PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Elf bommen ontploften in de Argentijnse hoofdstad Rijkskantorengehouw in Oostburg vrijwel voltooid BILT en in Vandaag VIETMINH-AANVAL IN LAOS BEGINT TE VERTRAGEN ACHTERHOUDEN VAN ZIEKE GEVANGENEN IN N.-K0REA J 1 MEI-VIERING BINNEN EN BUITEN ONZE GRENZEN DE VERWACHT: 196e Jaargang - No. 103 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.; G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw.. fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLlSSINGSE, GOESSE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 2 Mei 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p advertentie t 3.-. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t 1.—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen. Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160); Middelburg. Markt 51. telef. 3841; Goes. Lange Vorststraat 63, telel 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg. Finlandstraat 2. telef. 16; Terneuzen. Brouwerljstr. 2; Zlenkzce. N Bogcrdstr C 160. telel. 26. POLITIEKE LUCHTVAARTCLUBS Péron keerde zich tegen de buitenlandse pers Terwyl president Péron van Argentinië een rede hield in het gebouw van de volksvertegenwoordiging te Buenos Aires ontplofte op enige afstand van dat gebouw een bom. Péron onderbrak zijn rede niet. De politie con stateerde, dat de bom was ingegraven in een zandhoop nabij een in aan bouw zijnd pand. De explosie was de elfde in een reeks van bomontploffin gen, die in de nacht van Donderdag op Vrijdag aanving. Een der bommen explodeerde op de Place de Francia enkele honderden meters van Péron's woonhuis. De meeste bommen waren gelegd onder banken in parken enz. Er werd wel schade aangericht, maar er vielen geen slachtoffers. De politie deelde mede, dat zij Don derdag een werkplaats ontdekte, waar bommen vervaardigd werden en waar vlugschriften opgeslagen waren. De inhoud van de vlugschrif ten was anti-Peronistisch. President Juan Péron heeft Vrij dag in een toespraak, gehouden bij de openingszitting van het Argen tijnse parlement verzocht een onder zoek in te stellen naar de activiteit van Amerikaanse persbureaux in Argentinië. De Amerikaanse ambassadeur in Argentinië, Nufer, heeft Vrijdag de Argentijnse minister van buitenland se zaken, Remorino, gevraagd de veiligheid van Amerikaanse corres pondenten in Argentinië te willen verzekeren. Péron noemde met name „Associa ted Press", „United Press" en de „International News Service." Het aanzien van Argentinië in het buitenland zou opzettelijk onder mijnd worden door een groep buiten landse agenten en persorganisaties, aldus verklaarde Péron. Hij zou ook tegenwerking ondervinden bij zijn pogingen tot aaneensluiting van de Zuidamerikaanse staten. Persbureaux bewaakt Vrijdagavond zijn politiemannen op wacht gezet bij de kantoren van „United Press", „Associated Press" en de „International News Service" in de Argentijnse hoofdstad. In regeringskringen werd Vrij- wordt te Bagdad de 18-ja rige koning Feisal H van Irak gekroond. is het 100 jaar geleden, dat de Nederlandse pianovirtuoos Henri Völlmar, die op 16-jarige leeftijd voor Koning Willem Hl concerteerde, in Den Haag werd geboren- Het Ioonverschil tossen België en Nederland Gevaar voor de Benelux Professor Baudhuin heeft in een toespraak over de Benelux voor de Société d'Etude et d'Expansion te Luik verklaard „dat wij bedrogen worden en dat de Belgische en de Nederlandse politiek door een diepe kloof worden gescheiden". Professor Baudhuin zeide, dat het kwaad schuilt in het verschil tussen de lo nen. Deze lonen zijn in Nederland te laag. Hij wees op het gevaar waar aan bepaald^ belangrijke bedrijfs sectoren zoals bijvoorbeeld die van de eenkomst onverwijld zou worden op gezegd, zonder dat daarom het ver drag met Nederland zelf ongedaan moet worden gemaakt. „Wij kunnen niet langer meer wachten" zo zeide hy, er aan toevoegende, dat België voor de industrie moet doen, wat voor de landbouw werd aangenomen, daarbjj uitgaande van het beginsel der uitvoerbeperkingen en van de compensaties. Bij het opzeggen dei' overeenkomsten betreffende de be dreigde industrieën zou België te vens zijn voornemen te kennen moe ten geven zijn standpunt te willen herzien op het ogenblik dat de Ne derlandse lonen de coëfficiënt 85 zouden hebben bereikt. dag verklaard, dat bij het onderzoek naar de ontploffingen een spoor was gevonden, dat leidde naar een luchtvaartclub te Concordia nabij de grens met Uruguay. Men ver moedt, dat de ontplo'fbare stoffen met vliegtuigen over de grens zijn gesmokkeld. Bij twaalf luchtvaart- clubs was reeds een onderzoek in gesteld. „Wonderbougie" komt in massaproductie Nederlandse vinding Binnenkort zal worden begonnen met de massaproductie van een zo genaamde „laagspanningsbougie"'n uitvinding van de Nederlander ir. Beye Smits. Deze bougie, welke na vijftien jaar ingespannen arbeid.tot stand kwam, maakt voor automobilisten de eerste en tweede versnelling op vlak terrein practisch overbodig, zo schrijft het dagblad „Trouw". Een auto trekt met deze bougie uit zijn derde ver snelling op, alsof er nooit een eerste en een tweede versnelling had be staan. Water, vuil en ijs vorming „doen" de nieuwe bougie niets. Mo menteel zou reeds een contract met een der grootste Europese autofabri kanten zyn afgesloten en verwacht mag worden, aldus „Trouw", dat bin nen afzienbare tijd de door deze fa briek vervaardigde auto's met dit laagspannings-ontstekmgssysteem zullen worden uitgerust. Vlam in frites-pan Dezer dagen brak een felle brand uit in een patates frites-zaak in de Eettingstraat te Den Haag. Oor zaak: de vlam in de pan. De zaak brandde geheel nit. Schade 2000. Kroningsvlootschouw met ruim 200 schepen Aan de kroningsvlootschouw. wel ke op 15 Juni ter hoogte van Ports mouth door koningin Elizabeth II zal worden afgenomen, zullen, naar thans nader bekend is gemaakt, 206 schepen van de Britse vloot en de vloten van het gemenebest deelne men, dat is ongeveer een-derde van de totale numerieke sterkte, alsmede driehonderd vliegtuigen van de vloot. Er zullen voor deze gelegenheid geen Britse oorlogsschepen uit het Verre Oosten, Oost-Indië of van Zuid-Atlantische bases komen. Meer dan twintig landen hebben deelneming met 'n oorlogsschip aan de schouw toegezegd. Zoals reeds femeld, zal Nederland de lichte miser Tromp zenden. De Sowjet-regering heeft toege zegd, de kruiser Sverdlof te zullen zenden, een tienduizend tonner, voor zien van moderne gevechts-installa- ties. Millioenenorder voor Ned. zuivelindustrie halfjaarlijkse inschrijving vc /eringr van melk en melk-pi De Iuvoor de levering van melk en'mefk-pro- ducten naar het in Europa gelegerde Amerikaanse leger heeft opnieuw ge leid tot een grote opdracht aan de Nederlandse zuivelindustrie. Met in gang van 1 Juli a-s. zal gedurende een half jaar, een hoeveelheid van circa 800.000 liter melk en melkpro ducten per week worden geleverd. Deze nieuwe order beloopt circa 60 van de totale behoefte van het Amerikaanse leger. Naast melk zal ook room, karne melk, chocolademelk, yoghurt, cotta ge cheese en creamcheese geleverd worden. De totale leverantie zal Ne derland in de tweede helft van dit jaar ongeveer 3 millioen dollars op leveren. Naast Nederland zullen ook Denemarken en Frankrijk een deel der leveranties te