Zmin Ziifie mm ER KOMT EEN WIJKGEBOUW EN EEN BADHUIS WALCHEREN ZUID-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN TWEEDE KAMERLEDEN OVER RAAD VOOR DE JEUGDV0RMING De wereldreis van JIMMY BROWJN ra m MTEDOP MAANDAG 4 MEI 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 RAAD KLOET1NGE Nieuwe gemeente secretaris beëdigd In een Vrijdagnamiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Kloctihge, werd de heer P. G. v. d. Bosse aJs secretaris beëdigd. Na het afleggen van de eed, riep burge meester mr. H. N. Baron Schimmel- penninck van der Oye hem mede na mens de raad een welkom toe, waar op de heer van der Bosse met enkele welgekozen woorden antwoordde. Het voornaamste punt van bespre king maakte een voorstel van B- en W. uit, tot het aangaan van een grondruil voor de bouw van eên wijk- gebouw annex woning voor het Groe ne Kruis. De directeur van de Cen trale Dienst Bevelanden, de heer J. H. Valk, was aanwezig om de plan nen toe te lichten. Behalve een con sultatiebureau met bovenwoning zal het complex tevens een gemeentelijk badhuis en daarnaast twee woningen omvatten. Het is de bedoeling dat de gemeente alles bouwt, waarna het consultatiebureau aan het Groene Kruis wordt overgedragen. Daar men de Woningen zo mogelrjk met Rijks premie wil bouwen, verzocht de heer Amerikaanse Quakers bezochten gymnasium Zaterdag hebben énige Amerikaan se quakers een godsdienstige orga nisatie, welke bekend staat om haar internationaal liefdewerk een be zoek gebracht aan het Stedelijk Gym nasium te Middelburg. Na ingeleid te zijn door de rector, di'. H. W. Fortgens, werden door hen een aantal lantaarnplaatjes vertoond en toegelicht over het onderwijs in de U.S.A., de zeden en gewoonten der Indianen en van hun huis-industrie, alsmede van het leven en werken in Noord-Amerika in het algemeen. Tenslotte werden nog enige gramo- foonplaten gedraaid, welke de muzi kale omlijsting gaven van Indianen- dansen. De herdenking der gevallenen in Vlissingen Ook in Vlissingen wordt vanavond weer de traditionele herdenking van de gevallenen gehouden, Nadat om 6 uur de vlaggen halfstok zijn gehesen, verzamelt men zich om 7.20 uur voor de H.B.S. aan de Brouwenaarstraat, vanwaar om 7.30 uur naar het kerk hof wordt gewandeld. Aan het hoofd van de stoet gaan de nabestaanden der gevallenen en de vertegenwoor digers der bevriende mogendheden. Van 7.45 tot 30 seconden voor acht uur worden de klokken van de Sint Jacobstoren, de Noorderkapel, de R. K. Kerk en de kerk van de Doopsge zinde gemeente geluid. Het Vlissings Mannenkoor „D.OU." zingt om tien voor acht op het kerkhof een toepas selijk lied. Dertig seconden voor acht Uur wordt door een hoornsignaal twee minuten volkomen stilte aangekon digd. Na deze stilte wordt de vlag gehesen en zingt het zangkoor twee coupletten van het Wilhelmus. Tot slot krijgt ieder gelegenheid bloemen op de graven te strooien. Filmmiddag voor Middelburgse huisvrouwen Voor de afdeling Middelburg van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen verzorgde een cacao- en chocoladefabriek te Haarlem Vrijdag een bijzonder mooie filmmiddag. Vóór de pauze genoten de dames van twee films over bloemen en tuinen in Engeland, met verrassende opnamen van de kleurenpracht der tropische bloemen en van een rolprent over het leven van koningin Elisabeth n. Na dien werd een fraaie film over het leven aan de Goudkust geprojecteerd. Men leerde deze wondere wereld van felle kleuren en van harmonie tus sen de natuurmens en zijn omgeving kennen, alsmede de groei van de ca- caoboom, het oogsten van de vrucht en