ontvangst Koninklijk Paar te Oslo AUTOMATISCHE HOOGWATER MELDER MET ALARMSYSTEEM DE KOREA-BESPREKINGEN NOG GEEN STAP VERDER DONDERDAG 7 MEI 1953 PROVINCIALE ZEEUW SE COUR AN 1 GEESTDRIFTIGE TOEJUICHINGEN Koning Haakon: „Ik wens Nederland een gelukkige toekomst" Duizenden enthousiaste. Noren hebben Woensdag: koningin Juliana en prins Bernliard geestdriftig toegejuicht tydens de eerste dag van hun be zoek aan Noorwegen. Reeds geruime tijd voor het vastgestelde uur van aankomst, wachtte een groot aa ntal belangstellenden, onder wie vele schoolkinderen, op en rondom het eenvoudige vliegveld For- nebu. Het koninklijk vliegtuig cirkelde eerst enige tijd boven Oslo, doch precies op de vastgestelde tijd zette majoor-vlieger Sonderman de machine neer. Koning Haakon en kroonprins Olav waren enkele minuten tevoren gearriveerd. Koning Haakon en kroonprins Olav, beiden gekleed irt admiraalsuniform, hepen naar het vliegtuig toe, op de voet gevolgd door een schare persfo tografen. Deze laatsten drongen zo ver naar het vliegtuig dat de koning zich genoodzaakt zag met enkele handbewegingen hen een halt toe te roepen. De koningin was gekleed ineen blauwgrijs toilet, met een lichtblauw halsdoekje. Daarover droeg zij een chinchilla bontcape. Als. hoofdtooisel had zij een klein grijs kapje met aigrettes. De prins was gekleed in uniform van generaal der lucht macht. Na inspectie van de erewacht bega ven allen zich in de auto's. Voorop reden koning Haakon en de konin gin, gevolgd door kroonprins Olav en prins Bernhard. In gematigde vaart ging het vervolgens naar de stad, waar zich in de straten velen hadden opgesteld. Voor het koninklijk paleis wacht ten duizenden mensen. Zij bleven rus tig wachten totdat de deuren naar het balcon werden geopend. Ook toen werd nog geen gejuich aangeheven. Dat klonk eerst op hartelijke wijze op, toen koning Haakon en de konin gin op het balcon verschenen, met prins Bernliard, de kroonprinses Mar tha en de prinsessen Ragnhild en Astrid. Kort daarna verenigde "men zich in het koninklijk paleis aan de lunch. De eei'ste tocht van koningin Juliana en prins Bernliard bij hun gisteren aangevangen bezoek aan Noorwegen na hun aankomst op het vliegveld Fornebu en het dejeuner ten paleize gold de vesting Akershus, een uit 555. Tegen het einde van het vorige jaar heeft u in de pers kunnen lezen dat de Zuid-Afrikaanse regering een vliegtuig ter beschikking van prof. J. L. B. Smith had gesteld om deze geleerde in staat te stellen op een klein eilandje in de Indische Oceaan, tussen Madagaskar en het vasteland van Afrika, een praehis- torische vis op te halen die met de naam Copliaanth Latinieria Chalumnae was gesierd. Een hele mond vol, zoals u ziet. In het algemeen is het ophalen van vis niet een zo belangrijke aangelegen heid, dat de wereldpers daarbij inge schakeld moet worden. Maar in dit ge val was er toch wel iets bijzonders aan de hand, al ware het alleen omdat dr. Smith om zo te zeggen in coelicanthvdae Latimeria chalumnae doet; het is zijn specialiteit. Laten we echter niet langer in raad selen spreken, maar die dintfen in be hoorlijke volgorde aaii u voorleggen. Uit versteningen had men tot voor kort de indruk gekregen dat er 'n ruwe 150 millioen jaren geleden een groep vissen moest hebben geleefd die verwant wa ren zowel aan de longvissen als aan de amphibiën. Deze vissen die van het car- boon tijdperk tot het krijt tijdperk heb ben geleefd, waren primitief van bouw, bezaten dunne schubben en hadden pootachiige vinnen, d.w.z. de vinnen hadden een geschubde steel, waarin de vinstrdlen waaiervormig waren inge plant en maakten een beetje de indruk van een kwast. Deze kwastvinnigen be zaten een kraakbenig skelet en een pri mitief gebit. U ziet, in aanmerking genomen dat men dit dier reeds 150 millioen jaren geleden uitgestorven