A boy in the house; Sligh Turnbull, Thè gown of gloryWieland, Het jon- gens-ontdekkingsreizenboek. In April werden 3596 boeken, waar van 654 studiewerken waren,' uitge leend Boerderijbouw ie Biggekerke Namens de heer J. Marijs te Bigge kerke besteedde de architect, het Bouwbureau voor de Landbouw in Zeeland te Middelburg Woensdag in het openbaar aan de douw van een landbouwschuur met veestalling en woning met daarbij behorende wer ken in de gemeente Biggekerke. De inschrijvers waren: J. Corbijn en Zn., Biggekerke, f 19.365.J. Mesu en Zn St. Laurens, f 20.650-J. Huys- man en Zn., Koudekerke, f 21-150. J. Walraven, St. Laurens, f 21.340 C- v. Noppen en Zn., Koudekerke, f 21.350.J. Dingemanse en Zn.. Zoutelande, f 21.385. De aanbesteding van de elf boer derijen op Walcheren, waarvan wij de uitslag Dinsdag publiceerden, ge schiedde eveneens door de architect, het Bouwbureau voor de Landbouw. Propagandawedstrijden in Domburg. Op Hemelvaartsdag organiseert de afdeling Zeeland van het Nederlands Handbalverbond enige propaganda wedstrijden te Domburg, met het doel eventueel tot de oprichting van een handbalvereniging in die gemeente te komen. Er zullen zowel dames- als heren wedstrijden gespeeld worden. De wedstrijden op het gemeentelijk sport terrein in Domburg zullen gespeeld worden tussen de dames- en heren elftallen van „Marathon" en „E.M.M.". Nummering candidatenlijsten De candidatenlijsten voor de ge meenteraadsverkiezingen in de ge meente Biggekerke zijn als volgt ge nummerd: 1. C.H.U.; 2. A.R.; 3. S.G. P. Loods bij Vlissingen over boord geslagen Aan boord het Franse sloom- VAN schip „Oradour" werd Dinsdagavond omstreeks 6,30 uur ontdekt, dat de loods plotseling was verdwenen. Alle nasporingen op het schip waren te vergeefs. Het schip, dat voor de haven van Vlissingen ten anker lag, heeft omstreeks 10.30 uur de ankers weei gehesen en is doorgevaren naar Duin kerken, nadat schepen in de nabijheid w.aren gewaarschuwd. Aangenomen wordt, dat de loods tijdens de mist overboord is geslagen en verdronken I-Iet was de 35-jange Belgische zeeloods O. Coucke uil Oo^ende. Hij was gehuwd, doch had geen kinderen Het onderzoek wordt in Duinkerken voortgezet. 200 kuikens kwamen bij brand in schuur om In de schuur van de heer P Lous aan de Verlengde Noordweg te Krab bendijke brak brand uit. De ijlings toegeschoten omwonenden, die voor de brandweer ter plaatse waren, kon den het vuur spoedig meester worden Van al het vee, dat zich in de schuur bevond, zijn ongeveer 200 kuikens die één dag oud waren en onder een z.g kunstmoeder zaten, verbrand Ook kwam nog een aantal jonge hennen in de vlammen om. Het overige vee kon gered wórden. Schout en schepenen van Gent naar Stavenisse Dinsdag 12 Mei zullen de schout en schepenen van Gent met hun dames- een bezoek brengen aan het door de watersnood zo zwaar getroffen Sta venisse. Het gezelschap zal ontvan gen worden door de burgemeester van Stavenisse, de heer L. A. Ver burg, die ook de rondgang door de gemeente zal leiden. Gouden bruiloft in Middelburg Op Woensdag 13 Mei viert bet echt paar P. J- Davidse, J. Davidsede Bree te Middelburg zijn gouden hu welijksfeest. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Poortvliet: ds. B. Ha verkamp, Nederlands Herv. predikant te Veen (N.B.) Nogmaals debat over de heer Colsen Slechts met de stem van dc beer Colsen (Vrij R.K.» tegen besloot de raad der*gemeente Terneuzen Woens dagavond tot aanvaarding van een voorstel van B en W. om een her bouwplicht van de N.V Scheldeveem over te nemen en tot de bouw van 4 industrieloodsen over te gaan. Tevo ren was daarover uitvoerig gediseus- sieerd. naar aanleiding van een schry ven van een plaatselijke firma, die "t minder juist en billijk achtte, dat dc gemeente zelf tot de bouw van der gelijke loodsen overgaat en meende dat dit aan belanghebbenden