het fermenteren. Tenslotte werd nog een bedrijfsfilm vertoond. VAN Al bericht men ons dan ook uit Axel dat alom in Zeeuwsch-Vlaanderen nieuwe frisgeschilderde wegwijzers worden aan gebracht toch blijkt dit afdwalen van de goede weg niet uit te sluiten, getuige het verhaal, dat ons uit Sint Jansteen be reikte. De wijkverpleegster van het Wit- Gele Kruis in dees landelijke gemeente beschikt nog slechts sinds enkele dagen over een auto. die dezer dagen in de buurt van Absdale met zijn meesteres een slippertje maakte. De wagen krn- teide en kwam in de sloot terecht. De persoonlijke en materiële schade was ni hil. de schrik was zeer groot Wel wisten we, dat een oude bok ze kere voorliefde heet te vertonen voor groene blaadjes, maar dat ook personen wagens deze karaktertrek vertonen leek Ons tot voor kort onmogelijk. Toch moet dat wel zo zijn, want in de Stationsstraat te Hulst reed een personenwagen recht op de bestelwagen van de groenteboel F. L. aan. De op groente beluste stootte echter gevoelig de neus en werd nogal zwaar beschadigd. De politie stelde een onderzoek in. D. Schipper (P.v-d.A.) hieraan de voorwaarde te verbinden, dat deze la ter niet aan mensen van buiten Kloe- tinge worden verkocht. In zijn tóe lichting had de heer Valk ook opge merkt, dat de bovenwoning van het consultatiebureau zou worden be stemd voor de dokter. Dit was ech ter volgens de heer R. Buitenhuis (A. R-), ook bèstUurslid van het Groene Kruis, nooit de bedoeling van deze vereniging geweest. Men wilde deze woning bestemmen voor de wijkver pleegster. Hij vond het „een bittere pil" dit thans te moeten vernemen en Wilde daarom zijn stem niet aan dit voorstel géven. Ook niet in de be stuursvergadering van het Groene Krtils. Wethouder JStraub (C,H,), merk te daarna als voorzitter van 't Groe ne Kruis op, dat dé zustèr er accoörd meegaat, dat zij een van de woningen naast het wijkgebouw krijgt. „Dit is telefonisch afgesproken en de zuster was toen onvoorbereid. Later dacht zjj: „wat ben ik begonnen", zo repli ceerde de heèr Buitenhuis. Hierop ontspon zich tussen béide heren een gedachtenwisseling over déze gang van zaken, waaraan de voorzitter 'n eind maakte met de op merking, dat deze kwestie in het Groene Kruis-bestuur thuishoorde. Uiteindelijk gaf de raad zijn sanc tie aan dè boüw van het consultatie bureau, het badhuis en de twee wo ningen, waarbij werd bepaald, dat de bestemming van de bovenwoning aan het Groene Kruis wordt overgelaten. Tévens werd voor dezè bóUw eên per ceel grond mét déze vereniging ge ruild. Vereniging van postduivenhoudefs In gevaar De vereniging „De Reisduif" te St. Philipsland nleld een ledenverga dering onder leiding van de heer Joh. Verwijs. Als hoofdount van de agen da werd de mogelijkheid besproken, om weer met de vliegsport te begin nen. Hierbij stuitte men op de moei lijkheid van vervoer, daar voorheen de duiven gelijk verzonden werden met die van Schouwen en Duiveland, Dit is nu niet mogelijk. Men zal zich daarom in verbinding stellen met het bestuur van de Bond van Zaterdag vliegers. Mocht die er echter geen mogelljlthèld in zien, dan vreest men, dat de vereniging tot ondergang ge doemd Js. Voetbalwedstrijden tussen politie van Goes en Terneuzen Het voetbalelftal van de gemeente politie van Goes speelde vrijdag op het Robur-terrein een wedstrijd te gen de TerneUzense politie. De Goes- senaren Wormen deze ontmoeting met 3—1. Nutsspaarbank Vlissingen Het tegoed bij de Vllssingse Nuts spaarbank steeg in April van f 8.765.584,47 tot f 8.908.514,04. Ingelegd werd f 368,594,88 en terugbetaald f 