waande, is er dank zij de insluitsels, versteningen en afdrukken toch nog sen aardig conter- feïtsel voor de dag gekomen, al was het dan niet meer dan een reconstructie, waarvan menig onderzoeker hoopte dat de juistheid ééns door een volwaardiger vondst zou worden bevestigd. Stelt u zich het heugelijke moment voor, toen in 1939 deze wonderlijke vis in de Kaapprovincie werd aangevoerd. Hij was weliswaar niet meer levend, want enkele uren na de vangst was het beest gestorven. Maar in ieder geval was het toch ook geen verstening, maar echt vissenvlees. Door een te late be zorging van een expressebrief waren helaas de deskundigen te laat ter plaat se om het monster van 57 kilo en 1,5 m. lengte volledig te conserveren. De reeds in ontbinding verkerende inge wanden moesten verwijderd worden, zodat de inwendige bouw van hef dier een geheim is gebleven. Maar de res tanten werden zo goed mogelijk door miss Latimer geconserveerd en de we tenschappelijke beschrijvingen werd verricht door dr. Smith, die wij hier boven reeds noemden, en die ook het beestje een naam heeft gegeven, bij welke plechtigheid miss Latimer en de rivier, buiten wier monding het dier werd opgevist, te peet hebben gestaan. Vandaar de naam Latimeria chalum nae. Nil zich na 13 jaar een nieuwe kans heeft voorgedaan en een dergelijk ex emplaar op een eilandje in de Indische Oceaan was aangespoeld, kunt u zich voorstellen dat dr. Smith ogenblikke lijk een vliegtuig heeft gevraagd (en gekregen) om dit tweede dier zo volle dig mogelijk te kunnen conserveren. Het is de kans van zijn leven, want af stammelingen van een 300 millioen ja rig geslacht ontmoet je niet dagelijks! Wist u dat er vissen zijn die kunnen verdrinken? H. Pétillon. de veertiende eeuw daterend kasteel. In dit kasteel zijn tijdens de oor log vele Noorse verzetssrijders ge dood. Krans van witte anjers Aan de voet van het oorlogsge denkteken op de binnenplaats van de vesting werd door de koningin en de prins een grote krans van witte an jers neergelegd. De krans had twee grote linten in rood-wit-blauwe kleur, met op het ene een gouden J en op het andere een gouden B. Om kwart voor vier vertrokken de koninklijke bezoekers, vergezeld door koning Haakon en kroonprins Olav, met hun gevolg naar het stad huis van Oslo. Duizenden stonden hier in het drukste gedeelte van de Noorse hoofdstad de koninklijke gas ten op te wachten. Het bezoek duurde ongeveer een uur. De tachtigjarige Noorse koning maakte een bijzonder levendige in druk. Hij onderhield zich met tal van gasten en met de gastheren in het Noorse stadhuis. Even voor vijf uur vertrok men naar het paleis waar de thee werd gebruikt. Gala-diner Des avonds hield koning Haakon op het gala-diner aan het Noorse hof een toespraak tot koningin Juliana en prins Bemhard. „Het nieuws van de ramp, die Nederland in Februari getroffen heeft", aldus koning Haa kon, „heeft ons allen met de grootste zorg vervuld en vandaag wil ik nog eens namens alle Noren aan Uwe Ma jesteit en aan het Nederlandse volk uiting geven aan het medeleven van de gehele Noorse natie. Wij hopen al len. dat Nederland er spoedig in zal slagen de schade te herstellen en dat geen blijvende schade is aangericht". Koning Haakon besloot zijn tafel rede met de woorden: „Ik wens Ne derland een lichte en gelukkige toe komst. Ut drink op de goede gezond heid en het geluk van Uwe Majesteit, Uwe Koninklijke Hoogheid, H.K-H- prinses Wilhelmina en het welzijn van het Nederlandse volk. Rede van de Koningin Koningin Juliana beantwoordde de rede van Koning Haakon en zeide o.m. „Het welkom, dat Noorwegen ons zo hartelijk toeroept is een vreugde voor Nederland. Wij voelen ons nauw ver want en dit gevoel werd zeer ver sterkt door ons gemeenschappelijk lot in de laatste oorlog en de wijze Plan om organisatie van Straatsburg