moet worden overgelaten. Uit de toelichting, welke door B. en W. op dit voorste] werd gegeven, bleek echter, dat het niet in de be doeling beeft gelogen om de gemeen te zelf industriehallen te laten exploi teren. De gemeente geeft de voorkeur aan de bouw daarvan door particu lieren. doch daar de omstandigheden thans gunstig zijn. menen B. en W deze kans niet voorbij te mogen laten gaan. Een andere gegadigde heeft zich inmiddels bij N V „Scheldeveem" ge meld en indien daarmede tot over eenstemming zou worden gekomen beschouwen B en W het voorstel als vervallen. Voorts werd er op gewe zen, dat de eventueel door de gemeen te te bouwen hallen moeten dienen voor de industrie en niet bestemd zyn voor opslagloodsen voor de haven En voorts, dat het in de bedoeling ligt deze aan belanghebbenden te verko pen of in huurkoop te geven. Bij het begin van de raadszitting vond de beëdiging plaats van de nieu we leden, de heren R. Hol (P.v.d.A.) en W. Weterings (K.V.P.). waarna bij de notulen de heer De Waal (K.V-P.) namens zijn fractie zijn spijt betuigde voor de uitlating van wethouder De Vos (P.v.d.A.) tijdens de vorige zit ting, waarbij deze de heer Colsen ver weten had dat deze een sta-in-de-weg is geweest voor Sluiskil en dat hij de morele dader was van de „onsmake lijkheden", die onlangs in Sluiskil zijn voorgekomen. Naar sprekers mening is dit niet het geval en is het optre den van de heer Colsen. die meer dan 30 jaar raadslid was, gegroeid uit dat gene, dat voor de oorlog met Sluiski. gebeurde. Zowel wethouder De Vos als de heer Colsen voerden hierna het woord, waarbij zij elkander wederke rig onwelgemanierdheid verwe- Advertentie Arbeiders ontvreemdden voor duizenden guldens goederen Een agent van politie ontdekte te Rotterdam tegen het middernachte lijk uur, dat er een ruit kapot was bij een firma aan de Mathenesseiiaan Hij klom naar boven en zag een gro te ravage. Met een toevallig passe rende collega ging hij op onderzoek uit. Op de Museumlaan hielden zij een 15-jarige fabrieksarbeider aan. Het bleek, dat hij samen met zyn bo venbuurman, de 23-jarige los-werk- man B. V., de inbraak had gepleegd. Er werd voor duizenden guldens gestolen aan aanstekers, wekkers, klokjes, armbanden en andere luxe voorwerpen. Drie spoorwegdieven gearresteerd Drie jongelui, in de leeftijd van 21 23 jaar, zijn door de gemeentepoli tie van Berden op Zoom gearresteerd naar aanleiding van vrij omvangrijke diefstallen die in de nacht van 30 April op 1 Mei werden gepleegd op het emplacement van de N.S. aldaar. De jongelui hadden een aantal wa gons geforceerd, waarin de dag te voren goederen waren geladen, die per schip in Bergen op zoom waren aangekomen. De dieven maakten een grote hoeveelheid sigaretten en shag buit, voorts een aantal flessen wijn, kleding en vele kilo's chocolade. Een deel van het gestolen goed hadden zij verborgen om het later te vervoeren. Het drietal zal voor de officier van justitie te Breda worden geleid. President van Spaanse rechtbank ontslagen. De president van het gerechtshof te Vitoria (Noord-Spanje), Sanchez Monbellan, is ontslagen wegens „on achtzaamheid", die hij betoond zou hebben gedurende een proces tegen 15 leden van een geheime Baskische or ganisatie. De beklaagden waren allen bekende inwoners van Vitoria. Twaalf van hen werden schuldig be vonden aan activiteit tegen de staat in de jaren 1944 tot 1946 en veroor deeld tot gevangenisstraffen varië rend van twee maanden tot vier jaar, alsmede boeten van tien- of elfdui zend peseta. Drie verdachten werden vrijgesproken. Van gezaghebbende zijde wordt ver- klaard dat het ontslag van de presi dent van het hof geen verband houdt met de gevelde vonnissen. Hij zou ech ter de verdediger de gelegenheid heb ben gegeven, zekere opmerkingen te maken gedurende het proces .Boven dien wordt hij er van beticht, aan eni