225.665,31. De inleg bij het sehoolspa- ren bedroeg f 1864,65 en bij de spaar- busjes f 2027,68. Op het hoofdkantoor werd ingelegd f 192.203. en terugbetaald f 146.253 (inleg afhaaldienst f 4233, terugbetaling f 2712) in Souburg werd ingelegd f 9609 en te rugbetaald f 10.437, in Goes werd inge legd f 128,690 en terugbetaald f 55. in Wolphaartsdijk werd Ingelegd f I en terugbetaald f 4932, in Terneuzen werd ingelegd f 20.749 en terugbetaald f 2347, in Zaamslag werd ingelegd f 2257 en terugbetaald f 1343 en in Axel werd ingelegd f 2561 en terugbetaald f 2375. Muzikale viering van Koninginnedag Ter viering; van de verjaardag van H.M. Koningin Jiiliaha werd in Kou- dekerke een uitgebreid feestprogram ma afgewerkt; Des morgéns kwamen de .kinderen van alle scholen met het onderwijzend personeel bij het ge meentehuis sameh, waai' aan de bur gemeester een aubade werd gebracht. Nadat de burgemeester dé kifldefen en de vele ouderen had toegesproken, vingen op het Dorpsplein de kinder spelen aan. Des middags speelden elf tallen van dé- verschillende Scholen voetbalwedstrijden op het sportter rein van V-C.K. De ploeg van de Her vormde school, welke als winnaar uit de strijd kwam, speelde later een wedstrijd tegen een samengesteld elf tal van het gehieéhtepêrsoneel. Oók hier wérd de schoolploeg winnaar, hetgeen een médaille opleverde, Wel ke door de voorzitter van de Oranje vereniging onder felicitaties werd Uitgereikt. Des avonds voerde de har monie een nationaal programma uit in de muziektent.' In Domburg werden op Koningin nedag voor ae schoolkinderen films vertoond. De jeugd werd later op een versnapering onthaald. In de muziek tent gaf dé muziekvereniging „Apol- 10" des avonds een concert van popu laire muziek onder leiding van de heer P. Broerse. In Grypskerke werd de verjaardag van H-M. Kóningin Jüliaiia Ook al op passende wijze gevierd. Des mid dags zongen de kinderen voor het ge meentehuis vaderlandse liederen, waarna zij werdén toegesproken dooi de burgemeester, de heer H. U. Bouw man. Des avonds werd onder grote belangstelling ïh het Dorpshuis een feest georganiseerd, waarop mevr. Van Kramer declameerde. Ook werd nog opgevoerd het verzètsstuk „De Pimpernel", dat zeer in de smaak viel. Te Ritthem was er 's morgens feest voor de kiriderén op het schoolplein. De jeugd vermaakte, zich hier met verschillende spelen en Wedstrijden. Allen kregèn een prijsje en een trac- tatie. 's Avonds had de Oranjever eniging „Oranje Boven" gezorgd voor een vriendschappelijke korfbal wedstrijd tussen „Atlas" uit Ritthem en „Animo" uit Souburg (gewonnen door „Atlas met 4-2), met muziek van Onda gevolgd door 'ii feestavond in het Jeugdgebouw waar Onda onder TOT Heel groot is de belangstelling voor een heel klein scheepje te Veere, dat te bezichtigen is in café Huibrechts. Enige tijd geleden begon de heer C. J. Bliek met veel ijver te knutselen en het re sultaat was een keurig hoogaarsje op een tiende van de ware grootte, dat tot in de kleinste bijzonderheden is nage- ,,boot"st. De lengte van het miniatuurtje is 1.10 meter. Meer dan 33 jaren bracht de postbe- steller P. de Pierre te IJzendijke zijn vaste ..klanten" nieuws uit alle hoeken van de wereld, maar nu is hij er mee opgehouden. Per 1 Mei IJ. is besteller le klas De Pierre gepensionneerd. zodat hij nu voor het eerst na al die jaren de post ook eens rustig thuis kan zitten afwachten. Hetgeen toch- ook wel zijn voordelen moet hebben.... Kort en Klein. Te Kapélle en Biezelinge heeft de Emmabloemcöllècte niet minder dan f 619,25 opgebracht. De opbrengst van de Emmabloem- collecte