nieuw leven in te blazen De ministers van buitenlandse za ken van de 15 landen van de Raad van Europa hebben in beginsel een Belgisch plan aanvaard, dat de orga nisatie van Straatsburg nieuw leven wil inblazen. Het plan van de Bel gische minister Van Zeeland om vat o.m. de instelling van een commis sie, te vergelijken met de permanen te raad van het Noord-Atlantische Pact, met Parijs als zetel. Vandaag wordt in Straatsburg de raadgevende vergadering van de Raad van Europa geopend. Koninklijk paar naar eeuwfeest C.J.M.V. H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden zullen Don- derdag 14 Mei a.s. de viering van het eeuwfeest van het C.J.M.V. in de Houtrusthallen in 's-Gravenhage ge deeltelijk bijwonen. waarop wij zijn uitdaging hebben aan vaard". De Koningin uitte haar dankbaar heid voor de wijze waarop Noorwegen Nederland te hulp is gekomen in de grote ramp, die ons dit jaar heeft ge troffen. De samenwerking tussen Noorwe gen en Nederland beschouwde de Ko ningin als een bewijs van de sterke wil, die de beide landen bindt om sa men voor te gaan in het belang van het geluk en de vrede, in de toekomst. Tenslotte hief H.M. haar glas op het welzijn van Koning Haakon, de koninklijke familie en het Noorse volk. Bezoek aan Denemarken Van 19 tot en met 22 Mei zal het Koninklijk paar een officieel bezoek brengen aan Denemarken. Op 21 Mei zal H.M. in de Universi teit van Kopenhagen een rede uit spreken voor Deense studenten. Belangstelling in technische kringen De heer D. Blokland, radio- en electrotechnicus te Middelharnis, heeft een automatische hoogwater melder met alarmsysteem uitgedacht die, naar hij hoopt, bij hoge water vloeden en óver stromingsgevaar nut tige diensten zal kunnen bewijzen. Het apparaat, dat in een metalen zuil op bepaalde punten kan worden geplaatst en slechts een kleine inlaat van water heeft voor de golfr' wordt, electrisch verbonden met Harwich-boot geramd (Slot van pagina 1) Om kwart over tien gistel-morgen, dreef de „Duke of York" nog steeds. Er werd weer een S.O.S. uitgezonden, omdat een beknelde vrouw en een' kind waren ontdekt. Men vroeg om zwaar reddingsmateriaal, vermoe dend dat vrouw en kind ernstig wa ren gewond. Onmiddellijk vertrok 'n motorboot met scheepstimmerlieden en snijbranders uit een Engelse ha ven om hulp te bieden. Later werd gemeld dat vrouw en kind gered wa ren. Zij waren door een Nederlandse dokter, die zich aan boord bevond, behandeld, met een motorboot van de K.A.F. werden de twee gewonden snel naar Harwich vervoerd. Om half twaalf werden de radio- seinen van de „Duke of York" bedui dend zwakker. Tegen 3 uur in de middag kwam zelfs het bericht bin nen dat de „Duke of York" gezonken was, doch bij nadere informatie bleek dit niet juist te zijn. De sleepboot „Empire Race" sleepte het schip naar Harwich, nadat eerst de „Haite Victory" de „Duke of York" op sleep touw had genomen. Uitgeput van schrik en angst kwa men de geredde passagiers aan. som migen in Harwich, anderen in Dover. Velen van hen moesten bij het lopen naar de speciale trein worden onder steund. Een aantal geredden was in pyama. De „Haiti "Victory", die 400 geredden aan boord had, ging onge veer anderhalve kilometer uit de kust bij Harwich voor anker. Met kleine bootjes werden de schipbreukelingen aan wal gebracht. Aan boord van de „Duke of York" bevonden zich o.a. 72 Nederlanders, 214 Britten, 75 Duitsers en 45 Ame rikanen. Service van de „Zeeland" De Nederlandse Spoorwegen delen mede, dat de nachtbootdienst nor maal voortgang vindt. De dienst zal worden uitgevoerd door de „Prinses Beatrix" van de maatschappij „Zee land". De „Prinses Beatrix" vertrok gistermiddag nog naar Harwich en nam daar gisteravond de passagiers aan boord. Weliswaar heeft dit schip een beperkter slaapaccommodatie, doch de Mij. Zeeland