ge gevangenen voorrechten te hebben gegeven, waarop deze geen aanspraak konden maken. TOT Een merkwaardig jubileum werd in Haamstede in alle soberheid gevierd in verband met de gebeurtenissen in de laatste maanden, maar het is er daarom niet minder om. De molenaar W Dijk man en zijn knecht A. Zijta vierden de dag, waarop zij 25 jaar werkzaam waren In de korenmolen „De Graanhalm" De molenaars-jubilarissen van de „Graan halm" mochten van vele zijden geluk- wensenrbloemcn en cadeaux in ontvangst nemen en dat lijkt ons een redelijke be loning voor mensen, die 25 jaar lang dag in dag uit „onder de zakken" hebben ge lopen. In Hoofdplaat ontstond een brandje op een ongewone plaats, nl. in een stapel zandzakken opgeslagen in een bunker bij de haven. De brandweer wist echter door kordaat optreden het vuur spoedig te doven. Eigenlijk zit er een klein beetje tragiek in zo'n geval: de zakken, die eigenlijk moesten dienen om het water te keren en het land te behouden, had den op het land zelf het water nodig om behouden te blijven. Waaruit maar weer i blijkt dat Bredero toch gelijk had toen hij zei „Het kan verkeren".... Dan was er nog de „jongeheer" L. de Rijke uit Yerseke die te Dordrecht slaag de voor het examen Middelbare Land bouwschool. hetgeen volgens de berichten uit het oesterdorp geen geringe prestatie was, want de heer de Rijke was de jong ste candidaat uit geheel Nederland die ooit dit diploma behaalde. Yerseke mag daar inderdaad een beetje trots op zijn. Kort en Klein In de maand Januari werd In Yerseke een collecte gehouden voor de vluchtelin gen van achter het IJzeren Gordijn. Toen de overstroming over Nederland kwam kon de inzameling echter niet geheel worden afgewerkt. Thans is bekend ge worden dat de opbrengst niet minder dan f 665.- was. Bij de R.P.S. in het ressort Terneuzen, omvattende Terneuzen. Hoek, Philippine. Sluiskil en Zaamslag werd in April f 111.618.07 ingelegd en f 01.028.84 terug betaald. Te Koewacht vierde zuster Sylvia haai zilveren klooster-jubileum. Er was een plechtige Heilige Mis, welke door alle schoolkinderen werd bijgewoond en in de school werd de Jubilaresse hartelijk gehuldigd. Verder werd nog een kinder fetst georganiseerd. Ook vele oud-leer lingen kwamen hun felicitaties aanbie den. Korte Sprintjes DE BEKENDE OOSTENRIJKSE zweefvlieger Franz Linker is bij een ongeluk zwaar gewond op vrijwel het zelfde tijdstip, dat zijn broer, een van de beste Oostenrijkse skiërs, het leven verloor bij een val in een gletscher- spleet. Volgens reddingsploegen ligt 't lichaam van Otto zo diep onder het ijs, dat het waarschijnlijk jaren zal duren, voordat de gletscher het teruggeeft DE DEELNEMERS aan de Ronde van Marokko hebben tijdens een rust dag kennis gemaakt met dokter Bom bard. De man, die alleen in een rub berbootje de Atlantische Oceaan over stak vond direct een onderwerp, dat de renners interesseerde: de dorst, waarmede hij op zijn reis zo te kam pen had en die de renners de volgende dag eveneens weer zouden moeten lij den. Bet bestuur van de voetbalvereni ging „Vitesse" uit Arnhem heeft uAt principiële overwegingen besloten geen spelers af te staan voor de cen trale training van het Oostelijk elf tal. Deze training wordt gehouden met het oog op de op 20 Sief te Duis burg te spelen wedstrijd lussen West. Duitsland en het Oostelijk elftal. Voor de tournee door Nederland, waar in de periode van 13 tot 21 Mei drie wedstrijden worden gespeeld, zal Middlesborough over de volgende spelers beschikken: doel: ügolini en Hodgson; achter: Robinson, Corbett Gordon en Bïlclxff; midden: Bell, Dicks, Whitaker en Muiholland; voor: DelapenhaMannion, Spuhler. EdwardsFitzsimons en Walker. De bekendste speler van de ploeg is Man nion, die vele malen als rechtsbinnen voor het Engelse elftal is uitgekomenj ten, doch verder beiden geen duim breed van hun