verzorgen krijgen. Opa Klijzing ongeslagen Er moet een vergeefse aanval op het Nederlands record „lang pijpro ken" worden gemeld. Onder het wa kend oog van de Purmerendse ptjp- rokersclub „Dc Geseliighe Damp kring" deed een groep van zeven Hilversumse opa's, die zich verenigd hadden in de pijprokersclub „Ons Genoegen" een poging het landelyk record te verbeteren. De Purmeren- ders hadden hun „vlaggeschepen" meegebracht: Opa Klijzing, wereld recordhouder en opa S. de Ridder. De Hilversum-ers kregen geen kans. FRANSE LUCHTMACHT IN ACTIE Nog rust rondom Loeang Prabang Troepen van de Franse unie heb ben Vrijdag vergeefs getracht het contact te herstellen met de opstan delingen in het beboste berggebied rond Loeang Prabang, de hoofdstad van de staat Laos. Franse militaire waarnemers be grijpen niet, waarom de slag nog niet is begonnen, als tenminste Loe ang Prabang een der hoofddoelen van de opstandelingen is, zoals men algemeen aanneemt. Intussen ge bruiken de Franse verdedigers deze periode van rust om de verde diging te organiseren en per vlieg tuig artillerie aan te voeren. Het aantal verdedigers van de hoofdstad wordt geschat op 35 a 40.000 man. Drie dagen geleden reeds waren de opstandelingen waargenomen op punten, die slechts 25 kilometer van Loeang Prabang lagen. Zij maakten toen een omtrekkende beweging in de richting van de rivier de Mekong en de voornaamste verbindingsweg met de Franse troepen op de „vlak te der kruiken", 160 kilometer meer naar bet Zuidoosten. Koning Sisavong Vong van Laos NIEUW CONFLICT TE PANMOENDJON Zweden als neutraal land Op een bijeenkomst van verbin. dingsofficieren te Panmoendjon heb ben de geallieerden er bij de Noorde lijken op aangedrongen, nog ten min ste 234 niet-Koreaanse krijgsgevan genen en 141 Koreaanse krijgsgevan genen terug te zenden. Teruggekeer de gevangenen hadden t namen van deze zieken en gewonde gevangenen opgegeven en meegedeeld dat deze mensen recht hadden op repatrië- ring. De Noordelijken zeiden dat zij alle zieken en gewonden hadden gerepa. trieerd en noemden de bewering van tie verbondenen lasterlijk. Na de bijeenkomst van Donderdag heeft generaal Harrison aan de pers meegedeeld, dat de communisten nog genen. geen neutraal land hebben voorge steld voor het opnemen van de krijgs gevangenen, die niet naar huis wil len. Generaal Harrison meende, dat de Noordelijken wachten met het noe men van een naam, tbtdat de Ver enigde Naies het beginsel aanvaard zouden hebben, dat de krijgsgevange nen, die niet willen repatriëren, overgebracht worden naar het te noemen neutrale land. De geallieerden hebben thans Zwe den voorgesteld. Een woordvoerder van het achtste leger in Korea heeft verklaard dat geallieerde troepen gedurende de ge vechten van dp afgelopen week een verlies hebben geleden van 2007 man aan doden, gewonden en krijgsgevan- blijft bij zijn besluit om de stad niet te verlaten, ondanks pogingen om hem tot andere inzichten te bren gen. De Franse luchtmacht heeft Vrij dag de voornaamste aanvoerweg van de opstandelingen, van Laos naar Centraal-Vietnam, bestookt. 120 kilometer ten Zuidwesten van Hanoi werd een Vietminh-convooi dat op weg was naar Loeang Pra bang, door Franse jachtbommenwer pers in brand geschoten. Bij de kust van Noord-Annam bracht de Fran se luchtmacht 40 Vietminh-jonken tot zinken. Zonnig en droog tijdens eerste Mei-dagen (Van onze weerkundige mede werker) De eerste klap is een daalder waard, zal Mei gedacht heb ben. want het weer onderging tisteren, na het koele en win- erige weer op Koninginnedag een snelle verbetering. De wind gaat weer uit een voor het dijkherstel gunstige richting waaien, n l. uit het