nad reeds voor zieningen getroffen. In de salon van 't schip waren dekens e.d. aanwezig om het de passagiers zo gemakkelijk mo gelijk te maken. dorpskernen, waar de bevolking door middel van gekleurde lampen kan zien hoe de waterstand is en of even tueel gevaar dreigt. Bij normale wa terstand brandt een groene lamp. Stijgt het water, dan gaat een gele lamp branden. Komt het water nog hoger, dan wordt het lichtsignaal rood. Dreigt er tenslotte gevaar, dan wordt automatisch een sirene in wer king gesteld. De hoofdmelder kan door kleine meldertjes worden ver bonden met de woningen van dijk graaf en drjkraden, hoofd der ge meente, politie enz., waardoor de si tuatie van kleinere lampen kan wor den afgelezen. Er zijn met dit sy steem vele mogelijkheden. Zo zelfs, dat met eventuele medewerking van de P.T.T. bij hoog watergevaar via de telefoon alarm kan worden gege ven - Het apparaat kan ook in wer king worden gebracht met droge bat terijen. Er zijn geen bewegende delen aan het apparaat, terwijl het stroom verbruik miniem is. In technische kringen heeft men veel belangstel ling voor deze ontdekking, waarop octrooi is aangevraagd. 9 Door een staking van bankpersoneel in Djakarta was de Indonesische minis ter van financiën genoodzaakt geduren de de dagen, dat de staking duurt, de effectenbeurs te Djakarta te sluiten. Ge durende drie dagen zullen er geen note ringen worden opgemaakt. Koningin Juliana en Koning Haakon gezeten in de auto, bij het verlaten van het. vliegveld Fornebu bij Oslo. Minister Mansholt in de Verenigde Staten. De Nederlandse minister van land bouw, S. L. Mansholt, heeft te Was hington verklaard, dat de materiële schade voor de Nederlandse kaasex porteurs en importeurs als gevolg van de Amerikaanse invoerbeperkingen „niet zeer groot" is. De psychologische schade, toegebracht aan de Neder landse campagne voor het verdienen van dollars, is echter groot. Het heeft de minister vele jaren gekost de ex ports naar de Ver. Staten op te bou wen. Door het leggen van beperkingen op de invoer heeft het congres aan de ze export een einde gemaakt. Het ge volg is nu, dat de producenten in Ne derland verklaren niet te geloven in de doeltreffendheid van de plannen voor het verdienen van dollars. De in voerbeperkingen in de Ver. Staten hebben, naai' de minister zeide, het hem zeer moeilijk gemaakt de produ centen van agrarische producten er in het algemeen toe te brengen nog medewerking te verlenen aan plannen, die het verdienen van dollars ten doel hebben. Herman Jonker in de slat van Prins Bernhardfonds De heer Herman J. Jonker, tot voor 'kort hoofd „Gesproken woord" van de A.V.R.O., is toegetreden tot de staf van het Prins Bernhardfonds als naaste medewerker van de alge meen secretaris de heer Hendrick Mulder. GENERAAL NAM IL VERBOLGEN. De Verenigde Naties hebben Woensdag- bij de bestandsbesprekingen te Panmoendjon voorgesteld, alle gevangenen van Koreaanse nationaliteit on middellijk na het sluiten van een wapenstilstand vrij te laten en hen zich te laten vestigen in Korea, waar zij dat willen. De Noordelijken daarop verzochten, de besprekingen bijna twee uur te verdagen. De delegatie der V.N. ging hiermee accoord. Na de hervatting der vergadering deelden de communisten mede dat zij het nieuwe V.N.