te Hèinkénszand was f 59,08. Langzamerhand krijgt Sint Maartens dijk een nieuw aanzien. Het Marktplein is van een nieuw wegdek voorzien en in de Kaaistraat zijn de bestratingswer- ken op het ogenblik in volle gang. Het zoontje van de heer Van C. te Nienw-Namen brak bij een ongelukkige val een pols. Op medisch advies werd het knaapje haaf het ziekenhuis té Hulst vervoerd. Tot organist van de R.K. Kerk te Sint Jansteen wérd benoemd de heer Aug. de Maayer uit Kemseke (B.). Het bevolkingsonderzoek op T.B.C., dat door de Overstromingsramp in Febr. moest worden uitgesteld, zal thans te Vogelwaarde van 20 tot 28 Mei a.s. wor den gehouden. Mej. H. van Waes uit Westdorpe be haalde te Amsterdam het diploma Maat schappelijk Werkster. De leerlingen van de openbare en Christelijke fröbelschool te Axel maak ten op Koninginnedag him traditionele rondgang met vlaggetjes door de stra ten van de stad. De collecte ten bate van de Bond Zonder Naam bracht te Aardenburg f 43,55 op. Door het R.K. harmöniégezelschap te Sluiskil werd eén serenade gebracht aan de garde J. Willems, in verband met zijn onderscheiding, de bronzen medaille van de Orde van Oranje-Nassau, voor zijn 42 jaren trouwe dienst op de V.C.Z. De heren W. Gel jon en J. van Sluis, ambtenaren Raad van Arbeid te Middel burg, slaagden te Amsterdam voor het examen ter verkrijging van het diplo ma sociale verzekering. leiding van dhr A. Verhage concer teerde. Na de pauze zong de zangvereniging „Ons lied" onder leiding van de neer Jac. Suurmond én voerden leden van „Atlas" enkele sketches op. Boven dien was er een hersengymnastiek- wedstrijd. Te Wêstkapelle bracht „O.K.K." een serenade aan architect W. Roelse, die, zoals gemeld, een koninklijke onder scheiding kreeg, waarna nog een con cert op de muziektent werd gegeven. K.A.B. Vlissingen vergaderde Op 1 Mei kwam de K.A.B. in le denvergadering bijeen. De voorzitter, de heer F. Schets, sprak bij de opening een propagan distisch woord in verband met de le Mei en spoorde aan tot een voortdu rende trouw en toewijding aan de zaak der organisatie. Enige nieuwe leden werden ge ïnstalleerd. Na mededelingen en ingekomen stukken werd aan de oud-districts bestuurder, de heer F. Keesen, har telijk dank gebracht voor de wijze, waarop hij gedurende 16 jaar als be stuurder is werkzaam geweest. Als blijk van waardering werd hem een fraaie foto van de Nolledijk aange boden. De heer Keesen sprak de vergade ring toe en prees de prettige samen werking tussen hem en de Vlissingse K.A.B. Spr. hield nog een beschou wing over de pas opgerichte Katho lieke Bond voor Ouden van Dagen en vertelde dat er in de grote steden reeds flinke afdelingen opgericht wa ren. Tot bestuurslid werd gekozen, mej. C. Philippa. De voorzitter feliciteerde haar met het feit, dat zij als eerste vrouw haar intrede doet in het bestuur. 50 jaar getrouwd Op 6_Mei a.s. viert het echtpaar BuijsJoósse te Middelburg zijn 50- jarige echtvereniging. Keersluisbrug wordt gesloopt Vandaag wordt door- de Fa. Wed. Cracau en Zn. te Vlissingen een be gin gemaakt met de sloping van de Keersluisbrug. Het gevaarte zal in 3 delen worden gedemonteerd, met be hulp van snijbranders en een bok. Het overblijvende restant zal ter plaatse worden gesloopt Nummering candidatenlijsten Domburg: 1. A.R. en CJH.U.; 2. Ge meentebelang; 3. S.G.P.; 4. P.v.d.A. „Euphonia" naar St. Oedenrode De muziekvereniging „Euphonia" uit Goes heeft besloten deel te nemen aan het muziek- en marsconcours te St. Oedenrode, uitgaande van.de Fede ratie van Muziekgezelschappen in Ne derland. Huisvlijttentoonstelling