Noord-Oos ten. De boeren en tuinders, die naar regen uitzien, zullen him geduld zeker tot volgende week moeten bewaren, daar dit week-einde droog en overwe gend zonnig Mei-weer is te verwachten. Over Scandinavië, maar ook over Engeland en de Noordzee is de luchtdruk belangrijk gaan stijgen. De de pressies zullen ons de eerste dagen ongemoeid laten, zodat wij, wat de vooruitzichten be treft, niet anders dan optimis tisch kunnen zijn. REDEVOERINGEN VAN DR. DREES EN SUURHOFF Minister Suurhoff „Iedere vredespoging van Moskou dient een eerlijke kans te krijgen" Op de 1 Mei-viering van de P.v d.A. heeft dr. Drees het woord gevoerd in de Houtrustliallen in Den Haag. In het Frederik Hendrikplantsoen te Amsterdam iverd het woord gevoerd door minister Suurhoff. Dr. Drees zeide o.m.: „Wij moeten samenwerken met partyen en men sen, die een andere overtuiging zyn toegedaan en daarom zijn compromis sen niet te vermijden." Het verheugde dr. Drees, dat het was gelukt in de P-v.d.A een verbreding en een samenstelling van geloof en levenshouding tot stand te brengen. Tot slot sprak dr. Drees de hoop uit dat de socialisten hun taak zullen vervuilen met hetzelfde enthousiasme en met dezelfde moed, als die waar mede de pioniers van het socialisme hun strijd hebben gestreden. Met een falckeloptocht werd de 1 Mei-viering in Den Haag besloten. Minister Suurhoff zeide met betrek king tot de politiek van de Sowjet- Unie, dat de strijd om de macht in het Kremlin nog niet uitgevochten is. Het is te vroeg om aan een wer kelijke vredespolitiek van Moskou te geloven. Niettemin dient iedere vr:- despoging van :*e Sowjet-Unie een eerlijke kans te krijgen, doch wij moe ten waakzaam en paraat zijn, aldus de minister. 'Op het Amstelveld te Amsterdam hield Paul de Groot een 1-Mei rede op een massa-bijeenkomst van de C. P.N. IN HET BUITENLAND. De viering van de eerste Mei is in het buitenland niet overal rustig verlopen. In Valenciennes kwam het tot een botsing tussen politie en Noord-Afri kanen, waarbij dertig personen wer den gewond. In Tokio vond een botsing plaats tussen politie en 1 Mei-demonstran ten. De ongeregeldh den begonnen na de beëindiging -» een grote parade. Uitstel ran belastingbetaling voor rampslachtoffers Nu zónder rente-vergoeding Zoals bekend, konden watersnood slachtoffers uitstel van belasting-be talen krygen. Zij moesten dan echter over de uitgestelde betaling aan het Rijk rente-vergoeding betalen. Hier over heerste in de kringen der be trokkenen begrijpelijk wel enige te leurstelling en ontevredenheid. Naar wy vernemen is thans be paald, dat aan watersnoodslachtof fers uitstel kan worden gegeven zon der rente-vergoeding. Deze regeling geldt tot 1 Januari 1954. Ongeveer 10.000 jongelui, die span doeken meevoerden, waarop „Ga naar huis, Yank" en andere anti-Ameri kaanse leuzen waren geschilderd, weigerden uïtei te gaan. In West-Berlijn hielden sprekers re devoeringen tot een kwart nr'llïoen Westberlijners. Nog geen 200 meter verder, in Oost-3erlijn, verschenen Sowjet- en Oostduitse leiders in nieuwe zomerteuues. In München moest de politie van brandslangen gebruik maken om een aantal betogende leden van een vak bond uiteen te drijven. In Wenen werd een communistische en een socialistische optocht cshou- den. De politie bewaakte „strategische plaatsen" aan de straten, die naar het centrum leidden. In Belgrado werd een militaire parade gehouden. Tito werd toegejuicht met: „Held Tito". TE MOSKOU De militaire parade te Moskou was de kortste en rustigste van na de oor log. Op de militairen volgden rijen Moskouse arbeiders, die het vaandel van Moskou, met de daaraan verleen de orde van Lenin, met zich voerden. De omroepers van radio-Moskóu on derbraken hun reportages van tijd tot tijd voor het voorlezen van leuzen als „Glorie zij het Sowjetvolk", „Glorie voor ons vaderland" en „Op naar de overwinning van het communisme." De viering van de eerste Mei in Dja karta concentreerde zich in massa bijeenkomsten op openbare pleinen. 