-voorstel verwierpen. Op communistisch verzoek werden de besprekingen daarop ver daagd tot Donderdag. Generaal Nam U zei, zichtbaar ver bolgen, dat het nieuwe voorstel „een stap achteruit" betekende en 'n „po ging om een beginsel waarover de par tijen het reeds eens waren, weer op losse schroeven te zetten". Hij eiste opnieuw, dat de verbonde nen zouden instemmen met het begin sel van vervoer der gevangenen, die dit wensen naar een neutrale staat. Pas dan zou worden gesproken over de neutrale staat zelf. Nam U beklaagde zich er ovez\ dat de verbondenen niet voldoende hadden uitgelegd hoe een neutrale staat de gevangenen onder zijn hoede kon nemen, indien deze in Korea worden gelaten. Dinsdag had Nam H om deze uitleg gewaagd. Generaal Harrison deelde Woens dagochtend mee, dat een neutraal land „volledige controle over de vei ligheid en administratie van alle onder zijn beheer geplaatste gevangenen" zou krijgen. Hij vroeg Nam II. of op deze voorwaarden, Pakistan als neu traal land aanvaard kon worden. Na afloop der besprekingen ver- Waarde generaal Harrison tegenover verslaggevers, dat de communisten herhaaldelijk vragen hadden gesteld „om ons in een oneindige bespreking van tweederangs kwesties te betrek ken". Het bleef echter altijd mogelijk, dat de communisten de vragen stelden om te pogen tot overeenstemming te komen en daarom was het nodig, met vermijding van valstrikken, de deur open te laten, aldus Harrison. De schorsing van dokter Samuels. De Amsterdamse rechtbank heeft de 47-jarige Haarlemse monteur H. J. B.. die ervan beschuldigd was een meineed te hebben afgelegd in een tuchtzaak tegen de Amsterdamse arts dr. J. Samuels, vrijgesproken omdat het tenlaste gelegde door de rechtbank niet bewezen geacht wordt. Dr. Samuels werd het vorige jaar op grond van een door deze Haarlemse monteur aanhangig gemaakte Wacht eerst door het medisch tuchtcollege en in hoger beroep door het Amster damse gerechtshof drie maanden als arts geschorst, omdat hij de monteur, die zich ln 1950 als patiënt tot hem had gewend, niet aan een volledige licha melijk onderzoek zou hebben onder worpen. Nadat de klacht van deze patiënt door het gerechtshof juist was bevon den en dr. Samuels, voor wie de pro cureur-generaal bij het hof vrijspraak had geëist, veroordeeld was. diende hij- (dr. Samuels) op zijn beurt een aan wacht wegens meineed in tegen de Haarlemse monteur. Op 25 Maart j.l. eiste de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank mr. W. B. J. Aberson, wegens mein eed zes maanden gevangenisstraf te gen de monteur. Dr. Hans Mühlenfeld, de nieuwe am bassadeur van de West-Duitse Bondsre publiek, zal op Dinsdag 12 Mei zijn ge loofsbrieven aan H.M. de Koningin over handigen. Woensdagmorgen zijn vier zusjes Broers uit Huiten (gemeente Gilze- Rijen) tegelijk in het huwelijk ge treden. De vier bruidjes maken deel uit van een gezin met 1/f kinderen. De vier bruidsparen op de heugetijke dag: v.l.n.r.: A. J. C. Ligtvoet met Gerardina Johanna Broers (30 jaar); C. P. Oprïns met Wilhelmina Broers (25 jaar); A. J. Brouwers met Ar- nolda Broers (29 jaar) en J. F. van Vught met Anna Broers (SS jaar). Het Wereldgebeuren De Beer De Russische beer zal zijn poten altijd uitstrekken zolang er on enigheid in de Westelijke we reld heerst en terugtrekken zodra de eenheid gevonden isDeze wijze woorden zijn van Karl Marx, die be halve geestelijk vader van socialisti sche en communistische partijen ook nog dagbladcorrespondent is ge weest in Londen, waar hij stukjes schreef voor de New York Tribune. Men moet aannemen, dat dit Rus sische beren-stukje niet regelmatig door de Russische Marx-aanbidders wordt geciteerd. Desalniettemin is het een wijs woord gebleken, waaraan men in Oostenrijk nog al eens denkt. Jaren lang is de Oostenrykse regering al bezig een vredesverdrag af te sme ken van de vroegere vijanden, maar de Russische beer houdt zijn poten nog steeds naar Wenen uitgestrekt. Dinsdag gloorde er een klein licht puntje voor de Oostenrijkers: Chur chill is gereed de bespreWngen van de Grote Vier te hervatten over het Oostenrijkse vredesverdrag. Dat moet dan een test worden voor de vredelievendheid dei- Russen en tegelijk een antwoord op de vraag of het Westen een vol doend sterke eenheid vormt om de Russische beer tot terugtrekken van zijn poten te nopen. Vermoedelijk zullen de besprekin