te Zaamslag geopend Zaterdagmiddag werd in het ver enigingsgebouw te Zaamslag onder grote belangstelling de huisvlijtten toonstelling geopend. De heer Hame link, voorzitter van de plaatselijke ring van het C.J.M.V., sprak een in leidend woord waarbij hi) er op wees, dat in tegenstelling met voorgaande exposities deze kon worden gehouden onder gunstige weersomstandigheden, zodat niets het slagen van deze ten toonstelling in de weg stond. Hierna was het woord aan burgemeester H. D. Trimpe die wees op het belang Van huisvlijt zowel voor de jeugd als voor ouderen. Ook voor dezè tentoonstelling waren door ouderen verschillende stukken ingezonden, een feit, waar. over de burgemeester zich verheugd toonde. Spreker hoopte dat de expo sitie waar zowel fraaie schilderijen en handsmeedwerk als kunstig borduur werk en andere staaltjes van vrouwe lijk handwerk te vinden zijn, volledig zou slagen. De heer P. de Leeuw dank te als voorzitter van de plaatselijke C. J.M.V. afdeling alle inzenders en ver dere medewerkers aan het totstand- brengen van deze rijkvoorziene ten toonstelling. Voor tot bezichtiging van de vele fraaie inzendingen werd overgegaan, werd aan de burgemeester 'n maquet te van Zaamslag overgedragen met het verzoek deze een plaats in het ge meentehuis te geven, een verzoek, dat door de burgemeestér van harte werd ingewilligd. De heèr Trimpe verzocht aan de heer de Leeuw, de maquette te willen laten bijwerken, zodra Zaam slag zich zal gaan uitbreiden. Na deze korte plechtigheid werd een rondgang langs de verschillende stands ge maakt. Meifeest in Oostburg Zaterdagmiddag vierde 't district W. Zeeuwsch-Vlaanderen van de Parttj van de Arbeid in Oostburg het Mei feest in Hotèl „De Eenhoorn". De af deling Breskens van de P.v.d.A. ver zorgde het programma. Nadat de heer W. C. van der Hooft namens het dis trict allen hartelijk Welkom had ge heten, deelde hij mede, dat mevr. van der Broecke-de Man wegens ziekte tot zijn spijt verhinderd was te declame ren. Voor de pauze werd gedeclameerd door Elsje Scheen, waarna het spel „Het hangt aan de muur en het tikt" werd gedaan. Ook werden enkele so cialistische liederen ten gehore ge bracht. Na de pauze werd het Meispel lfDe Meidag" van Ton Oosterhuis opge voerd, waarna de lieer L; P. van Oor schot uit Vlissingen een rede hield. Deze wees er op, dat wat voor de oor log, toen we rijk waren, onmogelijk scheen op sociaal gebied na de oorlog werd verwezenlijkt toen we arm wa ren. Dit bradht tenslotte welvaart voor Nederlaild. Na ook de twee an dere Meileuzen: „Eenheid voor Euro pa" en „Vrede voor de mensheid" be handeld te hebben, eindigde de spre ker met een oproep aan allen om de strijd voor de wereldvrede voort te blij- zetten. Joh. le Clercq erevoorzitter van Z.L.M.-afdeling De afdeling Sluis van de Z.L.M. hield in hotél „De Stad Sluis" haar jaarvergadering. Het aftredende be stuurslid, de heer A. J. de Bruyne, werd herkozen. De voorzitter, de heer Joh. le Glercq, stelde zich niet her kiesbaar. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer F. A. Kolijn. Op voorstel van de heer A, J. de Bruyne wérd besloten de heer Joh. le Glercq tot ere-voorzitter te benoemen Na afloop van het huishoudelijke gedeelte besprak de heer ir. J. W. F. Schlingemann de positie van de ver schillende gewassen en de financiële mogelijkheden. Bovendien hield hij een interessante causerie (met licht- bèelden) óver zijn reis naar Amerika. Twee smalfilms, één over Sint An na ter Muiden en één over de storm nacht in Wést Zeeuwsch-Vlaanderen, besloten de avond. Aanrijding te Terneuzen