standpunt afweken. Bij de behandeling van de ingeko men stukken zeide de heer Henry (P. v.d.A.) het te betreuren, dat drs. Sjoerdsma. die onlangs door de raad tot rector van het lyceum werd be noemd, deze benoeming niet heeft I aangenomen, omdat zijn schoonmoe der inmiddels een hartkwaal heeft ge kregen. De heer Henry stelde de vraag of de heer Sjoerd9ma dan wel diens schoonmoeder tot rector werd be noemd. De heer Colsen brak een lans voor het inleggen van een grotere boot op het veer Terneuzen- Hoedekenskerke, doch besloten werd deze zaak op de a.s. Zeeuwse verkeersbespreking naar voren te brengen. Centraal verzenddepót Stichting Watersnood. He" dagelijks bestuur van dc Stich ting 'atersnood Zeeland heeft Dins dag een inspectiebezoek -cbracht aan het centraal vcrzendd.'pöt van kleding, schoeisel en anden goede ren voor de rampslachtoffer te Ar- nemuiden Het grootste deel van de voorraden Is ondergebracht in de Vitritefabriek aldaar, een voor dit doel zeer geschikte ruimte, waarvan de Stichting een gedeelte kosteloos in gebruik neeft gekregen. Voorts zijn in Arnemuiden nog enige sub centra gevestigd. Beëdiging te Middelburg Woensdagmorgen werd op de recht bank te Middelburg mr. J. J. van Luyk beëdigd als advocaat en procu reur. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 6 Mei. Nieuwe aardappelen 981,32. Fruit: Golden Delicious 7085; Bram- ley Seedling 3842; Champignons per kg. 68; Brederode 810; St. Romy 1216; Aardbeien per 10 stuks 3595. Groenten: Bosradijs 311; Bosramme- nas 10—12; Spinazie 8- "7; Postelein 48— 56; Andijvie 5061; Sla per stuk 5—13; Sla per kg. 1522; Sjalotten per bos 14 1"; Witlof 48-64; Bloemkool A 52—92; Idem B 2267; Idem C 2255: Idem D 13—23; Prei 3644; Raapstelen per bos 14; Bospeen 5673; Asperges per kg. 1,50 —1,96; Rabarber 5—19. Heden werden de eerste asperges aan gevoerd door de heer R. van Wijckel te Eede (Zeeuwsch-Vlaanderen) en de eer ste nieuwe aardappelen door de heren S. van Soeien en L. Suurmona, beiden te Souburg. VEILING TERNEUZEN. 6 Mei. Sla A 7.20—13; Idem afw. 5— 6,10; Bloemkool 61; Pec-n 41—61; Radijs 7—11; Asperges A 1.25—1.50; Idem B 99; Peen 5—6; Posteriin 61; Rabarber 69; Spinazie I 1925; Idem afw. 1011; Wit lof afw. 39; Aardbeien per stuk 13. VEILING GOES. 6 Mei. Kropsla 7—13; Bloemkool 20— 72, beide per 100 stuks: Spinazie 8—29; Rabarber 610; WiUof 2335; Aardappe len 9—11; Stoofsla 13. alles per 100 kg.; Radijs 611; Rammenas 7—14; Wortelen 54—59; Selderij 7—8, alles per 100 bos. VISMIJN VEERE. 6 Mei. Aangevoerd: 2486 kg. export garnalen 60—68; 172 kg. schar 16—25; 140 kg. bot 17—21; 101 kg. tong (middel) 47—1.55; 503 kg. rog 62—1.16: 2 kg. griet 68; 51 kg. ongesorteerde vis 18—21. MOTORSPORT Ex-kampioen Cesar Bogaert weer op de baan. Te Liedekerke CB.) werd op de wie lerbaan een koers georganiseerd voor renners op derny-motoren. Verschillende oud-kampioenen na men hieraan deeL In de algemene rangschikking be zette onze landgenoot César Bogaert de eerste plaats voor de Belgische ex- wereldkampioen G. Ronsse, de Ne derlander Bern. Francken en de Bel gen F. Vervaecke en Jef Dervaes, (Nagekomen advertentie) Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed plot- seling mijn geliefde Man en onze zorgzame Vader, Behuwd, en Grootvader, de Heer MARTIN US PIETER VAN DEP HOEVEN, in de leeftijd van 65 jaar. M. VAN DER HOEVEN DE WAAL E. C. STYP REKOWSK1— VAN DER HOEVEN B. STYP REKOWSK3 en Kind AIM. VAN DER HOEVEN A. VAN DER HOEVEN- FTLTUS J. VELTHUIS. Vlissingen, 6 Me! '53. Badhuisstraat 16. De teraardebestelling zal plaats hebben op- Zaterdag 9 Mei a-s., dc.* nam. 2 uur. Vertrek vanaf Badhuisstraat 16 Heden werden wy verblijd met de geboorte van een Dochtertje en Zusje ADRIANA J. POLEY J. POLEY—DE PUYT CORRIE Wolphaartsdyk, 5 Mei 1953. Dorpsstraat A 17.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7