gen in Londen gehouden worden en de Oostenrijkers zelve zullen er niet veel aan te pas komen. Zij worden er pas bij geroepen als de Russen, Engelsen, Amerikanen en Fransen het over de hoofdzaken eens zijn. En dat „eens zijn" is helemaal niet uitgesloten, gezien het beperkte belang, dat de Russen hebben bij het voortduren van de bezetting in Oos tenrijk. In Oostenrijk staat op het ogenblik een sterk man aan het hoofd van een zwakke regering. Zwak is ze, omdat ze berust op een coalitie van katholieken en socialisten. Deze he ren blijven eigenlijk alleen maar bij een, omdat ze nog onder de druk van de bezetting zuchten. Krijgt Oostenrijk zijn vredesver drag en wordt de bezetting opgehe ven, dan zou de coalitie wel eens spoedig uit elkaar kunnen spatten. De sterke man, die sedert kort in Oostenrijk regeert is ingenieur Julius Raab, een 62-jarige met een nogal bewogen politiek verleden. Hij is al geruime tijd de leidende figuur in de katholieke volkspartij, maar men kon hem in 1945 niet in een Oostenrijkse regeling opnemen, omdat de Russen daartegen bezwaar hadden. Deze heer Raab zoon van een aannemer in Sint Pölten en zelf ook lange tijd aannemer is 'n tamelijk kort aangebonden man. Hij heeft als reserve-officier in het Oos tenrijkse leger gediend en in de der tiger jaren was hij een der voorman nen van dc Hcimwehr, het politieke legercorps van Prins Starhemberg. In het laatste kabinet van Schusch- nigg was Raab minister van handel en verkeertotdat in Maart 1938 Hitler dit kabinet op zij schoof en Oostenrijk inlijfde in zijn Derde Rijk. Toen ging Julius Raab terug naar Sint Pölten om weer het aannemers bedrijf uit te oefenen. De Nazi's mochten hem wel om z'n militaire inslag en zijn straffe com- mandotoonmaar hij hield zich terzijde. Na 1945 deed hij belangrijk poli tiek en economisch werk voor de Ka tholieke Volkspartij. Blijkbaar heeft men hem nu in socialistische krin gen zijn Heimwehr-vcrleden verge ven en daardoor kon hij minister-pre sident worden als opvolger van dr. L. Figl. Was Figl altijd bereid tot een com promis, Raab is een man van uitge sproken anti-socialistische opvattin gen op economisch terrein. Hij wil een conservatief financieel beheer voeren, waarbij hij verwacht, dat zo nodig de katholieken met dc onaf- hankelijken (liberalen) bij stemmin gen in het parlement socialistische voorstellen zullen wegstemmen Dat kan vanzelfsprekend maar een paar maal gebeuren en dan spat de katholiek-socialistische coalitie uit elkaar. Marine hield ouderdag Te Amsterdam werd aan boord van Hr. Ms. fregat Van Speijk een ouder dag gehouden, een primeur voor de Marine. Vele ouders van schepelingen hadden van de gelegenheid gebruik gemaakt om eens een dagje mee te maken aan boord van het schip, waarop hun zonen binnenkort zullen vertrekken naar de Nederlandse An tillen. Bovendien konden de ouders getuige zijn van een kleine plechtig heid, nl. de onthulling van het scheepsembleem, bestaande uit een afbeelding van een exploiderend schip, met daaronder de woorden „dan liever de lucht in". De Van Speijk zal eind Juni ver trekken naar de West. Daar zal zij op 13 Juli aankomen, om het fregat Willem van der Zaan af te lossen. Het schip zal twee jaar weg blijven. Vertaalde krant bracht geld op voor Rampenfonds Een Nederlandse krant met foto's uit de rampgebieden, die in de Duitse taal was overgebracht heetf in Duitsland een bedrag van 16.500 marken opgebracht ten bate van het nationaal rampenfonds. Opruiming „Fapstus" s kost 600.000 De opruiming van het in dc mond van de Rotterdamsche Waterweg ge zonken Panamese s.s. „Faustus" zal een bedrag van rond 600.000 ver gen. Dit wordt medegedeeld in een memoi'ie van toelichting oo een be grotingswijziging van het ministerie van Verkeer en Waterstaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5