Nabij de Westsluis te Terneuzen gebeurde er een aanrijding tussen twee personenauto's, waarvan een werd bestuurd door ue heer I. uit Gentsen een door de heer J. B., arts te Sas van Gent. De door de héér E. bestuurde wagen sloeg om dat de bestuurder ter plaatse Onbekend was plotseling linksaf en werd door de achterkomende wagen aangereden. Er was enige schadë. Internationale schietwedstrijd te Nieuw Namen Door de schuttersmaatschappij „Willem Teil" te Nieuw-Namen werd een internationale schietwedstrijd uit geschreven, waaraan ongeveer 80 schutters deelnamen. MENINGEN VERDEELD Ook georganiseerde jeugd zou vertegenwoordigd moeten zijn Vele Tweede Kamerleden juichten het toe, dat door de Indiening van het wetsontwerp „Raad voor de Jeugd vorming" de weg geopend wordt tot het verschaffen van een wettelijke status aan het bestaande adviescollege en dat daarmede de zorg van de overheid voor de jeugdvorming tot uitdruk king wordt gebracht, zo blijkt uit het voorlopig verslag over dit wetsont werp. Verscheidene andere leden vreesden echter teveel overheidsbemoei ing en hadden weinig sympathie voor het ontwerp. Eerstgenoemde leden voerden ech ter als bezwaar tegen het ontwerp aan, dat een te groot deel van de ge organiseerde jeugd sportjeugd, mi litaire jeugd en politieke jeugdorga nisaties buiten bemoeiing blijft. Aan deze groepen zou in de Raad voor de Jeugdvorming een vertegen woordiging aangeboden kunnen wor den, zo opperen deze leden. De tegen standers van het ontwerp zouden er mede accoord kunnen gaan, indien het uitsluitend de bedoeling zou zijn de bestaande wettelijke bepalingen met betrekking tot de jeugd in één wet samen te vatten, .odat zulk een „jeugdwet" dus slechts een zuiver formele betekenis zou hebben. Dezelf- VOETBAL Vlissingen won kleurloze strijd tegen Zeelandia Hoewel dè wind veel afbreuk deed aan de wedstrijd VlissingenZeelan dia, was het vertoonde spel niet van die kwaliteit, welke men van een kampioenscandidaat mag verwachten. De eerste helft was nog de beste: de bezoekers trokken toen dikwijls ten aanval, hetgeen we in de tweede helft practisch niét zagen. Na ongeveer 10 minuteh spelen kreeg v. d. Schaaf dé bal goed toe gespeeld van Wijgman. Met de bal aan zijn voeten omspeelde hij de hele Zeelandia-defensie, doelman Verweij incluis, (10). Eén minuut later kreeg De Nooyer een fraaie kans om de score te verhogen, maar hij schoot jammerlijk naast. In de 20e minuut maakte Wijgman er 2^-0 van, toen spil Simons een pass van Dingèman- se verkeerd beoordeelde. Twee minu ten later was het De Nóoyer, die een voorzet van Van der Schaaf op fraaie wijze inkopte (30). Kort hierna te kende Noya nummer vier aan. Even voor de rust wist Verweij een harde kogel van Wijgman nóg net over de lat te tikken. Over het spel na de thee valt wei nig te vertellen. Vlissingen was door lopend in dè aanval, maar èh door de dèfensie van Zeelandia èn de matheid welke nu over de Vlissingen-aanval lag, kwamen er geen goals. De Vlis- singers, die legio kansen kregen, voer den de combinaties veel te vei' door en kwam. het nog eens tot een schot, dan stond keeper Verweij steeds op de goede plaats. De VUssingers won nen verdiend, maar ze doen er toch maar het beste aan deze kleurloze wedstrijd zo vlug mogelijk te verge ten. VOLLEYBALL U.O.C. 12e klasse kampioen Door twee overwiningen heeft UOC I zich Zaterdag meester gemaakt van het kampioenschap in de 2e klasse EWC III en Zuidwesters leden tegen de nieuwe kampioen gevoelige neder lagen. De uitslagen luiden: UOC I—EWC Hl 3—6; MVC III- UÓC II 30; ZuidwestersUOC I 0 3; MVC