110.1 millioen Tot Vrijdagmiddag was In het Na tionaal Rampenfonds in totaal 110.1 millioen bijeengebracht. Don derdag was de stand 110 millioen. BINNENKORT IN GEBRUIK Dienst der Belastingen verhuist 11 en 12 Mei a.s. Het fraaie Rykskantorengebouw te Oostburg, dat met zij'n trotse gevel domineert aan het Ledelplein, nadert nu snel zijn voltooiing. Reeds zyn in de lokaliteiten, waar de diverse diensten zullen worden ondergebracht, telefoontoestellen opgesteld en zijn werksters volop in de weer om aan de vertrekken de laatste (reinigende) hand te leggen. Naar wij vernemen zal de Dienst der Belastingen op 11 en 12 Mei a.s. naar het nieuwe gebouw verhuizen, terwyl het Kantongerecht er ver- moedelijk eveneens in Mei zal worden gevestigd. trekken, loopt zowel gelijkvloers als op de verdieping, een brede, met fraaie grijze plavuizen belegde gang. Het licht valt hier door enkele flin ke ramen en een stel dubbele glazen deuren, welke uitkomen op een klei ne binnenplaats, naar binnen. In de linkervleugel krijgt de Dienst der Belastingen de beschikking over een aantal ruime kamers, terwijl op de zolderruimte uiterst practische ar- chiefrekken zyn aangebracht. In het rechtervleugel-gedeelte zyn tegenover de kamer voor de ambte naren der Invoerrechten en Accijn zen twee moderne loketten aange bracht De vertrekken zyn alle ruim en hoog, ontvangen veel daglicht en Zoals bekend, zullen in het gebouw naast genoemde diensten, voorts worden ondergebracht het Rijksar beidsbureau en het kantoor van de Provinciale Voedselcommissaris, De linkervleugel, welke men be treedt via de dubbele deuren onder het hoge bordes, wordt geheel met de daarbij behorende verdieping in beslag genomen door de Dienst der Belastingen, welke dienst voorts nog de beschikking heeft over een klein gedeelte van de rechtervleugel, o.m- voor de ambtenaren der Invoer rechten en Accijnzen. Over de gehele breedte van het frontgebouw, waarvan het Kanton gerecht de bovenverdieping zal be- zijn veelal voorzien van parketvloe ren. Het Kantongerecht Via het imposant hoge bordes en twee zware eikenhouten, dubbele deuren betreedt men de ruimte op de eerste verdieping, waar voortaan de zittingen van het Kantongerecht ge houden zullen worden. De zittings zaal is uitgevoerd in eiken, met par ketvloer, en maakt een uiterst gedis tingeerde indruk. Op de wand boven de deuren, wel ke toegang geven tot de ruimten voor beklaagden en publiek is een muurschildering aangebracht; een moderne versie op „Vrouwe Justitia". in lichte, tere tinten. Voorts bevindt zich in dit gedeel te van het gebouw een kleine zaal, waar nu reeds kantoormeubilair is opgeslagen: modern, blank eiken meubilair, voortreffelijk passend in het geheeL De rechtervleugel bestaat uitslui tend uit een gelijkvloers gelegen ge deelte verdeeld in een kleine serie eveneens modern uitgevoerde kan toorlokalen, waarin dus het perso neel van het Arbeidsbureau en van het provinciaal voedselcommissariaat een prettig^ onderkomen zal vinden. Ongetwijfeld zullen de personeels leden van de diverse instellingen met grote vreugde het moment be groeten, waarop zij binnenkort de noodbehuizing znllen kunnen verwis selen voor hun respectieve domeinen in dit zo doeltreffend ingerichte ge bouw. Breiend en —::u trachtten toe- komstige passagiers op de Parijse spoorweg st