HLRuyterschool 3—0 (wüi o.); ZuidwestersEWC n 30. Zaterdag a.s. zullen de resterende wedstrijden worden gespeeld en wordt de vólleyballeompetitie 1952—1953 besloten. Van onze adverteerders De heer F. J. den Boer, maatklèér- makër, heeft thans in het perceel Badhuisstraat 47 te Vlissingen een nieuwe zaak geopend, welke aan allé eisen voldoet. Veel beter dan in het oude pand, komen hier de stoffen tot hun recht en in de ruime toonkamer kan de klant op prettige en rustige wijze zijn of haar keus maken. De ge hele inrichting is eenvoudig, maar licht en smaakvol. Ook de nieuwe zaak van de Naai machinehandel G. J. Wilbrink, Noord straat 42, maakt een uitstekende in druk. De nieuwe machines en alles wat daarbij behoort zijn hier keurig en overzichtelijk opgesteld, zodat de koper alles rustig kan bezien. Het ligt in de bedoeling bij deze zaak oók nog een moderne werkplaats voor bestellingen e.d- in te richten. 110. Zeer verstoord kroop commissaris Rednose Smith weer in zijn bed. „Die meneer Brown kan me nog meer vertellen", gromde hij. „Die probeert mij de wet voor te schrijven, die wil mij verteUen wat ik moet doen. Hij kan voor mijn part naar de pomp lopen, maar ik ga op z'n mooie praatjes niet in" Zo lag de commissaris een tijdje te piekeren. Hij kon de slaap niet meer vatten. „Aan de andere kant", dacht hij, „als ik dat troepje vieze apen met de vrijheid terug geef dan gaan alle geroofde goederen verloren en dan begint alle narigheid weer van voren af aan. Is het eigenlijk niet veel ver standiger de hokken open te zetten? Als die Brown dan zijn woord houdt, dan krijgen wij al het gestolene te rug en dan ben ik de getapte jongen in Oekoe- roewanda. 't Is dan best mogelijk, dat ik het nog tot minister of staatsraad breng of misschien wel tot gou verneurDe commissaris sloeg de dekens van zich af en -schoof met zijn voeten in zijn sloffen. HIJ begon sluw te glimlachen. „In elk geval bedingt die meneer Brown niet, dat het arrestatiebevel, dat ik tegen "hem heb uitgevaardigd zal worden ingetrokken. Als ik onze spullen allemaal terug heb. dan belet niets mij. hem en dat kameraadje van hem de nor in te draaien en ik be loof hem, dat ik dat niet zal vergeten. Ilt zal hem le ren mij te beledigen en te koejenereh. Dat hij mij in mijn eigen kamer voor schande heeft gezet, zal hem nog lang heugen. Dat is huisvredebreuk en daar staat drie jaar op. Wacht maar, mister Brownwie her laatst lacht, lacht 't bestel" De commissaris begon zich haastig aan te kleden. de leden meenden, dat de samenstel ling van het college in handen zou moeten zijn van de representatieve jeugdorganisaties en niet van de overheid. zyn beducht, dat bij de benoeming van adyiseurs van de mi nister uitsluitend of te zeer zal wor den uitgegaan van een driedeling van ons volk in rooms-katholieken, prote- stants-christelnken en humanisten. Daardoor zouden die belangrijke or ganisaties op het gebied van het jeugdwerk In het gedrang komen, die een algemeen karakter hebben en on der geen beding als humanistisch wensen te worden bestempeld. Ten slotte vroegen vele leden hoe de mi nister dacht over het verlangen, dat blijkt te leven in de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, oni ook aan de door de minister aan te wyzen ver tegenwoordigers van de gemeentelij ke overheid, toegang tot de raad to verlenen. Brons voor dappere Zeeuwen Drs. M. W. Rombout uit Goes en dokter J. F. J. M. Casparie uit Hulst zijn. zoals reeds door ons werd aan gekondigd, onderscheiden wegens be toonde moed in tfld van oorlog. In ue Burgerzaal van hèt palels op de Dam reikte Z.K.H. Prins Bernnard aan drs. Rombout, welke deel uit maakte van een groep van 120 Ne derlanders aan wie een onderschei ding was toegekend, de Bronzen Leeuw uit wegens grote activiteit in de verzetsbeweging. Drs. Rombout is, zoals beleend, thans leraar aan het Christelijk Lyceum te Goes. Dokter Casparie te Hulst werd be giftigd met het Bronzen Kruis, even eens wegens zijn grote verdiensten in de illegaliteit. De versierselen van de Orde zullen later nog officieel aan hem worden uitgereikt. Goed afgelopen In een onbewaakt ogenblik wist het zoontje van de heer De B. te Clinge zich meester te maken van een flesje lysol, met alle gevolgen van dien. Direct werd de kleine naar het zie kenhuis te Hulst vervoerd. De toe stand van het kind bleek gelukkig van die aard, dat men zich niet on gerust behoefde te maken. Directeur-geneesheer Groot- zieken-gasthuis Den Bosch benoemd Met ingang van 1 Juli a.s. is tot di recteur-geneesheer van het Groot-zie kenhuis te 's-Hertogenbosch benoemd dl'. P. J. V. van Wesemael te Breda. Dr. van Wesemael werd geboren op 28 Mei 1900 te Nieuw Namen. Hij volgde de H.B.S. te 's-Hertogenbosch en deed arts-examen in 1952 aan de Amster damse Universiteit. Van 1926 tot 1946 was hg huisarts te Wognum, In 1938 promoveerde hij te Amsterdam. Van April 1946 ai was dr. van Wesemael geneeskundig inspecteur van de volks gezondheid in Noord-Brabant. Niet St. Maartensdijk maar St. Maarten In de rubriek „Lezers Schrijven" was vorige week tprake van te laat ingediende candidatenlijsten in Sint Maartensdijk. Zoals men wel begrepen zal hebben, had het ingezonden stuk betrekking op de gemeente St Maar ten in Nóord-Holland. Belgische. Britse, Nederlandse en Noorse mijnenvegers zullen deelnemen aan tiendaagse oefeningen ter hoogte van de Britse kust, die Woensdag beginnen. De Australische eerste minister heeft Zaterdagochtend door een druk op een knop „het wapen van de toekomst" een onbemand straalvliegtuig gelan ceerd. Hij bevond zich op anderhalve ki lometer van de plaats, waar het wapen zijn vlucht begon. 0 De Deense minister-president, Erik- sen, zai aan het hoofd blijven van zijn conservatief-liberaal kabinet, na zich van de hechte steun van het parlement te hebben verzekerd. Hiermede is een eind gekomen aan de Deense regeringscrisis. 0 De Britse geleerde, Arthur Clarke, voorzitter van het Britse genootschap voor interplanetair verkeer, heeft ver klaard. dat. ongelukken voorbehouden, de ontdekkingsreizen naar de planeten te gen het einde van deze eeuw in volle gang zullen zijn. 9 Vrijdag arriveerde In Rotterdam de eerste aanvoer van nieuwe Italiaanse aardappelen: Eigenheimers van Hollands zaaö, die een prijs opbrachten van f 14 per mandje van 20 kg. bruto. Dit is vrij duur, maar het zijn de primeurs, waar het gehele continent belang tn stelt. Langzaam aan zullen de prijzen wel da len. 0 Te zijnen huize is plotseling overle den de heer C. J. Cleton. die van de op richting af zakelijk leider was van het Rotterdams Toneel. De heer Cleton is 47 jaar oud geworden. 0 De tentoonstelling van bedrlJfsauto'B en onderdelen in het R.Al-gebouw te Amsterdam is gesloten. De tentoonstel ling heeft ln de negen dagen, waarin zij geopend is geweest, 46.500 bezoekers getrokken. ff Té Bergen op Zoom werd de uit Steenbergen afkomstige militair Van E. door een militaire auto geschepv en tegen grond geworpen. Met een schedel- basisfractuur. een dubbele beenbreuk en een gebroken arm werd nij in ernstige toestand naar het ziekenhui'- te Bergen op Zoom vervoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7