at ions de te doden, toen liet spoortoea' crsoneel aan de vooravond van i Mei Donderdag in staking ging Zoon viel stiefmoeder met gasbuis aan Naar eerst thans bekend wordt, heeft de 21-jarige J. K. uit Oldekerk, waar hij bij zyn grootmoeder woon achtig is, Dinsdag j.l. gepoogd zijn 56-jarige stiefmoeder, die te Gronin gen woont, van het leven te beroven. K. begaf zich naar de woning van zijn stiefmoeder aan de Studenten laan te Groningen en sloot de voor deur achter zich af, naar men aan neemt met de bedoeling dat zijn slachtoffer niet zou kunnen ont snappen. Met een stuk gasbuis ge wapend, ging hij de woning in en hij slaagde erin, de vrouw daarmede to slaan, doch op hetzelfde moment kwamen buren op het hulpgeroep van de vrouw toegesneld. K. sloeg hierna op de vlucht. Hrj kon nog dezelfde avond worden gearresteerd en is ter beschikking van de justitie KORTE RPFMKATIE EINDELIJK RUST! terwijl nog een belofte van tot Zijn rust in te gaan be staat.... Hebr. 4 1, Kunnen wij in dit leven rust hebben? Zyn wij ergens veilig voor de dreiging van moeite en leed? Is er ergens een plaats, waar menselijke onhe bbelijk- heden ons niet bereiken kunnen? Wat moeten wij op deze vragen an ders antwoorden dan: Neen? Maar in ons leeft het verlangen naar rust; hoe groter de spanningen zijn, waarin wij leven, des te heviger wordt dit verlan gen. Wat kan een mens dan doen? Hij kan trachten zich zo veel mogelijk terug te trekken uit het leven. Immers hoe kteiner het kringetje is, waarin wij le ven, hoe groter onze kans is op betrek kelijke rust. Dat lijkt redelijk, leder mens ontmoet in zijn leven op zyn tijd zijn moeilijkheden; ieder mens heeft zijn verkeerdheden, waarmee hij op zijn tijd een ander hindert en pijn doel. Met hoe minder mensen ik dus te maken heb, des te meer rust ik kan hebben. De practijk wijst uit, dat deze oplossing niet deugt In het beste geval wordt de innerlijke onrust steeds sterker; of wat erger is een mens vereenzaamt zo, dat zijn ziel er aan dood gaai Er is een andere oplossing. Een op lossing waarover in het boven aange haalde Bijbelwoord gesproken is. Er is n.l. een belofte Gods, dat Zijn volk in Zijn rust mag ingaan. Wij zyn geneigd dit zo te verstaan, dat het hier gaat om een rusl na de dood: „Onze God heeft voor de Zijnen ginds een ruste weggeleid." Maar wii doen Gods Woord te kort, als wij het alleen zo verstaan. Onder Gods Koningsheerschapvy is er rust voor de Zijnen. Die Koningsheer schappij zal eens op Gods tijd ten volle openbaar worden en heel de wereld omvatten. Toch heeft, wie in Christus is er nu al deel aan. Met Christus is zijn leven geborgen bij God. Niets kan hem waarlijk deren, die zich veilig weet in Gods genadige bescherming Gods kracht die in en door hem werkt, zet allerlei recht, wat er in menselijke ver houdingen scheef is gegaan. Dan wordt het leven ruim en wijd. Want wie zo is in gegaan in Gods rust, wordt ook een rustpunt voor anderen. Zijn leven kan niet afgesloten zijn: hij trekt vanzelf anderen aan, juist hen, die in spannin gen leven en die zich bij hem rustig voelen worden. Voor ons allen bestaat nog die belofte. Christus roept ons allen tot Zich, om ons rust te geven. „Laten wij er dus ernst mee maken om ^o^die rust in te gaan!" Middelburg A. H. A. Bakker. NOORDOOST' N WIND. Bijna overal droog en over het al gemeen vrij zonnig weer. Matige, af en toe krachtige Noordoostelijke lot Oostelijke wind. Voornamelijk in het Noorden van het land iets lagere temperaturen. ZON EN MAAN 3 Mei Zon: Op 5.06 Onder 20.09 Maan: Op 0.31 Onder 7.20 4 Mei Zon: OP 5.04 Onder 20.11 Maan: Op 1.14 Onder 8.34

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1